1499- 498.- VROOMS DREESMANN Tanzaniaanse meisjes in KLM vakopleiding Nutricia krimpt in met 244 mai Voor elke sportvisser hebben wij alles in huis 13; Hoogtepunten uit het vrijetijdsnieuws van Vroom Dreesmann Hou 't buiten langer licht Buitenlantaarns Kijken in de toekomst metdeVendomatic kleuren-tv 16: 5.- 39- VRIJDAG 25 ME11979 LEIDSE COURANT HOEVEN Voor het eerst in liet ruim 25-jarige bestaan van de zogenaamde „Jongens Vakopleiding" (het KLM op leidingsinstituut voor techni sche beroepen), volgen ook twee vrouwelijke leerlingen de tweejarige opleiding tot vliegtuig electronica monteur. De beide dames maken deel uit van een groep van 24 Tanzanianen, die hier hun scholing krijgen in het kader van de ontwikkelingssamen werking tussen Tanzania en Nederland. Twaalf volgen de opleiding tot vliegtuig onder houdsmonteur, zes leren het beroep van vliegtuig electro- monteur en de overigen wor den ingewijd in de geheimen van de vliegtuig electronica. Momenteel voert de Tanzani- aanse groep samen met enke- L- Nederlandse leerlingen en onder leiding van een leraar een bijzondere praktijkop dracht uit in Hoeven (NB). Een „Grumman Tracker" pa trouille-vliegtuig, dat voorheen jarenlang bij de Marine Luchtvaart Dienst in gebruik was, moest naar het Brabant se dorp worden overgebracht om daar dienst te doen als permanent expositie-object. Het tranport naar de nieuwe bestemming ging over de weg en daartoe moest het vliegtuig eerst gedeeltelijk worden ge demonteerd om, eenmaal in Hoeven aangekomen, weer te worden opgebouwd. De KLM Jongens Vakopleiding werd in de gelegenheid gesteld deze taak te verrichten. De demon tage vond plaats op Schiphol- Oost, de thuisbasis van KLM's Technische Dienst. Bij de opbouw - waarmee op 16 mei werd begonnen en die ongeveer twee weken zal du ren - wordt een beroep ge daan op improvisatietalent en zelfstandig werken door de leerlingen. Er moet hiervoor Een groep leerlingen van de KLM jongens Vakopleiding tijdens de monteren van de „Grumman Tracker" op Schiphol-Oost. De beide vrouwelijke leerlingen uit Tanzania zijn Elisabeth Sembwana (2e van links) en Elisabeth Mollel (4e van links). „ver" van de thuisbasis en in de open lucht worden gesleu teld. De „Grumman Tracker" die nu in Hoeven staat is overigens niet het enige vlieg tuig van dit type dat na ja renlange trouwe „vliegdienst" nog een nuttige „grondfunc- tie" vervult. Behalve dat de Jonge Vakopleiding reeds over een in bruikleen gekre gen exemplaar beschikt als „sleutelvliegtuig" bij de ver schillende vakopleidingen staat er ook een opgesteld bij de ingang van het luchtvaart museum „Aviodome" op Schiphol. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Na verkoop van Remia en beperking andere activiteiten De Raad van Bestuur en de Raad van Commissarissen van de NV Verenigde Bedrijven Nutricia hebben een aantal maat regelen voorgesteld, die naar hun oordeel dienen te worden genomen teineinde een noordzakelijk herstel van de winstge vendheid in te leiden en de continuïteit van het concern te waarborgen. Door deze maatregelen zullen 244 mensen moe ten afvloeien.De lokale ondernemingsraden en de centrale on dernemingsraad zijn ingelicht en zullen advies uitbrengen. Met de vakbonden vindt overleg plaats. De voorgenomen maatregelen zijn: 1. verkoop van Remia (Den Dolder) aan enkele voormalige aandeelhouders; 2. inkrimping van het bedrijf Luycks (Diemen) tot produktie van zijn en mosterd. De sauzenproduktie zal aan Remia wor den overgedragen; 3. stopzetting van de conservenproduktie en aanpassing van de organisatie van Spyer, Van der Vijver en Zwanenburg (SVZ) BV (Etten-Leur); 4. concentratie van de verkoop Van azijn en mosterd indus trieel, alsmede groente en fruit industrieel bij SVZ (Etten- Leur); 5. concentratie van de verkoop van snacks, mosterd en azijn kleinverpakking bij preservenbedrijf (Breda), aanpassing van de organisatie. De verkoop van zuurwaren onder Luycks-merk (handel) wordt door deze groep voortgezet; 6. beperking van de activiteiten van Nutricia Verkoop Nedei land tot de verkoop van het Nutricia merkartikelen-assoi ment en integratie van het bestuurcentrum Nutricia Nederlai te Zoetermeer, alsmede aanpassing van de organisatie aan veranderde schaal. Er wordt gestreefd naar expansie, zowel in de sector van d baby-, kinder- en dieetvoeding als in de sector van de halffa brikaten. Een vergrote inspanning op het terrein van technolo gische ontwikkeling en produktvernieuwing zal aan de beoog de marktontwikkeling ten grondslag liggen. Nutricia verwacht dat door de maatregelen een noodzakelijk verbetering van de rentabiliteit zal worden bereikt. Ook za een versterking van de liquiditeitspositie plaatsvinden. Het Nutricia-concern telde in april 1979 in totaal (Nederlam en buitenland) 2871 arbeidsplaatsen. Het aantal arbeidsplaatse bij Remia bedraagt ongeveer 237. Van de verkooporganisati te Zoetermeer kunnen waarschijnlijk 30 overplaatsingen naa Den Dolder worden gerealiseerd. De overdracht van de, sauzenproduktie van Diemen naar Dei Dolder zal het aantal arbeidsplaatsen bij Remia vergroten. He maximum aantal arbeidsplaatsen dat kan komen te vervallei ten gevolge van de maatregelen bedraagt circa 244. Na uitvoering van de maatregelen - begin 1980 - is het totaj aantal arbeidsplaatsen dan gedaald tot ongeveer verkoop van Remia (237 werknemers en 30 overplaatsingen) e door afstoting van 244 arbeidsplaatsen. .Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Of u nu het liefst in de polder vist, aan de rivier, op het strand of vanuit een boot, de hengels en alle toebehoren die u daarvoor nodig hebt vindt u bij Vroom Dreesmann. In velerlei uitvoeringen en prijsklassen, maar altijd van uitstekende kwaliteit Enkele voorbeelden: Volglas werphengel 2-Delig, lengte 1,65 m. werpgewicht 10-15 gr Met plastic reelhouder en verchroomde ogen 50 Werpmolen Shakespeare 2002 Lichte molen 180 gr) met plastic spoel. (Kapaciteit 100 meter 25/100). Vormt leuke eenheid met bovenstaande werphengel. Iff 1 Holglas werphengel Vendex Sport 2-Delig, lengte 2.1 Om, werpgewicht 5-15 gr.. Met hardverchroomde ogen en metalen reelhouder Werpmolen Vendex Sport 1030 Gewicht 365 gr., spoel- 1 kapaciteit 100 m 40/100. Met automatische beugel en metalen spoel zeer goed in combinatie met bovenstaande werphengel OO50 Telescoophengel Europa II 5-Delige holglas hengel, lengte 4,50 m. met kikkers en versneden top. De delen zijn versterkt met metalen busjes. Van 33.50 voor Insteekhengel Europa II Gemaakt van phenolglasvezel, 5-delig. Lengte 5,30 m met anti-slip handgreep, versneden top en kikkfj£s Van 49.50 voor Verleng uw zomers buitenplezier met sfeervolle verlichting. Uit de talloze mogelijkheden die onze kollektie biedt ziet u hier maar enkele voorbeelden. Telescopisch landingsnet Met opvouwbare beugel, nylon net en vierkante buis. Bereik 140 cm, transportlengte 65 cm Donkergroene kunststof armaturen met porceleinen lamphouder, geschikt persglaslampen tot 100 Watt. Wandspot van 16.95 nu voor Grondspot met spies van 22.95 nu voor 19.95 Waterdichte dubbele kontaktdoos van 34.50 nu voor 29.95 Persgiasiamp 100 Watt E27 13.35 Klassiek-romantische uitvoering in gegoten matzwart aluminium met groene marmering. Keuze üit vele modellen. Enkele voorbeelden: Groot model hangend of staand 52.50 Moderne uitvoering in zwarte kunststof met glasbol (0 23 cm) 19.95 Met glasbol in aluminium montuur (0 23 cm) 63.50 De nieuwste uitvoering van een van de topmodellen uit.de serie kwalitatief hoogwaardige kleuren-tv's. waardoor perfektie in techniek nu gekompleteerd is met allerlei voorzieningen van de toekomst. Dit apparaat heeft, behalve 110°Hi-Brightness beeldbuis en een programma-automaat voor 12 zenders bovendien: aansluiting voor hoofdtelefoon aansluiting voor bandrecorder aan de voorzijde aansluiting voor video-recorder (alle merken) aansluiting voor extra luidspreker 10 Watt eindversterker zeer laag stroomverbruik Vendomatic kleuren-tv 56 cm Slaapzakken van bekend fabrikaat Wie er snel bij is profiteert van tientallen guldens vroegzomer-korting! Lichtgewicht slaapzak Apollo, met kleine schoonheidsfoutjes van 53.50 nu voor Slaapzak in extra Slaapzak in grote maat en luxe dekbedtype, uitvoering, keuze uit luxueus uitgevoerd, diverse dessins. Nu extra gevuld. Nu 40.- 75.- Laat deze unieke buiten-kansen niet voorbijgaan! Trimmen toeren per fiets De ideale fiets in sportieve lijn. Met vele pluspunten in techniek en uitvoering, in fraaie dubbele kleur: bruin/beige. Helemaal kompleet, alleen bij Vroom Dreesmann voor deze uiterst sportieve prijs .50 Leefnet Voor het bewaren van mee te nemen vis. Maaswijdte 12 mm, lengte 50 cm. Met 3 PVC ringen en verzwaard met lood. Daiwa zeemolen 407-7701 Gewicht 630 gr„ spoel- kapaciteit 250 m 50/100. Met opklapbare slinger, vinger pick-up systeem en metalen spoel. Van 45.- spaakbeschermer Sachs derailleur

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6