iMavileo uit Leimuiden gaat parmant voor in muziekfestival Weer gekruide herenigingen door „personen, militairen en nabestaanden" [eer NZH-bussen van Leiden naar Noordwijkerhout GOEDKOOP (^GEZELLIG m :u Boerhaavetoernooi rekent op 8.000 kijkers Pompbediende verijdelt roofoverval ia4)TAD/|REGI0 LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 ME11979 PAGINA 5 INITIATIEF VAN TROTS KORPS Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen Elkte morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. mmi Dat heeft de Leimuidense gemeenschap nog niet eerder beleefd, wat morgen te wachten staat op het voetbalveld van V.V. Kickers '69. Voor het eerst in de dorpsgeschiedenis zal er een compleet muziekfestival over de drassige grond marcheren. Als het hemelwater zich niet kan intomen, gaat het hele spul niet door, maar daar moeten we maar niet aan denken. Het is de bedoeling, dat in een stertocht acht muziekkorpsen vanaf verschillende punten in de gemeente vertrekken voor een rondgang door het dorp. Op het Kickers-terrein komt men daarna voor een bont gevarieerd programma bijeen. Gastheer bij dit alles is het tamboer-, trompetter- en majorettekorps „Mavileo", Leimuidens eigen trots zogezeid. Goed voor veel gastoptredens in den lande, twee uitvoeringen jaarlijks in het Spant en nu weer initiatiefnemer voor dit eerste muziekfestival. Voorzitter en mede-oprich ter van het korps, de heer B. Blom, zit al te trappelen van ongeduld. „Het moet zaterdag iets heel bijzonders worden, met die acht deel nemende korpsen, waarvan sommige een erg grote naam hebben. Ik mag toch wel zeggen, dat we sinds de oprichting op 14 oktober '75 heel wat bereikt hebben. Als we nu door de straten trekken, 110 man sterk in schitterende uniformen en voorzien van puike instru menten, dan loopt daar een gezelschap ter waarde van een ton. Ieder korpslid is wat betreft uniform en in strumentarium een investe ring van duizend gulden. Dat is een bedrag, dat toch maar mooi door zeg maar heel Leimuiden is opge bracht". Jazeker, daar is B. Blom apetrots op. Trou wens, Mavileo is zijn troe telkind, „ik sta er mee op en ga ermee naar bed, zou je kunnen stellen. Het is ge woon erg leuk om met jeugd te werken, dankbaar der dan voetbal", vindt de heer Blom. Mavileo: „Muzikaal Amuse ment Voor Iedereen Leimui den en omstreken. Een zo wat alles omvattende naam, om ruzie met Rijnsaterwou- de te voorkomen, ziet u..." Zo gaat dit Amusement Voor Iedereen morgen weer de show stelen, in een soort fantasierijke competitie met Kunst en Eer uit Zierikzee (oudste harmonie van Ne derland, bijna 150 jaar oud), Oefening Baart Kunst uit Zeist, Divertimento uit Kudelstaart, het Oostzaans majorettepeloton begeleid door drumband DVS uit Katwijk en Nomero uit Rijpwetering. Alsof dit allemaal nog niet mooi en klinkend genoeg was, komt voormalige ijs-, ster Joan Haanappel in een charmante vormgeving de pracht en praal op het Kic- kersveld presenteren. Dé trekpleister zal uiteraard- „buurman" André van Duin zijn, van de molen bij Rijn- saterwoude. Hoogstwaar schijnlijk komt hij in de creatie van Meneer de Bok, sjofel gekleed in morsige regenjas en met dat stom me alpinopetje op. Succes verzekerd. Maar het kan ook gebeuren, dat Van Duin anders toegetakeld ten tonele verschijnt. „Hij wist het nog niet zeker, wacht maar af, zei hij", aldus Ma- vileo-voorzitter Blom, die heel wat moeite heeft moe ten doen om André zover te krijgen, „Want zoiets doet-ie voor geen ander. Ik heb zoiets gezegd als: nou, als ze je in het dorp zien ron- drazen met je auto 120 kilo meter in de bocht, moet je je nou maar eens anders la ten zien. Ik moet wel be kennen, dat Van Duins vriend, die vaak bij ons in de zaak komt, het bij An- Zelf heeft Van Duin acht bekers beschikbaar gesteld voor de deelnemende korp sen, herinneringsbekers van A. van Duin. Dat is iets bij zonders voor de prijzenkas- ten her en der. „We stellen er ons heel wat van voor morgen. Zo'n festival zal ons gevoel van eigenwaarde versterken. We mogen ei- genlijk toch al niet klagen. Zo hadden we vorig jaar het voorrecht de intocht van St. Nicolaas in Amster dam op te luisteren. Als enige korps stonden we op de kade en later trokken we mee in de optocht. Vol gend jaar zullen we optre den bij de opening van een nieuw groot hotel in Am sterdam waarbij de Neder landse en Engelse koninklij ke famiies aanwezig zullen zijn. Dat noem ik helemaal iets ongekends voor een muziekkorps uit Leimui den", meent Blom. „Het is wel een wonder, dat 't zo leeft hier, want we hebben in Leimuiden verenigingen genoeg. Maar wat de be langstelling aangaat, staan we wel bovenaan. De op komst op repetitie-avonden is zeker zo'n 96 procent. Enfin, het enige wat we niet in de hand hebben morgen is het weer. Er zul len er heel wat zijn bij ons die vannacht geen oog dicht kunnen doen". W& WSM Mavileo, trappelend van ongeduld voor het eerste muziekfestival van Leimuiden „Er is hier een meneer die een annonce wil plaatsen",een boodschap die ik dezer dagen doorkreeg van de receptioniste beneden. Voor mijn gevoel moet je dan als gebruiker van krantekolommen betalen, want een annonce betekent kranttechnisch gezien een advertentie en die moet nu eenmaal geld opbrengen sinds het advertentiewezen geworden is tot een hoeksteen in het bouwwerk van gedrukte communicatie. Ik adviseerde dus, de balieklant te laten betalen voor het plaatsen van een advertentie. Echter de receptiejuffrouw als intermediair hield op aandringen van de bezoeker smalle voet bij stuk: „Meneer wil een annonce plaatsen. Wilt u nu alsjeblieft even beneden komen ,ja Toen wist ik bij intuitie wat, of liever wie, mij te wachten stond. Dat kon alleen maar oud-Knil- soldaat meneer J.E.Claproth wezen. En ja hoor. Daar stond meneer Claproth, met de bekende annonces in de hand, ofschoon in het nette pak, toch de indruk makend alsof hij zich even van de kampong had losgemaakt. Zijn gelaatstrekken verhelderden zich toen hij me gewaar werd. „Ik wist wel,dat ik weer een beroep op u kon doen",wimpelde hij bij voorbaat elk verzet mijnerzijds resoluut af. Zoals sommige der lezers zich zullen herinneren, is ex-soldaat Claproth fervent organisator/initiatiefnemer van reünieën waarbij „personen, officieren, onderofficieren, korporaals, manschappen en hun nabestaanden van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger (KNIL)" al enkele malen betrokken zijn geweest, veelal op een plaats „in het westen des lands", wat dan altijd neerkwam op Amicitia in 's Gravenhage. Laatstelijk verenigden hij en andere lotgenoten daar een kleine menigte van vrouwen die eens de ellende van Jappenkampen aan den lijve hadden ondervonden, gadegeslagen door Kamerleden en overige lieden die er nauwelijks iets aan konden doen. Het zal nou wel mooi zijn geweest, dacht ik toen nogafgezien van die lopende kwestie van niet uitgekeerde achterstallige soldij uit de tijd dat de Knillers bij Nippon hun belabberde en penibele huisvesting hadden. Maar zie daar, Claproth en de zijnen hebben de smaak goed te pakken. Er staan weer twee feestelijke bijeenkomsten op stapel. „Ik weet, dat ik daarvoor opnieuw een beroep op u kan doen", aldus organisator Claproth. Nog voordat ik had kunnen antwoorden, had ik al twee communiqué's toegestopt gekregen. Welnu, het eerste rondschrijven betreft een reünie, te vieren in oktober komende. Uitgenodigd worden „alle personen uit het voormalige Nederlands Indië van Makassar en Soerabaia". Belanghebbenden wordt verzocht, één en ander door te geven aan vrienden, kennissen en collega's. In de maand oktober breekt de nostalgie weer los. Zonder klapperbomen weliswaar, maar wel erg gezellig, naar we mogen aannemen. Claproth werkt nu al geruime tijd met hetzelfde schema: „uiteraard zal op deze avond gedanst worden met muziek van EAST-CONNECTION o.l.v. E. Winterkamp uit Zoetermeer. Bij voldoende deelname zal er een tweede band worden gecontracteerd, laat ons zeggen een countryband".Vanzelfsprekend is er tijdens het samenzijn een INDISCHE KEUKEN aanwezig en om het spannend te maken komt meneer A.P.Faber uit Amsterdam met zijn reisbureau Cornelders „alle inlichtingen" verschaffen. Als er maar weer niet een reisje naar Tokio in het vat zit; wellicht bereik je meer met een dagje uit naar het kamp van Austerlitz, waar de pyramide als een permanent teken ten hemel wijst. Verder zou ik werkelijk niet weten, waarom meneer Faber alle inlichtingen zou moeten verschaffen. Alle gekheid op een (sateh) stokje want er volgt nog meer. Ten behoeve van alle officieren, onderofficieren enz. enz. wordt in november - als gebouw Amicitia net bekomen is van het feestgedruis in oktober - eveneens een aardigheidje gebrouwen. Met hetzelfde programma en dezelfde ambiance. En weer die eventuele countryband. We blijven reüniéren. Meestal gebeurt iets dergelijks eens in de, laat ik zeggen vijf jaar, maar de mensen van „de Oost" houden de vuren brandende, al was het alleen maar om de aandacht van het Nederlandse geweten op de achterstallige soldij gevestigd te houden. En dan de gezelligheid natuurlijk. Die is ook heel wat waard. Zou iedereen in elk geval zo vriendelijk willen zijn, de uitnodigende mare aan vrienden, kennissen en collega's door te geven. Meneer Claproth zit vanaf nu op veel reacties te wachten. Dat doet hij op zijn huisadres Peppelrode 9, te Leiden, tel. 071 - 12 14 07. Graag na 17.00 uur, als men zo vriendelijk zou willen zijn. EIDEN De nieuwe dienstregeling van de 'ZH, die dit weekeinde van kracht wordt, is j vergelijking met de vorige regeling weinig iranderd. De voornaamste wijzigingen zijn vinden bij de dienst tussen Leiden en ordwijkerhout. nieuwe dienstregeling van de NZH is de «•ste, waarop voor een groot aantal lijnen it zogenaamde Normeringssysteem Voorzie ningenniveau Streekvervoer (NVS) is toege- kst. Bij dit systeem worden de frequenties de verschillende streeklijnen op dezelfde manier vastgesteld. Richtsnoer hierbij is het gemiddelde reizigersaantal per uur. Door het NVS is het mogelijk geworden, de frequentie van enige interlokale lijnen op werkdagen te verhogen. Op zondagen en in de avonduren komen op die lijnen echter verschillende rit ten te vervallen. Hogere frequentie Op de dienst Leiden-Noordwijkerhout Gijn 60), is voor de spitsuren een frequentieverhoging tot" stand gebracht. In de morgenuren geldt' een kwartierdienst van Noordwijkerhout naar Leiden. In de middagspits is het omgekeerde het geval. De zomerdienst tussen Voorschoten en het Wassenaarse Slag ondergaat geen veranderin gen in frequentie, alleen de vertrektijden wor den vervroegd. De winterdienst op deze lijn, vanaf 27 augustus, wordt uitgevoerd in een starre uurdienst, met dien verstande, dat er LEIDEN Zestien ploegen treden morgen aan in het, door de Boerhaave Voetbal Commissie Leiden zo groots opgezette voetbaltoernooi, waarvan de baten ten goede zullen komen aan het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Baten die overigens, nog voor het toernooi op het sportcomplex van Leidse hoofdklasser UVS van start is gegaan, al bijzonder aanzienlijk mogen worden genoemd. Onder leiding van aan voerder Van Duyn werd al ruim een ton binnengesleept en nog altijd wordt gehoopt op meer. Op het publiek ook. Van Duyn, de contactpersoon van die Boerhaavecommissie, verwacht achtduizend toeschouwers. Een nogal fors aantal, maar de commissie maakte bij het werven van sponsors in feite al het onmogelijke waar; ook de toe schouwers zullen dan wel niet wegblijven. Er is dan ook wel het nodige te zien, zaterdag op dat UVS- complex. Zestien „dienstverlenende" ploegen bijvoorbeeld. Alle Nederlandse Academische Ziekenhuizen zullen morgen met een formatie aanwezig zijn - diverse artsenteams en een ploeg van het Leidse studentencorps Minerva completeren het deel nemersveld. Behalve de teams die zich werkelijk in het toernooigewoel gaan storten, kent de Boerhaave-dag nog een tweetal, voor het publiek aantrekkelijke elftallen. De Leidse hoogleraren en een team van politici. Een elftal waarin onder meer premier Dries van Agt zal optreden. Prins Bernard verricht de aftrap van dit duel, dat door de nodige gezelschappen (De Burcht en de Flora Band) muzikaal zal worden opgeluisterd. Het toernooi zelf vangt om tien uur 's ochtends aan. De wed strijd tussen de hoogleraren en de politici is om vier uur ge pland. Onnodig te zeggen dat het entreegeld ten goede komt aan het Nationaal Sport Fonds Gehandicapten. ALPHEN AAN DEN RIJN - Twee Engelsen van 24 en 30 jaar, die in een kraakpand te Leiden wonen, hebben woens dagavond in Alphen aan den Rijn, tevergeefs gepoogd een I pompbediende van zijn dagopbrengst te beroven. Het duo stopte omstreeks kwart over negen bij een benzinesta- tion aan de Prins Hendrikstraat en vroeg de pompbediende i (een 58-jarige inwoner van Hoogmade) voor tien gulden aan I benzine voor hun auto. De man die naast de bestuurder zat, I rekende daarna af met een briefje van 25 gulden. De pompbe diende toonde, toen hij naar wisselgeld zocht, ongewild zijn gehele dagopbrengst. Deze werd hem uit zijn handen gerukt waarna de Engelsen vol gas trachtten weg te komen. De j pompbediende zag evenwel kans om door het geopende raam I het stuur te grijpen en zich naar binnen te werken. Mede om dat daardoor het stuur fiks verbogen werd, zag de bestuurder zich genoodzaakt om na 80 meter te stoppen. Daarna rolde het I trio al vechtend op straat. De pompbediende kreeg hulp van twee jeugdige voorbijgangers waarna de strijd snel was be- I slist. De overvallers werden in bedwang gehouden tot de poli- tie hen kon inrekeken terwijl de pompbediende zijn hele da- I gopbrengst ongeschonden terugkreeg. Tijdens het onderzoek op het politiebureau bleek, dat de En- gelsen meer op hun .kerfstok hadden. Omdat daar nog onvol- j doende klaarheid over is, zijn de Engelsen voorlopig in hechte- i nis genomen. i St.-Gregorius voor Th. v. Niekerk j LEIDEN De heer Th. van Niekerk heeft gisteren de St.- Gregorius onderscheiding ontvangen ter gelegenheid van zijn 1 25-jarig lidmaatschap van het zangkoor van de St.-Lodewijks I parochie. De onderscheiding werd hem overhandigd tijdens de H. mis door pastoor Vreeburg. Op lijn 64, de sneldienst. tussen Den Haag en Leiderdorp, vervalt de rit van 8.37 uur vanuit Den Haag en die van 17.10 uur vanuit Leider dorp. De bussen op de sneldienst vanuit Den Haag naar Noordwijk hebben het komende seizoen drie minuten langer werk. Door route wijzigingen in Noordwijk vertrekken de bus sen daar 's morgens drie minuten eerder en komen er 's middags drie minuten later aan. Het jubileum werd feestelijk ingezet met een mis, opgedragen door pastoor Vreeburg met assistentie van rector Plaat en de heer Meeuws. Na afloop was er een druk bezochte receptie. Donkersteeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5