Wethouder Bos trekt zich terug Succesvol festival vanEensgezi Hazerswoudse Boys wini Sportweek '79 ,,Moet je horen"langdurige muzikale manifestatie Voorschotense toerfietsers reden rond IJsselmeer KORTWEG Stekfestival trok 1500 bezoekers IN NIEUWKOOP ieuwkoop Zeer plotse- zal zich binnen het ieuwkoopse College van b w een wijziging voor oen. Wethouder H. J. Bos !.DA) heeft de gemeente- tad nl. bij schrijven van juni 1979 laten weten 9or omstandigheden in de rivésfeer en van zakelijke aard genoodzaakt te zijn om zich als wethouder terug te trekken. Het gaat er daarbij vooral om dat de heer Bos onvoldoende tijd kan vin den om het veelomvattende werk, dat het wethouder schap met zich brengt, te vervullen. In zijn brief laat de heer Bos overigens weten bereid te zijn om de werkelijke vervulling van het wethou derschap nog enige tijd waar te namen opdat de op volging een soepel verloop kan hebben. Ook zal hij als raadslid aanblijven. Het besluit van de heer Bos leidt ertoe, dat binnen veer tien dagen na het openvallen van de wethoudersfunctie in de opvolging moet worden voorzien. B en w van Nieuwkoop hebben dan ook besloten om de agenda voor de raadsvergadering van donderdag 28 juni uit te breiden met het punt „ver kiezing wethouder". HAZERSWOUDE De zes kamp, die voor de sportvere nigingen uit Hazerswoude de afsluiting vormde van de sportweek 1979, is gewonnen door de equipe van de voet balvereniging Hazerswoudse Boys. De ploegen van Avanti (tafeltennis) en van de Sport raad (bestuur en organiserend comité sportweek) werden respectievelijk tweede en der de. dens de zeskamp. Immers, te gast temidden van de acht formaties van de sportclubs was de brigade, die bestond uit vier gemeenteraadsleden (Van Spronsen, Rijkelijkhui- zen. Van de Berg en Struben) en twee ambtenaren. Daar naast acteerden Bernardus en de Hazerswoudse Tennis Club elk met een ploeg die was sa mengesteld uit bestuursleden. Wel. deze sportieve recreanten deden het niet eens zo slecht tijdens de vrij moeilijke zes- kampopgaven. Hetgeen wel blijkt uit de stand. 1. Hazers woudse Boys. 2. Avanti. 3. Sportraad. 4. TeHaDo. 5. Ge meenteraadsleden. 6. HTC. 7. Hou Vast 8. Bernardus. 9. Badminton Club Hazerswou de. Het damesvolleybaltoemooi werd gewonnen door Aspasia, dat BCH en Orion achter zich liet. Het zaalvoetbalklasse ment werd aangevoerd door Bernardus, dat HTC in de fi nale na strafschoppen ver sloeg. TeHaDo en Orion wer den derde en vierde. HTC, Hazerswoudse Boys en Be rnardus werden 1, 2 en 3 bij het tafeltennis. TeHaDo won het herenvolleybalgebeuren, voor Aspasia en Bernardus. HTC en TeHaDo zegevierden bij het badminton. De spor- tinstuif op zaterdagmorgen en de fietstocht in de middagu ren vormden de afsluiting van een in vele opzichten ge slaagde sportweek. Met name bij niet vereniging gebonde- nen sloeg een aantal evene menten enorm aan. JSTGEEST De muzika- nanifestatie in het bos Kasteel Oud-Poelgeest, |aar voor de vierde maal i ganiseerd door gemeente, h O en SJJO, te Oegst- jt, nam ruim zeven en een uur in beslag. Zó groot het aantal deelnemers het programma maar l 1 21 onderdelen telde. r het eerst waren er groe- in uit Warmond en Rijns- taan wezig. drumband DWS uit Rijns- n I mocht de manifestatie agens besluiten met een ie show, die in feite een |ax had moeten zijn, maar dieprogramma was reeds een uur uitgelopen en het pu- t l was merendeels naar vertrokken. Dit was jam- want wat de 25-jarige i uit Rijnsburg bracht spectaculair en imposant De majorettes werden boven dien „afgeleverd" per post koets. Wij geloven dat het verstandiger is een dergelijk evenement vroeger te laten beginnen, zodat men minstens één uur eerder kan eindigen. Het is echter wél zo dat ie dereen die een muzikale pres tatie kan leveren welkom is...! Nadat burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga de „show" had geopend traden velen aan in de muziektent welke voor het bordes van het kasteel ge plaatst was. Blok- en dwarsfl uit blijken geliefde instrumen ten want wij zagen een vier tal blokfluitensembles aan het werk. O.a. van streekmuziek school o.l.v. Clara Nijkamp en verder groepen o.l.v. Anne Henneveld, mevr. Nellie Pen- ders en Constance Bakker. Het publiek, dat kwam en ging, genoot en was gul met applaus. Vooral tijdens de middaguren was het bijzonder druk. Johan Looijenstein diri geerde de jeugdoperette „De Mascotte" en de kinderen zongen en dansten gedeelten uit „Rosa, de schone slaap ster". De zangstemmetjes ble ken duidelijk aan kwaliteit te hebben gewonnen. Een indivi-: duele uitschieter was een kort pianoconcert dat gegeven werd door Bram van Leer, die deel uitmaakt van de Huygens Swing Society die eerder deze middag optrad. Het bejaardenkoor „Viva La Musica" bleek haar pianiste kwijt te zijn, maar gelukkig kwam zij nog bijtijds opda gen om de fraaie gezangen te begeleiden. Dit koor o.Lv. mevr. Kalsbeek-Kramers mag er zijn! Er waren meer indivi duele prestaties: o.a. van gita rist Hilmar Backer en Nanja Vermond op de dwarsfluit. Opvallend was de muzikaliteit van het Lottimay Jeugd Or kest o.l.v. mevrouw Pridgeon .met werken van Bartok, Peuerl en Carse. Dit voortref felijke ensemble heeft ook gisteren in het Oegstgeestse Taberna een concert gegeven. Jan van Krieken voerde een mime-act op genaamd „Terug naar Oegstgeest". Hij zette de boel op stelten en niemand vermoedde achter hem een wiskunde-leraar. Zang en dans wisselden el kaar af in optredens van de Willibrordcantorij en een volksdansgroep van de SJJO. Nog meer gitaarklanken kwa men van een ensemble van de s treekmuziekschool oi.v. Bert Maas. Apart vermelden wij Wilfried Hoek, Johan Ver sluis, Hans Does en Peter de Vetten uit Warmond, jongens Tijdens de manifestaties verkochten meisjes balpennen ten bate uniformen voor de operettevereniging. van dertien tot zestien jaar die voortreffelijk een aantal Tiroler melodiën speelden. Zij allen zijn lid van .Matthias". Hedendaagse en klassieke Keltische volksmuziek vormde de basis van een diversiteit van stijlen die verklankt wer den door een nieuwe groep „Vereyan Muse". Opgetwijfeld. zullen wij er meer van ho ren...! De verbindende tekst werd gesproken door de heer V.d. Aardweg en de voorzitter van K en O de heer Van Dijk, sprak aan het einde van de manifestatie woorden van dank aan allen die belange loos hadden meegewerkt An toon Koch Joordwijkse brandweer s ling lucht in Noordwljkse brandweer on- leiding van commandant p Kooien nam deel aan een jtscheepse demonstratie var» wweermateriaal op het ter- I van Huls ter Duin. Onder r werden daarbij de moge- feden bekeken van verschil- le hoogwerkers, die voor dit I beschikbaar waren gesteld f Uniflex uit Amersfoort. de fonkelnieuwe hoog- van het Noordwij kse i, die echt heel wat mans men ter vergelijking de ities van de door Kusters uit Venraay gebouwde drie- je apparatuur en een teles- len ^hoogwerker met ladder- in van respectievelijk 25 en jeter. materiaal, dat zijn waarde is voor akties bij hotels en appartementengebouwen, was ook het uitzicht dat jn brandweerpersoneel bij deze '">nheid had over de wijde ing van de badplaats. de hoogwerkers, wer- nog andere redwerktuigen 'iet brandweerkorps ge- zoals een hydraulische schaar en spreider om slachtof fers uit voertuigen te bevrijden, alsmede Lampehefkussens. Voor de Noordwijkse blussers en redders materiaal om van te likkebaarden. „TUD IS RUP VOOR EIGEN VERENIGING" VOORSCHOTEN Vijfentwin tig toerfietsers begonnen in de vroege zaterdagmorgen om half vier aan het „Rondje IJssel meer" en om precies tien uur in de avond waren ze weer te rug op de startplaats in Voor schoten en hadden 370 km weggetrapt. Onder de deelne mers waren ook drie dames, die bewezen dat ook vrouwen op de fiets hun mannetje staan. Wethouder L. Marselis verwelkomde de fietsers bij hun terugkeer. Zelf een enthou siast toerfietser, stak hij zijn bewondering niet onder stoelen of banken in de woning van de organisator Jan van Gent van de atletiekvereniging „Avanti". Volgens de deelnemers was de tocht, die ditmaal voor de derde maal gehou den werd, een zacht eitje, waarvan er menig in het keelgat gegleden was tij dens de tocht Er waren slechts vier lekke banden en daardoor kon er goed op tijd gereden worden. Het gemiddelde lag op 22 1/2 km per uur. Na iedere etappe van 65 km werd een half uur gerust. Het eerste deel van de tocht ging door een slapend Nederland. Zelfs bij de doortocht in Amsterdam waren de andere weggebruikers te tellen. Jan van Gent meent dat thans de tijd aangebroken is om in Voorschoten te komen tot oprichting van een toerfiets- club. De vereniging „Avanti" heeft reeds diverse toertochten georganiseerd en de belangstelling is groeiende. Zelfs bij deze zware tocht blijft het deelne meraantal groeien. De eerste keer wa ren er vijftien deelnemers. De fietsers zijn eerst in maart in training gegaan. Thans gaan ze weer aftrainen met nog enkele kleine tochten. Het fietsmateriaal tijdens deze tocht was zeer gevarieerd. In prijs vertaald van 25,- tot enige duizenden guldens per fiets. De fiets van 25,- legde de tocht ongeschonden af. Onder de deelnemers bevond zich ook Nico van Gent, die o.a. in Amerika gefietst heeft tijdens de eeuwfeesten. Fietsen is wel gezond, maar minder goedkoop dan gedacht wordt De deel nemers aan het „Rondje IJsselmeer" hadden een inschrijfgeld van 45,-. Dat bedrag was nodig voor de voeding on derweg en benzine van de bezemwagen, die als zodanig niet nodig was en alleen fouragewagen bleef. KORTWEG Inmiddels door de SV Be rnardus ~*bij elkadt gebracht voor de nieuwbouw van club huis en zes kleedkamers in de Hazerswoudse wijk Zonne veld. Dit deelde zaterdaga vond de voorzitter van de voetbalclub, Jacques Straver, mee tijdens een feestelijke sa menkomst van de leden in het Groenendijks parochie huis. Binnenkort wordt ge start met de bouw. Hierbij zullen de leden en anderen die de club een warm hart toedragen, zelf het grootste gedeelte van het karwei voor hun rekening nemen. Alphen aan den Rijn Van een erf aan de Oost-Gouwse- weg te Alphen aan den Rijn is dit weekend een gele Volvo gestolen met het kenteken 63- XS-40. De auto was niet afge sloten en de autosleutels sta ken in het kontakt Acties Qbus: vijftien mille LISSE Het Lissese jonge rencentrum Qbus heeft dit weekeinde dankzij een loterij, rommelmarkt en fancy fair een bruto bedrag van vijftien mille vergaard, waarvan ten minste tien mille zal over blijven na aftrek van de ge maakte kosten. Zori zeventig medewerkers hebben zich vrijdagavond en zaterdag ingespannen om de diverse activiteiten op kundi ge wijze te begeleiden. De op brengst van dit weekeinde wordt gebruikt voor het op knappen van de interieurs van Qbus in Lisse en Krebol in Hillegom. Fietser berooft bejaarden ALPHEN AAN DEN RUN Een onbekend gebleven jeug dige fietser van omstreeks 16 jaar heeft afgelopen zaterdag in het bospark te Alphen aan den Rijn twee wandelende, bejaarde dames van 84 en 77 jaar van hun tassen beroofd. In het ene tasje bevond zich een portemonnee met 30.- en in het andere tasje 3 bankbiljetten- van 25«- en 2 van 5.- plus wat klein geld. De overvaller was gekleed in een rood linnen jack. De drumband van Kudo uit Utrecht show te zien gekregen en men keerde dan ook verge noegd huiswaarts. Ook het or ganiserend comité toonde zich bij monde van de heer Ad Louman zeer tevreden. Een voorzichtig optimisme voor een 3e festival volgend jaar is op zijn plaats. Want, zo zei de heer Louman, wanneer de vereniging er dit jaar niet op tekort gekomen is dan gaan we volgend jaar zeker door. Grootste wens in dat geval: Ook een internationaal gezel schap in het programma: Aarlanderveen - De afgelopen week, mocht de heer J. Dom burg (55), het feit gedenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Fa. C. van 't Riet, te Aarlanderveen. Tij dens een diner werd de heer Domburg gehuldigd en mocht hij verschillende cadeau's, waaronder een gouden pols horloge, in ontvangst nemen. Lisse - Speeltuinvereniging De Beijenkorf heeft zaterdag de zeskampstrijd gewonnen die tussen de diverse Lissese speeltuinverenigingen werd gehouden. Als tweede eindigde Kinder vreugd, terwijl Marijke als derde finishte. In totaal na men 72 kinderen aan de wed strijden deel. G'NIGIO '-EIDSE COURANT MAANDAG 25 JUN11979 PAGINA 5 HAZERSWOUDE Het Stekfestival 1979 is uitstekend verlo pen. Vrijdag- en zaterdagavond bevonden zich in „Ponderosa" honderden popmuziekminnenden. Zodat het ernaar uitziet dat de actie „Hulp aan Noordierse kinderen" binnen afzienbare tijd een som geld krijgt overgemaakt door de Stichting Jeugdsociëteit Hazerswoude „Ons Stekkie". Deze instantie zorgde er overigens voor dat niet alleen de tie ners en twens vrijdag en zaterdag aan hun trekken kwamen, maar ook de kinderen en kleuters, die zaterdagmorgen en - middagmet spelletjes en een theatervoorstelling in het Mi- chelshuis werden beziggehouden. Deinende massa's jongens en meisjes derhalve vrijdag en za terdag in .Ponderosa". Tijdens de openingsavond traden de Bintangs (met rasechte rythm and blues) en Sfinx (keiharde swing). Trekpleisters op de slotavond waren Carls berg en Whi te Honey (rock van de bovenste plank). De Ramshackle String Band tenslotte draaide het repertoire van oude blue grass, bal lads en traditionele Ierse muziek af. „Live" muziek bleek in op dit Stekfestival. Want toen Veronica's drive m-discotheek zaterdagmiddag de aandacht vroeg, bleek er minder belang stelling hiervoor te bestaan dan voor de optredens van de for, matie in levende lijve. Organisator Cees de Gelder: ,,De vijf tienhonderd bezoekers hebben voor een geweldige sfeer ge zorgd". Kostbaar beeld voor Rederijkersplein NOORDWIJK Het Is de Bij de bespreking van dit bedoeling van het gemeente- punt in de culturele commis- bestuur om op het Rederij- sie kwam onder meer de in- kersplein in Boerenbnrg een tentie naar voren door het ge- kunstwerk te plaatsen van de ven van opdrachten jonge jonge kunstenares Else li en kunstenaars een kans te ge- van der Graaf. Het stelt een ven. De ouders van Elselien man voor, die zijn hond tot van der Graaf wonen in gehoorzaamheid probeert te Noord wijk. Een door haar bewegen. vervaardigd kunstwerk „De Dit in brons uitgevoerde, Ie- eendjes" in de tuin van de vensgrote beeld komt te ouderlijke woning trok des- staan voor de winkelgalerij, tijds de aandacht van enkele maar zonder voetstok of sok- leden van de culturele com- kei, zodat het geheel bij het missie, winkelend publiek zal bebo- Het mu- van de muziekve- fliging „Eensgezind" zaterdag gehou- Maar liefst 18 mu- en na- Dank- zij de zeer goede voor bereiding en het uitge lezen „festivalweer" werd het evenement bijzonder succesvol. De traditie van het houden van dergelijke festivals werd vorig jaar hervat ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de n bont spektakel zorgden de majorettes vereniging. Dat dit vol kome^ terecht was, kwam ook zaterdag weer vast te staan. Om 11.00 uur begon het pro gramma met een opmars en presentatie van alle groepen voor de jurywagen, die op het sportveld aan de Achterweg stond opgesteld. Vervolgens opende Nieuwkoops burge meester mr. Seinstra officieel het festival, waarna de groe pen weer afmarcheerden. De jeugdmajorettengroep O.BJC. uit Zeist moest hierna het spits afbijten in de strijd om de ereplaatsen. Later bleek dit fraaie optreden te worden beloond met een le plaats in de jeügdklasse. Het program ma, dat tot ongeveer 16.00 uur duurde had een goed ver loop. De jury zag prijswin naars in „Klein maar Dap per" (Maarn), „The Blue An gels (Utrecht), „Pauline" (Lei den) en „Actief' (Leiden) alle bij de majorettes. „OBK" uit Zeist werd winnaar bij de drumbands in de jeügdklasse, terwijl Goverwelle uit Gouda won in de normaalklasse en VTOS uit Mijdrecht in de middenklasse. Al met al hebben de vele be zoekers een sprankelende

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5