i Mannelijk tennis Martina Navratilova BON— Sterke start Van den Berg bij NK golf Kees van de Wereld actief in E Alphense A wielerzesdaagse - VERENIGDE STATEN OPPERMACHTIG Vlieg-ens-vlug naar Parijs Adri Koster naar PSV Roeiploegen uitgeschakeld Gymnastes in top van middenmoot GONZALEZ BEHOUDT BOKSTITEL ZATERDAG 7 JUL11979 PAGINA 10 PC ALPHEN AAN DEN RIJN Bert Oosterbosch, Cees Priem en Hans Langerijs zijn de grote kanshebbers voor de eindoverwinning van de 'zes van Rijn en Gouwe', een wie lerzesdaagse voor professio nals die dinsdag in Alphen aan den Rijn van start gaat. In totaal veertig wielrenners doen mee aan dit wielereve- nement. Naast de al eerder genoemde favorieten heeft een aantal bekende coureurs zich voor deze zesdaagse aan gemeld. Johan van de Meer, Martin Havik, Adrie van Houwelingen, Bert Scheune- man, streekrijders Kees van de Wereld en Cor Berkhou wer, stayers als Cees Stam, Martin Venix en Martin Riet veld en baanrenner Herman Ponsteen, vorig jaar een dag in de oranje leiderstrui, ga randeren een sterk bezet deelnemersveld. De eerste etappe in Alphen aan den Rijn wordt dinsdag verreden op de Bruins Slot- singel, daar zijn ook de start en finish, Diepenbrockweg, Mozartsingel, Chopinsingel, Beethovensingel en Bachsin- gel. Woensdag staat Gouda op het programma. Het parcours is als volgt uitgezet: Kruger- laan, start en finish, Dutoit- straat. Burgemeester Martens- singel en de La Reylaan. Bo degraven is de volgende etap- pelaats. Daar wordt donf^ dag gereden door de volge straten: De Eiber, Kievitsl» vel. Grutto en Bloemsiii, Vertrek en aankomst op] Eiber. Waddinxveen is vrijdag de plaats van hai) ling voor de vierde eta» Peulyen, start en finish. By thovenlaan, Groensvoorde'^ Wadde vormen het decor deze ronde. Vervolgens giV de beroepsrenners naar B- koop waar op zaterdag]™ vijfde etappe wordt verrei* De coureurs rijden het j cours dat is uitgezet door Van Neslaan, Reyerskoop.l zenlaan en Biezen. De a en finish bevinden zich in Van Neslaan. a De wielerzesdaags houdti waar hij begonnen is: Alp! m aan den Rijn. Daar wc zondag gereden op het inn strieterrein met start en fu op de Eikenlaan. In Alp) aan den Rijn, Gouda, Bö graven en Waddimnj klinkt het startschot voor voorprogramma om half t ji De beroepsrenners vertrek» s: om zeven uur. In Boskfr zaterdag, wordt om half f begonnen met een club! moeting. Het hoofdprogn ma is om half vier gepit De slotdag in Alphen be al om kwart voor twaalf, hier starten de profs om vier. De toegang tot dit w revenement is gratis. SAN JU AN De Amerikaanse deelnemers zijn oppermacÖ bij de Panamerikaanse Spelen in San Juan. Na vier daj voert de ploeg van de Verenigde Staten de ranglijst van; medailleverdeling aan. Drieëndertig keer werd goud gew nen, 26 keer zilver en acht maal brons. Cuba is met elf g den, negen zilveren en acht bronzen medailles tweede. Het programma moest vrijwel in zijn geheel worden verstf ven voor zover het takken van sport betrof, die in de 0} lucht worden beoefend. De hevige regenval was daar de zaak van. Bij het zwemmen zorgde de Amerikaanse Tracy Caulkins v. j een nieuw record voor de spelen door de 400 meter wissel*, te winnen in 4 min. 46,05 sec. Brian Goodel verbeterde het' cord op de 400 meter vrije slag. De Amerikaan kwam tc min. 53,01 sec. Diens landgenoot Graig Beardsley zorgde v een record op de 200 meter vlinderslag, die hij won in 2.00 Uw krant samen met METRO Kom kijken in de „Buik van Parijs". Zo wordt het Centre Pompidou genoemd, dat is herrezen op de plaats waar vroeger de beroemde Hallen stonden. Breng een bezoek aan de wonderscho ne Mona Lisa in het Lou vre. Of ga 's avonds naar de Moulin Rouge, de Folies Bergère of het Lido. Wenst u het rustiger aan te doen. Welaan, ga flaneren op die typisch Parijse boulevards of drink een heerlijk glas wijn op één van die gezelli ge Franse terrasjes. Dat kan allemaal tijdens een lang vliegweekend dat uw krant samen met reisbu reau METRO van 17 tot en met 20 augustus 1979 orga niseert. Een charmante tour, compleet met excur sies, doch waarin u vol doende tijd wordt gelaten zichzelf te kunnen zijn. Vrijdagavond 17 augustus om 18.40 uur vertrekt u per KLM van Zestienhoven en om half acht bent u op het vliegveld Charles de Gaulle. Zaterdags maakt u 's mor gens per touringcar een verkenningstocht door Pa rijs en 's middags bent u vrij om te gaan en te staan waar u wilt. Zondagsmorgens is ter vrije beschikking en 's middags staat een bezoek aan het paleis van Lodewijk XIV te Versailles op het program ma. Maandagochtend wordt een verfrissende boottocht ge maakt over de Seine, 's Middags is dan nog gele genheid voor wat laatste in kopen. Om acht uur 's a vonds brengt Air France i j terug naar Rotterdam, waai j u om tien voor negen op dj i grond staat. Gelogeerd wordt in het vie sterren hotel Pavilion lHor set, dichtbij Boulevari Montmartre. Het hotel heef comfortabele lounges, bak grillroom en een uitstekenT restaurant Alle kamers zijl voorzien van bad/douche e toilet. De prijs van dit excellent! Franse weekend is 489; p.p. op basis van 2-pers. ki mer (toeslag 1-pers. kame 129.-). Minimum aantal deeLnj mers: 30. Inbegrepen: - vliegreis Zestienhovenj Parijs v.v. hotel op basis van logie! ontbijt. J excursies (verkennino tocht, boottocht Seine 9 bezoek Versailles). - luchthavenbelasting. - brandstoftoeslagen tot I juni 1979 bekend. Verder: wijzigingen voorbehouden. 11 Nederlands sprekend) reisbegeleiding. Inlichtingen en boekingf» vanaf maandag 9 juli 1911 uitsluitend bij: Reisburea!1 Metro. Driehoekjes 25, 253.1 AZ Den Haag, tel. 071 924401. Informat'es over bezoeki aan Moulin Rouge, Casiij de Paris, Lido en Folif Bergère eveneens bij reisbureau. Aan Reisbureau METRO Driehoekjes 25,2531 AZ Den Haag. Ik/wij ga(an) mee naar Parijs van 17 t/m 20 augustus 1979. hen, die alleen wel/geen 1-persoonskamer (in te vullen doof leen reizen), toeslag 129,-. Handtekening Martina Navratilova deelt d prolongatie met haar moeder. TWEEDE FINALE PLAATS BETTY STÖVE bereik was. Nu was dat veel minder. Toch heb ik nog wel even moeten denken aan de partij die ik onlangs in Eastbourne tegen Chris heb gespeeld en waarin ik een paar matchpoints tegen haar had, maar zij toch won. Zover is het nu geluk kig niet gekomen". Zover heeft Martina Navrati lova het niet laten komen. De vier jaar geleden in het Westen gebleven speelster, wier verrichtingen ditmaal in de Tshecho-Slowaakse media voor de eerste keer ruim aandacht kregen, hoef de slechts tweemaal gevaar te duchten. Dat was in de eerste en tweede set op exact hetzelfde momént. Bei de keren was Navratilova tot 5-2 uitgelopen, maar steeds was Chris Lloyd te rug gekomen tot 5-4. Maar de beslissende „doorbraak" kon de Amerikaanse niet be werkstelligen. Beide keren verloor zij haar eigen opslag en daarmee /ie set en haar titelkansen. Overwicht Martina Navratilova mocht uit handen van de hertogin van Kent het zilveren wandbord in ontvangst ne- vreugde over de titel- men. In exact zestig minu ten had ze haar overwicht uitgedrukt. Chris Lloyd gaf dat eerlijk toe. „Haar spel komt het meest overeen met mannelijk tennis. Zoals ze serveert en volleert, wordt ze door niemand overtrof fen, ook niet door Billy Jean King en Betty Stöve. Ook emtioneel is ze veel standvastiger geworden. Dat heeft veel te maken met de manier waarop ze nu haar pri véle ven heeft ingericht. Dat kim je merken aan de manier waarop ze praat en speelt tegenwoordig. Maar ze is nog steeds te ver slaan". John McEnroe heeft toch nog een titel behaald op Wimbledon. Met Peter Flem- ming toonde de Amerikaan, die in het enkelspel zo ver rassend werd uitgeschakeld door Tim Gullikson, zich de sterkste in de finale heren- dubbelspel.Tegen de kampi oenen van 1976, Brian Gott fried en Raul Ramirez greep het als 's werelds sterkste duo beschouwde tweetal de zege in ruim twee uur met 4-6, 6-4, 6-2, 6-2. Eerder had den McEnroe en Flemming Hewitt en McMillan, de titel houders van vorig jaar, uit geschakeld. Betty Stöve verdiende haar tweede finaleplaats door met de Zuidafrikaan Frew McMillan in het gemengd- dubbelspel Kim Warwick en Betsy Nagelsen te verslaan met 6-2, 2-6, 6-2. Betty Stöve heeft daarmee voor de elfde keer in haar loopbaan een finale op Wimbledon bereikt, waarbij ze twee keer een ti tel won: in 1972 met Billy Jean King en vorig jaar met Frew McMillan. FRANK WERKMAN SPORT I l.EIDSE COURANT. (Van onze correspondent) EINDHOVEN PSV en Roda JC hebben overeen stemming bereikt over de transfer van rechterspits Adri Koster naar PSV. Koster, het afgelopen seizoen veelvuldig geblesseerd, heeft de medische keuring van PSV inmiddels met goed gevolg doorstaan. Hij tekent, zodra PSV-manager Ben van Gelder van vakantie teruggekeerd is, een driejarig kontrakt bij de Eindhovense ploeg. De 24-jarige Zeeuw is de der de aankoop van PSV na Mi chel Valke en Erwin Koeman. Het transferbedrag van Kos ter ligt rond de acht ton. HENLEY - Op de Henley zijn gisteren geen Nederland se successen geboekt. De Ne derlandse boten, die op het water van de Theems kwa men, verloren stuk voor stuk. De gestuurde vier van Okea- nos werd met ruim verschil verslagen door de Tideway Scullers (Gbr.) en het vijftal van De Hoop, overkwam het zelfde tegen de University of London. Bij de dames gebeurde het zelfde met de ploegen van Okeanos, en Aegir, die respec tievelijk werden verslagen door Downing College Cam bridge (Gbr.) en Yale Univer sity (Vst). De acht van Hollandia RC kon zich tijdens de roeiregat- ta niet plaatsen voor de derde ronde van de strijd om de Thames Cup, De Britse roei vereniging Imperial College Londen versloeg Hollandia met vier lengten. LONDEN Gymnastes uit Rusland voeren het klassement aan na de eer ste dag van de individuele wedstrij den bij de wereldkampioenschappen moderne gymnastiek in Londen. Irina Derjoegina verzamelde op de eerste twee onderdelen 19,20 punten, haar landgenote Jelena Tomas kreeg 19,05 punten. De drie Nederlandse deelneemsters staan na twee van de vier onderdelen in de top van de middenmoot' uit het veld van 83 deelneemsters. Joke de Boer (Badhoeve) is 22e met 18,15 pun ten, haar clubgenote Suzanne Knip 23e met 18,10 punten en debutante Irma Borgstede (Attila) 26e met 17,75 punten. Van de vier onderdelen in de indivi duele wedstrijd, lint, touw, knotsen en bal, werden gisteren twee onderdelen - afgewerkt, zaterdag wordt het pro gramma vc »ltooid, waarna de beste acht per or iderdeel morgen nog strij den om de wereldtitels in een van de vier specialit eiten. Joke de Boer verwierf haar 18,15 pun ten als volg t;: touw 9,05, bal 9,10. De gedetailleerd e resultaten van de ande re Nederland se meisjes zijn: Suzanne Kni ip 18,10 - lint 9,00 en knot- De top van het klassement na de eer ste dag ziet er als volgt uit: 1. Irina Derjoegina (Rus) 19,20 pnt., 2. Jelena Tomas (Rus) 19,05., 3. Kumiko Fumoto (Jap), Irina Gabasjvili (Rus), Uiana Ra- jeva (Bul) en Zuzanne Zaveska (Tsj) 19,00., 7. Iveta Havlickova (Tsj) 18,95 pnt. UTSONOMIYA De Venezo laan Betulio Gonzalez heeft in Utsonomiya (Jap.) zijn we reldtitel in het vlieggewicht (WBA-versie) met succes ver dedigd tegen de Japanner Shoji Oguma. De wereldkampioen sloeg de uitdager in de twaalfde rond k.o. J eugdige poloploeg begint met winst MADRID De Nederlandse jeugd waterpoloploeg heeft gisteravond het acht-landen- toernooi te Madrid ingezet met een overwinning van 10- 7 op West-Duitsland. De standen per periode wa ren 2-1, 2-2, 3-1 en 3-3. De Ne derlandse doelpunten werden gemaakt door Van Noort (VZC), Heiden (ZPB) en Van de Bosch (Zian/Vitesse), ieder drie, en Hermsen (De Rob ben). Het toernooi te Madrid maakt deel uit van de voorbereiding op het EK junioren, dat vol gend jaar te Sittard wordt ge houden. Simon van den Berg maakte een score van 70 in ,de eerste ronde van het Nedèrlands golfkampioenschap. (Van onze sportredactie) WASSENAAR - Simon van den Berg is het toernooi om de Nederlandse golftitel bij de heren uitstekend begon nen. De plaatselijke favoriet was gisteren in de eerste ron de duidelijk het best op di;eef met een score van 70 slagen, oftewel twee onder par. Op de achttiende en laatste hole van de fraaie duinbaan te Wassenaar liet Van den Berg zelfs nog een mogelijk heid onbenut om zijn score nog één slag lager te houden. Een lange put miste de hole op enkele centimeters. Toch was hij met zijn uiteindelijke totaal ook tevreden. „Het ging bijzonder goed", vertelde hij direct na afloop van zijn ren de, waarin de twee .amateurs Casper Knol en Arthur van Delft met hem meespeelden. „Maar het toernooi is uiter aard nog lang niet afgelopen: er kan van alles gebeuren". De 35-jarige Van den Berg was de enige deelnemer die onder de vastgestelde par bleef. Wilfred Lemmens bezet na de eerste ronde de tweede plaats met een totaal van 72 slagen. De evenals Simon van den Berg op Wassenaar thuis zijnde professional Alex Loes- berg is goede derde met 74 slagen. Verrassend is zonder meer de score van de Hage naar Thom Wernink, tot nu toe de beste amateur, met 76 slagen. Tot een totaal van 77 slagen over de 18 te spelen holes kwamen Eric Newgas, Jim Buchanan en Cees Vis- LONDEN De sympa thie van het publiek op het centre court heeft Chris Lloyd-Evert niet over de drempel kunnen helpen. Nooit mocht de altoos als onderkoeld om schreven blonde Ameri kaanse zich verheugen in de gunst van het kritische Britse toeschouwerslegi oen. Tot bekend werd dat de vrijwel nooit emoties tonende Chris Evert Enge- lands meest begeerde tén- nisvrijgezel John; Lloyd aan de haak had geslagen. Prompt drukte he t Albion Chris aan het hai't, want wat Brits is, is heilig. Deze koestering heeft de in middels enige maanden ge trouwde Amerikaanse welis waar goed gedaan, geholpen heeft het haar niet Want in de finale dames enkelspel gisteren op een zonovergoten Wimbledon schoot zij tekort (6-4, 6-4) tegen Martina Na vratilova, die daarmee haar tweede achtereenvolgende ti tel als de hare kon beschou wen. „Natuurlijk was het fijn om het publiek achter me te weten", vertrouwde Chris Lloyd de buitenwacht toe, na de door het verloop enigszins teleurstellende eindstrijd. „Bovendien voel de ik me voor de finale ster ker dan ooit Ik had vol doende toernooien gespeeld om goed voorbereid te zijn. Maar ik ben niet één mo ment in de wedstrijd ge weest Vandaag speelde Mar tina zoals ik altijd had ge dacht dat ze zou kunnen tennissen". En dat was niet gering. De titelverdedigster bewees eens te meer dat een snelle baan het beste recht doet aan haar spel en doordat ze bo vendien haar emoties onder controle hield, speelde Chris Lloyd eigenlijk vanaf de eer ste slagenwisseling een tot verlies gedoemde partij. En dat terwijl de Ameri kaanse nog geen twee we ken geleden in de warming- up voor Wimbledon in East bourne nog op knappe wijze met haar rivale had afgere kend door met 13-11 in de derde set te bewijzen dat ze ook op gras de oud-Tjsecho- Slowaakse de baas kon. Maar Martina Navratilova kende het niet te onder schatten voordeel al in de voorgaande ronden voor de finale enige zware, veel ver gende duels te hebben moe ten afwerken. Daardoor was zij op en top geladen en ge scherpt tot de laatste zenuw. Chris Lloyd had een veel eenvoudiger toernooi af gewerkt, waarin ze niet één set had behoeven prijs te geven. Dat verschil in aan loop sprak voor de kansen van de kampioene,, die tot gisteren op gras net zoveel winst- als verliespartijen had geboekt tegen haar concur rente: twee. Balans De balans is dus gisteren doorgeslagen in het voor deel van de import-Ameri- Chris Lloyd moet de teleurstelling alleen verwerken. kaanse. Maar Chris Lloyd weigerde toe te geven dat zij vanaf nu mede door twee psychologisch belang rijke nederlagen op Wimble don tegen de oud-Praagse voortaan de mindere zou zijn. „Door deze overwin ning is Martina nu nummer één", verklaarde ze. „Maar aan het eind van het jaar hoop ik dat weer te zijn. Ik moet zeggen dat ik liever tegen haar op andere banen speel. Op gravel en beton kan ik haar zeker verslaan". Terwijl Chris Lloyd haar de ceptie dapper wegslikte („ik ben teleurgestelder dan ooit") verscheen Martina Na vratilova met haar moeder voor de Engelse televisieca mera's. Ontspannen lachend deed ze haar verhaal, het commentaar van een bevrij de winnares. „Ik was aan. het einde van de partij op gelucht", vertelde de staten loze speelster. „Vorig jaar was ik tegen het slot van de?' finale enorm opgewonden; omdat de zege binnen hand-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10