•HL mmmm Clint Eastwood gaat op de vuist BRISTOL GETAFI Deze week in de bioscopen Amerikaanse vliegtuigbazen saboteren Concorde EN VERDER.... Pop manifestatie in Roelof- arendsveen 'Petits chanteurs' in Bollenstreek Michael Newberry in galerie De Sluis Nieuw Dever-concert Theater bij de molen Café met een eigen imago Men verandert makkelijker van geloof dan van café. Georges Courteline. Niet alleen de DC-10 heeft het dezer dagen moeilijk. De supersonische Concorde kampt ook met niet te on derschatten moeilijkheden. Maar daar kan dat mooie toestel zelf niets aan doen. Dat is opperbest volgens „SOS Concorde", een werk je dat een uit de hand ge lopen reclamespot voor het Europese vliegtuig lijkt, en tegelijkertijd een halve rampenfilm is die vliegang- stigen geen goed zal doen. Want wat is er aan de hand: Het gaat te goed met de Concorde op de Zuidar merikaanse markt naar me ning van concurrerende Amerikaanse vliegtuigba zen. En aangezien bazen al tijd ellendelingen zijn, gaan ze via sabotagedaden de Concorde een slechte naam bezorgen. LIDO 1-SOS Concorde (16) met Van Johnson en James Franciscus. Regie: Roger Deodato. „SOS Concorde" begint al goed met het neerstorten van zo'n supervogel ergens in de Caraïbische zee, waar altijd alle vliegtuigellende moet gebeuren. Het reuzen- gevaarte belandt onder wa ter en zal later spoorloos opgeruimd worden om na der onderzoek onmogelijk te maken. Aangezien nie mand zich zal kunnen voor stellen hoe je zoiets in he melsnaam ongemerkt doet, laten regisseur Roger Deo dato en zijn Italiaanse man nen dat dan ook maar niet zien. Inmiddels wordt een tweede vl: ««tuig. fto nret honderd ma"> aan booï** en Van Johnson v te oude vlieger aan de knup pel, gesaboteerd via een on duidelijke vloeistof die in de vliegtuigmaaltijden zit verpakt en gaat werken als die in de oven worden voorverwarmd. Maar een ondanks z'n Charlton Hes tonpostuur wat zielige jour nalist (James Franciscus) komt op een ingewikkelde manier aan het lont te rui ken en ontdekt bovendien de enig overlevende, een stewardess, van ramp num mer één. Zij zorgen voor het happy end van een film die vol zit met onwaar schijnlijkheden en nauwe lijks aan de kleuterschool ontwassen dialogen. Een la chertje. BERTJANSMA Clint Eastwood maakte naam als zwijgende, onge schoren scherpschutter in de eerste goede spaghetti- westerns, vervolgens han teerde hij met succes een zware Magnum in de door Don Siegel gestarte dirty Harry Callahan-serie, maar dit keer heeft hij de gitz warte sigaar en de vuurwa- LUXOR De prijsvech ter (12) met Clint East wood en Sondra Locke. Regie: J_ames Fargo. pens afgezworen, want in „Every which way but loo se" speelt hij de eenvoudi- Clint Eastwood als de onoverwinnelijke straatvech ter met de oerang oetan Clyde, die de show steelt. ge hulp van een auto-servi ce bedrijfje, die in zijn vrije tijd wat bijverdient met het tegen geld met de blote vuisten opboksen te gen andere minder snelle krachtpatsers. Deze Philo wordt hals over kop verliefd op een eer zuchtig county-zangeresje, dat hij door half Amerika achterna zit, terwijl ze hem telkens door de vingers glipt. Op zijn bizarre tocht wordt hij vergezeld door een trouwe collega en diens vriendin en door zijn orang oetan Clyde, die zo goed ge dresseerd is, dat hij ook al doen de anderen nog zo hun best, met zijn „spreken de" geluidloze rol de show steelt. Ofschoon Clint achtervolgd wordt door een wraakzuch tige sheriff en een bende karikaturale Heli's Angels, die tenslotte al hun motor fietsen op de schroophoop zien belanden, zit er in „Every which way but loo se" nauwelijks verhaal. Dat betekent niet dat er achter de film geen ijzersterk, vooral op het lach- en actie- publiek gericht scenario zit Een vlotte film, waar je niet bij hoéft na te denken en waarin iedere episode goed is voor een fikse knokpartij of een ijzerster- ke grap, zoals de Tarzan- yell van Eastwood en het nuchtere commentaar "Ik geloof toch dat hij te veel met Clyde omgaat". Clyde, die overigens rijp is voor een hoofdrol, want Clint Eastwood en zijn makkers kunnen niet tegen zijn mimiek en veelzeggen de gebarentaal op. MILO CAMERA - Inpikken en wegwezen (12) Spektakel film over het stelen van au to's, uiteraard vol stevige achtervolgingen. Indertijd maakte de politie in Neder land wat bezwaar tegen de film, omdat potentiële auto dieven erin min of meer een cursus kregen, (reprise, eerste week) LIDO II - The deer hunter (16) Robert de Niro en John Savage in een aangrijpende film, waarin De Verenigde Staten van nu hun frustra ties over de Vietnam-oorlog afreageren. Rijkelijk overla den met Oscars (elfde week) LIDO III - Animal House (a.l.) Een dolle komedie over een Zich doorgaans keurig netjes gedragende student, die de bloemetjes eens flink buiten zet (elfde week) STUDIO - Waterschapsheu vel (a.l.) Ontroerende teken film over een aantal konij nen dat de streek waar ze vandaan komen verlaat, op zoek naar meer leefruimte. Naar de gelijknamige ro- •man van Richard Adams. Enkele maanden geleden draaide deze film ook al in Leiden. (reprise, tweede week) TRIANON - Twee vrouwen (16) Vaderlandse film van de betere categorie van re gisseur George Sluizer met buitenlandse topacteurs in de hoofdrollen. De intrige rende menselijke relaties worden uitstekend uitge diept (vijfde week). In de matinee: Juliana in 70 be wogen jaren (a.l.) een voor treffelijk werkstuk over de vorstin dat ver uitstijgt bo ven het obligate vertonen van oude journaalfragmen- LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 JUN11979 PAGINA 7 ROELOFARENDSVEEN - Jeugdso- ciëteit „Our House" besluit zaterdag 30 juni het Winterseizoen met een popmanifestatie op het soosterrein in Roelofarendsveen. Van 14.00 tot 20.00 uur worden optredens gegeven 'door zowel plaatselijke als landelijk bekend staande groepen. Om 16.00 uur is er het optreden van de Marokkaanse popformatie „Diq Maya". Dit concert wordt gevolgd door het optreden van de Haagse „Free Lance Band" om 20.00 uur. In het hoofdprogramma speelt het Am sterdamse gezelschap „Sail Joia".Dit laatste optreden begint om 22.00 uur. Tussen de concerten is er van alles te beleven op het terrein van Our House. De toegangsprijs bedraagt 5 gulden voor de leden van de socië teit Niet leden betalen een tientje. Kaarten zijn in het weekeinde ver krijgbaar bij de sociëteit en zijn bo vendien dagelijks van 18.00 tot 20.00 uur telefonisch te bestellen bij Do- rien Schaminée tel. 01713-4727. BOLLENSTREEK Het jongenskoor „Les petits chan teurs de Versailles" begint woensdag 11 juli een tournee door de Bollenstreek. Het beroemde Franse jongenskoor, dat in juli 1976 ook reeds in de bollenstreek concerten gaf staat nog steeds onder leiding van dirigent Pierre Béguigne. Het tournee start woensdag in de parochiekerk in de Zilk waar zij vanaf zeven uur medewerking verlenen aan de avondmis. Donderdag 12 juli wordt een uitvoering ge geven in de St.Victorkerk in Noordwijkerhout Aanvang 20.00 uur. Vrijdag treedt het Franse gezelschap op in de St.Jeroenskerk in Noordwijk en zaterdag in de StJozef- kerk in Hillegom, Zondag om tien uur 's morgens werkt het kkor mee aan de eucharistievieringin de St.Matthias- kerk te Warmond. Vanaf kwart voor twaalf zijn ze weer te horen in de St.Bartholomeus-kerk in Voorhout. Tevens wordt die dag nog een uitvoering gegeven voor de bewo ners van Huize St. Lidwina en de Maxiëntehuizen in War mond. LEIDSCHENDAM De Amerikaan Michael Newberry exposeert van 23 juni tot 20 juli met olieverfschildrijen en tekeningen in Galerie De Sluis aan de Sluiskant 24 in Leidschendam. De werken stellen voor het merendeel de menselijke fi guur voor. Kathinka Roovers exposeert in dezelfde perio de met keramische plastieken in galerie De Sluis en An- tje Postma met sieraden. LISSE In de serie Dever-concerten wordt zaterdag 23 juni om 20.00 uur een concert gegeven van het trio Eri- ka Waardenburg, Dieks Visser en Han Kapaan. De harpiste Erika Waardenburg en de fluitist Dieks Vis ser vormen sinds 1972 een duo. Zij traden al vele malen op in binnen- en buitenland en maakten verscheidene ra dio-opnamen. De hoboïst Han Kapaan maakt sinds 1977' deel uit van het Haags blaaskwintet „Parnassos"en treedt regelmatig op bij radio- en televisieprogramma's. Het trio zal ten gehore brengen werken van J. Loeillet, Trio So nate no.l, van H. Berlioz, Trio voor fluit,hobo en harp en van J. Ibert. Voorts zullen werken van C.Ph.E. Bach, Cl. Debussy, J. Francais en Nino Rota. Entreeprijs bedraagt 6 gulden en houders van CJP en Pas 65 betalen 4 gul den. Kaarten en programma's zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor aan de Grachtweg in Lisse. Het Amsterdamse werktheater doet ook dit jaar Leiden weer aan tijdens de zomertournee. Op uitnodiging van het LAK-theater en de Leidse Schouwburg slaat het werktheater van woensdag 27 tot en met zaterdag 30 juni de tent weer op op het parkeerterrein bij Molen de Valk. Op de avonden wordt dan, om 21.00 uur de voorstelling „Een zwoele zomeravond," gebracht, hetzelfde schitteren de avondprogramma als vorig jaar. In de hoofdrollen het echtpaar Nellie en Koos (de Nellico's) - bijrollen zijn er voor bemoeizuchtige familieleden. Kindervoorstellingen zijn gepland op de donderdag, vrij dag en zaterdagmiddag om 14.00 uur. Die voorstelling heet „Welterusten" en mag eveneens een absolute aanra der worden genoemd. De toegang voor alle avonden is gratis. Café „Bristol" Nieuwe Beestenmarkt 34, Leiden Open: alle dagen van de week van 's middags 12 uur tot de gebruikelij ke sluitingstijden van één of twee na middernacht, 's Woensdags is het café gesloten. „Een prima sfeertje". Zo duidt kastelein Piet Krekelaar (36) de stemming in zijn café aan. „Een club van levensgenieters. We hebben een prentje aan de bar han gen, waarop staat: „Geniet van het leven, want het duurt maar even". Nou daar mee is deze zaak wel getypeerd. Het is natuurlijk niet iedere dag een feestdag, maar daar gaat het ook niet om. Als je maar gein in je vak blijft houden. Dat is het belangrijkste". Piet Krekelaar, bekend kastelein in de Sleutelstad. Voor het eerste begonnen in de horeca toen hij 23 jaar was. Zijn eer ste café was de Vicolo-bar aan de Pieters- kerkchoorsteeg. Een jeugd-bar, „een soort prentenkabinetje, wel leuk, maar niet hele maal wat ik zocht", vertelt Piet Verleden jaar 1 mei vond Krekelaar zijn stekkie. Café „Bristol" op een steenworp afstand van molen De Valk werd te koop aange boden. Een café met een klinkende naam, een zaak waar het spel centraal staat. De kaarters vertonen er een doorlopende voorstelling en het biljart lijkt soms een op hol geslagen machine... Eigen image Piet Krekelaar: „Ik denkt dat ik hier mijn café wel heb gevonden, ik heb altijd naar zoiets gezocht. Het is een echt dagcafé, precies zoals ik het me had voorgesteld. De sfeer is hier prima. Het klikt gewoon. Het zijn wat oudere mensen die hier ko men; Ook wat wijzer misschien. Als je hier ottihoog zit dan helpen ze je en dat Café Bristol, het eindpunt van kastelein Piet Krekelaar. ten. (negende week). REX - The story of Joanna (16) sexfilm van hetzelfde niveau als de pornofilmpjes die onlangs nog op de be eldbuis te aanschouwen wa ren. EUROCINEMA I (Alphen aan den Rijn) They called him bulldozer (a.l.) Bud Spencer zonder Trinity-part ner Terence Hill in het van hem bekende gooi- en smijt werk EUROCINEMA n (Alphen aan den Rijn) Heaven can wait (a.l.) Warren Beatty als de fervente footballs peler die door een fout in de re gistratie te vroeg 'naar bo ven' wordt geroepen. Hem EUROCINEMA III (Alphen aan den Rijn) Kaken der verschrikking (16) Spekta kelfilm van weinig niveau. EUROCINEMA IV (Alphen aan den Rijn) Inpikken en wegwezen (12) zie Camera. door Peterif «rins vind ik heel wat waard. Het café bestaat al zo'n 50 jaar en van wat ik heb horen vertellen is het altijd eenzelfde soort zaak geweest. Je had hier vroeger wel de markt voor de deur en toen had je ook wel ander publiek, maar de kern is onge veer gelijk gebleven. Er komen hier bij voorbeeld erg veel oud-kasteleins. Een stuk of acht bij elkaar. Waarschijnlijk staat de onbevangen sfeer hen in „Bristol" erg aan. De kasteleins weten precies hoe het in een café toe moet gaan. De stam gasten trouwens ook. Je werkt nooit on der druk met'deze jongens. Er zijn gasten bij die hier al 25 jaar komen. Veel van deze klanten nemen hun vrouwen 's avonds mee. De vrouwen zitten dan bij el kaar aan de bar of aan een tafel en hun mannen leggen een kaartje of zo. Dat is een gewoonte die zich hier telkens weer herhaalt. Ach, en voor de rest valt er wei nig te zeggen. Iedereen in Leiden kent „Bristol" en weet wat voor zaak het is. Ik dacht een café met een eigen image. Een café waar ik niet meer uit zou willen. Het ligt lekker centraal in de stad, het staat op een goede plek. Na 13 jaar horeca-er- varing kan ik wel stellen dat „Bristol" mijn eindpunt is. wordt de gelegenheid gebo den in een ander lichaam op aarde terug te keren.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7