Plan voor deel Ridderveld 2 moet opnieuw op de helling Wanbetalers kabel t. v. Leiderdorp m G.S. zet rem op Voorschotens bouwplan Zeilwedstrijden Scouting Nederland op De Kaag kopieën?!/ 25c!.1 Ronald McDonald Kinder Show Dag-mavo volwassenen in Katwijk Pastoor Rutten startte 50 jaar geleden in Alphen Wassenaar stuurt honden strand af Brandstichtiï uit wraak Keukens van klasse REGIO LEIDSE COURANT EXPLOITATIETEKORT NOG GEEN MILJOEN ALPHEN AAN DEN RIJN De le den van de commissie ROSO (Ruimte lijke Ordening en Stadsontwikkeling) zijn woensdagavond op een besloten bijeenkomst geconfronteerd met de wetenschap dat er een exploitatiete kort is ontstaan op de nieuw aan te pakken wijk (deelgebied D) in het Al- phense Ridderveld 2. Hoewel het be drag niet exact bekend is, deelde de direkteur Openbare Werken, ir. A. Bos, desgevraagd mede dat het tekort nog wel onder het miljoen ligt. Vol gens bos zal het (papieren)plan dat al in maquettevorm is uitgewerkt in zijn huidige opzet gewijzigd moeten worden om het exploitatietekort weg te werken. Het is de tweede keer dat het plan voor deelgebied D op de helling moet. Eerder al haalde de Provincie een streep door de eerste opzet omdat de Verlengde Kennedylaan, die dwars door de wijk was gepland, teveel een uitnodiging was om hard te gaan rij den. De Provincie verplichtte Alphen om een „chicane" aan te brengen waardoor de snelheid eruit gehaald zou worden. De betreffende ambtena ren deden hun huiswerk over en zo ontstond er een „carré" nadat de Ken nedylaan in tweeën was gesplist. Een en ander was goed voor een vertra gingvan 1 1/2 jaar. Hoeveel vertraging de nieuwe correc tie zal opleveren is nog niet duidelijk. Vooralsnog wordt er gedacht om het bouwplan zoveel mogelijk in takt te houden en te volstaan met meer wo ningen er bij te bouwen, die dan weer goed zullen zijn voor een extra op brengst. Bos spreekt over „enkele tien tallen". Verder is er de mogelijkheid om de omgeving te „versoberen", om de te maken kosten terug te brengen. Aan een verschuiving naar meer vrije sectorwoningen die dan ten koste zou den gaan van de gesubsidieerde wo ningen, wordt vooralsnog niet gedacht. Een andere mogelijkheid om de op brengst te vermeerderen, de prijs voor de grond te verhogen, is uitgesloten. Alphen zit hiermee aan het plafond en zou zichzelf met een verhoging uit de markt prijzen. Bos zegt ondanks alles, goede hoop te hebben om het ontstane tekort weg te kunnen werken. „We ko men er wel uit. Een tekort hebben we nog op ieder deelgebied gehad, en toen is het ook gelukt", aldus Bos. Het plan telt ongeveer 1000 woningen. Hoewel er in principe nog „alles" ver anderd kan worden (Bos: „Het is een momentopname") is nu al zeker dat het plan voor de 100 woningwetwonin gen voor de woningbouwvereniging St. Joseph, die gebouwd gaan worden door MUWI, „ingrijpend" gewijzigd zal moeten worden. De commissie ROSO ging in december van het vorig jaar al akkoord met de aantallen woningen In het najaar zal volgens Bos, het glo bale bestemmingsplan van dit gebied aan de raad worden aangeboden. Daarna zal middels artikel 19 de wijk worden aangepakt. Bos denkt dat er in maart van het volgend jaar begon nen kan worden met de bouw. Van eind 1980 tot half 1981 zullen de wo ningen dan kunnen worden opgele verd. Uitzondering vormt daarop de helft van de door ABB te bouwen wo ningen in het carré, dat overigens ook veel weg heeft van een stadion met lichtmasten. Dit plan kan pas worden voltooid als de Herenweg is verdwe nen. Omdat de wijken B. en C. bin nen niet al te lange tijd gereed zijn, betekent dit, dat in het Alphense Rid derveld voor de afwisseling, een jaar lang geen nieuwe huizen gereed zullen komen. Het Alphense ridderveld 2 in maquettevorm. Op de voorgrond rechts deelplan en links deelplan C. Het bovenste deel, waar onder meer het ABB een bouwpl; wil realiseren in stadionvorm, is het deelplan D, dat reeds nu al te kampen het met een exploitatietekort. ADVERTENTIE XJ Maasdam maakt z> in luttele seconden. Eén, twee, drie of .n hele stapel. per kopie, 'n koopie nietwaar T^vvyrrfrtLJ --TVi^atinir oMAASDAM Provinciale brandweer wedstrijd in Voorhout VOORHOUT - Morgen wor den in Voorhout de jaarlijkse provinciale Brandweerwed- strijden gehouden. De organi satie is in handen van het gastkorps uit Voorhout in sa menwerking met het Alge meen Landelijk Brandweer- wedstrijd comité. Zij zullen er zorg voor dragen dat alle 22 korpsen tussen negen uur 's morgens en een uur of vier in de middag hun krachten kunnen meten. De korpsen zijn in twee groe pen verdeeld. Voor de eerste groep vindt de prijsuitreiking plaats rond één uur in de aula van de Katholieke Tech nische School aan de Leidse- vaart Voor de tweede groep wordt dat 18.00 uur eveneens in de K.T.S. Dolle kinderpret in Leiden. Op zondag 27 mei a.s. in de Stadsgehoorzaal, 't Begint allemaal om 14.00 uur. Pommetje Horlepiep Frans Fens en zijn Poppentheater de Wereldberoemde Clown Ronald McDonald. Dat wordt dus lachen en genieten! Onbezorgde kinderpret voor maar f 5,— p.p. Kaarten verkrijgbaar bij het McDonald's Hamburger Restaurant en op de vertoningsdag bij de kassa van de Stadsgehoorzaal. Allemaal naar de Stadsgehoorzaal op zondag 27 mei! jMcDona^ McDonald's Ongewoon goed loorjc geld. Beestenmarkt 6, Leiden. VOORSCHOTEN - Met de bouw van 309 woningen in het bestem mingsplan Noord-Hofland kan voor lopig niet begonnen worden. Het door burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschrift tegen het besluit van Gedeputeerde Staten om geen toestemming te geven voor de bouw van deze woningen is on gegrond verklaard. De stichting tot behoud van Oud-, Groen- en Leefbaar Voorschoten had tegen dit bouwplan van de ge meente bezwaar ingediend bij de Kroon. Gedeputeerde Staten van Zuid Holland wil eerst de uitspraak van de Kroon afwachten voordat zij toestemming geeft voor het plan van de gemeente. Een uitspraak van de Kroon kan echter nog wel tot eind De gemeente vreest dat met het uit stellen van de bouw de bewoners van de wijk nog weer een aantal ja ren geconfronteerd blijven met de consequenties van „een wijk in aan bouw", dat vele gezinnen en één- en tweepersoonshuishoudens, die drin gend behoefte hebben aan een wo ning, gedupeerd worden en dat het gemeentelijke doorstromingsbeleid in ernstige mate zal worden doorkruist. Ruim 160 zeilboten kampen komend weekeinde om de Kaagcup DE KAAG De admiraliteiten Rijnland en Delftland van Scouting Nederland houden za terdag 26 en zondag 27 mei zeilwedstrijden op De Kaag. Voor deze Scouting Kaagcupzeilwedstrijden verschijnen in totaal 161 vaartuigen aan de start: 148 zogeheten lelievletten en 13 lelie- schouwen. De bemanning is voornamelijk af komstig van de zeeverkennersgroepen uit de Randstad. Daaronder bevinden zich vier kop pels uit Leiden, twee uit Leidschendam, twee uit Wassenaar, een uit Voorschoten, een uit Oegstgeest, een uit Noordwijk en een uit Kat wijk. De wedstrijden omvatten een lange zeiltocht van circa 12 kilometer op zaterdag en een korte baan van 5 kilometer op zondag. De bo ten starten in zes verschillende klassen. De start van de zaterdagwedstrijd is bepaald op 13.00 uur. Zondags wordt om 8.50 uur gestart. De ongeveer duizend deelnemende zeeverken ners overnachten in tenten op de Kogjespol- der en het Botelhuiseiland in de Zijl. LEIDERDORP De commissie beheer CAI heeft zich woens dagavond gebogen over het probleem van de wanbetaler. Tot nu toe hebben 15 mensen die hun woning op het kabel TV- net hebben laten aansluiten, alle verzoeken om betaling van het abonnementsgeld naast zich neergelegd. Een effectieve oplossing bleek men niet voorhanden te hebben. De dreiging van afgesloten te worden die de wanbetalers bo ven het hoofd hangt, blijkt in de praktijk niet het gewenste ef fect te sorteren. Van gemeentelijke zijde stuit men op het pro bleem dat men overdag vaak niemand thuis treft. Van de mo gelijkheid om buitenshuis af te sluiten maakt men, wegens het graafwerk, liever geen gebruik. De commissie voelde er echter niets voor de zaak op zijn beloop te laten. Men was bevreesd dat dan de zaak van kwaad tot erger zou komen. Uiteindelijk koos men voor de suggestie van het CDA-raadslid A. Roest de weigeraars in een persoonlijk gesprek tot betalen te bewegen. „Ik verwacht daar goede resultaten van. Probeer het eens rond etenstijd, dan is er altijd wel iemand thuis", aldus de heer Roest. De werkzaamheden aan het kabel TV-net zullen net niet voor de bouwvakantie zijn voltooid. De commissie moest dit met enige spijt vaststellen. Men verwacht thans het laatste gedeel te, de Achthovenerweg inclusief het Patrimoniumpark, half au gustus gereed te hebben. Hiertoe zal een zinker in de Does worden aangebracht. Boekhouder was te vlug met betalen De directeur van een Al phens ver edelingsbedrijf kwam woensdag voor de Haagse politierechter tot de ontdekking, dat zijn boekhouder hem te vlug af was geweest De boek houder had hem overi gens niet bedrogen, maar kennelijk had het gezags getrouwe personeelslid nimmer verondersteld, dat de directeur tegen een gerechtelijke schik king in het geweer zou komen. De directeur was naar de politierechter voor econo mische aangelegenheden gekomen om zich te ver zetten tegen een hem op gelegd schikkingsbedrag van duizend gulden we gens het overtreden van de Warenwet. De politie rechter vertelde hem ech ter, dat de reis vergeefs was. De boehouder van het bedrijf had het schik kingsbedrag al overge maakt Pogingen van de directeur om het bedrag terug te krijgen en alsnog bezwaar aan te tekenen, haddpn geen succes. KATWIJK Op initiatief van de gemeente Katwijk gaat in augustus een driejari ge dag-mavo voor volwasse nen van start. Iedereen die 19 jaar en ouder is en een basischool heeft doorlopen kan aan deze opleiding deel nemen. De lessen, verdeeld over drie ochtenden in de week, zullen worden gegeven door de avondscholengemeen schap „Boerhave" in Leiden. De mavo wordt onderge bracht in het schoolgebouw aan de Remisestraat in Kat wijk. Vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en van de „Boerhave-scholengemeen- schap" houden maandag 28 mei 's avonds om half acht een voorlichtingsbijeenkomst in het raadhuis waarbij nader ingegaan zal worden op de aard van de opleiding, het cursusgeld en de inschrijving- .Het» cursusgeld wordt geschat op 100 gulden. Daarnaast moet nog gerekend worden op ongeveer 125 gulden boe kengeld. Antiekmarkt in "De Ridderhof" ALPHEN AAN DEN RJJN In „De Ridderhof' te Alphen aan den Rijn wordt morgen een antiekmarkt gehouden. De markt sluit een reeks van festiviteiten af die werden georganiseerd ter gelegenheid van het zesjarig bestaan van dit winkelcentrum. Aan de antiekmarkt nemen 25 antiquairs deel. Bij elke aankoop wordt een lot ver strekt waarop prijzen zijn te winnen. De trekking hiervan vindt plaats om 16 uur voor het restaurant China Garden. De antiekmarkt begint om 10 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Zondag: 26 mei is het op de kop af 50 jaar geleden dat pastoor J.G.J. Rutten in de Bonifaciuskerk in Alphen aan den Rijn zijn eerste plechtige H. Mis op droeg. De dag ervoor was hij in de kathedraal van Haarlem tot priester gewijd. Het was een groots gebeuren voor roomskatholiek Alphen- ,want de pastoor Rutten kwam uit de Alphense parochie zelf. Zijn ouders dreven sinds 1913 het toenmaals gerennommeerde hotel Rutten aan de Stationsstraat, dat enkele tientallen jaren gelden moest worden afgebroken in verband met de aanleg het tracé Bernhardlaan. Zoasl het een goed pastoor betaamd zwierf pastoor Rutten in de loop der jaren langs tal van parochies. Zo werkte hij gerui me tijd in Zwaag, Hillegersberg, Amsterdam, Haarlem, Neder- horst den Berg Heiloo en Zuid-Schermer. Na een arbeidszaam leven is pastoor Rutten thans rustend in Rosmalen. Voor het vieren van zijn halve eeuw priesterschap keert pas toor Rutten evenwel terug naar zijn ouderlijke parochie. Dat men hem daar zeker nog niet vergeten is blijkt zondag duide lijk uit wat er in de Bonifaciusparochie te gebeuren staat. Om half elf zal de em. pastoor een plechtige H. Mis uit dankbaar heid zelf opdragen. WASSENAAR Burgemeester en wethouders overwegen in het strandseizoen een verbod in te stellen om honden los te laten lopen op en bij het strand. Het verbod zal gelden van 15 mei tot 15 september en wel op de rotonde bij de Wasse- naarse Slag, op de gemeentelijke parkeerplaats en op het ge deelte van het strand dat gelegen is tussen de meest noorde lijke en de meest zuidelijke consumptietent. In het bijzonder in de zomermaanden is de toeloop van men sen met honden naar het strand bijzonder groot. In de zomer maanden is het trottoir bij de rotonde een grote verzamel plaats van hondenvuil. De strandbezoekers ondervinden daa veel hinder van en ook van de op het strand loslopende hon den die overal op het strand hun behoefte doen. Wassenaai was tot nu toe een van de weinige gemeenten die nog geen maatregelen hadden genomen tegen de vervuiling van het strand door honden. Gouden huwelijksfeest in huize Emmaus ZOETERWOUDE Het echt paar N.J. Straathof-Pijnacker uit Huize Emmaus in Zoeter- woude-Dorp viert vandaag het 50-jarig huwelijksfeest. Van half zes tot zeven uur wordt er receptie gehouden in Huize Emmaus. De 78-jarige bruidegom ge niet in zoeterwoude een grote bekendheid omdat hij de oprichter is van de alom bekende St.-Jansfanfare. De vijf zonen van het echtpaar zijn er nog steeds lid van. De heer Straathof ontving scheiding in de Orde van Oranje Üassau In 1925 kwam de in Stomp- wijk geboren heer Straathof naar Zoeterwoude waar hij een olie-benzine zaak kocht. Enkele jaren later in 1929 trouwde hij met M. Pijnacker uit het Bodegraafse Meye. Het echtpaar kreeg 9 kinde ren.In Huize Emmaus geniet het echtpaar een rustige en gezondeoude dag". Raadsvragen over Katwijkse lpg-installaties KATWIJK - Het PvdA- meenteraadslid J. Haasn heeft in vragen aan het co ge van burgemeester en v houders van Katwijk n maals de aandacht gevra; voor de gevaren van de LI installatie's in Katwijk. Het raadslid vraagt zich af het in werking hebben een LPG-installatie op kampeerterrein-Zuid door gemeente Katwijk, zonder benodigde Hinderwetverg ning, in strijd is met de vc beeld-functie die de gemee dient te vervullen. Ver vraagt hij of het juist is zoals in het „knalboek" wo vermeld, er in Katwijk LI installaties aanwezig zijn, niet voldoen aan de richl nen van de voormalige Bei necommissie. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 29-jarige Alphenaar he bekend 14 dagen geleden i schaftlokaal van de Soci Dienst In brand te hebt gestoken. Het gebouwtje stond in de buurt van bowling, liep daarbij fi schade op. De man heeft met de bra| stichting de bedoeling gel om wraak te nemen op ex-werkgever, de gemeei Hij was werkzaam op de si ale werkplaats maar w omdat hij psychisch in knoop zat, ontslagen en oi nomen in een psychiatrisj kliniek. De man, een alco list, was het daar kenne niet mee eens. De politie kwam hem op spoor door een lege spiri fles die hij in een vuilnisl had gedeponeerd in de bi van het schaftlokaal. In lokaal zelf vond de politie dop terug. Tegen de mar proces-verbaal opgemaakt. KORTWEG LISSE De Engelse folk: ger Michael Softly tr morgenavond op in Qbus. chael Softly is een beker naam onder de folkliefh bers. Hij speelde onder an re mee met Procol Han Fairport Convention, en M< nie. Kosten voor dit avon folk is 5 gulden en voor le< 3,50 gulden. Aanvang 2( ADVERTENTIE Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktiscl snufjes. Met vele verborg» kwaliteiten. Kom eens lan< Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt.l b.v. Gebr. Rolffs Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Poldfoge Zoeterwoude-Rijndijk L+ Tel. 071-899206 L

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4