X mededelingen gemeentebestuur leiden 25 tm 29 juni 79 INTERMEUBEL ■■NIEUWE"""* 'Eigen Home'voorde jeugd blijft betaalbaar 1795,- De Leidse Courant op uw ikantie adres I I I I I I I 1/ 1 nu EcidaeSou/ta/nt I W1 leiden NETTE SLAGERSBEDIENDE INTERMEUBEL VAN DER KLUGT BV BOERDERIJ MEERRUST voor TR0UWRIJDEN ANTIEKE—bentley LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 JUN11979 PAGINA BONTHUIS J. VAN EGMOND NIEUWE RIJN 54 - LEIDEN - 071-123308 repareren moderniserel bontbewarinc' Gezellige tienerkamer in blank eiken struktuur. Elk onderdeel is los verkrijgbaar. (van links naar rechts) 2-Deurs kast 280,- Element met secretaire 340,- Element met laden 240,- Ledikant ombouwelement 320,- Kajuitbed waaronder flinke berg ruimte 90 x 200 cm 245,- Element met disco unit 440,- Speciale prijs voor de komplete tienerkamer als afgebeeld zonder instrumentenpaneel. Meubelen Klassiek en Modem, Haarlt Afd. Slaapkamer Afd. Woningtextiel. Haarlemmerstraat 256-258, Tel. 071 -122154. "de Knoest" geloogd Eiken Meubelen, Haarlemmerstraat 170, Tel. 071 -122963. RESTAURANT-BAR-DANCING DORPSSTRAAT 5 WARMOND Wij zijn gespecialiseerd in het verzorgen van uw partij, receptie of diner, waarbij wij voor uw port. sherry, vermouth, frisdranken, bier, borrels, witte wijn. rode wijn of rosé. de gereduceerde prijs van 1.85 per drankje rekenen. Komt u geheel vrijblijvend eens met ons praten. Open haardvuur, 4 bars, groot parkeerterrein, prachtige tuin aan het water, uitstekende keuken, open grill. Ons barbecue-festijn van 'n lopend buffet: kipfilet, varkensbiefstukje en runderbiefstukje, elk van ongeveer één ons. gereserveerd met frites, stokbrood, kruidenboter, bakje sla en 3 barbecue-sausjes: 27,50 incl. Een avondvullend programma in een romantische omge ving, bijzonder geschikt voor partijen, personeelsfeesten of bedrijfs-uitstapjes, voetbalverenigingen etc. Ol komt u gezellig a la carte dineren in ons sfeervol restaurant. Inlichtingen of reserveringen tel. 01711-10817 en jubileumritten in Leiden en omstreken heeft ons bedrijf de grootste collectie bruids-coupés o.a. moderne wit en zwarte Chrys lers of CADILLAC met open kap DIVERSE ROLLS ROYCES n ii 11 u jaguar (wit) X* CITROEN DELADERRA LONDEN CAB-COUP'B met originele Londen-taxi-cabs of moderne Chrys-, 'ers als volgauto's. Kom eerst kijken, bepaal dan uw keuze in onze showroom. Wij hebben geen filia len!! Inlichtingen uitsluitend: v/h Zeemanlaan OE JONG Lammenschansweg 49 recht t.o. Petruskerk LEIDEN, tel. 071-123055 -131288 -120210 kant Lammenschansweg dag: 9.00-22.00 u. DE SHOWROOM BOOMMARKT 2-3 Is geopend: dond. (koopavond) 18.00-21.30zat. 13.00-17.30 Tevens Londen Dubbeldekker verhuur voor publlkatie of reclame. Ook dit jaar is het weer mogelijk uw krant toegestuurd te krijgen op uw vakantieadres. Aan een dergelijk verzoek uwerzijds willen wij graag zo goed mogelijk vol doen, reden waarom wij u de volgende noodzakelijke 'spel regels' moeten voorleggen. ♦Opgave van vakantieadressen zal. ook voor weekabonnees, uitsluitend mogelijk zijn door inzending van bijgaande bon. Telefonische opgaven kunnen helaas niet worden geaccepteerd. ♦Voor een korrekte uitvoering van uw' opdracht is het noodzakelijk dat de bon uiterlijk één maand voor uw vertrek in ons bezit is. ♦Uiterrijk 14 dagen voor u vertrek ontvangt u van ons i bevestiging van de opgave. Mocht u deze niet tijdig ont vangen, dan verzoeken wij u kontakt op te nemen met onze abonnementenafdeling telefoon 071-122244. De aan toezending van uw krant ver bonden kosten zijn: ƒ2,10 pér week voor Nederland en Belgie; 2.- per dag voor overige Europese landen. Buiten Europa dagtarief. Voor betaling van de verzendkosten wordt u een acceptgirokaart toegestuurd. Bij de weekabonnees zal het voor de vakantieperiode verschuldigde abonne- )- mentsgeld in het op de acceptgirokaart aangegeven bedrag zijn opgenomen. De gebruikelijke betaling aan de bezorger vervalt dus. r Wij moeten uerop wijzen dat er - alle goede zorgen ten spijt - toch ernstige stagnatie in de bezorging kan optreden. Zelfs komt het, in het bijzonder in de zuidelijke landen, voor dat de krant in het geheel niet op de plaats van bestem ming terecht komt. Voor gebeurtenissen die zich voordoen nadat uw krant is ver zonden kunnen wij uiteraard geen ver antwoordelijkheid dragen. niet invullen Postnr. OOOO I I I II I I Svp in blokletters invullen. In ieder vakje een letter. 1 1 II 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 I I I I I I i Naam L v akantiea i i p/a straat 1 a - postcode stad i -66 Q land D D h turn var turn t/n uidig ad at es Ik be wartaal 'weekab jnnee. Naam adres i Datum binnenkomst Bezorgnummer postcode plaats -~r T' /7\ 4. Postbus 11 Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 25 juni a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming van een lid van de commissie voor de openbare school voor gewoon lager onderwijs "De Ducdalf" en de openbare kleuterschool "De Loop plank" uit de leden van de Gemeenteraad. Benoeming van leden van het bestuur van de Ver- eeniging tot bevordering van den bouw van Werk manswoningen. Benoeming van conrectoren aan de Louise de Co- ligny-scholengemeenschap voor atheneum, h.a.v.o. en m.a.v.o. Voorstel aanwijzing van Groenoord-Maredijk- en Transvaalbuurt tot stadsvernieuwingsgebied in het kader van de Interim-Saldoregeling, vaststelling verbeteringsplannen-voor deze gebieden en vast stelling van voorbereidingsbesluit voor Groenoord- Transvaalbuurt. Verdere behandeling van de bij de begrotingsbe handeling 1979 aangenomen motie (nr. 11) inzake wijkagenten. Voorstel voor het ontgraven van de Trekvliet tus sen de Groenhovenstraat en de Telderskade. Voorstel van het advies van de Commissie voor de Beroepschriften met betrekking tot het bezwaar schrift van de werkgroep V.O.S. tegen het Raads besluit van 6 maart j.l. om de vergoeding voor de begeleidsters van de V.O.S.-cursussen niet subsi diabel te verklaren. Vaststellen van een procedure voor de verkoop van leegkomend gemeentelijk woningbezit en tot het verlenen van de bevoegdheid aan Burgemeester en Wethouders tot het verkopen van gemeentelijk woningbezit met uitgifte van de bijbehorende grond in erfpacht. Vaststellen van het bestemmingsplan Parkeerloka- tie Sanders. Preadvies op verzoeken van een schoolbestuur om medewerking. Gelden voor de aanschaffing van meubilair en voor de aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie ten behoeve van de openbare l.o.m.-school De Twee Sleutels, Rijnsburgerweg 55. Aanvaarden van een schenking ten behoeve van het Stedelijk Museum "De Lakenhal". Verkoop van een perceel grond in De Waard. Ruiling van panden Oude Rijn 77/77a en 79/79a te gen een perceel industrieterrein in De Waard. Ruiling van pand Leeuwenhoekstraat 8 tegen een perceel industrieterrein in de Merenwijk. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met het College van Regenten van het hof Meermansburg ter financiering van de res tauratie en verbetering van genoemd hof aan de Oude Vest. Voorstel uitnemen van de Stadsgehoorzaal bij de Algemene Dienst en het inbrengen bij de Dienst voor de Groenoordhallen. Wijzigen van de begroting van de algemene dienst voor bet dienstjaar 1978 en de begroting van de Gemeentelijke Sociale Dienst en het Gemeentelijk Financieringsfonds voor dit dienstjaar. Wijziging van de statuten van de Leidse Jeugd Ak- tie en de Welzijnsraad. Verkeerscommissie Woensdag 27 juni a.s.om 15.30 uur in de raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn hoorproce dure. Eventuele maatregelen ter verbetering van de ver keerssituatie op de Breestraat ten behoeve van de doorstroming van het openbaar vervoer (voortge zette behandeling). Commissie voor volkshuisvesting en milieu Donderdag 28 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Flatwoningen aan de Papiermolen in het centrum gebied in de Merenwijk van de N.V. Centraal Fi- nancierings Instituut te 's-Gravenhage. Risico-analyse Leeuwenhoek: - concept-opdracht aan het adviesbureau A.V.I.V. te Enschede; - besluit burgemeester en wethouders d.d. 11 mei 1979 inzake het laten verrichten van een risico analyse in de Leeuwenhoek; - nadere beantwoording vragen raadslid, de heer P. Bordewijk, inzake risico woonbebouwing in de Leeuwenhoek. Jaarrekening 1977/1978 van de Leidse Woning stichting. Jaarrekening 1976/1977 van de woningbouwver eniging "Ons Doel". Werkgroep Pancras-Oost. Vrijdag 29 juni a.s. om 15.00 uur in het informa- tiëcentrum de Pancras, Middelstegraèht 40 (op het parkeerterrein aan de Ir. Driessenstraat). Agenda: In deze vergadering van de werkgroep Pancras-Oost, een overleggroep van ambtenaren en vertegenwoor digers van bewoners en bedrijven in Pancras-Oost, zal aan de orde komen: Stand van zaken m.b.t. de bebouwing van de ter reinen van de voormalige Zaalberg- en Van Wijk- fabriek. Inspraak van de toekomstige bewoners. Ontwerp-bestemmingsplan. Bovenstaande vergaderingen zijn allen openbaar. Wie meer wil weten over^de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen Commissie vergaderingen Commissie voor financiën Dinsdag 26 juni a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het Stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest, en waarvah nu in hoofdzaak de financië le aspecten zullen worden bezien. En verder Verlening v.e. rekening-courantkrediet ter voorfinan ciering van subsidies in de koeten van restauratie en verbetering van het woonhuismonument Noordeinde 35. Hogere-Beroepsopleiding museologie; presentie gelden. Voorstel tot aankoop ets t.b.v. Molenmuseum de Valk. Ingebruikgeving pand Langebrug. 101/101a. Investerings- en intensiveringsvoorstellen 1980. Brief v.o.s. i.v.m. aanvraag eigen ruimte. Energienota. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 26 juni a.s. om 17.30 uur in het recreatie- gebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "En degeest" c.a. Agenda: Voorstel inzake de beveiliging van het badwater in verpleeggebouwen. Kosteloos inwisselen van faciliteiten paspoorten Tot uiterlijk 1 juli a.s. bestaat de mogelijkheid voor houders van een faciliteitenpaspoort, deze kosteloos om te wisselen voor een vreemdelin gen-paspoort. Sinds een aantal jaren kunnen in Nederland wonende Molukkers een zogenaamd "faciliteiten" paspoort krijgen. In zo'n paspoort staat aangegeven dat de houder er van als Nederlander dient te worden behandeld, in de praktijk ondervinden houders van faciliteiten paspoorten echter bij verschillende grensovergangen moeilijkheden, omdat dit soort paspoorten in een aantal landen niet werd erkend. Daarom is nu de mogelijkheid gèschapen om tot uiterlijk 1 juli a.s. faciliteitenpaspoorten gratis om te wisselen voor een vreemdelingen pas poort. Als voorwaarde voor de omwisseling geldt dat het fa ciliteiten-paspoort is afgegeven tussen 1 januari '77 en 1 maart '79. Dat gratis omwisselen kunt u doen bij de afdeling Be volking, linksin de hal van het stadhuis. Deze afdeling is geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. Op donderdagavond van 17.30 tot 21.00 uür. Afwerking asfaltering Brahmslaan en Kennedylaan. In de periode van woensdag 27 t/m vrijdag 29 juni worden de geasfalteerde rijbanen van de Brahmslaan en de Kennedylaan afgewerkt met een toplaag van Tijdens het werk zullen de buslijnen 13, 14 en 41 op woensdag 27 juni worden omgeleid via Beethoven- f laan, VerdistraatenDebussysstraat en op donderdag F 28 juni via Churchilllaan, Voorschoterweg en Brahms- [- laan. De omleidingen voor het overige verkeer zullen met 11 borden worden aangegeven. j Gegadigden gezocht voor zes te verhuren winkels In het Herengracht/Zijlsingelgebied, zijn naast de wo ningbouw ook zes winkels opgenomen. Deze nieuwe winkels zijn te vinden in de Groene- steeg. Drie ervan tussen de Langestraat en Oranjegracht en de overige drie staan tussen Oranjegracht en de Waardgracht. De winkels hebben elk een oppervlakte van plus mi nus 55 mtr2 en zijn bestemd voor buurtvoorzieningen in de dagelijkse goederen. Voor de te verhuren winkels hebben Leidse onder nemers de voorkeur. Geïnteresseerde gegadigden kunnen zich schrif telijk aanmelden bij het College van Burgemees ter en Wethouders van Leiden, t.a.v. de afdeling E.A.B. Voor nadere informatie kunt u zich telefonisch iri ver binding stellen met de afd. Economische aangelegen heden van het stadhuis, telefoon 145344, toestel 332 of 335. Sumatrastraat krijgt een top-asfaltlaag Vrijdag en maandag begint de aannemer met het aan brengen van een top-asfaltlaag in de Sumatrastraat. Men begint bij de Lage Rijndijk en werkt vervolgens per rijbaan richting Willem de Zwijgerlaan. De werk zaamheden zijn maandagavond 25 juoi gereed. Tij dens het werk zal het verkeer, indien mogelijk, langs één rijbaan worden geleid. Verkeers maatregelen Vanavond wielerronde Zoeterwoudse singel-Jan van Houtkade-Boisotkade Hedenavond vrijdag 22 juni zal van 19.15 uur tot on geveer 21.00/uur een wielerwedstrijd gehouden wor den op het parcours Witte Singel (vanaf de Vreewijk- brug) - Zoeterwoudse singel (tot de Jan van Hout- brug) - Jan van Houtkade - Boisotkade - Vreewijk- brug. De Jan van Houtbrug blijft voor de helft open voor doorgaand verkeer. Het verkeer wordt met om leidingsborden in goede banen geleid. Optocht in Breestraat op zaterdag middag: omleiding voor bussen Zaterdag 23 juni trekt van 14.30 tot 16.00 uur een op tocht van oud-studenten door de binnenstad. De route is: Vertrek in de Doezastraat bij het Van der Werfpark, Rapenburg (even huisnummers). Hout straat, Gerecht, Lokhorststraat, Pieterskerkgracht, Mooi Japiksteeg, Breestraat, Koornbrugsteeg, Bo termarkt, Karnemelksbrug, Hartesteeg, Middelweg, Hooglandse Kerk. Waar nodig zal het verkeer worden omgeleid. Tussen 14.30. en 15.30 uur rijden de bussen niet door de Breestraat maar via de routes St. Jorissteeg-Hooi- gracht en Kort Rapenburg-Noordeinde. Hoorzitting Witte Rozenstraat op 2 juli Maandagavond 2 juli, om 20.00 uur wordt in de aula van het bejaardencentrum "Groenhoven", Witte Ro zenstraat 21, een hoorzitting gehouden over de in richting van de Witte Rozenstraat. De bewoners hebben inmiddels een brief ontvangen met een toelichting op de verschillende keuzemoge lijkheden. Bij die brief is een vragenlijstje gevoegd waarop de bewoners hun voorkeur kunnen invullen. Op de hoorzitting worden de plannen nog mondeling toegelicht en eventuele vragen beantwoord. Vervol gens wordt aan de hand van de ingevulde vragenlijs ten bekeken aan 'welk voorstel men de voorkeur geeft. Dat voorstel wordt dan in details besproken. Exemplaren van de bewonersbrief zijn nog te verkrij gen bij de informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Losse vragenlijsten zijn ook af te halen bij de Welzijnsraad, Stationsweg 28, en op Witte Rozenstraat 5. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 1 en 3 maandag 25 juni wijk 2 en 8 woensdag 27 juni wijk 5 en 7 donderdag 28 juni wijk 4 en 6 vrijdag 29 juni Gevraagd: BESCHAAFD EN ACCURAAT MEISJE ter opleiding tot tandartsassistente. Min. vooroplei ding Mavo. Leertijd plm. 18 jaar. Bij voorkeur enige administratieve aanleg of erva ring. Uitsluitend handgeschreven sollicitaties richten aan M.J. VAN DAM tandarts Plantage 10-2311 JC Leiden. Bereikbaar alleen met bus 40-15 Tel: Ó71)-892777 (071)-892777 GEEN FILIAAL. Vronkanlaan 23, Laldardorp. Gevraagd All-rounder, voor de juiste man een prima beloning. KWALITEITSSLAGERIJ VAN DER MEER Zuideinde 26, Roelofarendsveen. Tel. 01713-2312.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16