jVijayk in halve finale tegen Van de Meer „Rotte eierenlucht" van het afvalwater verdwijnt egt met spijt iïjnsaterwoudse vaarwel André van Duin Vuurwerk besluit 3 dagen feest Taffeh- tempel 40.000 bezoekers 1N LISSES TENNISTOERNOOI Doe-feest maandag weer van start Warmondse feesten voortgezet TAD/lREGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 14 JUL11979 PAGINA 3 Een kwaliteits motor heeft recht op kwaliteits service. uahnsan SERVICE Getrainde servic technici Speciaal gereed schap Alle benodigde derdelen omiek verhuist definitief naar Loenen a/d Vecht jisse De eerste twee halve finalisten ijn in het herenenkel B in Lisse bekend. Ie kwart-finalestrijd van de Indiër g 'ijayk gaf aan het toernooi een internati- 'naai tintje, want hierin moest hij het op- Temen tegen de Duitser Stapelbrock. •jack bleef met 36, 6—2, 6—1 aan de oede kant van de score en moet het nu pnemen tegen Anne Jan van de Meer uit 'oorhout. 'an de Meer is tennistrainer in Lisse en 'eeft er dus alle belang bij deze week f !oed voor de dag te komen. Tot nog toe 'aagt hij hier goed in, want gisteren re- tende hij in twee sets af met Har Meyer 6—3, 7—5). Meyer, die gezien zijn overwin- pé üng op Brooshooft een ronde eerder, toch goede vorm steekt. Jan Willem Bruin en Herman van de Ca- Pellen moeten strijden om de derde halve finale plaats. Ronald Blommendaal vond gisteren een te genstander, die hem in vechtlust overtrof. Bep Collé had op tennisgebied beduidend minder in zijn mars dan de Noordwijkse veteraan, maar wist van geen wijken. Dat leverde hem na langdurige strijd de zege op (7—6,3—6,7—5). Bij de dames is de strijd wel al geheel tot de halve eindstrijd gevorderd. Maureen Meyer bleef in een enerverend duel net voor op Rosemarie Verdegaal (26, 6—2, 9—7). Zij krijgt nu te maken met de eerste dame van Lisse, Ellie Reeuwijk. Geen ge makkelijke opgave, want de manier, waar op Ellie zich langs Riet van Balen werkte, was overtuigend (63,61). Petra Wessels is duidelijk rijp voor de B- lijsL In C drong zij met veel machtsver toon door tot de finale (60, 62 tegen Hanneke van Dijk) en in B bereikte ze de halve finale. Zij krijgt hierin niet Ineke Kallenberg tegenover zich, maar Annemieke Cats. Door een enkelblessure van Ineke werd het damesenkel B berooft van de favoriete. Petra Wessels zal in de C-finale aan moe ten treden tegen Josette Adema of Geor gette Demminck. Bij de heren won Ton Veens tra opnieuw. Werd de zege op Freek van de Capellen mede gewijt aan ziekte van zijn tegenstander, tegen Fred van Trigt was het geheel en al zijn eigen ver dienste. Krap was de overwinning overi gens wel (3—6, 64, 86). Ei tel Homan ze gevierde met 64, 63 over Frank van Balen. Jan van de Geest, eveneens van Voorhout, maakte eerst de afgebroken par tij tegen Wouter Kuyk af en versloeg daar na Hans van Lingen moeiteloos. Leon Da- men speelde zich bij de laatste vier via een 6—2,64 zege op A. den Boer. Waldo Jansen en Lijn Cijsouw moeten in Zoe term eer gaan uitmaken, wie mag pro beren Hans Tonjann uit de heren C finale te houden. Jansen won met 64, 26, 7—5 van Kuit en Cijsouw met 63, 46, 60 van Evers. De andere halve finalisten zijn Hans van Tongeren (6—2, 62 tegen Pie- ters) en Arnold van Offeren (6—0, 6—1 te gen Plagef). In het dubbelspel worden Van Offeren en Van Tongeren ook met elkaar geconfron teerd. De eerste speelt met Van Velzen, de laatste met zijn broer Leo. Het winnende koppel speelt in de finale tegen Hop en Tönjann, die opvallend gemakkelijk afre kenden met het duo Walenkamp/Van de Water. Maarten Wolterink, eerste geplaats in het herenenkel C in Ter Aar, is tegen J. Philip niet in moeilijkheden gekomen, hetgeen de 6—2, 6—1 score tot uidrukking brengt. Ruud van Noort verloor in dit onderdeel met twee maal 64 van Romberg. Een ge voeligere klap voor Van Noort was de i derlaag in D tegen Willemse. Ondanks zijn plaatsing als tweede ging hij kansloos met 60, 6—2 ten onder. Klaas Oosterhof, in C tweede geplaats, redde het evenmin. Met maar liefst 6—2, 6—1 moest hij de eer aan Van de Berg laten. In het damesdubbel C stuitten de dames Ponsioen en De Lijster, finalist op het toernooi in Alphen, op zware tegenstand. Door middel van 2—6, 63, 7—5 wisten zij zich net te handhaven tegen de combinatie Oudraadt/Heyers. Hoogheemraadschap past zuiveringsinstallaties aan aan milieu-eisen LEIDEN De twee zuiveringsinstal laties voor afvalwater in Leiden- Noord en Leiden Zuid-West worden 'stankvrij' gemaakt. Het hoogheem raadschap Rijnland en de gemeente Leiden zijn overeengekomen dat de installatie Leiden-Noord gemoderni seerd moet worden; wat ondermeer inhoudt dat er maatregelen worden genomen tegen de stankoverlast voor de omgeving en dat ook Leiden Zuid- West wordt aangepast aan de millieu- eisen. Het huidige aantal inwoner-equivalen ten van 80.000 zal voor Leiden-Noord worden opgevoerd tot 120.000. De be nodigde grondopppervlakte voor het vernieuwen en uitbreiden van de zui veringsinstallatie brengt een wijziging van het bestemmingsplan Meren wijk met zich mee die in het najaar ter in zage ligt. Aan Rijnlands verenigde vergadering wordt in oktober een voorbereidingskrediet gevraagd voor de vernieuwing van de installatie. De stankoverlast wordt in de tijd tus sen het vernieuwen en nu, tegenge gaan door zuivere zuurstof aan het af valwater toe te voegen. Dit moet voor komen dat zich in de Slaaghsloot en Haarlemmertrekvaart de beruchte 'rot te eieren' lucht gaat ontwikkelen. Lukt dit niet, dan heeft Rijnland nog wat andere ideeën in het achterhoofd. Vanzelfsprekend gaat het zuiveren tij dens de bouwwerkzaamheden gewoon door. De inmiddels jgetroffen maatregelen tegen de stankhinder van de installatie Zuid-West blijken niet afdoende. De 11 april gehouden verenigde vergadering van het hoogheemraadschap leverde echter een krediet van 720.000 gulden op. Dit geld wordt gebruikt voor het treffen van permanente voorzieningen. Alle stankverwekkende installatiedelen worden afgedekt. Verder wordt de in stallatie naar de huidige milieu-eisen aangepast met het aanbrengen van luchtafzuigers en -filters en van sproeisystemen. NOORDWIJK - Het jaarlijk se Doe-feest gaat maandag 16 juli om elf uur van start in de Northgo-sporthal aan de Duinwetering. Tien dagen lang kunnen jongens en meis jes van zes tot en met twaalf jaar zich daar bezig houden met een groot aantal activi teiten en spelletjes. Niet min der dan 45 dames en heren houden daarbij geheel vrij willig een oogje in het zeil. Het Doe-feest is zowel voor jeugdige Xoordwijkertjes als voor de kinderen van de bad gasten. Ruim twintig marktkramen zijn in de sporthal neergezet en daar kunnen» de jongelui van alles doen wat ze plezie rig vinden, zoals weven, naaien, werken met afgedankt materiaal, figuurzagen, timme ren, verven, solderen, touw- knopen, kleien, werken met make-up, typen, koekjes bak ken en nog veel meer. Verder worden er op een groot podi um spelletjes gedaan en ook is er elke dag een mini-bio scoop. Elke dag in het Doe- feest heeft een ander thema. Zo is er een „kinderdag", een „dierendag", een „modedag" en een „verrassingendag". De kosten van deelname aan een dag van het Doe-feest bedra gen een gulden vijftig per kind. LEIDEN Bijna 40.000 per sonen hebben in de periode van 4 april tot 1 juli een be zoek gebracht aan het mu seum van Oudheden teneinde de tempel van Taffeh te be zichtigen. De Egyptische tem pel van Taffeh, opgebouwd op de binnenplaats van het Rijksmuseum van Oudheden, blijkt toch wel de grote pu bliekstrekker te zijn als het wordt vergeleken met het aantal bezoekers dat in het zelfde tijdsbestek in 1978 werd geregistreerd; 17.650. In de filmzaal van het mu seum, waar de film 'Verdron ken Verleden' dagelijks wordt gedraaid, is tot 30 augustus een foto-expositie 'Taffeh ge zien...' opgesteld. Beide geven een uniek beeld van het re laas van de tempel van Taf feh. De vernieuwde afdelingen met Grieks-Romeins beeld houwwerk, Provinciaal-Ro meins met altaren voor de go din Nehalennia en de gedeel telijk heringerichte Egyptische afdeling hebben een groot aantal bezoekers over de vloer gehad. Nieuw in de komende jaren zijn de thema-exposities die in de hal van het museum worden getoond. Het is de be doeling dat steeds een be paald voorwerp uit de collec ties of actuele gebeurtenissen op het gebied van archeolo gisch onderzoek wat nader worden toegelicht. In de hal is op het ogenblik de tentoon stelling 'Restauratie van een Griekse Vaas'. Het tobbetje steken trekt elk jaar veel bekijks. WARMOND De feestweek werd gisteren enthousiast voortgezet met een kinder- markt in het park. De vreemdste spullen werden daar door kinderen tot en met 12 jaar aan de man ge bracht. De Warmondse volk sdansgroep trad op in de feesttent Het was moeilijk te zeggen wie er meer genoten: de toeschouwers of de dans groep. Er werden wel tien verschillende volksdansen uit binnen- en buitenland uitge voerd door de dames varië rend in leeftijd van 55 tot 82 jaar. Animo is er zeker voldoende. Er werd tenminste door het publiek gretig ingegaan op de uitnodiging mee te dansen. Het traditionele tobbetje ste ken gecombineerd met para plu-hangen trok zoals gewoon lijk weer veel publiek. Het is ieder jaar weer leuk een an der een nat pak te zien halen. De eerste prijs ging bij het tobbetje steken naar R. v.d. Mey. Tweede werd A. Buijn- hoven. Bij het paraplu-hangen bleek Kees Heemskerk het het langst uit te kunnen hou den met 1 min. 44,6 sec. Dankzij het mooie weer kon de barbecue buiten worden gehouden. Veel Warmonders bleken geen zin in koken te hebben gisteren en vertrok ken met het hele gezin in de richting van het park en de grote barbecue met zigeuner- muziek. Vanavond om negen uur be gint het Billenprikkersfeest in de feesttent in het park Groot Leerust. De toegang is gratis en de muziek wordt verzorgd door de Black Horse Saloon Band. In het Trefpunt begint om acht uur een avond met de Dizzy Man's Band. Op zondag wordt er een fiet- spuzzeltocht georganiseerd waarvan de lengte ongeveer 35 km is. Start vanaf halftien tot halfeen vanaf het park Groot Leerust. Inschrijfgeld 2— p.p., kinderen slechts 0,25 incL consumptie. Op het water wordt er 's morgens een puzzeltocht gehouden en 's middags een zgn. Vossejacht Een boot met een seinvlag „V" (vos) dient zo snel mogelijk opgespoord te v/orden. Inlichtingen en in schrijven bij de Kaagsociëteit. Tf t Het optreden van de steelband werd door veel braderie-gangers bijgewoond. OUDE WETERING - Een groots vuurwerk sluit vana vond het driedaagse feest van de middenstandsvereni ging M.C.O.W. van Oude We tering af. Maar voor het een maal zover is, is er voor de bewoners van Oude Wetering en omgeving heel wat te doen geweest Donderdag begon het feest met de opening van de ker mis. Gistermiddag was er een straattekenwedstrijd voor kin deren op het MAVO-terrein aan de Kerkstraat 's Avonds hield een barbeque en het op treden van de bekende steel band „Silvertone" de Wete- ringse gemoederen bezig. Vandaag wordt het feest dan stijlvol afgesloten met een braderie en een wedstrijd sprietlopen voor de durvers onder het braderie-publiek. In het ochtendprogramma kwa men vanmorgen de kinderen aan hun trekken. Een „mees peelprogramma" op het MAVO-terrein werd besloten met flensjes-eten. ijnsaterwoude Rijnsaterwoude gaat defi- itief zijn beroemde inwoner, André van uin verliezen. Na langdurige onderhandelin- en is in de nacht van woensdag op donder- ag het contract getekend, dat de verkoop etekent van zijn molen. De nieuwe eigenaar de 39-jarige bloemenhandelaar Leo van Rjuyn uit Loenen (Gld.), die het historische g1® rawwerk zal .gebruiken als weekend-huis. oewel André van Duin bij de verkoop van g jn fraaie molen nog niet wist, waar zijn •3< euwe woonplaats zou liggen, kwam in de tsP P van donderdag een aanbod vanuit Loe- ;n a/d Vecht. Dat was precies wat de radio- i t.v.-komiek zocht en al spoedig was de oop gedan. Een fraai landhuis met rieten ap aan het water, voldoende ruimte biedend Si er behalve plezierig te wonen, ook te wer en en gasten te ontvangen. Het huis, dat aan e Rijksstraatweg no. 8 is gelegen, heeft een Jrrein van ca. 5500 m2 erom heen en is vlak Nj oor de tweede wereldoorlog gebouwd. )rie jaar heb ik nu in Rijnsaterwoude ge- oond en ik heb het fantastisch gehad", zo ida stelde André van Duin. „Die molen heeft en m sfeer, die je nergens anders kunt vinden 10 f maken, maar het gebrek aan studioruimte qj wong mij naar iets anders uit te kijken, loe ndré is zijn makelaar Han Bos, die tevens zijn persoonlijke vriend is, dan ook zeer dank baar. Niet alleen is het hem gelukt de molen in enkele weken te verkopen, maar ook is hij erin geslaagd zo snel een passend ander huis voor hem te vinden. 1 oktober hoopt André het te betrekken, na dat hij de maand september gebruikt heeft voor verbouwingen en aanpassingen. Direkt daarna gaat hij weer volop aan de slag met zijn Dik Voormekaarshow, terwijl hij in de zelfde maand ook een nieuwe theatershow op de planken brengt. Volop werk dus aan de winkel voor André van Duin, die er gisteren achter zijn kopje koffie, zichtbaar gelukkig bijzat na zijn korte maar hevige avontuur in de onroerendgoedbusiness. Wat de heer Leo van Duyn betreft, hij zegt bijzonder trots te zijn op zijn nieuwe eigen dom. In de eerste plaats natuurlijk omdat de molen de laatste jaren een bekend persoon als André van Duin onderdak heeft geboden, maar ook wegens zijn prachtige ligging aan het meer en zijn rijke historie. „Hoewel ik nu in Loenen woon, ben ik een geboren en getogen Rijnsburger. Dit deel van het land heeft mij altijd geboeid en vooral het water trekt me erg aan. Ik heb een motor boot, maar de laatste drie jaar heb ik er niet mee kunnen varen. Daar komt nu hopelijk spoedig verandering in".1 ré van Duin en Leo van Duyn feliciteren elkaar met de gesloten overeenkomst

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3