Pech achtervolgt Arie Luyendijk Boet van Duimen verwent publiek Patrick Depaiiler ernstig gewond SPOFtTTRIBUNE EREPLAATS VOOR AGOSTINI Chinese coureur ten val op Man Wolsink slooft zich uit Right. De volle, natuurlijke smaak, toch laag in teer. LEIDSE COURANT/ DINSDAG 5 JUNM 979 PAGINA 24 - ZANDVOORT Arie Luyendijk leek reële moge lijkheden te hebben in de race voor het Euro pese kampioenschap formule 3-renwagens. De coureur van het Racing Team Holland eiste, tot enthousiasme van de ruim 11.000 toeschouwers langs het circuit, in de eerste manche een zeer eervolle tweede plaats op, met tien seconden achterstand op de Fransman Alain Prost. Michel Bleekemolen werd vierde. Hans Kitsz, twaalfde en Rob Leeuwenbuich zestiende speelden in het door Prost vrijwel van start tot finish be heerste spel geen rol. Ook in de tweede manche voerde Luyendijk, aanvankelijk op korte afstand gevolgd door Prost, het veld aan. Bleekemolen werd in de eer ste omgang van het circuit al uitgeschakeld. Hij zocht op de Hunzerug in het gedrang een gaatje dat er niet was. Zijn March kwam naast de baan tot stilstand- Twee rónden liet de gedoodverfde Europese kampioen Luyendijk voorgaan. Toen passeerde Prost zijn rivaal en hij nam een steeds afgete- kender voorsprong. Voor Luyendijk, die de aan vallen van de Italiaan Piercarlo Ghinzani knap wist af te slaan, leek een hoge klassering waar schijnlijk. Een pitstop in de elfde van de zeven tien te rijden ronden deed zijn illusies echter vervliegen. Veteraan Hans Kitsz werd uiteindelijk de enige Nederlander die beide manches uitreed. Hij werd twaalfde in de eindrangschikking, met een klei ne halve minuut achterstand op Alain Prost. Aurora Cup David Kennedy kreeg zijn zege juist niet, maar de roodharige Ierse autocoureur was wel de man die na het hoofdnummer van de Pinksterra ces op het circuit van Zandvoort het dankbaar ste applaus in ontvangst mocht nemen. De tweede plaats in de wedstrijd van de Formule 1 en 2-renwagens voor de Aurora-Cupcompetitie kon hij juist niet in een overwinning omzetten. Die was voor de Spaanse bankdirecteur Emilio de Villota met zijn kanariegele Lotus. Kennedy, leider in het Aurora-klassement, ver sterkte door zijn tweede plaats op Zandvoort zijn positie aanmerkelijk, daar zijn voornaamste con currenten uitvielen of ver werden teruggeslagen. De race. over 40 ronden was meer een afval wed strijd. De Britse Fittipaldi-coureur Guy Edwards, de snelste in de training, moest wegens een lek ke band stoppen aan de pitch. Twee wielen wer den in 55 seconden verwisseld, wat de Brit zijn kansen op een hoge klassering ontnam. Emilio de Villota, die eveneens op de eerste startpartij stond, verdedigde zijn positie zes ron den lang. Toen ging de Brit Rupert Keegan hem voorbij. Het verschil tussen de leidende boliden bedroeg steeds echter niet meer dan een drietal seconden. Halverwege de race, toen de binnen- waaiende zeedamp voor enige verkoeling zorgde, verloor de Arrow van Keegan duidelijk aan snel heid. Het verschil verminderde tot nauwelijks een seconde. In de 22e ronde maakten koelingspro- blemen een pitstop voor de Brit noodzakelijk. Die vergde 28 seconden en hierdoor was hij kansloos voor punten voor f\et Aurora-kampioen- schap. Inhaalrace Zijn poging in een inhaalrace toch nog enige winst te boeken mislukte. Toen hij in de 32e ronde de vierde plaats op de Zuidafrikaanse De- siree Wilson wilde veroveren spinde zijn Arrow en deze kwam naast de baan in de Tarzanbocht tot stilstand. Emilio de Villota, die de leiding van Keegan overnam, leek op een zekere zege af te gaan. Bijna tien seconden scheidden hem, met nog 18 ronden te rijden, van de zich in tweede positie bevindende David Kennedy. De Ier won snel terrein. Na de 30e ronde lag hij nog maar vijf seconden achter de Lotus van de Spanjaard. Met vier ronden te rijden was de mar ge afgebrokkeld tot een kleine twee seconden, daarna kon het verschil eigenlijk alleen nog in meters worden uitgedrukt. De voorlaatste ronde ging Kennedy in met een achterstand van 100 meter, de laatste met 75. De Ier kwam juist 50 meter tekort voor de zege. Voor het eerst sinds jaren stond Giacomo Agosti- ni weer op een Nederlands erepodium. De Itali aan, die vele jaren onverslaanbaar was met zijn rode MV-Augustamotoren in de zwaarste klassen en 14 wereldtitels veroverde, eiste in de formule 1-2-race met zijn William FW de derde plaats voor zich op. Cl kv CLERMONT-FERRAND De Franse formule één-coureur Pa trick Depaiiler is zondag ernstig gewond geraakt toen hij tij- dens een demonstratie zweefvliegen de bocht te wijd nam en tegen de rotsen sloeg. Depaiiler bleef versuft liggen en ter plekke constateerde men dat hij aan beide benen ver- scheidene kwetsuren had opgelopen. In het ziekenhuis van Clermont-Ferrand de demonstratie werd gehouden bij de Puy de Dóme bleek dat Depaiiler zijn linkerscheenbeen en rechterenkel had gebroken. Ook aan zijn hoofd was hij licht gewond. Zijn handgewricht is op drie plaatsen gebroken. Volgens de behandelende artsen zal De paiiler dit seizoen niet meer kunnen Vacen. De Fransman won eerder dit jaar de Grand Prix van Spanje en stond in de al gemene rangschikking om het wereldkampioenschap als der de geklasseerd. De Australiër Alan Jones is zondag winnaar geworden van de Gunnar Nilsson herinneringswedstrijd op het circuit van Donington Park. Jones die in een Williams reed legde de 183 kilometer af in 1.01.37. Tweede werd James Hunt in een Wolf en derde Mario Andretti in een Lotus. Gunnar Nilsson, de Zweedse formule-1 coureur, overleed vorig jaar aan kanker. De baten van deze wedstrijd kwamen ten goede van het Gunnar Nilsson kankerfonds. Door een zege in de 39e Grand Prix van Pau is de Ameri kaanse autocoureur Eddy Cheever opgerukt naar de derde plaats in het klassement om het Europees kampioenschap formule 2. Hij versloeg o.a. de Westduitser Siegfried Stohr en Marc Surer uit Zwitserland, die evenals de winnaar in een BMW reden. De Brit Brian Henton met een Ralt-Hart behield de beste vooruitzichten op de titel. TUBBERGEN De eerste Pinksterraces in Tubbergen sinds 1972 stonden volledig in het teken van Boet van Duimen, de man die wel eens wordt aangeduid als de wereldkampioen der pechvogels. Op het circuit van Tubbergen bleef de uit Ammerzoden afkomstige Van Duimen nu eens verschoond van pech en kon hierdoor de bloemen voor de eerst aanko mende in ontvangst nemen. „Den Boet" deed dit overtuigend door zowel de eerste als de tweede manche van het hoofdnummer de formule 200 op zijn naam te brengen. Toch verklaarde Boet van Duimen na afloop, dat hij in geen van beide manches de gaskraan volledig open had hoeven trekken. Daarvoor was de tegen stand te gering, ofschoon in de eerste manche de 25.000 toe schouwers konden genieten van een erg spannende strijd tus sen de jonge veelbelovende Amerikaan Mike Baldwin en Van Duimen. Beiden maakten er een voor het publiek aantrekkelijk spelletje van, daar de Amerikaan al bijna zeker was van disk walificatie, omdat hij drie keer de chicane had gemist en rechtdoor was gereden. In de tweede manche stuurde de 24-jarige Baldwin na één ronde zijn motor al richting pits, omdat zijn versnellingsbak niet meer funktioneerde. Hierdoor kon Van Duimen gemakke lijk ook de tweede manche winnen, voor Willem Zoet. In de 125 cc-klasse internationaal was de eerste plaats weg gelegd voor de Zwitser Stefan Dörflinger. Wil Hartog Bij internationale motorraces te Chimay hebben Wil Hartog, Jack Middelburg en Boet van Duimen voor een drievoudige Nederlandse zegè gezorgd. Wil Hartog op Suzuki won de 500, cc-race in 27 min. 48,3. Middelburg en Van Duimen, die Oj een motor van hetzelfde merk rijden, werden tweede en der de. DOUGLAS Mike Hailwood heeft gisteren zijn veertiende overwinning in de beruchte races op het eiland Man be haald. De Brit zegevierde in de 500 cc-race, waarmee de Week van man om de Tourist Trophy werd geopend. De 39- jarige Hailwood, oud-wereldkampioen motorracen, maar niet geslaagd als formule 1-autocoureur, leidde van start tot fi nish. Hailwood reed de zes ronden met een totaal aantal kilometers van 363 met een gemiddelde snelheid van 179.840 kilometer per uur. Een nieuw record. Op de eindstreep had hij een voorsprong van ruim twee minuten op'zijn landgenoot Tony Rutter. Denis Ireland uit Nieuw-Zeeland bezette de derde plaats. Tijdens de race gebeurde een ongeluk. Wong King Wong uit Hong Kong kwam ten valken werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Douglas getransporteerd. BUDEL Toon Karsmakers uit Aalst Waalre is zondag in Bu- del winnaar geworden van een internationale motorcross in de 500 cc-klasse. Karsmakers won de tweede manche en werd tweede in de derde manche. In het Uitertvaardencircuit in Zaltbommel won Cor den Bigge len met Van der Bijl de eerste manche. Ton van Heugten met bakkenist Frits Kiggen scoorde in Zaltbommel de meeste kampioenspubten en deelt daardoor nu de eerste plaats in het klassement van het Europees .kampioenschap met de Zwitserse combinatie Grogg-Hüsser. de huidige kampioenen. (van onze sportredactie) MAKKINGA De Grand Prix van de Verenigde Staten staat voor de deur en Gerrit Wolsink heeft hiervoor op het circuit "De Prikkedam" In Makkinga een perfect visitekaartje afge geven. De coureur was weliswaar enigszins in het voordeel, omdat teamgenoot Gerard Rond op het appèl ontbrak door een blessure, maar dat nam niet weg dat Wolsink zijn start- geld volledig waar maakte. Want er moest In Makkinga, waar onder de zwoele zomerzon zo'n vierduizend toeschouwers de piste omzoomden, altijd nog afgerekend worden met on der meer een Peter Herllngs, één van de vaderlandse man nen die op een zandcircult uitstekend uit de weg kunnen. Herllngs deed dat ook wel, maar Wolsink was op Friese bo dem gewoon niette houden. De beste Nederlandse Grand Prix-coureur, misschien wat ge prikkeld door perspublikaties dat hij in dit soort wedstrijden alleen nog maar voor de verdiensten rijdt, sloofde zich op het voortreffelijke en uiterst snelle circuit behoorlijk uit. Hij won twee manches met straatlengten voorsprong en moest in de derde manche alleen Kees van de Ven voor'laten gaan. Het jeugdige talent stoof Wolsink in de slotronden voorbij, toen achterblijver Henk Aarts Wolsink even raakte, waardoor de crack wat gas terug moest nemen. Van de Ven profiteerde onmiddellijk en stond de koppositie niet meer af. Net als Wolsink in de 500 cc bij de internationalen deelde Zijlstra in de 125 cc-senioren de lakens uit. Dat was niet zo venwonderlijk, want tegenstand was er voor de nationale kam pioen helemaal niet. De KNMV had maar tien coureurs in deze klasse aangewezen en op het laatste nippertje kwam Zijlstra daar nog bij. Een schandalige zaak van de KNMV, want dit aantal dupeert niet alleen de organisatie, voor een rijder als Zijlstra is er ook geen lol aan je krachten te meten met een tweede garnituur. Right is niet zomaar'n nieuwe sigaret. Right is laag in teer maar heeft toch de volle natuurlijke smaak. Omdat Right geen kunstmatige j j smaakstoffen heeft, maar «g 'i uitsluitend natuurlijke 1. sauzen. Dat smaakt beter en dat jus- m'5*' proef je meteen. j RigHt Volle 7fatuurlijf[e Smaat[ Right filter9 mg "teer,"0.8 mg nicotine

Leidse Courant | 1979 | | pagina 24