Raad Leiderdorp besluit tot sloop oud gemeentehuis t WEINIG KANS OP VOORTBESTAAN SCHOOLDEPENDANCE BOSCHGEEST Burgemeester is niet enige vertegenwoordiger Half miljoen opknapbeurt Katwijkse woningen Busverkeer verlaat Noordwijkse Golfbaan RAAD SASSENHEIM: Katwijk steunt acties voor het kind Sassenheim zoekt gastouders voor Noordierse kinderen Invalide vecht tegen ontslag Nieuwe dek( voor St. Jan s I idi idi ZOETERWOUDE De I van de parochievergad' zullen donderdag de geli heid krijgen om zich spreken over de kandid van de toekomstige tui 111 pastor, pater F. Buil, vo4 funktie van deken van 's dekenaat Zoeterwoude. I *e Andere punten die tijden 21 laatste bijeenkomst van ei parochievergadering aan 01 orde komen zijn het vel komen en afscheid n< c« van nieuw-gekozen en a dende leden. Ook zalBH voorstel van de koördinatr missie Liturgie omtrent en geling van de gewone ef 0 bijzondere diensten in he mende seizoen bespif worden. De bijeenkoHLc van de parochievergad) zijn openbaar, zodat iedtpl van harte welkom is. L'J H.J. Renee C" met pensioen M ROELOFARENDSVEEN Hoofdcommies H.J. Ir van de Veense secretarieP01"* 1 juli zijn functie op hejmfs' meentehuis neer vanwegt f bereiken van de pensiopst rechtigde leeftijd. HetFf" meentebstuur biedt de dende hoofdcommies olIu juni een receptie aan. e KORTUUE ZOETERWOUDE - Dn VIOS heeft het afgej' weekend een bijzonderj»rs cesvol concours acht< rug. Een dertigtal was tuige van hoe de door een score van 19j punt een eerste prijs de. De band geleid do* landa v.d. Werff behaalt eerste prijs. De kleine Jv rettes, waar Korine Bli; vóór ging, behaalde 15 punt en daarmee een lein 1 met promotie en de pre hoi beker. Van de 19 deelnéiik de groepen hoefden zij end< ook maar drie vóór te ste gaan. De oudere majoin van VIOS, die voor het mij in een nieuw, fleurig unM. optraden, behaalden 150 ten. Ook deze prestatiefin goed voor een eerste pri ir. leiding van de grote mtïrzi tes was in handen van in que Berg. claj WASSENAAR De lstif A.V.H0II andloop gaat urn dagavond 4 juli van star t is de laatste strandloop i»ng serie van vier. De start ui half acht aan de Wass) nk< seslag. Inschrijven kan n\ 19.00 uur en er kan gein worden uit de afstandei dt en 8 kilometer. Het ins* en. geld bedraagt 3,50 g m Voor de jeugd van 15 ji üsa jonger kost het 2,50 guldel 'ge int LEIDERDORP Het met klimop begroeide raadhuis aan de Leider- dorpse Hoofdstraat wordt afgebro ken. Grote vreugde alom bij de op de publieke tribune aanwezige mid denstanders die hun droom van een eigen winkelcentrum al verwezen lijkt zagen en diepe teleurstelling bij enkele bewoners van het oude dorp en de in de raad vertegen woordigde PPR-fractie. Na een lange discussie in de gisteravond gehou den raadsvergadering werd uiteinde lijk voor afbraak van het bestaande raadhuis gekozen om een nieuw te bouwen winkelconcentratie te kun nen verwezenlijken. Het college vroeg de raad een princi pe-uitspraak te doen over het plan het raadhuis met omliggende panden aan de Leiderdorpse middenstand te verkopen met het doel er een winkel- concentratie te realiseren. Ook wilde het college weten of de raad bereid was de totstandkoming van een win kelconcentratie mogelijk te maken door een geldelijke bijdrage van ge meentewege. Ten derde vroeg het college of de raad een plan zou aan vaarden dat niet voorziet in de be staande gevelstructuur. Vooral dit laatste punt maakte een reeks van emoties los. Het raadslid J.A.M.Gor- dijn sprak in een emotioneel betoog zijn afkeer uit van de toenemende verstedelijking in het oude dorp. Hij meende dat het karakter van het oude deel van Leiderdorp geheel ver loren zal gaan bij afbraak. Zijn frac tiegenoot ,de PPR-er R.W.H.Mom- maas voelde ook niets voor afbraak. Hij wilde daarom ook het gebied aan de Hoofdstraat niet bestemmen voor een winkelconcentratie. Hij toonde geen enkel vertrouwen in nieuw- bouwplannen. Een eventueel accepta bele architectuur zou volgens het PPR-lid te hoge kosten met zich meebrengen. Hij meende dat daarom een detonerende nieuwbouw het ge volg zal worden, tenzij de gemeente bereid is een aanzienlijk bedrag te investeren om tot een verantwoord stedebouwkundig geheel te komen. Ook de PvdA-raadsleden G.Ph.Hewitt en F.Leijnse konden zich niet met het voorstel tot afbraak verenigen. Leijnse meende dat de noodzaak tot sloop van het oude pand niet vol doende was aangetoond en dat nieuwbouw het woongenot van de achter het raadhuis liggende wijk in ernstige mate zal gaan be invloed en. De CDA- en WD fractie konden zich geheel in het voorstel van het college vinden. Wethouder J. Beze- mer PvdA zei, op grond van conclu sies uit het CIMK-rapport, dat een winkelconcentratie noodzakelijk is voor de bestaansmogelijkheden van de middenstanders, maar ook voor de bewoners in het oude dorp die dan van een beter geoutilleerd win kelbestand gebruik kunnen maken. Hij vond het consumentenbelang zwaarder wegen dan het dorpsge zicht Wethouder A.H. Meerburg kon nieuwbouw in een oude wijk best ar chitectonisch aantrekkelijk zien en meende dat dit niet veel extra kosten met zich mee hoeft te brengen. Hij zegde toe de ontwerpschets van de nieuwbouw in vele commissies ter discussie te brengen en ook de bewo ners mee laten praten. Dit gedeelte lijk om tegemoet te komen aan de door bewoners ingediende bezwaar schriften. Met als enige tegenstem mers Mommaas, Gordijn, Leijnse en Hewitt werd het voorstel tenslotte aangenomen. De raad heeft verder gisteravond de benodigde 1 miljoen gulden voor de restauratie van het pand Brugges- traat in principe beschikbaar gesteld. Hiervan zal ongeveer 78 procent in aanmerking komen voor overheids subsidie. REGIO lEIDSE COURANT DINSDAG 26 JUN11979 Noordwijk De NZH- bussen zullen binnen afzienbare tijd niet .meer over de Golfbaan rijden maar over het Wantveld. Daarmede wordt tegemoet geko men aan de bezwaren van de bewoners van de Golfbaan, die een en andermaal bij het gemeentebestuur klaag- en over geluidshinder en schade aan de door hen bewoonde panden. Vorig jaar zomer richt ten zij zelfs een aktie- comite op om aan hun klachten kracht bij te zetten en in hoorzittin- fen met de bewoners wam een lawine aan grieven naar voren. Na ampele overwegingen is het gemeentebestuur tot de conclusie gekomen, dat het beter is de lijnbussen niet meer over de Golfbaan te la ten rijden, doch dit verkeer te concentreren op het Wantveld. Deze weg wordt van 6 op 7 meter gebracht en bovendien geasfalteerd. Een fietsstrook acht men overbodig. Uit tel lingen is gebleken dat slechts weinig fietsers van het Want veld gebruik maken en voor deze weggebruikers is een al ternatieve voorziening moge lijk over de Bosweg en de Golfbaan Een plan met fietsstroken vereist een wegbreedte van 8,60 meter. Het kost meer parkeerruimte en is ook bijna 60.000 duurder. Eerstbe doeld plan vergt een uitgave van 366.860. Het plan is in verschillende commissies be handeld, waarbij de vertegen woordigers van de linkse fracties hun stem voorbehiel den. Zij waren voorstanders van fietsstroken. VOORSCHOTEN De com missie voor welzijn en onder wijs van Voorschoten gaat akkoord met de opheffing van de dependance van de o- penbare Parkschool in de wijk Boschgeest Met dit be sluit kwam de commissie gis teravond terug op een vroe ger gedane uitspraak dat de dependance in het belang van bet openbare onderwijs gehandhaafd zou moeten blij ven ook al zou dat als gevolg hebben dat in de Parkschool twee klassen met één leraar gecombineerd les zouden krij gen. Zowel de oudercommissie als de schoolstaf van de Park school wensen opheffing van de dependance. Voor de de pendance in Boschgeest (al leen 1ste klas) zijn veertien leerlingen aangemeld. Hand having van deze klas betekent dat in de Parkschool veertig leerlingen met één leraar ge noegen moeten nemen. Hoe wel iedereen het betreurt dat Boschgeest de 1ste klas kwijt raakt, noodzakelijk omdat het totale leerlingental van de Parkschool het komende leer jaar slechts recht geeft op 5 leerkrachten in plaats van de huidige 7. De toekomst van het openbaar onderwijs in Voorschoten wordt thans door middel van een rapport enigs zins uitgestippeld. Vast staat dat de thans 4-klassige open bare Adegeestschool ook het komende leerjaar 4 leerkrach ten zal behouden gezien het aantal aanmeldingen voor de lste klas. Volgens de commis sieleden zijn de ouders ook gaan inzien dat een school met 4 leerkachten even goed kan werken als een 6-klassige school met 6 leerkrachten. SASSENHEIM - In Sassenheim werd gisteravond een mini-raadsvergadering gehouden met slechts een drietal punten op de agenda. Aanleiding tot deze bijeenkomst was de vraag wie de gemeente raad zou moeten vertegenwoordigen tijdens de hoorzitting van een commissie uit Gedeputeerde Staten, betreffende de tegen het bestemmingsplan „Wasbeek" ingediende bezwaarschriften. Deze hoorzitting zal op 19 juli aanstaande worden ge houden. Het college stelde voor de raad te laten vertegenwoordigen door de burgemeester. Tevens wilde het college de vertegenwoordiging in alle in de toekomst voorkomende gevallen opdragen aan de burgemeester. Maar dit laatste ging een aantal raadsleden net iets te ver. Rotteveel (WD) was bang dat de raad op die ma nier buitenspel gezet zou worden en wilde dat de raad iedere keer opnieuw zou bekijken wie als ver tegenwoordiger zal optreden. Gelijksoortige gelui den kwamen van mevrouw Henstra (Prog. Sass.) die er overigens bij vertelde er geen enkel bezwaar tegen te hebben dat de burgemeester in dit geval als vertegenwoordiger op zou treden. Mazee (CDA) stelde de argumenten van zijn voorgangers wel te kunnen begrijpen. Hij wees er echter op dat de al gemene regeling vooral bedoeld was voor die perio den waarin de raad niet gehoord kon worden. Met deze stelling bleek hij de gevoelens van het college aardig onder woorden te hebben gebracht want ook burgemeester Kret beklemtoonde dit. „Voor hoorzittingen die door Gedeputeerde Staten worden georganiseerd moet de raad een vertegenwoordiger aanwijzen. Dat staat precies zo in de Wet Ruimte lijke Ordening. Dergelijke hoorzittingen worden door Gedeputeerde Staten echter zonder meer vast gesteld. Het is niet altijd zo, dat er tussen het ogenblik van bekend worden van de datum en eigenlijke hoorzitting een raadsvergadering zit. Voor die gevallen hebben we de burgemeester als afgevaardigde bedoeld, zodat we niet een extra raadsvergadering hoeven te beleggen zoals vana vond", stelde burgemeester Kret. Na nog enkele tussenoplossingen die door de diverse raadsleden'" met grote vlijtigheid werden aangedragen kwam de raad tot de volgende beslissing. In voorkomende gevallen vertegenwoordigt de portefeuillehouder (dus: de burgemeester of wethouder tot wiens ter rein een bepaald onderwerp expliciet behoort; bij gevallen aangaande de ruimtelijke ordening is dat de burgemeester) de raad. De raad krijgt daarvan vooraf kennisgeving. Bestaan er bezwaren tegen vertegenwoordiging door de portefeuillehouder dan kan de raad alsnog bijeen worden geroepen. WARMOND Met de herindeling van de Dorps straat in Warmond wordt binnenkort begonnen, tenminste als de raad akkoord gaat het hiervoor benodigde krediet van 646.000 gulden beschikbaar te stellen. In het kader van de aanvullende sub sidieregeling modernisering winkelconcentraties 1978 heeft het college van b en w van War mond reeds de toezegging van de overheid geke- gen voor 50 procent van de kosten in aanmer king te komen. Besprekingen met een gedeputeerde van de Provincie Zuid- Holland heeft er toe geleid dat het gemeentelijke aandeel in de kosten van de herindeling waarschijnlijk wordt betaald uit de zandwinningsdienst Onder meer is hiertoe een herziening van het tijd- en financieringsschema van het plan Zwanburg opgesteld. Op basis van de vierde herziening van genoemd tijd- en financieringsschema heeft de gedeputeerde positief ge reageerd op het voorstel om een deel van de herinrichting skosten voor de Dorpsstraat te financieren uit de zandwinning sdienst De raadsvergadering wordt donderdag 28 juni gehou den. KATWIJK Het gemeente bestuur van Katwijk heeft deze week scholen en vereni gingen in Katwijk opgeroe pen om in het kader van „Het Jaar van het Kind" pro jecten op te zetten, dan wel in te haken op bestaande projecten, die tot doel heb ben de levensomstandigheden van kinderen te verbeteren. In de circulaire noemt het ge meentebestuur twee acties, die reeds in Katwijk zijn on dernomen. De Christelijke Opleidingsschool zamelt geld in voor de herbouw van een lagere school in Madimba, Zaïre. De openbare „Boors- maschool" heeft een project van de Novib geadopteerd voor de afbouw van een school in Yadé Sodé in Togo. Vorige week besloot het colle ge van burgemeester en wet houders van Katwijk om een actie te starten „Katwijk helpt Ulcinj" voor de her bouw van een kleuterschool in Joegoslavië, met name in de republiek Montenegro. Een actiecomité „Katwijk helpt Ulcinj" is in oprichting. Burgemeester mr. C. A. Bos heeft het startsein voor de ac tie gegeven tijdens een avond van de werkgroep „Katwijk- Joegoslavië" en zelf in éen collecte tweeduizend gulden opgehaald. Giften voor de herbouw van de kleuterschool in Ulcinj kunnen worden overgemaakt op rekeningnummer 3318.26.666 van de Rabobank te Katwijk aan Zee met ver melding „Comité Katwijk helpt Ulcinj". Het gironum mer van de Rabobank is 230287. enkele andere medici hemi steeds als ziek beschouwd] onze krant van 6 juni deed heerToret Martin al uitvoèj verslag van zijn onaangena belevenissen. Voorde kantonrechter zal de gevol| procedure opnieuw aan de komen, want de strijdbare Voorschotenaar wenst heti niet bij te laten zitten Herindeling Dorpsstraat binnenkort van start SASSENHEIM De werkgroep Hulp Noord-Ierse Kinderen Sassenheim heeft nog enkele gastouders nodig. Aanvankelijk hadden zich dertig gastgezin nen aangemeld, maar vanwege diverse redenen zijn er nu nog maar twintig over. Het gaat om mensen die in Sassenheim wonen en die in de periode van zestien augustus tot zes sep tember twee Noord-Ierse kinderen in huis willen nemen. Overdag is de hele groep van veertig Noord-Ierse kinderen gezamenlijk op stap, zodat de kinderen alleen maar in de gastgezinnen slapen en ontbijten. Ook de zondagen brengen de Ierse kinde ren bij de gastouders door. Morgenavond is er een belangrijke bijeenkomst voor gastouders in het gebouw van Cees en Ineke. Deze avond is bestemd zowel voor degenen die zich al als gastouders hebben aangemeld, als voor dege nen die zich nog willen aanmelden. Op deze avond, die om acht uur begint, zal de laatste belangrijke informatie worden verstrekt. Tevens zal een diase rie over de wijken in Belfast waar de Noord-Ierse kinderen vandaan komen worden vertoond. In ver band met deze diaserie zijn ook de eigen kinderen van de gastouders (vanaf twaalf jaar) van harte welkom. Voor alle inlichtingen wende men zich tot mevrouw Maris, Kagervoorde 7, Sassenheim. Tel. 02522-10784. Dit ongewone schouwspel was gisteren te zien voor het Gewestelijk Arbeids Bureau in Leiden. De invalide VoorscKotenaar M. Toret Martin protesteerde op deze wijze tegen de goedkeuring door het GAB van zijn ontslag door de Zilverfabriek in Voorschoten. De Voorschotenaar wenst niet ontslagen te worden, en strijdt met volle inzet en overtuiging tegen het hem aangerichte onrecht. De heerToret Martin, al jaren invalide door polio, raakte enkele jaren geleden door een bedrijfsongeval ziek. De Gemeenschappelijke Medische Dienst verklaarde hem onlangs weer arbeidsgeschikt, terwijl KATWIJK De woningen aan de Larikslaan in Katwijk worden opgeknapt als de raad donderdag het hiervoor benodigde krediet van 500.000 gulden beschikbaar wil stel len. De kozijnen in de woningen worden vervangen omdat deze verrot zijn. Gekozen is voor een vervanging van de kozijnen en andere bewegen de delen in hard hout. Behal ve deze vervanging zullen permanente ontluchtingen in de badkamer en de keuken worden aangebracht, terwijl ook andere noodzakelijke werkzaamheden, zoals voeg werk, het dichten van scheu ren, het nalopen en herstellen van de dakbedekking met de andere verrichtingen worden uitgevoerd. De kosten kunnen niet gedekt worden uit het onderhouds- fonds voor deze woningen en komt dus volledig voor reke ning van de gemeente. De be woners hebben bij inspectie van de woningen ook andere wensen voor woningverbete ring naar voren gebracht Deze werkzaamheden kunnen gelijktijdig met de andere uit gevoerd worden. De gewenste veranderingen bestaande uit het aanbrengen van warmte- isolatie, het installeren van centrale verwarming en het plaatsen van nieuwe voordeu ren en kozijnen zal ongeveer 197.000 kosten. Deze extra kosten worden door de bewo ners zelf in de vorm van een huurverhoging betaald. De Larikslaan in Katwijk.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4