Gemeente Leiderdorp in overleg met stichtingsbestuur Sjelter na klachtenstroom omwonenden Sloop van Agathaschool voor kleine omleiding" Lisse Woningbouw - vereniging schenkt Rijnsburg een fraai fontein B en W Wassenaar menen: Bestuurscommissie voor onderwijs niet gewenst RJJL wil nieuwe 'r speeltoestellen Wassenaar bestrijdt iepen- spintkever Muziek en olieverf in de Lissese Slof REGIO ■-EIDSE COURANT DONDERDAG 28 JUN11979 PAGI LEIDERDORP Na her haalde klachten over vernie lingen, geluidsoverlast en baldadigheden rondom het jeugdcentrum „Sjelter" wil het college van b en w in een onderhoud met de Stichting Jeugdwerk Leider dorp in vertegenwoordig heid van de politie tot een oplossing proberen te ko men. Tevens wordt dan de mogelijkheid besproken om de vergunning op te heffen die toestaat dat Sjelter licht alcoholische dranken schenkt. De Leiderdorp se politie wordt regelmatig overspoeld met klachten van bewoners rondom het jeugdcentrum. Auto's worden vernield, bloembakken worden omge gooid, planten worden uit tuinen getrokken en ook blijken de bezoekers bij het huiswaarts keren een grote behoefte te voelen in nabij het jeugdcentrum gelegen tuinen te wateren. De Lei- derdorpse politie heeft nog geen processen-verbaal tegen de jongelui uitgeschreven. Dit omdat de vogels bij aan komst van de politie telkeps reeds gevlogen waren. Een woordvoerder van de Lei derdorp se politie wijt de problemen rond het centrum niet direct aan de alcohoL Hij herinnert zich dat er ook al problemen waren toen er louter frisdrank werd geschonken. De Lei- derdorpse sterke arm is ech ter wel voornemens om strenger toezicht te gaan houden rond het jeugdcen trum. Voor de omwonenden zal dit voornemen van de politie een verademing zijn. We hopen maar dat er nu wat minder vernield wordt, want het liep wel de spuigaten uit 's Nachts konden we vaak niet slapen door het la waai van voorbij razende brommers en we moesten Omwonenden hebben hun buik vol van de overlast die ze on dervinden van de jeugdige bezoekers van gebouw Sjelter opletten dat ze de boel niet vernielden. We vragen ons wel eens af wat voor nut het heeft om zoveel te ver nielen. Die jongens mogen toch blij zijn dat ze de be schikking hebben over zo'n prachtig gebouw om feestjes te houden. Dan hoeven ze toch nog niet de buurt on veilig te maken", aldus een omwonende. Volgens congierge A. van der Zeeuw van „Sjelter" val len de baldadigheden best mee. Hij meent dat in voor gaande jaren vernielingen veel vaker voorkwamen. Ook gelooft hij dat veel bal dadigheid ten onrechte aan Sjelter wordt toegeschreven. Afgelopen maandag kre gen Sjelter-bezoekers ook de •schuld. Toen had er op de Poelgeestlaan iemand over een auto gelopen. Er was die avond echter niets te doen in Sjelter. Maar ja, wie een hond wil slaan,Enige tijd geleden kregen we ook allerlei klachten over vernie lingen. Het bleek achteraf dat er helemaal niets was georganiseerd in Sjelter maar dat RCL een avondje had gehouden. Het is na tuurlijk altijd zo dat een buurt rond een bepaalde ac commodatie last kan hebben van lawaai, maar als in Lei den de bioscoop uitgaat of de Stadsgehoorzaal of noem maar op dan hoort de buurt dat ook. Tevens moeten we de problemen niet alleen op de jeugd afwentelen. Het is vaak zo dat de jeugd het niet meer gezellig heeft thuis. De televisie staat daar de hele avond aan en vaak is er geen enkele communi catie meer tussen ouders en het kind. Die jongelui zoe ken dan elkaar op en vaak is de verveling oorzaak van baldadigheid. In Sjelter is er altijd wel wat te doen. Mis schien als Sjelter er niet was, was de baldadigheid nog groter. Ik woon zelf he lemaal niet in de buurt van Sjelter maar ook bij mij worden wel eens planten uit de tuin getrokken en auto's vernield. Natuurlijk praat ik die vernielzucht niet goed, maar het is niet zo dat er alleen in de buurt van Sjel ter vernielingen worden aan gebracht". NOORDWUK De culturele commissie van Noordwijk or ganiseert van 30 juni tot en met 15 juli een expositie on der de titel „De Zee". De ex positie in de Hervormde Ka pel aan de Noordwijkse Hoofdstraat is ingericht in samenwerking met Galerie „Aan de Haven" in Scheve- ningen. Op de expositie zijn werken te zien van Monique Vansta- en, Reint de Jonge, Hans Eschauzier, Nico Benschop, Jan Camphuis, Cees Boersen, Jan Bom, Hans Peters, Hugo Liebe, Willem Mutsert, Tosca ,,De Zee" themes voor Noordwijkt expositie van der Haak, Louk en ft. tjan van Meurs. De tentoonstelling wordt J| dagavond 29 juni door de Noordwijkse 1 der C. van Duijn. De ji ningstijden zijn dagelijks1! 14.00 tot 17.00 uur en <j 19.00 tot 21.00 uur. Zate, en zondag van 13.00 totl LEIDSCHENDAM De Raad voor Jeugd- en Jongere- naktiviteiten Leidschendam heeft de gemeenteraad ge vraagd nog dit jaar de alge hele vernieuwing van speel toestellen in de speeltuin aan de Rozenlaan te realiseren. De RJJL heeft destijds de vernieuwing tot een bedrag van 50.000 gulden op de prio riteitenlijst geplaatst maar onlangs is gebleken dat de uitgave voor dit jaar is ge halveerd terwijl de rest op de prioriteitenlijst voor vol gend jaar is geplaatst. In de vorige week gehouden bijeenkomst van de commis sie voor jeugd- en sportzaken is gevraagd de overgebleven 25.0000 gulden alsnog als be grotingswijziging voor dit jaar aan te merken. De RJJL heeft nu "met grote veront waardiging" van wethouder G. J. Hendriks vernomen dat B en W aan dit verzoek |j gevolg zal geven. Volgen RJJL is nooit afgespri dat de renovatie in tweejg zou geschieden en evenj sprake van gewijzigd zoals door wethouder driks was aangevoerd. )m wordt bovendien "een duf» zinnige zaak" gevonden deze prioriteit "door get mei" wordt opgehouden il wijl burgemeester en wet}| ders buiten de prioriteitelf eed ure om wel 40.000 l toekennen aan de Stomp se manege "de Blesruit^ De RJJL tekent hierbij i dat zij over een snelle f aan "de Blesruiters" posi hebben geadviseerd. Er i echter de smaak van vi Df keur ontstaan als een niet» oriteit wordt omgebogen) prioriteit en een normale f oriteit wordt "kromgepr tot een halve. Zomerconcert St. Jans fanfare ZOETERWOUDE De Sint Jansfanfare geeft vanavond een zomer concert in een tent bij de Christus Dienaar- kerk. Vanaf kwart voor acht kunnen belangstel lenden gratis genieten van het uitgebreide re pertoire van de fanfare. Donderdag 5 juli zal een soortgelijk concert gegeven worden nabij de Oranjelaan. Dit optreden wordt verzorgd in samenwerking met drum band ..De Rijntamboers". Dit concert begint ook om 19.45 uur. Dr. E. B. van Juisingha nieuwe directeur bloembollen- laboratorium DEN HAAG/LISSE Per 1 augustus zal dr. E. B. van |r-Julsingha benoemd worden •tot directeur van het laborato rium voor bloembollenonder- zoek in Lisse. Dit heeft het -ministerie van landbouw en visserij woensdag bekendge maakt. De heer Van Juisingha stu deerde biologie aan de rijksu niversiteit van Groningen en promoveerde in de wiskunde en natuurwetenschappen in Utrecht Van 1968 tot 1976 werkte hij als hoofd van de afdeling reproductie toxicolo gie bij een farmaceutische in dustrie. Daarna kwam hij in dienst van het ministerie van volksgezondheid en milieuhy giëne als inspecteur La.d. van de volksgezondheid, belast met het toezicht op de hygie ne van het milieu. De heer Van Juisingha volgt dr. ir. P. K Schenk op, die benoemd is tot directeur van het landbouwonderwijs van het ministerie van landbouw Voorhoutse bazar voor Honduras VOORHOUT Basisschool Boerhaave en kleuterschool De Bijenkorf houden vrijdag- avond een basar onder het motto „Doe eens wst voor een inder kind". De op brengst van de baxar is be stemd voor een kindersieken- huis in Honduras. Dit is een project van de organisatie S. 0.8. kinderdorpen. Het wordt een echte ouder wetse bazar met alles erop en eraan, vanaf de grabbelton tot en met de verkoop van zelfgemaakte aritkelen. In toaal zijn er 21 onderdelen op de bazar te vinden. Dankzij de welwillende medewerking van een groot aantal Voor houtse middenstanders zijn er aantrekkelijke prijzen en arti kelen. LISSE Slopers kunnen op het mo ment goede zaken doen in Lisse waar nogal wat gebouwen op de nominatie staan te worden afgebroken. Nadat de gemeenteraad vorige maand de gewenste sanering in de buurt „Vreewijk" be sprak, komt woensdag 4 juli de sloop van de Agathaschool aan de Heereweg aan de orde.In die vergadering wordt de raad gevraagd een krediet van 250.000 gulden beschikbaar te stellen voor de sloop van de 80-jaar oude Agathaschool aan de Lissese Heereweg. terweg verhuisden, kon de gemeente Lis se grond verwerven voor de doortrek king van de Lindenlaan van de Achter weg naar de Heereweg. Na de sloop van de Agathaschool kan begonnen worden met deze laatste schakel van de „kleine omleiding" rond het Lissese dorpscen trum. Bij de grondruil met het rooms-katholie- ke schoolbestuur is overeengekomen dat de gemeente Lisse de gevels van het aangebouwde klooster moet herstellen en moet zorgen voor terreinafscheiding tus sen het klooster en het nieuw aan te leg gen gedeelte van de Lindenlaan. In dezelfde raadsvergadering wordt een bedrag van drie miljoen gulden gevraagd voor voor de bouw van 31 woningwetwo ningen in het bestemmingsplan „Meeren- burgh". In de tweede bouwfase in dit ontwikkelingsgebied worden er door wo ningbouwvereniging „Volksbelang" 16 eengezinswoningen en 15 etagewoningen gebouwd. De gemiddelde maandhuur voor deze woningen is berekend op 480 gulden. Gelijktijdig met de bouw van de woningwetwoningen zullen er in Meeren- burgh 34 premiekoopwoningen gebouwd worden. B en w van Lisse stellen de ge meenteraad voor de benodigde grond aan projectontwikkelaar Heboma BV te verkopen. RIJNSBURG Bur gemeester Roos heeft gistermiddag de ont hulling verricht van het mysterieus inge pakte geschenk dat de woningbouwvere niging; Spinoza de ge meente wilde aanbie den ter gelegenheid van haar vijftigjarig bestaan. Na de krachtige verwijde ring van het alles verhullende doek bleek de gemeente Rijnsburg met on middellijker ingang een fraai volledig werkend fontein rij ker te zijn geworden. Het opvallend mo derne en kleurige bouwsel staat aan de Splitsing, op de grens van oud en nieuw Rijnsburg. De muzikale omlijs ting bij de onthulling van het uit vier kleu rige bollen opge bouwde mozaiekfon- tein, was in handen van de Jong Flora band. Naast een afvaardi ging van het gemeen tebestuur waren ook de nodige „kopstuk ken" van de jubile rende vereniging aan wezig. Een knappe bundeling van de partijen vormde wet houder C. Noort, die de afgelopen periode tevens zitting had in de jubileumcommis sie van de vereniging en zich buitendien had verbonden op te werpen als ceremo niemeester. Het kon dan ook niet uitblij ven of een brokje historie van de „gou den" woningbouwers passeerde de revue. „Een vereniging uit woningnood gebo- wist voorzitter G. van Egmond van Spinoza te verhalen. „De vereniging werd eenvoudig in het le ven geroepen, omdat men de slechte be huizing niet kon aan zien." Dat alles was op 30 juli 2929. Uiteraard vielen ook de woningbouwvere niging zelf de nodige m geschenken ten deel. Van der Brink uit proppen met een De ontwerper van Katwijk, kwam zelfs oLieverschilderij het fontein, de heer op de receptionele van.... het fontein. Wassenaar De, gemeentelij ke dienst voor de groenvoor ziening gaat maatregelen ne men tegen de zogenaamde iepziekte. Deze ziekte wordt veroorzaakt door een schim mel, die wordt overgebracht door de „iepenspintkever". De wijfjes van deze „boorke- ver" knagen gangen tussen het schors en het hout van iepen en leggen daar hun eit jes. Voor de bestrijding van de iepziekte is het dus nodig, de „broedbomen" op te sporen. Daarbij wordt gebruik ge maakt van lokvallen voor de kevers. Deze lokvallen, die be vestigd worden aan lichtmas ten, bestaat uit sterk klevende vierkante platen, voorzien van een lokgeurstof. Worden op een lokval na enige tijd veel iepenspintkevers aangetroffen, dan wijst het er op, dat zich in deze buurt broedbomen be vinden. De dienst groenvoorziening heeft op verschillende plaat sen 10 van deze lokvallen ge plaatst LISSE Beeldend kunstenaar Wout Ruigrok uit Lisse e£!| seert vanaf vandaag in café De Slof aan de Lissese H&f weg. De opening van de tentoonstelling in de onlangs geowc de donkerbruine kroeg, kan in meerdere opzichten uniek F noemd worden. Violist Ton Trossel zal proberen een hai nie te c reeë ren tussen bet geëxposeerde werk en zijn mu De originele opening is vanavond om 21.00 uur. De impressionistische werken van Wout Ruigrok zijn uil voerd in olieverf en acrylverf. Het werken met acrylverf h» de kunstenaar enige tijd geleden afgezworen. „Te definitij oordeelde hijzelf. In de expositie zijn toch een aantal schd)T< rijen uit die tijd opgenomen. ee Het muziekstuk dat Ton Trossel zal spelen heet „Strung |C< for emplovite violin" en is gecomponeerd door Philip Glinj Het is een ingewikkeld muziekstuk dat een beroep doet op|W improvisatievermogen van de violist. Beide artiesten zijnjw, thousiast over de combinatie van olieverf en muziek. !sc In de openbare vergadering van de com missie Onderwijs, Cultuur en Recreatie, vanavond te 19.30 uur in het raadhuis, komt o.m. de vraag aan de orde of het wenselijk is de bevoegdheden die het gemeentebestuur heeft ten aanzien van het openbaar onderwijs over te dragen aan een bestuurscommissie, waarin ook de ouders en de leerkrachten vertegen woordigd zouden zijn. Burgemeester en wethouders blijken daar niets voor te voelen. Zij zijn er voorstander van de burgerij zoveel mo gelijk te betrekken bij de besluitvorming, maar aan het overdragen van bevoegd heden, wat het bestuur van de openbare scholen betreft, kleven grote bezwaren, aldus het college in een nota over deze kwestie. In de eerste plaats gaat de structuur van de onderwijswetgeving ervan i^it, dat de openbare school specifiek een overheids- school is. Ten tweede ontstaat in alle ge vallen waarin over de financiën beslist moet worden een extra bestuurslaag, om dat het gemeentebestuur bij het beschik baar stellen van gelden steeds de door werking daarvan naar het bijzonder on derwijs moet kunnen bezien, en dus bij de beslissing moet worden betrokken. Zulks komt de slagvaardigheid van het bestuur niet ten goede. Burgemeester en wethouders gaan in hun nota in op de argumenten die gebruikt worden vóór het instellen van een bestuurscommissie. Eén van die argumenten is, dat het ge meentebestuur ten opzichte van het on derwijs "twee petten" op heeft. Het treedt op als bestuur voor het openbaar onderwijs en het subsidieert het bijzon der onderwijs. B en W noemen dat argu ment weinig steekhoudend. Er zijn hier twee verschillende taken in het geding. Ten aanzien van het openbaar onderwijs is er sprake van een bestuurlijke taak. Ten aanzien van het bijzonder onderwijs is er een uitvoerende taak: het uiterst nauwkeurig uitvoeren van de financiële gelijkstelling tussen openbaar en bijzon der onderwijs. Het feit dat beide taken raakvlakken hebben is geen grond om een van die taken uit handen te geven, aldus burgemeester en wethouders. Een tweede argument, namelijk dat een gemeente al zo veel taken heeft waar door het besturen van scholen wel eens in het gedrang zou kunnen komen, gaat volgens B en W ook niet op. De gemeen te kan over bestuurlijke deskundigheid beschikken, die een waarborg is voor een professioneel bestuur. Die deskundig heid zal naar alle waarschijnlijkheid gro ter zijn dan van een groep burgers, die louter op basis van vrijwilligheid een be stuurscommissie vormt De wens van een grotere betrokkenheid van de ouders bij de eigen school impliceert niet het over dragen van bestuursbevoegdheden. Ener zijds brengt dat de relatie tussen oulat en personeel in gevaar en ander»" brengt juist de betrokkenheid van dei^ ders de objectiviteit bij het afwegen belangen in gevaar. Wat de behoeftejw meer inspraak van het personeel beJd» wijzen burgemeester en wethouder» Ie op, dat er binnenkort een wet verwjd mag worden die de medezeggensd R van het personeel zal regelen. ki Het college verwijst voorts naar het|« staan van een schoolraad. Die heeft weliswaar alleen een adviserende maar het vragen van advies aan id raad moet men niet zien als een fon»^1 teit Een gemeentebestuur doet er standig aan beslissingen mede te lic< afhangen van adviezen van hen ln nauw bij het openbaar onderwijs bet)ft ken zijn. Het is de bedoeling van het|° lege om de oudercommissies "én 01 schoolraad steeds meer bij de besluit! ming te betrekken, zodat de inbreng |n de kant van de ouders en van het pejd neel ruimschoots gestalte zal krijgen. Op grond van een en ander menen l« gemeester en wethouders vooral* geen voorstel te moeten doen tot het stellen van een bestuuscommissie 4n het openbaar onderwijs. De nota flj' deze aangelegenheid zal, nadat de 0" missie Onderwijs er haar oordeel gegeven heeft, aan de gemeenteraad lr den voorgelegd. f

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4