Bram Madera één punt van zege verwijderd, kampioenschap toch voor Henny Koemans Fred Leemans snelste in massaspurt hm Tiende nederlaag op rij voor Alphians TRIESTE MIJLPAAL BEREIKT INEKE KALLENBERG MOEIZAAM LANGS MILOU PENSEEL Paul de Koning succesvol opmeerkamp Arnold van de Capellen blijft koploperinhet Match Tennis Circuit Nationale titel doorgeef schaak voor Geertsema en Dobbelaar Katwijk wint Bollenzeskamp LEIOEN Zowel Ineke Kallen berg als Henny Koemans heeft de districtstitel in het B-enkel spel met succes verdedigd. Be iden hadden wel een derde set nodig om de zege te bewerk stelligen. Behalve de enkelspeL titel veroverde Koemans ook de titel in het dubbelspel, tesa- men met Arnold van de Capel- len, die ook in het gemeng- ddubbel aan het langste eind trok. Lang heeft het er gisteren naar uitgezien, dat de finale herenen kel B in een regelrechte afgang /oor Koemans zou eindigen. Er. dat zou voor Bram Madera een hernieuwde greep naar de macht betekend hebben. Immers Tennis van 1972 tot 1976 was Madera onbetwist heerser op de district skampioenschappen, maar de laatste drie jaar slaagde hij er niet meer in eerste te worden. De afgelopen week toonde Ma dera echter aan, dat zijn dagen nog steeds bij lange na niet ge teld zijn. Zo versloeg hij in de halve finale Arnold van de Ca- pellen met maar liefst 60. 6 3. Ook in de eindstrijd ging het voor Madera verrassend goed. Zijn eerste service kwam goed door, zodat het aantal keren, dat zijn zwakke tweede opslag door Koemans meedogenloos in de hoek gemaaid werd, beperkt bleef. Koemans werd door diepe en goed gespreide drives van ALPHEN AAN DEN RIJN De verwachtingen waren tamelijk hoog gespannen bij Alphians. Tegenstander voor de zondag middag was The Hawks, een ploeg waarvan Alphians in het begin van de honkbalcompetitie ternauwernood verloor, 12-11 was toen de uitslag. Zeven in nings later, in feite al veel eer der in de wedstrijd, was die goede hoop volledig de grond ingeboord. De honkballers uit Alphen aan den Rijn mochten geen verrassende overwinning binnenhalen. Integendeel, er werd daar in Alphen een trieste mijlpaal bereikt Het 13-7 resul taat tegen The Hawks beteken de de tiende nederlaag op rij voor Alphians. En daarmee lijkt het lot van de jonge honkbalvereniging voor goed bezegeld. De ploeg, die vorig jaar naar de overgangs klasse promoveerde, is simpel weg niet opgewassen tegen het geweld in die afdeling. Gevolg: Alphians verliest alle wedstrijden tot nu toe. Nederlagen die mede het gevolg zijn van een gebrek aan ervaren werpers. Alphians heeft de beschikking over één pitcher, Michel Grollé. De acht tienjarige Grollé, dit jaar voor het eerst meespelend bij de se nioren, werd weaens een ver keersongeval van werper Eric Meulenbroek op de plaat gezet en staat voor de zware opdracht elke wedstrijd negen innings' voor zijn ploeg te gooien. Soms wordt Grollé vervangen door korte-stop Huub Delsol, geen pitcher van origine. Het zou echter te ver voeren Grollé als hoofdschuldige aan te wijzen voor de ruime nederlaag tegen The Hawks. Grollé gooide dan wel niet al te overtuigen- d.een keer drie slag, zes keer vier wijd en elf honkslagen te gen zijn, daarvan het bewijs, maar ook het veld had gisteren geen beste dag. Door verkeerd aangooien en ballen slecht te verwerken kregen de spelers van The Hawks nogal wat vrije honken. Vooral in de tweede en derde innings werd dat noncha lante spel Alphians fataal. Na een 1-1 stand in de eerste slag beurt liep «The Hawks uit naar een 1-10 voorsprong. Vooral een home-run van Wit, hij zou er in zesde innings nog een slaan, droeg aan die hoge score bij. Hawks-werper Klaverdijk, met Wit een van de betere spelers gistermiddag, zorgde ervoor dat Alphians ook in de slagbeurten niet tot grote hoogte groeide. Klaverdijk gooide vier keer drie LEIDSE COURANT MAANDAG 2 JUL11979 PAGINA 15 Een foutslag van Alphians' eerste-honkman Rob van Tuyl in de wedstrijd tegen The Hawks. slag, vier keer vier wijd en kreeg twee honkslagen tegen. Het veld van The Hawks maakte twee fouten minder dan Alphi ans, namelijk zes. Na zeven in nings was het al gebeurd, aan gezien het verschil meer dan tien punten bedroeg hoefden de twee laaste innings niet meer te worden uitgespeeld. „De slechtste wedstrijd tot nu toe", was de mening van de spelers. Volgende week krijgt Alphians het nog moeilijker. Mi chel Grollé gaat vandaag op va kantie en zal daarom niet kun nen werpen. Huub Delsol, die gisteren anderhalve innings als pitcher fungeerde, staat in de wedstrijd tegen NADO/V op de plaat. KEES VAN HERPEN (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN De B-junior Paul de Koning (De Spartaan) is bij de Nederlandse meerkampkampi oenschappen te Haarlem op een vierde plaats geëindigd. Zijn puntentotaal was 5542 pun ten. Zijn broer Tom reikte met 5008 punten tot de 12e positie. De Lisser atletiekvereniging De Spartaan organiseerde eveneens meerkampwedstrijden. Op diver se onderdelen werd vooral door leden van de organiserende ver eniging goed gepresteerd. Nico van Noort moest zich bij de werpmeerkamp voor senioren weliswaar tevreden stellen met een tweede plaats maar kwam met name met een discusworp van 46.12 meter goed voor de dag. Met de kogel kwam hij tot 12.41 meter. John van Loon won bij de A-ju nioren zowel de sprint als de springmeerkamp: 100 m. 11.7; 200 m. 23.4; ver 6.20; h.s.s. 12.34. Ad van Doorn sprintte het beste bij de heren: 11.4 en 23.3. Vriesekoop (Bataven) kwam op de 100 meter eveneens tot 11.4. Franska Grimbergen, Marinda van der Meer en Marian van der Niet zegevierden op de spring- nummers bij respektievelijk de B- en A-meisjes en de dames. Marian van der Niet, die 1.60 en 5.00 sprong, was ook het snel ste op de korte loopnummers: 12.6 en 26.3. Tina Buntsma (Ba taven) was het snelste A-meisje: 13.1 en 26.9. Cuny de Nie, die de werpmeerkamp won liep eveneens 13.1. Eerste plaatsen waren er verder nog voor Nico van Steyn en Peter Blokker bij het springen. Naast de meerkampen werden er in Lisse ook een 800 meter voor dames en een 1500 meter voor herën gelopen. Snelste heer was zeer duidelijk Wybo Lelieveld (Bataven). Met 3.58.6 bleef hij zijn clubgenoot Peter Wezel (4.10.3) en Kees van Bee- len (AV Leiden. 4.13.4) ruim voor. De 800 meter dames werd een strijd tussen Henny Mölleirs en Marian van Schie (BataveO). Henny Möllers won met 2.18.1 tegen 2.18.7. Tina Buntsma liep 2.27.4. „Alles of niets spelletje", leverde Henny Koemans de overwinning op in de finale tegen Bram Madera Madera in het achterveld gehou den. In de lange railey's moest Koemans zich forceren om aan punten te komen en dat leverde heel wat missers op. Met 6—0 pakte Madera de eerste set. De tweede set ging gelijker op, maar bij de stand 54, 40—15 voor Madera leek titelbehoud voor Koemans ver weg. Hij be sefte dit en speelde alles of niets. Dit lukte, zij het met enig LEIDEN Arnold van de Capellen voert voor de tweede achter eenvolgende week het klaaaement aan van het Match Tennis Cir cuit Een halve-flnaleplaata bij het enkelapel en de herendubbelze- ge leverden hem 23 punten op, waarmee zijn totaal op 49 komt Zijn vooraprong op Henny Koemana, die Bram Madera naar de derde plaats verwees, bedraagt drie punten. Koemana behaalde de maximale score door zowel de titel In het enkelapel a/s die In het dubbelspel te veroveren, hetgeen hem 29 punten opleverde. Na het leidende trio volgens op enige afstand Marlnua Broos- hooft, John Visbeen, Har Meijer, Ronald Blommendaal, Peter Pau wels en Jan Willem Bruin BIJ de dames torent Ineke Kallenberg hoog boven de concurrentie uit Met elf punten heeft zij een voorsprong van zes punten op Maureen Meijer en Mllou Bron-Penseel, die de tweede en derde plaats delen. Hennle Fehllng, die niet aan de Leldse Districtskam pioenschappen mocht meedoen, omdat zJJ In het district Den Haag competitie speelt, en Rozemarle Verdegaal staan met vier punten op de vierde en vijfde plek, gevolgd door Karen Braakman. Ineke Kallenberg en "Milou Bron (links) streden op hoog niveau om de districtstitel. geluk. Een van de twee match points overleefde hij door val-c lend toch nog een geslaagde' drop-volley te geven. De tweede set won Koemans met 75. In de derde ging hij door met het aanvallende spel, waarmee hij zijn hachje gered had en dat le verde het beoogde resultaat op: een 64 setzege en de derde achtereenvolgende districtstitel. In de voorlaatste rondè had Koemans het ook al onverwacht moeilijk tegen Herman van de Capellen, de verrassing van het toernooi. Van de Capellen had onder andere Peter Pauwels en Jan Willem Bruin uitgeschakeld en tegen Koemans bracht hij het tot een derde set. De finale in het damesenkel B deed in niets onder voor die bij de heren. De railey's van Ineke Kallenberg en Milou Bron waren vol vaart en beide speel sters schuwden het net geens zins. De overwinning ging uit eindelijk naar Ineke Kallenberg met 75, 2—6, 6—4, maar het feit, dat beiden evenveel ga mes binnenhaalden is typerend. Het had net zo goed andersom kunnen zijn. Milou Bron had In de halve eindstrijd Annetta Meininger afgetroefd (6—4, 7— 6) en Ineke Kallenberg Mau reen Meyer (7—6,63). In het herendubbel B vonden Van de Capellen en Koemans niet het duo Bloemendaal/Pas- ma tegenover zich maar Har Meyer en Philip van de Kwast. De laatsten bereikten in de fina le evenwel geen moment het ni veau van de halve finale, zodat Koemans zijn tweede titel van de dag gemakkelijk in bezit kreeg (6-4,6—2). Arnold van de Capellen moest harder werken voor zijn tweede titel. Samen met Tine Langeveld leek hij aanvankelijk kansloos ten onder te gaan tegen Ineke Kallenberg en de dubbelaar bij uitstek, Thijs Steensma. Met 6 1 verloren ze de eerste reeks, maar na de tweede via 86 in de tie-break te hebben gewon nen ging het in de beslissende set plotseling van een leien dak je. Via 61 maakten ze hun plaatsing als eerste waar. Mau reen Meyer heeft niet zo'n suc cesvol toernooi achter de rug. In de damesdubbelfinale moest zij met Marjan Schouten de eer laten aan Rosemarie Verdegaal en Jacqueline van Wijk (46, 6-7). In het damesenkel C voldeed Petra Wessels uit Hillegom aan de verwachtingen. In de eind strijd onmoette zij Marijke Brink. Marijke maakte echter de indruk dat zij al tevreden was met het als ongeplaatste in de finale ko men, want de strijdlust was er wat uit. Zij verloor met 61, 6—2. In de halve finale had Pe tra het aanmerkelijk moeilijker gehad tegen Marianne Lafay (6—1,5-7,6—3). Bij de heren kwam Mare Nije na zware strijd als winnaar uit de bus. In de halve eindstrijd won hij deze maal van Hans Tönjann met 46, 63. 60 (vorige week in Alphen was Tönjann de sterkste). De finale tegen Pieter Hop was een pres- tigeduel van de eerste orde. Be iden spelen in hetzelfde heren- teamcompetitie voor Unicum. Nije speelt echter een hogere single dan Hop en moest dus eigenlijk winnen. Nij was tegen de druk bestand en zegevierde met 6-1,4—6.6—4. Het damesenkel D was een Kou- dekerkse aangelegenheid. Met 64, 6—2 bleef Marijke Guyt voor op Yvonne Snellenberg. Het damesenkel veteranen heeft weinig spanning gekend. Barba ra Heezen en Truus Tönjann kwamen beide onbedreigd in de eindstrijd, maar ook het onder linge krachtsverschil was te groot. Met 6—1, 64 was de eindzege voor Barbara Heezen uit Voorhout. Het Leidse Hout koppel Frank Bonte/Joost Roodenburg bracht het herendubbel veteranen op hun naam. Roodenburg had pech, want hij kreeg in de dub bel last van zijn arm er» moest daardoor het enkelspel zonder te spelen aan Jan de Groot la ten. Overige finales: HED: Bart Pröp- per—Rob van Marwijk 7—6, 7 5. DDC: J.v. Wijk/B. Koemans— A.Cijsouw/T. v. Velzen 61, 64. HDC: Hop/Roodenburg— Van de Geest/E. Homan 6—4, 2—6, 5-7. GDC: Y. Westerhou- t/E. HedemanM. Brink/E. Bosch 7—5,6—3. Van onze schaakmedewerker LEIDEM Het Leldse duo Dobbelaar/Geertsma slaagde er in Rotterdam in de strijd om het Nederlandse kampioen schap doorgeefschaken te win nen. Gedurende het gehele toerr m bleef het tweetal otv gesla_~ n. Met grote achter stand eindigde Hoogland/Glis- senaar als tweede voor Ge- Ipke/Stehouwer. Rudolf Dobbelaar en Folkert Jan Geertsma, beiden lid van LSG. waren al in de voorrondes op permachtig. Met de maximale score van twaalf punten en overwinningen op onder andere Gelpke/Stehouwer. en de titel verdedigers Van der Herik en Kerkhoff namen zij al snel af stand van de overige deelne mers. In de finale stonden zij twee keer een gelijkspel af. Met een totaalscore van 20 punten (Dobbelaar 9 uit 11 en Geer tsma 11 uit 11) waren zij onbe reikbaar. Ook de andere Leidse spelers eindigden in de voorste gelede ren. Peter Gelpke (Philidor) ver overde samen met Coen Ste- houwer (Charlois/Europoort) de derde prijs. Leon Konings en Wim Heemskerk (beide LSG) handhaafden zich voortdurend in de voorste gelederen en ein digden als vierde. Sikkel/Bakker en Duijzer/Koelewijn (Katwijk) plaatsten zich wel voor de A-fi nale maar kwamen daarin niet verder dan een plaats in de middenmoot, waarin overigens ook bekende spelers als Wester- veld en Van Baarle eindigden. ROELOFARENDSVEEN Zwem vereniging Katwijk is winnaar geworden van de Bollenzes kamp. De laatste wedstrijden voor die zeskamp werden dit weekeinde in zwembad de Tweesprong in Roelofarendsveen verzwommen. Zwemvereniging Alkemade werd tweede en Sas- senheim legde beslag op de derde plaats. Katwijk behaalde zes overwin ningen, Alkemade werd drie maal eerste. Annet van der Zwet(meisjes onder tien jaar) zwom de honderd meter rugslag in een tijd van 36.6. 1.14.6 was de tijd van Annemiek Wessel- man op de honderd meter vrije slag voor meisjes onder de twaalf jaar. Irma van der Horn (meisjes onder de zestien jaar) werd eerste op de honderd me ter vrije slag in een tijd van 1.07.9. Uitslag: 1 Katwijk; 2 Alkemade; 3 Sassenheim; 4 HZC; 5 Koude kerk: 6 Vivax. Het voetbalelftal van het woon wagencentrum werd zaterdag middag overtuigend winnaar van het Leldse clubhuizentoer- nooi. In de finale, die werd ge speeld op het voetbalveld aan de Haariemmertrekvaart, werd het Leids vrijetijdscentrum met 4-1 verslagen. (Van onze wielermedewerker) LISSE Het is al weer enige Jaren geleden dat de Koninklijke Nederland se Wielren Unie een gat in de markt ontdekte en dit opvulde met een nieuwe categorie wielren ners: de zogenaamde Liefhebbers. Een groep coureurs die zou moeten bestaan uit die hele ver zameling wielrenners die graag hun wedstrijd rij den, maar die geen tijd hebben om dagelijks een aantal uren op de flets trainend door te bren gen. Het bleek een succesgreep, want het aantal aanmeldingen van mensen die bij die nieuwe categorie wilden behoren was gigantisch. Veteranen, oud-wtet- renners, renners voor wie de ongeveer honderd kilometer, die ten wedstrijd veer ama teurs duurt, te lang Is, meldden zich van ganser hart» en kre gen nu de gelegenheid om zich eens in de zoveel tijd met lot genoten te meten in de hardrij derij. Het is nu enige jaren later en in Lisse werd afgelopen zaterdag een wedstrijd voor deze catego rie georganiseerd door de actie ve wielervereniging De Bollen streek. Er is in de loop der ja ren heel wat veranderd bij de nieuwe categorie der liefheb bers. Zo is het aantal inschrij vingen voor een liefhebberswed strijd zo enorm, dat bij voorbaat meestal al enkele honderden as pirant deelnemers teleurgesteld moeten worden, omdat het te gevaarlijk is om zo'n vierhon derd mensen in één wedstrijd te laten vertrekken. Teleurstelling bij vele inschrijvers dus. Daar naast heeft zich in de loop der tijd een groepje liefhebbers ge vormd dat meestentijds met de prijzen gaat strijken. Jongens die het winnen zo'n prettige er varing vinden dat zij de over stap naar de grote broers, de amateurs, niet kunnen nemen, omdat zij daar heel wat minder in de melk te brokkelen hebben. Daardoor is een wat scheve ver houding ontstaan binnen de groep liefhebbers. Gelukkig heeft Ren en toervereniging De Bollenstreek niet met een derge lijk verschijnsel te maken gehad. Want winnaar werd zaterdagmid dag Leidenaar Fred Leemans, iemand die rond de beginjaren Zestig een verdienstelijk wielren ner was, de pijp jarenlang aan Maarten gaf, maar die sinds de oprichting van de categorie Lief hebbers weer naar de fiets greep. Lisse betekende zijn eer ste overwinning sinds zijn her optreden. In een massaspurt toonde hij zich net even sneller dan de renner Van der Burg uit Noordwijkerhout. Uitslag: 1 Fred Leemans (Lei den); 2 Riensema (Badhoeve dorp); 3 Van der Burg (Noord wijkerhout); 4 Van Leeuwen (Den Haag); 5 Kaptein (Vlaardin- g«n).

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15