Katwi j ks bedrij f in moeilijkheden Voorzitter ,De Lindehoeve" stapt op Premiekoop niet als lokkertje voor hooggesalarieerden' Alphense commissaris op de bon geslingerd Lissese ambtswoning te koop In Tour de Lisse Nog steeds gele trui voor Knijnenburg LISSE Het is Eddy Knij nenburg van de Holishoe- ploeg gisteravond gelukt de gele trui van de Tour de Lis- se te behouden. In de derde etappe van deze wielerronde van Lisse ontbrandde een he vige strijd tussen Knijnen burg en Patrick Janssen, die op een seconde achterstand de finishlijn passeerde. In het algemeen ploegenklas- sement heeft zich inmiddels een verschuiving voorgedaan. Het is thans de Raboploeg die nummer een staat, gevolgd door Mens, Holishoe en Wes tergeest op de vierde plaats. Het algemeen rennersklasse ment ziet er als volgt uit: 1. Eddy Knijnenburg, 2. Patrick Janssen op 3 seconden, 3. Erik Stroombergen op 6 se conden. Vanavond wordt gestart van af de Engel. Eerst wordt een individuele tijdrit over 3,5 km verreden en vervolgens treedt men aan voor een etappe over drie ronden op het Spekkelaanparcours. Ralph Mens start vanavond in de witte en Edward Hagen in de groene trui. De wedstrijden beginnen om half acht kunst en kunstenaars In de Bonds galerie van de Nederlandse Vereniging van Amateurf otograf en verenigin gen, Laan van Meerdervoort 396 Den Haag, exposeert van 5 juli tot 1 augustus de foto groep De Muggen uit Haar lem met als onderwerp 't Jaar 2000. TIJDENS DE LAURA ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense commis saris van politie, J. Volwerk, is gisteren tijdens de Laura-fietsvierdaagse door een boswachter op de bon geslingerd. De commissaris die als voorzitter van de wegencommissie de Laura begeleidt, had zijn auto in de duinen bij „Meijendel" geparkeerd op een plaats die voorbehouden was voor invaliden. Vol werk was niet de enige die zondigde tegen de par keerverboden. De „mobiele verbindingspost", een auto van de brandweer, liep een bon op omdat dit voertuig geparkeerd stond op een terrein voor perso nenauto's. De bekeuringen konden de stemming in het Lauralegioen evenwel niet bederven. Het aantal deelnemers groeide gistermorgen in alle vroegte nog uit naar een record aantal van 1347, 100 meer dan verleden jaar. Verder startten 60 man als proef voor één dag, met de mogelijkheid dit te conti nueren. Op de eerste dag deden zich ook ongelukken voor. Een lid van de Olympiaploeg belandde uit voorzorg in het ziekenhuis omdat hij met zijn fiets over de kop was geslagen. Het zag er gisteravond naar uit dat hij vandaag toch weer aan de start zou kunnen verschijnen. De overige pechvogels liepen schaafwon den op die ter plaatse konden worden behandeld. De ongelukken deden zich allemaal voor in de groep tour-rijders, die dagelijks 150 kilometers aflegt. Vol gens Wil de Korte, een van de organisatoren, waren de valpartijen vooral te wijten aan de te hoge snel heid waarmee de tour-deelnemers rijden. Er werden volgens hem onderweg diverse echte sprints „uitge vochten". Een aantal van hen had om half tien, de start was om zeven uur, al 111 kilometers afgelegd, en dat in een fietsvierdaagse waar de snelheid een ondergeschikte rol speelt Volgens de voorzitter van Laura, Hill Dirkzwager, was het toch opmerkelijk hoe de „factor haast" in het wielerpeloton is gesloten. Sommige deelnemers vergaten daarbij zelfs om op de controleposten hun kaart te laten afstempelen. Paniek Gisteren brak er bij de organisatoren paniek uit toen een 14-jarige scholier als vermist werd opgegeven. Hij was „ineens" uit de groep waar hij in meefietste verdwenen. Direct werden politieposten in Wassenaar, Noordwijk en Katwijk ingeschakeld die samen met enkele boswachters een grootscheepse zoekaktie op touw zetten. Deze kon worden gestaakt toen het ver lossende bericht uit Alphen kwam dat de scholier daar inmiddels was gearriveerd temidden van een andere groep. Dirkzwager over dit voorval: „Al die trammelant had voorkomen kunnen worden als de groep waarin hij verzeild was geraakt even aan ons had laten weten: we hebben een vreemde eend in onze bijt. We hebben nu echt wel in de rats gezeten". Een pleister op de wonde was dat de zoekaktie niet helemaal voor niets was geweest. In de duinen bij Noordwijkerhout was namelijk een gewonde fietser gevonden, die overigens niet aan de Laura deelnam. Buitenlanders In de Laura rijden ook dit jaar weer een aantal buienlanders mee. Daaronder vijftien Fransen die voor het eerst deelnemen. De dames Glasscock uit Vernon van deze groep, waren zo verrukt over de omgeving dat ze aan de leiding toestemming vroeg om wat later in Alphen te mogen arriveren. Dan hadden ze wat meer tijd om nog een aantal beziens waardigheden, vooral de molens hadden hun aan dacht, in Leiden en omgeving te kunnen bezichtigen. Een verzoek' waar de organisatie van harte mee in stemde. De DOF-ploeg met onder meer Fred Oster, Dik Brui- nesteijn en IJf Blokker, heeft de Laura na een dag weer vaarwel gezegd. Gisteravond werd het fietsdagje besloten met een rit naar het ziekenhuis te Haarlem waar hun fietsmakker Tonny Eijk ligt met een gebro ken heup. Die had hij opgelopen tijdens de fiets-elf- stedentocht die onlangs werd georganiseerd in Fries land. Eijk werd op zijn ziekbed verrast met een fles rosé van het Laurabestuur met de „wijze raad" om in het vervolg de elfstedentocht maar in te ruilen voor de Laura... Het Laurabestuur, dit jaar erg verjongd, was na de eerste dag best tevreden. Dirkzwager zei toch wel „in spanning te hebben gezeten" over het funktioneren van het bestuur in de nieuwe samenstelling. „Maar", zo zei hij, „een mooiere start hadden we ons niet kunnen wensen''^. Het Lauralegioen gaat morgen op de derde dag, rich ting Utrecht. Voor vanavond staat er een wielerronde op het programma rond het Lauraplein dat georgani seerd wordt door de wielerclub Avanti. De aanvang daarvan is 18.30 uur. REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 JUL11979 VEERTIG ARBEIDSPLAATSEN IN GEVAAR Katwijk In het Katwijk- se Industriegebied „'t Heen" Is het bedrijf Mesker Cosme tics BV in moeilijkheden ge raakt De 40 personeelsleden van het bedrijf hebben de af gelopen week geen salaris ontvangen. Evenmin kan het verschuldigde vakantiegeld worden uitbetaald. De werk nemers van het bedrijf heb ben het advies gekregen zich vast als werkzoekende bij het Arbeidsbureau te laten in schrijven. Vorige week besloot de bank de rekening van Mesker BV en de zustermaatschappijen Nowa Cosmetica en Osacos BV te blokkeren. Volgens ei genaar/directeur Cats van de drie ondernemingen berust het allemaal op een misver stand. „Door ziektes en de in voering van een nieuwe com puter, is de hele administratie in de war geraakt", zo be toogde gisteren de 64-jarige directeur. „Ik heb het idee dat alles na het onderzoek van de registeraccountant wel in orde komt Maar omdat de bank heeft gemerkt dat de balansgegevens niet kloppen, zetten ze de betaling stop. Ik heb tegen mijn medewerkers gezegd: jongens ik ontsla nie mand. maar laat je nou vast inschrijven als werkzoeken de". Op het Leidse arbeidsbureau weten ze er wel iets van. „Ja, we hebben begrepen dat ze daar in moeilijkheden zitten. Maar zolang er geen faillisse ment is uitgesproken en er geen ontslagaanvrage binnen is, hebben wij er niets mee te maken", aldus de heer Schu macher van het Leidse Ar beidsbureau. Intussen probeert de heer Cats in Katwijk dé eindjes aan elkaar te knopen. „Er gaan hier geruchten dat de boekhouder er met de kas vandoor is en dat ik al mijn geld op de Zwitserse Bank heb staan. Nou neem- maar van mij aan dat ik tot mijn boordeknoopje in die zaak vastzit Zelfs mijn woning staat op het spel. Als het hier fout loopt, moet ik ook naar de bijstand. De werknemers van Mesker Cosmetics BV beraden zich op het moment over stappen die ondernomen kunnen wor den om bedrijfssluiting te voorkomen. De Industriebon den zijn inmiddels ingelicht LEIDERDORP Na ruim 20 jaar werkzaam te zijn ge weest in het onderwijs legt de heer A. Bons, hoofd van de openbare lagere school Koningin Juliana, zijn func tie per 1 augustus neer. De heer Bons is dan ruim 7 jaar hoofd van de Koningin Julia- naschool geweest Hij maakt gebruik van de nieuwe rege ling en gaat vervroegd met pensioen. Ter gelegenheid van het af scheid van de heer Bons en dat van de schoolverlatende zesde klassers werd gistera vond in de school door de zesde klassers een musical opgevoerd, waarvan de heer Bons de regie had. Na de musical werd er in de ge meenschapsruimte een recep tie gehouden waarbij ouders, leerlingen, leraren en leden van het gemeentebestuur de heer Bons de hand konden schudden. Helemaal zal de heer Bons niet van het Leiderdorp se schooltoneel verdwijnen. Het college van burgemeester en wethouders van Leiderdorp heeft het voormalig hoofd ge vraagd voorlopig nog beschik baar te blijven voor de scho len in de gemeente. In een nader overleg tussen hoofd en gemeente zal vast komen te staan wat de heer Bons pre cies zal gaan doen. Het gebouw van de firma Mesker in Katwijk. Hoofd Kon. Julianaschool neemt feestelijk afscheid Geen waterleiding LEIDSCHENDAM De be woners aan de Leidschen- damse Noortheylaan ontberen nog steeds een deugdelijke waterleiding. Sinds jaar en dag regelen zij zelf de water voorziening door middel van pompen. Onlangs is gebleken dat de Noortheylaan helemaal niet voor komt op de kaart waar op Leidschendam „waterlei- dingkundig" is weergegeven. Wethouder J. Kranenburg heeft er onlangs op gewezen dat een en ander een zaak is oor Noortheylaan tussen de drinkwaterleiding en de consument. Hij denkt dat het probleem is ontstaan doordat twee d rinkwaterlei dingbedrijven Leidschendam van water voorzien. Bij de verdeling van het werkterrein moet de Noortheylaan over het hoofd zijn gezien. De ge meenteraad heeft er onlangs bij de wethouder op aange drongen alles in het werk te stellen om de bewoners van de laan op korte termijn van een deugdelijke waterleiding te voorzien. VOORSCHOTEN Bestuursleden en staf van het jongerencentrum „De Lindehoeve" in Voorschoten zien geen enkele reden de vorige week woensdag na een roerige ver gadering opgestapte voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer J. Bokslag, in zijn functie te handhaven. Directe aanlei ding tot het neerleggen van de voorzit tershamer was een conflict op 27 juni met de overige leden van het stichtingsbe stuur. Voorzitter Bokslag (40) heeft slechts de helft van de vierjarige zittingsperiode volgemaakt. Vice-voorzitter D. Molleman neemt de functie tijdelijk waar. In een toelichtende brief aan de betrokke nen bij „De Lindehoeve" schrijft de heer Bokslag onder meer: „Ik geloof dat ik als voorzitter heb gefaald, omdat ik niet vol doende afstand kon nemen en ik ben blij dat er zich op 27 juni een aanleiding aan diende om het tot juk geworden gevoel van machteloosheid af te werpen." Nadat hij sedert 1974 vrijblijvend aan di verse evenementen en manifestaties zijn medewerking had verleend, werd de heer Bokslag in oktober 1977 aangezocht om in het bestuur zitting te nemen als voorzitter. Met zijn handelsopleiding in Engeland en zijn werkloosheid op de achtergrond aan vaardde hij deze niet-betaalde functie. Hij wilde op die manier meewerken om „de hier en daar in Voorschoten heersende weerstand tegen De Lindehoeve weg te ne men". Moeite Volgens de heer D. T. Witteman, stafmede werker en woordvoerder van „De Linde hoeve" had de heer Bokslag moeite met de functie van voorzitter. „Het geavanceerde uitgangspunt van „De Lindehoeve" is de verantwoordelijkheden binnen het jonge rencentrum over te dragen aan de jonge ren zelf. De staf mag niet aan die activitei ten komen, ook de heer Bokslag niet" De voormalige voorzitter geeft zelf toe dat hij meer in zijn functie heeft gelegd dan van hem verwacht werd. Naast het voorzitten van de financiële commissie, die als advi serend lichaam van het stichtingsbestuur optrad, verrichtte hij niet alleen een- of tweemaal per maand een soort piketfunctie (toezicht houden en eventuele gebeurtenis sen zoals brand aan de betreffende instan ties doorgeven), ook was hij meermalen in het jongerencentrum aanwezig. „Ik voelde me verplicht persoonlijk aanwezig te zijn." Daarbij werd hem duidelijk dat zijn libera le opvattingen (ex-partijbestuurslid van de Voorschotense afdeling van de WD) hem parten gingen spelen in een overwegend links georiënteerde omgeving. „De staf- krachten toonden een afkeer van de WD", aldus de heer Bokslag. Volgens de heer Witteman een onbewijsbare beschuldi ging. Diefstal Een tijdens een piketdienst van een ander bestuurslid geconstateerde diefstal door één van de centrumbezoekers werd binnen de muren van „De Lindehoeve" gehouden. Wat tot die tijd onderhuids had geslui merd, kwam echter door dit voorval naar boven. De diefstal ontlokte op de vergade ring van vorige week aan de heer Bokslag de opmerking, dat hij „de politie wel inge schakeld zou hebben. Het zou anders te slap worden in „De Lindehoeve". „Er wordt teveel gepraat The sky is the li mit Alles kan en mag. En als het uiteinde lijk misgaat dan wordt het bedekt," voegt hij er nu desgevraagd aan toe. „Door di verse voorvallen in het verleden had ik het plafond van mijn tolerantie bereikt." Ver wijten klonken over en weer, waarbij de heer Bokslag, naar zijn mening, „in eigen kring is afgevallen." Dat legde de heer Bokslag uit als wantrouwen. Reden voor hem om zonder verwijl de voorzittersha mer neer te leggen. „Ik heb de zittingsperi ode willen volmaken, maar als je over en weer niet gelukkig bent, moet je de benen maken." LISSE De gemeente Lisse wil de ambtswoning van burgemeester A.J. Be rends in september verkopen. Dit voor stel doen b en w van Lisse vanavond aan de gemeenteraad. In plaats van de (te grote) woning aan de Von Bönning- hausenlaan willen b en w een kleinere ambtswoning bouwen op een terrein aan de Lissese Van Matenessenlaan. De gemeente Lisse wil de woning buiten de speculatieve markt verkopen en zal een koper van de ambtswoning dwingen om het huis zelf te bewonen. Eventueel kan er in de woning een praktijk geves tigd worden. De woning die vele jaren geleden na een verbouwing zelfs het onderwerp was van kamervragen, dateert van 1929. Kort voor de tweede wereldoorlog is het huis door de gemeente Lisse gekocht als bur gemeesterswoning. Burgemeester Berends betrekt in ver band met zijn pensionering over twee jaar, een kleinere huurwoning van de ge meente Lisse. Het was zijn uitdrukkelijke wens om de grote ambtswoning in te mogen ruilen voor een kleinere. Katwijkers exposeren in Galerie De Duif KATWIJK In galerie „De Witte Duif' wordt tot en met zaterdag 7 juli een tentoon stelling gehouden van het schilderwerk van zeven kun stenaars uit Katwijk en een uit Valkenburg. Naast de vele olieverfschilderijen zijn er ook tekeningen, pastels en aquarellen te bezichtigen. De aanzet tot het houden van deze toch wel uniek te noe men verkooptentoonstelling lag bij de heren A. Herbert en de galeriehouder P. van Duyvenvoorde. Ongeveer drie maanden geleden heeft de heer Van Duyvenvoorde voor het eerst de contacten gelegd met de „vrijetijd" schilders die daarop een aantal recente werken voor deze tentoonstel- lingsweek leverden. Opvallend is het 50 bij 60 cm. grote olieverfsel „Avondstem ming" van de heer J. J. Wal- ther dat als tegenlicht „opna me" door zijn kleurstemming de aandacht trekt. Ook het werk van de heer M. Korbee trekt de aandacht, vooral met de wetenschap dat de heer Korbee pas anderhalf jaar de kwast serieus hanteert. Gale rie „De Witte Duif', Voor straat 92, is iedere avond van vijf tot negen geopend. De Lissese burgemeesterswoning aan ongeboden. de Von Bönninghausenlaan, die in september te koop wordt KATWIJK Het raadslid A. Berkheij heeft zich gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommissie voor het grondbedrijf en sanering tegen het beschikbaar stellen van premie-koopwoningen aan Katwijkers met een salaris boven de 50.000 gulden per jaar verklaard. Hij vond dat deze bewoners uit sluitend in aanmerking mochten komen voor vrije sector woningen. Wethouder Van Dijk was dit niet met het raadslid eens. Hij wees er de raadscommissie op dat het erom gaat om hoog gesal an eerden uit 'goedkope huurwoningen te krijgen. De heer Berkheij deelde hierop mee dat hiermee maar weer was aangetoond dat de gemeente de premiekoopwoningen oneigenlijk aanwendt: namelijhk uitsluitend als lokkertje om huur-| woningen vrij te krijgen en niet om laaggesa-i larieerden in de gelegenheid te stellen een huis te kopen. De heer Grimbergen vroeg zich af wat er in de toekomst gaat gebeuren met het woningen bestand van de Marine-medewerkers. Wethou der Van Dijk deelde mee dat het bestand de laatste jaren is teruggebracht van 750 naar 450 woningen. In de toekomst zal dit aantal nog verder afnemen omdat de gemeente met de Marifne overeen is gekomen dat wanneer een van de Marine-medewerkers een huis in Katwijk koopt, de Marine het huis dat hij ver laat beschikbaar stelt aan andere Katwijkse woningzoekenden. De heer A. Bons. Katwijks raadslid Berkheij:

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4