SIMON Demonstratie besluit actie ,,Wij willen Pronk houden 'Mogelijkheid tweede sporthal onderzoeken' Commissieleden'7 boos op wethouder over uitblijven van brief R Tien jaar Re school in Lisse Auto tegen boom Nog één zomertje slapen REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 15JUM11979 pa3T/ KATWIJK Onder begelei ding van de politie en in stromende regen, hebben meer dan 120 leerlingen van het Katwijkse Pieter Groen College gisteren in optocht gelopen van school naar het zalencomplex Tripodia, waar zij de aktie „wij willen Pronk" hebben beëindigd. De aktiegroep had de toneel groep Proloog uitgenodigd, die met een kritisch onder- wijsstuk „Geen vingers..." de protestakties tegen het ont slag van de maatschappijle raar Jan Dirk Pronk, wegens zijn C.P.N.-lidmaatschap, mu zisch besloot. De optocht en Proloog wer den op een zo'n danig tijdstip door de aktiegroep „Wij wil len Pronk" georganiseerd, dat het lesgebeuren niet gehin derd werd. Dit in tegenstel ling tot de staking, die eerder deze week werd gehouden. Maar, volgens Elma Oosthoek, medelid van het organiseren de aktiecomité, was deze sta king voortgekomen uit een frustratiegevoel, vlak na een gesprek tussen het schoolbes tuur, die de leraar voor het komende jaar niet wil herbe noemen, en de aktiegroep van leerlingen. De hele zaak begon te rollen, toen het schoolbestuur begin van dit jaar anoniem te horen kreeg, dat Jan Pronk een C.P.N.-er is. Iets waar de maatschappij-leraar eerlijk voor uitkomt, en waarvan hij zegt, dat het zeker niet in strijd is met zijn christelijke opvattingen, eerder er een ge volg van is. Zowel een groot deel van zijn collega's, als de leerlingen vinden dat Pronk moet blij ven, ten eerste omdat hij een goede leraar is, maar ook om dat hij de doelstellingen van de school onderschrijft Een poging van de leerlingen en leerkrachten, om tot een dis cussie met het bestuur te ko- Een kwartier na aanvang was er een handjevol jeugdige demonstranten op het schoolplein van het Pieter Groen College. getuigenissen van bijval voor de aktie „wij willen Pronk" zijn binnen gekomen, onder andere van Pax Christi, de pastors van de studenten ec clesia te Leiden, een aantal universiteitsfaculteiten en po litieke partijen of groeperin gen. Zelfs vragen in de Twee de Kamer zijn aan minister Pais gesteld, door de D'66-er Mertens. Hoe het ook zij, het bestuur houdt ijzig „geen kommentaar" vol, een kom- mentaar dat toch zeker vol gend kursusjaar door de leer lingen geëist gaat worden, want, zo zegt men, de identi teit van de school staat op het spel. men over de affaire Pronk en de daaruit naar voren geko men konsekwenties, is tot nu toe zeker nog niet bevredi gend verlopen, vandaar dat de aktiegroep, maar ook een aantal leraren, volgend jaar met de ouders, de leerlingen en de leerkrachten eens goed over het principe achter de zaak Pronk willen gaan pra ten. De aktiegroep zegt, dat tegen het ontslag van Jan Pronk nu niets meer te doen is. Van daar dat de aktie„wij willen Pronk" gistermiddag beëin digd is, maar, voordat de va kantie volgende week ingaat, zullen er eerst brieven naar de ouders gestuurd worden, waarin de leerlingen één en ander over de affaire uit de doeken willen doen. Elma Oosthoek zegt dat veel ouders adhesie betuigd hebben aan de aktiegroep. maar ook ne gatieve reakties zijn binnen gekomen. In ieder geval blijkt, volgens Elma, dat veel ouders vinden dat door de starre zwijgzame houding van het bestuur, zij buitenspel ge zet zijn. Wat betreft de adhesie-betui- gingen hebben de organisato ren niet te klagen. Honderden OEGSTGEEST - Ongeveer een maand geleden adviseer den de leden van de commis sie Verkeer en Vervoer te Oegstgeest dat men gezamen lijk met Warmond een brief moest opstellen aan de Pro vincie met betrekking tot af sluiting van de Haarlemmer- trekvaartweg. Gisteravond bleek dat die brief nog steeds niet onderweg was naar Den Haag en dat vond met name de socialist Koh- lbeck een kwalijke zaak. „Dat zoiets een maand moet duren maakt mij kwaad. Als de Provincie uit de kranten verneemt wat er staat te ge beuren vraagt men zich daar nu ook wel eens af waar die brief blijft". Kohlbeck kon het zich niet al lemaal goed voorstellen. Ook de liberaal Reilingh protes teerde tegen de gang van za ken daarin gevolgd door de Christendemocraat Kakebee- ke. De heer Thorn verklaarde IN ZAAK DUIVENVOORDE- TUINEN Leidschendam wint kort geding LEIDSCHEND AM/DEN HAAG De president van de Haagse rechtbank, mr. J.H. Blaauw heeft de gemeen te Leidschendam in de zaak van de verkoop van de tui nen in de wijk Duivenvoorde in het gelijk gesteld. De be slissing van mr. Blaauw heeft tot gevolg dat een aan tal bewoners niet de toege zegde strook grond van vijf meter, maar van drie meter breed van de gemeente kan kopen. Het kort geding was aange spannen nadat de gemeente raad op twee april op voor stel van B en W had besloten tot verkoop van stroken grond van drie meter breed, omdat anders de toch al ge ringe groen- en speelvoorzie- ningen in de wijk nog meer zouden worden beperkt Bij de voorbereidingen van de bouw van de woningen was de, toen nog aanstaande, eige naren echter op verschillende manieren - onder meer via een brief van B en W en een tekening, de overtuiging bijge bracht dat zij een strook van vijf meter toegewezen zouden krijgen. Hierbij was zelfs de grondprijs al genoemd. Unicef-markt in Voorhout VOORHOUT Leerlingen van de Voorhoutse scholen „Opstapje" en de „Antonius- school" organiseren woensdag 27 juni een Unicefmarkt op het plein van de beide scho len. Onder het motto „Voor het kind, door het kind" worden vanaf 19.00 uur zelfgemaakte handarbeidprodukten ver kocht. Tijdens de Unicef markt zullen de scholieren een aantal internationale dan sen uitvoeren. Ook worden er dia's van de opening van de nieuwe kleuterschool ver toond. Op de markt is een in formatiestand van de Unicef. De volledige opbrengst van de markt is bestemd voor deze hulpbiedende organisatie. WASSENAAR - Op de Groo- thaezebroekseweg te Wasse naar heeft vannacht een ern stig ongeluk plaatsgevonden. Een auto, waarvan de be stuurder in kennelijke staat verkeerde, vloog uit de bocht en kwam tegen een boom tot stilstand. Van de vier inzittenden, die elk de Amerikaanse nationali teit bezitten, moest een twee tal met zware verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. GEMEENTE OEGSTGEEST IN NOTA: OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest wil onderzoeken in hoeverre de realisatie van een tweede sporthal in de gemeente Oegstgeest haalbaar is. Zij wil daarbij het idee niet uitsluiten dat realisering door particulier initiatief geschiedt.Aanleiding is het feit dat de sportverenigingen in Oegst geest in toenemende mate de buitensporten afwisselen met aktiviteiten in sporthal of sportzaal. Vooral het microkorfbal, tennis, zaalhandbal, -hockey, -voetbal en zaalcric ket, heeft een steeds groeiende behoefte aan ruimte. Aan deze wensen kan echter niet of nauwelijks tegemoet worden geko- men,omdat de specifieke binnensportvereni gingen, zoals badminton-, vollleybal- en basketballclubs, door toename van de lede naantallen reeds dringend behoefte hebben aan uitbreiding van het aantal gebruiksu- Dit valt op te maken uit de tweede follow- up van het college van burgemeester en wethouders op de nota inzake planning van de nodige recreatieve- en sportvoorzieningen in de gemeente Oegstgeest, die in de raads vergadering van 28 juni wordt behandeld. De nota voorziet op korte termijn de reali sering van een specifieke tafeltennisaccom- modatie op het terrein van de rioolwaterzui veringsinstallatie. Hier wordt tevens een pu- pillenveldje voor korfballers aangelegd. De aanleg van een nieuw voetbalcomplex voor U.D.O. ten noorden van de korfbalvelden betekent voor de verenigingen Oegsgeest en U.D.O. dat zij binnenkort over een eigen ac commodatie kunnen beschikken. Door de aanleg van een tennisaccommodatie en een korfbalveldje op het terrein van de rioolwa terzuiveringsinstallatie wordt voorlopig afge- zien van het idee van een hertekamp of kin derboerderij op die plaats. Het college wil daar bij de invulling van de gebieden ten noorden van Haaswijk nog eens op terug komen. De gemeente is verder met plannen bezig om voor A.S.C. een zelfde voetbalcom plex te realiseren als van U.D.O. De velden moeten echter zo worden gesitueerd dat de aanleg van twee cricketpitches tussen de speelvelden mogelijk is. Voor A.S.C. zou ten noorden van de wijk Haaswijk een sport complex gerealiseerd kunnen worden. De gemeente wil zo snel mogelijk overgaan tot het asfalteren van het trapveldje aan de Rozenlaan. De op het terrein staande bas ketballborden zouden dan verplaatst kunnen worden naar het speelterrein aan de Kamp erfoelielaan. Gelet op de belangstelling voor het basketball wil de gemeente onderzoeken op welke plaatsen met harde ondergrond eveneens borden geplaatst kunnen worden. Ten -aanzien van de recreatieve voorzienin gen wil de gemeente in het gebied ten noor den van Haaswijk zoveel mogelijk voorzie ningen scheppen. Zij denkt daarbij aan een natuurijsbaan, waardoor het ijsbaante nabij kasteel Oud Poelgeest vervangen kan wor den ter uitbreiding van het Heempark. Ver der zouden er langs de „put van Menten" en langs de oevers van het Oegstgeesterka- naal ruiterpaden kunnen worden aangelegd. Andere overdenkingen zijn de aanleg van enkele onoverdekte tennisbanen in de on middellijke omgeving van het toekomstige A.S.C. complex en een overdekte tennishal met mogelijkheden voor bowling, squash en .sauna. Rijnsburgers die nog steeds de illusie hebben deze zo mer al een duik te kunnen nemen in het nieuwe golf- slagbad, zullen zich voorlo pig nog even zeewaarts moeten begeven. Door het lange uitblijven van de mi nisteriële goedkeuring en de strenge winter, kon de ge plande openingsdatum (zo mer '79) al in een vroeg sta dium naar het rijk der fabe len worden verwezen. Met een beetje geluk zullen de drie miljoen gulden kostende buitenbassins pas in novem ber klaar zijn. Juist tegen deze tijd worden de meeste buitenzwembaden al weer gesloten. LISSE De leerlingen van de Rembrandt- school en de kleuterschool 't Poeltje in de Lissese Poel polder vieren volgende week het 10-jarig bestaan van hun school. Voor de 500 leerlingen en vele oud-leerlingen van de beide scholen is een uitvoerig feestpro gramma samengesteld. Op 22 juni begint het feest met een muzika le rondgang door de Poelpolder. Vanaf 19.00 uur trekken de kinderen in optocht door Lisse, op de voet gevolgd door drumband „Tou moet blijcken". Op 25 juni is er een grote balonnenwedstrijd en een „kijk en praatavond" in ae itemorandtschool, waar dan tevens een expositie van werkstukken is. 26 en 27 juni staan in het teken van de musicals die door de kinderen van 't Poeltje worden opgevoerd. De reünie van oud-leer lingen en leerkrachten begint donderdag avond 28 juni om 19.30 uur in de Rem- brandtschool. De leerlingen van de basis school voeren donderdag 5 juli een musical op in het Fioretticollege aan de Lissese Sportlaan. Deze feestavond is speciaal be stemd voor de toekomstige leerlingen van de jubilerende Rembrandtschool. heheüsi VOORSCHOTEN Avanti houdt morgen op het ijsbaan terrein aan de Nic. Maeskade in de Vlietwijk weer haar jaarlijkse buitenspeldag. Er worden weer een flink aantal behendigheidsspelletjes uitge zet zoals waterdragen, spijker slaan, zaklopen, kruiwagenra ce, boegsprietlopen enz. Ieder een tussen de 3 en 83 jaar kan vanaf half elf een begin met de spelen maken. Na 1 uur is het niet meer mogelijk om je in te schrijven. RIJNSBURG Woningbouw vereniging „Spinoza" viert op 27 juni het 50-jarig bestaan van de Rijnsburgse vereniging met het aanbieden van een geschenk aan het gemeentebe stuur in „De Voorhof' aan de Rijnsburgse Vliet NZ. Na het officiële gedeelte is er van 17.00 tot 18.00 uur een recep tie. VOORSCHOTEN De Regi onale (hervormde) Jeugdraad en het Jongerenpastoraat Voorschoten hebben ook voor dit jaar van 8 juli tot 16 juli weer een reis naar Taizé ge organiseerd. Daar vindt iede re zomer rondom het oecume nisch klooster een ontmoeting plaats van duizenden jonge ren uit vele landen. Men kan er deelnemen aan gespreks- en stiltegroepen. De reis per trein naar Taizé en de ver blijfkosten zijn ongeveer 250 gulden. Maandag 25 juni is er een informatie-bijeenkomst in het Jongeren-pastoraat aan de Leidseweg 33 in Voorschoten. Omzet Rabobank Noordwijkerhout toegenomen Het balanstotaal van de Noordwijkerhoutse Rabobank is het afgelopen jaar met 23% tot 75 miljoen gulden toegeno men. „Dit is mede gezien de lage inflatiegraad redelijk te noemen. De neiging tot spa ren schijnt iets te zijn afgeno men, hetgeen echter gecom penseerd wordt door de groei van termijndeposito's", zo schijft het Rabobankbestuur aan haar leden.Het winstsaldo over 1978 is ruim 176.000 gul den. Dit bedrag wordt toege voegd aan de post Algemene Reserve. echter dat een derg brief toch eerst de moest passeren omdat[ commissie geen neemt. „Maar u had in geval de Provincie bellen", aldus i Waaraan Reilingh toei dat zoiets toch minstei nen een week had zijn afgehandeld. „Als de concept-brief foi langs alle instanties mi pen zijn wij weer drie den verder", aldus Kol Intussen blijven de sch« suren langs de Leidse van kracht en is de we| steeds niet voor alle keer afgesloten. De E. (tot voor kort ENWB) honderden overtredingen! automobilisten gekonstatf Haaswijk G0EDK00P#GEZELUG Donkersteeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45. j In de nieuwe wijk Ha; moeten zoveel mogelijkf" scheiden fietsroutes los van de grote wegen, over de nieuwe kanaal moet een afscheiding tl P rijweg en fietspad zijn 5*er zal bestudeerd worden l^s' het betekent wel een vei ling van de wandelpaden P®, de brug. Er zijn maar liefst 869 ties binnengekomen o[ n& tweede deel van het ver! ors rapport dat uitgebrac! ®'ta door het verkeersdesk bureau D.H.V. Van die ®as ties staat bijna 54% afwi tegenover een ver keen 8er 43% staat positief tegei )lta „alternatief nr. 3", w ste Oegstgeest in wijken opgesplitst van waaruit d tomobilist alleen via de 8 weg zich van de ene na: andere wijk kan begevei commissieleden wisselden ge tijd van gedachten h( TS verdere behandelingsproc re zou moeten zijn. In i 'XJ geval worden alle reacti het definitieve ra: en verwerkt. Tevens zal nor01 r hoorzitting worden geh >ui 99 Grenspaal op mo numentenlijï/l LEIDSCHENDAM - Sl secretaris G. C. Wallil Vries heeft de grenspaalltl1 sen het voormalige an (thans gemeente Leids 001 dam) en Voorburg op dl,ee numentenlijst geplaatst. [°R De aan Leidschendam 1 rende grenspaal is naast" mening van de staatsse ne* ris van historische wa|M De natuurstenen paal 1770 geplaatst en is vc van piëdestal en dei waarop gekroonde w: 8" van Voorburg en Veur 8 linten met inscripties. D )e meenteraad moet zich ovm^ plaatsing van de gren:1731 staande tussen Looiersla: -l Voorburgseweg, uitsp: !eg maar burgemeester en sc houders hebben de comr1 al voor openbare werkei ore ruimtelijke ordening, dii 1 maandag hierover moet en_: seren, al meegedeeld gee zwaar te hebben tegen sing op de lijst ïlijl Grote bazar Mariënhave WARMOND In het pleegtehuis Mariënhave pe: Warmond worden morgei en bazar, rommelmarkt en andere aktiviteiten gehoi nde De Warmondse bevolkin 'an dan in staat zijn de fraaie werkstukken, gen door de bewoners van riënhaven, te bezichtigt erii eventueel te kopen. De opbrengst is besten* me een financiële aanzet te 1 n 1 voor de aanschaf van ee: let te passen personenbusje met name de bewonefi|ocl zich in een rolstoel voortbewegen en daarom n vaak met uitstapjes mee 'an nen. Indien de weerson et digheden het toelaten 'ed er s'middags om half pi een demonstratie parad iet pringen gegeven op de K ]n terwei achter de oude ew naast Mariënhaven. De I °g geopend van 10.06 m leei off 'or or! ist. ZOETERWOUDE De mene Ledenvergadering de voetbalvereniging I burg wordt vanavond f,et. .'acht uur gehouden. Bc rijkste punt van bespijF vormt de behandeling nieuwe statuten.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4