Capri- Sonne DeAmroBank staat hem terzijde bij de realisatie. Snel. Deskundig. Betrokken. De ondernemer maakt z'n beleid: Doorbraak van zwemjeugd laat op zich wachten SPORT/KUNST LEIDSE COURANTDONDERDAG 19 JULI1979 PAGIN Sportwereld AMERSFOORT Een definitieve door braak van enig jeugdig talent laat nog steeds nadrukkelijk op zich wachten. De Nederlandse zwemkampioenschappen in het Sportfondsenbad te Amersfoort ken merken zich ditmaal hoofdzakelijk door een optredende verschraling van de na tionale top. Weliswaar kon de zogenaamd gevestigde orde eerder reeds sommige aardige pres taties laten aantekenen, maar wanneer zelfs op dit niveau geen enkele vooruit gang meer te bespeuren zou zijn, was het uiteraard helemaal rampzalig met de eventueel bestaande toekomstver wachtingen gesteld. Het blijft evenwel telkens beperkt tot hetzelfde groepje vaste routiniers als bijvoorbeeld Fred Eefting en Annelies Maas. Terwijl vooral in de Verenigde Staten steeds weer blijkt dat daar wel voldoen de armslag aanwezig is, teert Nederland duidelijk op de oude, vertrouwde kern. Aanvulling van onderaf, zo bijzonder dringend nodig met het oog op de aan- gekondige afscheiden van enkele vedet tes, is er niet of nauwelijks. In de regio blijkt zo.nu en dan best aardig gezwom men te worden, maar de kloof met de elite is nog veel te groot. Tot nu toe kon eigenlijk alleen Conny van Bentum op deze regel een positieve uitzondering maken. Haar deze week veroverde titel op de 100 m rugslag voor o.m. Monique Bosga, - Annelies Maas en Enith Brigitha was een uniek lichtpuntje. Maar ook dit talent heeft tijd en gedul dig afwachten nodig. Trainster Hianne Smit heeft (aan de ene kant wel begrij pelijk) gekozen 'voor planning op wat langere termijn. Rond het 13-jarige meis je uit Barneveld wordt niets geforceerd. Een beperkt aantal vermoeiende wed strijden, geleidelijk opgebouwde trainin gen en niet al te veel opruiende publici teit moet haar tegen zichzelf in bescher ming nemen. Ook Bert Sitters heeft deze bedenkelijke ontwikkelingen uiteraard met de nodige aandacht gevolgd. „We zullen in de toe komst blijkbaar toch naar een andere structuur moeten gaan zoeken", aldus de gebrilde bonds-coordinator uit Diemen. „Nu blijkt de combinatie tussen studie en sport maar al te vaak onoverkomen- lijke problemen op te leveren. Daarom moet dit in nationaal verband aangepakt worden. We proberen de centrale trainin gen daarom meer te gaan intensiveren. In diverse plaatsen - Delft, Eindhoven en mogelijk ook Maastricht - liggen moge lijkheden gereed om dagelijks van 5 tot 7 uur 's middags gezamenlijk te gaan trainen. Dan krijg je automatisch ook meer onderlinge concurrentie. De talen ten kunnen zich dan aan elkaar optrek ken. Maar voorlopig stuiten we met deze opzet ook op de nodige tegenwerking van zowel verenigingen als gemeentelijke instanties". Met dit nieuwe beleid zal ongetwijfeld veel geld zijn gemoeid. „We betalen heus wel", reageert Sitters zelfbewust. „Alleen moet het besef in Nederland nog gaan groeien dat hiermee het landsbelang ge diend wordt. De mensen genieten toch van topsport? Dan mag men er ook wel iets voor over hebben. Zoals het nu gaat, zijn we in ieder geval duidelijk op de verkeerde weg. Maar of onze plannen in derdaad uitvoerbaar zijn, dat zal de tijd moeten leren". Nijmegenaar Albert Boonstra, die gister ochtend weliswaar de snelste tijd op de ICO meter rugslag had gerealiseerd met 1.09,99, maar in de finale slechts als vierde aantikte in 1.10,33, onderstreept, deze gevoelens als volgt: „Bij mijn club NZC'21, zijn er nauwelijks mogelijkhe den. Op de huidige centrale training, zo af en toe, zwem ik nog achter de ande ren aan. Dat werkt niet inspirerend. Maar als het elke dag zou gebeuren, dan komt er automatisch nieuwe motivatie. De trainingskansen zijn er gewoon, al leen heb ik bijvoorbeeld iemand om me heen nodig. En zo zullen er wel meer overdenken". Ronald Hond zegevierde op de 100 m schoolslag (1.10,1) en revancheerde zich daarmee voor de teleurstellende prestatie op de 200 m, toen hij de slechtste tijd van de series had gezwommen. Overi gens bleef zijn tijd op deze halve afstand bijna twee seconden onder zijn record van dezelfde gelegenheid vorig jaar. Een teken dat de schoolslag een moeilijke discipline blijft vormen. Fred Eefting was voor de verandering weer eens goed voor een gouden medail le voor zijn vereniging Zwemlust Den Hommel. Ditmaal op de 100 m vrije slag, waar hij tot 53,59 kwam. Het nationale record bleef overigens buiten bereik: 53,18. Tweemaal Annelies Maas verbeterde tot tweemaal toe het Nederlandse record op de 290 m wisselslag persoonlijk. De oude tijd van 2.21,4 werd eerst teruggebracht tot 2.20,90 en in de finale ging er nog bijna een seconde af: 2.19,92. Overigens bracht deze prestatie niet zo overdreven veel ophef teweeg. Er kon ook geen richttijd worden gezwommen. Iets wat overigens in de nu vijf van de nu zes afgewerkte dagen op het Neder landse kampioenschap nog niet éénmaal is gelukt. Ook op de 800 meter was An nelies Maas de snelste: 9.00,97. Haar ver moeienissen van eerder deze dag waren onmiskenbaar aanwezig. Ruim 20 sec. bleef ze immers verwijderd van het Ne derlands record, dat staat op 8.39,33. DICK KIERS Geen rolstoel in Vierdaagse NIJMEGEN Zoals te verwachten was heeft de tweede dag van dé Nijmeegse Vierdaagse aanzienlijk meer uitvallers te zien gegeven dan de eerste etappe. Maar liefst 585 deelnemers mogen de wandelschoenen alweer in de kast zetten, zodat er voor de laatste twee dagen nog 16.193 lopers „in de race" zijn. De Vierdaagse is officieel ook teneinde voor de 22-jarige. heer Justesen. Deze invalide, lid van het Deense team dat volgend jaar in Arnhem mee zal doen aan de Olympische Spelen voor Gehandicapten, had zich via zijn begeleider in laten schrijven voor de afstandsmars, maar was na de eerste dag door de marsleiding voor deelname uitgesloten omdat men zich lopend moet voortbewegen. Het weerhield Justesen er niet van om ook de tweede dag, gezeten in een rolstoel, de 50 km af te leg gen. Dat is tot nu toe het enige incident bij deze 63ste Vier daagse. Annelies Maas ontvangt de complimenten van haar trainer/moeder. ZWEMCIJFERS Uitslagen finales 100 meter vrije slag: 1. Fred Eefting (Zwemlust/H) 53.59 sec.; 2. Kees Vervoom (Zian/VC) 53.95 (53.73); 3. Cees-Jan Winkel (RZV) 54.20; 4. Albert Boonstra (NZC'2l) 54.40 (53.86); 5. Henk Elzerman (Zian VC) 54.59 (54.35); 6. Edward Maasdijk (De Zijl) 55.01 (55.00); 7. Frans Debets (Het Y) 55.04; 8. René Jansen (Zwemlust/H) 55.05 (54.75). D-finale: 1. Gerard Smit (Zwemlust/H) 55.74. 100 meter schoolslag: 1 Ronald Hond (Het Y) 1.10,01; 2. Hans Elzerman (Het. Y) 1.10.15 (1.10.05); 3. Fred Eefting (Zwemlust/H) 1.10.27; 4. Albert Boonstra (NZC'21) 1.10.33 (1.09.99); 5. Berjan Conelissen (Kaz-HDZ) 1.10.46; 6. Tex Bruinink (AA) 1.12.12 (1.11.25); 7. Henk Bakker (Devel) 1.12.70 (1.11.89); 8. Arnold Nonnekes (Rotterdam) 1.13.86(1.11.93); b-finale: 1. Jan-MathijsWith (DJK) 1.11.59; dames: 200 meter wisselslag: 1. Annelies Maas (De Rijn) 2.19.92 (Ned. ree.); 2. Ineke Ran (DJK) 2.23.77 (2.23.58); 3. Ingrid Essert (Zeester Pr) 2.26.39; 4. Maritzka van der Linden (Raket) 2.26.65; 5. Brigitte Hemeltjen (Dinkel) 2.31.04; 6. Yolanda de Rover (DJK) 2.33.12 (2.30.13); 7. Wilma van Velsen (TZVTO) 2.34.01 (2.29.41); 8. Mirjam Lemstra (Zeemacht) 2.37.79(2.30.60). B-finale: 1. Eline Herfst (Rotterdam) 2.29.80. 800 meter vrije slag: Veel ondernemingen, van eenmanszaak tot grootbedrijf, doen zaken met de Amro Bank en maken gebruik van de talrijke Arnro- diensten voor het bedrijfsleven. Daarmee helpt de Amro Bank de ondernemer, het door hem uitgestippelde beleid te realiseren. In concreto betekent dat: snel en deskundig advies, dat vaak verder gaat dan alléén het antwoord op de gestelde vragen. Omdat wij, naast de financiële oplossing op korte termijn, ook de continuïteit van de onder neming in ons advies betrekken. Bovendien biedt de Amro Bank een efficiënte banktechnische service, die de onder nemer van een hoop kopzorg bevrijdt. Maatwerk. De Amro levert maatwerk. Of het nu gaat om bedrijfsfinanciering of om binnen- en buitenlands betalingsverkeer. Om verzeke ringen en pensioenvoorzieningen of om adviezen inzake ondernemingsvormen. Persoonlijke betrokkenheid. De ondernemer, die zich wendt tot z'n plaatselijke Amro Bank, krijgt te maken met één en dezelfde adviseur. Meestal de kantoor directeur. De Amro directeur is deskundig waar het de problematiek van het bedrijfsleven betreft. En wordt de zaak bijzonder ingewikkeld, dan kan hij - via directe lijnen - contact leggen met specialisten. Menig ondernemer ontdekte nieuwe mogelijkheden en perspectieven voor z'n bedrijf, dank zij financiële en banktechnische assistentie van de Amro Bank. ri Katholieke Technische School Voorhout Bouwtechniek: Gerard v.d. Berg, Peter Boekei, Bongers, Henry de Bruin, Adrii Eikhofl. Peter v.d. Geest. Gi den Haan, Kees v. Haastregt, S Haverkort, Sicco de Jong, R Kemner, Martie Klein. Dick Kj burg, Icor v. Leeuwen, Rent Leeuwen (lof), John v. Loon, Marijnen, Jan v.d. Meer. Joha Niet, Hans Philipsen, Piet Henk-Jan v.d. Poll, Erick v Edwin Schrama, Jan Smit, Ann Troch, Koen Tijssen. Piet ter Matthieu v. Veenendaal. Egb Weeren. Hans Westgeest, Rob Koos Zuidhoek. Elektrotechniek: Cees Albers, Bemhard v:d. Berj han v.d. Berg. Peter Bet. Wil man, Eric v. Dongen, Wilco Arnold v. Eijk, Peter Gret, Grimbergen, Ton v. Haaster, Th Hameren, Tom v. Hofwegen, Honders, Rick Jansson, Keesji Kloet, Piet-Jan Koeleman, Ruu< tekaas, Marcel Koster. Johan Lans. Tim de Leeuw, Herman ijestijn. Rik v.d. Maat, Hans Johan v.d. Niet. Karei Beijlevelt, Fons Broeders Broekhof, André v.d Burg, Mar Dam, Robert van Dam, Kees Dt voorde. Theo Duivenvoorde, Heemskerk. Lambert Janson Leon Kortekaas, Jos de Landt Kees Loojjestijn, Rob Looij John v.d. meer. Ton Meeuw René v. Nobelen, Richard len, Hans Ramb, Rob Schrama, Smit. Erik v.d. Veld, Hans V# Peter Vink, Erwin de Wolf, G Zonneveld, Peter v.d. Zwet, Jac Oostrum, Peter Oranje, Wim Ploeg, Frans Reeuwijk, Ton Re Peter Rijnders, Remko Schenk, nè v. Schie, Ton Sistermans, Sluijs, Ronny Stroethoff, Kees hout, René v. Turenhout, Peti tenhoven, Arris Waasdorp, Ben Wielinga, Peter Zuidhoek, W Zuidhoek. Consumptieve techniek, Broodbakken: Rik van Dam, Peter van Homan, Henk van Hoogdalem Hulsebosch. André de Keizer, Korbee, Aad Langemaire, Henl Leeuwen, Jan van Leeuwen, van Leeuwen, Wullum Meeuwer Michel Overwijk, Kick Rooija Jack Huijmer, Rob v.d. Voet Warmenhoven, Peter Zoet. Banketbakken: Marco Augustinus, Ria Brouwer, Bosma, Jolanda v. Duivenbodei de Groot, Ton Hooijmans, Con Horst (lof). Hans v. Kesteren, v.d. Lans. Rob Mesman. Wim dermeer, Gert Rietdijk, Hubert René Streng, Arjan v.d. Voet, v.d. Wiel, Dick Wijnands. Koken/serveren: Huub Aanhane, John Alders, Ti Beek, Frank v. Beek, Jacqi Brinkman. Robert Delmeer. Ente v. Gils, Leo v.d. Geest (lof) I v. Halsema, Volker v. Ham Marlijn v. Hese, Walter v. Hes< Hoffmann, Fred Hogenboom, Hoogenboom. Gert-Jan Kool, Koomen, Harry Lefeber, Peter ijesteijn. Ton v.d. Meer, Erwin ken. Rob Muizer. Miriam v. Pa Peter Plug, Hubert Prins. R( v.d. Rest, Peter Roelandse. Roodenrijs. Hugo v. Roon, Albe bel. Peter Sneeuw. Nico v.d. Luci v. Steijn, Hans v. Tilburg, Uyttewaal. Hendrik-Jan Warmt i Monique Wassing. Marcel v. veen. Martin ZethoL Charles veld. Bejaardentehuis Zonnerust besluit bouwreserve te beleggen. Leiden Lions niet in eerste divisie DEN HAAG Het bestuur van de Leidse ijshockeyclub Leiden Lions die onder de naam van Menken Leiden in de competitie uitkwam, heeft besloten de ploeg terug te trekken uit de eerste divisie. Verwoede pogingen om een nieuwe sponsor te vinden hadden geen resultaat, zodat er niets anders opzat het team terug te trekken. NUNSPEET Jan Tops uit Val- kenswaard is in Nunspeet Neder lands juniorenkampioen springrui ters geworden. Eindstand: 1. Jan Tops (Valkensw- aard) met Sinclair d'Opstalan; 2. Gert-Jan Mooy (Delft) met N.S.W. Pandoer; 3. Eric van de Vleuten (Asten) met Kojack H. Schoonmaakbedrijf Paraat-Cleaning bezint zich op het te hoge debiteurensaldo. Van Gaanderen International gaat meer doen voorde oudere medewerkers. WEG B.V. gaat over tot de aanschaf van vier nieuwe grondverzetmachines. ADVERTENTIE. Capri-Sonnc, een heerlijke, zuivere si naasa ppel 1 i monade. In het handige cénpersoons-pakje met de vele gebruiksmomenten. Zuiver fris in't onderwegkoffertje Venhcdk Croon Continental Flower B.V. zoekt export-expansie in Canada.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12