)een Lerby verstoort inwelijksfeest ran Heinie Otto Jouvenaar en Schuurman favoriet voor eindzege IWAZ «öp2BL VAK F GESLOOPT Gekibbel rond herhaling bekerstrijd NSF weigert Vilé als bestuurslid le Van Lingen naar KNVB PKC SPORTWERELD LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 ME11979 PAGINA 15 Nog een finale Ajax- FC Twente int vee Iterdam - Ook voor Heinie o, de verdedigende mid- ivelder van FC Twente, dt nog altijd, dat het werk »r het meisje gaat. Nor- al gesproken zou hij op andag 28 mei in het stad- Enschede in het hu- ijk zijn getreden. Gistera- id echter liet hij verlegen en, dat de trouwpartij nog ar wat uitgesteld dient te •den. De oorzaak was de stand, die gisteren in het renoordstadion ook na 120 luten voetballen nog op scorebord prijkte. Geheel gens de reglementen kon- de competitieleider Huij- gts derhalve aan, dat de iferfinale Ajax-FC Twente dinsdag 29 mei dient te den overgespeeld, ïodig te zeggen, dat de zen van de beide finalis- best waren te spreken een dergelijk resultaat ewel met name Ajax-trai- Cor Brom steen en been Kagde over het toch al zo 1 rladen resterende competi- irogramma. wreven zijn erieuren zich in de han- Want nóg zo'n finale, dat ikent nog een keer centjes iren. Kassa!. Slechts Frits Kimpe keek als directeur het stadion Feyenoord [szins sip. Wat ook weer zó vreemd was, want een le Amsterdamse onverla- sloopte nog net voor de iele eenheid ze met de jenstok uiteen dreef drie- nderd stoeltjes raison van rtig gulden stuk.De Kimpe: wie moet dat betalen? draait erop voor de veer- ingegooide ruiten en de delingen, die elders zijn igebracht? 't Is verdorie ie- keer raak, wanneer Ajax jRay Clarke"wiens produktie voor een groot deel bestaat uit strafschoppen, mocht er enige minuten voor de rust weer een nemen. Hij schoot raak, het was 1—1 en daaraan veranderde de tweede helft en de verlenging ook niets meer. ROTTERDAM Zowel FC Twente als Ajax zouden er geen bezwaar tegen hebben als de over te spelen bekerfinale weer in het Feyenoordstadion zal worden gespeeld. Het staat te bezien of de directie van stadion Feyenoord er nog veel voor voelt. Vak F was gereserveerd voor supporters van Ajax, die zich weer eens danig misdroegen. Tien tallen kuipstoeltjes werden losgerukt en ver nield. De mobiele eenheid trad veel te laat op. Het kwaad was al geschied. Toen de manschappen aantraden, brachten de groot ste belhamels zich in veiligheid door zich ij lings naar beneden te storten. De rest werd met zachte drang verwijderd, een deels ge sloopt vak F achterlatend. hier komt. Dit is nu al de vierde keer. De schade, die veertien dagen geleden is aan gericht tijdens Feyenoord- Ajax hadden we net her steld." De vernielzuchtige Amster dammers leefden hun frustra- tsbuiten Jaap Bos stuurde ci- tie uit, op een moment dat pier Everse in de periode alle het hun ploeg allesbehalve kanten uit, hetgeen tot een naar den vleze ging. Het fraaie treffer leidde van- beste gedeelte van de bekerfi- Meutstege, die de bal na nale, het eerste bedrijf, dat weer zo'n weergaloze actie volledig werd gemaakt door van Bos verkeerd raakte en de Tukkers van Kohn. Rech- FC Twente daarmee aan de verdiende leiding bracht Een aantal mogelijkheden op meer werd echter achteloos om zeep geholpen, waarna lucky Ajax zowaar langszij sloop. Dat geschiedde op slag van rust. De bekwaam leidende Gerard Jonker oordeelde na afloop, dat de door Arnesen opgedreven bal vrijwel zeker naast het Twentse doel zou zijn gegaan. Maar Van Ge- rven pakte de Deen bij de be nen en toen kon Jonker niet anders dan naar de stip wij zen: Clarke, wie anders, von niste onberispelijk: 1-1. Het aantal kansen, dat Ajax in de tweede helft vermorste, was legio. Met name de Deen Lerby onderscheidde zich wat dat betreft. Dat gold eveneens voor de verlenging, waarin FC Twente van vermoeidheid wankelde en slechts Romeo Zondervan zich kon meten met de Ajacieden. Ajax-Feyenoord,'waarschijn- lijk binnenkort terug in dit theater.' Vraag aan Jan Huij- brechts: wat verdient de KNVB aan nog zo'n pot? Maar dat bleek tegen te val len. De KNVB dient zelfs ten aanzien van de eigen bekerfi nale genoegen te nemen met de normale afdracht van drieeneenhalf procent van de recette. Na aftrek van dè kos ten, wordt vijftien procent bijgeschreven op de bankre kening van het stadion, waar de wedstrijd plaats vindt en de rest wordt Sam-Sam ver deeld door de beide finalisten. Zou Ton Brandsteder, de pen ningmeester van Ajax, heb ben gevloekt of gelachen wanneer Lerby op de valreep vo./r de verandering een kans niet om zeep had geholpen?. In de eerste helft al kwamen Ajax en FC Twente het gelijkspel overeen. FC Twen te nam de leiding do.ordat Wim Meutstege (op de grond) de bal in eiqen doel gleed. Rotterdam - Hoewel de be sturen van Ajax e i FC Twente gisteravond nog van mening verschilden, is de kans vrij groot dat de nood zakelijk geworden tweede fi nale van de strijd om de KNVB-beker op dinsdag 29 mei opnieuw wordt gespeeld i i het Feyenoordstadion. Waar FC Twente zich ak koord verklaarde met datum zowel als plaats van hande ling, daar lagen de Amster dammers dwars. Gelet op het zware nog resterende compei- tieprogramma, liet voorzitter Harmsen weten niet bereid te zijn om op 29 mei te spelen. Harmsen was verder van oor deel, dat een tweede in het Amsterdamse Olympisch sta dion te spelen finale meer mensen trekt dan de 29. 503 mensen, die gisteren opdraaf den in Rotterdam. De Twentse voorzitter Ton van Dalen: „Wij weten geen betere plaats dan het Feye noordstadion, maar om een betere onderhandelingspositie in te nemen hebben we heel extreem de Nijmeegse Gof- fert genoemd. Het moet toch een ieder duidelijk zijn, dat het Olympisch stadion niet acceptabel is voor ons". „Overmorgen", zo liet KNVB- competitieleider Jan Huij- bregts weten, „dienen de par tijen tot elkaar te zijn geko men. Zo niet, dan stellen wij de plaats vast. Want één ding is zeker, de wedstrijd wordt onder alle omstandigehden overgespeeld op 29 mei. Die datum staat vast, daaraan valt niet meer te tornen." lopewan Marie boos de isterdam Voor Eric Vilé voorlopig geen plaats in bestuur van de Neder- dse Sport Federatie. De le- vergadering van de NSF loot gisteravond met 104 en 45 stemmen, dat de be- urszetel, die door het tus- tijds aftreden van Jacques gewoning was vrijgekomen, 'ervuld dient te blijven tot het verstrijken van diens rjingsperiode. meerderheid van de leden ld dat de KNVB niet net- had gehandeld door Hoge- ning te dwingen zijn zetel beschikking te stellen. Bo- pdien was men van mening, Eric Vilé niet zo' n ge schikte figuur is om de alge mene belangen van de sport te dienen, forgers van de basketbalbond formuleerde het aldus: „Door zijn optre den in de kwestie van de shirtreclame heeft Vilé de an dere sportbonden schade be rokkent. Hij heeft zeker niet die ervaring, die mag worden verwacht van een NSF-be- stuurder en ligt bovendien slecht bij de overheid, de sport en het publiek". Voorzitter Van Laer van de Schaatsbond voegde daar aan toe, dat volgens hem Jo van Marle, de voorzitter van het amateurbestuur van de KNVB, plaats zou moeten ne men in het NSF-bestuur van wege zijn grote betrokkenheid bij de sport in het algemeen. Van Marle, die de kandida tuur van Vilé nadrukkelijk steunde - „Hij is kandidaat gesteld door het bondsbestuur en niet door het betaald voet bal" - maakte zich na de stemming erg boos. „Wanneer het korfbalverbond of schaatsbond met een kandi daat komt, steunen wij zo'n man blindelings ervan uit gaande dat een sportbond zijn beste vertegenwoordiger naar voren schuift. Er is nu duidelijk op de man gespeeld via een vaag beeld van Vilé, Eric Vilé dat door de media is ge vormd. Men begrijpt niet, dat de KNVB op deze manier voor gek wordt gezet. Het is gewoon onzin, dat ik in het NSF zou moeten stappen. Ik zit al in bestuur van de SNS, de Stichting Nationale Sport- totalisator". eld voor Dopmans vanpterdam Europees kam- Rudie Koopmans gaat verBKi mei in de Ajnsterdamse Eden-hal zijn bokstitel het eerst in geld omzet- De Nederlander zet zijn et-Uil vrijwillig op het spel te- I de 30-jarige Fransman ;rt Amory. dive[ bijprogramma wordt ge- met de partijen: Adri ;en - Bob Mays (Eng); d. Vfnie Thoonen - Christian jcelet (Fr); Alex Blanchard in L'Amie (Fr) en Micky is (Eng) - Ignatio Goros- (Sd). -t hé Fraai afscheid Vogts O Mönchengladbach De man die Johan Cruijff aan banden legde in de finale van het toernooi om de wereldbeker in 1974 in München, Berti Vogts, heeft gisteravond met zijn vereniging Borussia Mön chengladbach een mooi af scheid van de actieve voetbal sport beleefd. De af scheids wedstrijd tegen het Westduit- se elftal werd met 6—2 ge wonnen na een ruststand van 4—1. Vogts zelf mocht ook een keer scoren. Hij bracht zijn ploeg in de 27e minuut uit een strafschop op 3—1 Vogts, die tot erelid van Bo russia Mönchengladbach werd benoemd, kan rekenen dat de benefiet hem ruim 100.000 gulden belastingvrij zal ople veren. De "terrier van de Boekei berg" wordt bonds coach van het nationale junio renelftal. Na het eindsignaal ontving Vogt van scheidsrechter Bi- wersi zowel .de gele als de rode kaart ten teken dat hij nooit meer hoefde terug te keren in het veld. jit Bert van Lingen Jdt per ingang van 1 juli jfraste dienst bij de KNVB j assistent-oefenmeester Jteurvoetbal. Het ligt in de joeling dat Van Lingen vroeger assistent-trainer JHolland Sport (onder Van jjHart), bij De Graafschap pij FC Groningen (onder enewoud), de laatste tijd kzaam bij de afdeling pontwikkeling en kader- 'hing van de Nederlandse tfederatie, in de toekomst de Vroet zal opvolgen oefenmeester van de ama- lelecties. Jrlopig zal Van Lingen f in Zeist voor vijftig pro- bezighouden met het jeugdplan Nederland. Hij maakt min of meer zijn de buut bij de Voetbalbond als begeleider van het Nederlands damesteam, dat vanaf 17 juli in Italië deelneemt aan het officieuze Europese kampioen schap. Van Lingen, die bij FC Gro ningen afhaakte vanwege een blessure aan de heup, en daarna ook geruime tijd als sportambtenaar in de gemeen te Delft heeft gewerkt, is door dr. Hermans na een strenge keuring volledig fit verklaard. Van Lingen: „Mijn grote voordeel is, dat ik de sport nu van alle kanten heb bekeken en meer bagage bij me heb dan de meeste voet baltrainers". neemt wraak Papendrecht In deze voor Ons Eibernest zo miserabel verlopen korfbaljaargang, le verde de Haagse formatie toch één sterk staaltje: het versloeg destijds op eigen veld het sterke PKC. Gisteravond, op het sfeervolle Papendrechtse Slobbegors, maakte het inmiddels gede gradeerde Ons Eibernest het PKC opnieuw tamelijk lastig.- Maar na een lü1> ruststand kon het team van coach An ton Mulders toch via de ver bazingwekkend hoge score van 1813 wraaknemen. De produktiefste Papendrechter bleek gisteren Sjaak Euser met vijf treffers. Voor Ons Eibernest had de sterk spe lende Ron Regeer viermaal succes. De Bree op de wip Brussel Doelman Nico de Bree van Anderlecht liik» bij die club op de wip te zitten. De Brusselse club, waarvan bijna de helft van de spelers uit Nederlanders bestaat, kon digde dinsdag namelijk de komst aan van de doelverde- diger van het Oostenrijkse elftal Friedrich Koncilia. De Oostenrijkse international te kende een contract voor twee seizoenen. Koncilia komt mo menteel nog uit voor SSW In nsbruck, maar verwacht wordt dat hij het Anderlech- tse doel reeds op 6 juni, in de halve finale van de beker strijd tegen Beerschot, zal verdedigen. ROZENBURG Wederom was een renner van de Haag se wielervereniging RRC Sparta de sterkste. Zegevier de John van Herwerden maandag in de eerste etappe, gisteravond ging in Rozen burg Bram Jouvenaar in de tweede etappe van de Inter nationale Wieleravond Zes daagse als eerste over de eindstreep. Jouvenaar en Cor Schuurman, beiden van spon sor De Markthof, en Henk Weers van de Scheveningse vereniging De Kampioen maakten met de Duitser Pier re Koomich de dienst uit over de tachtig kilometer. De wedstrijd was snel beke ken. Na vijftien kilometer was er een kopgroepje van vijf renners. Dat waren: Cor Schuurman, Bram Jouvenaar, Pierre Koomich Henk Weers en en de Sparta-renner Van der Heijden. De laatste haak te echter snel af, maar de an dere vier gingen in een hoog tempo door en hadden half koers een voorsprong van meer dan een minuut. Vier renners deden nog een poging om bij dit viertal te komen. Maar het lukte Gerrit Pronk, Rem Bakker, Anton Solleveld en Wim van der Hoef niet. Tien kilometer voor het eind namen de vier koplopers een ronde voorsprong en waren Gerrit Pronk en Piet Franken alleen op avontuur gegaan. Bram Jouvenaar en Henk Weers sprongen opnieuw weg en in de Rozenburgse Es doornlaan stond toen wel vast dat de 29-jarige Bram Jouve naar timmerman en zater- Bram Jouvenaar zorgde voor het tweede succes van Sparta door de etappe van de IWAZ in Rozenburg te winnen. dagmorgen in zijn vrije tijd postbesteller) de etappe zou winnen. Hij versloeg Henk Weers royaal. Cor Schuurman uit Breuke- len, uitkomend voor De Markthof en maandag reeds tweede, pakte nu de derde plaats en verdiende daarmee evenals Jouvenaar, die in de eerste rit achtste was, behoor lijk wat punten voor het alge meen ploegenklassement. Ba- tatfus, dat na de eerste dag dit klassement aanvoerde met 54 punten, raakte behoorlijk achter op. Dat kwam omdat Bert van der Broek op de Leyweg derde) door materi- aalpech achterop raakte. Zijn ploeggenoot Ron van Hout bleef op hem wachten, met als gevolg dat beide renners van de ploeg van Cees Kou- wenhoven door de grote ach terstand de wedstrijd moesten staken. En dat terwijl Bata- vus op papier toch de sterk ste ploeg heeft. Matthë Pronk en Martin Rietveld pakten nog de zevende en achtste plaats. Vanavond om zeven uur is de start van de derde etappe in de Haagse Vlierboomstraat. Cor Schuurman gaat dan in de leiderstrui van de Stich ting Organisatie Sportevene menten van start. ARTHUR VAN RIJSWIJK Uitslag tweede etappe: 1. Bram Jouvenaar Den Haag), 2. Henk Weers Schevenin- gen), 3.Cor Schuurman (Breu- kelen), 4. Pierre Koomich Duitsland), 5.Gerrit Pronk Scheveningen). 6.Piet Franken (Oosterhout), 7.Matthe Pronk (Warmenhuizen), 8.Martin Rietveld Rotterdam), 9.Aad de Groot en lO.Henk van der Berg Den Haag). Algemeen klassement 1. Cor Schuurman 24 punten, 2.Bram Jouvenaar 18 punten, 3.Henk Weers 14 punten, 4. John vasn Herwerden 12 punten, 5.Pierre Koomich 12 punten, 6.Piet Franken 11 pun ten, 7.Matthe Pronk 11 punten, 8.Gerrit Pronk 8 punten, 9.Martin Rietveld 8 punten. - Stand algemeen ploegenklas sement: 1. De Markthof 93 punten, 2.Batavus 86 punten, 3.Tegeltiek 51 punten. Thurau breekt sleutelbeen OBERREIFENBERG De Westduitser Dietrich Thurau lijkt dit seizoen door pech te worden achtervolgd. Twee weken na een auto-ongeluk, waar hij zonder kleerscheu ren van afkwam, werd de ve dette uit Frankfort tijdens de training aangereden door een personenwagen. Hoewel Thurau's fiets volko men werd vernield kwam hij er zelf redelijk goed van af. De „pechvogel" bleek slechts een sleutelbeen te hebben ge broken. Hij zal een week in het ziekenhuis van Frankfort moeten blijven. Zijn deelne ming aan de Ronde van Frankrijk, die op 27 juni van start gaat, komt - mits het ge nezingsproces normaal ver loopt - niet in gevaar. Excelsior weer op eerste plaats Rotterdam Excelsior is weer terug aan de kop van de eerste divisie. De Rotter dammers wonnen op eigen terrein voor 3200 toeschou wers met 2—0 van de graaf schap en hebben nu 42 pun ten uit dertig wedstrijden. Ook FC Groningen heeft 42 punten, maar deze club heeft minder gunstige doelcijfers. Fortuna SC, dat gisteravond 11 speelde bij Heerenveen heeft eveneens 42 punten, maar vergaarde die in 32 wedstrijden. De karakteristiek van de ont moeting Excelsior—De Graaf schap is: 56. Waslander 1—0, 78. Piasmans 2—0; scheids rechter: Bosman; toeschou wers: 3200. Gele kaarten voor Struis (Excelsior) en Koenders (De Graafschap) beiden we gens het neerleggen van een tegenstander. MIJDRECHT-Cathy van der Mije vergrootte haar voorsprong in het Nk schaken dames tot een punt op Belle, Van Parreren en Van Gent door te winnen van Mieke van Eist in de vijfde ronde. LONDEN-In de Engelse League werden twee wedstrijden ge speeld: Leeds United-Nottingham Forest 1-2; Manchester City- Aston Villa 2-3. MONCHENGLADBACH-Berti Vogts heeft aan zijn afscheids- wedstrijd tegen het Westduitse elftal belastingvrij een ton ver diend. Vogts wordt bondscoach voor het juniorenelftal. PARIJS-De Franse coureur Patrick Depailler blijkt niet zijn pols te hebben gebroken, zoals aanvankelijk werd gevreesd. Na een medisch onderzoek bleek dat het ongeluk dat hem tij dens de Grand Prix van Zolder zondag overkwam slechts een gekneusde rechterhand had opgeleverd. DEN HAAG-Hannie de Kok, Mieke Pottuyt en Diana van Ge lderen maken deel uit van het Nederlands zalhandbalteam dat op 19 en 20 mei in Noorwegen tegen het Noorse team speelt. OSLO-Viking Stavanger leidt na vier ronden jn de Noorse voetbalcompetitie ondanks een gelijkspel van 1-1 tegen Brann Bergen met zeven punten voor StarKzes) en Lillestroem(vijf), die resp. met 4-0 won van Skeid en 2-0 zegevierde over Mjoen- «lalen. DEN HAAG-Storks heeft gisteren een competitiesoftballwed- strijd tegen HHC met 6-1 verloren. Terrasvogels versloeg Bloe- mendaal met 6-0.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15