Blokhuiswinkeliers willen op korte termijn uitbreiden Rode Kruis Noordwij k schenkt speedboot aan Reddingsbrigade Nieuwe woningen aan Achterweg Fikse boete voor doorrijden na aanrijding Rij nstreekcommissie onderzoekt ruilverkaveling Warmonders stellen kunstwerk tentoon Reactie op CIMK-rapport en bioscoopplannen LISSE De Vereniging Winkelcentrum Blokhuis in Lisse heeft in een schrijven aan het gemeentebestuur aangedrongen op een spoedige realisatie van de 2e bouwfase van het winkelcentrum aan de Lissese Koningin neweg. De winkeliers reageren hiermee ken nelijk op het onlangs verschenen CIMK-rap port waarin de uitbreiding van Blokhuis wordt afgeraden en de plannen van de ge meente Lisse om een bioscoopexploitant toe te laten op het Blokhuisterrein. De winkeliersvereniging wijst in een brief aan de gemeenteraad van Lisse op de gedane toezeggingen in 1975. Investeringen en omzet- prognoses zijn geënt op de realisatie van het gehele Blokhuisplan. De winkeliers verwach ten dan ook pas na de tweede bouwfase de verwachte omzetcijfers te kunnen behalen. Een klein aantal winkeliers zou volgens de Blokhuisvereniging extra benadeeld worden door het niet uitvoeren van de oorspronkelij ke plannen. Deze mensen is bij de huur van de winkels aan de rand van het winkelcen trum toegezegd dat het braakliggende terrein tegenover de panden nog volgebouw zou wor den. Het Centraal Instituut voor Midden- en Klein bedrijf heeft zo'n uitbreiding in een discussie- rapport voor de algemene winkeliersvereni ging „Alverha" afgeraden. Uitbreiding in de dagelijkse goederensfeer zou de winkeliers in de nieuwbouwwijk Poelpolder ernstig kunnen duperen. Naast een geringe uitbreiding van de winkels in het centrum aan de Lissese Ka pelstraat, ziet het CIMK ook in de niet-dage- lijkse goederensfeer geen brood in een uit breiding. De Blokhuiswinkeliers zijn het met de conclu sies en uitgangspunten van het Planologisch Instituut bepaald niet eens. Een voorlopig plan van deze ondernemers voorziet in de uit breiding van Blokhuis met 1100 vierkante me ter winkelvloeroppervlak. De helft hiervan zou bestemd zijn voor bedrijven die in de dienstverlenende sector werken. De resteren de ruimte kan dan volgens de winkeliers be nut worden in de niet-dagelijkse goederensec- Bioscoop Weinig heil verwacht de vereniging van de bouw van een bioscoop op het Blokhuister rein. Zij wil dat het gemeentebestuur de Lis sese plannen van de Enkhuizer bioscoopex ploitant opneemt in een totaalplan voor het nog te bebouwen terrein. Burgemeester A.J. Berends van Lisse vindt het nog te vroeg om over de tweede Blok huisfase te praten: „Die zaak is voor wat de gemeente Lisse betreft in het politieke vlak terecht gekomen. De raadsleden hebben het CIMK-rapport thuisgekregen en zullen het balletje straks aan het rollen moeten brengen. Ik verwacht eigenlijk dat we voor het einde van dit jaar kunnen zeggen: we zetten de zaak door of we wachten nog een paar jaar. Het ligt voor de hand dat we de grond ook aanbieden aan de projectontwikkelaar van Blokhuis I. We zullen echt niet onmiddellijk naar de concurrentie lopen. Maar als die Blokhuiswinkeliers denken dat ze bij de ge meente Lisse „hun recht" kunnen komen op eisen, hebben ze het wel mooi mis. En dat hebben we ze ook keurig netjes laten weten. REGIO leidse courant dinsdag 10 jul11979 pagin Spoor van vernielingen aan auto's in Alphen ALPHEN Vandalen heb ben in het afgelopen week einde hun Alphense omzwer vingen duidelijk gemarkeerd met een spoor van vernielin gen aan geparkeerde auto's. Van auto's werden banden lekgestoken, spiegels en rui tenwissers afgerukt. Een aan tal voertuigen werd openge broken op zoek naar geld en waardevolle zaken. In de nacht van zondag op maandag werd de grootste schade aangericht op de route Prins Hendrikstraat/Steekter- weg. Niet minder dan 40 au tobanden bleken maandag morgen te zijn kapotgesneden. In de wijk Ridderveld zijn auto's vernield en opengebro ken. Uit de Venusstraat werd bovendien een auto gestolen. In een garagebedrijf werden auto's bekrast en vernield. Met één auto is ook nog te gen een lichtmast opgereden. De Alphense politie wist van morgen nog niet of alle ver nielingen en diefstallen door dezelfde personen zijn ge pleegd. Getuigen worden ver zocht contact op te nemen met de gemeentepolitie van Alphen aan de Rijn tel. 01720- 93941. DELFT David Porcelijn zal voor de komende vier seizoe nen vast verbonden zijn aan het Gewestelijk Orkest in de hoedanigheid van chef-diri gent en artistiek leider. Het bestuur van het orkest prijst zich gelukkig, zich verzekerd te hebben van de diensten van David Porcelijn, die in de afgelopen twee seizoenen het orkesdt de nodige stimulansen heeft verschaft. Bij de komst van de heer Porcelijn in sewptember 1977 David Porcelijn vier seizoenen leider van Gewestelijk Orkest werden de verschilende taken van het orkest opnieuw door gelicht en een plan opgesteld het spelniveau van het orkest ter consolideren en te verbe teren. Alphenaar verongelukt HAARLEMMERMEER De 16-jarige Chinese jongen Li chun uit Alphen aan den Rijn is gistermorgen bij een ongeval op rijksweg 4 om het leven gekomen. De jongen zat in een auto, die door ongekende oorzaak van de weg raakte en tegen een containerbak in de berm botste. De bestuurder, even eens uit Alphen aan den Rijn, werd zwaar gewond. Het on geluk gebeurde op de rijks weg ter hoogte van Haarlem mermeer rond vijf uur. WASSENAAR De firma Mulckhuyse Bouw b.v. te Nieuw-Vennep heeft plannen om op een terrein tussen de Achterweg en de oude pasto rie aan de Schoolstraat 23 woningen te bouwen. Met de maatschappij is al enige ma len overleg gepleegd over de vraag in hoeverre de wonin gen ten goede zouden kunnen komen aan Wassenaarse gega digden. De firma heeft zich ten volle bereid verklaard eraan mee te werken, dat Wassenaarse gegadigden een eerste kans geboden zal worden in nauw overleg met het bureau Huis vesting. Pogingen van de fir ma om het project in de pre mie-sfeer uit te voeren zijn niet gelukt. De firma Mulckhuyse betaalt aan de gemeente een bijdrage ingevolge de exploitatieveror dening van 67.098,56. De ge meente zal een strookje grond om niet aan de firma over dragen. Aan de raad wordt voorgesteld 47.700,— te vo teren voor het bouwrijp ma ken van het terrein, pit bouwplan betekent weer een „opvulling" van een niet fraai gat in de kom van het oude dorp. NOORDWIJK De afdeling Noord- wijk-Noordwijkerhout van het Neder landse Rode Kruis heeft de Noord wijk- se Reddingsbrigade verrast met een vorstelijke gift Het geschenk bestaat uit een speedboot met motor, inclusief de oplaadinrichting, en een tweetal portofoons. Een en ander vertegen woordigt een waarde van ruim 10.000,-. De boot en het bijbehorende materiaal wordt gestationneerd op de NR B-post aan de Langevelderslag, waar men dringend om deze attributen verlegen zat. „Wij ervaren het als een geschenk uit de hemel", aldus NRB-voorzitter B. de Jong. „Aan de post in het Lange veld hebben we wel een zogenaamde ram- penvlet, maar die is zo zwaar, dat je zeker vier man nodig hebt om haar in zee te brengen. In het algemeen is de post aan de Slag door minder mensen bezet, zodat we met de vlet weinig kon den uitrichten. De speedboot, die het Rode Kruis ons thans heeft geschonken, kan desnoods door één man worden be diend". Het is dus een reusachtige aanwinst voor de bewaking van het strand aan de Langevelderslag, dat niet alleen be volkt wordt door talrijke vakantiegan gers van de nabij gelegen campings, maar ook door de bewoners van Noordwijkerhout en het daarachter ge legen gebied. Ook de strandpolitie kan zonodig van de boot gebruik maken. „We zijn erg blij met dit uitstekende materiaal", deelt de voorzitter van de NRB nog mede. „Door enkele tegensla gen zat de brigade krap bij kas, zodat wij zelf het niet op korte termijn had den kunnen aanschaffen". Dr. Van Veen, nog maar kort voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Ne derlands Rode Kruis, zet uiteen, waar om zijn bestuur de boot met toebeho ren aan de Noordwijkse Reddingsbriga de cadeau heeft gedaan. „Wij vinden het erg belangrijk, dat in Noordwijk een Reddingsbrigade is met zoveel en thousiaste vrijwilligers, die voor de vei ligheid van anderen waken en te hulp schieten als dat nodig blijkt". Bij de jaarlijkse collecten voor het Ne derlands Rode Kruis brengen een aan tal enthousiaste mensen steeds weer een fors bedrag bijeen. Eén groot deel daarvan gaat naar de landelijke organi satie, en aan de rest mag het bestuur van de afdeling Noordwijk-Noordwij- kerhout zelf een bestemming geven, zo blijkt uit de toelichting van dr. Van Veen. Op die manier heeft men al eens de „Henri Dunant" kunnen steunen, is een bijdrage verstrekt aan de vakantie huizen voor gehandicapten, en worden er boottochten georganiseerd voor hulp behoevende bejaarden. „Voor hen staat er voor dit jaar nog een extra-boottocht op het programma", aldus de voorzitter van het plaatselijke Rode Kruis. „Verder gaan we de aktie voor Boven- Volta ondersteunen, teriwjl het Rode Kruis zich ook bereid heeft verklaard attributen beschikbaar te stellen als Noordwijk eventueel bootvluchtelingen uit Vietnam zou opnemen. Dit hebben wij inmiddels aan het gemeentebestuur medegedeeld". „Als de mensen royaal het Rode Kruis steunen, kunnen wij helpen", zegt voor zitter Van Veen, die grote waardering heeft voor het vrijwilligerswerk van de Noordwijkse Reddingsbrigade. De overdracht van de speedboot en het verbindingsmateriaal aan de NRB werd onder meer bijgewoond door enkele langdurig getrouwen in het bestuur van het Rode Kruis, te weten de dames mej. Van der Meer, mevrouw Minnee- Duyndam, mevrouw Zwitser-van Beve- ren en de heer Jos de Mooy. De wet houders Van Duyn en Jansen, inspec teur Spoelstra en een deputatie van de strandpolitie gaven eveneens blijk van hun belangstelling. NRB-voorzitter De Jong deed in z'n dankwoord enkele markante uitspraken: „Zelfs bij de gemeente bleek men soms niet te weten, dat het brigadewerk puur vrijwillig is. Vandaar dat er eens ge vraagd is: Waarom was de reddingsbri gade niet op het strand?". Ook hebben ze ons wel eens voor een sportclub versleten!". Een reden te meer voor de KRB-voor- zitter gebracht in dit waardevolle ge schenk, op zeer hoge prijs te stellen. Rode Kruis-voorzitter Van Veen (derde van links, met portofoon) draagt de speedboot over aan B. de Jong (links), voorzitter van de Noordwijkse Reddingsbrigade. Hazerswoude Een commissie van 5 rijnstreekbewoners on der leiding van de Hazerswoudse burgemeester J. ten Heuvel hof gaat de uitvoering van de ruilverkaveling Rijnstreek Zuid bestuderen. De commissie bestaat uit de Hazerswoudse boomk wekers S. Cok en G. H. van Nierop en de Zoeterwoudse vee houders C. van der Sluis en C. L. Wesselingh. De gevormde commissie hoopt op korte termijn met plannen op tafel te kunnen komen. De ruilverkaveling Rijnstreek Zuid strekt zich uit over 3800 hectare grond, gelegen in delen van Zoeterwoude, Boskoop en Alphen aan den Rijn en Hazerswoude. In totaal zijn er 320 veehouders en 200 boomkwekers bij betrokken die zich des tijds in meerderheid voor de verkaveling uitspraken. Het ligt in de bedoeling dat zo'n 20 veehouderijen worden verplaatst; hoofdzakelijk betreft dit de bedrijven die thans ten noorden van de spoorlijn Leiden-Utrecht aanwezig zijn. Liefst 60 parti culiere spoorwegovergangen zullen door de verkaveling ver dwijnen. Hiervoor in de plaats komen twee beveiligde overgan gen over de spoorlijn. In totaal 27 kilometer landbouwwegen, 8500 meter rijwielpad en 3500 meter voetpad zullen te zijner tijd in het gebied worden aangelegd of verbeterd. Een vogel weidegebied in het westen gaat 180 hectare beslaan. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RUN Een 22-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn is door de Haagse poli tierechter veroordeeld tot driehonderd gulden boete en voorwaardelijk vier maanden intrekking van het rijbewijs met proeftijd van twee jaar. De Alphenaar stond terecht omdat hij na met zijn auto tegen een verkeerspaal te zijn gereden, was doorgere den. Volgens verdachte was.hij op de President Kennedylaan in een slip geraakt, omdat hij plotseling moest remmen voor een andere automobilist, die hem niet de vereiste voorrang had gegeven. Deze was na het ongeluk doorgereden en ver dachte had getracht deze au tomobilist in te halen. Volgens een getuige was er evenwel geen sprake van een. andere automobilist Deze ge tuige heeft verklaard dat ver dachte zelfs nog even uit zijn auto is geweest, om pools hoogte te nemen over de schade alvorens weg te rij den. De politie kwam de Al phenaar op het spoor omdat deze getuige zijn kenteken- nummer had opgeschreven. Frontale Het was een gezellige drukte bij de opening van de expositie. WARMOND Ter gelegenheid van de Kaagweel werd gisteravond de expositie „Warmonders vooi Warmonders" in de Oude Gymzaal geopend. Hel openingswoord werd gesproken door Cees Pad berg, een van de exposanten, die de gelegenhei aangreep enkele wensen van hem naar voren brengen zoals: water in de Dorpspomp, een gro tere ruimte voor exposities en dergelijke. In de Oude Gymzaal zijn gedurende de Kaagweek allerlf kunstvoorwerpen te zien, van schilderijen, tekeningen en foto' tot poppen en houtsnijwerk. De expositie blijft geopend tot e met 22 juli. De toegang is gratis. Vanavond werd de jaarlijks in Warmond terugkerende fees week echt geopend. De kermis op de Baan gaat draaien or zeven uur. Er is een bridge-drive in het Meerpunt vanaf hal acht en om acht uur wordt een rondgang door het dorp g< maakt door vier muziekkorpsen. Deze korpsen zijn: St. Matthï as, Brass Band Warmond, Concordia en De Burcht. Deze vid korpsen geven daarna om negen uur een show in de Dorps p straat tussen de Pomp en de Baan. Etherpiraat gepakt met 2 zenders NOORDWIJK In een zo merhuis in het Prinsessek- wartier te Noordwijk aan Zee heeft de Noordwijkse re cherche in samenwerking met de Katwijkse politie een clandestiene zender in beslag genomen. De zaak kwam aan het rollen toen de 24-jarige bewoner van het pand een tweede zendinstallatie in z'n auto meevoerde en daarbij door de politie te Katwijk werd betrapt. De chauffeur gedroeg zich na zijn arrestatie dermate dwars, dat besloten werd een kijkje in het zomerhuis te gaan ne men. Zelfs tot aan de voor deur bleef de man ontkennen nog meer zendapparatuur in zijn bezit te hebben. Eerst toen het „bakkie" tevoor schijn werd gehaald, zakte hij door de mand. botsing op Vinkenweg SASSENHEIM Een 21-jari- ge dienstplichtig militair en een legerarts zijn gistermid dag ernstig gewond geraakt bij een frontale botsing op de Vinkenweg, oprit voor de rijksweg Amsterdam Den Haag. De militairen moesten op weg naar Den Haag uitwijken voor een Duitse personenauto die door de politie nog steeds niet gevonden is. Door de ma-- noeuvre ontstond een frontale botsing met een vrachtwagen chauffeur uit Rijnsburg. Bei de auto's waren totaal ver- De militaire arts liep en een shock op. De soldaat-chauffeur moest met zware inwendige bloedin gen in het Academisch Zie kenhuis van Leiden worden opgenomen. Zijn toestand werd vanmorgen ernstig, maar niet kritiek genoemd UNIEK VOOR LEIDEN Exclusieve trouwkaarten verlovingskaarten geboortekaarten Een katoenen draagtas of schoudertas bij iedere opdracht boven t 50,- KADO. tel. 071 146291 |a|kV MULTICOPY voor al uw handels- en familiedrukwerk Speciale cAanbieding: Wie 4 weken van tevoren bij ons z'n geboortekaartjes bestelt en de juiste geboortedatum raadt, krijgt ze GRATIS

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4