finale net niet Mn verlenging veilig Avanti haalt Europa Cup' Titel kan Tettero Fides Pacta stelt zich bijna niet meer ontgaan 2H2Z3 Leidse ploegen succesvol in Groningen BRIGITTE KOOTER SCOORT EEN PUNT TE WEINIG KINGS JEUGDKAMPIOEN Tweede plek NSLbij marathon- estafette Winst Gouwe/ Rijnstreek LEIDSE COURANT MAANDAG 28 ME11979 PAGINA 21 niet e Bres enketl èqui 5 Mart weema kop e nat wari sleet HEFFE HAZERSWOUDE Niet Avanti, maar Weiss Rot Welss heeft zich geplaatst voor de eindstrijd van het damestafeltennistoernooi om de Jaarbeurssteden Beker. Zaterdagavond zegevierden de tafelten nissters uit de Westdultse stad Kleef met nipt verschil (54) over de Hazerswoudse formatie, die overigens heel dicht bij de finale, op 15 Juni in Barcelona te verspelen, heeft gestaan. Immers, bij een 43-wedstrijdstand heeft Brigitte Kooter In de ontmoeting te gen Monika KneipStumpe na de door haar gewonnen eerste game in de twee daarop volgende partijen tegen de geroutineerde w.k.-gangster op winst gestaan. Helaas voor Brigitte èn voor Avanti trok Monika in de derde, beslissende game aan het lang ste eind: de gedrongen Kleefse won met 23—21. Dit bracht de wedstrijdstand op gelijke voet (44) en dit betekende dat aan de internationaal nog ongeroutineerde Monique Kooter de taak werd opgelegd, om Roswitha Schmitz met lege handen van de tafel te sturen. Welnu, de gebrilde Welss Rot Weiss-speelster liet er geen gras over groeien, getuige de tweemaal 21—11-wlnst. Hetgeen in hield dat de brigade uit Kleef de stand op 5—4 bracht, daarmee de finaleplaats voor ^ich opeisend èn de Hazerswoudse trainer Gerard Bakker en zijn pupillen mét fans een grote desillusie be zorgend. In Hazerswoudse kringen ging men ervan uit dat Bettine Vriese- de strijd ongeslagen zou moeten afwerken en dat Brigitte twee punten moest scoren, om de zo begeerde finaleplek te bereiken. Welnu, Brigitte startte de wedstrijd zeer voortvarend, en buitte heel duidelijk haar kunde punten scoren door haar Chi nees aandoend serveren uit middels een score van 2115 en op de op dat moment zeer nerveuze Roswitha Schmitz (1— De Westduitse international Wiebke Hendriksen bracht de match evenwicht door een voordelige stand tegen de onervaren Moni- Kooter. Deze zorgde desondanks voor een surprise door knap partij te bieden; game-standen: 17—21 en 18—21. Bettine Vriese- koop, op deze avond heel goed spelend bij vlagen zodra de con centratie honderd percent was, pakte vervolgens Monika Kneip Stumpe in (21—13en 21—11). Wedstrijdscore: 2—1. Tafeltennis De spanning vierde hoogtij, op deze door zeer enthousiaste Avanti- fans „opgeluisterde" match. Wiebke Hendriksen, quasi nonchalant, maar o zo kien tafeltennissend, deed Brigitte Kooter de das om (2119, 621 en 1121). Wat de partij weer helemaal open maak te: 2—2. Bettine Vriesekoop op haar beurt bezorgde haar team voor de derde maal een voorsprong (8—2), door met Roswitha Schmitz de vloer aan te vegen (21—11 en 21—16). Voor Monique Kooter daarentegen zat er hierna weer een neder laag in tegen Monika KneipStumpoe (12—21 en 1521), zodat er een 33 op het scorebord kwam. Waarna Bettina Vriesekoop haar klasse demonstreerde en ook de derde partij ongeslagen afsloot. De dupe van de winstlust van de Hazerswoudse nationale titelhoud- Bettine Vriesekoop voldeed aan de haar gestelde hoge verwachtingen en won driemaal in het Europa Cup-treffen met Weiss Rot Weiss. Toch was er na de 54 nederlaag van Avanti weinig reden om vrolijk te kijken... ster, behorend bij de laatste zestien van de wereld, werd Wiebke Hendriksen. Een zeer geconcentreerd en aanvallen ingestelde Vrie sekoop zette met 21—7 en 21—10 deze Hendriksen aan de kant. Wedstrijdvoordeel voor Avanti: 43. Aller ogen waren nu gericht op Brigitte Kooter in de ontmoeting tegen Monika KneipStumpe. Winst op de Westduitse zou Avanti immers in de finale van het bekertoernooi brengen.... Tot groot en thousiasme van de fanatieke, wel erg chauvinistische aanhang op ende Brigitte de score (21—15). In de tweede game stond Brigitte vlak bij de ovenwinning (17—17, 19—19), maar moest uiteindelijk buigen (19—21). In de derde, beslissende game van hetzelfde laken een pak (17—17, 19-18, 19—19, 21—21). Uiteindelijk trok Kneip de winst naar zich toe (21—23). Stand: 44. Tekenend bij deze 44 stand was dat de supporters van Avanti er daarna al niet meer in geloofden. Want bij tientallen verlieten ze de zaal van thuisclub Avanti, om de teleurstelling in de bar weg te drinken. Monique Kooter deed wat ze kon, dat is waar. Maar tegen de in internationale bekerwedstrijden ervaring opgedaan hebbende Roswitha Schmitz was een eenvoudigweg niet opgewassen. Twee maal 11—21 bezorgde Schmitz de winst en haar club, naar Hazers- woude gekomen zonder supporters, de plek in de finale van het toernooi om de Jaarbeurssteden Beker (Europa Cup 3). Overigens: de kans Is niet uitgesloten dat Jolanda Noordam, van Tanaka uit Etten-Leur, de gelederen van Avantl's damesequipe komt versterken. Er dient echter nog gesproken te worden over een werkkring en huisvesting ten behoeve van de Brabantse. Een versterking, die de ploeg uit Hazerswoude, komend seizoen weer in de hoogte (ere)klasse, alleszins welkom Is... HAZERSWOUDE Bettine Vriesekoop, de drievoudige natio nale kampioene tafeltennis bij de senioren, is uitgenodigd om deel te nemen aan de Europese jeugdtitelstrijd. Eind juli wordt deze gehouden in Rome. Vriesekoop heeft twee jaar geleden, in de Franse stad Vichy, de titel bij de jeugd veroverd. Vorig jaar, in Barcelona, legde ze beslag op de derde plaats. Trouwens, zij is niet de enige van de Hazerswoudse vereniging Avanti, die is geselecteerd voor het E.K.-gebeuren in Rome. Robert de Groot is namelijk geïnviteerd om mee te doen bij de wedstrijden voor kadetten. '(Van onze korfbalmedewerker) jLEIDEN Na het officiële einde van de Ha korfbalcompetitie kwamen er beslissing en vl swedstrijden aan te pas om de laatste be de hlslisslngen te forceren. Promotleklasser Fl- s, kwjdes Pacta redde ten koste van SOS hét el gifjvege lijf. Een treffer in de verlenging was dëvoldoende voor een 76 overwinning, na- heredat de officiële speeltijd een 6—6 stand svenwihad opgeleverd. Zelfs een verlenging bleek 6Ibij Crescendo—Blauw Wlt'51 niet voldoende gom de kampioen In IIC aan te wijzen. Door het beter nemen van strafworpen haalde •e zo Crescendo de titel binnen, aide Driemaal ging Fides Pacta tijdens de verlen- 1—7 bing van het duel met SOS door het oog wen J/an de naald. De Leidenaars, die een 76 Jar gvoorsprong koesterden moesten driemaal ilkartoezien hoe een SOS-speler zich op de «trafworpstip opstelde. Maar even zoveel Je P3malen kon opgelucht worden gezucht, want teg(de Nijmeegse strafworp-specialist faalde ©jammerlijk. Hierdoor werd het al na vijf mi- Inuten gescoorde doelpunt van Dik Onderwa- oest ter beslissend. Zonder nog verdere risico's ek ete nemen na die derde strafworp speelde nschjFides Pacta het duel uit. De 76 overwin- van jning was de garantie voor nog een seizoen 'ilst promotieklasse. 'inneè/oordat een verlenging noodzakelijk bleek en gbad Fides Pacta een iets sterkere indruk ge- piaakt. De ploeg van Hans van Zonneveld had vrijwel het gehele duel een lichte voor sprong. Bij rust was de marge zelfs twee doelpunten (42). Direkt na de hervatting kwam SOS echter al weer terug tot 4—4, waarna Fides Pacta er niet meer in slaagde opnieuw afstand te nemen. Via 5—4 en 6 5 werd na 82 minuten een 6—6 stand be reikt. Deze stand ondervond in de nog res terende acht minuten geen verdere wijziging waarna een verlenging volgde. De doelpun ten in de officiële speeltijd waren van Wim Piket (3), Nandy van Helden, Daan Carree en Dik Onderwater. Strafworpen moesten de beslissing brengen bij Crescendo—Blauw Wlt'51. Vierentwintig schoten van twee-en-een halve meter, voor elke speler en speelster een. Het was een zenuwslopende apotheose van een duel dat toch al bol had gestaan van sensatie door het ongewone scoreverloop. Blauw Wit kwam erg sterk uit de startblok ken. Tegen de veldverhouding in nam Cre- cendo echter met 20 de leiding. Na deze treffers van Piet l'Ami ging Cres cendo makkelijker spelen en werd de voor sprong tot 5—0 uitgebreid. Hierna kwam de kentering. Fouten bij Crescendo leidden tot drie Dordtse doelpunten in de. laatste vijf minuten voor rust. Een kort herstel na de hervatting betekende 73, maar hierna zak te Crescendo ver terug. Blauw Wit'51 nam het initiatief over en was elf minuten voor tijd op gelijke hoogte: 7—7. Moeizaam sleepte Crescendo zich naar de verlenging. Toch was het Crescendo dat de leiding nam. Vlak voor het einde maakte Blauw Wit weer gelijk zodat strafworpen moesten vol gen. De Leidse dames bleken de zenuwen slecht in bedwang te kunnen houden bij het ne men van de reeks strafworpen. Nadat de twaalf dames hadden geschoten leidde Blauw Wit met 4—0. Crescendo redde het net aan. Honderd procent voor het Leidse herenzestal tegen een uit zes voor de heren van Blauw Wit betekende 65. Hierdoor pakte Crescendo de titel en de promotie naar de eerste klasse. In de 120 minuten korfbal scoorden Piet l'Ami (2). Liesbeth Kok (2), Marlies Brouwer, Louis Kok, Wilfred Cornelisse en John Huigsloot. In de stromende regen werkte Warmond het laatste duel in de derde klasse af. Tegen promotiekandidaat ODO was er andermaal geen eer te behalen voor de al gedegra deerde Warmonders. Pas in de laatste se conden wist Johan van Amersfoort voor de eerste maal te scoren nadat ODO dit reeds zevenmaal had gedaan. De uitslag was der halve: 7—1. sprint waren zij het snelst al be droeg het verschil met Okeanos nog geen seconde. Van de Aso- pos de Vliet-dames waren ook de eerstejaars succesvol. In het nieuwelingenveld pakten zij door een razendsnelle start meteen de kop en hoefden die daarna niet meer af te staan. De oude rejaars lichte acht van Asopos de Vliet toonde in Groningen hun sprintkracht door zowel za terdag als zondag de lichte se nioren acht sprint op hun naam te schrijven, al moesten zij op zondag de blikken delen met Orca/Okeanos die volgens de jury gelijk met Asopos over de finish ging. Njord was vooral erg sterk bij de zware heren. De veelbeloven de eerstejaarsacht won zijn der de wedstrijd in successie en promoveerde daardoor naar de overgangsklasse. Bij de sprint van de achten kwamen de eer stejaars en de tweedejaars van Njord tegen elkaar uit, met Pho- cas als derde deelnemer. Hon derd meter voor de finish leid den de eerstejaars met een taf- tje voorsprong maar door een ongelukkige snoekhaal moesten zij de overwinning aan de twee dejaars laten en belandden zij zelf op de derde plaats. Ook de oude vier van Njord won zijn sprint, zodat alle zware heren van Njord (en dat zijn er maar liefst twintig) al met een blik naar huis konden. Toch kwamen zij nog een keer tegen elkaar uit en wel in de overgangsklas se acht waar Aegir niet aan de start verscheen zodat drie Njordploegen (de eerstejaars, de tweedejaars en Njord/Triton, een combinatie van de oude vier met een vier uit Utrecht) met el kaar om de beker mochten gaan strijden. De zeer zware vier van Njord/Triton bleek niet alleen het meeste gewicht maar ook de meeste techniek te heb ben en waren uiteindelijk de sterkste. Naast al dit herenge- weld viel er ook voor de dames (Van onze roelmedewerker) GRONINGEN Op de Martini Regatta op het Eemskanaal In Groningen kwamen de Leidse roeiers uitstekend voor de dag. Het meest succesvol waren de ploegen van Asopos de Vliet die maar liefst zeven overwin ningen boekten. Njord mocht vijf keer aan het erevlot aan leggen en de roeiers van Die Leythe drie maal. De mooiste overwinning van het weekend kwam ongetwijfeld op naam van Henk Zomer en Ton Bos van Asopos de Vliet die in een zeer sterk bezet deelne mersveld de stuurmanloze twee wonnen. Op zaterdag wonnen zij eerst de sprint. Op de twee kilometer moesten zij een boord aan boord gevecht leveren te gen Orca om in de finale te ko men. In de finale roeiden de ta lentvolle Leidenaars een enerve rende race tegen De Laak, die zij door een schitterende eind sprint achter zich lieten. De Asopos de Vlietroeiers lijken nu definitief doorgebroken te zijn naar de vaderlandse subtop. Verdere overwinningen van Aso pos de Vliet kwamen op naam van de dames dubbelvier be staande uit Clila Krol, Madelein Buys, Saskia de Lang, Tineke van Aller en stuurvrouw Elisa beth Nijenhuis, die momenteel Nederlands snelste dubbelvier lijkt te zijn. Evenals vorige week wonnen zij de kilometer en ook op de benutte de strafworpen beter dan Blauw wit'51 en behaalde daardoor de titel in de tweede klasse C, LEIDEN De vijfmansbowlingcompetitle op dinsdag kan zijn beslist Terwijl Tettero 4 haar rustavond had, verloor de Nachtegaai met maar liefst 31 van het laaggeklasseerde Uni on Jacks. Met een voorsprong van anderhalf punt en nog een wedstrijd tegen hekkeslulter de Nachtuil voor de boeg, lijkt het kampioen schap de ploeg van captain Hennle Zandber gen niet meer te kunnen ontgaan. De Uiver won het treffen tegen Formule Penta- goon om de derde positie met 381. De titelver dediger staat hierdoor op een gedeelde vierde plaats met Boston LPG. De jeugdleague is afgelopen. De Kings hebben het eerste Leidse jeugdkampioenschap voor ploegen behaald. De kampioensploeg, bestaan de uti Frans Bouter, Joop Stadhoudcer, Paul Beerlage en Jan Bredewold,. verloor met 40 van het op de tweede plaats geëindigde Formu le Bombers. De inhaalwedstrijd tegen de Boos ters, die het Formuleteam met 4—0 moest win nen om kampioenskansen te behouden, ging verloren. Met 21/2 tegen 11/2 moesten de Bombers het onderspit delven. De Strike An gels, compleet uit meisjes bestaand, legde be slag op een fraaide derde klassering. Cees Al- bers werd in het individuele klassement eerste met een gemiddelde van 136. De maandagvijfmansleague heeft eveneens har laatste wedstrijdavond gespeeld. De Lions ein digde met ruim tien punten verschil op de eer ste plaats. Wanninkhof sloot het seizoen af met een tweede plaats door van de Stumpers met 40 te winnen. Stand jeugdleague: 1. Kings (kampioen) 65 1/2-34 1/2 2. Formule Bombers 631/2-361/2 3. Strike Angels 561/2-43 1/2 4. Formule Winners 51-49 5. Giants 34-66 6. Boosters 291/2-701/2 Dinsdagvijfmansleague: 1. Tettero 4 74 1/2-41 1/2 2. Nachtegaal 73-43 3. De Uiver 71-45 4. Formule Pentagoon 69-47 5. Boston LPG 69-47 6. Bakkerij Raaphorst 65-51 7. Formule BvM 59-61 8. Les Imbattables 56-60 9. Union Jacks 42-66 10. Tettero 6 351/2-801/2 11. Nachtuil 19-93 Maandagvijfmansleague: 1. Lions (kampioen) 108 1/2-231/2 2. Wanninkhof 98-38 3. Pinhitters 97-39 4. Rainbouw 84-52 5. Boxers 741/2-61 1/2 6. AZL 7462 7. Treffers 70-58 8. Stumpers 39-45 9. Eagles 38-98 10. Venplayers 8-116 Dinsdagtrioleague: 1. Bixby mode 2. Oliva's 82-54 79-57 3. Wanninkhof 78 1/2-57 1/2 4. Driftkikkers 761/2-591/2 5. Tigers 71 1/2-64 1/2 6. Boxers 66-70 7. De Wit 65-71 8. Lions 9. Eagles 591/2-561/2 5462 10. Ladies 4868 nog iets te vieren, omdat de eerstejaarsvier na het beginne- lingenveld vorige week in Al phen nu ook het njeuwelingen- veld wisten te winnen. Die Leythe tenslotte was slechts met enkele roeiers vertegen woordigd in Groningen. In de beginnelingen skiff behaalde de gebaarde Albert Kingma zijn eerste overwinning en het eerste blik voor Die Leythe. Bij de ju nioren wonnen zowel Ronald Florijn in de skiff als Atsma en Wiersenga in de twee zonder hun wedstrijd. De beide jeugd- ploegen zullen door de roei- bond worden uitgezonden naar de juniorenwedstrijden in Oos tenrijk. DORDRECHT Bij het jaarlijk se „drie kringen" waterpolotoer- nooi tussen teams uit de Gouwe Rijnstreek, Rotterdam en Den Haag kwamen de volgende win- rs uit de bus: 'Jongens on der twaalf jaar: 1 Gouwe Rijn streek, 2 Rotterdam. Meisjes on der twaalf jaar: 1 Rotterdam. 2 Gouwe Rijnstreek. Jongens on der 14 jaar: 1 Gouwe Rijnstreek, 2 Rotterdam. Meisjes onder 14 jaar: 1 Rotterdam, 2 Gouwe Rijnstreek. Jongens onder 19 jaar: 1 Gouwe Rijnstreek, 2 Rot terdam. En tenslotte de meisjes onder 19 jaar: 1 Gouwe Rijn streek, 2 Rotterdam. Het Haagse pologezelschap stelde teleur. De lenaars konden bij de meis jes onder 14 en 12 jaar zelfs geen team op de been brengen. Om het toernooi te redden werd uit spelers van de Gouwe Rijn streek een derde mixed-teams samengesteld. Het kampioensteam van de Kings dat de eerste Leidse jeugdbowlingtitel van Leiden opeiste. V.l.n.r.: Paul Beerlage, Frans Bouter en Joop Stadhouder. Af wezig: Jan Bredewold. Van onze atletlekmedewerker LEIDEN Een onvolledige ploeg van NSL Is er tijdens de tweede 24-uurs estafette In Epe In geslaagd vierde te worden. Ondanks de slechte weersom standigheden bleef het team met 410.576 meter slechts drie kilometer verwijderd van de prestatie van verleden |aar. De eindstand is: 1. Horror Sneek 419.302; 2. Fortune Vlaardlngen 417.091; 3. AV'34 Apeldoorn 415.000.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 21