JHi mededelingen gemeentebestuur m leiden 9 tlm 13 juli'79 morgen brengen? VAN ZIJP GEEN EIGEN SURFPLANK De Leidse Courant op uw vakantie adres VAN ZIJP FL.14.95 IMS.AIkematle Vergoeding bij verhuizing aan gehandicapten. BOLLENPELLERS/STERS LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 JULI 1f ÉVI =iavii=in=i;«*--iuawnVTT^l Jfe Haarlemmerstraat 295 -122082 Merendonk 174-211133 Leiden Nou, dat doen vue dan toch even Uw nieuwe fiets wordt gratis thuis bezorgd, op een in gezamenlijk overleg afgesproken tijdstip (leuk als verrassing). Eventuele reparatie- en pechgevallen kunnen ook tegen een geringe vergoeding opgehaald worden. Weer iets uit het uitgebreide servicepakket van: NIET ALLEEN VOOR MEUBELEN, MAAR OOK VOOR LAMPEN DIVERSE PRIJZEN MANAU MIMISETS nu 175.- RIETEN KINDERLEDIKANT nu 175.- gjfeT^Tananlial b\) Aalmarkt 4 Leiden Telefoon 071 -140493 OERSTERKE DEKZEILEN WEER- EN OUEBESTENDIG 1,90 x 1,60 mtr. voordo VAKANTIE over de bagage op de auto als windscherm op het strand als grondzeil in de tent etc. NIEUW! Gaan gestikte doch GELASTE rand, mef daarin een nylondraad. Dit kunt U vastsjorren I LAMAN- ZIJLSINGEL 2 LEIOEN -TeL 071-143741 Uw gt—dechmpspedallM RESTAURANT-BAR-DANCING BOERDERIJ MEERRUST DORPSSTRAAT S WARMOND Wij zijn gespecialiseerd in het verzorgen van uw partij, receptie of diner, waarbij wij voor uw port, sherry, vermouth, frisdranken, bier. borrels, witte wijn, rode wijn of rosé. de gereduceerde prijs van 1,85 per drankje rekenen. Komt u geheel vrijblijvend eens met ons praten. Open haardvuur, 4 bars, groot parkeerterrein, prachtige tuin aan het water, uitstekende keuken, open grill. Ons barbecue-festijn van 'n lopend buffet: kipfilet, varkensbiefstukje en runderbiefstukje, elk van ongeveer één ons, geserveerd I met frites, stokbrood, kruidenboter, bakje sla en 3 barbecue-sausjes: 27,50 incl. Een avondvullend programma in een romantische omge ving, bijzonder geschikt voor partijen, personeelsfeesten of bedrijfs-uitstapjes, voetbalverenigingen etc. Of komt u gezellig a la carte dineren in ons sfeervol restaurant. Inlichtingen of reserveringen tel. 01711-10817 Dat kan! U huurt er gewoon één voor een uur, dag, week of maand, precies zo lang als j dat wilt. U kunt 'm meenemen op vakantie, waarheen u ook gaat. We geven u uitsluitend 1 e klas materiaal mee, waar wij volledig achter staan. Voor u de garantie voor een vakantie votsurfplezier, voor ons de garantie voor tevreden klanten. Julianalaan50 Kaagdorp 02524-561 Inlichtingen en reserveringen: Ook dit jaar is het weer mogelijk uw krant toegestuurd te krijgen op uw vakantieadres. Aan een dergelijk verzoek uwerzijds willen wij graag zo goed mogelijk vol doen, reden waarom wij u de volgende noodzakelijke 'spel regels* moeten voorleggen. ♦Opgave van vakantieadressen zal. ook voor weekabonnees. uitsluitend mogelijk zijn door inzending van bijgaande bon. Telefonische opgaven kunnen helaas niet worden geaccepteerd. ♦Voor een korrekte uitvoering van uw opdracht is het noodzakelijk dat de bon uiterlijk één maand voor uw vertrek in ♦Uiterlijk 14 dagen voor u- vertrek ontvangt u van ons i bevestiging van de opgave. Mocht u deze niet tijdig ont vangen, dan verzoeken wij u kontakt op te nemen met onar abonnementenafdcling telefoon 071-122244. De aan toezending van uw krant ver bonden kosten zijn: 2,10 per week voor Nederland en Belgié; 2,- per dag voor overige Europese landen. Buiten Europa dagtarief. Voor betaling van de verzendkosten wordt u een acceptgirokaart toegestuurd Bij de weekabonnees zal het voor de^ akantieperiode verschuldigde abonne mentsgeld in het op de acceptgirokaart aangegeven bedrag zijn opgenomen. De gebruikelijke betaling aan de bezorger vervalt dus. ♦Wij moeten u erop wijzen dat er - alle goede zorgen ten spijt - toch ernstige stagnatie in de bezorging kan optreden. Zelfs komt het. in het bijzonder in de zuidelijke landen, voor dat de krant in het geheel niet op de plaats van bestem ming terecht komt. Voor gebeurtenissen die zich voordoen nadat uw krant is ver zonden kunnen wij uiteraard geen ver antwoordelijkheid dragen. -66 Datum binnenkomst Svp in blokletters invullen. In ieder vakje een letter. Vakantieadres Datum vanaf Datum t/m Huidig adres !k ben jaar/kwartaal/weekabonnee postcode Commissie- vergaderingen /O Commissie voor de beroepschriften. Maandag 9 juli a.s. in de raadzaal van het stad huis. Agenda: 9.45 uur: Uitspraak inzake de beroepschriften van - de heer W. Verberg (aanschrijving woningverbe tering - A. Abed (aanschrijving woningverbetering) - J. Stadhouder (weigering bouwvergunning) 10.00 uur Openbare hoorzitting inzake de door het automo bielbedrijf L.A.G., de firma D. Spoor en Zn., als mede 79 anderen ingediende bezwaarschriften te gen het door de raad d.d. 7 mei j.l. genomen voor- bereidingsbesluit voor de Raadsherenbuurt. Projectgroep "Mare dorp" Donderdag 19 juli a.s. om 15.00 uur in het stads- bouwhuis, Langegracht 72. kamer 240 op de 2e verdieping. De projectgroep Mare Dorp is een overleggroep die zich bezig houdt met de uitwerking en uitvoering van stadsvernieuwingsplannen voor de oude stadswijk "Mare Dorp". Deze projectgroep bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeente en uit vertegenwoordigers uit de buurt. Donderdag 19 juli a.s. vergadert de werkgroep dus weer. Agenda: Stand van zaken bouwplan De Overdekte. Bouwplan Mirakelsteeg Bestemmingsplan Mare Dorp. Riolerings- en bestratingswerkzaamheden in Mare Dorp. Bovenstaande vergaderingen zijn allen openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen j§jb Hinderwet £eidóe(3ommtt Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: Slagerij Borsjes, alhier. Uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoe ve van de verwerking van vlees en vleeswaren annex verkoopinrichting in het perceel Haarlemmerstraat 209, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie H, nr. 3464. ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisge ving, te weten: 6 juli 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die zal worden gehouden op: 24 juli 1979, te 14.30 uur in kamer 104 van het Stads- bouwhuis, Langegracht 72. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbo'uwhuis, Langegracht 72, afde ling V.C.W.', kamer 104(leverdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Lei den of een aangrenzende gemeente, waar de aan vraag om vergunning is openbaar gemaakt. Verbeteringsplannen Groenoord, Maredijk en Transvaal te koop De veelbesproken verbeteringsplannen voor de wij ken Groenoord, Maredijk en Transvaal zijn nu te ver krijgen aan de informatiebalie in de hal van het Stad huis. De prijs van elk verbeteringsplan bedraagt 2,50. Milieupad Leiden Ter gelegenheid van wereldmilieudag is voor de 6de- klassers van het lager onderwijs een boekje gemaakt met een milieu-wandeling door de Leidse binnenstad. Van dit boekje met de titel: "Een groen pad door d'oude stad" is nog een beperkt aantal exemplaren beschikbaar. Voor f 1,— is dit te verkrijgen - zolang de voorraad strekt - bij de informatiebalie in de hal van het Stadhuis. Energienota te koop Burgemeester en Wethouders hebben een beleidsno ta Energie uitgebracht. In deze nota zijn gedachten ontwikkeld om in Leiden tot een doelmatig en doel treffend energie-beleid te komen. Voor f 1,— is deze nota te verkrijgen bij de informa tiebalie in de hal van het stadhuis. Tentoonstelling "15 jaar gemeentevoorlichting" Het Buro Voorlichting bestond vorige week 15 jaar. Met een kleine tentoonstelling wordt een overzicht gegeven van de ontwikkeling van de diverse gemeen telijke activiteiten op voorlichtingsgebied. U vindt de ze tentoonstelling in het Informatiecentrum links van de hal van het Stadhuis. Noordeinde aanstaande maandagmorgen enkele uren afgesloten. Het Noordeinde zal op maandag 9 juli aanstaande 's morgens tussen 5.30 uur en 12.00 uur zijn af gesloten voor alle doorgaand gemotoriseerd ver keer. De afsluiting is nodig i.v.m. het plaatsen van een rioolput in het Noordeinde ter hoogte van de Weddesteeg. Aanbevolen omleidingsroute's~zullen aan weerszijden van de afsluiting (bij het Kort Rapenburg en de Witte Singel) duidelijk worden aangegeven. Het gedeelte van de route van buslijnen 13, 14 en 40 van en naar het station zal tijdens de afsluiting via de Morsweg Daarmee zijn de haltes van deze lijnen in het gedeelte tussen Noordeinde en station tijdelijk buiten ge- Op 19 februari j.l. besloot de gemeenteraad de ver ordening "geldelijke steun aan bejaarden bij verhui zing en geldelijke steun aan bewoners bij woning verbetering en krotopruiming" aan te passen. Deze wijziging houdt in, dat ook degenen, die de leeftijd van 65 jaar nog niet hebben bereikt, maar als gevolg van hun lichamelijke gesteld heid niet meer kunnen werken en op dokters advies moeten verhuizen naar een kleinere of duurdere woning een soort gelijke premie te ge ven, als die aan bejaarden van 65 jaar en ouder gegeven wordt. Dat bedrag is f 3.000. gulden. Financiële steun bij aanpassing en nood zakelijke voorzieningen aan woningen voor gehandicapten. Eenzelfde regeling geldt vóór gehandicapten, die ver huizen naar een voor hen aan te passen woning. Of een woning, die in verband met de handicap van de verhuurder of inwonend gezinslid moet worden aan gepast, door middel van ingrijpende technische voor zieningen. De regeling geldt ook voor de gehandicapte huurder, wiens woning inmiddels al ingrijpend is veranderd of hij of zij verhuisd is naar een betere aangepaste woning, omdat de regeling met te-u rugwerkende kracht werkt. Hoeveel subsidie krijgt u 'c bij een dergelijke woning<i verbetering? Het eventueel uit te keren bedrag is f 6.000, (maxi- j l maal). Het rijk vergoedt de goedgekeurde voorzienin- |e gen ineens voor 100%, mits de kosten meer bedra-Jfc gen dan f 250, maar niet hoger dan f 6.000, C Zijn de kosten echter hoger, dan kunt u een lening sluiten bij een bank-instelling, zo'n lening moet dan wel een looptijd hebben van 20 jaar. r Ook kan een beroep worden gedaan op de gemeente- i" lijke garantie. Belangrijk om te weten. 1 In elk geval geldt, dat de verhuizing of aanpassing moet gebeurd zijn of moet gebeuren op medische in dicatie. De gemeenschappelijke Medische Dienst is hiermee belast, zo ook met de uitvoe ring van de regelingen. Hoe en waar is de regeling aan te vragen? Het ministerie geeft speciale "MELDINGSFORMU LIEREN" daarvoor uit, die u bij de volgende hierna te noemen instanties af kan halen. In de eerste plaats bij de G.M.D. die in het gebouw van het (G.A.K.) Gemeenschappelijk adrninistratie-kantoor. Stations plein 212 is ondergebracht. De Gemeenschappelijke Medische Dienst, is zoals eerder vermeld, belast met de uitvoering, U moet dus ook daar het formulier inleveren. Bovendien kunt u daar de nodige informa ties krijgen en vertelt men u daar, hoe het één en an der verder verloopt. Voorts is aan de informatie-balie in de hal van het stadhuis zo'n zelfde formulier met toelichting gratis af te halen. Bezwaarschrift procedure hoe gaat dat? Mocht u na de aanvraag met bepaalde zaken niet eens zijn of u hebt een afwijzende beschikking ge kregen, dan kunt u een bezwaarschrift krachtens de wet A.R.O.B. (administratieve rechtspraak over heidsbeschikkingen) indienen. Deze procedure is overigens gelijk aan de tot dusver re gevolgde procedure bij de behandeling van be zwaarschriften. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen, na de dag van verzending van de afwijzende be schikking verzonden worden aan het College van Burgemeester en Wethouders van deze ge meente. U moet dan wel uitvoerig uiteenzetten waarom u het niet eens bent met de afwijzing. Het betreffende be zwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan de Huisvestingscommissie, waarbij de belanghebbende in de gelegenheid wordt gesteld om te worden ge hoord. Spreekuren Instituut Burger raadslieden tijdelijk gesloten Door bijzondere omstandigheden is het Instituut Bur gerraadslieden, die gevestigd is in de Koornbrugsteeg nmr. 7 in de periode van 9 tot en met 20 juli geslo- m ten. r Het Buro voor Rechtshulp, de Leidse Rechtswinkel f" en de Sociale Raadsvrouw houden wel spreekuren. In de agenda van de Leidse kranten kunt u lezen waar en hoe laat de spreekuren van deze hulpverle ners zijn. Huisvuil-ophaaldienst In verband met vakantie van het reinigingspersoneel zal in de periode van 9 juli tot en met 17 augustus bui ten de singels het huisvuil slechts éénmaal per week worden opgehaald. Binnen de singels: normaal De gehele zomer zal,in het gebied binnen de singels het huisvuil volgens het normale schema tweemaal per week worden opgehaald. Hiervoor is gekozen omdat éénmaal ophalen in de binnenstad in het alge meen meer problemen blijkt op te leveren dan daar buiten. Buiten de singels: éénmaal per week Het gebied buiten de singels is verdeeld in vijf secto ren, met elk een eigen ophaaldag. Op gekleurde kaar tjes die inmiddels huis-aan-huis zijn bezorgd is de op haaldag van Uw straat duidelijk vermeld. Wilt U de zakken óp de ophaaldag van Uw straat tijdig buiten zetten? Vanaf maandag 20 augustus zal alles weer normaal zijn, dan wordt ook buiten de singels het gewone - tweemaal per week - schema weer hervat. Gevraagd voor direkt vanaf 15 jaar. Voor vervoer vanaf station Leiden wordt gezorgd. JAC. UITTENBOGAARD EN ZN. Robijnslaan 23, Noordwijkerhout Tel. 02523-3762, b.g.g. 02523-5486 OP HEUGA-TAPiJTTEGELS IS EEN VLEK MAAR ÉÉN TEGEL GROOT Heuga-Srfiit toont u de hele collectie graag vrljbllj- Lange Mare 98 Leiden, woninginrichting 071.123913. TE KOOP: 37.875 m2 weiland pachtvrij Vraagprijs: f 5.-per meter Gelegen in de Boterhuispolder aan de Zijldijk 5, naast Molenwetering. Inl. na 18.00 uur 02508-1329.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12