,,Pas op voor 'uitverkoopt van Leidse industrieterreinen Restauratie bovenbouw Koornbrug bijna voltooid Theu Boermans in bescheiden ewoners Waardeiland: Nieuwe •rug ook voor auto's openstellen Onderwijsdienst rijksuniversiteit bestaat tien jaar Instuif voor Sahellanden TAPT TT MAAR A 'STAD LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 ME11979 PAGINA 3 n WAARSCHUWING RAADSCOMMISSIE ECONOMISCHE AANGELEGENHEDEN LEIDEN De gemeente Leiden moet ervoor waken, dat de industrieterreinen die de stad nog braak heeft liggen niet in de „uitver koop" terecht komen. Waarschuwingen van een dergelijk kaliber werden gisteravond geuit door een aantal leden van de raadscom missie voor economische aangelegenheden. De commissie vindt dat de gemeente elke vier kante meter industrieterrein in de gaten moet houden en niet overijld toe moet geven aan de wensen van bepaalde Leidse bedrij ven om op de nog voorhanden zijnde terrei nen hun zaak uit te breiden. De commissieleden hieven hun waarschuwen de vinger naar aanleiding van een drietal voorstellen om Leidse bedrijven te zijner tijd naar terreinen elders in de stad te verhuizen. Het betreft hier een garagebedrijf in de Raadsherenbuurt, een persluchtcentrale aan de Leeuwenhoekstraat en een loodgietersbe- drijf aan de Oude Rijn. Alle drie bedrijven zouden om verschillende redenen naar een al ternatieve locatie verhuisd moeten worden. Bij het garagebedrijf is het op aandrang van de buurt, dat men tot verhuizen wordt gemaand, terwijl de laatste twee bedrijven vanwege hun aard en omvang van de Leidse industrieterrei nen (Merenwijk en de Waard) gebruik willen maken. De hoeveelheid grond die alleen al door het loodigetersbedrijf en de persluchtcen trale wordt geclaimd overschrijdt de 3000 m2. Voor de commissie aanleiding om de wethou der voor economische aangelegenheden, me vrouw mr. J. G. Fase, de vraag voor te leggen of deze grondclaim niet te veel van het goede is. A. Ranner (PvdA) stelde gisteravond, dat de eventueel aan de bedrijven toe te kennen oppervlakten te groot waren. Het ontbrak Ranner aan voldoende gegevens, waarin de noodzaak tot een dergelijke forse uitbreiding gemotiveerd was. Wethouder Fase vond dat het loodgietersbedrijf een heel redelijk ver zoek had ingediend, waarbij de voorgestelde grondruil met de gemeente (de oude locatie tegen de nieuwe) heel begrijpelijk was, omdat het bedrijf binnen afzienbare tijd zijn perso neelsbestand van 35 tot 50 man wil vergroten. Over de persluchtcentrale merkte Fase op, dat dit bedrijf al lange tijd op het wensenlijstje van b en w voorkomt. De commissie was unaniem van mening dat alle drie gevallen nog eens nader moeten wor den bekeken. Niet alle genoemde bedrijven zouden namelijk in de binnenstad gevestigd zijn. Wat min of meer een voorwaarde van de gemeene is om als eerste naar de aan de rand van de stad gelegen industrieterreinen te mo gen vertrekken. Volgens de heer Ranner moet men voorzichtig zijn met het tóekennen van industriegrond aan die vestigingen, die het minder hard nodig hebben dan de kleinere bedrijven in de Leidse binnenstad. Op dat punt was hij van mening dat de gemeente een duidelijker beleid moet gaan voeren. 2 eet (leiden De restauratie van de bovenbouw van de Trib" Koornbrug, die de Boter markt met de Nieuwe Rijn verbindt, is op een oor na ge- rl vild. Wethouder C. Waal van stadsontwikkeling, die tevens belast is met de monumen tenzorg, verricht vrijdag 8 juni de laatste restauratie- ntent handeling. Tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de kof- fiekamer van het Stadhuis draagt de architect van de 1 restauratie, de heer J. Wal- """nraad uit Brielle, de in oude fluister herstelde bovenbouw VI van de Koornbrug (in de volksmond ook wel Koorn- beursbrug genoemd), officieel over aan de gemeente. De brug heeft gedurende meer dan een jaar in de stei gers gestaan. De uit het begin van de vorige eeuw daterende bovenbouw was ernstig ver vallen. De houten pilaren zijn tijdens de restauratiewerk zaamheden vervangen door massieve exemplaren. De zin kendakbedekking heeft plaats gemaakt voor stenen leien en de overkapping kreeg de oor spronkelijke zandsteenkleurige tint. Ook de grauwsluier die al vele jaren over de. orna menten hing, heeft het veld moeten ruimen. Door de fris se kleuren waarin deze zijn geschilderd, zijn ze niet lan ger meer aan het oog onttrok- De Koornbrug (inzet: een van de ornamenten). LEIDEN De Dienst Onderwij sontwikkeling van de medische fa culteit in Leiden bestaat tien jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt morgen een symposium over het thema „het hoorcollege" gehouden in de Auditoriumzaal van gebouw Anatomie aan de Wassenaarseweg 62. De faculteit der Geneeskunde van de rijksuniversiteit Leiden was de eerste faculteit in Nederland die over een dienst onderwijsontwikke ling beschikte. De dienst werd mo gelijk gemaakt door een herziening van het Academisch Statuut in 1968. De dienst trad ifi september 1969 voor het eerst naar buiten met een voorlichtingsavond over „exa mentechnieken en studietoetsen". De dienst houdt zich bezig met het organiseren van trainingen en cur sussen voor docenten en studenten. Zij ontwerpt, construeert en evalu eert onderwijsonderdelen en advi seert docenten over de te volgen toetsmethode. Bovendien wordt de dienst betrokken bij ingrijpende vernieuwingen in het onderwijs, zoals herstructurering, en het ont wikkelen van nieuwe studierichtin gen. Het symposium begint om tien uur met een toespraak van prof. dr. A. Kassenaar, dekaan van de faculteit der geneeskunde. Daarna volgen toespraken- van prof. dr. A. Huson, voorzitter van de begeleidingscom missie van de dienst onderwijsont wikkeling en dr. W. van Hilten, hoofd van de dienst. Drs. M. Miran- de, onderwijskundig onderzoeker verbonden aan het Centrum voor Onderzoek van het Wetenschappe lijk onderwijs in Amsterdam houdt een voordracht met als titel „Tips voor het geven van colleges". Na de koffiepauze spreekt de heer C. van der Grond over „Goede overhead transparanten binnen ieders be reik?". Vervolgens wordt de video band „Hoe geef ik college" van de jubilerende dienst vertoond, 's Mid dags spreken dr. L. Abrahams, in- terniste bij het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam over „Het klinisch college; een demonstratie met een patiënt" en prof. dr. J. Groen (em), verbonden aan de Jelgersmakliniek van de Leidse Universiteit over „College geven: de hoogleraar als ouderwetse èn moderne schoolmees ter". Het symposium wordt afgeslo ten met het vertonen van de video band „How not to; some common errors in lecture presentation". Benoeming Prof. dr. J.G. de Casparls heeft in het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit het ambt van gewoon hoogle raar in dè archeologie aanvaard met het uitspreken van een oratie met de titel: „Van avonturier tot vorst: een belangrijk aspect van de oude geschiedenis van Zuid- en Zuidoost-Azië". Laatste film in LVC Het filmhuis van het Leids Vrijetijdscentrum besluit mor gen zijn seizoen met de vertoning van de Iranese film „de Cyclus" van de regisseur Darius Mehrjui (o.a. bekend van „de Koe"). De film gaat over Ali en zijn zieke vader, die zich in de stad bij een bende aansluiten. De bendele den tappen bloed af van zwervers, bedelaars en verslaaf den. Het bloed wordt aan het plaatselijke ziekenhuis ver kocht. De regisseur wil met deze film het beeld scheppen van een corrupte maatschappij in dit geval Iran: armoe de en corruptie vormen een vicieuze cirkel. Het is een af en toe grappige film waarbij de gruwelijke wekelijkheid niet uit het oog wordt verloren.De toegangsprijs bedraagt vier gulden (voor LVC-leden en CJP-houders drie gul den). De film begint om acht uur. Vrouwenfilm De film „Not a pretty picture" van de regisseuse Martha Coolidge wordt vanavond in het Vrouwenhuis aan de Nieuwe Rijn vertoond. Het hoofdthema van de film is een verkrachting. In de film worden gespeelde scènes afgewisseld met beelden waarin de regisseuse met de acteurs praat over hoe zij het gespeelde zelf ervaren. Zowel regisseuze als hoofdrolspeelster praten uit erva ring. Na afloop kan nagepraat worden met vrouwen van de beweging „Vrouwen tegen sexueel geweld" uit Rot terdam. De toegangsprijs is drie gulden. De film begint om acht uur. Solution De Groningse groep Solution treedt vrijdagavond 1 juni op in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal. De sinds 1968 uit vier man bestaande formatie heeft al verschillen de toernees door Nederland op haar naam staan is zo doende geen onbekende. Nadat in 1971 de naam „Souluti- on" werd omgedoopt in „Solution" zijn vier elpees uitge bracht. De kaartverkoop voor dit optreden heeft plaats bij het bureau van K&O aan de Oude Vest 45 en bij pla tenzaak „Plato" aan de Breestraat of telefonisch 071- 141141. De kaarten kosten zes gulden. Het concert begint om kwart over acht Horror Jongerenvereniging Augustinus draait zaterdag 2 Juni een horror-persiflage in haar pand aan het Rapenburg 24. De film behandelt de lotgevallen van travestieten, incestueuze zusters, debiele motorrijders en gebochelden. Tijdens en na afloop van de film treedt een duo be staande uit Steven Heybroek en Peter Geerts op. Zij brengen een programma van bekende en zelf gecompo neerde liederen en maken daarbij gebruik van instru menten die zij eveneens zelf vervaardigd hebben. De filmvoorstelling begint om negen uur. Iedereen is wel kom. ADVERTENTIE Stuur bloemen als 'n pinksterbloem groet Fieuroü bloemist overbrugt 'oor u alle afstanden in 130 landen. 'INKSTEREN 3en4Junl De sectie werelddiakonaat van de diakonie der Gereformeerde Kerk m Leiden hield gisteravond in de Zuiderkerk een instuif om geld voor de stichting Sahel(p) in te zamelen. Deze stichting zet zich in om de landen ten zuiden van de Sahara (Sahellan den). die al een flink aantal ja ren door grote droogte worden geteisterd, te helpen. In de Zui derkerk werden vele zogenaam de Derde Wereld artikelen te koop aangeboden. De jeugdige kerkleden hielden een tentoon stelling. Tevens konden de be zoekers genieten van 'demon straties bloemschikken, potten bakken. batikken en schilderen. Van het onder meer gisteravond ingezamelde bedrag zullen melk poeder. medicamenten, dekens en pompinstallaties voor de zwaar getroffen gebieden wor den gekocht. De stichting Sa- hel(p) draagt er zorg voor dat deze goederen op de juiste plaats terecht komen. LEIDEN Theu Boermans heeft men al ver- scheidene malen in Leiden kunnen aanschou- I wen als acteur van de zuidelijke toneelgroep J Globe één maal speelde hij een zeer fraaie rol in „Le neveu de Rameau" maar gister avond was hij voor het eerst te zien in een geheel nieuwe creatie: als zanger van een semi-popgroep. Theu bracht met tien muzikanten een try-out in het LAK van zijn programma „Schorum", bestaande uit liedjes, deels door hemzelf ge schreven, deels vertaald. Kleine tussenteksten completeerden het geheel. „Schorum" is een juiste titel voor de inhoud van de songs; in de meeste staan jongeren centraal enigszins aan de zelfkant van de maatschappij. Degenen die het niet maken, die hun vertier in straten en kroegen moeten zoeken of in het spuiten en slikken, degenen die als ze eenmaal op hun knieën liggen nooit meer overeind komen. Boermans ontpopte zich als een sympathieke LEIDEN Omtrent de bouw i<*an een nieuwe, extra brug op fret Waardeiland zijn bij de bewo ners en projectontwikkelaars van liet Waardeiland nogal wat be waren gerezen. De gemeente ieeft beslist, dat de brug alleen [ebruikt gaat worden door voet- rangers, fietsers en bromfietsers, wij uitzondering: kunnen ook de efmbulance, politie en brandweer e[an de toegangsweg gebruik ma den (alleen tijdens alarm). Hier- Joor blijft de huidige brug in het verlengde van de Kettingstraat iiwaar belast. „Waarom wordt de ijiieuwe brug ook niet voor alle i'erkeer opengesteld?", vraagt Projectontwikkelaar A. de Graaf lllich, evenals de bewoners, af. !)e bewoners van het eiland hebben zelf bij de gemeente om een informa tiebijeenkomst gevraagd, die vanavond om acht uur wordt gehouden in de kantine van aannemer Van Wijnen op het Waardeiland. Tijdens de bijeen komst kunnen onduidelijkheden die er leven met betrekking tot de brug ter. sprake worden gebracht. De bedoeling is, dat de nieuwe brug in het verleng de van de Hogendijkstraat wordt ge bouwd. De verbinding tussen het ei land en de vaste wal krijgt een lengte van ongeveer dertig meter en een breedte van iets meer dan negen me ter. De eerste heiwerkzaamheden star ten volgende week. De projectontwik kelaars denken rond eind oktober of begin november met het project ge reed te komen. In nauw overleg met de gemeente zijn de plannen voor de bouw samenge steld (de gemeente heeft trouwens aan de ontwikkelaars van het Waardeiland de verplichting gesteld, dat bij de bouw van huizen, haventjes e.d. ook gezorgd moest worden voor een nieu we brug en de aanleg van een nieuw rioleringsnet). De overgang over de Nieuwe Rijn had volgens de plannen al voor het eind van 1978 gereed voor gebruik moeten zijn, maar in verband met veranderingen in de planning is door de bouwers aan de gemeente om uitstel gevraagd. De gemeente stemde hierin toe en verlengde de termijn tot 31 januari 1980. „Daarom is het zo verwonderlijk dat, nu het eindelijk zo ver is en wij onze gang willen gaan, we nog steeds op een bouwvergunning van de gemeente zitten te wachten. De aanleg van het al eerder genoemde verbindingsriool tussen het Waardei land en de Hoge Rijndijk stuit verder niet op problemen. De capaciteit van het riool wordt aangepast aan het be wonersaantal van het Waardeiland, dat de laatste tijd sterk is toegeno men. Het riool wordt via de Ketting straat aangelegd. De „oude brug" in het verlengde van de Kettingstraat wordt zolang de werkzaamheden du ren voor het verkeer afgesloten. Met de werkzaamheden aan het riool wordt begonnen als de nieuwe brug in het verlengde van de Hogendijkstraat voor gebruik gereed is. Dat zal onge veer begin november zijn en de afron ding van het karwei heeft rond het begin van 1980 plaats. De nieuwe brug zal tot dat tijdstip als alternatieve toe gangsweg tot het Waardeiland dienst doen. zanger die uiterst bescheiden (misschien iets té) de gevoelens van onmacht en mislukking vertolkte, met daartussendoor af en toe een vrolijker nooit. Van een acteur had ik meer theatrale actie verwacht, maar bij dit pro gramma had die zeker niet gepast. In de tienmans begeleidingsformatie was een verscheidenheid aan instrumenten en stijlen te ontdekken. Twee man op gitaar, één op slag werk, één man voor de saxofoon en een pia-' nist, dat was ongeveer de basis. Daaraan wer den toegevoegd: een violiste en een achter grond-koortje van drie vrouwen, van wie er één ook nog de dwarsfluit bespeelde. Er werd hard en zacht gespeeld, allerlei soor ten rock en meer het luisterlied-genre, elec- trisch en akoestisch. Het gevolg: een zeer ge varieerde avond, waaraan zo op het oog veel aandacht was besteed. Ik miste een beetje een zekere felheid. Maar de bescheidenheid maak te veel goed. Paul van der Plank van een enorme partij PERZISCHE TAPIJTEN Van een leverancier van Perzische Tapijten, kochten wij een partij tapijten die bestemd was voor het buitenland, maar niet werd afgenomen. UW VOORDEEL! GRIJP DEZE KANS! Vanaf Donderdag 31 mei worden deze tapijten verkocht voor ELKE PRIJS die mogelijk is. Enkele voorbeelden: QUASHKAY 30x 30 ,*57-- 17,50 I HAMADAN 240x170 .SSflC- 375,- SAVEH 150X100 JSff.- 295.- SHIRAZ 300x200 jüflÖ,- 995,- I. HAMADAN 300x200 J456,- 550- BOCHARA 160x 90 1456.- 595- Verder in deze partij 60 stuks schitterende echt oude BELOUDJ in alle maten en nu voor minder dan de halve prijs! Schoonheden van tapijten zoals BIDJAR, SAROUGH, KESHAN, NAIN, ISPHAHAN, VERAMIN en RONDE CHINEESE TAPIJTEN J Nu betaalbaar! V V F*) I hKS WACHT NIET TOT DE MOOISTE ERUIT ZIJN, W 1 y I 'Reserveren tegen 10 IbMnbetil.ng mogelijk Donderdagavond lot 21 00 uur verkoping AT T71~>T 1 Achterhakkers 13-14, Dordrecht,Tel.078 - 130022^ -'■/ I I I fna. 13.00-18.00 di t/m za 9.00-18 00. donderdag koopavond tot 21 00 uur^B

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3