Uitstel beslissing over verkeerslichten bij Rijnlands Lyceum Veel belangstelling voor Zoeterwoudse sterrit Nog deze maand aanleg kabeltelevisie in Koudekerk van start HARDHANDIGE AUTOMOBILIST I Extra veld in de Bloemerd Problemen rond ff uitwerking plan „Oosthout" Reconstructie kruising Beeklaan-Herenweg GOEDKOpPtPGEZELLii REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 22 ME11979 PAGII LEIDERDORP - Het college van b en w van Leiderdorp stelt de raad in de eerstvolgen de raadsvergadering voor in te stemmen met de aanleg van een hockey- en voetbalveld in de Bloemerd. Onder zocht wordt thans door het college of de finan ciële middelen verkre gen kunnen worden uit een meeropbrengst van het grondbedrijf. Te vens is het mogelijk voor dit project een D.A.C.W.-subsidie te verkrijgen. Zoals bekend heeft zowel de hockeyclub Alecto als de voetbalvereniging R.C.L. groot gebrek aan een extra veld. Verleden jaar bestonden reeds vergevorderde plannen voor een hockeyveld en een voetbalveld. Hiermee zouden dan beide clubs gebaat zijn. Het ontbreken van financiële middelen was er de oorzaak van dat niet tot de gewenste aanleg kon worden overge gaan. De raad heeft in het prioriteiten toekennen de nood van beide verenigingen onderschreven en wil zo snel mogelijk tot de aanleg van een veld besluiten. Voordat tot de daadwerkelijke aanleg kan worden overgegaan moe ten echter eerst de financiële middelen definitief beschik baar zijn. WASSENAAR Nadat de Was- senaarse gemeenteraad gistera vond akkoord gegaan was met voorstellen voor de aanleg van een fietspad in Kerkehout langs de begraafplaats en met het aanbrengen van drie verkeer slichtinstallaties op kruispunten in de Van Cranenburchlaan, werd uitvoerig gediscussieerd over een verkeerslichtinstallatie op de Backershagenlaan bij de ingang van het Rijnlands Ly ceum. De rector van het lyceum had daarom gevraagd omdat het in de praktijk niet mogelijk bleek onder het personeel vol doende vrijwilligers te vinden om als verkeersregelaar op te treden. Dat blijkt een levensge vaarlijke bezigheid te zijn om dat er op de Backershagenlaan over het algemeen veel te hard gereden wordt. Burgemeester en wethouders hadden de raad voorgesteld een bedrag van 63.500.- te investeren in een verkeerslichtinstallatie. Voor het zichtbaar maken van de ver keerslichten zouden 4 bomen langs de laan gerooid moeten worden. Van het „spreekrecht" in raadsvergade ringen, dat in de vergadering van gister avond voor het eerst van kracht was, maakte rector drs. W. Verweij gebruik Hij pleitte voor veiligheid voor de 1000 leerlingen van het lyceum, die op ongere gelde tijden de Backershagenlaan moeten oversteken. Het argument, door sommige raadsleden gebruikt tegen een verkeer slichteninstallatie, namelijk dat er vrijwel geen ongelukken gebeuren, bestreed hij. Er zijn wel degelijk ernstige ongelukken voorgekomen, alleen nog niet met dode lijke afloop. Hij voorspelde echter dat dit een keer gebeuren zal als er geen af doende maatregelen worden genomen. Er was een tweede spreekster over dit zelfde onderwerp, mevrouw Sanders, die met argumenten kwam tegen het plaat sen van een verkeerslichtinstallatie en pleitte voor andere maatregelen. Ook in de raad bleken de meningen ver deeld te zijn. Ir. K. Nieuwzwaag ver klaarde, dat de WD-fractie er wel van overtuigd is dat er maatregelen genomen moeten worden, maar vooralsnog weinig voelt voor een verkerslichteninstallatie. Het verlies van 4 bomen zal een negatief effect hebben op het „laaneffect" op de Backershagenlaan. Hij stelde voor het voorstel terug te nemen en zich nader te beraden over andere maatregelen om het verkeersgevaar voor de leerlingen van het lyceum te verminderen. Een totaal ander geluid liet de heer C. van Rij namens de CDA-fractie horen. Hij noemde de Backershagenlaan een ra cebaan voor sluipverkeer. Tegenstanders van de verkeerslichten vrezen voor ket tingbotsingen. Liever kettingbotsingen dan het doodrijden van een leerling, al dus de heer Van Rij. Als het gaat om kinderlevens behoeft het handhaven van 4 bomen niet zwaar te tellen. Nadat nog uitvoerig over deze kwestie was gediscussieerd en o.m. de mogelijkheid van tijdelij ke verkeerslichten aangeroerd was, besloot de raad een beslis sing over de oplossing van het probleem één maand aan te hou den. Wel werd uitdrukkelijk ge steld, dat er in ieder geval voor het begin van het nieuwe school jaar een oplossing gevonden zal moeten zijn. Dancingbezoekers gebruiken flathal als urinoir NOORDWIJK Bewo- ners van een van de flatgebouwen aan de Parallelboulevard blij ken reeds geruime tijd veel overlast te onder vinden van de bezoe kers van een in de na bijheid gelegen bar- dancing. Een van de klachten is, dat een aantal van deze jongeren de hal van het gebouw als urinoir pleegt te gebruiken. Soms moeten de flatbewoners door de vuiligheid waden om op straat te komen. De lucht in het entree is afgrijselijk, uiteraard tot ergernis van de bewoners. De vaak jeugdige bar-bezoekers tonen zich niet voor rede vatbaar en treden met grote brutaliteit op. Meer dan eens vielen er klappen. Zondag jl. ontstond opnieuw een vechtpartij. Een politiepa trouille greep in en nam een bloemistknecht (22) uit Sas- senheim mee naar het bu- De flatbewoners zijn inmid dels het op terreur gelijkende gedoe beu en zullen het ge meentebestuur om maatrege len verzoeken. VOORHOUT Het toekomstige bouwplan in „Oostho stelt de gemeente Voorhout voor aanzienlijke financiële blemen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben onder bepaalde voorwaarden bereid verklaard met het boi plan in te stemmen. Als eerste voorwaarde is gesteld dat Voorhout om financ redenen het meerdere aantal woningen voor eigen beho* dat volgens een woningbehoefte-onderzoek 773 tussen 1978 1990 bedraagt, in mindering moet brengen op het conting van andere gemeenten in de regio. Warmond heeft al te 1 nen gegeven dat zij 323 woningen aftelt. Ook Katwijk Noordwijk willen respectievelijk 400 en 200 woningen in V< hout bouwen. Daarmee is het noodzakelijke bouwprogram ruimschoots zeker gesteld. In een nota, die donderdag 12 juni met alle betrokken ras commissies wordt besproken, wordt gesteld dat in ieder g« een ontsluitingsweg moet worden aangelegd. Deze zou moe komen langs de spoorlijn. Daarvoor moet dan ook een geit dempende wal langs de lijn worden aangelegd. De aansluit zou dan richting Sassenheim ter hoogte van het viaduct ni ten komen. Wanneer de raad kiest voor een aansluiting hoogte van de Warmonderdam, dan doorsnijdt de weg woonwijk en dan moet aan weeszijden van de weg een luidswal worden aangelegd. In de nota wordt voorts vooi steld minstens een voetgangers- en fietstunnel te bouMt maar liefst twee. Eén ter hoogte van de Linnaeuslaan in het Spoorlaan-plan, hoofdzakelijk voor de scholieren die sporthal bezoeken. Vermoord Haags meisje mogelijk sexueel misbrui DEN HAAG De Haagse politie heeft het vermoeden dat er pogingen tot sexueel con tact zijn gedaan op de 12-jarige Tialda Vis ser, die 15 mei dood in de Haagse Laakhaven werd aangetroffen. Ook vertoonde de hals van het meisje wurg- sporen, zodat niet wordt uitgesloten dat het kind al bewusteloos was voordat zij in het water terecht kwam, zo heeft een woordv der van de Haagse politie maandagav meegedeeld. Het meisje werd sinds 11 mei na schoo vermist. De tips die tot nog toe bij het pol bureau zijn binnengekomen, hebben nog g resultaat opgeleverd, aldus de politiewoi voerder. ZOETERWOUDE De nog steeds toenemende belangstel ling voor de „sterrit" is er oorzaak van dat de 28e editie van dit fietsgebeuren in een iets gewijzigde vorm gehou den zal worden. De belang rijkste aanpassing is wel dat er alleen voor de nummers één en twee nog een wissel beker beschikbaar is. Daar tegenover staat dat alle deel nemers nu een medaille in plaats van een vaantje zullen ontvangen. De gedachte achter deze ver andering is volgens sterrit- woordvoerder Koos van der Geest dat men aan de sterrit deelneemt om een dagje ge zellig te fietsen en dat het daarbij puur geluk is als ie mand gemiddeld 14 km per uur fietst en dus zo weinig mogelijk strafpunten krijgt. Toch blijft de controlekaart gehandhaafd, zodat er ook dit jaar voor zowel de deelne mers aan de 35 km als aan 75 km. weer een aantal route- en tijdposten afgewerkt die nen te worden. Voor de be manning van deze posten zijn nog een aantal mensen nodig, zij kunnen zich opgeven bij Koos van der Geest, tel. 1229. Een volgende verandering be treft de slotbijeenkomst. Was het in de beginjaren van de sterrit nog gewoonte dat ie dereen op die avond zijn kaart terug kreeg, later was deze avond bestemd om al leen de (vele) prijswinnaars bekend te maken. Met het nieuwe systeem zijn er voor beide afstanden nog maar twee prijswinnaars zodat de slotbijeenkomst niet meer ge houden zal worden. Ook de starttijden zijn iets gewijzigd. Vanaf 7.30 uur kunnen de deelnemers aan de grote tocht vertrekken vanaf 't Centrum. Om half twaalf moeten alle 75 km rijders vertrokken zijn. Van 12 uur tot 14.30 uur kun nen de mensen die 35 km wil len fietsen starten. Inschrijven voor de sterrit, die op zondag 10 juni gehouden zal worden, is reeds mogelijk. De belang stelling was de eerste dag al erg groot en de verwachting is dat het rekord-aantal deel nemers van 2578, dat vorig jaar gevestigd werd, bij mooi weer zeker verbroken zal worden. Inschrijven is alleen mogelijk bij de fam. Berg, Comman deurshof 12. Mensen van bui ten Zoeterwoude kunnen zich telefonisch opgeven: 2486. Op vallend is dat het inschrijf geld niet is verhoogd en der halve 2,50 per persoon be draagt, zoals wellicht bekend wordt gereden per duo. Tele fonische aanmeldingen en aanmeldingen vanaf 7 juni dienen er rekening mee te houden dat genoemd bedrag met twee kwartjes wordt ver hoogd. Uit veiligheidsoverwe gingen gaat de organisatie er vanuit dat dat kinderen van de hoogste klasse van het ba sisonderwijs slechts onder be geleiding van ouders (oude ren) aan de tocht deelnemen. Enthousiaste fietsers kunnen ook dit jaar weer in Zoeterwoude op de pedalen. De huidige installatie op het Koudekerkse gemeente huis die in de toekomst als noodontvanger dienst zal doen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Nog deze maand zal een begin worden gemaakt met de aanleg van kabelte levisie in Koudekerk aan den Rijn. De Kou dekerkse abonnees zul len naar verwachting begin oktober van de kabelontvangst gebruik kunnen maken. De Cen trale Antenne Inrich ting Koudekerk zal worden gekoppeld aan de zender van de Stich ting voor het Ontvan gen en Doorgeven van Ethersignalen Alphen aan den Rijn, kortweg SODEA genoemd. Overigens betreft de aanleg alleen de aansluiting van het zogeheten rendabele gebied. Voor de aansluiting van de moeilijker bereikbare wonin gen en andere gebouwen zal pas medio juni een plan wor den ontvouwd. Het lag aanvankelijk in de bedoeling december vorig jaar al een begin te maken met de bekabeling. Het stren ge winterweer en een handvol problemen bij de procedure uitwerking gooiden evenwel roet in het eten. De aanleg zal worden uitgevoerd door het Waddinxveense aanne mingsbedrijf J. Baas B.V.. Noodontvanger De gemeenteraad van Koude kerk aan den Rijn ging gis teravond akkoord met het voorstel van de gemeentelijke CAI-commigsie om te komen tot de aanleg van een noo- dontvangstpost. "Dit om de abonnees bij eventuele storin gen zo min mogelijk ongemak te geven", aldus de commissie aan de raad. Bij het uitvallen van de hoofdontvanger zou direct kunnen worden terug gevallen op de noodontvan ger. De commissie heeft twee plaatsen voor het neerzetten van zo'n noodontvanger in ge dachten: het gemeentehuis of het gebouw van gemeentewer ken. Haar voorkeur gaat evenwel uit naar een plaat sing op het dak van het ge meentehuis, omdat dan ge bruik kan worden gemaakt van een deels bestaande in stallatie. De aanleg van een noodontvanger zou dan ko men op een bedrag van circa vierduizend gulden. Aanmer kelijk goedkoper dan de plaatsing van de ontvanger op het gebouw van gemeente werken. Daarmee is een be drag van maar liefst 40 dui zend gulden gemoeid. Dit is gelegen in het feit dat dit ge bouw verder van de centrale ontvanger is gelegen, waar- dooi1 een kleine 400 meter ex tra PTT-kabel zou moeten worden aangelegd. Geregeld Bij de voorbereiding van de kabelaanleg is met welhaast alle mogelijk voorkomende problemen rekening gehou den. Zo kan tegen betaling van een bedrag van 60 gulden de antenne van het dak wor den verwijderd. Mag de aan nemer, die voor het karwei" tekent de antenne meenemen dan is slechts 47,50 gulden verschuldigd. Overigens be hoeft de antenne niet te wor den verwijderd. Maar de ge meente acht het bij aanslui ting op de centrale bekabe ling wel verstandiger, dit met het oog op eventuele schade bij storm. De kosten van aansluiting op het kabelnet bedragen een eenmalig bedrag van 100 gul den plus een maandelijks abonnementsgeld van 13,75 gulden per maand. Voor dat bedrag kunnen de Koudeker- kers vanaf oktober genieten van 6 storingsvrije tv-zenders uit binnen- en buitenland en 11 FM-radio zenders. NOORDWIJK Een van de belangrijkste kruispunten in de ver bindingswegen naar de badplaats, met name die van de Beeklaan- Herenweg, ondergaat momenteel een ingrij pende reconstructie. Met het oog op de aan sluiting van de Ver lengde Beeklaan wordt de huidige T-kruising omgezet in een volledi ge kruising met onder meer vakken voor links- en rechtsafslaand verkeer. Daartoe is ter plaatse een verbreding van de weg noodzake lijk. Het ligt in de be doeling het kruispunt van verkeerslichten te voorzien. De Beeklaan- Verlengde Beeklaan zal de voornaamste verbin ding gaan vormen voor het verkeer uit en naar de richting Den Haag via de nieuwe provinci ale weg. Merkwaardig genoeg is daar over geruzie geweest tussen de provincie en de gemeente. Daarbij ging het over de vraag welke weg voor het verkeer van de meeste impor tantie behoorde te zijn: de Herenweg of de Beeklaan. Volgens de provinciale des kundigen was dat de Heren weg, terwijl de gemeentelijke functionarissen zich voor de Beeklaan uitspraken, omdat over dit tracé het meeste ver keer te verwachten valt. Een van de consequenties van de keuze is, dat het licht op de hoofdbaan op groen blijft staan, zolang zich op de zij wegen geen verkeer aandient. De aanwezigheid van ver keerslichten zal er in grote mate toe bijdragen dat het kruispunt veiliger zal worden voor bromfietsen en wielrij ders. Deze hebben tot nog toe voorrang op het autoverkeer over de Beeklaan en dit was de oorzaak van talrijke min of meer ernstige ongevallen en nog een legio aantal bijna- ongevallen. Op het ogenblik is het dubbel uitkijken geblazen, omdat in het wegdek ter plaatse grote diepe gaten zijn gevallen. In de reconstructie van de kruising is tevens de verleg ging van het fietspad tussen de Beeklaan en de Voorstraat begrepen. Brommers en fiet sers zullen in de toekomst niet meer aan de Herenweg de uitmonding van de Voor straat moeten oversteken, maar kunnen eerst bij de kruising Voorstraat-Dr. Hadri- aan van Neslaan het dorp in. Het fietspad wordt tot dit punt doorgetrokken. NOORDWIJK Tegen een ingenieur (36), wonende in Iran en tijdelijk verblijfhoudende te Amsterdam, werd proces-ver baal opgemaakt, omdat hij enkele weken geleden een Duitse buschauffeur had mishandeld en hem bovendien beledigende woorden had toegevoegd. De chauffeur liet in de Hoofdstraat z'n passagiers uitstappen en daar een en ander nogal lang duurde, vormde zich een flinke file in de Winkelstraat. Verscheidene automobilisten gaven claxonnerend blijk van hun ongenoegn over het oponthoud. Vol ergernis stapte de inge nieur uit en vroeg de buschauffeur in krasse termen, waarom hij het verkeer zolang ophield. Toen de Duitser zich van het protest niets aantrok en de ingenieur een scheldwoord toe voegde, gaf deze de man een stomp op het oog en diende hem in z'n moedertaal fors van repliek. De buschauffeur deed later aangifte van mishandeling. Aanvankelijk bleek de dader spoorloos, maar gisteren zag een patrouille hem in een auto over de Koningin Wilhelmina Bou levard rijden. Donkersteeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4