Pinkster- show s Olympiads Ronde eentonig Meubelfabriek Oisterwijk Hinault niet te kloppen ^BPORT THEO PETERS WINT LANGSTE ETAPPE ïps voor hiindigt Nieuwe leidster bij dam- strijd d Geringe belangstelling voor bekerfinale Dames Alkmania districtskampioen Nog 8dagen en dan-. Kom op voorEur Sportwereld U bent van harte welkom op onze 29 30 3i I 2 5 LEIDSE COURANT DINSDAG 29 ME11979 PAGINA 13 JINT WILLEBRORD Evenals in voorgaan de seizoenen heeft Olympia's Ronde ook dit tar een internationaal tintje. Dit dank zij de •elneming van een Canadees, Tsjechisch, jpestduits en Russisch zestal aan de 28ste mateurronde van Nederland. De buitenland- wielrenners houden het echter alleen bij lanwezig zijn, want meestrijden om de be langrijkste eindprijzen is er niet bij. En dat i bijzonder jammer, want door de suprema- lie van de ploeg van Herman Krott heeft plympia's Toer tot nu toe een tamelijk eento nig verloop, dat wellicht veranderd had kun- worden door een sterke buitenlandse in breng. lok gisteren werd de hegemonie van Amstel liet doorbroken. De etappezege was zelfs voor m pupil van Herman Krott. De 19-jarige 'heo Peeters won de langste rit van de ronde, fan Hulsberg naar Sint Willebrord over een Istand van 193 kilometer. In het algemeen lassement heeft de ploegleider van de bier formatie na gisteren twee kandidaten voor de lindzege: Jos Lammertink, nog steeds drager ran Het oranje leiderstricot, en Ad Wijnands, fondag winnaar van de Koninginnerit Huls- ierg-Hulsberg, die op weg naar Sint Wille- irord op zes seconden na zijn achterstand fan één 50 minuut en vijftig seconden goed- 6°|naakte. ^jïerman Krott had alle reden om tevreden te in. Minder te spreken was hij over uitlatin- [en, dat het binnen zijn formatie niet boterde, "lemaal flauwekul", zei hij. „Het gaat pri- We hebben tot nu toe vier wedstrijden ge- n 4ronnen, we hebben de twee bovenste posities het individueel klassement, dan nog de eer plaats in het ploegenklassement, het be- pelfgklassement is door ons gewonnen en in het ijwombinatieklassement staan we ook bovenaan, n (let kan niet beter". Lammertink keek minder vrolijk. De lei- Ier in het algemeen klassement kon gisteren chf voor de eerste keer duideüjk merken, dat hij drager van de oranje trui is. „Het is niet te geloven. Ze proberen je op alle mogelijke ma nieren te pakken. Als je eens een keer mid denin het peloton zit, word je min of meer in gesloten en proberen ze je ook nog de pas af te snijden. En dan vooraan natuurlijk wegrij den", klaagde hij. Daarmee overkomt Jos Lammertink hetzelfde als vorig jaar zijn ploegmakker Arie Hassink, die overigens toen wel de ronde won. De er varen renner uit Neede had het zelfs over een enorme combine tegen hem. Nu kampt de na tionale kampioen met dat probleem. „Mij la ten ze niet rijden. En Ad natuurlijk wel. Maar ik had het nog niet erg gevonden als ik de trui aan hem was kwijtgeraakt". Troeven De troeven blijven voorlopig nog steeds in handen van de formatie van Herman Krott. Voor de grote nationale ploegen rest slechts het meepikken van de kruimeltjes in de vorm van onbelangrijke ritzeges als die van Peter Damen en Hans Plugers. Ook de buitenlandse inbreng blijft zeer gering. Dat is niet nieuw, want in voorgaande jaren waren de internati onale prestaties niet om over naar huis te schrijven. Vorig jaar won slechts de Rus Loe- ri Petrov de zesde etappe en zegevierde hij te vens in het sprintklassement. De beste buiten lander in de eindstand was de Rus Choute- nen, op de elfde plaats met bijna vier minu ten achterstand op winnaar Arie Hassink. Ook dit seizoen lijkt het sprintklassement naar een buitenlander te gaan. Tijdens iedere etappe zijn onderweg drie premiespurts en de eerste vijf ontvangen dan punten. Anatoli Jar- kin raakte gisteren zijn leiderspositie daarin kwijt aan Frank Moos, die de laatste sprint in Bladel won. Maar de tweede plaats vond de Rus, alsmede de vierde plek van zijn landge- (Van onze sportredactie) JPASSENAAR Zeven dra verijen en vier rennen staan r morgenmiddag op het pro- ramma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. De eerste is om 14.00 uur. Onze HALAGAPRIJS: Sprite Ro- Jary, Rasch Hanover en Scyl- onjaHage. UeiADRIDPRIJS: Robin Bui- pnzorg, Obarator J en Olym- Jic Marseille. kMENIDORMPRIJS: Right Sam Avon en Race H. spORREMOLINOSPRIJS: ^Vfieuwkind, Omar Laguna en Eberhof. egjlALLORCAPRIJS: Martina ïorma, Mai Regina en Laiko ieroona. rUENGIROLAPRIJS: Rogan an Echten, Leo Buitenzorg jn Nescio. ARCELONAPRIJS: Pad- du Bois, Rinse Fortuna Ramerentia. ,h#ATHPRIJS eerste afde- j): Lucky Amber, Boxber- ïr David en Lady Sarina. 1ATHPRIJS tweede afde of ng): Boxberger Alive, Box- rlierger Brink en Jaskall. 1IADEIRAPRIJS: Esther, Out f Date en Balancoire. dor noot Sergej Pribyl, die gisteren overigens op gaf, kenmerkend voor de kracht van de bui tenlandse wielrenners. Het moet hoofdzakelijk van de Russen komen, die lange tijd sterk koersen, maar met de finale in zicht (en de premiesprints achter de rug) op achterstand worden gereden. Zo ook in de vierde etappe. Direkt na het vertrek uit Hulsberg begon Witsjoslov Dedenov aan een korte solorit Zijn ontsnapping leverde niets op. Na Hilvarenbeek (op 140 kilometer) brak het grote peloton en kwam er een kopgroep van drie man, zonder buitenlanders. Peter Damen, Wies van Dongen en Jos Lammertinks ploegmakker Theo Pee ters hadden in Chaam (20 kilometer verder) een kleine twee minuten voorsprong. Vier ren ners kwamen vervolgens bij de drie vluchters: Ad Wijnands, Theo de Rooy, Wim de Waal en Ad Prinsen. Dit zevental ging niet gezamenlijk over de eindstreep. Kort voor de meet ging Theo Pee ters aan de haal, terwijl Peter Damen had moeten lossen. De overwinning ging aldus naar de 19-jarige, uit Beesel afkomstige Am- stel-renner, die een voorsprong van onegeveer tweehonderd meter op zijn medevluchters had, waarvan Peeters' ploegmakker Ad Wij nands de spurt voor de tweede plaats won. Voor Herman Krott loopt alles volgens plan. Hoewel Jos Lammertink zijn leiderstrui bijna (aan een ploeggenoot) moest inleveren, is het gat tussen het belangrijkste tricot en de con currentie, Adrie van de Poel op de derde plaats, nog steeds 1,51 minuut. En de eind streep is weer een dag dichterbij gekomen. CO BUYSMAN Uitslag vierde etappe over 193 km van Hulsberg naar St. "Willebrord. I. Peeters (Ams) 4.23.33, 2. Wijnands (Ams) op 15 sec., 3. De Rooy (Gaz), 4. De Waal (Tra), 5. Prinsen (Gaz), 6. Van Dongen (Uni) alleen zelfde tijd als Wij nands, 7. Damen (Dri) op 23 sec., 8. Den Besten (Mil) op 1.36, 9. Maas (Gaz) op 1.49, 10. Van Egmond (Mil), II. Van der Poel (Erp), 12. Van Peer (Uni), 13. Moons (Erp), 14. Lammertink (Ams), 15. Schuer (EKS), 16. Van Meer (Gaz), allen zelfde tijd als Maas, Theo Peters gaat winnend over de eindstreep in de vierde etappe van Olympia's Ronde. 17. Goedde (Tra) op 2.05, 18. De Wilde (Tra), 19. Kuys (EKS), 20. Jonkers (Uni) allen zelfde tijd als Goedde. Puntenklassement: 1. Van der Poel (Erp) 60 punten, 2. Lammertink (Ams) 44, 3. Maas (Gaz) 43, 4. Wijnands (Ams) 39, 5. De Rooy (Gaz) 38,6. Damen (Dri) 37. Llassement: 1. Ams Gaz 13.12.58, 3. Tra 13.15.04, 4. Dri 13.15.12, 5. Erp 13.16.22, 12. Sov 13.18.08, 13. WDL 13.18.44,15. Tsj 13.32.08,17. Can 13.46.23. Dagploegenkla* 13.12.43, 2. G 42.44 13, 3. Dri 42.49.01, 4. Erp 42.49.59, 5. EKS 42.52.22, 7, WDL 52.53.59, 9. Sov 42.56.33.16. Tsj 43.55.57,17. Can 44.21.44. Algemeen klassement: 1. Lammer tink 14.53.18, 2. Wijnands op 6 sec., 3. Van der Poel op 1.51, 4. Prinsen op 2.01, 5. De Rooy op 2.06, 6. Stamsnijder (Uit) op 2.13, 7. Bierings (Erp) op 2.58, LENT Lenie Geurts heeft gisteren de leiding genomen in het toernooi om het Ne derlands damkampioenschap voor dames door een onver wachte nederlaag in de zesde ronde van koploopster Ciska Butter. Lenie Geurts won van Petra Polman. Een combinatie in het mid denspel leverde haar schijf winst op, waarna de speelster uit Lent de winst niet meer uit handen gaf. Ciska Butter speelde een in teressante partij tegen Ipie Poepjes. Beide speelsters hiel den de posities in evenwicht. Een zes om zes-stelling werd door Ipie Poepjes dermate goed behandeld dat de leid ster in het algemene klasse ment materiaal moest prijsge ven en verloor. Titelhoudster Barbara Graas herstelde zich goed door in een sterk gespeelde partij Eefje Nieuwenhuizen te ver- Uitslagen: Lenie Geurts—Petra Barbara Graas Polman 2—0, Marjan Foppen—Pie tje Veenboer 11, Barbara Graas—Eefje Nieuwenhuis 2—0, Ipie Poepjes—Ciska Butter 2—0, Cato van SettenCarolien van de Sande 1—1, Joan Vermeer—Mieke Heitmeier 1 1. De stand na zes ronden: 1. Geurts 10 punten; 2. Butter 9; 3. Graas 8; 4. Polman en Poepjes 7; 6. Nieu wenhuizen, Van Setten en Veen- boer 6; 9. Van de Sande en Heit meier 4; 11. Foppen 3; 12. Ver- ROTTERDAM De tweede ontmoeting tussen FC Twente en Ajax in de finale van het toernooi van de KNVB-beker is puidelijk minder in trek bij het voetbal- Dünnende publiek dan de wedstrijd van ^eertien dagen geleden. Zaten er toen dog 29.503 toeschouwers op de nog niet voor de helft gevulde tribunes van het ftadion Feyenoord, dit keer verwacht een woordvoerder van de Rotterdamse club hooguit 20.000 belangstellenden. Ook vanuit Twente is er aanmerkelijk minder animo voor dit treffen. Naar schatting 5000 Oosterlingen reisden mas saal per trein en auto naar de eerste confrontatie, bijna twee keer zoveel als vandaag. Mensen, die wel weer gaan, kunnen vanavond vanaf 18.30 uur kijken naar een voorwedstrijd tussen een team van Nederlandse Tweede-Kamerleden en een elftal, dat wordt samengesteld uit Belgische parlementariërs. Het echte beker-duel, dat geleid zal wor den door Jan Keizer, begint om 20.00 uur. (Van onze sportredactie) LEIDEN Het dameselftal van Alkmania is in Lekker- kerk kampioen geworden van het district West 2. Alkmania bereikte dit resultaat door het winnen van de vier gepro grammeerde wedstrijden. 30 werd het tegen Groenewegen. De ontmoetingen met Celeri- tas, Groene Lind en DCL werden alle drie met een 1—0 overwinning afgesloten. Op 9 juni speelt Alkmania in Delft om het kampioenschap van Nederland. DOCOS Via een 42-overwinning op Spoorwijk heeft DOCOS zich in een uitstekende uitgangspo sitie, om degradatie uit de derde klasse te voorkomen, gemanouevreerd. Spoorwijk is afgedaald naar de vierde klasse. Vredenburch, de derde club in de degradatiepoule speelt vanavond tegen Spoor wijk. Donderdag volgt de ont moeting Vredenburch—DO COS. Mochten de drie vereni gingen met hetzelfde aantal punten uit deze degradatie slag tevoorschijn komen dan beslist het doelsaldo, dat werd vekregen .in de normale competitie. Aangezien DOCOS het beste doelsaldo heeft, lijkt de Leidse ploeg de grote kanshebber voor een plaats in de derde klasse. Toernooi De junioren van Papendrecht waren het meest succesvol op het monstertoernooi van Oranje Groen dat afgelopen weekeinde werd gehouden. De Al-, BI- en El-elftallen wer den eerste in hun poule. Eindstanden: Al-poule: 1 Pa pendrecht; 2 Roodenburg; 3 Oranje Groen. BI:' Papen drecht; 2 TAW; 3 Kickers'69. B2; 1 LFC; 2 Leiden; 3 Oran je Groen. Cl: 1 VNA; 2 Leid se Boys; 3 LFC. Dl: 1 VTL; 2 RVC'33; 3 Meerburg. D2: 1 SJZ; 2 Roodenburg; 3 VNA. El: 1 Papendrecht; 2 Unitas Leiden; 3 Oranje Groen. E2: 1 Kickers'69; 2 VNA; 3 SVLV. LFC De wedstrijd LFC—Lugdu- num, die afgelopen zondag wegens slechte terreinomstan digheden werd afgelast, wordt donderdag gespeeld. Plaats van handeling is het LFC-ter- rein en dit duel begint om ze ven uur. Lubberding tweede in Dauphiné ANNECV - Na de beestach tige alpenrit van zondag stond al vast dat Bernard Hi nault net als twee jaar gele den de Dauphiné Liberé zou winnen. Gisteren was er nog een afsluitende tijdrit over bijna veertig kilometer over golvend terrein. Zoals het de ware favoriet voor de Ronde van Frankrijk betaamde, ze gevierde de Breton ook in deze specialiteit. Met zijn vierde ritzege in deze generale repetitie voor de Tour distancieerde hij Henk Lubberding als tweede in het klassement op meer dan tien minuten. Wie anders dan Hinault gaat dit jaar de ronde van Frank rijk winnen? Het ziet er naar uit dat Joop Zoetemelk toch weer Hinaults voornaamste tegenstander zal zijn. De winnaar van de Ron de van Spanje bleek gisteren zijn afgrijselijke inzinking van zondag al weer volledig te hebben verteerd. Zoetemelk beëindigde de tijdrit als twee de met slechts 23 seconden achterstand op de in topvorm verkerende Hinault. Zoete melk zal echter voor zichzelf tot de conclusie moeten ko men dat Hinault niet te klop pen is. Hij kan dan beter in de Ronde van Frankrijk pro beren zoveel mogelijk etappes te winnen. Na vier tweede plaatsen zal de vijfde er niet veel toe doen. De tweede plaats in de Dau phiné Liberé was dus voor Henk Lubberding. De boeren zoon uit Voorst gaf blijk nog steeds beter te kunnen, maar het echte winnaarstype zal hij nooit worden. Wel kan hij zich ontwikkelen tot super knecht van een uitgesproken vedette. Uitslag van de laatste etappe over 118 km.: 1. Wesemael (Bel) 3.17.06, 2. Poi- rier (Fra), 3. Villemiane (Fra), 4. Andretta (Ita), 5. Le Guillox (Fra), 6. Vanoverschelde (Fra), 7. Le Lay (Fra), 8. Mesiet (Fra), 9. De Schoenmaecker (Bel), 10. D Gendt (Bel) allen zelfde tijd als Wesema el. 12. Van Vliet (Ned) op 1.33, 15. Pozzi (Ita) en de rest van het pe loton in 1.35. Uitslag afsluitende individuele tijdrit: 1. Bernard Hinault (Fra) de 37, 850 km. in 49.06 (gem. 46.240 km. u.), 2. Joop Zoetemelk (Ned) op 23 sec., 3. Jean-Marie Michel (Fra) op 41 sec., 4. Joaquin Agostinho (Por) op 49 sec., 5. Francisco Galdos (Spa) op 51 sec., 6. Stafan Mutter (Zwi) op 1.17, 7. Hennie Kuiper (Ned) op 1.43, 8. Frits Pirard (Ned) op 2.00, 9. Henk Lubberding (Ned) op 2.01, 10. Gianbattista Ba- ronchelli (Ita) op 2.03, 12. Jo Maas (Ned) op 2.20, 22. Bert Pronk (Ned) op 3.34. 27. Leo van Vliet (Ned) op 4.13. Eindklassement; 1. Hinault 37.06.26, 2. Lubberding op 10.27, 3. Galdos op 11.56, 4. Baronchelli op 12.43, 5. Maas op 14.01, 6. Agostin ho op 14.05, 7. Bernaudeau (FYa) op 14.44, 8. Mutter op 16.23, 9. Al- ban (Fra) op 16.51, 10. Martinez (Fra) op 16.52, 13. Zoetemelk op 20.24, 15. Pronk op 23.22, 22. Van Vliet op 32.55, 26. Van de Velde op 36.56, 27. Kuiper op 36.57, 49. Pirard op 1.08.52. Tijdens de elfde etappe van de ronde van Italië, een rit over 212 kilometer van La Specia naar Voghera, heerste er nog steeds een wapenstil stand tussen de twee Italiaan se kemphanen Saronni en Moser. Wel deed de Zweed Johansson een geslaagde uit val, naar de ritzege, maar zijn achterstand in het algemeen klassement was inmiddels zo groot dat Saronni en Moser niet verontrust werden. ADVERTENTIE ■kiezingen op donderdag 7 juni Doe mee aan de Europese verl SANTPOORT Uitslag inhaalwedstrijd hoofdklasse softbal: Terrasvogels-Kinheim 1-0. BERINGEN André Gevers uit Erp heeft de Belgische weg wedstrijd Koersel-Beringen over 150 kilometer gewonnen. Hij had twintig seconden voorsprong op Walter Planckaert KRUMBACH Henny Kroeze heeft zich geplaatst voor de halve finales van de strijd om de wereldtitel speedway. ATHENE De gisteren begonnen Acropolisrally kende na de eerste dag al 51 uitvallers. Er waren 153 equipes gestart. vrijdag mei zaterdag mei zondag gesloten maandag mei dinsdag mei woensdag mei donderdag mei vrijdag juni zaterdag juni le pinkster dag gesloten 2 e pinkster dag gesloten dinsdag juni Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 0189 M670.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13