Borg deprimeert Okker Vraag de folder 'Al uw reiszaken vlot geregeld' Wij helpen. ABN Bank Drie uitschieters hij atletiekstrijd Harms nieuwe trainer/ coach Hellas-heren Volleybalsters Haag 'toch weer in eredivisie Veertien paarden in Derby Uitslagen Hilversum LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 JUL11979 iiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiaiiii (Van onze atletiekmedewer- ker) DEN HAAG Een nieuw Nederlands record, een nieuw Haags record en een sublie me prestatie van topper Harry Schulting waren gister avond op de atletiekbaan aan de Zuidlarenstraat de belang rijkste wapenfeiten. Het Nederlands record werd behaald op de 4 x 400 meter estafette voor A-meisjes door het ADA-viertal Ester Schou ten, Adri van Beek, Yvonne Smits en Jacqueline Spaans. Zij stelden de tijd liefst 1,6 seconden scherper: van 3.52,5 naar 3.50,9. Dat heet vooral een knappe prestatie, daar zij deze race alleen moesten lo pen, zonder tegenstand dus. Eveneens van hoog niveau was het nieuwe Haagse re cord dat Olympus '70-juniore Margreet Verbeek op de 1500 meter realiseerde. Mede profi terend van de gunstige zomer se weersomstandigheden zette zij een tijd neer van 4.35,7. Geen record, maar wel een schitterende prestatie leverde hordenloper en Moskouganger harry Schulting (PH). Op de 200 meter kreeg hij op het laatste stuk te maken met een, door sprinters verfoeid, licht tegenwindje, maar liep desondanks een klassetijd v^n 21,3 sec. Voor een bij-afstand (zijn eigenlijke nummer is de 400 meter horden waarop hij zondag een nieuw Nederlands record noteerde), is de tijd ui termate scherp. Op diezelfde afstand liepen Hans van San ten en Berend Seinen (beiden Sparta) 22.0 sec. Vooral voor Van Santen was dit een mee valler, omdat hij een maand „gesukkeld" heeft. Voor Sei-' nen was het trouwens een persoonlijk record. Het hoogspringen werd gister avond een regelrechte tegen valler. Al sprong Jenny van der Berg (Spado) bij de da mes nog een goede 1,75 me ter, de heren en junioren be reikten bedenkelijke presta ties. Winnaar bij de junioren werd Erik Rollenberg (Lycur- gus) met 2,05 meter, maar topper Joel Elenbaas (Sparta) stelde teleur met slechts 1,90 meter. Ook senior Raymond de Vries faalde en bleef ste ken op een hoogte van 2,00 meter. (Van onze zaalhandbalmedewerker) DEN HAAG Ron Harms is de nieuwe trainer/coach van het heren handbalteam van Hellas. Hij volgt in die functie Fred Overkleeft op. Harms (37), woont in Hazerswoude en speelde jarenlang in het eerste van Hellas. Dit jaar nam hij afscheid als actief hand baller. Bij de heren van Hermes wordt Ton van Beek de nieuwe coach. Hij' had de afgelopen seizoenen Animo onder zijn hoe de. Van Beek (opvolger van Joop Meershoek) zal bij Hermes gaan samenwerken met trainer Sim Barreveld. Waarschijnlijk zal de door het vertrek van Van Beek vacante functie van coach bij Animo worden vervuld door Hans Petit. Korte inzinking kost Storks winst (Van onze softbalmedewerker) DEN HAAG Een korte inzinking in een verder goed ge speelde wedstrijd koste de softbalploeg van Storks gistera vond tegen EDO (Haarlem) de winst. In de derde slagbeurt hielpen twee Haagse veldfouten EDO aan drie runs. Die ble ken uiteindelijk voldoende voor de overwinning: 3-2. Storks had na een fraaie honkslag van Marjan Kouwenhoven de score geopend via Marjolein de Graaf. Marjan Paul zorgde vervolgens nog voor de tweede Haagse run. Werpster Monique Cayaux botste bij het inspelen tegen de om heining en moest met een hoofdwond naar het ziekenhuis. Vervangster Ineke Kort deed het uitstekëhd, getuige ook haar cijfers 2-1-6. (Van onze volleybalmedewerker) DEN HAAG De dames volleybalploeg Van Santen-Haag zal het komende seizoen toch weer uitkomen in de eredivise. Het Alkmaarse Katapult stelde namelijk zijn plaats in de hoogste afdeling beschikbaar. Die mag worden ingenomen door het gedegradeerde Van Santen Haag, dat in de komende competitie wordt geleid door de nieuwe trainer/coach Henk van Klaveren. (Van onze sportredactie) WASSENAAR In de 51e derby der volbloeds, zondagmid dag om 15.00 uur op Duindigt, komen veertien paarden aan de start. Voor deze jaarlijkse topper van de Nederlandse ren sport komen vier Engelse en één Franse jockey speciaal naar Duindigt Zo komt de Engelse kampioen Willi Carsson in actie met Box berger Queen en de sportman van het jaar 1978 in Engeland, Starkey, met Boxberger Bloem. Beide paarden van Stal Nuy gaan als favorieten van start Stal Nuy uit Wezep heeft nog een derde troef: Boxberger Eik met de beroemde Engelse jockey Eric Eldin. Voor het paard Quick Star komt uit Engeland de jockey Thomas en voor Tis- zo de Franse jockey G.Dubroeusk. Het paard Tiszo is Neder lands gefokt, maar in Franse training. HILVERSUM De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen zijn: HIGH ECHELON-PRUS (2440 m): 1. Randolph D (M. C. Ver gay) km. tijd 1.25,1; 2. Rosa's Duke; 3. Rimini. Toto: winnend 1,90, plaats 1,30, 1,50, 2,90, koppel 6,20, trio 91,90. Niet gestart: Regie van Wuta en Rambler. CHARME ASSERDAL-PRLJS (2000 m): 1. Sangria B (J. Wage naar) 1.24,2; 2. Speedy Rotary; 3. Simone Baker. Toto: win nend 16,10, plaats 2,30, 1,60, 1,20, koppel 56,30. Niet gestart: Shilling. Suna W en Sindy van Ursem. MADISON AVENUE-PRIJS (2440 m): 1. Onno van Assum (B. Dapper) 1.23,0; 2. Ros Performer; 3. Prinses Alkestis. Toto: winnend 7,-, plaats 1,70, 1,50, 2,-, koppel 6,-, trio 149,40. Niet gestart: Orient Ashton. EL MORO-PRIJS (2000 m): .1. Rainmaker (mej. B. B. A. Schneemann) 1.21,9; 2. Prelude; 3. Ons T. Toto: winnend 3,-, plaats 1,80, 2,60, 7,-, koppel 10,40. Niet gestart: Nico Roodnoot. ANGEL'S FLIGHT-PRIJS (2000 m): 1. Ramzes (M Bouwhuis) 1.22,0; 2. Peter Post; 3. Rexi. Toto: winnend 3,20, plaats 1,70, 3,50, 2,10, koppel 51,70, trio 318,90. Niet gestart: Mon Reve. DE MIJL VAN HILVERSUM (1600 m): 1. Steedy Volita (G. G. M. Gommans) 1.16,2; 2. Speedy Gent; 3. Angel's Flight Toto: winnend/ 1,90,plaats/ 1,10,/ 1,10,/ 1,10, koppel/ 13,10. SPEEDY VOLITA-PRIJS (2000 m): 1. Osmond (A. H. Suyker- buyk) 1.21,9; 2. Parel Holland; 3. Primus. Toto: winnend 1.70, plaats 3,50, 1,90, 5,80, koppel 29,90, trio 852,50. Niet gestart. Prins Alkestis en Nanda W. HADOL DU VIVIER-PRIJS (2900 m): 1 Nanouk (M. C. Ver gay) 1.23,1; 2. Kees - Verkerk; 3. Pan Fried. Toto: winnend 2,90, plaats 1,10, 1,10, 1,40, koppel 2,90. Niet gestart. Aero Nord. SPEEDY GENT-PRIJS (2440 m): 1. Ronny W (M. Bouwhuis) 1.22,3; 2. Nescio; 3. Oscar Baker. Toto: winnend 2,10, plaats 1,10, 2.-, 4.-. koppel 2,60, trio 310,30. Niet gestart: Othello Donne. PERSHING-PRIJS (2440 m): 1. Race H (M. Bouwhuis) 1.23,8; 2. Rien Arctic; 3. Parnadino S. Toto: winnend 1,70, plaats 1,20, 1,40, 1,40, koppel 3,40. Niet gestart: Pascal Room- berg. TOTALISATOROMZET 488.053,-. Verrassend verlies Henry Rono langer kunnen redden, hoe wel hij daarbij slechts vier games scoorde. „Ik heb al leen een kans als Borg slecht speelt", had Tom Okker van tevoren gezegd. Welnu, uitge rekend tegen de Nederlandse nummer één speelde Björn Borg zijn beste partij tot nog toe. De 23-jarige Zweed trok tegen zijn twaalf jaar oudere tegenstander zijn hele trucen doos open en de gevolgen waren desastreus voor Ok ker. De eerste set vergde, e- venals de tweede, slechts 21 minuten en de laatste ronde kostte Borg slechts vijf minu ten meer. Toch meende Okker bij zijn opponent in het begin van de partij een blijk van niet opti maal zelfvertrouwen te heb ben bespeurd. „Hij miste een paar ballen. Maar ik kon daar door drie foute vollies geen gebruik van maken. Toen ik bovendien de tweede game verloor, kwam hij in de lift". Tom Okker heeft het wel ge probeerd, maar tegen een ontketende Borg is weinig te beginnen. Dat ervoer ook Connors vorig jaar in de fi nale, waarin hij slechts zeven games op zijn naam kon brengen. „Tegen een speler als Borg moet je scherper spelen dan normaal", aldus Okker. „En dan loop je het risico dat je eerder ballen uitslaat". Moeite Okker had er inderdaad zeer veel moeite mee de door Borg met een ongelooflijke vaart in het spel gehouden projectielen binnen de lijnen te houden. Waar de Neder lander er wel in slaagde, overtrof de Zweed hem voortdurend. Milimeteraui- vere passeerslagen vlogen STOCKHOLM Henry Rono, de wereldrecordhouder op de 3000 meter steeple cha se heeft gisteren in Stock holm een verrassende neder laag geleden op zijn favoriete nummer. Rono werd zevende en laatste in een tijd die ver boven zijn wereldrecord lag: 8.45.64. Winnaar werd de Roe meen Paul Copu in 8.23.4L Na zijn verlies vertelde Rono dat hij al enige weken last heeft van een lichte kniebles sure. „Ik heb me hier niet willen forceren", sprak hij, „alleen testen". Valeri Abramov (Rus) leverde een uitstekende prestatie op de 5000 meter. Hij kwam op 13.19.2, een tijd die tot nu toe in dit seizoen nog door geen atleet gelopen was. Op de 1500 meter won de Ameri kaan Steve Scott in 3.55.96. De Pool Jacek Wszola, olym pisch kampioen in Montreal, werd eerste bij het hoogsprin gen met een sprong van 2.29 meter. Sr""eton^k'en'' "|d6n5 St0ckh0lm' 08 Zw88d ^"*>0" kan da waraldracord- LONDEN De kortste par tij ooit op Wimbledon ge speeld, was het duel tussen William Renshaw en John Hartley In 1881. Deze twee inmiddels reeds lang verge ten heren stonden bijna 100 jaar geleden in de finale slechts 37 minuten tegenover elkaar. Dat was voor Rens haw voldoende om zijn eer ste van in totaal zes achter eenvolgende titels in de wacht te slepen. Nu dient er evenwel te worden bij ge zegd, dat er in de negentien de eeuw niet van baan werd gewisseld bij het toen gel dende uitdagingssysteem, waarbij de Wimbledon-kam- pioen slechts eéfi partij be hoefde af te werken om zich weer tot titelhouder te kun nen laten kronen. Aan deze gedenkwaardig korte ont moeting moest-de nestor on der de Britse persscribenten, Lance Tingay van de Daily Telegraph, onmiddellijk den ken na afloop van de giste ren gespeelde partij tussen Tom Okker en Björn Borg. Inmiddels wordt er, zoals be kend, wel bij elke oneven game van baan gewisseld en als even snel een rekensom metje wordt gemaakt, heeft de partij van titelhouder Borg tegen de in Engeland nog immer met „Flying Dutchman" aangeduide Ok ker slechts 55 minuten ge duurd. Want exact 67 minu ten nadat de eerste bal werd geslagen was het gisteren op baan 1 van Wimbledon al weer afgelopen en kon Ok ker met de vernietigende cij fers 6-2, 6-1, 6-3 de douche opzoeken. Waarmee Okker het dubieuze genoegen smaakte de kortste verliespartij van het huidige toernooi te hebben geincas- seerd. Eén ronde eerder had Mark Cox het tegen Jimmy Connors nog drie minuten Okker herhaaldelijk om de oren, hetgeen op de Hazers- woudenaar een uiterst depri merende uitwerking had. „Daarom liep ik bijvoor beeld ook maar niet op zijn lobs", vertelde Okker na af loop. „Als je dat doet, sta je alleen maar voor aap. Je haalt ze toch niet". In tegenstelling tot vorig jaar, toen Okker na verlies van de allereerste (eigen) game nog wel even terug kwam en het duel uiteinde lijk met de alleszins keurige cijfers van driemaal 6-4 be ëindigde, kreeg de Nederlan der dit keer geen schijn van kans op herstel. Ook niet door te pogen aan het net voor nog enig weerwerk te zorgen. „Tegen Borg heeft het geen zin achterin te blij ven hangen", deelde hij mee. „Dat kan hij toch veel beter. Daarom ben ik maar naar voren gegaan. Je moet hem proberen te verleiden tot fou ten". Maar Borg liet zich niet ver leiden en zeker niet tot on nodige missers. De Zweed oefende een ongelooflijke pressie uit, waartegen nau welijks iets was te beginnen. Okker mocht dan uiteinde lijk nog 55 punten hebben vergaard, van dat totaal moest zeker 80 procent op het conto van zijn opponent worden geschreven. Het feit dat Borg in de hele partij slechts één breekpunt op zijn opslag moest wegwerken spreekt wat dat betreft boekdelen. Het hoofdstuk-Okker is dus uit, maar de winnaar van de titels van Italië, West-Duits- land, Zuid-Afrika, Canada, Nederland en België behoef de zich niet te schamen voor zijn nederlaag tegen Borg. De inwoner van Monte Carlo, die geen spoor vertoonde van Uitslagen Dames dubbel, kwartfinale: Kina (VSt)/Navratilova (Tjs>—Kloss (ZAf)/Stuart (VSt>3-6 6-3 6-0; Francoë se Dun/Virginia Wade (Fra/Gbr) Marise Kruger/Dianne Fromholtz (2A- f/Aus) 04 6-2 Gemengd dubbel, tweede ronde: Tiriac/Ruzici (Roe) Drysdale/Lloyd (GBr) 6-2 6-3; Newcombe/Goolagong (Aus) Geraughty/Antonopolis (VSt) 6- 1 6-3. Sherbeck/Stratton (VSt>—Whi- teford/Plackett (GBr) 6-2 6-2: Marks (Aus)/Tomanova (Tsj)Amntraj (In- d/Durr (Fra) 6-3 6-2:Damiani (Uru)AJrroz (Chi) Crawford/Sands (Vst) 7-6 4-6 7-5; Warwick/ Nagel sen (Aus/Vst)Edmondson/Evers (Aus) 6- 1 6-4; Kachel/Kloss (Aus/ZAf>—David- son/Desfor (Aus/VSt) 6-4 6-3: McMiF lan/Stöve (ZAf/Ned)—McManus/Carilo (VSt) 6-2 6-0; Dömer/Dömer (Aus) Wells/Parker (GBr) 6-3 3-6 6-4; D.LIoyd/Charles (GBr) Dowdeswell (Zwi)/Geeves (Gbr) 6-3 64. J.Lioyd- /Casals (Gbr/VSt)Smith/Chalonef (GBr/NWZ) 64 30 9-7; Case/Stuart (Aus/VSt)—Funcutt/Marsikova (Aus/TSj) 7-5 6-4; Riessen/Tumbull (VSt/Aus)—Reid/Reid (VSt/Aus) 70 6-3 Gemengd dubbel, eerste ronde: Davidson (Aus)/Desfor (Vst) Jarettl- /Jevans (GBr) 6-3 30 6-4 Heren-enkel. kwartfinale: Borg (Zwe)—-Okker (Ned) 6-2 6-1 60; Tan ner (Vst)—Gullikson (Vst) 6-1 6-4 6-7 6-2; Connors (Vst)—Scanion (VSt) 6- 3 4-6 7-6 6-4; Pat Dupre—Adriano Panatta 3-66-4 6-76-4 6-3 Heren dubbel: kwartfinale: Fleming/McEnroe (Vst)—Cas/Masters (Aus) 60 6-2 60; Hewitt/McMillan (ZAf)—Carmichael (Aus)/Teacher (VSt) 60 60 6-7 30 64; Sadri/Wil- kinson (St)Alexander/Dent (Aus) 4- 6 6-4 6-2 6-4; Gottfried (VSt)Ramirez (Mex) Kronk/Letcher (Aus) 6-4 6-4 6- markt aan kaartjes was ge komen, rekende in dit toer nooi wel af met zijn „gras complex". Tegen Dupré was hij daar evenwel niet toe in staat. Deze in België geboren Amerikaan won in drie uur en twintig minuten met 3-6, 6-4, 6-7, 6-4, 6-3. Een heroisch duel, dat hij op het derde wedstrijdpunt besliste. FRANK WERKMAN Boete GOTHENBURG De tennisassociatie van Gothenburg heeft Björn Borg een boete opgelegd van 46.511 dollar (ongeveer 95.000 gulden). Borg was in maart niet ver schenen voor een demonstratiepartij in Gothenburg te gen de Amerikaan John McEnroe. De drievoudige Wimbledonkampioen had het destijds af laten weten nadat een groep, genaamd „De Rode Brigade van Denemarken" hem met de dood bedreigd had. Borg was het niet eens met de volgens hem „op sensatie belus te benadering" van de Zweedse pers en zei in 1979 niet meer in rijn geboorteland te zullen spelen. De boete is opgelegd na besprekingen tussen vertegenwoordigers van de tennisassociatie van Gothenburg en de financiële advi seurs van Borg. zijn door zijn coach Bergelin zo opgeblazen dijbeenblessu re, toonde zich content over zijn eenvoudige triomf. „Dit was waarschijnlijk mijn ge makkelijkste kwartfinale, maar mogelijk niet mijn beste", sprak Borg. Ik speel graag tegen types als Okker. Hij is niet zo'n kannonnier. En dat ligt me wel. Ik geloof dat deze partij een goede voorbereiding is op mijn hal- En die zal dan zijn tegen grote rivaal Jimmy Connors, die gisteren minder moeite loos dan verwacht afrekende met de zo verrassend ver ge komen Bill Scanion. Naar ve ler mening had deze gigan- tenstrijd de finale moeten zijn. Tim Gullikson werd na zijn verrassende zege tegen John McEnroe uitgeschakeld door Roscoe Tanner. De tegen woordig van een permanent voorziene Amerikaan won met 6-1, 6-4, 6-7, 6-2. Tanner ontmoet nu Pat Dupré, die zich ontdeed van de Italiaan Adriano Panatta. De Italiaan, die luidruchtig werd ge steund door een groot legion supporters dat op de zwarte Voordat u op reis gaat, moet u nog een paar dingen goed voor elkaar hebben. Een reis verzekering bijvoorbeeld. De ABN Reisverzeke ringen kosten u hooguit een paar gulden per vakantiedag. U kunt ook nog allerlei extra's meeverzekeren als u wilt. En dan het vreemd geld. Wat voor cheques of contanten moet u meenemen? Waaraan moet u in het bijzonder denken? Het staat allemaal beschreven in de folder 'Al uw reiszaken vlot geregeld', waarin bovendien allerlei nuttige wenken zijn opgenomen. Vraag die folder even bij uw ABN- kantoor of gebruik de coupon. Stuur mij de folder 'Al uw reiszaken vlot geregeld'. Dhr/Mw.: Straat Postcode/Plaats: Telefoon: Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kantoor: In ongefrankeerde envelop zenden aan ABN Bank, Afd. 1D 50, Antwoordnr. 1555,1000 PA Amsterdam.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13