Leiden maakt geen kans ij vorderen Fraanje-flats Rijscholen uit regio chieten te hulp Kabeltelevisie Bollenstreek in beslissend stadium overwinning Visbeen Parkeerterrein bij studentenflat aan Kaiserstraat Strand-zesdaagse weer van start AD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 JUL11979 PAGINA 3 EN De gemeente Leiden is het inzicht gekomen geen enkele s te maken bij het vorderen van zogenaamde Fraanje-flats in de inwijk, die eigeDdom zijn van het Centraal Financierings Insti- (CFI). De raadsleden van de ^lissie voor volkshuisvesting en ieu hebben dit geconcludeerd op id van een door de stadsadvocaat, De Ruijter de Wildt, uitgebracht iort De raadscommissie had de iwbouwappartementen willen vor- lt: ;n omdat deze te lang leeg zouden n. Een deel van het complex is y er meer om die reden gekraakt Leidse woningzoekenden. Op 28 heeft de raadscommissie over kwestie een besloten avondver gadering gehouden, waarvan het re sultaat nu eerst bekend is gemaakt. De Leidse politici hebben zo ongeveer alles terug moeten nemen van wat men de afgelopen maand tijdens roeri ge vergaderingen beweerd had tegen het CFI te zullen gaan ondernemen. In de krant van vrijdag 29 juni stel den wij al, dat het juridisch steekspel tussen het CFI en de gemeente ge doemd was te mislukken. De gemeen te zou geen schijn van kans maken, als men tot het vorderen van de ap partementen zou willen overgaan. Het advies van de commissie aan b en w, waarin een en ander is geformuleerd, zegt verder dat er aanwijzingen zijn dat het CFI flatwoningen tegen onge oorloofd hoge prijzen in het recent verleden heeft verkocht. Terwijl dit in strijd zou zijn met een raadsbesluit van augustus 1978. Onderzocht moet worden, aldus het advies aan b en w, of de leegstand van de woningen niet is toe te schrijven aan het feit dat ge gadigden door de hoge prijzen zijn af geschrikt. Die gegadigden zouden, in dien dat zo is, alsnog voorrang moe ten krijgen zodat dan toch nog zo veel mogelijk woningen ten goede kunnen komen aan Leidse ingezetenen of economisch gebondenen. De raads commissie adviseert het college van burgemeester en wethouders derhalve de gevolgde procedure ten aanzien van de verkoop van de flatwoningen Dekker, voorstander van méér terrassen in Leiden, opende gistermiddag het „Stadcen- elft LVVR-instructeurs heeft nieuwe baan A| adi ert| door de rechtskundige raadsman van de gemeente te laten analyseren om na te gaan waar onvolkomenheden zijn ontstaan. Voorts wordt in het ad vies vermeld dat het CFI zonder belet sel over kan gaan tot de verkoop van de appartementen op de vrije markt. Een punt waarover de financiering smaatschappij in twijfel verkeerde, hetgeen geleid heeft tot een verzoek van het CFI aan b en w om hiervoor toestemming te krijgen. Achteraf bleek een dergelijk verzoek niet nodig te zijn geweest, omdat de termijn voor de verkoop van woningen aan uitslui tend Leidse ingezetenen inmiddels al geruime tijd is verlopen. 1IIIIIIIII1IIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Nieuw terrasje op Stadhuisplein LEIDEN Onder de ogen van burge meester en wethouders, is gistermid dag op het Stadhuisplein zowaar een terras verrezen. Het „Stadcentrumter ras" moet deze nieuwste horeca-uit- spanning gaan heten. De initiatiefne mers van het terras zijn de bekende Leidse tea-roomexploitanten, de heren Snijers en Hendriks. Het is de bedoe ling dat het terras tot aan het eind van de zomer geopend blijft. Er is plaats voor 40 personen die zich aan 10 tafeltjes tegoed kunnen doen aan verschillende frisdranken, koffie en banket, de specialiteit van Snijers en Hendriks. Onder de gaanderij van het plein is een buffet ingericht vanwaar- uit de bediening wordt geregeld. Het is de bedoeling van de zakenlieden dat volgend jaar gewerkt gaat worden volgens het principe van het „oud-Hol landse terras" met een bediening in ouderwetse klederdracht. De vroede vaderen van de Sleutelstad blijken eindelijk begrepen te hebben, dat Lei den met hier en daar een terrasje voor het publiek een stuk aangenamer toeven is. 1IIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII De „laatste" examenkan didaat van de LVVR, een lachende Cornelie van Linge slaagde gistermid dag voor het rijbewijs. De gedeukte zijde van de le sauto symboliseert op na vrante wijze de klap die de rijschool deze week gekregen heeft. Aan de andere kant staan de rij- instructeurs A. Mieloo en H. Nagtegaal, die volgen de week al weer aan de slag kunnen met behoud van de oude klantenkring. IDEN Al het personeel de failliet verklaarde |se autorijschool Les Vei- Van Rooden (LVVR) is ingang van vandaag ont- en. De directie van het orijf heeft gemeend het oneel geen strobreed in - weg te moeten leggen bij atlprhandelingen met andere Ti. fchoolhouders. Ongeveer de 30|t van de rij-instructeurs ^t al weer werk gevonden verschillende rijschool- Aiders in de regio of zet Ca behoud van de oude itenkring een eigen zaak poten. De rest van het oneel gaat de W.W. in. plan van de instructeurs ng via het oprichten van een ïting de continuiteit van rijlessen te waarborgen, is ,s iiets uitgelopen. (ens een woordvoerder de rij-instructeurs zou er eder geval een deel van ude klantenkring gehand- o.qfd kunnen blijven. Giste- zijn gedurende de hele onderhandelingen ge- d met grote autorijscho- uit verschillende plaatsen in het land, waaronder Arn hem en Den Haag. Deze be drijven deden de instructeurs het voorstel om onder een nieuwe vlag maar op eigen ri sico de afgesproken lessen voort te zetten. Er is hierop door geen enkele instructeur serieus ingegaan. Het waren een paar kleinere, rijscholen uit Leiden en omgeving die uiteindelijk met ongeveer ne gen instructeurs in zee gin gen. Gistermiddag werd nabij het Witte Huis in Oegstgeest het laatste rijexamen van een LWR-cursiste met „succes" afgenomen. De studente Ne derlands, Cornelie van Linge, slaagde hierbij voor het prak tisch herexamen. De trieste naweën van de eens zo voort varende Leidse rijschool heb ben op de valreep dan toch nog ergens toegeleid. Hoewel een gistermiddag opgeroepen kandidaat voor het motorrije xamen onverrichter zake naar huis kon keren, omdat er in de verwarring geen motor voor hem was besteld. In het ergste geval is deze jongen al zijn betaalde examencenten kwijt en kan hij pas over een Leiden kampen op half jaar opnieuw examen ment namelijkmet doen. De autorijscholen in wachtlijsten en het dit mo-, niet naar uit dat deze kandi- lange daat daar snel aan de beurt ziet er zal komen. De omstreden lokatie voor de kabeltelevisiemast aan de Noordwijkerhoutse Leidsevaart. Provincie kan nog roet in het eten gooien BOLLENSTREEK De gemeenteraden in de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijkerhout en Noordwijk worden geacht in september een definitieve beslissing te nemen over een gemeenschap pelijk kabeltelevisienet voor de Bollen streek. Als dit zonder moeilijkheden plaats vindt wordt in januari 1980 in Noordwij kerhout begonnen met de aanleg van het felbegeerde net. In juni 1981 kan dan de laatste abonnee in De Zilk worden aange sloten. Dit alles onder voorwaarde dat Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland op korte termijn toestemmen in de aanleg van een 115 meter hoge televisiemast aan de Noordwijkerhoutse Leidsevaart Vooralsnog lijkt de provincie niet staan te trappelen van ongeduld om de regionale be stuurders ter wille te zijn. De lokatie aan de Leidsevaart wordt uit landschappelijk oog punt als onaanvaardbaar bestempeld. Veel meer ziet de Provinciale Planologische Dienst (PPD) in een televisiemast bij het kruispunt-noord in Sassenheim of langs de Noordwijkerhoutse 's Gravendamseweg. Het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek stelt echter dat aantasting van het landschap op elke lokatie onvermijdelijk is. Op basis van de PTT-voorwaarden komt bovendien alleen Noordwijkerhout in de Bollenstreek in aan merking voor een televisiemast. Als alles rond is, kunnen de Bollenstreekbe woners een kabeltelevisienet tegemoetzien voor de maandelijkse prijs van 15 gulden. Naast Nederland 1 en 2 kunnen dan 4 Bel gische, 3 Duitse zenders en een pakket F.M.- radioprogramma's worden ontvangen. Het Kabeltelevisienet kan nog uitgebreid worden tot 18 televisieprogramma's en 16 radiopro gramma's. Het ziet er niet naar uit dat er een Engelse zender in het pakket kan wor den opgenomen. De kwaliteit van de ont vangst van deze zenders voldoet namelijk niet aan de minimumeisen. Nadat de mast is gebouwd, wordt deze voorlopige beslissing na een aantal metingen heroverwogen. De toekomstige abonnees worden door uit voerder N.V. Casema drie maanden voor de aanleg in hun woonwijk benaderd. Een uit gebreid informatieboekje moet de keus voor of tegen kabeltelevisie vergemakkelijken. Voor verdere informatie wordt gedacht aan een informatiewagen die op de plaatsen van aanleg neergezet wordt. Bekeken zal moeten worden of bestaande gemeenschappelijke- antenne-inrichtingen in gepast kunnen worden in het toekomstige kabeltelevisienet. De door N.V. Casema te bepalen overname-som is gebaseerd op de gebruikswaarde van het oude systeem voor de uitvoerder. LEIDEN De stichting Studenten Huisvesting kan binnen kort toch bouwen aan de Kaiserstraat. De voornaamste be zwaren tegen het bouwplan zijn tijdens recente besprekingen tussen het Leids gemeentebestuur en de stichting uit de weg geruimd. Zoals bekend hadden de omwonenden nogal wat bezwaren te gen het bouwplan. Zij vreesden dat met de bewoning van de" flat, die de stichting daar wil gaan bouwen, er rond de Kaiser straat een gigantisch parkeerprobleem zou ontstaan. Ook wa ren er bezwaren tegen het feit dat in het bouwplan de achter gevelrooilijn werd overschreden. Nadat het Leids gemeentebe stuur aanvankelijk de bouwvergunning had verleend, is deze later door de Raad van State geschorst. Het Leids gemeentebestuur is nu met de stichting overeenge komen dat het zogenaamde binnenterrein in het plan onbe bouwd blijft. Er zal dan een parkeerterrein voor dertig auto's, waarvan er drie voor invaliden zijn, kunnen worden gecreëerd. The Scene in het Mallegat KATWIJK In jongerencen trum 't Mallegat in Katwijk is vanavond een optreden van de Nederlandse popgroep „The Scene". Om negen uur begint het concert van de formatie die is samengesteld uit oud-leden van Vitesse, Carlsberg, Neerlands Hoop en de Houseband. The Scene heeft een eigen re pertoire van zowel Engelstali ge als Nederlandstalige num mers. De muziekstijl is over wegend hard-rock, maar ook andere muziekvormen hebben hun invloed op het muziekge- weld van de groep. Op 24 juli heeft The Scene een radio-op treden in het VARA-program- ma „Popkaravaan". rWlJK/HILLEGOM/AL- KADE Jon Visbeen en J3 inus Brooshooft hebben io* ia heftige strijd voor ge- ■J|d, dat er in Katwijk in B-finales ook spelers uit district aan bod komen, t was hun overwinning in lbjhalve finale herendubbel r, want meerdere malen napten zij in de derde 1 tegen het duo Iwema- imberg op match-point I de nederlaag. Pas via s 10 wisten zij de zege te v eren. gedeeltelijke revanche voor Visbeen, die eerder in het enkelspel tamelijk kans loos opzij was gezet door Iwe- ma. De Groninger moet in de finale aantreden tegen de zes tienjarige Noordhollandse jeugdkampioen Marcel Rein- hard, die met 6—4 6—2 van Dröge won. Reinhard is overi gens hard aan een plaatsje op de B-lijst toe, want behalve in B speelt hij ook de finales in het herenenkel en dubbel C. In het enkelspel zegevierde hij gemakkelijk over Ton Gi- berius. Hans Tonjann, die met 1—6 6—3 van Harmsen won, lijkt in de finale voor een haast onmogelijke opgave te staan In de herendubbel B-finale spelen behalve Iwe- ma/Gramberg het koppel Drö- ge/Noundorf, dat met twee maal 6—4 afrekende met de Roomburgers Crepin en Van de Zee. De jeugdige Marijke Guit leverde een goede pres tatie door zich ten koste van de Haagse N. Beudeker in de finale damesenkel C te spelen (4—6 6—2 6—4). In D speelt ze de finale tegen Wil van de Meer, die pas voor het tweede jaar tennist In Sassenheim hebben Blom- mendaal en Pasma het niet kunnen redden tegen het gele genheidsduo Rolf Stapelbroc- k/Arthur Vloemans (3—6 6 7). Het toeval wilde, dat de dubbelpartners in het enkel spel tegen elkaar moesten aantreden. Stapelbrock zette dit duel na een moeizame start met 7—6 6—0 in winst om. Hij moet nu uitkomen te gen Vijayk, een reprise van vorige week in Lisse en dus een goede mogelijkheid op re vanche voor Stapelbrock. Martin Vloemans redde giste ren de familie-eer via een drie sets zege op Paul Kallen berg. Erik Jan Schreuder blijft sterk spelen. Na Blom- mendaal werd de als vierde geplaatste Harry Verdegaal zijn slachtoffer. Het Hillegom- se koppel Bosma/Schrama be haalde voor eigen publiek een succesje. Met 6—3 6—7 7—5 bleven zij in een fraaie partij voor op de hard-hitters Jon Asselbergs en Alfred Gele- vert Jan van Veen bereikte in Al kemade in' het herenenkel C de halve finale. Gemakkelijk ging hem dat niet af, want hij ondervond zware tegen stand van Kees Brugman (1— 6 6—2 8—6). Brugman is met zijn vrouw op vakantie in zijn geboortedorp Rijpwetering. Joke Brugman speelt in de fi nale damesenkel D tegen de elfjarige Juliette Grimbergen. Juliette won met 6—3 3—6 6— 4 van Nel van Veen. In C be reikte Hanneke Bakker de laatste vier via een 4—6 6—3 6*^-2 zege op Petra Regoor. WASSENAAR De strand-zesdaagse gaat maandag 23 juli weer van start in Hoek van Holland. De naar schatting dui zend deelnemers zullen in zes dagen wandelen naar Den Hel der. De eerste nacht brengen de deelnemers door op de camping van recreatiepark Duinrell in Wassenaar, 's Avonds kunnen de zij zich verpozen in de Schaapskooi of bij een van de vele at tracties in het park, zoals trampolines, midgetgolf, tafeltennis enzovoort. Dinsdagmorgen vroeg gaan de wandelaars weer op pad. De tweede nacht zullen zij in Noordwijk doorbrengen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3