elstar behoedt Willem II Inge wild voor echte afgang Reservedoelman Groningen staat grotere zege FSC in de weg Engelse kampioensjockey Carson favoriet op Duindigt om en rol ij ven bij ax jax ziet van Galjé tmes Hunt gestopt WA moet trainer weer in dienst nemen Sportwereld Voetbalzege Schotland en Zweden >ORT LEiDSE COURANT/ VRIJDAG 8 JUN11979 PAGINA 15 TERDAM Cor Brom Ruud Krol blijven bij Na een langdurige he ling tussen het bestuur Ajax en zijn ledenraad, afgelopen nacht bekend ,akt. Volgens woordvoer- "2?- Lambrechts van de le- -waad was er geen enkele BBn om trainer Brom van functie te ontheffen. „De [Ra Brom zal ook in het ko- de seizoen zijn werk- Eroheden blijven uitoefe- i Nimmer is aan de leden- 1 bekend gemaakt dat het uur van Ajax hem liever |t dan rijk was", zo zei *er Lambrechts. d Krol heeft in een ge- k met het Ajax-bestuur Jaard zijn hernieuwd con- t dat loopt tot 1 juli 1982 zullen dienen. Ook de PR voorzitter Harmsen zo 1 Miitiseerde Ray Clarke zal, orl én hij zelf wil, bij Ajax len. Volgens de heer Lam- "n [hts heeft het Ajax-be- 3,ir ir in het afgelopen seizoen bier de ledenraad van ad- gevraagd om tot ontbin- van het contract met jke over te gaan. De heer kbrechts ontkende dat het Lur van Ajax gedurende seizoen contacten heeft RE ld met de Joegoslaaf Ivic ■bet oud-speler Velibor Va ir Hij zei: „Dat zijn ge ilen in de pers geweest ...jve volledig moeten ontze- ise-speler Peter Boeve It het komende seizoen kjax. Vitesse en Ajax zijn A""'jj deze transfer tot volledi- i/ereenstemming gekomen. &ende zaterdag vertrekt met de Ajax-selectie Zuid-Amerika. (Van onze sportredactie) N HAAG De kans is >t dat Hans Galjé volgend oen toch nog bij FC Den tg speelt. Ajax. dat in de rkt was voor de Haagse olman heeft in de laatste breking met FC Den Haag kennen gegeven niet te jen ingaan op de vraag- js van acht ton. 'x wenst niet verder te IV dan ongeveer een half Myjoen. Coördinator Eddy WÊ 'tman van FC Den Haag: u heb de indruk dat Ajax i nog een keer een poging •Vjdoen, zodat het ernaar uit- 5 *1 dat Galjé bij FC Den Tg blijft. Er zijn tot dusver ^IP andere clubs in contact J Joris getreden". S Kila praat vanavond in .^chede met FC Twente reen contract. KDEN Ex-wereldkampi- i in de Formule 1, James >t, is met onmiddellijke ing gestopt met racen. t 3l|den in het Grand Prixsei- V2h liet Hunt (31) zijn mana- 521van het Walter Wolfteam |en dat hij stopt „omdat ik dit seizoen een doel had l ajp'd races te winnen, wat j is gebeurd, en de wedij- tussen de racestallen dat jl voor mij onbereikbaar akt. Ik vind het bovendien [gevaarlijk worden". Hunt tin 1976 wereldkampioen. remeenten footste inancier van port ÏN HAAG De Neder- idse gemeenten hebben ge- Wenlijk in 1977 één miljard UUiJden aan sport uitgegeven. JUfjarmee zijn zij de grootste UUfPnciers van de sport in F land. Dit blijkt uit een derzoek van de Vereniging h Nederlandse Gemeenten. gWniddeld gaven de gemeen- Per inwoner 53 gulden 0r sportzaken. De provin- 8 gaven gezamenlijk negen ^Jjoen gulden, of 61 cent per ®oner. V'ELSEN Het wordt steeds duidelijker dat Martin van Vianen met Telstar een visie kan verwezenlijken. Hij kan door gebrek aan geldelijke middelen geen kwaliteit ko pen. Zijn alternatief is het vormen van amateurs en die inpassen in een beetje routi ne (Bischot, gisteren goed voor zijn 250e wedstrijd). Een bezigheid, die de Haagse ofenmeester uitstekend ligt. Na een miezerig begin stond de ploeg onderaan, maar naarmate de tijd in het voor deel werkte van de Velser eerste-divisieclub, werden de contouren zichtbaar van het succes. Veel onervaren spe lers hadden zich snel aange past aan het voor hen veran derde niveau. Er volgde een periodetitel, precies op het juiste moment, want Telstar had weer tijdvoordeel. Ter wijl andere ploegen steeds voluit moesten, in de strijd om het kampioenschap of de laatste periodetitel, kon Tel star energie sparen. De com binatie van de twee positieve punten resulteerde gisteren in een fraaie zege van 3-0 te gen Willem II, als begin van de nacompetitie. Een over winning bovendien van het aanvallende en technische voetbal. Ook ai werd net onmachtige Willem II in de tweede helft Telstar is en olijft een ploeg in ontwikke ling. Toch v/orden er nu top prestaties geëist. Een eventu eel eredivisieschap zaï daarin geen verandering brengen. Het is dan ook de vraag of Telstar én Van Vianen daar wel bij gebaat zijn. Het rij pingsproces wordt immers wreed verstoord, noger voet bal vereist hoe dan ook enke- «e aankopen en dat oetekent dat Van Vianen op zijn minst een deel van zijn bedoelingen zal moeten ombuigen. Twij fels derhalve over de toe komst van een ploeg, die in elk geval net jaar financieel gezond kan maken dank zij het extra zware, maar wei de gelijk gewenste verlengstuk van de toch al veeleisende competitie. Voorlopig leeft Telstar echter oij net moment. Dat oetekent de drang om te winnen, maar ook de wil om aantrekkelijk .oetbal te leveren. Tegen Wil- em II lukte dat allemaai •oorbeeldig. Slechts in de eer ste twintig minuten zocht Tel star even naar zichzelf, dus naar de combinaties en de lengte voorin. In de 29e mi nuut werd die gevonden door Ayre, die uit een noekscnop het hoofd van Buma bereikte Die kopte tegen de lat, maar de terugketsende bal werd door Knoop ingekopt il-ö). De laatste man, vorig jaar nog amateur, kreeg daarmee al vroeg de aandacht, die hij de nele wedstrijd achterin ver diende. Mede door het on dankbare werk van voorstop per Kuut, die de Tilburgse spits Van Rooy constant volg de, groeide de in enkele maanden compleet verander de Knoop uit tot de beste speler van van het veld. Greiig Telstar zette Willem II steeds meer onder druk in een po ging al voor de rust de ont moeting te beslissen. Af en toe té gretig werd de ruimte gezocht voor de onzekere en erg slechte doelman Samard- cic. Telstar, conditioneel op vallend sterk, had die perio de echter nodig om in het laatste deel aan scoren toe te komen. Aan de basis van het sóms hoogstaande, maar al tijd fraaie spel stonden de middenvelders Akersloot, Mols en Ayre, die meestal meer als vierde aanvaller fungeerde. Interessant om te weten, dat Akersloot en Mols vorig seizoen het betaald voetbal nog niet eens hadden geroken. Willem II wilde achterin ai voorzichtig één tegen een gaan spelen, toen Stam in de vijfstigste minuut de bal op- Cnris Knoop scnreeuwi nei uil. ni' neefi Teisiar naar *,-G gekopi. *ar. Rooy maaKi een .ergeefse qui'k in nei net, aoeiman Samarazic was ai eeraer Kansioos. ving, stiliegde en koeltjes uit haalde (2-0). Het was een ge noegdoening voor de linker spits, want nog geen minuut daarvoor had hij een zuivere treffer zien afkeuren. Diago naal vond hij het net vlak achter de rechter kruising. Op aanraden van zijn grens rechter, besloot scheidsrechter Van Ettekoven door te laten spelen. Telstar kreeg door de grotere voorsprong nog. meer ruimte omdat Willem II naar zijn laatste kans zocht. Met afwis selend solo's, combinaties en diepe ballen dolde Telstar zijn tegenstander als wachtten er niet nog eens vijf duels in de na-competitie. Telstar wil de niet inhouden en Akersloot tikte 3-0 in. Telstar kreeg wel de mogelijkheden, maar be hoedde zijn opponent onge wild voor een echte afgang. Van Vianen, toch enigszins gematigd: „Bij FSC en Gro ningen zullen we deze ruimte niet krijgen, maar mijn ploeg heeft duidelijk voetbalvermo gen. Ik wil niet zeggen dat we door dit uitstekende resul taat overmoedig zijn gewor den, maar ik blijf er bij, dat we een kans hebben". DICK HOFLAND Scoreverloop: 31. Knoop 1-0, 51. Stam 2-0, 65. Akersloot 3-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 7000. Telstar: Nederburgh; Bischot. Knoop, Kuut, Van Oorscnot; Ayre (Van Toor), Akersloot, Mols; Buma. Van der Meer. Stam. Willem II: Samardzic; Cosic, Roemeens, Huybregts, Havermans; Van der Ven. Swaans. Van Geei (Hoofs); Broeken, Van Rooy, Bij- sterveld (Heeren). reservedoelman Johan Tukker van FC Groningen ook speelde, hij moest •keer gewonnen geven. Dit is het moment waarop Hans Engbesen met il Fortuna SC op 2-0 brengt. (Van onze sportredactie) SITTARD Het eerste duel in de na- competitie tussen Fortuna SC en FC Groningen is vooral van de zijde van de noorderlingen nogal optimistisch tege moet getreden. Na afloop van het kans loos met 20 verloren duel mag echter worden geconstateerd, dat dit nergens op was gebaseerd. Een volkomen falend elftal liet zich bijna willoos naar een afgang leiden, hoewel dit niet direkt in de score werd uitgedrukt, maar daar voor was een uitblinkende reservedoel man Johan Tukker nodig. Tegenstander Fortuna SC speelde zeker niet groots, wat overigens geenszins no dig was om dit FC Groningen op de knieën te krijgen. Het slaagde er even wel in een fors aantal kansen te creëren, zelfs zonder een van de belangrijkste spelers, linkerspits Tiny Ruys. Na het eerste kwartier leek FC Gronin gen de zaken redelijk onder controle te hebben. De aanvalsgolven van de thuis club werden meestal op tijd onderbro ken, maar het was snel duidelijk dat de eerste onrustkiemen in de noordelijke verdediging reeds aanwezig waren. Het enige struikelblok vormde doelman Tuk ker die door de blessure van Azing Grie- ver voor het eerst in de basis speelde. Hij onderschepte op kundige wijze scho ten van Zuidersma en Pfennings en was uiterst attent bij een doorbraak van Hans Engbersen. Zijn verdediging trok zich evenwel niet aan zijn goede presta ties op. De ene fout werd op de andere gestapeld waardoor het slechts een kwes tie van tijd was dat de eerste treffer zou vallen. Dat gebeurde in de zeventiende minuut. Rob Hutting kon ongehinderd voorzetten en Peter Prauser scoorde met een kei harde kopstoot: 1—0. Twee minuten daarna leek de beslissing te zijn geval len. Een afschuwelijke misser van Walter Waalderbos, die onder een voorzet van Zuidersma doorkopte, bracht Hans Eng bersen volkomen vrij voor Tukker, die e- venals bij het eerste doelpunt, machte loos was: 20. De desorganisatie in de Groninger defensie was daarmee vol doende aangetoond. In de tweede helft wijzigde trainer Theo Verlangen zijn formatie zonder succes. De Limburgse trainer Joop Castenmiller had zijn ploeg opgedragen het in de tweede helft wat kalmer aan te doen. „FC Groningen kan de bal over het alge meen goed in de ploeg houden", aldus Castenmiller, „waardoor ik er op heb ge hamerd dat tempo moest worden ge maakt om de opbouw te verstoren. Dat is gelukt, hoewel het me verbaasde dat Groningen in de tweede helft niet anders ging spelen". Zijn Groningse collega Theo Verlangen had de agressiviteit in zijn ploeg evenzeer gemist. „Wij werden in de eerste helft volkomen overklast" Scoreverloop: 17. Prauser 1—0, 23. Engbersen 2—0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 11.000. FSC: Geilman; Pfennings. Van Daele, Bux, Colombain; Hutting, Titaley. v.d. Berg; Zuidersma, Prauser (Wetzels), Engbersen. FC Groningen: Tukker; Van Loon. Waalderbos, Hiddink, Oosterwold (Koe man); Keukens, Veldmate. Romeijn; Bloem- 3rg, Bakker (Bults), Swanenburg. vVan onze sportredactie) WASSENAAR Zowel zaterdag als zon dag zijn er_ koersen op de W'assenaarse renbaan Duindigt. Vooral zondag is het programma van behoorlijk allure. Cen traal bij de dravers staat de Gold Cup, met Speedy Volita en Kees Verkerk, ter wijl de volbloeds aan de klassieke Trial Stakes en de Grote Prijs der Amateurs twee hoogtepunten hebben. De grote trekpleister op Duindigt is na tuurlijk de komst van Willie Carson en Ge- rville Starkey. Carson doet voor het eerst in zijn leven Duindigt aan en is kampioen van Engeland 1978' Met Boxberger Queen is hij groot favoriet. Zijn landgenoot Star key kan het hem met Boxberger Bloem moeilijk maken. Deze twee paarden zijn in Nederlands bezit maar in Engeland in trai ning. Sir Marcel, Sir Raaphorst en Sir Wouter van de Wassenaarse fokker Ger de Kroes hebben niet meer dan een outsiders kansje, al weet je het natuurlijk nooit. Zaterdag is de eerste start om 14.00 uur. Het programma bestaat uit zes draverijen en drie rennen. Onze tips: GOLFPRIJS: Savero, Race H en Souvenier. DE GOUDEN ARMBAND: Orly NOrton, Noman Dakota en Partner. VOLKSWAGENPRIJS: Riekie V, Roelof en Poi- GROTE VOLKSWAGENPRIJS: Ossian, Nescio en Marupa du Bois. KAMPIOENSCHAP DER VIJFJARIGEN: Prize fighter, Pyreus Berkenhof en Podo du Bois. POLOPRIJS: Sirikit van a, Ribento Avo en Royaal Gerda. GROTE Al'DIPRIJS itweeöe afdeling): Corksto- ne. Out of Date en Annemieke. GROTE AL'DIPRIJS (eerste afdeling):Blonay, Dior Queen en Don't Let Go. SCIROCCOPRIJS: Remember. Moon River en Fanthon. Zondag is de eerste start om 13.00 uur. Het pro gramma bestaat dan uit drie rennen en zeven draverijen. Onze tips: ELANDPRIJS: Sam Avon, Parawan en Reprise. JANKY BUITENZORG PRIJS: Right Speed. Po wer Regina en Prinses Rara. LIDO BUITENZORGPRIJS: Rio Dei Soi. Peter van Aduard en Prodigal Dartel. ANTONPRIJS: Majoor Rara, Oaette Ossevxaaia en Prusso Supreme DIANA R PRIJS: Mai REgina, Oiga Draisine tri. Nant Buitenzorg. DRAVERS GOLD CUP: Speedy Volita. Kee> Verkerken Ibere. DUCHESSE MACPRIJS: Remember Renate, Rici- no du Bois en Roteiio. GROTE PRIJS DER AMATEURS: Boxoerger Cook, The Fabulous One en Tumble Box TRIAL STAKES: Boxberger Queen. Boxoerger Bloem, Sir Marcel en outsiders: Sir Wouter en Sir R EAS Buthe en Midsummer Nary AMSTERDAM De Amsterdamse voetbalclub WA moet zijn op 12 april op staande voet ontslagen trainer Henk van Neck weer in dienst nemen. Dat heeft de president van de rechtbank in de hoofdstad, mr. W. J. Borgerhoff Mulder, gis teren bepaald in zijn vonnis in het kort geding, dat Van Neck tegen de club had aangespannen om zijn ontslag aan te vechten. WA verwijt de trainer onder meer, dat hij op niet daarvoor bestemde velden heeft laten trainen en voor wintertraining ei genmachtig een gymnastiekzaal heeft gehuurd. Geen van de grieven, die WA tegen zijn trainer heeft, levert een dringende reden op, die nodig is voor ontslag op staande voet, aldus het vonnis. Dat trainer en club elkaar niet liggen is het risico van de club, meent de rechtbankpresident In tegenstelling tot WA vindt Borgerhoff Mulder, dat hij be voegd is in deze zaak in kort geding vonnis te wijzen. De club had aangevoerd dat via de arbitrageregeling van de KNVB, waaraan partijen zich hebben gebonden, een oplossing voor het conflict kan worden gevonden. De bondsregeling kent ech ter geen spoedprocedure, aldus het vonnis. Van Necks advocaat zei tijdens de zitting, dat zijn cliënt is ontslagen, omdat WA Cor van der Hart als trainer wil aan trekken. Van Neck moet binnen acht dagen na betekening van het von nis weer worden aangenomen. Voor iedere dag, dat de club in gebreke blijft, moet duizend gulden worden betaald, aldus het vonnis. DEN HAAG Voor de hoofdklasse honkbal verloor Storks met 141 van Giants. In de hoofdklasse softbal speelden EDO en Shell gelijk: 2—2. DEN HAAG In West 2 voetbal werden nog gespeeld: DHC—Spartaan *20 51, HOVUnitas 21. Bij Overmaas Blauw Zwart verscheen de scheidsrechter niet EINDHOVEN Cees Schapendonk (Eindhoven) kan een drie jarig contract bij MW krijgen maar de clubs zijn het niet- eens over het transferbedrag van vier ton. Gaat MW niet door, dan vertrekt Schapendonk naar Sparta dat wel met Eindhoven akkoord is. LUXEMBURG Leo van Vliet won de eerste etappe van Ronde van Luxemburg. Van de Velde zesde. Oosterbosch ne gende. Chris Lloyd in nog groter favorietenrol PARIJS Het begint er steeds meer op te lijken dat Chris Lloyd-Evert haar derde open Franse tennistitel gaat bemachtigen. Na de resulta ten van gisteren is de Ameri kaanse, die eerder in 1974 en 1975 zegevierde op Roland Garros, in ieder geval nog sterker favoriet dan zij als was. Chris Lloyd maakte er in de halve finales tegen de link shandige Australische Dianne Fromholtz een demonstratie van macht van: 6-1, 6-3. De andere finaliste werd de Aus tralische Wendy Turnbull. Deze 26-jarige speelster won na een zeer matige partij met 6-4, 6-3 van de Tsjechoslo- waakse Regina Marsikova. Betty Stöve werd met haar Franse partner Patrice Beust in de halve finales van het gemengd dubbelspel uitge schakeld. Marianne van de Torre plaat ste zich voor de kwartfinales van het enkelspel bij de meis jes. Zij versloeg in de achtste finales de Hongaarse Turi met 7-5,6-4. De uitslagen: damesenkelspel; hal ve finales: Wendy Turnbull (Aus>- Rcgina Marsikova (Tsj) 6-4, 6-3; Chris Lloyd (VS)- Diane From holtz (Aus) 6-1, 6-3; gemengd dub bel halve finales Virginia Ruzici/I- on Tiriae (Roe)-Betty Stöve/Patrice Beust (Ned/Fr) 2-6, 6-3, 64); Turn- bull/Hewitt (Aus/ZAf) - Tomanova- /Slozil (Tjs) 6-2, 6-0. Herendubbel: halve finales; Case/Dent (Aus) - Ashe/Stockton (VS) 64. 3-6, 4-6. 6- 3,6-4. Gordon McQueen kopt in. Schotland staat op A0. DEN HAAG Schotland heeft de laatste kans gepakt om alsnog in aanmerking te komen voor de finaleronde van het toernooi om het Eu ropees kampioenschap voet bal voor landenteams dat volgend jaar in Italië wordt gehouden. Gisteren versloeg Schotland in Oslo Noorwegen met 40. In de eerste helft scoorden Jordan en Dalglish. Na de rust verhoogden Robertson en McQueen de score. De stand in groep twee: 1. Portugal 47; 2. Oostenrijk 5—6; 3. Schotland 4—4; 4. België 44; 5. Noorwegen 5 1. In een kwalificatiewedstijd voor hetzelfde toernooi ver sloeg Zweden gisteren Lu xemburg met 3—0. In deze wedstrijd voor groep 6, die in Malmö werd gespeeld, was Luxemburg nauwelijks in de gelegenheid om aan te vallen. Zweden beheerste de wed strijd van begin tot einde. De treffers kwamen van Groen- hagen, Vin en Borg. De stand in groep 6: 1. Tsje- cho Slowakije 3—6; 2. Frank rijk 4—5; 3. Zweden 3—3; 4. Luxemburg 4—0. Hoofd prijswinnaar in Lotto 22 DEN HAAG De lotto van tweede Pinksterdag heeft een eer ste prijswinnaar opgeleverd, die ruim 660.000 gulden bruto ver diende. Lotto 22 van 4 juni 1979: in deze lotto vielen 29.947 prijzen; inleg: 3.399.342,-; prijzenbedrag 1.760.463,44. Ie prijs 1 winnaar die bruto 666.666,67 ontvangt; 2e prijs: 13 winnaars die elk bruto 12.420.60 ontvangen; 3e prijs: 205 winnaars die elk bruto 1.181,48 ontvangen. 4e prijs: 8781 winnaars die elk 36,70 ontvangen; 5e prijs 20.947 winnaars die elk ƒ15.46 ontvangen. Toto 22 van 4 juni 1978: in deze toto vielen 4178 prijzen, inleg: ƒ517.529,-; prijzenbedrag: ƒ245.826.28; Ie prijs: 20 winnaars die elk bruto ƒ4916.50 ontvangen; 2e prijs: 398 winnaars die elk 154,40 ontvangen; 3e prijs; 3760 winnaars die elk 22,80 ontvan gen. Toto-gelijk van 4 Juni 1979: in deze toto-gelijk vielen 5712 prij zen; inleg: 185.089,50; prijzenbe drag: ƒ87.917.28; le prijs: 4 win- naars die elk bruto 7143.20 ont vangen; 2e prijs: 4 winnaars die elk bruto 1098.90 ontvangen; 3e prijs: 237 winnaars die elk 64.90 ontvangen; 4e prijs: 3520 winnaars die elk ƒ7,20 ontvangen; 5e prijs 1947 winnaars die elk 7,20 ont vangen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15