Dopingcontrole verscherpt in Olympiads Ronde WK Voetbal 1982 met 24 landen Willem II verrast Eindhoven thuis Blessure- zorgen bij FC Den Haag Borg en McEnroe met blessure uit de strijd Lotto en toto: een winnaar SPORT LEIDSE COURANT/ VRIJDAG 18 ME11979 PAGINA 15 ZÜRICH Het staat vrijwel vast dat aan de finales van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal, in 1982 in Spanje, 24 landen zullen deelnemen. Gisteren gaf in Zurich het organisatiecomité van het toer nooi zijn fiat aan deze uitbreiding. Het wachten is nu nog op het ja-woord van het bestuur van de FIFA. Als de uitbreiding de finitief is worden de 24 ploegen in zes groe pen van vier ingedeeld. De twee bovenste gaan over en worden geplaatst in drie groe pen van vier. De winnaars van iedere groep komen in de halve finales. Het organisatie-comité kwam tot overeen stemming ten aanzien van de verdeling van de plaatsen in de eindronden over de diver se continenten. Vrij van het spelen van wed strijden voor de voorronden zijn wereldkam pioen Argentinië en gastland Spanje. Daar naast komen bij de laatste 24 dertien Euro pese landen, drie Latijns-Amerikaanse, twee Afrikaanse, twee Aziatische, alsmede twee landen uit Noord-Centraal-Amerika en het Caraïbisch gebied. Er dienen 52 wedstrijden te worden ge speeld in een periode van 26 dagen. Het plan is de eerste wedstrijden voor de ein dronden op 17 juni 1982 te spelen. Voor de eindstrijd is 11 juli aangehouden. Van de zijde van de FIFA werd nadrukke lijk verklaard dat uit de indeling voor het toernooi van 1982 geen rechten kunnen wor den ontleend voor volgende toernooien. De nieuwe indeling is een grote overwinning voor het Europese voetbal. In 1978 namen er in Argentinië tien Europese landen aan het eindtoernooi deel, drie uit Zuid-Amerika, een uit Centraal Amerika, een uit Azië en een uit Afrika. Bekerfinale weer in Rotterdam DEN HAAG De return van de bekerfinale tussen Ajax en FC Twente wordt op 29 mei opnieuw in het Feyenoord-sta- dion te Rotterdam gespeeld. Deze beslissing nam de KNVB omdat Ajax en Twen te het niet eens konden wor den waar deze tweede wed strijd om de Nederlandse be ker' gespeeld zou worden. Af gelopen dinsdag eindigde de eerste wedstrijd, die ook in Rotterdam werd gespeeld, na verlenging in 11. NK-powerlift in Scheveningen SCHEVENINGEN Krachtsportcentrum Scheveningen organiseert morgen en overmorgen de Nederlandse kampioenschappen Powerlift 1979. Haagse deelnemers in de sporthal Lindoduin zijn o.a.: Eddy Paris (nr. 4 van Europa), Rob Henderson en Maar ten Zoutenbier. Ton Diepeveen doet een aanval op het Europees record bankdrukken. Oranjeselectie zonder Rensenbrink maar met Ling DEN HAAG Rob Rensen brink, die wel beschikbaar blijft voor het Nederlands elftal, is door bondscoach Zwartkruis niet geselecteerd voor de volgende week te spelen interland tegen Argen tinië. Terug in de selectie zijn Ling (Ajax) en Peters (Feyenoord). Over het mee gaan van Ling naar Bern, waar volgende week dinsdag de wedstrijd tegen Argentinië wordt gespeeld, heeft Zwart kruis nog geen zekerheid. Mocht Ling nog last hebben van zijn blessure dan gaat Zwartkruis met zestien spe lers. De zeventien spelers zijn: Krol, Schrijvers en Ling (al len Ajax); Hovenkamp, Kist. Metgod en Peters (AZ); Jan sen en Peters (Feyenoord); Brandts, René en Willy van de Kerkhof, Poortvliet en Ste vens (PSV); Doesburg (Spar ta); Rep (Bastia) en Neeskens (Barcelona). DEN HAAG Door een zege van 2-1 op Eindhoven is Willem II in de stand van de vierde peri ode van de eerste divisie opge klommen naar de tweede plaats met zes punten uit drie wedstrij den. FC Groningen is met acht punten uit vier ontmoetingen eer- Broeken 0-2,58 Bruinen 1-2. Vlaardingen-Veendam 2-0 (1-0). Scheidsrechter Van Ettekoven, toeschouwers 600; 16 Tyl 1-0, 51 Bereklauw 2-Ö. 70 Burhenne3-0. Eindhoven-Willem II 1-2 (0-1). 76 Van der Hooft 4-0. Schaakles Karpov voor Frank Sinatra LAS VEGAS Wereldkampi oen schaken Anatoli Karpov heeft de Amerikaanse zanger Frank Sinatra aangeboden gratis schaakles te geven. Karpov woonde eerder deze week in Las Vegas een voor stelling van Sinatra bij en no digde de artiest na afloop uit naar Moskou te komen om daar in de leer te gaan bij de beste speler ter wereld. Kar pov, die een fan is van Sina tra, schonk de zanger een fraai bewerkt schaakspel en zette hem vervolgens in een vluggertje mat Oefenduel Blauw Zwart WASSENAAR De tweedek lasser Blauw Zwart speelt morgen een oefenwedstrijd te gen het Duitse Friedrichwei- ler 59. De inzet is de Ribos- port-bokaal. Om h.df vier wordt afgetrapt (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Trainer Piet de Visser kampt met talrijke zor gen bij zijn team, dat zondag in Rotterdam moet uitkomen tegen Sparta. Naast de al ge ruime tijd geblesseerde spe lers Van Leeuwen, Wickel en Tempelaar hebben deze week ook Van Vliet en Korevaar niet kunnen trainen. Beiden liepen in het duel van afgelo pen zondag tegen NEC een verwonding op. Vandaag zal worden getest of de twee ver dedigers kunnen spelen. De als vervanger voor een van de geblesseerde verdedigers inzetbare Van Bergen Henege- ouwen uit het C-team, dat morgen aanvang 14.30 uur te gen de jeugd van Sparta uit komt, is ook door een blessu re niet beschikbaar. Rob Ouwehand naar Edmonton /(Van onze sportredactie) DEN HAAG - Bob Ouwe- hand vertrekt morgenmiddag Hchtlng Canada De middenvelder van FC Den Haag gaat op uitleenbasis voor Edmonton Drillers, de club van trainer Hans Kraaij, voetballen. Dit tot 15 septem ber, daarna kijken beide par tijen de zaken opnieuw aan. Ajax-DenHaag op zaterdag DEN HAAG De competitiewedstrijd Ajax—FC Den Haag, die voor zondag 27 mei op het programma stond, is verplaatst naar zaterdagavond 26 mei. Tot deze omzetting is besloten, omdat Ajax op dinsdag 29 mei op nieuw zal spelen in de finale om de KNVB-be- ker. De wedstrijd tegen Den Haag begint om 20.00 uur. Vrijspraak Albertsen ZEIST Roger Albertsen van FC Den Kaag, die afgelopen zondag in de wedstrijd FC Den Haag—NEC een gele kaart kreeg van scheidsrechter Gans wegens het op ruwe wijze aanvallen van een tegenstander is niet gestraft. De tuchtcommissie van de KNVB achtte in de mondelinge behande ling het Albertsen ten laste gelegde niet bewezen en sprak hem vrij. Joop Koore- vaar zag zijn eerste gele kaart in het Ne derlandse competitievoetbal (ook in FC Den Haag—NEC) gehonoreerd met een boe te van 150 gulden. Ronald Hendriks (NEC) is voor twee wed strijden geschorst. De gele kaart die hij van scheidsrechter Gans kreeg houdt hem twee weken aan de kant. Bovendien moet hij een boete van 200,—betalen. Sportwereld PARIJS-Het bestuur van de Europese atletiek federatie houdt voor de EK indoor van 1980 dezelfde limieten aan als die van Wenen dit jaar met uitzondering van kogel dames en heren, die resp. op 16,00 en 18,00 meter zijn gesteld. HAARLEM-Cees de Vries, Dick Beek en Peter Caljouw krijgen bij Haarlem geen nieuw contract. De selectie van de eredivisieclub wordt verlaagd van 27 naar 21 spe lers. PARIJS-De Franse formule I- constructeur Guv Ligier krijgt van de Franse staat twee mil joen francs steun. Voor Ligier rijden Laffite en Depailler. DEN HAAG-DSS won een softbalcompetitieduel tegen Kinheim gisteren met 5-4. Overige uitslagen: hoofdklas se: EDO-Shell 4-2 en eerste klasse: HCAW-Westerkwartier 7-3. ESSEN-De Belgische turner Danny Verbrugge brak bij de eerste officiële training voor het EK turnen in Essen een been bij een val bij het paardspringen. LONDEN-Liverpool won een duel voor de Engelse voetbal- league met 3-0 van Leeds United. ZWOLLE-Yuri Banhoffer ver laat PEC Zwolle aan het eind van dit seizoen. Banhoffer vertrekt naar Chili, het ge boorteland van zijn vrouwx ADVERTENTIE ten door te gaan met buitenlandse meefiet- Olympia's ronde mijdt dit jaar het Noorden van Nederland om financiële redenen in aan komstplaatsen, met name Nibbixwoud. De route is enigzins gewijzigd en er moest nogal geschipperd worden met de internationale reg lementen, die voorschrijven dat er per dag maximaal 170 km door amateurs gereden mag worden. De voorlaatste etappe van Neede naar Den Haag gaat over 209 kilometer. De rit werd daarom maar in tweeën gedeeld. De twintig deelnemende ploegen zijn: West-Duitsland, Canada, Italië. Tjsechoslowakije, Sovjet-Unie, militair team en de Nederlandse ploegen van de ploegleiders Krott, Kouwenhoven, Van der Horst, Walravens. Steevens, Motke, N. van Erp, Jan van Erp, De Vries, Peeters, Lambrichts, Bos, Vlot en de wielvereniging Olympia. Bladel-Schijndel km zaterdag 26 mei: individuele tijdrit over 22 km te Schijndel en rit in lijn over 136 km van Schijndel naar Hulsberg, zondag 27 mei: Hulsberg-Hulsberg over 158 km., maandag 28 mei: Hulsberg- St. Wille- brord over 193 km., dinsdag 29 mei: St. Willebrord- Dieren over 187 km., woensdag 30 mei: Dieren-Nee- de over 94 km en vervolgens individuele tijdrit over 22,5 km in Neede, donderdag 31 mei: Neede-Veenen- daal over 89 km vervolgens Veenendaal-Den Haag over 120 km., vrijdag 1 juni: Den Haag-Amsterdam over 120 km. DEN HAAG De lotto van het afgelopen weekeinde heeft één winnaar opgele verd, die een brutobedrag van 666.666,67 ontvangt. Ook de toto kende een win naar. Die zal het met een kleiner bruto-bedrag moeten stellen: f 107.073.70. De uitslag van (lotto) negen tien is: inleg: 3.592,089; prij- zenbedrag: 1.986.978,08; eer ste prijs: een winnaar, die bruto 666.666,67 ontvangt; tweede prijs: zeven w die elk bruto 24.374, vangen; vierde prijs: 11.437 winnaars, die elk 29,80 ont vangen; vijfde prijs: 23.037 winnaars die elk 14.80 ont vangen. Uitslag (toto-normaal) mer negentien: 563.546; prijzenbedrag: 267.684,35; eerste prijs: een die bruto 107.73.70 MIJDRECHTCathy van der Mije versterkte opnieuw haar leidende positie in het NK schaken dames door van Ellis Vogel te ontvangt; tweede prijs: 168 winnaars, die elk398,30 ontvangen; derde prijs: 2340 winnaars die elk 40,- ont vangen; uitslag (toto-gelijk), nummer negentien: inleg: 243.098; prijzenbedrag: 123.095,19; eerste prijs; geen winnaar. Van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jack-pot van toto-ge- lijk van zondag a.s. het overi ge 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de twee de tot en met de vijfde prijs, tweede tot en met de vijfde prijs, tweede prijs: een win naar, die bruto 14.803,90 ontvangt; derde prijs: 25 win naars, die elk bruto 1.169,50 ontvangen; vierde prijs: 1375 winnaars die elk 27,50 ont vangen; vijfde prijs: 1697 win naars, die elk 18.90 ontvan gen. De jack-pot voor toto-ge lijk nummer 20 van zondag a.s. is 9.030,37. de ronde. Van der Mije heeft 6,5 punt. Van Parreren is tweede met 5,5 punt voor Bruinenberg en Mulder met TOKIO/HAMBURG - Björn Borg en John McEnroe hebben zich gis teren in twee verschillende tennis toernooien, Hamburg en Tokio, met een blessure moeten terug trekken. De drievoudige Wimble- don-kampioen kwam gisteren tij dens de wedstrijd tegen de Ameri kaan Eliot Teltscher in de eerste set bij een voorsprong van 4-1 ten val en liep een dijbeenblessure op. In zijn partij tegen zijn landge noot Pad Dupre begon John McEnroe plotseling te hinken, speelde nog even door maar stap te daarna van de baan. De 20-jari- ge Amerikaan heeft last van een liesblessure. Hij heeft die blessure enkele dagen geleden opgelopen in een demonstratiepartij. „Wan neer de blessure niet binnen een week ever is, zal ik mij moeten terugtrekken voor de open Franse kampioenschappen in Parijs en mij daarna voorbereiden op Wim bledon". zei hij. McEnroe verloor de eerste set tegen Dupre met 7-6 en stond in de tweede set toen hij opgaf met 3-2 achter. Tscheu la Ling maakt weer zijn opwachting in de O'anjesselec- De Argentijnse ploeg arriveerde gisteren al in Bern. Op de achtergrond coach Luis Menotti met de on afscheidelijke sigaret. AMSTERDAM In de 25e na-oorlogse Olym- pia's Ronde van Nederland zal de controle op doping verscherpt worden. De urinestalen van vijf renners zullen dagelijks naast de routinematige contole op conventionele sti mulerende middelen, in ht laboratorium te Keulen ook op hormoon-preparaten worden onderzocht. Hiervoor staat 25.000 op het budget van 200.000 van de Amsterdamse wielervereniging. Olympia heeft voor de start op Hemelvaarts dag te Bladel de financiële zaakjes rond. Dit werd mogelijk door in plaats van een grote sponsor tientallen kleine aan te trekken. Vorig jaar was dit ook een succes er werd 67,- winst gemaakt. Aan de jubileumronde over in totaal 1256 km nemen 20 ploegen van zes renners deel. Het internationale tintje wordt gewaarborgd door deelneming van ploegen uit West-Duitsland, Canada, Italië, Tsjechöslowakije en de Sovjet- Unie. Behalve de Russen, die altijd goed wa ren voor dagprijzen, werden de buitenlanders jaarlijks in enkele dagen naar huis gefietst. Het „waaierrijden" in de wind op de smalle dijken was hen te vreemd. Zo zal het dit jaar ook gaan. Vorig jaar meende de organisatie het internationale karakter in het geding te moeten brengen, maar voorlopig werd beslo- Moser start als leider in de Giro Kjyfrfmfï 1- - i-rmamifi'-m. Francesco Moser wordt bij het aantrekken van de leiderstrui geholpen door Eddy Merck/. De uitslag van de proloog over 8 kilometer is: 1. Francesco Moser (Ita) 11.05; 2. Giuseppe Saronni (Ita) 11.08; 3. Knut Knudsen (Noo) 11.11; 4. Michel Laurent (Fra) 11.19; 5. Roger de Vlaeminck (Bel) ww no/, Kooeno visentmi (Ita) 11.39; 10. Mario Beccia (Ita) 11.40; 17. Roy Schuiten (Ned) 11.47.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15