Driedaags feest in Oude Wetering Schoolhoofd La Rondelle stapt op Eddy Knijnenburg wint 23-ste Tour de Lisse Dodelijk ongeval op verkeersplein KORTWEG Werkgroep bereidtn viering 700-ste P ji verjaardag van 3 Hazerswoude voor! Gouden huwelijksfeest voor tweede maal gevierd Nieuw voorstel verkeerslichten bij Rijnlands Lyceum Feest Huize Bernardus LEIDSCHENDAM De 24-jarige R.I. Burnet uit Botterdam is zaterdagmorgen dodelijk verongelukt op het verkeersplein Leidschendam. Een 16-jarige vrouwelijke passagier van de Rotterdammer moest met een hersenschudding en inwendig letsel in het ziekenhuis worden opgenomen. De automobilist reed met grote snelheid over de rijksweg toen hij in een wegomlegging voor werkzaamheden aan het ver keersplein uit de bocht vloog. Hierdoor ontstond een frontale botsing met een tegenligger. De bestuurder van deze auto, een 26-jarige Hagenaar kwam wonderwel met de schrik vrij. De 24-jarige Rotterdammer moest zijn stuurfout met de dood be- konen Alphen aan den Rijn Bij een automaterialenhandel in de Hooftstraat te Alphen aan den Rijn zijn door onbeken den zeven accu's gestolen. De totale waarde bedraagt 1378. De toegang werd ge forceerd door een ruit stuk te Hazerswoude Opperwach tmeester J. Noordermeer is aangesteld als rayoncomman dant van de rijkspolitie te Hazerswoude-dorp. Na eerder in Hillegom en De Lier werk zaam te zijn geweest, geraak te Noordermeer op 1 april 1075 in ff9TArc„.n.^o werk zaam. Zes maanden later werd hij bevorderd tot wacht meester der eerste klasse. Se dert 1 juli jongstleden is hij opperwachtmeester. Warmond In galerie De Pomp is de gehele maand juli een bijzondere expositie inge richt. Tien amateurkunste naars beelden in verschillende technieken Warmondse gezich ten uit. Schilderijen, etsen, te keningen, foto's en tegels heb ben allemaal als onderwerp het dorp Warmond. Sommige werkstukken maken de ge dachte los: „Ik wist niet dat lerie is dagelijks geopend: 13.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Bovendien op woensdag 10.00-12.00 uur met koffie. Warmond Jeugdsociëteit „Ut Sloepie" zorgt voor jaar weer in het kader van het Kaagweek voor diverse optredens van popgroepen. Zo komt 11 juli Teaser naar Sloepie", 12 juli Jen Rog en 13 juli treedt de formatie Earth and Fire op die dit jaar druk bezig is haar come back te maken in de Neder- lande popscene. Tenslotte komt op 14 juli the Dizzy REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 9 JUL11979 PAI el HAZERSWOUDE Nu burgemeester en wethouders v£*| zerswoude hebben besloten dat het zevenhonderdjarig b^~*" van het dorp zal worden gevierd, zal het niet lang dul5^ er wordt een werkgroep ingesteld. Deze moet een plan maken, waarna de gemeenteraad het bedrag moet vaste, dat een en ander gaat kosten. anc De raadscommissie algemene zaken en financiën is va^n ning dat de werkgroep in overleg met de culturele raad^V£ worden geformeerd. Van hieruit kunnen dan initiatieven den ontplooid, in samenwerking met de bevolking en de^,r denstandsorganisaties. Op 20 maart 1981, dag van de zevenhonderdste verjaardag waarschijnlijk - vanwege de minder goede weersomstan^j den die in dit jaargetijde kunnen worden verwacht - nie heel weinig) op touw worden gezet In niet-officiële krinj intussen al gesproken over de samenstelling van een ge boek en over de organisatie van festiviteiten rond dejfl markt die elk jaar tegen eind augustus wordt gehouden. r Lening voor SV Bernardus HAZERSWOUDE De gemeente Hazerswoude zal de S™i rnardus een lening van 325.000,- verstrekken voor de ftn van een clubhuis en zes kleedkamers op de in aanleg iin< voetbalaccommodatie in de wijk Zonneveld. ilii Bernardus moet de lening in dertig jaar aflossen tegeitad rente van acht procent per jaar. De totale kosten worden geraamd op 742.508,-. Via zelfhei zaamheid van de leden kan 109.845,- op dit bedrag wtte bespaard. Tijdens tot nu toe gevoerde acties heeft de v(te ging al 75.000,-bij elkaar gebracht is 1 VOORSCHOTEN Schoolhoofd Th. La Rondelle verlaat na veertig jaar het on derwijs. Van die veertig jaar werden er twintig in Leidschendam en 20 in Voor schoten volgemaakt. Als hoofd van de inmiddels opgeheven St. Jozefschool werd hij in juni 1959 benoemd als op volger van A. C. van Dongen. Tijdens die twintig Voorschotense jaren heeft de heer La Rondelle zeer veel leer lingen afgeleverd voor het vervolgonder wijs, helaas kwamen er door de sterke terugloop van de geboorten steeds min der kinderen naar de eerste klas en dat resulteerde enige jaren geleden in een volledige fusie tussen Mariaschool en Jo zefschool tot Emmausschool. Jarenlang is de heer La Rondelle al voorzitter van het hoofdenberaad van de Voorschotense scholen, daarnaast is hij voorzitter van het Katholiek Onderwijs Verbond afde ling Leiden. Zelf is hij wars van ook maar enige aktiviteit rondom zijn af scheid. Zijn collega's zijn wel bereid om de daden van het schoolhoofd uitvoerig te vermelden in de schoolkrant van „Em- maus". De terugloop van het leerlingental voor de basisschool zorgt voor veel werkloos heid onder de leerkrachten. Hij meent enige jaren voor zijn wettelijke pensioen het onderwijs te moeten verlaten om een jongere kracht de gelegenheid te geven voor de klas te kunnen blijven staan. Hij maakt gebruik van de regeling „Ver vroegde uittreding". De vrijgezel La Rondelle is het type van een echt goedlachse ouderwetse hoofdon derwijzer. Op de Jozefschool werd hij „de baas" genoemd en zowel onderwij zers als leerlingen droegen hem op han den. Hij wist een schoolgeest te schep pen waardoor zelfs oud-leerlingen nog met trots hun rapporten van het voortge zet onderwijs lieten zien. De ouderavon den met minstens een musical en het vrijwel onbedreigde jaarlijkse kampioen schap schoolvoetbal maakten met hem de Jozefschool een bijzondere school in de dubbele betekenis van het woord, want kom je aan de kerk dan kom je aan het schoolhoofd. De laatste jaren heeft hij zich moedig aangepast bij de situatie van de fusie, zodanig dat thans alle leerkrachten van de Emmaus het spijtig vinden hun „biechtvader" kwijt te raken. School hoofd La Rondella woont nog steeds op de Leidseweg 35 naast de voormalige R.K. Jongensschool „St. Jozef'. Zijn oud leerlingen weten hem daar nog wel te vinden. Hij kon soms ontzettend lang speechen, maar dan klonk in zijn woor den steeds de humor door. La Rondelle is in Voorschoten een begrip geworden voor een goede en gedegen onderwijzer. Joop Peeters. Stroomstoring LEIDSCHENDAM Door een hoogspanningsstoring in het transformatorstation in de Driemanspolder is zater dagavond om half twaalf in een groot deel van Leid schendam de stroom uitgeval len. De storing, die Stomp- wijk, Leidschendam-zuid, de omgeving van de Damlaan en de Raadhuiswijk omvatte, kon na ongeveer een uur worden opgeheven. De oorzaak, aldus directeur ing. A. W. Megens van het Gemeentelijk Energiebedrijf, was lekkage in het dak van het transformatorstation. Om dat het station ook de voe ding verzorgt van het ont vangststation van de Centrale Antenne Installatie viel tevens in heel Leidschendam de tele visie-ontvangst uit OUDEWETERING De VW-Oude Wetering en het Middenstandscomité van Oude Wetering hebben voor 12, 13 en 14 juli weer een groots feest georganiseerd met een veel omvattend pro gramma. Voor de kinderen wordt er een ballonnenwedstrijd gehou den. Er is een kermis en er kan meegedaan worden aan het straattekenen, waarbij prachtige prijzen zijn te ver dienen. Voor de kinderen is er verder nog een kinderthea ter met een gezellig meespeel- programma en natuurlijk kunnen er weer volop flensjes worden gegeten. Kaarten voor dit kindergebeuren zijn te koop bij enkele winkeliers in Oude Wetering en kosten slechts eéri gulden. Voor de groteren wordt er een barbecue gehouden. De steelband „Silvertone" komt optreden en er wordt een braderie gehouden. Er kan gratis worden gewindsurft en sprietgelopen. Zaterdagavond wordt er weer een barbecue gehouden en zal de country en westemband „Gnatt Grass" optreden. Het feest wordt zaterdagavond om 11 uur besloten met een dave rend vuurwerk waarvoor kos ten noch moeite zijn gespaard om het dit jaar weer op de Braassem te laten plaatsvin den. Wie met een stand op de bra derie wil staan kan hierover nog informatie verkrijgen bij Gert van Staveren uit de Kerkstraat 84 tel. 2930 en bij Piet Wever uit de Kerkstraat 29 tel. 3164. VOORSCHOTEN Temid den van een grote familie kring vierde zaterdag het echtpaar Zonneveld in de Hy- acinthstraat voor de tweede maal het gouden huwelijks feest. De heer P.W. Zonne veld en mevrouw Th.J. Zon neveld-Hoek waren eigenlijk reeds op 2 mei 50 jaar ge trouwd. Toen konden echter de drie kinderen uit Canada en de oudste zoon uit Nieuw- Zeeland er niet bij zijn. Dit feest te vieren zonder vier van de zeven kinderen die het echtpaar heeft vond ei genlijk niemand leuk en daarom werd zaterdag op nieuw de taart aangesneden toen ook de kinderen uit Ca nada en Nieuw-Zeeland aan wezig waren. De feestvreugde werd nog verhoogd doordat ook de 16 kleinkinderen oma en opa kwamen feliciteren. Het echtpaar komt oorspron kelijk uit Voorhout, waar de heer Zonneveld werkzaam was in het Bloembollenbedrijf van zijn vader. In 1936 begon hij een ambtelijke loopbaan bij de gemeente Noordwijker- hout bij de afdeling Sociale Zaken voor huisbezoek werk lozen, armlastigen en kleine zelfstandigen. Op 1 september 1943 kwam hij in dienst bij het Ministerie van Binnen landse Zaken, afdeling evacu atie. Na de oorlog was de heer Zonneveld werkzaam in het district Leiden waar hij de zorg voor oorlogsslachtof fers op zich nam en sociale voorlichting gaf. Mevrouw Zonneveld heeft in die tijd ook niet stilgezeten en heeft zich naast haar drukke huishoudelijke werkzaamhe den en de kinderen steeds in gezet voor het vereniging swerk. Zij zat 25 jaar in de Damescontactclub, waarvan zij nu erelid is en verder is zij vanaf de oprichting lid van het Laurentiuskoor. Na zijn pensionering was de heer Zonneveld aktief bij de reclassering en de gezinsvoog dij en de plaatselijke vereni ging Gezondheidszorg. Het gouden echtpaar Zonneveld. WASSENAAR Nadat deze kwestie al eerder aan deia< was geweest zonder dat een besluit genomen werd hèse burgemeester en wethouders de gemeenteraad een ffic voorstel toegezonden over een verkeerslichtinstallatie bi Rijnlands Lyceum in het belang van de veiligheid va1"" leerlingen die bij de school de Backershagenlaan mt oversteken. 'I In een vergadering van de commissie Technische Dienste* men met vertegenwoordigers van het Verkeers- en Miliei||( tact van de Vrienden van Wassenaar werd overeenstem®! bereikt over een eenvoudige verkeerslichtinstallatie mefch beide kanten van de weg verkeerslantaarns op eenvo^h korte masten. Voor de overstekende leerlingen wordt aacnj de kanten een lantaarn geplaatst. Men gaf de voorkeur aan handbediening door iemand vafci schoolpersoneel, boven het aanvankelijk door b en w vq& stelde drukknopsysteem. Daaruit voortvloeiende juridische^ sequenties inzake de bevoegdheid om de lichten te bedi^i zullen nader worden bestudeerd. Het college kan zich me voorstel van de commissie en het Verkeers- en Milieu-oV verenigen en stelt de raad voor een bedrag van voteren. De Technische Diensten van de gemeente best zichtbare plaatsen voor de opstelling van de ver! ten proefondervindelijk bepalen. De commissie Finarn zich in principe met het nieuwe voorstel akkoord maar vraagt zich af of er geen goedkopere oplossing den gevonden. ALPHEN AAN DEN RIJN Een exploitant van de kermis die werd gehouden ter gele genheid van de Laura, is gis termiddag in Alphen aan den Rijn met een ketting bewus teloos geslagen. De man werd in het Rijn oordziekenhuis op genomen. De vechtpartij ontstond nadat een knaap op de kermis geld uit een vitrine trachtte te ste len. Tegenover de beheerder die daarover een opmerking maakte nam de jongen een Overwinnaar Eddy Knijnenburg over de finish De 114 bewoners van Huize Bernardus in Sassenheim hebben zaterdag uitbundig het 10-jarig bestaan van het bejaardencentrum gevierd. Om tien uur zaterdagmorgen werd in de kapel met rector M. van der Ploeg en dominee A Westra een oecumenische dienst gehouden. Daarna werd een grote revue opgevoerd door zusters, verplegers, receptionisten, keukenpersoneel geslagen beheerder die zich bed voelde, sloeg daarop knaap op zijn rug. Dat het sein voor andere jeu bezoekers van de kermi er zich mee te gaanj; moeien. De exploitant een andere stand die d£ heerder te hulp kwam, *e daarna met een k£r LISSE Eddy Knijnenburg uit Noordwijk is winnaar geworden van de 23ste Tour de Lisse. Vorige week maandag pakte hij de gele trui. Hij heeft deze niet meer afgestaan. Zaterdag onderstreepte hij tijdens de indivi duele tijdrit nog eens zijn overmacht op de overige tourdeelnemers. De Tour de Lisse-1979 is weer een groot succes gewor den. De zestig fanatieke rennertjes hebben hun beste beentje voor gezet om het enthousiaste publiek, dat in grote getalen aanwezig was, veel kijkgenot te verschaf fen. De tweede plaats in het algemeen klassement wordt bezet door Ralph Mens, die daarmee als B-renner (jongste cate gorie) een niet onbelangrijke prestatie leverde. Dat be looft wat voor volgend jaar, wanneer Ralph ongetwijfeld weer van de partij zal zijn. Derde in het algemeen klas sement werd Johan van Leeuwen. De vierde tot en met de tiende plaats worden respectievelijk bezet door Eric Stroombergen, Patrick Janssen, Ronald van der Poll, Ma rio Boot, Don Damo, Arien van der Burg en Wim van Bohemen. Het scholenklassemet wordt aangevoerd door de Beek- brugschool uit de Engel, gevolgd op de tweede plaats door de Jozefschool uit Lisse, derde is de Johannesschool uit Hillegom geworden. De Rabo-bank veroverde de eer ste plaats in het ploegenklassement Tweede werd Mens Makelaardij en derde Westgeest. De ploeg van de win naar van de Tour de Lisse, Holishoe, werd in het ploe- genklassement vierde. De witte trui ging naar Ralph Mens en de groen trui werd door Jan van Duin in de wacht gesleept Tot ongelukkigste renner van de hele tour werd John Knijnenburg uitgeroepen, die bij een eer der in de week gehouden etappe zodanig viel, dat hij voor verdere deelneming werd uitgeschakeld. De prijsui- triking heeft 31 augustus plaats in het Trefpunt aan de Schoolstraat in Lisse. Een zoen en een bosje bloemen van de Tour-miss

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4