Nieuw politiebureau in Katwijk kost bijna twaalf miljoen gulden Subsidie voor Rijnsburgse' peuterspeelzaal Veel waardering voor notaWarmonds welzijn Raad Oegstgeest vreest vermindering woningwetwoningen Muurreliëf voor Adelbertcollege TOEZEGGING SUBSIDIE NOG NIET BINNEN Gift voor,Echo der Duinen" KORTWEG Voorbereiding restauratie Oud-Poelgeest Missiekalènder Leidschendam krijgt nieuwe brandweerauto REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 JUN11979 PAGINA 4. KATWIJK De Katwijkse politie krijgt bin nen niet al te lange tijd de beschikking over een nieuw politiebureau. De gemeenteraad boog zich gisteravond over de voorfinancie ring voor het nieuwe politiebureau dat 11 1/2 miljoen gulden gaat kosten. Dit bedrag wordt voor het grootste deel door het rijk betaald. De rijksbijdrage voor de bouwkosten bedraagt meer dan 9 1/2 miljoen gulden. Een schriftelij ke bevestiging voor deze subsidie is echter nog niet binnen. Wel een mondelinge toezeg ging, waaruit burgemeester C. A. Bos de con clusie rechtvaardigt, dat binnenkort die schrif telijke toezegging van Binnenlandse Zaken komt. Komt deze bevestiging, dan is het geld nog niet gelijk voorhanden, want dit bedrag wordt, in de meest gunstige zin, in 4 termij nen gedurende de periode 1983-1986 uitge keerd. Gezien de dringende noodzaak om de politie in een nieuw gebouw te huisvesten, heeft de raad in principe besloten, dit bedrag voor te financieren. Alle raadsfracties spraken wel hun bezorgd heid uit, over de nog niet schriftelijke bevesti ging van de rijksbijdrage. De heer Bos ant woordde daarop dat hij rekent dat voor juli de toezegging er is, zo niet, dan gaat het kre diet op deze voorgestelde wijze niet door, en dient de raad zich opnieuw te bezinnen over deze zaak. Komt de toezegging wel voor juli, dan kan er misschien in het najaar al met de bouw van het nieuwe politiebureau aan de Piet Heinlaan begonnen worden. Het voorstel over de planning van het plaatse lijk welzijnswerk werd door het raadslid J. Minnee (D'66/Gemeentebelangen) een slechte start verweten. Hij betreurde het dat de pro cedure-voorstellen tijdens een slecht voorbe reidde, besloten raadscommissievergadering behandeld zijn. Verder merkte hij op dat het lijkt alsof het college van burgemeester en wethouders tot nu toe weinig aandacht aan de decentralisatie van het welzijnswerk besteed heeft. „Het wordt dan ook hard nodig, want de tijd dringt", eindigde de heer Minnee zijn opmerkingen rond deze decentralisatie. Dat de tijd dringt, was ook de mening van de andere fracties. Het CDA-raadslid W. v.d. Plas, vond het daar om noodzakelijk nu zo snel mogelijk te han delen. De raad koos voor een conceptplan om een planningsgroep op te richten, waar behal ve raadsleden ook vertegenwoordigers uit de burgerij in zitten. Hieraan koppelde het raads lid Van der Plas dan ook een voorstel om de leden van de planningsgroep, die uit de raad moeten komen, gelijk maar te kiezen. Nor maal is het zo, dat eerst over dit soort zaken een vergadering van fractievoorzitters gehou den wordt, maar deze traditie brak de CDA- er, door met het voorstel te komen, deze plan ningsgroep, behalve de wethouders Van Oos ten en Parlevliet, te bemannen, met twee CDA-raadsleden, één uit de SGP, en een uit de WD of Gemeentebelangen/D'66. Het ge volg van het indienen van dit voorstel was het indienen van andere voorstellen en tegenvoor stellen. De duidelijkheid werd hierdoor niet verhoogd, zodat het CDA schorsing aanvroeg. Na de schorsing, verklaarde het raadslid, dat hij zijn voorstel introk en nu voorstelde, het toch aan de vergadering van fractie-voorzit ters voor te leggen, met de afspraak dat deze vergadering van fractie-voorzitters de afge vaardigden zouden kiezen. Hierop kwam de SGP met een voorstel, dat gelijk was aan het eerder door W. v.d. Plas ingediende voorstel, waarop, na enige verwar ring, de voorzitter de vergadering weer schor ste, om daarna voor te stellen, dat het college het agendapunt zal intrekken, om in juni met een eigen concept te komen, waar de raadsle den dan op kunnen reageren. Een ander kort punt van discussie was de voetgangersoversteekplaats op de Zeeweg ter hoogte van de Triumfatorkerk. Dit stoplicht komt vlak na de serie stoplichten van het kruispunt Zeeweg-Julianalaan en wordt daar om nogal eens over het hoofd gezien. Ria de la Haye (PvdA/PPR) vroeg wethouder Be rgman (CDA) of de mogelijkheid van een voetgangerstunnel bekeken is, en of het resul taat van dat onderzoekje bekend gemaakt wordt. De wethouder antwoordde daarop dat de mogelijkheden van voetgangerstunnels in een studie over het verkeer betrokken zijn, maar dat het technisch haast onmogelijk is, daar een tunnel aan te leggen. Voorlopig wil men proberen de veiligheid ter plekke te ver hogen, door een versmalling van de noordelij ke rijhelft van de Zeeweg bij de oversteek plaats aan te leggen (door het middenbermta lud te verlengen) en duidelijke waarschuwing- tekens aan te brengen. De gevaarlijke oversteekplaats op de Zeeweg. Noordwijk Het Christelijk Muziekgezelschap „Echo der Duinen" te Noordwijk aan Zee kreeg uit het Anjerfonds een bijdrage van 3000 om het korps in een nieuw uniform te steken. De „Echo" bestond onlangs vijftig jaar en bij dit gou den jubileum waren muzikanten en majorettes echt aan een nieuw pak toe. Reeds verscheidene malen mochten plaatselijke muziekkorpsen en andere culturele verenigingen belangrijke giften uit het An jerfonds ontvangen en ook nu weer blijkt, dat de collecten en gaven voor dit Fonds goed besteed geld is, waarin ook de ei gen verenigingen in ruime mate meedelen. Voorzitter Kruyer was bijzonder dankbaar voor de royale bij drage „We rekenen er op, dat de nieuwe uniformen omstreeks half juni afgeleverd worden". Het ligt in de bedoeling dat de „Echo der Duinen" op 26 juni a.s. in het kersverse gala ver schijnt. In de reeks zomerevenementen geeft het muziekgezel schap dan een concert op het plein in de Hoofdstraat. ZOETERWOUDE De eerste „goodwill mars" die drum band Vios elk jaar in ver schillende delen van Zoeter- woude doet, zal vanavond in de Weipoort gehouden wor den. Ook op dinsdag 5 juni zal er weer een „goodwill mars" gelopen worden. VIOS gaat 23 juni op concours. Tussendoor zullen de bejaar den, na hun jaarlijkse reisje op 12 juni en de wandeldrie- daagse op 15 juni nog inge haald worden ZOETERWOUDE De laat ste dansavond van het seizoen die de KPJ organiseert zal opgeluisterd worden door een optreden van de groep Stage Fright uit Delft. De toegan- sprijs is gelijk aan die van andere zondagavonden, drie gulden dus. Iedereen die voor de zomer nog eéén keer uit wil gaan in Zoeterwoude moet zorgen dat hij maandag 2e Pinksterdag vóór 21.30 uur het Don Bosco aan de Zuid- buurtseweg binnengaat. Het gemeentebestuur van Oegstgeest gaat Het gemeentebestuur heeft inmiddels ook met ingang van 1 januari 1980 elk jaar al uitgezocht, dat bij een restauratie subsi een bedrag van vijftig mille op de begro- die kan worden verkregen bij- rijk en pro- ting opnemen als reservering voor een vincie. eventuele restauratie van kasteel 'Oud- Poelgeest'. De eerste Zoeterwoudse missiekalender mochten mevr. v.d. Salm en de heer Va neman uit handen van Anna van der Ploeg in ontvangst nemen. Met deze uit reiking aan de ouders van enkelen van de in totaal 10 Zoeterwoudse missionarissen is het startsein gegeven voor de verkoo pactie die de duizend kalenders van het jaar 1980 aari de man moet brengen. Mede daarvoor zal straks op de braderie een stand door de missiegroep Zuidhof, waarvan Anna v.d. Ploeg de oprichtster is, ingericht worden. De verkoop is gisteren echter al officieel begonnen en wie zeker wil zijn deze ka lender volgend jaar aan de muur te kun nen hangen, kan voor vijf gulden een exemplaar bij een van de verkoopadressen te gaan kopen. Deze adressen zijn: Mevr. Langelaan, Zuidhof 32; mevr. Den Eisen, Weipoortseweg 85, mevr. Van Leeuwen, Zuidbuurtseweg 7; mevr. Vaneman, Zuid- buurtseweg 25. RIJNSBURG De gemeente raad van Rijnsburg is gister avond met grote meerderheid van stemmen - alleen de RPF was tegen - akkoord ge gaan met het verlenen van ruim elf mille subsidie aan de peuterspeelzaal 'De Dreu mes'. CDA-raadslid Van der Zwet vond de verhoging wel groot, maar zei onder de indruk te zijn van de activiteiten van de peuterspeelzaal. Opmerkin gen als zou 'De Dreumes' een goede bergplaats zijn voor moeders die wilden tennissen, kon hij niet onderschrijven. Raadslid Oudshoorn (GP\0 zag de peuterspeelzaal vooral als een goedkope oppas en weigerde de toekenning van de subsidie, waardoor alleen de "rijken maar zouden wor den gespijzigd". Mevr. De Haas (PvdA) was het vol strekt oneens met haar colle ga en meende, dat subsidie juist gewenst was om de lage re inkomensgroepen van dienst te zijn. LEIDSCHENDAM De Leidschendamse brandweer krijgt binnenkort voor bijna 206.000 gulden een nieuwe hoge- en Iagedruktankautosp- uit. Het voertuig wordt speci aal uitgerust met extra slan gen om in voorkomende ge vallen te worden gebruikt voor watersport over grotere afstanden, bijvoorbeeld op plaatsen waar geen waterlei ding of onvoldoende open water aanwezig is. Verder worden twintig alar montvangers aangeschaft waarvan lien voor vervanging van de huidige apparaten. Voortaan zullen brandweerlie den een ontvanger hebben, wat vooral in de avonduren en in de weekeirden van groot belang is. Het corps wordt (nog) mobieler omdat men voortaan niet in de on middellijke nabijheid van de alarmbel behoeft te blijven. De huidige 12 jaar oude lage- en middeldrukspuit wordt verkocht. De politie krijgt verder een nieuwe verplaatsbare mobilo fooninstallatie. Verder vijf alarmontvangers als bij de brandweer, vier mobilofoonin stallaties en onder meer een nieuw regionale verbinding- spost ter vervanging van de acht jaar oude installatie. WARMOND Alle fracties van de Warmondse gemeente raad toonden zich gistera vond zeer ingenomen met de aangeboden welzijnsnota. Zij noemden de nota een goed werkstuk om verder te gaan met de verbeteringen van het welzijn. De nota is voorzien van suggesties en prioritei ten, die steeds onderwerp van gesprek kunnen zijn. De nota werd zonder problemen vastgesteld. De prijzen voor de vrije-sec- tor kavels in het plan Lom- merlust zullen mede op voor stel van de commissie finan ciën worden verhoogd van 260,- tot 400,- per m2. De meeropbrengst zou dan ge bruikt kunnen worden om bijvoorbeeld aan de Poel een strook grond te verwerven waardoor de Warmondse be volking aan het water kan komen. Vooral als de ijsbaan in gebruik is, is dat van het grootste belang. Bovendien kan er onderzocht worden of er meer woningwetwoningen gebouwd kunnen worden. Raadslid Bonjer (WD) stelde voor de meeropbrengst aan te wenden voor de felbegeerde fietstunnel onder de spoorlijn. De andere raadsleden waren echter van mening dat hier voor andere middelen gezocht dienen te worden. Aan het eind van de vergade ring werden enkele suggesties voor het aan te brengen kunstwerk op de gevel van het verenigingsgebouw Het Meerpunt ter keuze aangebo den. De drie suggesties be stonden uit meerdere witte vlakken gehakt uit natuur steen, waarin de meesten zei len van schepen herkenden. De natuurstenen met reliëf uitgehakte vlakken' kunnen plat tegen de muur boven de ingang worden aangebracht of loodrecht op de muur ge plaatst worden zodat met zon en schaduw meer dieptewer king wordt verkregen. Een definitieve keuze werd door de raadsleden nog niet ge maakt. Er zal onder meer ad vies worden gevraagd aan de commissie maatschappelijk welzijn. IN PLANHA AS WIJK" OEGSTGEEST De Oegst geestse gemeenteraad vrees! dat het aantal te bouwen wo ningwetwoningen in plan 1 voor Haaswijk wordt terug gedraaid. Gisteravond stelde het PvdA-raadlid T. Koh lbeck dit probleem aan de orde Uit de plantekeningen is ge bleken dat er aan de oevers van het kanaal vijf woning wetwoningen het veld hebben moeten ruimen voor luxe wo ningen. Gevreesd wordt nu dat er elders in het plan geen vervangende ruimte voor deze woningwetwoningen wordt ge vonden. Tevens werd aange drongen op een spoedige be handeling van plan I in de raad. Burgemeester Van Eijsinga verzekerde de raadsleden dat het totale aantal woningwet woningen in Haaswijk gelijk blijft. „De te bouwen woning wetwoningen worden verscho ven, naar een andere vlek ol blijven wellicht in hetzelfde deelplan", aldus de burge meester. Provinciale Staten buigt zich momenteel over de plannen die de heer Menten uit War mond heeft met het gebied langs de Leidsevaart waar thans zand aan onttrokken wordt („de Put van Menten"). De heer Menten heeft het ge bied voor een gulden aan de provincie aangeboden. In de Oegstgeestse verkeerscommis- sie was het misverstand ont staan dat de heer Menten een fietspad over zijn grond aan bood in ruil voor een kavel van 7 ha waarop 50 luxe wo ningen konden worden ge bouwd. Lovende woorden werden door de heer Van Veen (CDA) gesproken over de nota inzake de reserves en fondsen van Oegstgeest, de meerjarenbegroting voor de jaren 1979 tot en met 1983 en het meerjarenplan voor de ge meentelijke investeringen. De heer Van Veen pleitte voor het stellen van prioriteiten, maar hij wilde zich ook weer niet zo vastleggen dat zaken die zich later zullen voordoen, door het opstellen van een prioriteitenlijst, niet in behan deling kunnen worden geno men. De gemeenteraad ging tenslot te akkoord met het voorstel van b en w met ingang van 1 januari 1980 een rioolheffing in te voeren. De aanslag be draagt dertig gulden per jaar. Het geld komt ten goede aan de aanleg van een persleiding naar het rioolwaterzuivering sgemaal in Katwijk. PvdA-er Kohlbeck informeerde naar de mogelijkheid de gas- en lichtrekeningen voortaan maandelijks te laten innen. Wethouder Van Belle ver klaarde dat men aan het eind van dit jaar zover hoopt te zijn in de Leidse regio Onder het muurreliëf: wethouder H. F. Dijkstal. Links "van hem voorzitter Drs. Wijffels, rechts rector Drs. Bocxe. Geheel rechts leraar én kunstenaar Jozef Smolders. WASSENAAR De gevel van het nieuwe S. Adelbert college is sinds gistermiddag verfraaid met een uniek kunstwerk, gemaakt door Jo zef Smolders, tekenleraar van het college, maar daarnaast ook een bekend en erkend Wassenaars kunstenaar: een bijzonder mooi muur-reliëf van de figuur van Sint Adel- bert. Het kunstwerk werd bij de officiële opening van het nieuwe gebouw namens het gemeentebestuur door burge meester Mr. K. Staab toege zegd. Gistermiddag heeft wet houder H. F. Dijkstal, wet houder-van onderwijs en van o.m. kunstzaken dat geschenk pfficieel aangeboden en ont huld. De plechtigheid werd omlijst met zang door een koor van leerlingen onder leiding van oud-conrector Dr. Brons en met toespraken door rector Drs. R. R. J. M. Bocxe en van Drs. H. Wijffels, voorzit ter van het schoolbestuur.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4