„ONZE OUWE", NIEUWE DUITSE POLITIESERIE TROS met comedyserie „De Ted Knight-show" KRO herhaalt Wim Sonneveld Show Holland Festival op de radio Sport op tv en radio RADIO/TELEVISIE Anna (Nicola Pagetl) weigert Vronsky te ontvangen. LEIDSE COURANT ZATERDAG 2 JUN11979 PAGINA 2, Cornelia Froboess als de sociale werkster Ute. Siegfried Lowitz speelt als commissaris Erwin Koster de hoofdrol in de nieuwe Duitse politieserie „Onze ouwe". In de eerste afleve ring wordt Koster aanvanke lijk niet betrokken bij een politie-actie na een overval op een bank door twee man nen. Als hij echter een foto krijgt toegespeeld van een van de twee overvallers her kent hij in hem een metgezel van de gevaarlijke gangster Teretti en komt in actie. Ned.1,20.25 uur. Bassie en Adriaan Bassie is gevangen genomen door boeven. Adriaan zijn vriend gaat met de auto ach ter de boeven aan, maar komt zonder benzine te staan. Hij besluit de achter volging per vliegtuig voort te zetten. Ned.1,19.05 uur. De Yukon Vier jonge mannen hebben geprobeerd, als vroegere goudzoekers deden, de Yu kon te bedwingen. Van de tocht zien we in „De Yukon, rivier van het goud" een filmverslag. Ned.1,19.35 uur. Kieskeurig Zoals wij al eerder schreven start de TROS met een eigen maandelijkse consumentenru briek „Kieskeurig*, die ge presenteerd wordt door Mi reille Bekooy. Ned.1,22.00 uur. Jack Jersey Jack Jersy brengt alsnog een ode aan Elvis Presley, nadat eerder dit jaar, deze film, hoewel geprogrammeerd, niet werd uitgezonden. Ned.1,22.30 uur. Natte His In het tweede deel van „Nat-, te his" worden opnamen uit gezonden van de zee bij een golfbreker. Ned.II, 18.45 uur. Landbouw In een serie van zes uitzen dingen over problemen die straks in het Europese parle ment spelen, wordt het land bouwbeleid onder de loep ge nomen. Ned.II, 19.00 uur. Bali „Bali verbrandt een vorst" is een documentaire over waar schijnlijk de laatste grote ce remoniële lijkverbranding op Bali. Ned.II, 19.25 uur. veel kijkers zullen de Ame rikaanse acteur Ted Knight kennen als de ijdele Ted Baxter uit de „Mary Tyler Moore-show". In Amerika heeft hij inmiddels een eigen serie, die door de TROS is aangekocht. In „De Ted Knight-show" speelt Knight de rol van Roger Dennis, die samen met zijn broer een be drijf heeft, dat heren van een dames-escorte voorziet. Het probleem is alleen dat de dames niet altijd even ge lukkig zijn met Dennis. Ned.1,21.30 uur. Beestenboel In de eerste aflevering van de 13-delige tekenfilmserie voor de jeugd „Beestenboel" blijkt dat muziek de dieren romantisch maakt. Rudolf Rendier denkt met heimwee terug aan zijn moederland terwijl Guido Gans zijn laat ste hit „Van ei tot kip" zingt. Ramses Shaffy vertelt de verhaaltjes terwijl Tejo Que- kel de tekeningen maakt. Ned.1,18.59 uur. Wereldcircus In „Wereldcircus" hoogtepun ten uit het circus van Lenin grad en van Minsk en twee staatscircussen van Moskou. Ned.1,19.08 uur. De Willem Ruis Show Willem Ruis presenteert het Ze zeggen dat ze zingt... Zoals wij al eerder schreven zendt de VPRO een film van de zangeres Moniek Toe bosch en haar absurdisitische muziektheater uit. Ned.II, 20.40 uur. Het machtige we relddeel De tweede aflevering van „Het machtige werelddeel" verhaalt van .de grote Euro pese wereldrijken, die elkaar rond de eeuwwisseling naar het leven staan. Ned.II, 21.55 uur. De beide dames In de laatste aflevering van „De beide dames en de ont hulling" voltooit Cornelia haar studie in de organisatie sociologie. Ned.II, 22.45 uur. Conférences, sketches en liedjes zijn te zien en te ho ren in de Wim Sonneveld Show, die de KRO eerder in 1969 uitzond maar nu gedeel telijk herhaalt. Wim Sonne veld doet deze show samen met zijn toen vaste partner Ina van Faassen. Ned.1,20.30 uur. Majoretten Reportage vanuit het Lim burgse Echt waar een specta culaire majoretten taptoe werd gehouden. Ned.1,18.59 uur. Waterweg? In de film „Water weg?", die in opdracht van de Vereni ging tot behoud van het IJs- selmeer in samenwerking met de KRO werd gemaakt, komt de vraag aan de orde of het plan van een nieuwe IJsselmeerpolder moet wor den uitgevoerd. Ned.1,20.00 uur. Pinksterdag Leo Akkermans maakt in „Op een mooie Pinksterdag" een portret van een van de vele filmclubs, die er in Ne derland zijn en van de filma mateurs die bij zo'n vereni ging zijn aangesloten. Ned.1,21.55 uur. Bisschop In het maandelijks gesprek met een bisschop praat pater Alfred van de Weijer met bisschop Möller van Gronin gen. NedLI, 22.45 uur. kwisprogramma met zijn ei gen naam en probeert het publiek en de kijker te laten lachen om zijn grappen. Ned.1,20.00 uur. Gunsmoke Jud wil met Ann Franklin trouwen, maar haar broers vinden dat geen goed idee omdat ze dan hun huishoud ster kwijt raken. Ze zorgen ervoor dat Judd in de gevan genis komt. Ned.1,21.55 uur. Derrick In de 37ste aflevering van de Duitse politieserie „Derrick" is het jonge onderwereldfi guur Egon Sebald, naar een pakeergarage gelokt en neer geknald. De ex-vriendin van Egon wordt verdacht, maar de sociale werkster Ute pro beert haar van een water dicht alibi te voorzien. Ned.II, 20.27 uur. AnnaKarenina Vronsky geneest langzaam van de gevolgen van zijn po ging zelfmoord te plegen. Hij besluit St. Petersburg te ver laten, maar hij wil eerst af scheid nemen van zijn gelief de Anna. Ze weigert hem echter te ontvangen. Ned.II, 21.55 uur. biedt de volgende programma's op de radio: Vanavond van 20.00 tot 22.30 uur op Hilversum 2: Direkte uit zending van het concert door het Radio Kameror kest o.l.v. Ernest Bour in de Geertekerk in Utrecht m.m.v. Anne Haenen, so praan; Gerard van Blerk, piano; Wim Koopman, marimba en Nick Woud, xylofoon. Op het pro gramma staan: Sept Hai- Kai van Olivier Messiaen, Séquence van Jean Barra- qué en Déserts van Edgar Varèse. Pauzeprogramma vanuit het Nederlands Congres gebouw In Den Haag met Merce Cunningham and Dance C?ompagny uit New York. En zondag 3 juni van 20.00 tot 22.30 uur op Hil versum 2: Direkte uitzen ding vanuit de Nieuwe kerk in Den Haag van een uitvoering van de ka- mer/kerkopera „The Martyrdom of Saint Mag nus" van Peter Maxwell Davies door „The Fires of London" o.l.v. Peter Max well Davies m.m.v. Mary Thomas, sopraan; Ian comboy en Neil Mackie, tenor; Mi hael Rippon, bariton en Brian Raynier Cook, 'tenor. Omlijstend programma vanuit de Rotterdamse Schouwburg met' „De Vorstenlikker" van Lars Noren. Eucharistie viering op de televisie Op zondag, Eerste Pink sterdag, zendt de KRO-te- levisie een oecumenische gebedsdienst uit van de gezamenlijke kerken in Laren, N.H., met als the- ma „Samen de vaart erin houden". (Ned. 1, 11.00- 12.00 uur). Voorgangers zijn ds. J. Bennekers, hervormd pre- dikant en mevrouw J. M. j Freyters, R.K.-pastoraal medewerkster. Medewerking verlenen het Gemengd Parochieel Koor van „De Goede Herder"- kerk o.l.v. Frans Dijkman en een muziekgroep o.l.v. mevrouw Lenie v.d. Wou- de. De NOS-televisie brengt vandaag van 23.45 tot 00.15 uur via Ned. II een extra aflevering van „Studio Sport" met daar in samenvattingen van wedstrijden, die in het betaalde voetbal zijn ge speeld. Morgen (Eerste Pinkster dag) is „Studio Sport" van 18.05 tot 18.30 uur via Ned. II gewijd aan het Europa Cup hockey in Den Haag. Tweede Pinksterdag bevat „Studio Sport" (18.59 tot 19.52 uur via Ned. II) sa menvattingen van enkele voetbalwedstrijden, de Pinksterraces in Zand- voort met o.m. de Europe se kampioenschappen for mule 3 en het Europa Cup hockey in Den Haag. De lotto-trekking in dit programma is om 19.45 uur. Langs de Lijn" „Langs de Lijn" op Twee de Pinksterdag van 14.03 tot 18.00 uur via Hilver sum 1 bevat voetbal, au tosport: Europese kampi oenschappen formule 3 in Zandvoort, motorsport: Europese kampioenschap- pen cross voor zijspannen in Zaltbommel, Europa Cup hockey in Den Haag (ook in het KRO-program- ma „Goal" op vrijdaga vond, TROS-Aktua-Sport op zaterdagmorgen, het TROS-programma op zon dagmiddag via Hilversum 1 en op maandagmiddag vóór 14.00 uur via Hilver sum 1) en honkbal: Uni que Giants—Amstel Tij gers in Diemen. In „Langs de Lijn" vana vond van 20.30 tot 22.30 uur via Hilversum 1, ko men een aantal voetbalre portages voor alsmede re- portageflitsen van de pro fronde van Kloosterzande. Zie voor overzicht radio- en televisie programma's etc. pagina 8. Europees parlement Europees parlement" praten leerlingen van de school voor. In de serie „Opnieuw een journalistiek met Nederland se parlementskanaidaten over hun visie opeen verenigd Europa. Ned.II, 18.30 uur. Kerkepad Eerste van een serie pro- gramma's, die bedoeld zijn als begeleiding van zomerse zwerftochten langs oude en historische monumenten. Ned.II, 20.17 uur. James Herriot James zet zijn eerste schre den op het liefdespad terwijl Tristan ervaart dat je met' varkens moet oppassen. Ned.II, 20.40 uur. Sheriff zonder wa pen De Amerikaanse film „Sher- rif zonder wapen", die de NCRV vanavond uitzendt, gaat over dominee Tom Hay wood, die als volgeling van Martin Luther King gelooft in geweldloos verzet. Als hij na de dood van King als she riff wordt gekozen, krijgt hij het erg moeilijk. Ned.II, 21.30 uur. James Herroit (Christopher Timothy) zet de eerste schreden op het liefdespad. Pinkstergroeten Sipke van der Land bezoekt in „Pinstergroeten uit Jeruza lem" de plaatsen waar de bijbel gaat leven. Ned.II. 23.05 uur. Mireille Bekooy en Freek Simons stellen de consumentenrubriek „Kieskeurig" samen. Wim Sonneveld en Ina van Faassen in 1969 tijdens de „Wim Sonneveld Show'

Leidse Courant | 1979 | | pagina 2