TOTO aanvallend voetbal Roeiploegeninvorm ROHDA: succes met Broers Vollebregt naar de derde plaats Titel kanovaren uitgemaakte zaak Mario Kempes bezorgt Valencia Spaanse beker Goud en zilver voor Thea Niehoff SPORTTRIBUME PAKUWKANSINDE TOUR DE FRANCE. Zege Van Min in Apeldoorn Nederlandse Poloploeg dames tweede Paul Wijnbergen haalt limiet Sport, prijsvragen LEIDSE COURANT MAANDAG 2 JUL11979 KIEL Gisteren is in Kiel de vijfde serie wedstrijden voor de wereldkampioenschappen in Tornado- en Flying Dutchman-kiasse af gewerkt, die zaterdag vanwege te harde wind was afgeldst Ook ditmaal stond er een stevige bries, die van windkracht zes tot acht varieer de. Mastbreuken en het omslaan van boten waren tekenend voor de wedstrijden, waarin de gebroeders Vollebregt In de Flying Dutch man-kiasse andermaal resultaat behaalden. Evenals in de vierde wedstrijd van vrijdag, ein digden ze gisteren op de zesde plaats. Door dit resultaat klommen ze in het klassement naar de derde plaats, achter de Fransen Mare Bouet en In de Tornadoklasse slaagde veteraan en voor malig Olympisch kampioen, de Brit Reginale White (42) met zijn teamgenoot Stephen Olie er. in de uitspraak „Brittannia rules the waves" waar te maken. Hij behaalde voor de twee keer in successie de overwinning en steeg daardoor van de vijfde naar de eerste plaats in het alge meen klassement. De Finse combinatie Pekka Narko/Juha Siira eindigde op de 26ste plaats en zakte daardoor van de eerste naar de twee de plaats in de algemene rangschikking. De Tour-Toto etappes. 'XÜT 10 juli bergetappe, le categorie 205 km. 2 t/m 6 juli 12 juli individuele tijdrit 54 km. 2 t/m 6 juli 16 juli bergetappe, le categorie 109 km. 9 t/m 13 juli 19 juli individuele tijdrit 50 km. 9 t/m 13 juli Voor iedere etappe is er een apart Tour-Toto formulier. HAAL FOLDER EU FORMUUER RU CUBOF\N\UKEUER Doe mee aan de Tour-Toto, een nieuw en spannend spel. Het enige dat u hoeft te doen is per door ons gekozen Tour de France- etappe te voorspellen welke 6 van de 32 op het formulier vermelde renners als eersten geklasseerd worden. APELDOORN - Paul van Min heeft het afgelopefP weekeinde in Apeldoorn het toernooi van de tennfoj vereniging „De Manege" gewonnen. In de finar bleef de tennisser uit Voorburg met 6-2, 6-3 de baafn- over de Apeldoorner René Boers. Van Min versloe jn in de halve finale Benno van Veggei en Boers wö'ri daarin van Martin Koek. Louk Sanders, die ook voo'^ dit toernooi had ingeschreven, liet wegens rugklach|ei ten verstek gaan. Idat Het damesenkelspel leverde een toch wel wat verrassende overwiiy0' ning op voor Anneloes Schothorst, die in drie sets (3-6, 6-2 en 6-1 Marijke Schaar versloeg. Paul van Min en Peter Geraerts eisten d titel in het herendubbelspel op, via een overwinning met 6-3 en 7-1 op Martin Koek en Benno van Veggel. Inge Korsten van tennisvereniging Leimonias keert na twee weer terug naar De Manege. Het eerste satelliettoernooi is gisteren in Tilburg gewonnen door dl Zwitser Max Hurlimann. Hij versloeg in de finale de Amerikaai org Keith West met 6—2, 6—4. Onderweg had Hurlimann reeds afgera kend met Michiel Schap.ers, Marc Albert en Theo Gorter. pra Een tafereel dat in alle landen hetzelfde is. Uitreiking van de beker, ditmaal aan de aanvoerder van Valencia, die de trofee ontvangt van koning Juan Carlos. Rechts koningin Sofia. VEENENDAAL Rohda uit Raalte heeft zaterdag in Veenendaal beslag gelegd op de titel algemeen amateurkampioen van Neder land. De zondagkampioen versloeg In de tweede wedstrijd zater dagkampioen DOVO met 2—1. De eerste ontmoeting had ROHDA woensdag In Raalte met 3—1 winnend afgesloten. De Overijsselse club maakte een einde aan de hegemonie van de zaterdagclubs. Sedert 1972 was de zondagkampioen er niet meer in geslaagd zich de titel algemeen amateurkampioen van Nederland toe te eigenen. In dit jaar lukte dat Sparta'25 uit Beek en Donk voor de laatste maar. In Veenendaal heeft ROHDA zich geen moment in de verdediging verschanst om de voosprong van de eerste wedstrijd intact te hou den. De club uit Raalte, getraind door Henk van Brussel die vorig jaar nog in dienst was van Go Ahead Eagles, zocht de aanval en zag die tactiek in de zeventiende minuut bekroond met een doel punt van Marsman: 0—1. DOVO antwoordde fel. Een serie gevaarlij ke acties werd zeven minuten op passende wijze afgesloten door Wormgoor: 1—1. In de tweede helft werd het Veenendaalse verzet in de -62e minuut definitief gebroken. Velderman werd in het strafschopgebied door Van Sas onderuitgehaald en de toegekende strafschop werd door aanvoerder Marsman in het tweede doelpunt omgezet: 1—2. DOVO gaf de strijd op. ROHDA mocht zich opmaken voor de festiviteiten. bridgeteam LAUSANNE Nederland is 34sle toernooi om het Euro se bridgekampioenschap Lausanne goed begonnen r een knappe overwinning (17 op Israël, éen van de kansh bers voor de titel. Nederland, dat in de opstell Van Hoof-Wintermans en Ran Schippers speelde, had in pauze nog een achterstand 28 tegen 13. In de tweede h[ met Van Opppn-Mulder v Van Hoof-Wintermans, wa een grandioos spelend Ne< lands team over Israël heen, sulterend in 58 pluspunten. Noorwegen, Ijsland en Franl] gaan aan de leiding met twi punten. Nederland, dat achtl punten heeft, deelt de vi« plaats met Italië. Er nemen c entwintig landen aan dit Ei pees kampioenschap deel. B De sensatie in de eerste ror was de nederlaag van Zwed de regerend Europees kj pioen. De Scandinaviërs verlo met 12-8 van Zwitserland. jj Anfuofermo wereldtitel de tweede maal succesvol. Real Madrid trpd ernstig gehandicapt aan. Bij de „koninklijke" ontbraken de vaste basisspe lers Pirri, Jensen en Juanito. Bovendien moest Santillana kort na het begin afgevoerd worden moet een blessure. Boavista is winnaar geworden van de Portugese beker. In de finale, die gisteren in Lissabon werd gespeeld, versloeg Boavista Sporting Lis sabon met 1—0. Het doelpunt werd in de eer ste helft gescoord door Julio. MADRID In een spijkerhard duel heeft Va lencia zaterdagavond de Spaanse voetbalbeker veroverd door landskampioen Real Madrid in eigen stadion voor zeventigduizend toeschou wers met 2-^-0 te verslaan. Valencia dankte de zege aan Mario Kempes. die beide treffers scoorde. De Argentijn opende de score in de twintigste minuut. Negen minu ten later schoot zijn landgenoot Wolf. voor Real Madrid, een strafschop tegen de paal. In de laatste minuut van het duel was Kempes voor MERCID De Nederlandse da- mes-waterpoloploeg, die in Mer- cid (Californië) deelnam aan het eerste officiële toernooi om de wereldtitel, is tweede gewor den. Het team van de Verenig de Staten veroverde de titel. Nederland versloeg Australië met 5—3 en Nieuw-Zeeland met 13—-2, speelde vervolgens tegen de Verenigde Staten gelijk (6 6) maar verloor van Canada met 7—3 in een wedstrijd, die onder leiding stond van twee Ameri kaanse scheidsrechters, waarte gen Nederland vergeefs protes teerde. De eindstand: 1. Verenigde Sta ten 7 punten uit 4 wedstrijden: 2. Nederland 5 uit 4: 3. Austra lië 4 uit 4; 4. Canada 4 uit 4 en 5. Nieuw-Zeeland 0 uit 4. De organisatie van het tweede toernooi om de wereldtitel Is voor 1980 toegewezen aan Ne derland, dat in het laatste weekeinde de wedstrijdreeks in Amersfoort of Zeist zal laten plaats vinden. Voor Nederland scoorden in het duel met Australië Ank van Beek, Marjolein Renshof, Jannie Dekker, Brigith Hulscher en In- grid Scholten. Tegen Nieuw-Zee-. land kwamen de meeste treffers van Ank van Beek (5) en Ingrid Scholten (3). Tegen de Verenig de Staten doelpuntten Ank van Beek (2), Ria Roos en Birgit Hulscher (3) en tegen Canada Marjolein Renshof (2) en Jannie Dekker. De winnende K-4 met Stevens, Zeegers, Bunschoten en v.d. Doe. WORMER Met groot machts vertoon heeft de K4-comblnatle van de Haarlemse Trekvogels en Quo Vadls uit Koog aan de Zaan gistermiddag de nationale langebaantltel kanovaren voor zich opgedist Op het woelige water van Het Zwet In Wormer legde het kwartet Van de Doe/Stevens/Zegers/Bunscho- ten de tien kilometer af In 38 minuten en 24 seconden. Onder het toeziend oog. van coach Karei Muijs („Ik be schouw dit als een extra trai ning voor de mensen, die over anderhalve maand op de we reldkampioenschappen in Duis burg het aanzien van Nederland in het internationale kanowereld je weer wat moeten opvijzelen") hoefde het kwartet zich slechts twee kilometer echt In te span nen. Stevens, voorbestemd om straks in Duisburg de nationale K-4 op de 1000 eri 500 meter te bemannen, zei daarover: „We hadden bij de eerste boei al een voorsprong van drie boot lengtes, waardoor we de rest van de race zonder al te veel bedreiging konden uitvaren". Zijn mede-bemanningslid van de winnende. K-4 Ruud van der Doe merkte later op: „Ik moet je eerlijk vertellen dat de tegen stand mij is tegengevallen. Ik had er echt meer van verwacht Zeker van de boot van Frisia uit Amsterdam". Die verwachting kwam niet hele maal uit, want de deelnemers uit de hoofdstad, die zich dit seizoen specifiek toeleggen op het marathon-varen, kwamen niet verder dan de tweede plaats. Op de derde plaats, ruim één minuut na de winnaar, ging de boot van de Geuzen uit Zaandam door de finish. middengewicht k n 31 MONTE CARLO Jt Italiaan Vito Antuofenv' Is zaterdag in Monte Cie lo de nieuwe wereldka M pioen boksen in het m dengewicht geword door een puntenoverwl ning op de titelhoudi m de Argentijn Hugo Cori J Het werd in het gevecht over ronden een krappe overwinnL .voor de in de Vèrenigde Stall wonende 27-jarige Italiaan. I uitslag van de Mexicaan! hoofdscheidsrechter Ernesto gana gaf de doorslag. Hij scol de 146-145 voor Antuofermo. I beide juryleden uit Groot-Bi* tannië, Ronald Dakin en Wa Thom, waren niet eensluidei in hun oordeel. Dankin gaf 1< 142 in het voordeel van Anti ;fi fermo, Wally Thom scoorde 1< va 144 voor titelhouder Corro. Deae titel is zowel door de WBC I ilr door WBA geldig verklaard. :ri HAARLEM Paul Wijnbergen (AAC) heeft tijdens het nationale kampioenschap tienkamp voor junioren In Haarlem de limiet voor de Europese titelstrijd (6850 punten) gehaald. HIJ stelde zijn kandi datuur voor deze kampioenschappen, die half augustus in Byd- gocsz (Polen) plaatsvinden, door met seniorenmateriaal 6909 pun ten te totaliseren. Als tweede eindigde Ron Schenk (Lycurgus), die met het zwaardere materiaal tot 6723 punten kwam. Bij de meisjes miste Thea den Hartog de limiet voor Polen met 26 punten. Zij behaalde in de vijfkamp 3824 punten. De zege bij de B- jongens, die elkaar in een negenkamp bestrijden, ging naar Erik de Bruin (Typhoon). DEN HAAG De gege van de sportprijsvragen va weekeinde zijn: Lotto 26 Winnende getallen: 4-8- 162829. Reservegetaller en 39. Aantal deelner 740.427; Inleg: 3.229.91 prijzenbedrag: 1.534.207,73. ste prijs: 536.972.71. Tw prijs: 153.420,77. Derde i 230.131,16. Vierde i 306.841.55. Vijfde 306.841.55. Belgische lotto Winnende getallen: 811— 23—27—32. Reservegetal: 18. Westduitse lotto Winnende getallen: 933— 4046—47. Reservegetal: 1. Splel 77 &-7—7—7—2—5—9. Tour toto 26 Winnende getallen: 2101 212332. Reservegetal: 1.1 tra getal voor een toerfl 38690 Supertrio (derde koers, dl digt) Uitslag: 1095. 1. nummer (Grandma Sampson, K. üavii 2. nummer 9 (Frisky Mary.i Carroll): 3. nummer 5 (Cork( ne, T. Cain). Niet gestart: F ning Buil (n. 1). Silver Bar 6), Feuerstar (n. 8) en Lady xine (n. 16). Omzet: 213.14, uitkering: 288,-. Goed begin Rob Clerc prolongeert sneldamtitel Beide spelers waren in het Gelderse Lent met 37 punten geëindigd. Na drie remises won Clerc, die het komende seizoen zal uitkomen voor de damvereniging Huissen, de vierde partij en daarmee het kampioenschap. Jos Hooijberg werd met 31 punten derde. Aan de titelstrijd namen 22 dammers deel. WROCLAW De afvaardiging van de Nederland se Invaliden Sportbond (NIS) die heeft deelgeno men aan de open Poolse kampioenschappen voor gehandicapten in Wroclaw Is met twee gou den en een zilveren medaille naar Nederland te-' ruggekeerd. Voor deze prestaties zorgde Thea Niehoff-Engel- bertink in de klasse voor geamputeerden. Op het onderdeel kogelstoten won zij goud met een worp van 7.18 meter, ze won het discuswerpen met 21.34 meter en werd tweede op verspringen met 1.65 meter. Ook sneuvelden in Wroclaw twee Nederlandse re cords. In de klasse voor visueel gehandicapten deed Klaas Grootjes dat op het nummer versprin gen met een sprong van 5.73 meter en in dezelf de klasse, maar dan bij de dames, bracht Marian Polderman het Nederlands record op 3.68 meter. (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM De roelwedstrljden om de Koninklijke- Hollandbeker waren in ver gelijking met voorgaande jaren dit keer goed bezet Naast Noorwegen, Zweden, Frankrijk, België, Canada en Hongarije had ook 's werelds sterkste roeinatie Oost-Duitsland een sterke afvaardiging ge stuurd. Temidden van zoveel geweld de den de Nederlandse ploegen het niet slecht Opvallend was vooral het sterke roeien van Joke Dierdorp en Liesbeth Vosmaer. Zaterdag verbterden zij In de twee zonder stuurvrouw zeer gemakkelijk roeiend ht nationale baanrecord waarbij zij de Oostduitse dames liefst zes seconden achter zich lieten. Gisteren bleek opnieuw in welke uitsteken de vorm de Nederlandse meisjes verkeren, toen zij ook in de dubbeltwee als eerste finishten en weer een nationaal baanrecord verbeterden. Hoopgevend was verder de tweede plaats van de dubbelvier Compaan, Donkervoort. Hellemans en Meeuwisse, ge- coached door Jan Wienesse. De ploeg werd tweede achter Hongarije in een nati onale recordtijd. Ook de lichte roeiers boekten enkele suc cessen. De vier zonder stuurman van Orca- /Nereus won zaterdag onbedreigd. Bij de achten was de zege ook voor een nationa le ploeg. Gisteren was de eerste plaats echter onverwacht voor De Amstel. In de dubbeltwee tenslotte finishten Harald Punt en Roel Michels. Bij de „zware" heren waren er enkele fraaie prestaties. Ronduit sensationeel was de strijd bij de vier zonder stuurman waar Aegir/Phocas in een zeer sterk veld halver- wege de leiding nam en deze sterk verde digde tegen Oost-Duitsland. Beide teams gingen praktisch gelijk door de finish, zo dat een foto uitkomst moest brengen. Even later maakte de speaker bekend dat Nederland het snelst was geweest. Een fraaie prestatie van deze uit twee tweeën bestaande •formatie, die waarschijnlijk als één ploeg verder zal gaan. Oormans en Den Bieman eindigden in de twee zonder, stuurman kort achter de Oostduitsers en stelden daarmee nadrukkelijk hun kandida tuur voor de wereldkampioenschaoDen. De wedstrijden om de Hollandbêker (senio ren skiff) groeiden uit tot een gevecht tus sen de beste „eenlingen", Reiche (Odl), Hansen (Noo) en Svensson (Zwe), dat uit eindelijk werd gewonnen door Reiche na een sterk tweede gedeelte. De Oostduitse skiffeur Rudiger Reiche werd winnaar van de Hollandbeker.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12