Mf$29) SIM Deel kantorencomplex Hagevoort op hoogte Ruiterfeest Noordwijk Doe-feest in Noordwijk van start IN WINKELCENTRUM LEIDSENHAGE Van Woesikgroep krijgt medio 198( eigen onderkomen G0B)KXMP#GEZHJ Vrienden van Wassenaar adviseren college over uitgangspunten verkeersplan Slechte opkomst buurtvoetbaltoemooi Fietspad ontsierd REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 17 JUL11979 PAGfj" LEIDSCHENDAM Aan de zijde van de Heuvelweg bij het winkelcentrum Leidsen hage is het eerste van de zes gebouwdelen van het kanto rencomplex Hagevoort op hoogte gekomen. Het kantoor gebouw dat volgens de bepa lingen van het bestemmings plan niet meer dan vier bouwlagen krijgt vervangt de geplande vestiging van „De Bijenkorf" die de afsluitende derde fase van het winkel centrum Leidsenhage had moeten vormen. De zes bouwdelen die 12.000 vierkan te meter beslaan krijgen al leen een eigen trappenhuis met liftinstallatie en kunnen afzonderlijk maar ook gecom bineerd functioneren. Het kantooroppervlak wordt 23.000 vierkante meter terwijl bovendien rekening is gehou den met een overdekte win kelstraat van 2.700 vierkante meter voor een twaalftal winkels. Het gebouwencomplex grenst aan het centrale plein van Leidsenhage en sluit het win kelcentrum af tot aan Weige lia en de Heuvelweg. Een ver diept binnenterrein biedt plaats aan 70 auto's. Voor het door de bouw verdwijnen van een van de parkeerterreinen (capaciteit 400 auto's) is aan de overzijde van Weigelia, naast het restaurant Chagall, een nieuw terrein voor 900 auto's aangelegd. Leidsenhage kampt, ondanks ruimte voor 4.000 auto's, vooral op zater dagen en op koopavonden nog steeds met een gebrek aan parkeerruimte wat tot on gewenst parkeren, onder meer op de Noordsingel, leidt. De architecten Groosman Part ners te Rotterdam hebben de architectuur geheel in over eenstemming gebracht met het bestaande winkelcentrum. Hagevoort zou een integraal onderdeel van Leidsenhage moeten worden, reden voor burgemeester E. J. M. Kolf schoten om bij het boren van de eerste paal bezwaar te ma ken tegen de naam. „Waarom moet een deel van het com plex nu weer een andere naam krijgen", aldus de bur gemeester. Een vraag waarop de vertegenwoordiger van de bouwer, de Stichting Pensioenfonds te Den nauwelijks een bevre antwoord wist De verf van het winkelbestan schiedt niet met volle iN ming van de onderng. die uiteraard wel inge e zijn met de komst van bruikers van het co kantoorpersoneel, lunchpauzes ongetwijfel een wandelingetje do< - j winkelcentrum zal gebiy Uit een enquête in wini~ tra in de Haagse regio J* melijk gebleken dat L V hage in de middagure e' merkelijk minder bezL heeft dan bijvoorbeel winkelcentrum In de aard te Rijswijk. WASSENAAR De heer D. Wisbrun, voorzitter van de vindersgroep Van Woesik, heeft gisteravond een dringen) roep gedaan op het Wassenaarse gemeentebestuur de i sing van de huisvestingsproblemen van de Van Woesik los te koppelen van die van de watersportvereniging. T hij gebruik maakte van het „spreekrecht" in de gem raadsvergadering toonde de heer Wisbrun zich voldaan het voorstel in de raad om in „Ter Weer" grond besachi te stellen voor een nieuwe accommodatie voor de W groep. De heer Wisbrun sprak er evenwel zijn verontrusting ov dat het bouwrijp maken van deze grond tegelijkertijd mo schieden met het gereed maken van het terrein voor de sportvereniging Wassenaar, waarmee het college nog niet tot overeenstemming is gekomen. De raadsleden vroegen het college gisteravond naar de gang van de onderhandelingen met de watersportverer Wethouder van financiën drs. A. Caron stelde dat het 1< pelen van het bouwrijp maken voor de twee groeperinge bedrag van ruim f 100.000,- meer zal kosten. Wethouder stee zei te verwachten dat omstreeks I november m werkzaamheden kan worden begonnen en dat de nieu\ commodatie voor de Woesikgroep in het voorjaar ll zal zijn. Verkeerslichten De raad ging vlot akkoord met het voorstel f 63.500 - bej baar te stellen voor een verkeerslichteninstallatie bij hetj lands Lyceum. De installatie kan op bepaalde uren irj hand worden bediend door een personeelslid van het lyceum.) Met veel instemming aanvaardde de raad een voorstel onj sidie te verlenen aan het vervoer in aangepaste busjes) ernstig gehandicapten tegen een laag tarief. i Tenslotte werd ook ingestemd met het tijdschema voor d( betering van de woonomgeving in de buurtschap Oost waarbij straat voor straat zal worden aangepakt en met i woners zal worden bekeken hoe meer groen in de soij wijk kan worden ingepast Donkert teeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45.ftI parkeerterreinen, die op zaterdagen en de koopavon den niet voldoende ruimte bieden. (Luchtfoto Milan Konvalinka/Rob de Roo). NOORDWIJK De eerste dag van het Doe-feest is een groot succes geworden. En thousiast is het door de Noordwijkse jeugd gevierd. Massaal was de opkomst. „Alle kaartjes waren 's mor gens in minder dan geen tijd verkocht", vertelt secretaris Niek Oosthoek van het Doe- feest comité. Dit betekent, dat in de Northgo-sporthal zo'n vijfhonderd jongens en meisjes op plezierige wijze werden bezig gehouden. Aan een groot aantal stands viel van alles te beleven. Er kon allerlei creatief werk worden gedaan, zoals weven, naaien, kleien, tekenen, ver ven, solderen, werken met touw en wegwerpmateriaal, en zo waren er nog vele an dere aktiviteiten, te veel om op te sommen. Heel bijzondere attracties wa ren er. Van die dingen, die je als zes- tot twaalfjarige op school of thuis niet kan doen, doodgewoon omdat je de spullen niet hebt of deze niet mag gebruiken. Zo stonden er in één van de kramen een tiental schrijfmachines. Even zoveel jongelui waren er ijve rig op bezig. Zelfs bij het eindsignaal wisten de jeugdi ge typistes en typisten niet van ophouden. Ook de naai machines thuis mag je er amper naar kijken! bleken erg in trek. En dan was er nog de make up stand voor de schoon heidskoninginnen in de dop. Het was verrukkelijk te zien hoe de jonge ijdeltuitjes zich opdirkten. Parmantig huppel de een klein zwart meiske rond, afkomstig uit een van onze buitengewesten, de ogen helblauw opgemaakt met een blank-witte streep onder de wenkbrauwen. Verder werden op een groot podium spelletjes gedaan, er was een mini-bios, kortom voor elk was er wat wils. De jeugd genoot. Trots toonde men de werkstukken, die naar huis werden meegeno- men. „Koos, morgen gaan we weer!", riep een van de kna pen naar z'n vriendjes en het meerstemmige antwoord liet aan duidelijkheid niets te wensen over. „Is het niet heerlijk om ze zo enthousiast naar huis te zien gaan", zegt Doe-feest-voorzit- ster mevrouw Vermey-Augus- tinus, die met haar mede-co mitéleden al maanden tevoren naar dit festijn heeft toege- leefd en gewerkt. Dolge lukkig is zij met de spontane hulp, die tientallen dames en heren vrijwillig bieden en daarvoor hun tijd opofferen. „Zonder hen zouden we dit Doe-feest nooit van de grond krijgen, aldus een dankbare en steeds bezige mevrouw Vermey. Ook na zo'n dag blijkt er heel wat te beredderen en met grote schuivers en be zems zijn de dames en heren bezig om de sporthal weer klaar te maken voor de vol gende dag. Het Doe-feest duurt namelijk twee weken met uitzondering van de za terdagen en zondagen. Elke dag begint het om elf uur. Alle kinderen van zes tot en met twaalf jaar, ongeacht of ze in Noordwijk wonen of hier met vakantie zijn, komen er aan meedoen. De kosten bedragen slechts 1,50 per kind. Een luchpauze is er niet Voor het natje en droog je kunnen de kinderen terecht aan de consumptietent. Men mag ook drinken van huis meenemen, maar dan wel graag in een plastic verpak king. Glas is gevaarlijk en geeft alleen maar narigheid. Voor hen die informatie wil len hebben, vermelden we nog even de namen van de leden van het Doe-feest comi té: mevrouw Vermey-Augusti- nus, voorzitster; Niek Oost hoek, secretaris; Sjaak van den Berg, penningmeester; le den mevrouw Van der Lippe- Verhoeven; mevrouw Van Duyn-Van der Niet, mej. Conny Mol en de heer D. Heemskerk. WASSENAAR Het college van b en w van Wassenaar gaat „Vrienden van Wassenaar" vragen hem te advi seren over de uitgangspunten voor het verkeersplan, zoals die gistera vond in de gemeenteraadsvergade ring aan de verschillende fracties werden voorgelegd. Aanvankelijk leek het erop dat de fracties geen uitspaak zouden doen over de uit gangspunten, die de basis moeten vormen voor een verkeersplan voor Wassenaar. De fracties van de WD en het CDA vonden het tijdstip waarop de zaak aan de orde wordt gebracht, midden in de vakantie, bij zonder ongunstig gekozen. Zij stelden de uit gangspunten eerst eens uitvoerig in het ver- keers- eri welzijnsoverleg te willen bespreken. Uiteindelijk kon iedereen zich vinden in het voorstel de Vrienden van Wassenaar advies te vragen over de uitgangspunten. Dit advies zal dan aan de dorde worden gesteld in het ver- keers- en welzijnsoverleg en daarna kan in september of oktober de raad zich erover uit spreken. De PvdA-fractie in de Wassenaarse gemeente raad verkondigde gisteravond als enige wel haar standpunt over de beleidsvoornemens van het college ten aanzien van het verkeers plan. Bij monde van de heer J. Greep prees de fractie het college voor het geproduceerde stuk. Wel miste zij eèn centrale doelstelling. Deze doelstelling zou, volgens de PvdA kun nen zijn: in Wassenaar als woongemeente het verkeer zo veilig maken dat de mensen er met genoegen kunnen wonen, zonder het ver keer rigoureus te beperken. Er zou een veran dering moeten worden aangebracht in het ver keersgedrag in de woonwijken. Er zou op het provinciaal bestuur de grootst mogelijke pres sie moeten worden uitgeoefend om zo snel mogelijk de secundaire weg 4 aan te leggen. De heer Greep zei tenslotte in de uitgangspun ten beschouwingen te missen over de rol van het openbaar vervoer, over het wielrijdersver- keer (het fietspadenplan dat al is vastgesteld) en over veilige fietsroutes voor schoolgaande kinderen. NOORDWIJK Van donder dag 19 tot en met zaterdag 21 juli wordt voor de tweede maal het Ruiterfeest Noord- wijk georganiseerd. Vorig jaar begon men daarmee als experiment om de vakantie gangers in de badplaats wat vertier te bieden en hen ken nis te laten maken met de ruitersport. Thans staat de organisatoren een presentatie aan een breder publiek voor ogen. Het Ruiterfeest vindt plaats op een drie hectare groot ter- aan de Nieuwe Zeeweg tussen Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee. Op de eerste dag wordt een kring concours voor paarden gehou den. Het programma vermeldt individuele, groepsdressuur en springconcoursen, waarbij de punten tellen voor de B-, L-, M- en Z-combinaties. Op 20 juli vindt een kringcon cours voor pony's plaats. De organisatie van deze twee da gen ligt in handen van de Kring Rijnmond van de Lan delijke Federatie van Ruiter- verenigingen. Op de laatste dag, zaterdag 21 juli a.s. krij gen de L-, M- en Z-combina- ties, die aangesloten zijn bij de Nederlandse Bond van Rij en Jachtverenigingen gelegen heid hun kunnen te laten zien in springconcoursen. Het Ruiterfeest begint dage lijks om 10 uur en het eindigt om 18 uur. Tussen de rubrie ken door vinden demonstra ties plaats. Op het terrein zijn een consumptietent, een mini- kermis en marktkramen. Na afloop van de wedstrijden, hoopt men een barbecue- party en een ruiierbal te or ganiseren. Het winkelcentrum Leidsenhage in vogelvlucht. Dui delijk is te zien waar het nieuwe kantorencomplex Hagevoort verrijst. Op de voor- en achtergrond de AUTO BLOKKEERT FIETSPAD Bromfietser flink gewond OEGSTGEEST Het blokke ren van het fietspad door een Duitse toerist werd een bromfietser bijna noodlottig. Zowel de bromfietser als de Duitse automobilist reden gistermiddag op de Abtspoel- weg richting Warmond. De toerist sloeg, zonder acht te slaan op de bromfietser, rechtsaf. De bromfietser kon de wagen niet meer ontwijken en klapte tegen de auto. De bromfietser hep flinke verwondingen op. Zijn linker elleboog en een bot in zijn linkerhand werden gebroken. De bromfietser werd overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Man (39) mishandeld LEIDEN Een 39-jarige werknemer van een etablisse ment aan de Rijnstraat is vannacht slaags geraakt met drie bezoekers. De man is met enkele verwondingen in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. In verband hiermee heeft de Leidse politie vannacht een 23-jarige, een 25-jarige en een- 29-jarige Leidenaar aangehou den. Dit trio wordt vandaag nader aan de tand gevoeld. Een beeld van de voetbalwedstrijden op het schoolsportveld aan de Parklaan. SASSENHEIM De jaarlijk se activiteiten van de stich ting jeugdrecreatie zijn gis termorgen weer van start ge- .gaan met verschillende crea tieve bezigheden in het Vel- thuys. Gisteravond ging op het schoolsportveld aan de Parklaan, het buurtvoetbal toemooi van start dat tot en met vrijdagavond duurt. Er waren duidelijk minder deelnemers dan andere jaren. In totaal drie elftallen kwa men in de B-groep (7- tot 10- jarigen) uit en twee in de A- groep (10- tot 13-jarigen). Het tijdstip waarop dit toernooi wordt gehouden is ook niet zo gelukkig gekozen. Afgelo pen zaterdag is het jeugd kamp van voetbalclub Teylin- gen begonnen, terwijl die dag de Ter Leede-jeugd net van een kamp terugkwam. Bij de B-groep werd gisteravond Landwèr Boys winnaar. In de A-groep won Super M. Jongetje (6) aangereden LEIDEN Een 6-jarig jonge tje is gistermiddag in de Bachstraat door een automo bilist aangereden. Hét jonge tje stak plotseling de weg over. Mede omdat hij tussen twee geparkeerde auto's vandaan kwam, zag de automobilist, een 27-jarige Leidenaar, hem te laat en kon hem niet meer ontwijken. De jeugdige Leide naar is met enkele lichte ver wondingen naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht:4 Het provinciaal fietspad langs de Wijde Aa is ontsierd door een banaal groepje artiesten. Op onsmakelijke wijze tracht het groepje in de belangstelling te ko men. Het groepje dat zich 't 'Zoldertje' noemt, teken de twee hakenkruizen, een davidsster en twee schor pioenen op het wegdek.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4