Sassenheim kri j gt verkeerscirculatieplan Dringende renovatie bejaardenhuis Hofwijck CDA SLIKT BEDENKINGEN IN Kansen op NS station in Voorhout groeien n Sole Mio's zuster Van der Mey gaat met pensioen Braderie: hoogtepunt in Zoeterwoudse week REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 13JUNM979 pAG|j SASSENHEIM „Duur, onverwacht en de oorzaak van bijzonder veel con sequenties". Aldus kwalificieerde het CDA-raadslid Van der Fauge gistera vond het verkeerscirculatieplan in de Sassenheimse raad. Het college van burgemeester en wethouders had de raad gevraagd een bedrag van ander halve ton beschikbaar te willen stellen voor een onderzoek van de Grontmij b.v. met betrekking tot een dergelijk plan. Het college stelde in zijn toelich ting dat tegenwoordig de verschillende vervoerswijzen allen hun eigen claim leggen op de openbare weg. Hieruit vloeien diverse conflictsituaties voort. Een verkeerscirculatieplan zou kunnen helpen deze conflicten te voorkomen. Tevens is een verkeerscirculatieplan van belang met het oog op het bepaal de in de ministeriële beschikking Bij dragen voor voorzieningen ten behoeve van het wegverkeer en het openbaar vervoer in en om de steden. Van der Fange vroeg zich af of de ge meente al toe is aan een dergelijk ver keerscirculatieplan en ook wees hij erop dat er te weinig contact bestaat tussen de verkeerscommissie -en de commissie voor financiën. „Het plan kan dringend zijn, maar dit voorstel is te vlug, er moet eerst nog studie plaats vinden. De adviezen van deskundigen zijn nodig", zo zei Van der Fange. Het CDA-raadslid zei verder dat het geens zins zeker is dat de rijkssubsidie er komt. Eén en ander overwegende vond Van der Fange voldoende aanleiding om dit agendapunt naar een volgende vergadering uit te stellen. Met de CDA was de WD'er Horstman het geheel oneens. Hij stelde enigszins verbaasd dat in de verkeerscommissie twee CDA- leden zitten en dat ook de wethouder voor financiën van die partij is. Weinig begreep Horstman derhalve van de ge reserveerde houding van Van der Fan ge. Horstman zei verder dat er in de verkeerscommissie geen enkele aarze ling ten aaanzien van het opstellen van een verkeerscirculatieplan had bestaan, maar dat in deze commissie dan ook een deskundige aanwezig is. De WD'er zei volledig achter het plan te kunnen staan. Ook Progressief Sassenheim was voor het verkeerscirculatieplan. Mevrouw Van Bruggen was verbaasd over de houding van het CDA en zei te hopen dat het opstellen van het plan wel met voldoende voorlichting aan de bevol king zal geschieden. Overleg Burgemeester Kret wees er in zijn ant woord op dat het CDA geen officieel voorstel tot terugname van het voorstel had gedaan. Hij zei dat er weldegelijk zorgvuldig overleg had plaatsgehad. Op 17 mei had de verkeerscommissie twee en een half uur over deze kwestie ver gaderd tesamen met de wethouder van financiën en de Grontmij. De adviezen van de verkeerscommissie ten aanzien van het verkeerscirculatieplan waren toen positief. Ook is in die tijd de fi- culatieplan echt nodig is. In 1967 werd de beschikking Rijkssubsidie van kracht die voorzag in subsidies van tachtig procent voor aankopen en van vijftig procent voor uit te voeren wer ken, met betrekking tot omleidingswe gen langs dorpskernen. Deze regeling kan voor Sassenheim zeer belangrijk zijn gezien de plannen om de Hoofd straat af te sluiten en hiervan een win- kelerf te maken. Zou Sassenheim dit willen dan zou de Hoofdstraat door de gemeente van de provincie moeten wor den gekocht waarvoor de genoemde subsidie dan zou kunnen gelden. Voor het in aanmerking komen van deze subsidie zou een verkeerscirculatieplan dan echter wel nodig zijn. Als andere punten waarbij subsidie zou kunnen worden verleend noemde Kret het ont sluiten van plan Wasbeek via de Nar- cissenlaan en het verkeer van Kruis punt Noord naar de Rijksweg. „We moeten met deskundige hulp gnp krij gen op onze wensen", zo formuleerde Kret het. Hij stelde verder nog dat de gemeente er, om in aanmerking te ko men voor subsidie, op tijd bij moet zijn. Het nut van uitstel tot een volgen de vergadering zag hij dan ook in het geheel niet. De CDA stelde bij monde van de heer Van der Fange dat door het betoog van de burgemeester veel duidelijk was ge worden. Toch had de partij nog wat bedenkingen over de financiële conse quenties vhn het plan. Na een op ver zoek van het CDA gehouden schorsing, kon de partij zich met het voorstel ver enigen. Wel werd gevraagd om meer tijd voor voorstudie bij de commissie vergaderingen. Progressief verzet tegen bouwplan in Wasbeek SASSENHEIM Progressief Sassenheim heeft gisteravond tegen het voorstel van het Sassenheims college gestemd om grond te verkopen aan een aannemer in het plan Wasbeek ten behoeve van huizenbouw. In het plan zouden 28 wo ningwetwoningen, 69 premie- koopwoningen, twaalf zoge naamde schakelwoningen en twintig vrije sectorwoningen worden gebouwd. De schakel woningen zullen niet in de ge- subsidiëerde sfeer komen te liggen. Ze worden derhalve verkocht als vrije sectorwo ningen. Door deze schakelwo ningen buiten de premiesfeer te halen wordt de gemiddelde prijs van de andere premie koopwoningen naar beneden gehaald. Hierdoor zullen meer mensen in staat zijn om een premiekoopwoning te kopen. Eind augustus zal een begin moeten worden gemaakt met de bouw. Mevrouw Henstra van Pro gressief Sassenheim wilde graag weten waarom er ach teraf geen verantwoording is gekomen dat de prijs van vooral de schakelwoningen hoger is uitgevallen dan aan vankelijk was begroot. Ze wil de weten waarom hier geen verantwoording was afgelegd in de commissie volkshuisves ting. Ook had Progressief Sassenheim graag een discus sie over de bouwmethode ge zien. Volgens de partij speelt het college van burgemeester en wethouders de aannemer op de manier die nu gevolgd werd, alle troeven in handen. Bundeling van Noord wijkse middenstand NOORDWIJK Na ampele discussie heeft de ledenverga dering van „Noordwijk Ac tief" gisteravond in restau rant De Boer unaniem beslo ten over te gaan tot ophef fing van de vereniging en sa men met de KIN de Onder nemingsvereniging Noordwijk te Voorzitter Van den Berg zette de motieven uiteen, die tot de fusie van de middenstandsor ganisaties in Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Binnen hebben geleid. Als één blok van ondernemers meent men sterker te staan bij het optre den naar buiten en ook tegen over de gemeente. Bovendien verwacht men dat niet alleen neringdoenden, maar ook an dere ondernemers en uitoefe naars van vrije beroepen tot de nieuwe vereniging .zullen toetreden, waardoor men tot een grotere formatie komt De' Ondernemingsvereniging Noordwijk kreeg van „Noord wijk Actief" groen licht en zal binnenkort starten met een gezamenlijk bestand van 150 leden. Het dagelijks be stuur van „Noordwijk Actief" zal zitting nemen in het voor lopige bestuur van de O VN tot in september a.s. een defi nitief bestuur zal worden ge kozen. Ongeval in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT - Een 16-jarige bromfietser uit Noordwijkerhout is gister middag gewond geraakt bij een ongeval op de Noordwij- kerhoutse Duin en Dal. De Kantorij in Katwijk KATWIJK Het Christelijk Jongerenkoor „De Kantorij" uit Oegstgeest geeft op 15 juni in samenwerking met de Sassenheimse organist Hans van Nieuwkoop een concert in de Dorpskerk aan de Kat- wijkse Kerklaan. Het jongerenkoor heeft zich de laatste jaren onder leiding van Theo Tobé bekwaamd in de uitvoering van het Neder landse kerklied en de cantate. Hans van Nieuwkoop studeer de bij Albert de Klerk en be- haalde bij hem ook de „Prix de Excellence". Het concert in Katwijk be staat uit werken van Swee- linck, Schutz, Pachebel, Tallis, Blow, Parry en enkele liede ren uit het liedboek der ker ken. Op het orgel worden werken van Kerll, Scarlatti en Bach uitgevoerd. Het concert wordt besloten met Voluntary in d. van J. Stanley. De toe gangsprijs voor het concert dat om 20.15 uur begint, be draagt 4,50 gulden. llllllllllllll Ravage na botsing Deze ravage bleef gisteren achter na dat een personen auto op de rijks weg Amsterdam- Den Haag ter hoogte van Leid- schendam in bot sing kwam met een vrachtwagen en tegen de vang rail belandde. Een van de inzittenden raakte zwaar ge wond. Door de botsing onstond een file van zeker vijf kilometer. Het bejaardencentrum „Hofwijck" OEGSTGEEST Het Oegstgeestse bejaarden tehuis „Hofwijck" zal in de nabije toekomst ingrijpend gerenoveerd moeten worden. Het bestuur van Hofwijck heeft hiertoe onder druk van de provinciale inspectie besloten. Op het moment voldoet het uit 1950 daterende te huis niet aan de gestelde normen. De kamers zijn te klein en bovendien is er in de wonin gen geen doucheruimte. Het bejaardencentrum zal vergroot kunnen worden door de voor- en achtergevel enige meters te verplaatsen. Na de verbouwing zal Hofwijck onderdak kunnen bieden aan alle 80 bewoners. Onder de bewoners van „Hofwijck" is nogal wat onrust ontstaan omtrent de toekomstige renovatieplannen. De bejaarden vrezen dat ze hun woonruimte kwijt zullen raken en dat de verbouw ingrijpende financiële gevolgen zal hebben. Bovendien verwachten de bewoners nogal wat ongemak van een tijdelijke onderb renging in de renovatieperiode. Er is inmid dels een bewonerscommissie gevormd die de belangen van de bejaarden van Hofwijck moet beschermen. De gemeentelijke commissie welzijnszorg b en w geadviseerd niet met de verboi accoord te gaan als er geen goede oj voor de bejaarden gevonden is. Om de rustheid bij de bewoners van Hofwijck mogelijk weg te nemen is er besloten h novatieplan in een overlegsfeer zoveel lijk te begeleiden. Wel zeker is dat de gingskosten na de verbouwing hoger uitvallen. Op het moment betalen ruim jaarden hun eigen verzorgingskosten. renovatie zullen zij door de financiële bij van de gemeente niet méér hoeven te bi voor hun onderdak in Hofwijck. Er ziji geen concrete plannen voor het tijdelijk derdak. In Oegstgeest wordt gedacht aa oplossing in Leiden of de toekomstige wijk Haaswijk. Het onderbrengen van bejaarden in leeg; de hotels en pensions zoals onlangs in gom is vertoond, behoort niet meer tot d gelijkheden. Hier heeft de provinciale tie op de bejaardenoorden inmiddels he over uitgesproken. VOORHOUT De mogelijk heden dat in Voorhout het eerste NS-station in de Bol lenstreek zal worden aange legd wordt steeds groter. Vandaag is er een gesprek tussen vertegenwoordigers van gemeenteraad en College van b en w van Voorhout met een delegatie van de Ne derlandse Spoorwegen. In dit gesprek zal centraal staan het door de gemeente ont worpen plan „Oosthout" dat de bouw van vijftienhonderd woningen beoogt. Indien dit plan binnenkort de gemeente raad van Voorhout inderdaad passeert, lijkt het nu al vrij wel zeker dat NS het station zal aanleggen. Het station kwam gisteravond eveneens er sprake tijdens een vier uur durende verga dering van raadscommissiele den en b en w met een dele gatie van Stad en Landschap Een vergadering waarin te vens het onderwerp „ontslui tingsweg" aan de orde kwam De weg, die het nieuwe Voor hout met het oude gedeelte zal moeten gaan verbinden, zal volgens de plannen wor den omzoomd door een twee meter hoge „geluidswal". Een wal die volgens onder andere CDA-raadslid Borst „de juist beoogde integratie" in de weg zou kunnen staj Het plan Oosthout, dal fc. juni in de raadsvergi j i van Voorhout zal word B/ handeld. voorziet in de j van vijftienhonderd wor verdeeld over minstens wijken en is mede be <EI voor andere woningzoeki Use in de Bollenstreek. De deelsleutel voor de soorlpo1 ningen is in principe den in 45% woningwet-, premiekoop- en 15% vrijl torwoningen. Alternatl zoals deze gisteravond vri 'le| voorgesteld, zullen echte 'orj worden bezien. NOORDWIJK Zuster H. van der Mey, adjunct-directri ce van de reumatologische kliniek „Sole Mio" zet op 15 juni een punt achter haar veeljarige loopbaan in de verpleging. Zij gaat dan we gens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van een welverdiende rust genieten. Ter gelegenheid van dit af scheid wordt haar door het bestuur van de Stichting Reuma Kliniek „Sole Mio" in hotel-restaurant „De Beurs" aan de Voorstraat een recep tie aangeboden. Van 17 tot 18.30 uur bestaat daar voor iedereen gelegenheid om zus ter Van der Mey geluk te Zuster Van der Mey begon haar carrière in de verpleging op 1 augustus 1945 bij de Stichting „Endegeest" te Oegstgeest. waar zij het zoge naamde „zwarte kruis" voor krankzinnigenverpleging be haalde. Ruim drie jaar later trad zij in dienst van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Hier deed zij examen voor het diploma A voor zie kenverpleging het zoge naamde witte kruis waar aan in 1951 de aantekening kraamverpleging („ooievaar tje") werd toegevoegd. In het Academisch Ziekenhuis was zuster Van der Mey werkzaam op de reumatologi sche afdeling, maar toen in 1956 zuster Oostdijck wegens ziekte uitviel, werd zij gedeta cheerd bij de Stichting Leidse Rheumatologische Kliniek ..Sole Mio" te Noordwijk. Daar vond zuster Van der Mey voorgoed haar werkter rein. Op 1 december 1957 werd zij op voordracht van prof. dr. Goslings en dr. Rümke aangesteld tot eerste verpleegster, waarnemend hoofdverpleegster, en nog geen twee jaar laer volgde haar benoeming tot adjunct- directrice van „Sole Mio". LEIDERDORP - Het deel vanaf de school Zijlkwartier tot aan de bocht bij de Steen bakkerslaan van de Splinter laan wordt de komende we ken opnieuw bestraat. De werkzaamheden starten maan dag 18 juni bij de school. In verband met het doorgaande openbaar vervoer, blijft tel kens ëën weghelft voor het verkeer beschikbaar. De her- bestrating duurt ongeveer vier weken. Aansluitend wordt de busbaan aan het einde van de Splinterlaan verbeterd. De ge meente Leiderdorp vraagt de bewoners langs dit stuk van de Splinterlaan s'avonds niet hun auto's te parkeren op een plaats die de voortgang van het werk kan hinderen. Alsof wethouder v.d. Heijden het succes al van tevoren kon voor spellen opende hij gisteravond de braderie op het Watertje met de hoop dat een viering van het zoveeljarig bestaan van Zoeter- woude regelmatig zou plaatsvin den. Inderdaad deed de gezellige drukte op het pittoreske Water tje velen weer denken aan de viering van Zoeterwoude 700, twee jaar geleden Veel pedrii- ven waren weer aanwezig met dezelfde attraktie als toen, ande re waren met iets nieuws op de ..markt". Vooral de verenigingen zorgden voor een ludiek ele- mfent. Zo kon er in 't Watertje gevist worden, gesmeten worden naar iemand in een schavot aan de overkant van het water, was er een Kop van Jut aanwezig alsmede een poffertjestent en was er zelfs de gelegenheid om een wedstrijd te houden in.het oude Hollandse „koek slaan". De stand van Huize de Weipoort verdiende bijzondere aandacht, niet alleen omdat hij twee jaar geleden niet aanwezig was maar vooral door het informatieve ka rakter. Nu de bouw in de Zwet- polder binnenkort werkelijk van start gaat, is de kalender die gratis verstrekt wordt, de aan wezige maquette en de tekenin gen van het te bouwen complex een bijzondere serviceverlenina aan de Zoeterwoudenaren Ook kan men hier een elpee kopen die door medewerkers van de Gemiva gemaakt is. De tevreden gezichten van de mensen die de verschillende stands bemannen, doen vermoeden dat de braderie die tot vanavond 22.00 uur geo pend is, een groots hoogtepunt zal zijn in de Zoeterwoudse week. Vandaag wordt ook ge start met de avonddriedaagse voor de lagere scholen. Minder mannen werkloos LEIDEN De werkloo onder mannen in de pr cie Zuid-Holland is in van dit jaar ten opzicht* een maand daarvoor g«| t van 26.674 naar 25.*"" percentages uitgedrukt dat 3,4 van de afhanlu beroepsbevolking stelling tot een landt werkloosheid van 3,7. ling van de werkloo deed zich niet voor in (plus 58) en in Gorin (plus 23). Dat zei specteur-directeur voor beid in deze provinci heer Luijf op de maand se persconferentie. Met uitzondering werkloosheid onder het toorpersoneel die met steeg deed de daling val aanbod zich voor bij all roepsgroepen. Vooral ling van de werklooshei der het personeel in alge dienst (min 413) en de vakarbeiders (min aanmerkelijk. Volgens de Luijf is er in mei een stijging van de werkloo onder vrouwen geregisti Deze stijging ligt achttien cent boven het niveau mei 1978 en heeft voor procent betrekking op gen, zo zei hij. Ten op van april 1979 nam de loosheid onder deze gro* met 443 (3,9 procent), het eerst sinds gerüifl* deed zich een daling voo de werkloosheid onder landse arbeidskrachten, daalde van 5.5*7 in apr 5.275 in mei van dit jaar gens de heer Luijf is W ter te vroeg om al te sp van een kentering ten van de buitenlanders. Vo hem bestaat er nog een afwijzende houdin werkgevers voor het in1 nemen van deze arbeider*]^

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4