URN HUIS II Tennistalent mist aansluiting Van typekamer naar directiestoel van bedrijf met 70 man personeel Kleuters in katoen EEN DAGJE BELGIË 1 EDE HEEFT ZIJN CARRIÈREVROUW HUUB VAN BOECKEL UITGESCHAKELD IN EERSTE RONDE MELKHUISJE Tips voor van het Pal SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 24 JUL11979 PAGIN Ze zitten bij mooi weer te spelen in de zandbak of sop pen door de modderige plas sen als de zomer ons weer eens op een regentje trac- teert Waarheen ook: naar strand of school, naar een feestje of naar oma, katoen is de beste stof om de kleu ters in te kleden. Vlekken gaan er doorgaans makke lijk uit en de kleuren wor den niet aangetast door de zon. Voor de peuters en kleuters in de mode hetzelf de beeld als bij de volwasse nen: veel wit en primaire tinten als geel, zand, oranje, koraal-rood en blauw. Salo- petjes, kleine rokjes, bloesjes en T-shirtjes in bloemetjes of blokjes, ruitjes en effen kleuren, streepjes. De plaat jes vertellen er meer van. Bloesje van katoenen noppen voile, andersom verwerkt. Het zit onder een ruime blue de nim salopette. De salopette links is van tweekleurige cote- lè, uiteraard in honderd pro cent katoen. Deze tuinbroek gaat over een katoenen inter- lockje. T-shirtjes lenen zich voor alle kindergeneugten. Hiet ziet u er een met brede strepen, gedra gen op een Bermuda. Rechts: een katoenen tricot babydoll met elastiek in de mouwtjes en pijpjes. Zorgeloos en vrijgevochten in een luchtige wit katoenen broek met een touwtje door de tailleband. Daarop een T- shirt met lange mouwen en in- gebreide strepen plus een tri cot blouson met gebreide boord en manchetten. De drukknopen glanzen als parel moer. Rechts een katoenen visgraat met valse „klep" van voren en elastiek in de taille. Daarbij een grof gebreide hon derd procent katoenen trui. Naar een verjaarspartijtje in een wit katoenen jurkje met dubbele rok, geborduurd pasje en knoopjes in de rug. Het vriendinnetje rechts draagt een lief jurkje met vlindermouwtjes. Het rokje is van voren geploo id, een stoffen ceintuur rijgt door de taille. Madras geruite jurken mét changeant effect (glanzend dus) van zuivere katoen. Het voorschortje is verstelbaar. De mouwen zijn dubbel. Het jurkje rechts op de foto heeft een aangerimpeld rokje en een ma dras-ruit-dessin. Combi voor parmantig grut. Al les past bij elkaar. Bij knoei- partijen is een bloes gauw uit getrokken en vervangen. Het overgooiertje of de salopette van (onverwoestbare) katoenen rib blijft aan! (C A). Als u dit jaar thuis blijft en toch eens een dagje echt ft genieten, kunt u altijd terecht bij onze zuiderburen. Of alvast wat op weg te helpen hebben wij enige tips jr verzameld. Doe er uw voordeel mee!n In Panne kunnen bezoekers dagelijks vanaf 9 uur teredjjj het Melipretpark. In het Broodshuis te Brussel is vanaf 9 juli een tentoonp ling te bezichtigen, welke 1000 jaar scheepvaart in brengt. Openingstijden van 10 tot 12 uur en van 13 Wie de Ardennen vanaf de Maas wil bewonderen ka doen met de boot, die om 14 uur uit Dinant vertrekt j het zuiden (Hastière). Het echte trappistenbier wordt nog steeds in Westmalle. brouwen. Men kan dit dagelijks zien en voor niet-a- mobilisten proeven. Het pretpark Bobbejaanland in Lichtaart is vooral kleine kinderen een trekpleister. Dagelijks geopend va( tot 19 uur. In Damme wordt de Tijl Uilenspiegel-expositie gehouf „Tijl in Europa". Te zien van 10 tot 12 uur en 15 tof! De wedstrijden plankzeilen om de beker van Vlaandpi worden op 25 en 26 augustus gehouden in Oostende. je In het kader van het Jaar van het Kind is er op 21 jufj Blankenberge een groots strand-vuurwerk te bewond» voorafgegaan door een bloemencorso met als thf „Sprookjes". Uit de States komt het sterke verhaal van de arme knaap die een cent van de straat raapte en miljonair werd. Ede kent een „carrière vrouw", die typiste was en binnen vijftien jaar zo'n twaalf uitzendbureaus uit de grond stamp te, die elk voor zich lopen als een trein. Twee in Amersfoort, twee in Arnhem, voorts zijn er vestigingen in Ede, Harderwijk, Tiel, Veenen- daal, Wageningen en Zutphen. Eind september verrijst er een filiaal in Deventer en in 1980 ko men Apeldoorn en Zwolle erbij. Tijdens een onderonsje in het gloednieuwe hoofdkantoor aan de Edese Molenstraat (officiële opening september), vertelt Judith Marie Louise Bosman-Groenendijk hoe ze dit voor elkaar heeft gebokst. Ze ziet er verzorgd uit: dunne witte breiseljurk, rode schoenen en accessoires, be schikt duidelijk over autoriteit en een bijzonder goed uitgerust stel hersens. Zes weken voor haar eerste bevalling (eerste kind Monique, nu 20 jaar, gevolgd door Marjo lein, 16 jaar, en Esther, 13 jaar), werkte ze npg op een tassenfabriek als typiste. Met een kind in de wieg is een vaste baan geen haalbare kaart Ze probeerde het daarom bij een paar uitzend bureaus in Amsterdam en Ede, (.Monique was anderhalf jaar toen we hier kwamen") en gaf oren en ogen blijkbaar goed de kost. Aangezien er in Ede geen kindercrèche te vinden was, ging zij op zoek naar thuiswerk. Ze kreeg wat type werk dat ze in eigen huis kon doen en begon daarna, uit nood geboren, op 25-jarige leeftijd zelf een uitzendbureau door het plaatsen van ad vertenties. „Toen ging dat nog makkelijk, je had er geen vergunning voor nodig, je betaalde een netto uurloon uit". Haar „kantoor" was de huiskamer. Later trok ze er de slaapkamer bij. Bij het twee de kind verhuisde de familie naar een groter huis. De zaakjes begonnen te lopen... Maar de grote groei is eigenlijk in 1976 begonnen toen ze zich associeerde met de heer J. A. M. Kuylaars (41), thans adjunct-directeur van Indukan Beheer BV, waarin „het uitzendkantoortje in de huiska mer" tenslotte uitmondde. Het is nu een bloeiend bedrijf met 70 werknemers. Doelstelling van Indukan Beheer BV: op een breder vlak dienst verlenen aan bedrijven. Door-' dat de vestigingen min of meer als een knoedel tje op elkaar zitten in het Gelderse is de dienst verlening optimaal. „Je kunt makkelijk schui ven", zegt Judith Marie Louise. „Als het ene fili aal niet aan bepaalde wensen van werkgever of werknemer kan voldoen, klopt het aan bij het andere. Door het dicht bij elkaar zitten zijn we een sterke organisatie". Mevrouw Bosman heeft veel hulp van haar com pagnon. „Hij is zakelijker dan ik", zegt ze, „en dat heb je bij het beheren van zo'n omvangrijk bedrijf wel nodig". In Amersfoort heeft Indukan eveneens een bu reau „Tekstverwerking" onder zijn hoede, dat geheel is gecomputoriseerd. Deze vestiging werkt nationaal en heeft service verlenende activiteiten opgebouwd, die voortkwamen uit de uitzendbure aus. „We hadden een tijd constant te weinig ty pisten", zegt de heer Kuylaars. „Dan ga je van zelf denken aan uitbesteden. De electronica te Amersfoort levert nu de teksten en met een snel heid waar een typiste niet tegenop kan. We ma ken daar uitstekend drukwerk voor een brede klantenkring". Indukan in zijn totaliteit heeft een stevig klan tenbestand. Mevrouw Bosman: „Sommigen zijn al jaren bij ons, bijvoorbeeld de Landbouwhoge school en van Gelder Papier. Vanaf het begin is mijn filosofie geweest: als ik van een klant een Judith Marie Louise Bosman-Groenendijk: „Als ik van een klant een tijd niets hoor, ga ik poolshoogte nemen". tijd niets hoor, ga ik poolshoogte nemen. Nu zit de heer Kuylaars in de buitendienst". De Indukan uitzendbureaus hebben met elkaar éen goed sluitend systeem. Elk filiaal heeft een officiële manager, die verantwoordelijk is. Bo vendien gaat hij zelf kijken waar iemand terecht is gekomen. De verkoopmanagers bezoeken de relaties, terwijl alle leidende krachten met elkaar contact onderhouden, zodat het bedrijf functio neert als een hechte eenheid. „Je stuurt in goed vertrouwen een kracht uit, maar je wilt er zeker van zijn dat die vakkundig is. Daarom luistert onze „selectie voorlichting" erg nauw", vertelt de heer Kuylaars. „We hebben per filiaal instructie-avonden met video en fP' neem maar over het eerste het beste onderw bijvoorbeeld lassen. Dan komen de gesprek] vanzelf op gang". Indukan verzorgt dienstverlening in drie seL ren: administratief, industrieel en para-medisch). „In september krijgt het para-medische werkT tra aandacht", vertelt mevrouw Bosman f beetje trots. „Dames die bijvoorbeeld een j uit de verpleging zijn, kunnen met vol salaris ons drie weken hun kennis opfrissen. Zijl) vijf jaar „buiten dienst", dan organiseren! avondcursussen onder leiding van gekwalifia de praktijkdocenten". Door deze aanpak is er een nieuwe job ontstj voor jonge vrouwen: de para-medische „ornbij vrouw". Ze rouleert van filiaal naar filiaal eiij gedurende de twee weken dat ze er zit drie ken hebben: a. voorlichting geven aan ex-pl medische krachten; b. een vraagbaak voor vormen; c. kennis overdragen aan de „office nagers". De eerste ombudsvrouw die in september aaij slag gaat is Elise Laupman, verpleegkundig^ werkzaam geweest in ziekenhuizen, een revaf tiecentrum en bij de Bedrijfsgeneeskuni Dienst. Als dit zaakje lekker loopt, zal zij bii| de kortste keren collega's-ombudsvrouwen If- gen. Een dergelijke functie hangt momenteel de arbeidsmarkt „in de lucht". j. Propvol ideeën zit de directie van Indukan, v in september zijn vijftienjarig bestaan gaat ren. Speciaal onder Judiths hoede valt n drukwerk, gaaf van kleurencombinatie, bijv! beeld groen met wit en zwart voor folders o het typeservicekantoor, dat al na twee jaar|< beid moest omzien naar een grotere ruimte. 1 zorgt zij voor' de uitnodigingen per vestig: vrolijke kleuren, met vele malle tekeningej om jobzoekers te inviteren voor toernooifestiv schaken, klaverjassen en dammen of voor fc swingend discofeest dan wel rijsttafelen. Korf leden werd nog een tafeltennistoernooi gehow op De Reehorst in Ede en een voetbaltoerno® Tiel. Ze zitten er niet stil, op het hoofdkantji een directie die begrip heeft voor de ont\ lingen in onze tijd en die behalve het bij brengen van werknemer en werkgever ook wat leven in de brouwerij wil brengen. HILVERSUM Al op de eerste dag van de internatio nale tenniskampioenschappen van Nederland is de helft van het vaderlandse contin gent spelers uit de strijd. En dat is geen nieuw verschijn sel: noch op het Melkhuisje noch bij welk ander interna tionaal evenement dan ook. Het is reeds vaak gezegd en meermalen geschreven: het Nederlandse tennis stelt op een enkele uitzondering na eigenlijk niets voor. Het is niet alleen jammer, maar ook enigszins bevreem dend. Want in de jongere ca tegorieën weten zowel de jon gens als de meisjes doorgaans zeer acceptabele resultaten af te leveren. Dat is herhaalde lijk in internationale jeugd- toernooien bewezen. Maar er is geen vervolg. Zodra de voortzetting van die eerste, lang niet van talent gespeen de activiteiten aan de orde komt treedt er een grote stilte in. Jarenlang wordt er al ge roepen dat „de school zo'n groot obstakel is op weg naar ontplooiing". Maar als die op leiding eenmaal is afgerond,' is er nog tijd genoeg om aan iets te werken dat op een ten niscarrière lijkt. Maar dan wordt de gemakkelijkste weg gekozen. In dat verband spreekt de menigmaal gehoor de opmerking „het eerst eens een jaartje aanzien" van di verse topspelers of aankomen de potentiële toppers boekde len. Doorzettingsvermogen In „een jaartje" is het nog niemand, zelfs niet de tegen woordige vedetten, gelukt het volledig te maken. Daar is langdurige zware arbeid voor nodig. En hier wringt de schoen. Want de Nederlandse top, of wat daar voor moet doorgaan, is relatief snel be reikt, in het land der blinden is Éénoog tenslotte koning. Maar dan moet men verder. En dat vereist, naast enig ta lent, een grote portie doorzet tingsvermogen. En dat kan in ons land slechts een enkeling opbrengen. Van de tegenwoordige genera tie probeerde Rolf Thung het ooit eens. Een aantal jaren Huub van Boeckel: kansloos te gen Jean Louis Haillet. probeerde deze aansluiting te krijgen bij de internationale middenmoot, maar hij zag zijn pogingen niet gehono reerd. Thung verdient in ie der geval waardering voor zijn durf, hetgeen ook geldt voor Nederlands enige tennis- prof naast Tom Okker van dit moment, Louk Sanders. Laatstgenoemde koos doelbe wust voor zijn studie, had vervolgens nog de handicap eerst in militaire dienst te moeten, maar maakte de on zekere stap tenslotte toch. Hoewel Sanders eigenlijk al tijd is blijven aarzelen tussen enige vorm van zekerheid (de toch nog ruim tienduizend gulden opleverende Neder landse competitie en veel toe- rnooitjes in eigen land, die toch hoofdprijzen hebben van zo'n kleine vijftienhonderd Eindstation Dat hinken op twee gedach ten heeft de Leidse econoom nogal parten gespeeld en hoe wel hij op dit moment een hogere klassering op de we reldranglijst inneemt dan ooit (94ste) lijkt Sanders zijn eindstation te hebben bereikt. Het blijft wat betreft Neder lands tweede speler beperkt tot een enkele uitschieter, waarmee hij overigens wel zijn huidige positie op de ATP-ranglijst handhaaft, maar niet veel hoger en dus verder komt. Dat laatste lijkt ook te gelden voor de twee vaderlandse spe lers die gisteren in de eerste ronde van het Melkhuisje hun opwachting maakten: natio naal indoorkampioen Theo Gorter en Huub van Boeckel. De eerste krijgt een zoge naamde „wild card" aangebo den en de tweede verwierf zich een plaats in het hoofd toernooi door succesvol de kwalificatieronden af te wer ken. Hetgeen op zich toch een niet onverdienstelijke verrich ting mag worden genoemd. Maar de eerste ronde bleek meteen het Waterloo voor beide Nederlanders, waarmee zij werden afgescheept met het overigens niet onplezieri ge sommetje van ongeveer twaalfhonderd gulden, zijnde de beloning voor de verlie zers in de openingsronde. Heeft Theo Gorter nog een kansje gehad om tot de laat ste zestien door te dringen tegen de Australiër Noel Phillips, die op de wereld ranglijst slechts een 175ste plaats inneemt; Huub van Boeckel was vanaf de eerste slagen wisseling met de Fransman Jean Louis Haillet zonder uitzichten op de winst. De twintigjarige Hagenaar, die twee jaar geleden nog de halve finales bij de nationale kampioenschappen bereikte maar daarna zijn belofte mede door schoolperikelen op geen enkele wijze inloste, bleek te beperkt en beschikte over te weinig controle om het Haillet moeilijk te maken. In ruim drie kwartier klaarde de uiterst ontspannen spelen de Fransman het karwei en hij ontmoet nu de Zweed Kjell Johansson, die afreken de met de halve finalist van het Melkhuisje van vorig jaar, de Westduitser Peter Elter. Theo Gorter doorspekte zijn spel met te veel onnodige missers om het de overigens matige Phillips moeilijk te maken. Deze treft nu zijn landgenoot Peter McNamara, die de Fransman Vasselin uit schakelde. De grote mannen kwamen met uitzondering van Ook Theo Gorter wist de eerste ronde op het Melkhuisje niet te overleven: hij verloor van de Australiër Phillips. Buster Mottram nog niet in actie. De als vierde geplaatste Brit had geen enkele moeite met de Australiër Peter Campbell. FRANK WERKMAN De uitslagen: Herenenkelspel: Peter McNamara (Vst)-Christophe Roger Vasselin (Fra) 6-4, 3-6, 6-4; Klaus Eberhard (Wdl)-Ismail el Shafei (Egy) 6-2, 3- 6, 6-1; Noel Phillips (Aus)-Theo Gorter (Ned) 6-4, 6-4; Kjell Jo hansson (Zwe)-Peter Elter (Wdl) 6- 7, 6-3, 6-2; Buster Mottram (Gbr)- Peter Campbell (Aus) 6-3, 6-2; Jean Louis Haillet (Fra)-Huub van Boeckel (Ned) 6-1, 6-2; David Car ter (Aus)-Georges Goven (Fra) 6-3, 6-3. (Van onze sportredacl) WASSENAAR Zeve^ verijen en vier rennen j er morgenmiddag op gramma van de Wasse( renbaan Duindigt tijde), Dag van het Paard. De|j start is om één shownummers beginne: een half uur eerder. Onze tips luiden: TAUNTONPRLJS (eerstej ling): Lady Pepper, Tiszo a berger Eik. TAUNTONPRIJS (tweede! ling): Magyar, Good Face tre Noblesse. ENGELS VOLBLOED King of Honesty, Blondy el Kabad. STRATFORD ON AVON King Emperor, Dior Qu Tomdonton. TREKPAARDPRIJS: Sven Ipndia, Sammy D en Romano DAG VAN HET PAARD Renate Voorne, Star Quees en Royaal Gerda. FJORDENPRIJS: Savero, j via en Reno Fez. GENERAAL BARON HEEMSTRABEKER: Kee kerk, Speedy Gent, Ossiaii ders: Ronny W en Honeste. SHETLANDPRIJS: Raini lant. Podo Du Bois en Pario<

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10