Ongunstig weekeinde Leiden:» De Danaïden en Fides Pacta forceren beslissingsduel Leidse Hout kampioen Stedelijk Gymnasium wint schoolkorfbal k Titel Zuiderkwartier l!ffiaiiriniii SPORTTRIBUNE AdrieKrugerde snelste in eindsprint I LEIDSE COURANT (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Het Stedelijk Gym nasium Is zaterdag winnaar ge worden van het schoolkorfbal- toernooi voor het voortgezet onderwijs. In de finale werd de Louise de Coligny Scholenge meenschap verslagen. De be slissing kwam overigens pas tot stand tijdens het nemen van strafworpen nadat de offi ciële speeltijd bij de stand 1—1 verstreken was. Ook in de fina le van het toernooi voor het la ger onderwijs moesten straf worpen de beslissing brengen. De Oranjeschool uit Katwijk werd hier winnaar voor de Me- renwijkschool. Korfbal is met voetbal wel de oudste schoolsport. Voor vele ouderen was het schoolkorfbal- toernooi de eerste en wellicht enige kennismaking met het korfbal. De belangstelling van de zijde van de scholen is de laatste jaren onveranderd groot geweest. De daling van het leer lingenaantal meegerekend mag dan zelfs van een stijgende be langstelling gesproken worden. Zijn bij de afdeling van het la- Korfbal ger onderwijs voornamelijk be ginners dan deelnemers, bij het voortgezet onderwijs spelen vrij wel zonder uitzondering club spelers en speelsters. Het ni veau is dan ook wel vergelijk baar met een sterke afdelings juniorenploeg. Het toernooi telde totaal 86 deelnemende ploegen, waarvan 62 afkomstig waren uit het lager onderwijs. Winnaar van afdeling 1 (eerste teams - lagere scho len) werd de Oranjeschool, voor de Merenwijkschool en de Karei Doormanschool. Reserve-kam pioen werd hier de Karei Door manschool. terwijl de Oranje school hier tweede werd. Voort gezet onderwijs: 1 Stedelijk Gy mnasium. 2. Louis de Coligny. 3. Visser 't Hooft. Reserveklas sen: 1. Rijnlands Lyceum Oegst- geest. 2. De Vlietschans. 3. LTS/Vakschool. Aspirantenklas se: 1. L. de Coligny 2. 2. Rem brandt 2, 3. Stedelijk Gymnasi um 2. (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Het dubbelweekende heeft Leiden niet de punten op geleverd waar het team op ge hoopt had. Zaterdag werd met 2—1 verloren van mede-promo vendus MEP en gisteren speel den de Roodwitten met 11 ge lijk tegen mede-degradatiekandi daat Oranje Zwart, dat echter twee punten voorstond op Lei den, zodat er eigenlijk gewon nen had moeten worden. Dit houdt in dat leiden met nog twee wedstrijden te spelen bei de uit, bijna zeker niet meer aan de degradatie kan ontsnap pen. Leiden begon tegen MEP lang niet kansloos. De ploeg uit Box tel is al zeker van behoud van het hoofdklasseschap en liet vooral na de winterstop nogal eens een steekje vallen. Tijdens de wedstrijd was dat echter niet merkbaar. Na een wat aftasend begin van beide kanten nam MEP al in de twaalfde minuut een voorsprong. Een slecht af geslagen lange corner werd weer in de cirkel gebracht door het middenveld van MEP waar de vrijstaande Jackey Joosten keeper Drijver kansloos liet. De rest van de eerste helft probeer de Leiden door middel van lan ge passes de MEP-defensie te ontregelen. Deze passes waren echter over het algemeen te on zuiver voor de voorhoede, alleen Frits Verhey stichtte op links re gelmatig gevaar, maar tot doel punten kwam het niet. In tegenstelling tot de verwach ting ging na rust MEP in het offensief. Dit leidde na dertien minuten tot een tweede doel punt voor de ploeg uit Boxtel. Sybrand Jan Roëll, die dit keer in Jackey Joosten een uiterst lastige tegenstander had, kon ook niet verhinderen, dat deze zaalhockey-international na een verdedigingsfout zijn tweede doelpunt kon scoren. MEP liet Leiden nu komen maar de Lei- denaars wisten geen raad met het overvolle centrum van MEP. Pas vijf minuten voor tijd redde Rob Feenstra de eer uit een strafcorner, 12. Leiden kreeg hierna nog wel een paar kleine kansjes maar het gehoopte ge lijkspel kwam er niet. De wedstrijd gisteren tegen Oranje Zwart was door het ge lijkspel van de Eindhovenaren tegen HGC zaterdag zeer be langrijk geworden, voor Leiden was winst de enige mogelijk- (Van onze wielermedewerker) LEIDEN Het was nog vroeg in de morgen toen een dertigtal renners van het dit jaar jubile rende Swift vertrokken voor de regionale klassieker Leiden- Woerden-Leiden. een flink met prijzengeld gedoteerde koers, ontsproten aan het brein van Joop Riethoven. De sterke wind en het wijde polderlandschap inspireerden niet tot gewaagde ontsnappingen en zeker niet wanneer de desbetreffende ren ner alleen aan de haal diende te gaan. Enkele kleine scher mutselingen daargelaten bleef het peloton compact bijeen der halve tot op de terugweg Ha- zerswoude werd bereikt. Daar sloegen Jos Turk en Adrie Kru- ger een flink gat en leken met hun ontvluchting succes te gaan hebben, vooral toen zich ter Wielrennen hoogte van de HeinikenL rij Fred Leemans en Gijj^ bergen bij hen wisten I gen. De samenwerking[|r de vier liet echter aan wensen over. zodat bij; dorp het peloton weerQg vier neerstreek. Een maD* bracht uiteindelijk de bj en daarin toonde Adrieby één van de betere Swiffge van dit moment, zich alL^ sterkste in een lange L^j krachtende vergende sprifie Uitslag: 1. Adrie Krugerfoe 2. Cock van der Hulstjtre woude) 3. Fred Leemig den) 4. Alois Goossenlerj 5. Jos Turk (Zoeterw% j John de Lange (Leideficilc Jan Zwaan (Voorschoten»^ (Van onze korfbalmede- werker) LEIDEN De competitie krijgt voor de twee Leid- se topploegen, De Danaï den en Fides Pacta, nog een vervolg. Beide ploe gen hebben namelijk de kans aangegrepen om zich te plaatsen voor een beslissingsduel. De Da naïden verloor weliswaar met 11—10 van ZKV, maar ook concurrent AKC verloor en degra deerde. Fides Pacta ver sloeg Sperwers met 13— 9 en zal nu nogmaals uitkomen tegen SOS. Zui derkwartier behaalde de titel in IC na een 8—8 gelijkspel met DKC. In IB heeft Pernix de leiding definitief overgenomen van TOP dat van GKV verloor (6—4). Pernix had zelf weinig moeite met Altius (14—4). Ons Ei land, dat Meervogels ver sloeg, kan zich nog naast Pernix nestelen. Tweede klasser Crescen do, zelf niet spelend, plaatste zich voor een beslissingsduel tegen Blauw Wit '51, doordat ditzelfde Blauw Wit on verwacht verloor. Tegen het al degradeerde ZKV kwam De Danaïden nauwelijks tot goed spel. Dit in tegenstel ling tot de Zaanse thuisploeg, die nog extra gemotiveerd werd door het provocerende optreden van de Leidenaars. Tot 5—5 kon De Danaïden het nog bijbenen, maar daarna werd de aanvang van de tweede helft, ingegaan met een 8—6 stand, trachtte coach Gerard Bos het tij te ke ren. Hij zette oudgedienden Yvonne Kamerling en Gerard Nap in voor Nicolien Bergwerf en Simon Boot. Pas in de laat ste vijf minuten leek deze wissel succes te hebben. De Danaïden kwam terug tot 10—10. Een elf de Zaanse treffer bracht de eindstand echter op 11—10. Doelpunten De Danaïden: Hen- nie Devilee (3). Elly van Spelden (2), Trudy Nap, Joke van Noord. Hans van der Leek en Cees Christiaanse. Door een verrassende overwin ning op nummer drie. Sperwers, dwong - Flde» Pacta SOS dat van Ready verloor een beslis singswedstrijd af. Fides Pacta slaagde er pas in de tweede helft in weg te lopen van Sper wers. hoewel er zich in de eer ste helft al mogelijkheden hier toe hadden aangediend. Het ver schil dat na tien minuten in de tweede helft'ontstond bleef aan vankelijk beperkt tot twee doel punten bij vakwisseling. Zes mi nuten voor tijd vergrootte Nico Pikaar de marge tot vier tref fers. Voor alle zekerheid werd toen de resterende tijd met spelbevriezen volgemaakt. Overi ge treffers van Patricia Gottmer (2). Diet Rijsbergen (3). Henny Piket (2). Nandy van Helden. Daan Carree, Wim Piket en Ro bin Sommeling. Nog voordat de kampioen defi nitief bekend is, heeft de titel strijd in IB sensationele vormen aangenomen. Tot zaterdag had TOP slechts een overwinning op GKV nodig om de titel binnen te halen. GKV had echter nog (theoretische) kansen op de titel en verdedigde die fanatiek. TOP creëerde gedurende het duel een enorme hoeveelheid kansen, maar liet die veelal onbenut. Het was dan ook tegen de veld- verhouding in. dat GKV de lei ding nam. Door treffers van Bert Staal en Jan Willem Sim- melink (2) werd een 2—3 rust stand bereikt. In de laatste mi nuut verloren de Sassenheimers Dirk Meijer, die met een zware knieblessure het veld werd afge dragen. Kees van Vliet verving hem voorbeeldig, maar dat nam niet weg dat TOP lange tijdaan- geslagen speelde. GKV profiteer de en terwijl TOP zich langzaam herstelde werd de beslissing ge forceerd: 53. TOP moest gaan jagen om nog terug te komen en daarbij verdween alle preci sie in het schot. Op balbezit spelend consolideerde GKV de voorsprong: 64, waarbij de laatste TOP-treffer op naam kwam van Jan Willem Simme- link. Door deze nederlaag van TOP kon Pernix de kop overnemen. De Leidenaars hadden aan de gradatiekandidaat Altius een eenvoudige klus. De Hilversumse ploeg speelde uiterst pover en wekte ondanks dedegradatiezor- gen niet de indruk voor de pun ten te knokken. Door treffers van Peter Kuiper (3). Kees Hor- tensius (3), Agnes de Rooij (2). Kees van der Kraan (2), Alice Tieleman, Ria Laman. Daan Vreeken en Janco Breedveld werd een 144 overwinning ge boekt. Bij rust was de stand nog 7—0. Ook de derde Leidse ploeg in IB Ons Eiland heeft nog titel- kansen. Wordt donderdag van Altius gewonnen dat zal Ons Ei land een beslissingsduel met Pernix moeten selen met de ti tel als inzet. Ons Eiland behaal de tegen Meervogels een regel matige overwinning. De Zoeter- meerder ploeg werd al snel op een 03 achterstand gezet door doelpunten van Wim Nijenhuis (2) en Sarie van de Meeberg. Na de rust (2—5) kon Meervo gels door een terugval aan Zuiderkwartier sleeote de titel binnen in de eerste klasseC. Leidse zijde terugkomen van 3 7 naar 5—7. Barrie van duin en Yvonne van der Steen herstel den de marge zodat een 5—9 eindstand op de formulieren kwam. De overige treffers waren van Wim Nijenhuis (2). Rob Has- selbach en Jan van Kalkeren. Een minuut voor tijd gooiden de vier aanvallers van Zuider kwartier moeiteloos de bal toe. De DKC-verdedigers keken op ruime afstand rustig toe en de den geen enkele poging de bal te onderscheppen, ledereen was tevreden met de bereikte 8—8 stand. Voor Zuiderkwartier bete kende dit ene punt de titel, ter wijl DKC hiermee kans redding op behield. De ploegen hadden elkaar de gehele wedstrijd voortdurend gevolgd. DKC had bij 56 zelfs even een voor sprong. die drie minuten later al weer veranderd was in een 8—6 achterstand. Toch kwam de Delftse ploeg nog langszij: 8—8. Voor Zuiderkwartier doorboor den Eric van Lunteren (3). Wil de Wit (2). Carla Akse. Dirk Jan de Kreek en Joep van Dam de korf. Al na twee minuten had De Al gemene een 2—0 voorsprong opgebouwd op een zwak spe lend Quick. Door een ge tweede aanval van mene bleef de stand tweede helft ongewijzigd, werd de voorsprong ger uitgebreid totdat eindstand bereikt Leidse aandeel in de naam van Ruud van Bert Molloy. Wim van van Iterson. Ruud Filippo en Jeroen de Boer. Het Stedelijk Gymnasium werd na spannende strijd en strafworpen winnaar van het schoolkorfbaltoer- nooi. Het enige verliespunt v LEIDEN De Leidse Hout mag zich als eerste officieel afde lingskampioen noemen in de tenniscompetitie. De volgende week volgen Noordwijk en De Munnik zonder twijfel. Foresca- te had tot gisteren nog een theoretisch kansje, maar maak te er geen gebruik van. Forescate begon tegen Volley in Eindhoven al met een 1-0 ach terstand. Arnold van der Capel- len was ziek thuis gebleven. Monique en Yvonne van der Storm kwamen beiden niet tot winst. De eerste tegen Lilian Reekers (4-6. 5-7) en de tweede tegen Roni Derks (6-1, 3-6, 1-6). Henny Koemans geloofde er toen al niet meer in. Drie weken geleden won hij ruim van Frits Raymakers. maar deze keer viel er geen eer te behalen (3-6, 1- 6). Toen ook Bram Madera met een nederlaag van het gravel stapte (2-6, 4-6 tegen Rijnders). hielden de Voorschotenaren het voor gezien. De dubbels werden gedeeld, waarmee de eindstand op 2-7 kwam. Voor Sassehelm, dat zijn laatste partijen in de Overgangsklasse A speelt, zat er tegen Amstel- spelers maar één winstpunt in. Alleen Peter Pauwels won in twee sets in zijn single. Unicum heeft in de Overgangs klasse B met 8-0 verloren van het veel te sterke Popey Gold Star. Toch deed Unicum het niet zo slecht, want Popey. dat in deze competite nog geen set l prijsgegeven, verloor nu drie maal een set. Van de Kwast capituleerde tegen Van de Zwan pas met 9-7 in de der de sot. Maureen Meyer speelde 6-3, 2-6 tegen Alice Lem- beck, terwijl Har Meyer en Wim Pufkus de herendubbel maar net aan verloren (3-6,6-3,7-9). Roomburg heeft zich via een 7- 1 zege op Victoria 3 gehand haafd in de Overgangsklasse B. enige verliespunt enkelspel van Jurgen Pefj gen Rob Spiele (4-6, 2-6). Noordwijk heeft het teg uit Vlaardingen verre makkelijk gehad. Het meteen al dreigend uit t<$" Veentjer tegen Paul Berg in de fout ging 3-6). Pasma Koogh verloren eveneens sets. Door winst van I Rother en in het dames- endubbel kwam Noordw ter op gelijke voet en de gemengddubbels de c geven. Veentjer en Roth< vierden met 6-2, 5-7. Pasma en Van de Koo vri|wel dezelfde cijfers ïw 6-2), zodat de kampioen; niet werden verspeeld. Het Alphense TEAN ginL^ Alkmaar met 7-1 ten om men met de andere broeder Enkhuizen zit d nog volop in degradatiezo! De tweede klasse teams het goed doen. De Muni|jj met maar liefst 8-0 var| land en de Leidse Hout 't Spieghel met 5-3 af. motie-wedstrijd moet de Hout waarschijnlijk teger 0 cate 3 spelen. HTC uit Hazerswoude zich tegen het Amst» Amteno veilig voor de C tie (6-2). René de Bakl loor met 6-2, 6-2, terwijl dere verliespunt voortki deling van de gemengddut Het Katwijkse Zee speelde in de derde kla tegen Abcoude. Winst boekt in de enkelspelen Groot en Els Kales en ir mengd dubbel. 1KI kv Rob Feenstra voor Leiden hoofdklasser speelde met 1- heid. Het gevolg was een sterk aanvallende Leiden-ploeg. die via Frits Verhey op de linker vleugel gevaar stichtte. Na een aantal gemiste kansen was het in de 22e minuut raak, Rob Feenstra zette zijn specialiteit, de strafcorner, in een doelpunt om. 1—0. De ploeg uit Eindho- in het treffen met Oranje Zwart. Het zou de enige treffer blijven. De Leidse 1 gelijk. tegen de rond de cirkel gegroe- dat een O.Z.-verdediger op de peerde O.Z.-ploeg geen kans ba' 9i"9 liggen, maar meer dan kregen. Coach Grippeling bracht p00- gemiste. strafcorner werd na een kwartier dan ook Jeroen Leenen als extra aanvaller in de ploeg. Leiden kreeg echter niet meer grip op het spel. Vijf mi nuten voor tijd claimden publiek en spelers nog een strafbal, om- ven schrok hier echter wel wak ker van. Acht minuten later was het Oranje Zwart-aanvoerder Arno den Hartog, die zijn ploeg uit eens strafcorner naast Lei den schoot: 1—1. De tweede helft speelde zich vooral af op het middenveld, omdat de twee Leiden-aanval^ers het niet. Oranje Zwart natuurlijk uiterst tevreden met het gelijke spel drong niet meer aan. zodat de wedstrijd eindigde in een voor Leiden zeer ongunstig 1—1 gelijkspel.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18