mededelingen gemeentebestuur j leiden 16tlm20juli'79 goed idee Ie. forestier siis^^ SURFPLANK' LATEN REPAREREN artisjok WANNEER WORDT U DOOR BUREAU HUISVESTING GEHOLPEN? WIE ZIJN ER NU AAN DE BEURT? leiden VERLOVEN 1 VERHEUL IMS.AIkemade itelefoontjesl 071-122244 I M Financiële vergoeding bij verhuizing aan gehandicapten Meer informatie??? LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 JUL119 Familieberichten ten der Zieken op de leeftijd van 68 jaar na een lang durige ziekte rustig ingeslapen mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa LEONARDUS THEODORUS AKERBOOM' echtgenoot van C. A. Elstgeest Joop en Wil LenyenTon Wil en Wim Lon en Kees Rineke en Cok en kleinkinderen Vrijdagavond om 19.30 uur avondmis in de Paro chiekerk van St. Petrus Banden, waarna gelegen heid tot condoleren. De gezongen Uitvaartmis zal worden opgedragen zaterdagmiddag om 14.00 uur waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het R.K. kerkhof aldaar. Vft uw Juwelier-Adviseur Is HAARLEMMERSTRAAT 86 LEIDEN Ook de beste surfplank kan wel eens averij oplopen. In zo'n geval is het goed voor u te weten dat wij vakkundig alle reparaties aan alle soorten surfplanken verrichten. Van welke materiaal uw surfplank ook is, wij zorgen ervoor dat u zich snel weer met gw favoriete sport kunt bezighouden. Julianalaan 50 Kaagdorp 02524-561 "Voor supersnelle reparaties kennen wij een supersnelle regeling". Zoals u ze bij Lc Forestier krijgt, een delicatesse van -de bovenste plank. Eerst eet u, met wat dressing, de blaadjes leeg. Om daarna de bodem niet te V Voor diners van gezelschappen is een aparte ruimte beschikbaar. Reserveren gewenst. restaurant met v» frans getinte gerechten Kaïiiifamltstrual 2-4 hoek Nuonlrindr l« l. 071 12211r» I A'idt'ii. Ift'ii Ktopintl van IH 00 lot 24.00 uur (krukrn lol 22. Importeur: Storka B V. Hoogstraat 151 Rotterdam - telefoon 010 -136406 •WJ' -twp '7*^ 5 4,46 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden - niet groter dan 12 letters). i 5 leder woord méér 27 ct. 1 exclusief 4% BTW s I BU PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST f §j op 3 achtereenvolgende e dagen M slechts 2x betalen 3 op 6 achtereenvolgende dagen 1 slechts 3x betalen I Zomertijd betekent elke dag een uur langer genieten van de zon. Met al die artikelen die speel goedspeciaalzaak van Brussel speciaal met het oog op de zomer heeft ingekocht wordt het dubbel plezierig. OPBLAASBA- DEN in vele soorten en maten. Een sterk schotten bad met een doorsnee van twee meter, als akfieprijs 75,-. Maar. we hebben ze nog veel groter. Daar naast hebben wij een ruime sortering in zandbakken (let op: 19,95), zeilbootjes, strand goed, scheppen, speelballen en al die andere zaken die het zomerseizoen zo onvergetelijk maken. Speelgoedspeciaalzaak van Brussel, Haarlemmerstraat 267, Leiden. Tel. 12.20.61. Hinderwet r en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: 1. 3M NEDERLAND B.V., alhier. Een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning ingevolge genoemde wet tot het uitbreiden «n wijzigen van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de inrichting voor de verwerking van chemische verbruiksartikelen en fotografisch materiaal in het perceel Rooseveltstraat 55,62 en 64. 2. K. van Nimwegen, alhier. Uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de visbakkerij annex verkoopinrich ting in het perceel Bevrijdingsplein 18, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie O, nr. 2141 (ged). ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisge ving/te weten 13 juli 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 1. 31 juli 1979 om 14.30 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Lan<§egracht 72. 2. 31 juli 1979 om 15.30 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbouwhuis, afdeling V.O.W., kamer 104 (leverdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen da gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Lei den of een aangrenzende gemeente, waar de aan vraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen In de mededelingen van vorige vrijdag heeft u kunnen lezen, dat er verschillende financiële mogelijkheden zijn voor mensen die de leeftijd van 65 jaar nog niet hebben bereikt, maar als gevolg van hun lichamelijke gesteldheid, niet meer kunnen werken en op dokters advies moeten verhuizen, of verhuisd zijn naar een beter aangepaste woning. Het is een soort gelijke verhuispremie, als die aan be jaarden van 65 jaar en ouder gegeven wordt. Zoals bekend is het bedrag f 3000, De regeling werkt met terugwerkende kracht, wat wil zeggen, dat wanneer u al verhuisd bent naar een be ter aangepaste woning, alsnog voor een verhuiskos tenvergoeding in aanmerking zou kunnen komen. Op voorwaarde natuurlijk, dat de verhuizing is of wordt geregeld op medische indicatie via de Gemeen schappelijke Medische Dienst, want deze dienst is namelijk met de aanvrage belast, zo ook met de re gelingen. Eenzelfde regeling geldt voor de gehandicapte huurder of inwonend gezinslid, die Fnoet verhui zen naar een voor hem/haar technisch aan te passen woning, of wiens woning in verband met de handicap aangepast moet worden. Er kan geen aanvrage gedaan worden, wanneer blijkt dat de woning inmiddels al technisch aangepast is, want vorige week is daar ten onrechte mel ding van gemaakt. In de eerste plaats bij de G.M.D. (Gemeenschap pelijke Medische Dienst), Stationsplein 212 (in het gebouw van het G.A.K.), telefoon 145555. Voorts aan de informatiebalie van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Bij beide instanties is ook het z.g. "MELDINGSFOR MULIER" met toelichting verkrijgbaar. Het inleveren vari formulieren moet gebeuren bij de G.M.D. Voorbereidingsbesluiten Groenoord en Transvaal Op 28 juni 1979 besloot de gemeenteraad te verkla ren, dat de vaststelling van bestemmingsplannen wordt voorbereid voor het gedeelte van de gebieden: a. Groenoord, dat is aangegeven op de tekening no. 31 ST 7726 en globaal wordt begrensd door de Maresingel, de Haarlemmertrekvaart de Gabriël Metzustraat, de Floris Versterlaan, de Willem de Zwijgerlaan, de Koningstraat en het Zwarte Pad en b. Transvaal, dat is aangegeven op de tekening no. 82 ST 7727 en globaal wordt begrensd door de spoorlijn Den Hpag-Amsterdam, het Stations plein, de MorssingeUde Rijn, de westzijde van het Pelcomplex, de Morsweg, de spoorlijn Leiden- Utrecht, de Rijn en de Herman Costerstraat. Het besluit ligt met de beide tekeningen voor een ieder ter inzage in kamer 213 van het gebouw Lange gracht 72. Huisvuil-ophaaldienst In verband met vakantie van het reinigingspersoneel zal tot en met 17 augustus buiten de singels het huisvuil slechts éénmaal per week worden opge haald. v Binnen de singels: normaal De gehele zomer zal in het gebied binnen de singels het huisvuil volgens het normale schema tweemaal per week worden opgehaald. Hiervoor is gekozen omdat éénmaal ophalen in de binnenstad in het alge meen meer problemen blijkt op te leveren dan daar buiten. Buiten de singels: éénmaal per week Het gebied buiten de singels is verdeeld in vijf secto ren, met elk een eigen ophaaldag. Op gekleurde kaar tjes die inmiddels huis-aan-huis zijn bezorgd is de op haaldag van Uw straat duidelijk vermeld. Wilt,U de zakken óp de ophaaldag van Uw straat tijdig buiten zetten? Vanaf maandag 20 augustus zal alles weer normaal zijn, dan wordt ook buiten de singels het gewone - tweemaal per week - schema weer hervat. Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot dat het helaas niet mogelijk- is dat Bureau Huisvesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wacht tijden rekening gehouden moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de registratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten gekeken naar degene die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als de buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onderhoud van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden heet de koppelbak. Hieronder treft u een overzicht aan dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350, per maand (woningbouwvereniging of Leidse woningstichting). In de tweede kolom treft u de groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt f 2.450,— bruto per maand. In de derdë -kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratie bewijs het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs, dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning gekregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Voor alle duidelijkheid: de wachttijd van de B-kaarten wordt niet meegeteld. type woningen van een woning bouwvereniging of de Leidse Woningstichting met een bruto huur tot f 350, per maand Houders van een geldig registra tiebewijs die voor bijbehorende typen woniqgen in aanmerking komen. maand en jaar van uitgifte van het registratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te wor den voorgedragen voor een hen passende woning. 1,.2 en 3 kamer beneden-wonin gen. alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. augustus 1977 2, 3 en 4 kamer beneden- of een gezinswoningen. a. echtparen en tweepersoons huishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en tweepersoons huishoudens in het bezit van een passende medische indi catie januari 1976 b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met -1 kind in het bezit van een passende medische indicatie december 1976 c. echtparen van 65 jaar met 2 kinderen of echtparen met 2 kinderen in het bezit van een medische indicatie december 1977 5 kamer beneden of eengezins woningen. echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtparen met 4 kin december 1977 6 kamer beneden of eengezins woningen. echtparen met 4 of meer kinde ren. decembér 1977 1, 2 en 3 kamer boven- en f fat woningen. alleenstaanden echtparen, echtparen qi^t. 1 kind en tweepersoons-huishoudens. januari 1978 januari 1978 4 kamer boven- en flatwoningen. echtparen en echtparen met 1 of 2 kinderen. september 1977 5 kamer boven- en flatwoningen. echtparen met,3 of 4 kinderen. december 1976 6 kamer boven- en flatwoningen. echtparen met 4 of meer kinde ren. december 1976 TENSLOTTE Wanneer u in het bezit bent van eeri geldig regis tratiebewijzen uw inkomen is hoger dan f 2.450, bruto per maand dan kunt u, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrijgen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Aangezien het hier gaat om 4 en 5 kamerwoningen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecteren. De wachttijd voor dergelijke woningen is ongeveer gelijk aan die voor een goedkope 3 of 4 kamer boven- of flatwoning. Een bezoek aan het Bureau Huisvesting, Lange gracht 74 is uitsluitend mogelijk na telefonische of schriftelijke afspraak. Voor telefonische informatie is het Bureau bereik baar tussen 09.00 en 12.00 uur alsmede tusisen 14.00 en 16.00 uur. Laat de kinderen heerlijk buiten genieten en spelen met SCHOMMELCOMBINATIE staande uit maar liefst twee verschillende schommels en een ngelse wip. Bij speelgoed speciaalzaak van Brussel kost dit stukje kwaliteit 169,- (mee- neemprijs). Keuze uit zes schillende modellen. Een combi natie bestaande' uit een schom- n gondel kost zelf meege nomen 175,-. Speelgoei ciaalzaak van Brussel. Haarlem merstraat 267, Leiden. Tel. 12.20.61. Het seizoen voor de OPBLAAS BOTEN is weer aangebroken. Lekker genieten van het water, de zon en de wind. Degelijke opblaasboten vindt u in een sortering bij speelgoed speciaalzaak van Brussel. Alle boten zijn voorzien van meerde re luchtkamers en bovendien krijgt u volledige garantie op de naden. Ze zijn er al vanaf 49,95 (190 cm). Natuurlijk kunt u bij ons ook terecht voor peddels, reparatiesetjes en luchtpompen. Speelgoedspeciaalzaak van Brussel, Haarlemmerstraat 267, Leiden. Tel. 12.20.61. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9 - 11.30 en 2 - 4 uur. Maand, en dond. avond, van 19 - 19.30. Fa. v. Berge Henegouwen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. GEBROKEN RUITEN, glas-in- lood reparaties-worden door mij met spoed hersteld. Ook levering van ventilatoren. Glasreparatie bedrijf D. Galjaard, de Sitterlaan 76, tel. 071-132916. Alle Amerikaanse topmerken op het gebied van SKATEBOAR DING zijn voorradig bij van Brus sel. Door eigen import leveren wij topmerken zoals Kryptonics, Yoyo, Sims, ACS, Lazer, Gull- wing, Tracker, G S, Alfa, Dogtown enz., alle soorten la gers, zweethandjes, rubbers, T-shirts, helmen enz. Deskundi ge voorlichting en geweldige service garanderen top skaten. Kom eens langs en bekijk onze grote skateboard afdeling, met steeds wisselende aanbiedin gen. Haarlemmerstraat 267, Lei den. Tel. 12.20.61. Vrrroemmm, racen over de trot toirs of de speelplaatsen met een originele Kettler TRAPSKELTER. De keuze in de modellen is enorm. Met de brede rubber banden, de stalen constructie en de degelijke service van speel goedspecialist van Brussel kun nen uw kinderen urenlang fijn bezig zijn. Ketler skelters zijn er» al vanaf 129,50. Grotere uit voeringen: 139,-. Ook heeft van Brussel de echte Puki skel ters. Prijzen? Vanaf 179,50 tot 375,-, die zijn voorzien van heuse luchtbanden! Speelgoed- speciaalzaak van Brussel, Haar lemmerstraat 267, Leiden. Tel. 12.20.61. Uw trouwreportage in kleur een feest om naar te kijken. Foto van Bemmelen.Kerklaan 2, Zoe- terwoude. Tel. 01715-1353 b.g.g. 1994. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw kleurenfilm (20—24 en 36 opnamefilms) gratis nieuwe KODAK KLEURENFILM. ASA 400 voor de halve prijs. Foto van Bemmelen, Kerklaan 2, Zoeter- woude. Tel. 01715-1353. Brussel heeft de grootste skate boardafdeling van de omtrek met een eigen skateboard-team. Maar wij blijven toch ook aan de beginners denken. Daarom kunt u bij ons een goed SKATE BOARD kopen voor/ 29,95. Ver der hebben wij een grote keuze in helmen, beschermstukken voor knieën en ellebogen, planken, trucks en verder alles wat met deze sport te maken heeft. Kom eens kijken en het. Skateboardspecialist van Brussel, Haarlemmerstraat 267, Leiden. Tel. 12.20.61. Biologisch dynamisch geteelde AARDAPPELEN, groente en fruit, granen, brood, wijn en kaas. Div. demeter sappen, w.o. wortel-, bieten- en bessensap. Kindervoeding, houten speel goed en schapenwol. Zaailing, Hooigracht 34. tel. 071-146917. Tel. bestellingen worden thuis bezorgd Te koop een MC CORMICK B47 hooipers, in goede staat, J. P. H. Onderwater, Bovenmeerweg 14, Stompwijk, tel. 01715-1834, na 19.00 uur. Koop uw nieuwe PEUGEOT bij uw^nieuwe dealer. Auto Forehol- te b.v., Jac. van Beierenweg 31. Voorhout. Tel.: 02522-11341 - Te koop aangeboden HONDA 350 cci km.stand 15.000, prijs 2500. Tel. 02522-11236, G. van Steijn. Mercury BUITENBOORDMOTO REN, nieuw en gebruikt, he adres voor service aan het water Zeven dagen per week geopend Van der Wansén B.Vbij pon Kaagdorp, tel. 02524-264. Te koop aangeboden een PZ CYCLOMAAIER, 135 cm., geheel gereviseerd, prijs n.o.t.k. J. P. H. Onderwater, Bovenmeerweg 14, Stompwijk, tel. 01715-1834, na 19.00 uur. dgn Bromfietsen I K en rijwielen Wij geven een leuk inruilprijsje voor UW OUDE FIETS bij aan koop van een nieuwe Batavus - Gazelle - Sparta - Peugeot fietsen. Tweewielerspecialist Po- lanen, Haarlemmerstraat 201, 5 Meiplein 128. Stalen en houten VISBOTEN en roeiriemen, bootbouw Verhaar, Roelofarendsveen. Tel. 01713 - 2469. Motoren en IK scooters ma ie koop K aangeboden Watersport Te koop HONDA CB 400 S. zeer mooi, veel accessoires, o.a. giet- wielen, kuip, kofferrek, sportuit- aat en zit. 2 1/2 jaar, plm. 23.000 1784. Tevens XL 125 Oft the Road, 4700 km. HEUGAFELTTEGELS. Alle kleu ren direct leverbaar, 5 jaar ga rantie. Gemakkelijk te leggen Tijdelijk Stpoleymes cadeau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woningrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. Te koop Micro Plus WEEKEND- KRUISER met zo goed als nieu we Yamaha 20 pk buitenboord motor, 8 draaiuren, veel extra's. Vraagprijs 8000.-. Tel. 071- Te koop: Fantic SHOOPER zeer móói, 1 1/2 maand oud. Wegens omstandigheden weg. Prijs f 1400,-. Te bevr. Oud Adese- aan36Rijpwetering. Te koop Sea Horse GLIDER met trailer, spinnaker en trapeze. I.z.- g.st., eventueel met ligplaats. Prijs 3250,-. Ook verkoop van windsurfers en vis-en toerboten. Campina Mimosa, Geerweg 18, Langeraar. Tel 01723-8277. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING. hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange, Molenstraat 49, Noordwijk. Tel. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. Te koop, YAMAHA Trial, 8 mnd. oud, prijs 13.000,-. Tel. 071- 212609.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8