Ibertsen zeker dvocaat wellicht terug pnieuw verlies van basketballers Landenploeg voorlaatste Grote krachtsverschillen op open Munnik-toernooi 'M Telstar wellicht niet naar Groningen 5% extra verstandig met energie móet toch haalbaar zijn: rij eens met een ander mee. De Metselaars nemen nieuwbouw9 in gebruik Sport LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 JUN11979 PAGINA 9 )EN HAAG - Hoewel de technische eiding van FC Den Haag zich geen :orgen zegt te maken begint de situ- itie bij de3 club toch bedenkelijke ïloos rormen aan te nemen. Nadat halver- zoals ffege het voorbije seizoen Romeo ^etjZondervan reeds aan FC Twente ti diew,er(j verkocht en deze week Aad zjfnKila hem naar dezelfde oostelijke he- ijyb volgde is gisteren de overgang jarenkan Roger Albertsen van FC Den me€" laag naar Feyenoord rond gekomen, emco }evoegd bij het vertrek van Oekie t, loekema, die onder geen voorwaar- le meer voor FC Den Haag uitkomt ^roe'en zelfs met voetballen zou stoppen jren ndien hij in het Noorden van het lo^p|and geen club kan vinden die de ;teed! loor FC Den Haag te vragen vergoe- v^?c lingssom wil betalen, betekent dit p lat de ploeg van trainer Piet de Vis- T3"! ;er in een tijdsbestek van enige da- rleest ,en een COmpleet middenveld is JU. cwijt geraakt. Van de bezetting ■f^Vaarin het afgelopen seizoen wera e' [espeeld is slechts Jos Jonker nog 1 me iver, nadat Lex Schoenmaker enige ijd geleden ook al zijn heil elders iad gezocht. Hij vertrok zoals be- Tcend naar Edmonton, welk voorbeeld wee ver(* gevolgd door Rob Ouwehand. dach Seen rekening een *ase waarin men hij FC Den genu^jaag n0g geen rekening hield met iet al of niet tijdelijk afvallen van ^"^toiddenvelders liet de technische p litaf het oog voornamelijk vallen op e "rfcanvallers, nadat vast kwam te «taan dat Verheyen niet terug kwam F en tevens was gebleken dat Goe- rafelmans en Van Leeuwen nogal eens ^p^met blessures kampen. 'ij 11 dat kader werden namen ge- 'enlijl oemd van Andre Wetzel, Harry Me- maj is en de Britten McCullougn en (vaak Pence- Nu de overgang van Albert- Eei en naar Feyenoord tot stand is ge- »emal omen, de 22-jarige Noor die op het r an lersoonlijke verlanglijstje stond van bloec rain61* Vaclav Jezek kwam een drie- iddenariëe verbintenis overeen met de t desfcu:iPclub. staat vrijwel niets meer if: ,Den transactie met Melis in de weg. is he^elis, aan wie FC Den Haag al ge- d(uime tijd heeft getrokken, maar die loor Feyenoord niet werd vrijgege- ren, moet als eerste linkerspits gaan JSMA|\ingeren. Dan kan Wetzel de rechter- gel gaan bezetten. lehoefte deze hele gang van zaken werd Piet de Visser meent uit eigen gelederen ook het nodige te kunnen opvangen. bij FC Den Haag dus in eerste in stantie aan versterking van de aan- valslinie gedacht. Maar door de meest recente ontwikkelingen met Kila en Albertsen werd de behoefte .aan een of meer middenvelders toch FC DEN HAAG MAAKT ZICH GEEN ZORGEN OVER VERTREK AANTALSPELERS ook wel ernstig voelbaar. Eén vaca ture op het middenveld Ujkt overi gens te kunnen worden vervuld. In dat verband wordt Dick Advocaat genoemd, de tijdens het afgelopen seizoen naar de Chicago Sting ver trokken middenvelder van het in middels gedegradeerde FC VVV. Advocaat, die een jaar of vijf gele den het Zuiderpark verliet en onder dak kwam bij Koda JC, heeft inmid dels contacten gehad met FC Den Haag en het ziet er naar uit dat bei de partijen wel tot overeenstemming kunnen komen. Indien Dick Advocaat inderdaad te rugkeert naar Den Haag en ook Lex Schoenmaker zich weer meldt be schikt FC Den Haag wel over een tweetal spelers dat verre van opti maal fit aan het nieuwe seizoen be gint Hoe dit zal uitpakken dient te worden afgewacht, maar enige twij fels over hun rendement lijken op zijn plaats. Dick Advocaat keert wellicht te rug in het Zuiderpark. Eigen gelederen De technische leiding van FC Den Haag denkt overigens ook in eigen gelederen het nodige te kunnen op vangen nu een aantal vaste krachten volgend seizoen niet meer beschik baar is. Zo meent De Visser te kunnen schui ven met de vorig seizoen als rechter vleugelverdediger furore makende Cees Tempelaar en tevens Simon van Vliet naar de halflinie te kunnen laten opschuiven, waarbij dan Ton Wickel als voorstopper zou moeten fungeren. Bovendien heeft men bij FC Den Haag vertrouwen in de ont wikkeling van UEFA-international Aad van Bergenhenegouwen, die vol gend seizoen in ieder geval bij de A- selectie zal horen. FC Den Haag, dat als voorbereiding op het nieuwe seizoen waarschijnlijk een trainingskamp opslaat in Oosten rijk, heeft inmiddels afgezien van de Noor Okland. Deze international heeft De Visser onlangs aan het werk gezien, maar Okland werd te licht bevonden. Hoe het ook zij, FC Den Haag houdt aan de transacties van Kila en Albertsen een aardige grijpstuiver(naar schatting een kleine acht ton) over. Met dat bedrag moet iets zijn te doen op de transfer markt FRANK WERKMAN Roger Albertsen tekende ren voor drie jaar bij noord. jiste- -eye- igetre groe >kka; spaai luchte iners de r woi /erwa RIJN Weer is de derlandse basketbal- eg in Turijn met e handen gebleven, ar het waren gister- >nd in de wedstrijd en Griekenland wel ïden die er voor yerkt hebben. De eg wilde de herinne- aan de passiviteit donderdag tegen 'jjjnkrijk doen verge en is daarin ge- agd. Niet in werk- maar in kracht, aliteit en conditie loot het team van iets te kort. Dat terug te vinden in uitslag 7975 voor v ekenland. De stand verwege was 41—31 i#r Nederland. Quinn zal, als hij coach t, in ieder geval bij het ende Europese kampioen- ip een ploeg leiden, die de 'eg van het B-toernooi zal sen moeten doormaken, een kortere weg is na nederlagen tegen Frank en Griekenland en de resterende ontmoetingen i Polen (nog ongeslagen) België (nog zonder winst) 'lijk niet meer mogelijk, punten voor Nederland ien gemaakt door: Cra- Plaat 12, Faber 4, nsma 10, Woudstra 15, rboom 18, Van Tuyll 8 en «n andere wedstrijd voor bezetting van de zevende en met twaalfde plaats Bulgarije met 11498 België. De ruststand was 33. Sovjet Unie won in een itrijd voor de finalegroep 71—66 van Tsjechoslowa- Bij de rust leidden de met 38—31. versloeg Spanje met //BO (33-40). s* transfermarkt in de bas- alwereld heeft dit sei- een rustig verloop ge- Opvallend was eigen- alleen de versterking van j Amstelveen, de ploeg van kinsbergen die zijn co meback maakt als coach. Walter Ombre, Everett Fop- ma en de buitenlanders van Frisol (Moore en Zoet) verde digen het komend seizoen de Amstelveense kleuren. Tegen over de komst van dit viertal staat het vertrek van Marrio- neaux, Rijks en Leysner. Bij de topploegen vonden slechts incidentele verschui vingen plaats. Landskampioen EBBC zag John van Vliet vertrekken naar stadgenoot Hertogballers. P Leiden con tracteerde Ron Kruidhof van Rotterdam-Zuid als tweede spelverdeler achter Mitchell Plaat, meldde de terugkeer van Roy Leysner en wqrd op geschrikt door het vertrek van Hans van Rooden naar concurrent Groningen. De noordelijke club trok ook de andere Amerikaan Murphy van BOB aan, en kan per 1 ■juli 1980 beschikken over de andere BOB-Amerikaan, Schulz. Bloemsma (naar PSV) en Fopma verlieten de club. Cock van de Langemaat gaat van Rotterdam-Zuid naar Del ta Lloyd. Charis Sideris, afge lopen seizoen speler-coach van BOB, stapt over naar Jumpers. Hij wordt gevolgd door de Amerikaan Leftwick van Punch. De Delftse club kan tevens per 1 juli 1980 niet meer beschikken over Taylor, die vanaf die datum speelgerechtigd is bij Rotter dam-Zuid. De Rotterdamse vereniging onderging nog meer wijzigingen. Ook Frans Valkenburg en Gerrit van Buuren verdwenen en wel naar Werkendam. Oud-scheidsrechter Piet Leeg water (46) in Turijn ploeglei der van Nederland, zal zijn verdere activiteiten in het basketbal ontplooien als FIBA-commissaris. Tot nu toe was een andere oud-topscheidsrechter Cor On rust, Nederlands enige Fiba- commissaris. AKEN De prestaties van de Nederlandse springruiters in de landenwedstrijd tijdens het CHIO van Aken waren troos teloos. De voortdurende regenval had de grasmat in het met ongeveer 12.000 kleumende toeschouwers bezette Reitstadion veranderd in een grauwe moddermassa. Na hun rit waren de meeste deelnemers onherkenbaar, zo zaten ruiter en paard on der de kluiten aarde. De Nederlandse equipe bleef volledig steken. Het ging in de eerste manche al volkomen mis. Geen enkele keer kon de vorm van de strijd om de Europese titels in Wenen van 1977 (eerste) en van vorig jaar om de wereldtitels in Aken (tweede) worden benaderd. Het viertal Van den Ham, Broek, Heins en Nooren liep maar liefst 44,25 strafpunten op en bezette daar mee de voorlaatste plaats van de twaalf deelnemende equipes. Alleen de Polen deden het nog slechter. In de tweede manche wist Nederland geen enkel plaatsje meer op te schuiven, er zat niet meer in dan de elfde positie. ,De overwinning ging naar Ierland, met Darragh, Power, Roche en Macken. Toch werd het Nederlandse volkslied in Aken weer tweemaal ten gehore gebracht. Voor de tweede maal was dat ter ere van dressuuramazone Annemarie Keyzer, die met AMON een zwak bezette kuer won. Voorts was Tjeerd Velstra eerste geworden in het nummer voor vierspannen. De Fransman Marcel Rozier won het Grain d'Or een internati onaal springnummer (categorie S). Hij kwam foutloos rond in 52,6 sec. ZEIST Het bestuur betaald voetbal heeft FC Groningen en Tel star laten weten dat de zondag j.l. ge staakte wedstrijd voor de na-competitie tussen beide clubs woensdag 20 juni in de aanwezigheid van publiek op het ter rein van de Groning se club zal worden uitgespeeld. Het bestuur betaald voetbal zal FC Gro ningen wel stringente voorschriften geven tot het handhaven van de orde bij deze wedstrijd. Het ziet er evenwel naar uit dat Telstar woensdag a.s. niet in het Oosterparkstadion zal aantreden om de wedstrijd tegen FC Groningen uit te spe len. Voorzitter Ton Zwik- stra van Telstar, die al eerder als zijn per soonlijke mening gaf dat de ploeg niet naar Groningen zou afreizen: „in de regle menten van de KNVB staat dat de clubbesturen verant woordelijk zijn voor de veiligheid van zijn spelers en officials. Ik kan die verant woordelijkheid ten opzichte van mijn spelers eenvoudig niet pakken. De KNVB kan wel zeg gen dat er stringente maatregelen zullen worden voorgeschre ven. Maar geen club bestuur kan als het mis gaat de situatie in de hand houden". Eerder waarschuwde de leiding van FC Groningen dat de KNVB een kort ge ding te wachten stond als besloten werd dat de wed strijd zonder publiek zou moeten worden uitgespeeld of dat Groningen op neu traal terrein zou moe ten spelen". LEIDERDORP - De krachts verschillen in het herenenkel spel B op het open toernooi van De Munnik zijn nog groot. In de strijd voor de kwart-finale bracht slechts een partij de nodige spanning en wel het treffen tussen Bart v.d. Feen en Peter Pau wels. In de eerste set kwam het tot een tie-break, nadat Van de Feen een 5—2 achterstand had weggewerkt Pauwels won deze tie-break via scherp spel, maar rustte vervolgens te lang op zijn lauweren. En dat is iets wat je je tegen de solide tennissende Van de Feen niet kan permitteren. Via goed loopwerk, lobs op maat en een bij tijd en wijle kanonharde forehand kwam de laatste snel op gelijke voet (6—2). De derde set moest evenwel door de donkerte in de hal gespeeld worden en dat betekende voor Van de Feen een onoverkomelijke na deel. De vloer was eenvoudig te snel voor hem. Met 6—3 pakte de Pauwels de zege. In de kwartfinale moet Pau wels aantreden tegen Jan Wil lem Bruin, die zich via 60, 6—3 zonder moeite langs Hans Ekker manoeuvreerde. Bub v. d. Zee had gisteren een goede dag. Eerst moest Blommendaal het tegen hem afleggen (4—6, 7—6, 1—6) en vervolgens Jaap Temminck. Temminck probeerde op alle mogelijke manieren Van de Zee via topspin-passings van het net te houden, maar Van de Zee viel gisteren nauwe lijks te passeren. Met 3, 6—2 won hij verdiend. Tegen Van de Pols, die met 6—3, 6 1 van Wolterink won, lijkt Van de Zee bepaald niet kansloos. Bram Madera is duidelijk ge prikkeld, omdat men hem op De Munnik geen plaatsing waard vond. Met maar liefst 62, 61 schoof hij de als derde geplaatste Robbert-Jan v. d. Feen opzij. Een fikse te genvaller voor Van de Feen, die het vorig jaar nog tot de finale bracht. De overige kwart-finalisten zijn Schmidt (64, 61 tegen Oosterhof), Van de Kwast (6—2, 6—2 te gen Van de Meer) en Koe mans (6—3, 6—2 tegen Verde- gaal). Milou Bron speelde zich bij de dames bij de laatste vier. Ondanks een inzinking in de tweede set had zij tegen Ellen de Groot duidelijk het beste van het spel (6—0, 6—7, 6—2). In de halve finale moet zij het opnemen tegen de winna res van Maureen Meyer en Carina v. Wijk. In het dame senkel C plaatste L. Adriaan- sen zich als eerste voor de halve finale door middel van een 64, 64 zege op C. Ver- maat Bij de D-heren kon Witing zijn plaatsing als eerste niet waar maken. Via 6—3, 64 was het Van der Hoorn, die een ronde verder kwam. Beeld van de totaal vernieuwde kleedkameraccommodatie van de Mets, die gisteren officieel in gebruik werd genomen. Van onze verslaggever) SCHEVENINGEN-De Metselaars heeft gisteren met feestelijk vertoon enige ver nieuwde gedeelten van het tenniscomplex op de Mets in gebruik genomen. Zo kre gen de kleedkamers, waaraan sinds de bouw van de accommodatie zo'n vijftig jaar geleden nauwelijks iets was veran derd, en de bestuurskamer een 'niet on aanzienlijke face-lift. De gehele verbou wing van de Mets vergde een bedrag van zo'n vier ton. Van dit bedrag kon evenwel niets wor den gedaan aan de toeschouwersaccom modatie. Kijkers bij de komende evene menten van de Metselaars, dat dezer da gen ook het 40-jarig bestaan viert, die nen nog steeds plaats te nemen op de half vermolmde houten bankjes die daar al vele jaren staan. Op de gisteravond gehouden receptie was er echter nie mand die zich daar zorgen over maakte. Een fase in de verbouwing van het be langrijkste tenniscomplex van ons land was afgesloten en over het resultaat daarvan mag men bij de Metselaars te recht zeer tevreden zijn. Wesemael blijft in leiderstrui OBERSIGGENTHAL - De Zwitser Rene Sa- vary heeft de tweede etape van de wielerron de van Zwitserland op zijn naam gebracht. Het was een rit over 170 kilometer van Wild- haus naar Obersiggen- thal. De Belg Wilfried Wese mael van de ploeg van Peter Post behoudt de leiding in de algemene rangschikking. 1. René Sa vary (Zwi) 170 km in 4 uur 21 min. 48 sec.: 2. Paul Wel lens (Bel) z.t; 3. Willen Peeters (Bel) z.t; 4. Bruno Wolfer (Zwi) Z.L; 5. André Dierickx (Bel) z.t 15. Scheunemann; 24. Jan Raas; 33. Henk Lubberding; 41. Aad van den Hoek; 46. Gerrie Knetemann. Algemeen klassement 1. wilfried Weselmael (Bel) 9 uur 25 min. 0 sec.; 2. Keiler (Zwi) op 6 sec.; 3. Salm (Zwi) op 8 sec.; 4. Jacobs (Bel) op 17 sec.; 5. Wolfer (Zwi) op 2.46; 8. Knetemann (Ned) op 2.54; 13 Lubberding (Ned) op 3.03; 34 Scheunemann op 3.21: 4z. Raad op 3.26; 57. Van den Hoek op 5.06.' De Portugees Agostinho heeft de tweede etappe van de Midi Libre gewonnen. Hij legde de afstand van Ales naar Sete over een afstand van 156 kilometer af in vier uur, en 11 minuten. De Italiaan Saronni eindigde in dezelfde tijd als tweede en blijft leider in het algemeen klassement. Hennie Kuiper was met een vierde plaats de beste Nederlander. Uitslag: 1. Joaquin Agostinho (Por) 156 km in 4.11; 2. Saronni (Ita) z.t; 3. Villemiane (Fra) z.t; 4. Bonnet (Fra) z.t; 5. Kuiper (Ned) z.t; 19 Maas 4.11.32. Algemeen klassement: 1. Saronni 9.24,07; 2. Bonnet op 17 seconden; 3. Villemiane op 17 se conden; 4. Agostinho op 18; 5. Kuiper op 20; 15. Maas op 59. Van der Torre in eindstrijd OVIEDO Marjan van der Torre heeft de eindstrijd be reikt van het Applebowl ten nistoernooi in Oviedo. In de halve finales won zij met 61 7—5 van de Zuidafrikaanse Suzanna Rolleston.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 9