Beloning voor errit Möhlmann Borussia fortuinlijk Willem II op derde plaats Oefenduels voor Oranje Droomdebuut Johan Cruijff bij Aztecs :SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 ME11979 PAGINA 15 V Johan Cruijff beleefde een droomdebuut in de Amerikaanse voetbalcompetitie: na zeven minuten had hij al tweemaal gescoord voor Los Angeles Aztecs LOS ANGELES Johan Cruijff heeft woensdagmiddag kort voor aanvang van de wedstrijd tussen Los Angeles Aztecs en Rochester Lancers een tweejarige verbintenis ondertekend bij Aztecs. Volgens het Duitse persbureau DPA zou Cruijff een netto jaarsalaris van één miljoen dollar verdienen. De komst van de Amsterdammer miste zijn uitwerking, niet op de ploeg van Rinus Michels. Aztecs won het duel tegen Rochester Lancers met 3—0. Cruijff zelf had zich geen betere entree bij zijn nieuwe club kunnen wensen. Binnen zeven minuten scoorde hij zelfs twee maal. Nau welijks een uur na zijn handtekening, die hem in ieder geval vier miljoen gulden opleverde, was hij in zijn eer ste wedstrijd na zijn „officiële afscheid" van zes maan den geleden al weer de meest bejubelde speler van het veld. Na drie minuten was het al raak en vier minuten later moest de doelman van Rochester Lancers voor de tweede maal zwichten. Twintig minuten voor het einde verliet Cruijff het veld. De 9735 toeschouwers beloonden hem met een ovatie. Tien minuten daarna was Leo van Veen (FC Utrecht) verantwoordelijk voor de derde treffer van de Aztecs. DEN HAAG De strijd om de titel in de eerste divisie en automatische promotie naar de eredivisie blijft een strijd tussen FC Groningen en Excelsior. Fortuna SC, dat op Hemelvaartsdag zelf niet speelde, werd van de derde plaats verdrongen door Wil lem II. Zowel Fortuna SC als Willem II lijken de twee ko plopers niet meer te kunnen bedreigen. Excelsior, dat topscorer Rini Plasman dezer dagen voor drie jéfar aan zich bond, heeft relatief de beste vooruitzich ten. De Rotterdammers heb ben weliswaar één punt min der dan FC Groningen (46 te gen 47) maar hebben één wedstrijd minder gespeeld. Excelsior won in het mid- weekse programma met 1—0 bij SW door een doelpunt van libero Sjaak Roggeveen. FC Groningen won eveneens met 1—0 bij SC Amersfoort dank zij een treffer van Keu kens. In de strijd om de vierde pe- riodetitel liggen Willem II, Wageningen, beide met negen punten alsmede Amsterdam en Eindhoven nog goed in de race. Willem II heeft echter een wedstrijd minder ge speeld. Datzelfde geld voor FC Amsterdam, dat echter op acht punten staat De karakteristieken zijn: SVV—Excelsior 0—1 (01) 22. Roggeveen 0—1. Scheidsrech ter: Geurds. Toeschouwers: 2500. Cambuur—Telstar 1—0 (1—0) 16. Ferwerda 1—0. Scheids rechter: Gans. Toeschouwers: 2000. Amersfoort—Groningen 0—1 (0-1) 31. Keukens 0-1. Scheidsrechter: Severein. Toe schouwers: 4500. HeraclesHeerenveen 1—1 (0—1) 39. Bosman 0—1. 71. Klein Haarhuis 1—1. Scheids rechter: Van Dijken. Toe schouwers: 1100. Topscorers DEN HAAG Door een doel punt in de wedstrijd tegen Den Bosch is de Eindhovenaar Scha pendonk mede aan de leiding ge komen van de topscorerslijst in de eerste divisie. Hij deelt de eer ste plaats met Engbersen van Fortuna SC, die 19 doelpunten maakte. De tweede plaats is voor de drie spelen: Plasman» (Excel sior), Hatting (Fortana SC) en Zwanenburg (FC Groningen), die allen tot 16 doelpunten kwamen. De topscorerslijst ziet er aan de kop als volgt uit: 1. Engbersen (Fortuna SC), Schapendonk (Eind hoven) 19; 2. Piasmans (Excelsior), Hutting (Fortuna SC), Swanen- burg (FC Groningen); 6. Van Pelt (Wageningen) 15; 7. Van Oosterom (Heracles), van Rooy (Willem Z) 14; 9. Bakker (FC Groningen), Koenders (De Graafschap) 13; 11. Peitsman (SW), Roggeveen (Ex celsior) 12. FC Amsterdam—Helmond Sport 2—0 (0—0) 61. Bouw meester 1—0, 73. Bennekom 2—0. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 700. Willem II—FC VI aardingen 20 (1—0) 1. De Jong 1—0, 89. Van Rooy 2—0. Scheids rechter: Manuel. Toeschou wers: 8000. Gele kaarten voor De Vos van Steenwijk (Vlaar- dingen) wegens onderuit ha len van een tegenstander. FC Den Bosch—Eindhoven 03 (02) 19. Postuma 0—1, 37. Bloemers 0—2, 86. Scha pendonk 0—3. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 3500. De Graafschap—FC Dord recht 4—1 (1-0) 20. Kelder man 1—0, 58. Van Veenendaal 2—0 (strafschop), 73. Van der Linden 2—1, 76. Polko 31, 90. Polko 4—1. Scheidsrech ter: Draaisma. Toeschouwers: 2200. Veendam—Wageningen 12 (1-2) 10. Korte l-O, 32. Ha- zelhekke 1—1, 40. Korte (eigen doel). Scheidsrechter: Van Laar. Toeschouwers: 1000. Overwinning UEFA jeugd ENNS In Oostenrijk is het UEFA-toernooi begonnen. De Nederlandse ploeg won in de eerste ronde met 2—1 van Zwitserland. Nederland was in het eerste kwartier overwegend sterker, maar daarna verdween iets van de wilskracht en Zwitser land kon iets terugdoen. Door Rick Talan werd de stand van 10 bij de rust bereikt. In de tweede helft bleef Oranje vinnig drukken en be heerste het duel totaal. Maar dit grote overwicht werd slechts in een treffer van in valler Roger Raeven tot uit drukking gebracht De opstelling van Nederland: Strijkers, Van Bergenhene- gouwen, Van der Meer, De Vroedt, Verbeek, Van Delft Gullitt Poul van der Blom, Talan, Holshuijzen (Raeven), Marcel van der Blom. Lotto en toto DEN HAAG De uitslagen van lotto 20 van zondag 20 mei 1979 is: In deze lotto vielen in totaal 24.176 prijzen; inleg: 3.516.345.-; prij zenbedrag: 1.881.517.81; le prijs: geen winnaars, van het be drag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van week 21 het overige 4/5 deel wordt in gelij ke delen verdeeld over de tweede t/m de vijfde prijs; 2e prijs: 8 winnaars, die elk bruto 40.774,40 ontvangen; 3e prijs: 107 winnaars, die elk bruto 3.829,- ontvangen; 4e prijs: 5.814 winnaars, die elk 84,80 ontvangen; 5e prijs: 18.247 winnaars, die elk 27,- ontvan gen; jackpot bestemd voor week 21/ 159.169,25 De uitslag van tot normaal/sys teem 20 van zondag 20 mei 1979. In deze toto vielen in totaal 116 prijzen; inleg: 533.694,-; prijzen- bedrag: 253.504,65; le prijs: geen winnaars, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van week 21, het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede en derde prijs; 2e prijs: 6 winnaars, die elk bruto 16.196,10 ontvangen; 3e prijs: 110 winnaars, die elk bruto 1.113,80 ontvangen; jackpot be stemd voor week 21 33.800.62. De uitslagen van toto-gelijk 20 van zondag 20 mei 1979: In deze toto vielen in totaal 2.671 prijzen; inleg: 207.672,-; prijzen- bedrag: 107.674,57; le prijs geen winnaar; 2e prijs geen winnaar, reglementair gaat van de le prijs inclusief het aandeel van de niet uitgekeerde 2e prijs een bedrag van 11.505,48 naar de jackpot van toto-gelijk 21. het overige oe- drag wordt in gelijke delen ver deeld over de 3e t/m de 5e prijs; 3e prijs: 20 winnaars, die elk bru to 1.438,40 ontvangen; 4e prijs: 1.138 winnaars, die elk 31/70 ontvangen; 5e prijs: 1.513 win naars, die elk 20,60 ontvangen; jackpot bestemd voor week 21 11.505,48. FC Den Haag nog gehavend DEN HAAG FC Den Haag zal morgenavond (20.00 uur) bij Ajax met dezelfde gehavende, maar succesvolle ploeg spelen als de laatste wedstrijden. Cees Tempelaar is nog geblesseerd, Henk van Leeeuwen heeft licht getraind, maar zal zeker ontbreken en ook Van Vliet was deze week even actief, maar ondervindt nog veel last van zijn knie. Doelman Hans Galjé weet nog niet of zijn gele kaart te gen Sparta hem een schrosing zal kosten. Ton Wickel zal wel aantreden. N BEZIT VAN ORANJE LEIDERSTRUI BIJ OLYMPIA'S TOUR BLADEL Het amateurwie- Ierseizoen heeft tot nu toe jen ander verloop gehad dan voorgaande jaren het ge- Tal was. Vooral in de eerste klassiekers van dit voor- plympisch jaar heeft een 'aantal jonge talenten de ge routineerde wielrenners op kchterstand gereden. Win naars werden dan ook cou- :eurs als Hans Plugers (Ster Zwolle), John Broers Ronde van Zuid-Holland), Frank Moons (Omloop van de paronie) en Gino Ammerlaan Omloop van de Glazen §tad). Renners van amper vintig jaar en voor het gro- publiek nog tamelijk onbe- Pas later in het seizoen barst- (en de met meer ervaring ge- Jegende renners los. Het le gerde Herman Snoeijink, Peer Vlaas, Wim de Waal en Henk Jtfutsaars winst in klassiekers Successen, die door de Jrote Nederlandse ploegen erlijk werden verdeeld. Eén Sliet onbelangrijke formatie lleef lange tijd buiten de moofdprijzen: die van ploeglei der Herman Krott. Pas op 21 Ipril mocht nationaal weg- jjcampioen Jos Lammertink bij |e Drentse Dorpenomloop de iverwinmngsbloemen in ont vangst nemen. pupillen van Herman krott hebben echter op het Juiste moment toegeslagen. de proloog van de 28ste jDlympia's Tour, een koppeltij- ^irit over 9,2 kilometer in en Dm het Noordbrabantse Bla- tlel, zijn de eerste twee plaat pen in het algemeen klasse ment voor rijders van Amstel. Een gevolg van het feit dat het koppel Gerrit Möhlmann- (Jos Lammertink de tijdrit het snelste aflegde en waardoor eerstgenoemde in de eerste etappe (van Bladel naar Schijndel) de oranje leiders trui mocht dragen, omdat hij Iijn voorwiel eerder over de indstrip drukte dan de rege- end landskampioen op de /eg. Jerrit Möhlmann dankte dat ncot aan zijn acht jaar trou- Ive dienst in de ploeg van Jjerman Krott. De Apeldoor- per, de afgelopen winter feeds achtervolgingskampioen pan Nederland geworden, [nocht van Jos Lammertink Jos Lammertink (rechts) en Gerrit Möhlman: de twee sterkste renners in de koppeltijdrit als begin van Oly- mpia'sTour. - en ploegleider Herman Krott winnen. Vermoedelijk ook, omdat het de enige eerste plaats van Möhlman zal zijn, want in het verdere verloop van Olympia's Tour wordt Jos Lammertink de kopman van zijn formatie en dient de winnaar van Bladel de knech tenrol te vervullen. Het verrassend sterke optre den van de pupillen van Her man Krott (naast de eerste plaats was de derde plek voor het koppel Arie Hassink- Ad Wijnands; met daartussen het tweetal Guus Bierings- John Broers van de ploeg van Jan Gisbers), bracht met een behoorlijke verschillen in het algemeen klassement te weeg. Voor wie het koersver loop van vorig jaar zich nog kan herinneren (de bierploeg Zoetemelk nog niet kansloos AVIGNON Bernard Hi- nault heeft gisteren de derde etappe van de Dauphiné Li- beré gewonnen. De rit van woensdag, van Roanne naar Villeurbanne, was daarvoor reeds in een overwinning voor Frits Pirard geëindigd. Hinault nam door beide re sultaten de leiding in het al gemeen klassement over van de Westduitser Klaus-Peter Thaler. Voor Joop Zoetemelk, die de tweede plaats in het algemeen klassement bezet met negen seconden achterstand, is nog van alles mogelijk. Hij moet zijn kans waarnemen in de tijdrit bergop en de lange be rgetappe. Hinault is immers sterk favoriet in de tijdrit over vlak terrein. Voor Hen- nie Kuiper, die deze etappe wedstrijd zo ongelukkig be gon met een lekke band in de eerste tien meters van de pro loogtijdrit. zijn er geen winst kansen meer. Kuiper heeft in middels al bijna acht minuten achterstand op Bernard Hi nault. De afgelopen twee dagen van de Ronde van Italië waren lang en vervelend. Het betrof twee ritten van meer dan 250 kilometer. De waterdragers grepen de lusteloosheid van de vedetten aan om persoon lijke successen te boeken. Woensdag greep de Zwitser Bruno Wolfer de winst in de zesde etappe, gisteren zege vierde de Zuidafrikaan Alan van Heerden. Francesco Mo- ser behield moeiteloos de lei ding in het algemeen klasse ment met 22 seconden voor sprong op zijn landgenoot Gi useppe Saronni. domineerde vanaf het Lim burgse tot en met de slotetap pe naar Amsterdam) weet," dat het voor de concurrentie nu al erg moeilijk zal worden om een renner van Herman Krott uit het leiderstricot te rijden. Temeer daar zijn for matie er dit jaar beslist niet zwakker op is geworden. CO BUYS MAN [Van onze verslaggever) ZEIST Het sectiebestuur betaald voetbal heeft enkele oe fenduels afgesloten voor het Nederlands elftal. Op het pro gramma voor het volgend seizoen stonden al de interlands jiit de voorronde van het Europees landenkampioenschap te gen IJsland, Polen en Oost Duitsland. Daaraan toegevoegd rijn vriendschappelijke interlands tegen België, Frankrijk, Spanje en Roemenië. pe interland tegen België wordt half september in het stadion Feyenoord te Rotterdam gespeeld. Dit duel is een feestwed strijd in het kader van het honderdjarig bestaan van de KNVB. Spanje is in januari te Madrid tegenstander, Frankrijk |n maart in Parijs en Roemenië in april in Boekarest, hogelijk gaat de Nederlandse selectie in de zomermaanden ïog tien dagen naar Mexico. Een uitnodiging daartoe is in ieist beland. Veel kans om die uitnodiging te honoreren is er ichter niet, omdat vrijwel alle clubs en alle spelers al vakan- ie-afspraken hebben, waardoor het vrijwel onmogelijk is een edelijke selectie op de been te brengen. De KNVB zal ver moedelijk een tegenvoorstel doen aan de Mexicaanse voetbal- iond. Die luidt dan om volgend jaar zomer naar Zuid Ameri ca te komen, indien het Nederlands elftal zich niet zou plaat- ;en voor de eindronde van het Europees landenkampioenschap 'olgend jaar juni in Italië. Tweemaal winst Cato van Setten LENT Titelhoudster Barbara Graas en Cato van Setten hebben in de eerste twee ronden van het toernooi om het Ne derlands damkampioenschap voor dames in Lent de volle winst behaald. Barbara Graas won in de eerste ronde eenvoudig van Caroline van der Sande, maar tegen Iepie Poepjes had zij aanzienlijk meer problemen. Een combinatie bleek niet direct beslissend en Graas kon tenslotte de winst pas grijpen na een overmach tseindspel. Cato van Setten besliste de openingsronde tegen Joan Ver meer na schijf winst in de beginfase van de partij. Tegen Mie- ke Heitmeier bereikte de Haagse een gelijkwaardige stand. De Amstelveense verloor de partij echter door tijdnood. NDR verliest kort geding DEN HAAG Het kort ge ding dat de Stichting Neder landse Draf- en Rensport haar hoofdbestuurslid G. Borst tegen de algemene ei genaarsvereniging De Draf- sport aanspande om het roye ment van de heer Borst als lid van de eigenaarsvereni ging ongedaan te maken, is door de NDR verloren. De president van de arrondisse mentsrechtbank in Den Haag, mr. J. O. Blaauw wees de ei sen van de NDR en de heer Borst af en veroordeelde de eisers tot betaling van de proceskosten. De eigenaarsvereniging „De Drafsport" besloot tot roye ment van de heer Borst om dat hij zijn zetel in het be stuur van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport na de verkiezing van een nieuw bestuur van de eigenarenvere- niging niet ter beschikking wilde stellen aan andere kan didaten. De heer Borst werd destijds door de eigenarenve- reniging, waarvan hij be stuurslid was, voorgedragen als lid van het hoofdbestuur van de NDR en als zodanig voor een periode van zes jaar benoemd. Van deze periode zijn nu vier jaar verstreken. Verlies en winst voor cricketploeg ENVILLE Het Nederlands pricketelftal is in de eerste ontmoeting van de strijd om de wereldbeker, tegen Wales, op dramatische wijze onder uit gegaan. Nederland verloor hamelijk doorde regen, die het onmogelijk maakte ook maar een bal te bowlen. fJadat Wales dinsdag, op de pok al door regenbuien on derbroken eerste wedstrijd dag, in 60 overs 170 voor 7 vickets had gescoord en Ne- ierland op de eerste dag een ïoopvolle stand van 59 voor 2 n de boeken had gebracht, is woensdag niet meer ge- ipeeld. Pas om half vijf werd iet droog. Tot zeven uur heb- >en de ploegen gewacht op een verbetering van de toe stand van de doorweekte pitch. Toen echter, na zeven uur wachten, beslisten de um pires dat het veld onbespeel baar was. Het Nederlands cricketelftal heeft gisteren in Banburry tij dens het toernooi om het we reldkampioenschap een over tuigende overwinning geboekt op Israël. De Israëliërs kregen met een verschil van acht wickets geen schijn van kans. Door dit succes heeft oranje na de door de regen veroorzaakte nederlaag tegen Wales de kansen om door te dringen tot de eindronde weer in ei gen hand. Srons voor Peter Adelaar IRUSSEL Bij de Europese kampioenschappen heeft de Amsterdamse judoka Peter Adelaar in de categorie boven 95 tilo gisteren een bronzen medaille gewonnen. in de halve finales verloor hij met ippon van de Rus Koetnet- ov, die op zijn beurt in de eindstrijd het onderspit moest del- Allan Simonsen scoort uit een strafschop, cadeau gedaan door de Italiaanse thuisfluiter Michelotti. het winnende doelpunt voor Borussia Mönchengladbach in de finale om de UEFA Cup tegen Rode Ster Belgrado RODE STER BELGRADO VERLIEST FINALE UEFA CUP DUSSELDORF Borussia Möncheng ladbach heeft de UEFA-beker overgeno men van PSV. De nummer tien van de Westduitse ranglijst won woensdag avond de tweede finalewedstrijd tegen Rode Ster Belgrado met 1—0. Twee we ken geleden was de eerste ontmoeting geëindigd in een gelijkspel van 1—1. Zelden zal een Europese bekerwinnaar zo fortuinlijk zijn geweest als Borussia— Mönchengladbach. In Belgrado kwamen de Duitsers slechts aan een gelijkspel doordat Jurisic de bal in eigen doel werkte. In Düsseldorf werd de strijd ten gunste van de zwakste ploeg beslist door een strafschop van Simonsen, een ge schenk van de Italiaanse arbiter Miche lotti. Voor de rust was Borussia ongeveer ge- liikweardie aan ziin tnrhni^Vi Kpforp tp- genstander. In die periode echter bleef op het gladde veld, het regende voortdu rend, het aantal scoringsmogelijkheden beperkt. Scheidsrechter Michelotti stak echter Borussia in de achttiende minuut een helpende hand toe. Simonsen, die zijn laatste belangrijke wedstrijd voor Borussia speelde (hij vertrekt naar Bar celona) kwam in botsing met Jurisic in een duel waarbij de Joegoslaaf zeker geen overtreding maakte. Niettemin leg de Michelotti de bal op de stip. Simon sen verzilverde het geschenk zelf: 1—0. Na de rust werd Borussia volledig onder de voet gelopen door Rode Ster, dat niet alleen technisch, maar ook conditioneel aanzienlijk meer in huis had. Mirosavlje- vic, Petrovic en Muslin kregen alle drie gave kansen op de kgelijkmaker, maar door slecht cr-hïoten TJo^r. Cw geen beloning voor zijn betere veldspel. Het was niet alleen voor Simonsen de laatste belangrijke wedstrijd bij Borussia Münchengladbach. Oud-international Be- rti Vogts sluit dit seizoen zijn loopbaan af om jeugdtrainer bij de Westduitse bond te worden, trainer Udo Lattek ver trekt aan het einde van dit seizoen naar Borussia Dortmund. Vogts en Simonsen droegen er in verde diging en aanval veel toe bij dat Borus sia de beker, die de plóeg ook vier jaar geleden in zijn bezit had, heroverde. Lat tek echter kreeg nauwelijks zijn zin. Het door hem voorspelde aanvallende voetbal van zijn ploeg bleef uit, omdat Rode Ster de moeilijkheden van het loodzware veld aanzienlijk beter aankon dan de ge lukkige winnaar van het toernooi om de UEFA-beker 1978/1979

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15