„Zoeterwoudse Week" begint met kinderfeest Progressief Warmond wil afvalprobleem gaan aanpakken Bollenstreek wil verkeersproblemen snel afhandelen Leiderdorpse middenstanders laten Hoogvlietvallen KORTWEG MINISTER TUYNMAN OPENT NIEUW KANTOOR RIJNLAND Oegstgeest wil geen hoogbouw Andere organisatie nodig 't Watertje £e afgesloten REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 JUN11979 PAGIN/jS Open huis „Agnes" Nu het puin van het oude St. Agnes bejaar denhuis in Voorhout grotendeels is geruimd en de laatste stofwolken van de sloopwerk zaamheden zijn vervlogen, willen bestuur en directie van het nieuwe „Agnes" de bevol king van Voorhout in de gelegenheid stellen het nieuwe verzorgingshuis te bezichtigen. Op zaterdag 16 juni staat de deur van „Ag nes van 14.00 tot 17.00 uur voor iedereen VOOR PLAATS IN RAADHUISGEBIED LEIDERDORP De groep van de gegadig den uit de Leiderdorpse middenstand, die een plan heeft ontwikkeld voor een winkelcon centratie in het raadhuisgebied, heeft het Cash-and-Carry-bedrijf Hoogvliet als „trek ker" laten vallen. Men heeft nu zelf een BV gevormd om de als grootste eenheid bedoelde supermarkt zelf te exploiteren. Deze opzienbarende mededeling deed wethou der Jaap Bezemer (PvdA) gisteravond tijdens een vergadering van de commissie voor Eco nomische Aangelegenheden. Daarmee is een verdere stap gezet op dé weg naar de realise ring van een middenstands warenhuis in de1 plaats van het oude raadhuis na het gereedko men van het nieuwe raadhuis in het Winkel hof. Volgens wethouder Bezemer wil de PPD (Provinciale Planologische Dienst) een iets grotere supermarkt als „trekker" toestaan, mits men af wil zien van het discountachtige karakter. Al eerder werd bekend dat de PPD zijn bezwaren tegen de omvang van de win- [kelconcentratie had laten varen. „Ik schat thans de kans van slagen op 60%, aldus wet houder Bezemer. Als mogelijke obstakels signaleerde Bezemer, de nogal kritische houding van de commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken^ ten aanzien van de stedebouwkundige aspec ten van het plan en de lopende bezwaarschrif tenprocedure tegen het ontwerpbestemmings- plan „Centrum" die de inrichting van het be treffende gebied regelt. De heer Bezemer her innerde er overigens aan, dat het college, wat de hoogte van het gebouw betreft, bereid is in belangrijke mate aan de eisen van de omwo nenden tegemoet te komen. Het college van b en w wil wat de verdere gang van zaken betreft ook de nodige zeker-, heid hebben. Men wil daarom de eerstkomen de raadsvergadering van 25 juni de gemeente raad een aantal principe-uitspraken laten doen. Hete hangijzers zijn in dit verband of het raadhuis meer of minder dan het vaak ge noemde bedrag van 850.000,- op moet bren gen en of het monumentale pand al dan niet moet worden afgebroken. ZOETERWOUDE Een team van het Cythologisch Labora torium van Leiden begint maandag 11 juni in Huize Emmaus aan de Bennenroek- weg 1 in Zoeterwoude - Dorp een baarmoederhalsonderzoek. Vrouwen die geboren zijn in het jaar 1944 - 1941 - 1938 - 1935 - 1932 - 1929 - 1926 zul len een oproep voor het on derzoek ontvangen. De kosten bedragen 12,50 gulden. Dege ne die niet in de genoemde leeftijdsgroep vallen, maar toch aan het onderzoek willen deelnemen moeten 30 gulden betalen. Het onderzoek vindt plaats op maandagmorgen 11 - 18 - 25 - juni van 8.45 - 12.00 uur. LISSE Op vrijdag 15 juni komt de Vereniging voor Al leenstaanden in de Bollen streek (VAB) bijeen in ge bouw Mariënburgh aan de Lissese Oranjelaan/Nassaus- tra&t. LISSE Ren- en toervereni- ging De Bollenstreek houdt op zondag 10 juni de inmid dels traditionele „Cor Rui- groktocht". De tocht genoemd naar de voormalige voorzitter van de toervereniging, voert over een afstand van 125 kilo meter langs de Amstel, Vecht en Rijn. Van 08.00 tot 09.00 uur kan tegen een inschrijf geld van 5 gulden gestart worden bij het RTV-clubhuis aan de Lissese Spekkenlaan. Er kan ook over kortere af standen gereden worden. LISSE In het vormingscen trum Qbus aan de Lissese Ruishoornlaan wordt zondaga vond 10 juni een „Engelse Avond" gehouden. Voor deze gelegenheid wordt de ontmoe tingsruimte van Qbus veran derd in een Engelse pub. De dart-vereniging uit Noordwij- kerhout is bereid gevonden de „Britse" deelnemers in te' wijden in de geheimen van het dartspel. Om 20.00 uur wordt het eerste Engelse bier tje getapt. ZOETERWOUDE De officiële opening van de Zoeterwoudse Week wordt ko mende zaterdag verricht door wethouder Maan. Dit gebeurt in de Loethe, waarna onmiddellijk een kinderfeest wordt ge houden. Voor de organisatie hiervan te kent de missiegroep Zuidhof. Dit vormt het begin van een reeks activiteiten waartoe het braderie-comité heèft opge roepen. Het totale programma beslaat zelfs meer dan een week. Op het 'kinderfeest, dat om 2 uur aan vangt, zal het optreden van een clown centraal staan, maar er zal ongetwijfeld ook veel belangstelling zijn voor de bal lonwedstrijd. Een aantal standjes zal het geheel verlevendigen. Bij eventueel slecht weer zal van de speelwei worden uitge weken naar Ons Huis. Op zondag 10 juni vinden in het kader van de feestweek voor de 28e keer de jaarlijkse Zoeterwoudse fietstochten plaats, waarvoor zich al 2000 deelnemers hebben gemeld. Alle Zoeterwoudse ko ren, ook de jeugd- en jongerenkoren, zul len op maandagavond 11 juni in aktie komen tijdens een zangavond in de N.H. Dorpskerk. Een dag later gaan de bejaarden het tra ditionele reisje maken. Hoogtepunten van de gehele week zal ongetwijfeld de Bra derie worden. Voor dit typische marktge- beuren blijkt het karakteristieke Watertje zich bijzonder te lenen, zo is twee jaar geleden bij de viering van Zoeterwoude 700 gebleken. Er zijn een 50-tal stands w.o. talrijke verenigingen en organisaties, zodat het een veelzijdig gebeuren belooft te worden. De opening van de braderie zal op 12 juni om 19.00 uur plaats vin den door wethouder V.d. Heyden. De braderie is daarna geopend tot 22 uur en op woensdag van 15 tot 22 uur. De tweede braderiedag is ook de eerste dag van de avonddriedaagse voor de jeugd van de basisscholen. Vertrek steeds vanaf de Aloysiusschool aan de Schenkel weg. Op vrijdagavond vindt een feestelijke intocht plaats vanaf de Am bachtsherenweg. Op zaterdag 16 juni is er een grote balavond in het Don Bosco- huis voor iedereen. Het geheel wordt af gesloten met wederom een zanguitvoe ring, nu in de Meerburgkerk aan de Hoge Rijndijk. Opnieuw zullen alle koren optreden. LEIDEN Dinsdag 19 juni, 's morgens om 10 uur, zal de minister van Verkeer en Waterstaat, ir. D. S. Tuynman, het nieuwe kantoorgebouw van het hoog heemraadschap van Rijnland aan de Leidse Breestraat officieel in gebruik stellen. Daarna zal de minister een be zoek brengen aan het schuin aan de overkant gelegen historische Rijnland shuis, dat 400 jaar geleden door het hoogheemraadschap werd aangekocht en waar nog steeds Rijnlands secretarie is gevestigd. Het nieuwe kantorencomplex, dat zich uitstrekt tussen Breestraat en Boom- markt, dient voornamelijk tot huisvesting van de voordien in vele panden ver spreid ondergebrachte technische dienst, inclusief Rijnlands centraal laboratorium. Een grote vergaderzaal op de derde ver dieping maakt een eind aan de bij be stuursvergaderingen in' Rijnlandshuis sinds de uitbreiding van het algemeen bestuur ondervonden ruimteproblemen. Beneden is er een ontvangstruimte voor publiek. Aan de Breestraatzijde heeft het door de Rotterdamse architect G. Drexhage ont worpen gebouw naast een moderne gevel ook een uit 1778 daterende historische zandsteengevel, die tevoren toebehoorde aan het oude belastingkantoor. Achter die gevel is op de begane grond een lo- kettenkantoor van de PTT gevestigd; de etages worden ingenomen door Rijnland. De bouw van het nieuwe kantoor die in 1976, na de sloop van het oude postkan toor, een aanvang nam heeft in totaal rond 20 miljoen gekost. Het gebouw werd begin van dit jaar betrokken. Politiek café Voorhout geslaagd VOORHOUT De gemeente Voorhout heeft zo'n honderd nieuwe woningen nodig om aan de directe en meest drin gende woningnood van de ei- Êen ingezetenen te voldoen, 'it verklaarden gisteravond de woordvoerders van PPR en Gemeentebelangen Ada Wijling en Joop Warmenho- OEGSTGEEST Tijdens een gisteravond gehouden hearing met betrekking tot de wijzigingen van het bestemmingsplan Centrum Oegstgeest bleken sommige woordvoerders niet ge porteerd te zijn voor hoogbouw. Zo waarschuwde een van de vragenstellers het college van B. en W., dat voltallig in het gemeentecentrum aanwezig was, ervoor te waken dat op het terrein van Endegeest in géén geval een gebouw mag verrij zen van zo'n dertig meter hoog. Overigens bleek het college niets van plannen in deze richting te weten. Andere aanwezigen brachten het aantal woonlagen onder de aandacht van voorgenomen stapelbouw op de hoek van de Terweeweg/Leidse Straatweg (Beukenhof) en een ap partementengebouw op het terrejn van het voormalige Curium tegenover de Willibrordkerk. Uit opmerkingen van wethouder Thorn bleek dat de bomen, die het laatstgenoemde terrein om zomen, zeker gespaard zullen blijven. Bomen waarin zelfs ui len bivakkeren wist een der omwonenden te melden. Het terrein dat naast het Poelmeerbad ligt (aan dé Abtspoel- weg) heeft men een recreatieve bestemming gegeven. Een Oegstgeester makelaar wenst hier een tennishal te bouwen en een squashbaan. Het ligt niet in de bedoeling dat hier een bowlingcentrum komt. Plannen in de richting gaan wèl uit van de beheerder van 'tCamphuys. De eventueel op te richten bowling staat déar aangegeven in het bestemmingsplan. ven tijdens het door de dis cussiegroep 'Voorhout Voor uit' georganiseerde politiek café. Het politiek café was ook dit keer weer uitermate geslaagd. De aanwezige lokale politici zaten elkaar vooral in de ha ren over de uitbreiding van de gemeente in het nieuwe plan 'Oosthout' en het invul ling van 'het gat voor Agnes'. De uitspraak van de progres sieve politici over de woning nood van Voorhout kwam bij de meeste aanwezigen als op merkelijk over. Ten eerste verbaasde men zich over het kennelijk ontbreken van har de cijfers en ten tweede con stateerde men, dat bij uitvoe ring van plannen voor 1500 huizen, Voorhout dus vooral immigranten zou dienen. SOCIAAL RAADSWERK VOORSCHOTEN: VOORSCHOTEN De stichting Sociaal Raadswerk Voor schoten zal spoedig een andere organisatievorm dienen te vinden. Dit bleek gisteravond overduidelijk tijdens de verga dering van de commissie voor welzijn en onderwijs. Over de gewenste toekomstige vórm werd men het niet eens. Wel was er veel waardering voor het werk staat de stichting met haar part-time raadsvrouw verricht. Met name werden vraagtekens geplaats bij het zelfstandig ope reren van de stichting. D'66 en VVD toonden zich voorstander van aansluiting bij de stichting 'Horst en Vliet'. De PvdA wil de ook een andere organisatievorm en meende dat verlenging van de proefperiode daarvan afhankelijk moet zijn. De ande-- ren wilden het nog wel een jaar aanzien. Aandrang werd uitgeoefend op wethouder Marselis om snel een plan voor brandpreventie voor de scholen te vervaardigen. De commissie staat afwijzend tegenover een verzoek van de stichting Jongerenhuis vesting om hen een afvaardiging te laten sturen naar de woningadviescommissie. ±E ver J eer Le ZOETERWOUDE - In veL., band met de braderie die <L dinsdag 12 en woensdag 1, juni op het Watertje gehot jf> den zal worden zijn enipk maatregelen voor die dage) noodzakelijk. Op dinsdag zal het Watertjf^ van 17-23 uur afgesloten zy voor alle verkeer. Bewonei die gewoonlijk hun auto O) de straat parkeren worde verzocht reeds "voor 17 ui hun voertuig te verplaats naar elders. Andere park» mogelijkheden zijn er o.m.i de Loethe en nabij de bibU theek aan de Noordbuurtsl weg. Na 23 uur zal het Wate_ tje weer worden opengestel voor het verkeer. Het pai keerverbod blijft echter g handhaafd tot woensdag juni, 23 uur. Op woensdag 13 juni zal straat opnieuw worden afg sloten voor alle verkeer wel van 14-23 uur. Overigei worden de bewoners van h Watertje verzocht om vlaggi en andere versierselen vol 'de dag te halen. Opdat h Watertje zo gezellig ingeric zal zijn. André Verberne verlaat raad Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT André Verberne (lid van gemeenteraad van Noordw kerhout voor de PvdA) i na de zomervakantie ni meer terugkeren als raadslid. Zijn eigen werkkring vergt veel tijd van hem, zodat 1 het toch veel omvatteni raadswerk niet kan doen de manier waarop hij het doen. Hij vindt daarom hij plaats moet maken voi iemand die wel in staat is d tijd en energie vrij te makf om het raadswerk naar beh ren te vervullen. Zijn opv( ger wordt de heer Rein Ku per, de nummer drie op verkiezingslijst van de PvdA. WARMOND - Progressief Warmond hield gisteren een gespreksavond met als the ma: huisvuil. De mogelijkheden om het steeds groeiende afvalpro bleem aan te pakken werden uitgebreid besproken. Alle aanwezigen waren het er over eens dat er in Warmond wel iets gedaan kan worden maar dat daarmee het grote afvalvraagstuk niet kan wor den opgelost. Landelijk en op Europees niveau zou in de toekomst hard gewerkt moe ten worden aan vermindering van de afvalproduktie en aan een betere verwerking van het afval. De heer Van Kuijen wees er op dat kringloopprocessen zorgvuldig bekeken dienen te worden. Sommige kringloo- pakties besparen nauwelijks energie of zijn economisch ge zien onverantwoord. Er zitten in het afval wel veel stoffen die voor hergebruik geschikt zijn en die ook eenvoudig ge scheiden van het overige huis vuil kunnen worden verza meld. In Rijsenhout (gem.. Haarlemmermeer) is al enkele jaren een experiment gaande waarbij in de gezinnen glas en papier worden gescheiden van het overige huisvuil. Het experiment mag een groot succes genoemd worden; meer dan 90% van de bevol king werkt mee. De heer Klarenbeek uit Rij senhout vertelde hoe men daar de bevolking zover heeft weten te krijgen en wat de resultaten tot nu toe zijn. In Rijsenhout werkt men met verschillende vuilnisemmers voor gewoon vuil en glas, daarnaast wordt het papier bundels opgehaald. In Ws mond gebruikt men al jar plasticzakken wat voor i vuilverbranding in Leidi geen bezwaar is. In Rijse hout werkt het met emme prima omdat daar gebru wordt gemaakt van een kol posteerbedrijf. ABOP steunt ontslagen CPN-leraar in Katwijk KATWIJK De Alg mene Bond voor Oi derwijzend Personei steunt de Katwijkse a tie voor de door h< Pieter Groen Colleg ontslagen leraar Pronl Zoals bekend is Katwijkse docent on slagen op grond zijn lidmaatschap v: de Comunistische Pa tij Nederland (CPN). Dit terwijl de heer Pronk doelstelling van de school derschrijft en bijzonder acti is in het christelijke verei gingsleven. Als leraar funct neert hij volgens de AB( uitstekend. De schoolleidii docenten en leerlingen het Pieter Groen College z eveneens tegen het beëindig van het dienstverband Pronk. „Het bestuur van de Scholei gemeenschap bewandelt ee voor de democratie in Nedï land gevaarlijke weg indii bij de beoordeling van ei docent diens politieke overti ging als criterium wordt g hanteerd.",zo stelt de Algem ne Bond voor Onderwijzei Personeel. KATWIJK - Het dagelijks bestuur van het Samenwer kingsorgaan Bollenstreek (SOB) gaat op korte termijn met alle gemeenten in de Bollenstreek praten over de verkeersproblemen. Het gaat vooral om de ontbrekende of slecht functionerende verkeersontsluiting naar het noorden en oosten. Het Sa menwerkingsorgaan wil met alle verkeers-wethouders een gemeenschappelijke pri oriteitenlijst opstellen. Deze verlanglijst zou het overleg tussen Noord- en Zuid-Hol land over de verkeerssitua tie van beide provincies uit een impasse moeten helpen. Duidelijk is dat de omlei ding van de SW 1 rond de dorpskern De Zilk een hoge plaats op deze lijst zal krij gen. Het doortrekken van deze provincialeweg tussen Katwijk en De Zilk stuit in Noord-Holland op bezwaren. Een ander nijpend probleem is de doortrekking van de provinciale weg tussen Lei-' muiden en Nieuw-Vennep naar Hillegom. Het geldge brek waar de beide provin cies mee kampen, lijkt een spoedige afwikkeling van de verkeersproblematiek voor alsnog in de weg te staan Het Noordwijkerhoutse raadslid Van Schie hield tij dens de gisteravond gehou den vergadering van het SOB traditiegetrouw een vu rig pleidooi voor een snelle behandeling van de verkeer sproblemen in De Zilk. Daar houdt de noord-zuid verbin ding (SW 1) op om in noord elijke richting door te gaan door de bebouwde kom van de woonkern. Dit terwijl het trace voor de weg al vastge steld is en het viaduct reeds is aangelegd (zie foto). Toch meent de provincie Zuid- Holland de omleiding niet eerder te kunnen realiseren dan in de jaren 1980 tot 1984. Volgens de Hillegomse af vaardiging in het SOB denkt Noord-Holland aan het door trekken van de SW 1 naar de Haarlemse Randweg naar Alkmaar. Dit valt volgens het SOB-lid Van der Laan op te maken uit "een advies van de Noordhollandse Pla nologische Dienst in reactie op bezwaren van de ge meente Hillegom tegen bouwplannen van Vogelen zang. Muziekschool In dezelfde vergadering van het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek werd besloten om accoord te gaan met het instellen van een gemeen schappelijke muziekschool in Lisse. In de gemeenschappe lijke regeling participeren de gemeenten Lisse, Sassen- heim, Voorhout, Noordwij kerhout en Noordwijk. Dit ondanks het feit dat met de SO B-partner nog geen over eenstemming is bereikt over deelname aan de regeling die aan de deelnemende ge meenten een jaarlijks vast bedrag per inwoner vraagt. In de Hillegomse gemeente raad zijn problemen ont staan rond de fusie tussen de bestaande Hillegomse en de regionale muziekschool. De regionale school kan de leerkrachten van de Hille gomse school niet overne men omdat deze onderwij zers geen volledige leerbe voegdheid hebben. Daarbij voelde de gemeente Hille gom meer voor een financië le bijdrage per leerling in plaats van per inwoner. „Het komt er nu op neer dat de omliggende gemeen ten moeten gaan betalen voor een muziekschool waar vooral de gemeente Lisse veel plezier van heeft Ze hebben nu een muziekschool voor „een prikkie", betaald door ons",zo betoogde Hille- gommer Van der Laan smaakvol en niet in het minst onder de indruk van de economische bespiegelin gen van SOB-voorzitter Bos nia van Noordwijkerhout Besloten werd om maar zon der Hillegom van start te gaan met de gemeenschap pelijke regeling omdat an ders het voortbestaan van de school en de rechtsposi tieregeling van de leerkrach ten in gevaar komt Het einde van de SW 1 bij De Zilk. Het SOB dringt aan op haast bij het doortrekken van de weg naar Noord-Holland, zodat De Zilk van doorgaand verkeer gevrijwaard wordt.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4