k Voordwij k siaakt leiinitiet at Quick Boys geklopt leu jaar Algemene Zwemvereniging Leidschendam Rijnsburgse Boys verbetert positie Katwijk machteloos ten onder tegen alert Lisser Boys: 12 ooicup voor DOCOS icht fer v buiti ,end 1 P P PORT LciUbc ovJun/-vi>< i oeg (Van onze sportredactie) iORDWIJK De strijd om het kampioen- hap in de zaterdag eerste klasse A gaat de- litief tussen DOVO en DOS Kampen. Beide oegen wonnen gisteren en Noordwijk, dat g een klein kansje had om mee te draaien n de top, leed een 0—1 nederlaag tegen IJs- Imeervogels en kan derhalve vast aan het Igend seizoen gaan denken. Een terechte derlaag, want de formatie van trainer John knan kon zelden imponeren. Onzorgvuldige sses en weinig inventiviteit in de aanval- pbouw leidden er toe dat Noordwijk steeds eer de greep op het spel verloor, de beginfase hadden de Noordwijkers dui- lijk het betere van het spel. Met name Jan' illem Bogers leidde enkele uitstekende aan- llen in die de Spakenburgse verdediging de idige problemen gaven. Kansen voor diezelf- Bogers en John van Dijk bleven echter on nut. Het Noordwijkse offensief luwde; de herpte verdween en de foutieve passes volg- n elkaar rap op. IJsselmeervogels kwam orzichtig uit de verdediging om iets terug te en. Het wist zich enkele kansen te schep- n, met als hoogtepunt een keihard schot n de opgekomen vleugelverdediger Jan /aan dat uiteen spatte op de lat boven doel- "rr<m Cees van ^er Wiel. Noordwijk daarente- «iw-si*1 ^reeS bet steeds moeilijker en ging gefor- jnieier<* voetballen. Het uitverdedigen verliep steeds slechter en IJsselmeervogels kon meer malen de aanvalsopbouw onderbreken. In de laatste minuut van de eerste helft was dit wederom het geval. Henk de Graaf speel de zich vrij op links en trok de bal voor het doel, waar naamgenoot Peter de Graaf zijn bewaker Frans van der Veen te snel af was. Onhoudbaar voor Van der Wiel kopte hij in. De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld te zien. Noordwijk wordt slechts zelden gevaar lijk, omdat de aanvalsopbouw veel te traag verliep. Jan Willem Bogers kwam niet verder dan een paar leuke acties, die evenwel geen zoden aan de dijk zetten. IJsselmeervogels bleef zonder veel moeite overeind. Op het middenveld waren de Spakenburgers beter. Waar Henk de Graaf met fraaie passes strooi de, daar schoof met name Kees Karstens de bal vaak in de voeten van tegenstanders. Noordwijk gooide alles op de aanval, zonder veel effect, maar IJsselmeervogels kregen hierdoor wel meer ruimte en brak enkele ma len goed door. Peter de Graaf ging alleen op het doel af maar werd door Kees Karstens tot staan gebracht. In de slotfase was het Henk de Graaf die vrij voor keeper Cees van der Wiel kwam, maar deze redde bekwaam. Noordwijk kan de resterende twee wedstrij den nog gaan benutten door te experimente ren voor het volgend seizoen. Paul van der Bijl 'temSns Plaatzer van Noordwijk „bespringt" een IJsselmeervogel. Noordwijk verloor 1 vfetO—1 miif SSE De wisselbeker van t door Hoogkamer Assuran- n georganiseerde zaalvoet- ltoernooi is dit jaar gewon- n door van Gerven de ng. De Lisserhoofdklasser rsloeg in de finale de eerste isser Blokhuis Lisse met De winnaar van vorig ^pr, FC Kroon uit Nieuw nnep stelde deze keer te- ur, zij legden slechts beslag de voorlaatste plaats in :n poule. ARC De ARC „oudjes" uit Alphen hebben het veteranentoernooi :van RCL gewonnen. In de fi nale werd Meerburg overtui gend met 30 verslagen. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Leiden en Kou dekerk eindigde in een 00 gelijkspel. De kracht om strafschoppen te nemen was nog aanwezig. Ook in deze krachtmeting was weinig ver schil in beide ploegen te ont dekken. Koudekerk won uit- K ooicup Het traditionele pupillentoer- nooi van Roodenburg om de Kooicup is gewonnen door de voetballertjes van DOCOS. De pupillen die de finalepoule bereikten speelden een hele competitie. DOCOS, UVS en Unitas streden om de ere plaatsen. UVS werd tweede en Unitas behaalde de derde plaats. Anne Ouwersloot van Rijnsburgse Boys (rechts) kijkt angstig achterom. Voor niets. Wim Kosters van Ter Leede zal niet gevaarlijk worden. Sassenheim Met nog twee wedstrijden te gaan is de positie van koploper Rijnsburgse Boys opnieuw iets verbe terd. Zelf bleven de Rijnsburgers in Sas senheim Ter Leede met 1—2 de baas, terwijl Heerjansdam een winstpunt liet liggen. Nieuw Lekkerland, dat de Boys op één punt volgt, lijkt nu nog de enige ploeg die Rijnsburgse Boys aan het eind van deze competitierit van promotie naar de eerste klasse kan afhouden. Een mogelijkheid waarmee overigens terdege rekening gehouden dient te worden. Ook gisteren bereikte de formatie van oefen- meester Wijnands niet het „normale" ni veau, bleken zenuwen en toch niet im ponerende tegenstander Ter Leede ver velende klippen die maar al te vaak goed voetbal in de weg stonden. De eerste spelperiode gaf in de Sassen- heimse namiddag weinig aardigs te zien. Na een aanvankelijk offensief begin be sloot Ter Leede al spoedig de opstelling (slechts twee spitsen) maar via verdedi gend voetbal waar te maken en stond een onmachtig Rijnsburgse Boys voor de taak de door doelman Wim van Hars kamp en laatste man - aanvoerder Nico van der Fange geleide defensie open te breken. Dat lukte dus niet. Op rechts kwam Henk Merbis nauwelijks aan de bak en ook Gé Perfors en Piet Haasnoot waren niet gevaarlijk. Via snelle uitval len was Ter Leede dat wel. Frits Hoek stra (met Jan van Harskamp in de punt opererend), Chiele Krop en Wim Kosters misten reële mogelijkheden. Het inzetten van Henk van der Zwan aan Rijnsburgse zijde - het kostte Gerrit van Egmond zijn plaats - leverde al kort na de hervatting het gewenste resultaat op. De pass kwam van de voet van Wil Groenendijk, Ruud van der Voort ver zorgde het knappe vervolg en de eerste Ter Leede teruggewezen 1—2 aanraking met het leer bekroonde Van der Zwan koppend met een treffer: 0—1. Een fout van Boys-doelman Cees Star bracht Ter Leede tien minuten later weer langszij. Eerst verwerkte Star de bal na een voorzet van Piet de Bruin slechts half stompend en vervolgens voorkwam Star achteruitlopend en het leer licht beroerend dat de op de doellijn geposteerde Anne Ouwersloot redding kon brengen bij de rebound van Pieter van der Plas: 1—1. Die treffer zou overigens niet voldoende blijken voor het nog tegen degradatie voetballende Ter Leede. Goed storen van Henk Merbis bracht in de 22ste minuut Ruud van der Voort in stelling en diens diagonale uithaal liet van Harskamp vol strekt kansloos. Waarmee de winnende goal een feit was. Ook al omdat van der Plas een tweede mogelijkheid koppend net niet wist te verzilveren. Gert-Jan Onvlee (van onze sportredactie) LEIDEN - Zowel Quick Boys als DOS Kampen had den zich al verzoend met een doelpuntloos gelijkspel, toen Vrouwe Fortuna de kampi oenskandidaten alsnog dé helpende hand toestak, Ab Spielharen schoot op doel, de bal werd van richting veran derd en invaller-doelman Floor Schaap was geslagen. De toesnellende Arie Haas noot was ook een fractie te laat om het leer nog van de doellijn te halen: 1—0. Zo werd Quick Boys opnieuw het slachtoffer van de eigen onproduktiviteit. Want ook al was DOSK gedurende de eer ste helft meer in de aanval en had Schaap zijn handen vol aan de talrijke schoten van de Kampenaren, ook Quick Boys had mogelijkhe den. Arie Haasnoot reikte echter tweemaal net niet ver genoeg om de bal in het vijandelijk doel te tikken. Kees van Rooyen had zijn vi zier net verkeerd afgesteld. Vooral in de eerste twintig minuten na de rust had de ploeg van trainer Lagendijk afstand moeten nemen. Bij een inzet van Van Rooyen werd de bal nog net overge tikt, een kopbal van dezelfde speler ging net naast. De beste mogelijkheid deed zich voor bij een fraaie combinatie tussen Van Rooyen en Hans van Duyn, waarbij laatstge noemde het houtwerk trof. En zo braken de laatste minuten aan waarin de thuisploeg als nog scoorde, de punten pakte en het betere veldspel van de Katwijkers zonder resultaat bleef. Monster- toernooi Oranje Groen Leiden Voetbalvereniging Oranje Groen houdt dit weekeinde een jeugdtoernooi waaraan 22 clubs uit Leiden en omgeving meedoen. Morgen spelen de Al, BI, B2 en Cl junioren. Zondag is het de beurt aan de D en E pu pillen. De deelnemende vere nigingen zijn: Zwart Blauw, Papendrecht, TAW, Rooden burg, Abbenes, Kickers'69, VTL, Warmunda, Leiden, Stompwijkse Boys, LFC, Val- ken'68, Leidse Boys, DOCOS, VNA, Randstad Sport, RVC'33, Meerburg, SJZ, Lug- dunum, Unitas Leiden, SVLV en Oranje Groen. Beide toernooidagen beginnen om tien uur. Piet Biegstraten, voorzitter van de Leidse sportstichting, reikt morgen de prijzen uit, Cor van Steijn, administrateur van de afde ling Leiden, doet het zondag. Het toernooi wordt gespeeld op de velden van Oranje Groen, VNA en Leidse Boys aan de Boshuizerkade. Bernardus Het mixed toernooi voor alle senioren van de SV Bernar dus, dat op zondag wordt ge houden, gaat gewoon door. Om half twaalf dienen de se niorleden en de oudste junio ren zich bij het organiserend comité te melden. De wed strijden beginnen om twaalf uur. Ook niet-leden kunnen zichvoor dit evenement in schrijven. Bedrijfsvoetbal Op de terreinen van Hazers- woudse Boys wordt morgen een begin gemaakt met het voetbaltoernooi, waarin de plaatselijke bedrijven strijden om de titel. Twaalf teams ko men morgen binnen de lijnen. Op zaterdag 2 juni komen er nog eens evenveel elftallen aan bod. De eindronden wor den dinsdagavond 5 juni ge speeld. Uitslagen afdeling Gouda/Lef- 5. Gouderak 23—28 6. Oudewater 22-28 7. Leidse Boys 22—21 8. Oranje Groen 23—21 9. VNL 23-20 10. Kickers'69 22—17 11. Stolwijk 20-15 12. Alkmarua 23—13 13. Ammerstol 21—11 De gestaakte wedstrijd RVC'33Stolwijk (2-1) is met in de stand opgenomen. Uitslagen afdeling Gouda/Lel den groep B: Warmonda— Bergambacht 2—2, Cabaaw— Schoonhoven 1—1, Unitas Lei den—Nienwerkerk 2—0, Soccer BoysZLC1-3. Stand: 1. SJZ 2. ZLC 3. Alphia 24—29 4. Soccer Boys 24—40 23-31 5. Stompwijkse Boys 22-26 6. Warmunda 7. Cabauw 8. Schoonhoven 9. Bergambacht 22 10. Unitas Leiden 22 11. Nieuwerkerk 23 12. Nicolaas Boys 23 13. VNA 24 De gestaakte wedstrijd Ui LeidenSoccer Boys is nit de stand opgenomen. 22—28 22-25 (Van onze sportredactie) KATWIJK Teleurgesteld draaide Katwijk doelman Kees Koelewijk zich om na het laat ste fluitsignaal en liep de vijftig meter tus sen de middellijn en zijn eigen doel terug om zijn zonneklep op te halen. Hij, en met hem heel Katwijk, had verloren van Lisser Boys (1—2) in een wedstrijd waarin op het laatst heel Katwijk in de aanval was en waarin Kees Koelewijn een Pim Doesburgachtige rol vertolkte. Maar waarin ook de machteloos heid van de Katwijkse aanval schril afstak tegen de alertheid van de Lissenaren en met name die van Gerard Nijkamp en Ed Lange- rijs. Zelfs het alles vergende slotoffensief had niet meer mogen baten. Het gevolg hiervan is dat Lisser Boys zich vanaf nu veilig mag wanen, maar dat voor Katwijk de zon nu wel erg verduisterd is geraakt. Het tweedeklasserschap kan nog behouden worden, maar wel met zweet, bloed en tranen. Het gegeven dat vooral niet verloren mocht worden, beheerste de eerste omgang in de confrontatie tussen Katwijk en Lisser Boys. Gelukkig is dit gegeven nog niet zo ver door gedrongen dat elke wedstrijd van de competi tie hierdoor wordt beheerst, anders zou voet bal een bijzonder saaie bedoening worden. Ongeveer zoals de eerste helft van de wed strijd tussen beide degradatiekandidaten. Het was bijzonder druk op het middenveld en de passj es in de breedte ontelbaar. Lisser Boys- spits Gerard Nijkamp werd in bedwang ge houden door Piet Kruyt en aan de andere kant ontfermde Gert van Tol met eenzelfde succes over Wim Guyt. Wellicht dat beide teams in de rust gelegenheid kregen om tot bezinning te komen, of in beide teams ging het denkbeeld opgang maken dat de andere club nog slechter was. Wat de reden ook ge weest mag zijn, na rust ontspon zich een veel aantrekkelijker duel, waarin Lisser Boys uit eindelijk aan het langste eind trok omdat Ge rard Nijkamp zich op twee momenten niet liet zien waar men hem verwachtte, maar slinks de rand vah het strafschopgebied opzocht Toen hij uit twee voorzetten daar de bal ont ving, geraakte de Katwijkdefensie uit balans en Ed Langerijs bestrafte dit evenzoveel ma len (0—2). Katwijk leek de geslagen ploeg, maar een harde inzet van uitblinker Arnold Boers bracht de Katwijkers dichterbij (1—2). Het hierop volgende 25 minuten durende Kat wijkse offensief, dat Kees Koelewijn tenslotte zo ver van zijn doel verwijderd kreeg, leverde wel spectaculaire momenten en hoekschoppen op, maar geen doelpunten. GIJS ZANDBERGEN Wim Guys 2 (Katwijk) wint een luchtduel Barten. Het mocht overigens niet baten IDSCHENDAM De Algemene emvereniging Leidschendam, in Leid- lendam beter b ekend als de AZL, t tussen 27 mei en 2 juni met een jks festiviteiten het tienjarig bestaan 'dstrdenken. De rond 1000 leden tellende •tfc^reniging, een van de grootste in de re- i, houdt zondag 27 mei een nationale rkamp met zwem- en polowedstrijden het binnen- en buitenbad van het Njjtortcomplex „de Fluit". Aan de wed- dasfijden die om 13 uur beginnen nemen <res}halve de AZL deel de Gouwe, AVZV Triton-Weesp. Vanaf dinsdag 29 mei avonds om 8 uur is er verder in het euwe clubhuis „Het Koetshuis" aan de Koningin Wilhelminalaan 2 een fototen toonstelling „10 jaar AZL". Woensdag 30 mei (de officiële oprichting sdatum) worden leden en genodigden voor een feestavond in „de Witte Kake toe" aan de Damlaan verwacht. Na een revuetje over de afgelopen tien jaar wordt de avond voortgezet met dansmu ziek van André Buster. Op donderdag 31 mei van kwart voor 7 tot 8 uur 's a- vonds en zaterdag 2 juni van 4 uur tot kwart over 6 zijn er voor de leden en in- troducées waterspelen in „de Fluit". Voor de kinderen van 4 tot 12 jaar geeft Koomans Poppentheater zaterdagmorgen 2 juni een voorstelling in de sporthal. Tot besluit van de feestelijkheden orga niseert het bestuur 2 juni 's avonds in „Het Koetshuis" nog een disco-avond voor de leden van circa 12 tot 16 jaar. De AZL werd opgericht toen in Leid schendam de plannen voor de bouw van een zwembad vaste vorm begonnen aan te nemen. Het initiatief ging uit van de toen nog gescheiden optredende r.k. en christelijke sportgemeenschappen die la ter opgingen in de nog steeds bestaande Stichting Sportgemeenschap Leidschen dam. Op de eerste grote propaganda-fil- mavond die als de stichtingsdatum wordt beschouwd, 30 mei 1969, meldden zich al onmiddellijk 160 leden. Hoewel het over dekte bad pas ruim één jaar later, in ok tober 1970, in gebruik kon worden geno men, werd tochd al gestart in het oude openluchtbad, een als zodanig ingericht deel van de vijfer die zich overigens nog steeds bevindt achter het restaurant Cha gall in het winkelcentrum Leidsenhage. Het winterseizoen kon worden overbrugd door gebruik te maken van het overdek te instructiebad aan de dr. Paltelaan in Zoe term eer waar de AZL-leden met een speciale bus-pendeldienst werden heenge reden. Toen het Leidschendamse bad in oktober 1970 werd geopend liet de leden lijst, na twee intensieve propagandada- gen, 450 namen zien. De maanden daar na kwam de AZL pas goed in een stroomversnelling door een verdubbeling van het aantal leden. Het aantal lesuren steeg van 2 eerst naar 12 en later zelfs naar 17. Het jaar daarop werd met wed strijd- en polotraining begonnen. In het seizoen 1971-1972 kon al aan de competi tie woirden deelgenomen. De heren-polo- ploeg promoveerde vijf achtereenvolgen de jaren en klom daarmee van de vierde klas-kring naar de derde klasbondscom- petitie. Een prestatie die de aandacht trok van de hele Nederlandse zwemwe- reld. Een absoluut hoogtepunt in de nog korte geschiedenis van de AZL was de medewerking aan de organisatie van de nationale zwemkampioenschappen die in juli 1975 in „de Fluit" werden gehouden. Wat de AZL geworden is, aldus secreta ris P. S. van 't Hoff, dankt zij zeker aan de voortdurende inzet van ruim 100 medewerkers in bestuur en commissies. De toekomst baart enige zorg vanwege ie vermindering van het aantal kinderen n Leidschendam dije al een, zij het klei ne, terugloop in ledental laat zien. Be stuur en commissies doen er echter alles aan om door verbreding van het aktivi- teitenpakket het ledental op peil te hou den en daarmee de toekomst van de ver eniging zeker te stellen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19