De Danaïden forceert beslissingswedstrijd Geen medailles voor de Leidse kunstzwemjeugd Sassenheim gedegradeerd Forescate geeft Bilthoven weer geen schijn van kans SPORTTRIBUIME Winstpunt voor Leiden Opnieuw Kringtitel jeugd De Zijl/LGB DOEK BIJNA GEVALLEN VOOR FIDES PACTA Zwemmen Hockey (Van onze korfbalroedewerker) Leiden Met nog een duel te gaan lijkt de beslissing in de staart van de overgangsklasse A gevallen. De Danaïden won met 7—6 van AKC en is vrijwel zeker van een plaats in een degradatiewedstrijd. Voor Fides Pacta is het doek in feite ge vallen. De Leidse promotiekias- ser verloor het vierpuntenduel van SOS (7—6) en staat nu op de laatste plaats met alleen nog theoretische hoop op red ding. De strijd In de eerste klasse B is weer volledig open doordat TOP met 67 van DSV verloor. Ons Eiland, 108 over winning op OWO, Pemix, 78 overwinning op Vitesse, beho ren nu samen met GKV en TOP tot de kanshebbers voor de tlteL Een plaats in de overgangsklas se was de inzet voor het duel De DanaïdenAKC, zij het dat die plaats nog via een beslis singswedstrijd zou kunnen wor den bereikt. Het laatste bleek overigens pas na afloop toen bekend werd dat DTV zich defi nitief meester had gemaakt van de zesde, veilige, plaats. Maar daarvoor had zich reeds een zeer boeiend treffen afgespeeld tussen twee ploegen die betere tijden gekend hebben. Nu beide op hun retour zijn verschijnen weer de bekende gezichten. Bij de Danaïden maakten Gerard Nap en Yvonne Kamerling weer hun opwachting, nodig gemaakt door een blessuregolf. Twee af standschoten van Gerard Nap brachten de Danaïden al na drie minuten aan de leiding. Na een kwartier van erg goed korfbal van beide ploegen was de eer ste rondgang al gemaakt: 33 (treffer Bea van de Meel). Hier na bleef de stand echter tot de rust ongewijzigd. Al na zeven minuten in de tweede helft had het eerste aanvalsvak zich her steld van het zwakke optreden van de eerste helft. Door twee fraaie doorloopballen van Hans van der Leek nam De Danaïden wederom afstand. Ditmaal bleek de voorsprong beslissend, zij het dat AKC telkens gevaarlijk terugkwam. Door treffers van Bea van de Meel en Simon Boot kon De Danaïden steeds de marge tot twee punten her stellen. Na het laatste fluitsig naal van de uitstekend leidende F.I.K.-scheidsrechter Kees Kuiper stond er een 7—6 eindstand op het scorebord. De start van Fides Pacta in het beslissende duel met mede staartploeg SOS was weinig overtuigend. Qua veldspel ontlie pen de ploegen elkaar weinig maar voor de korf was SOS duidelijk gevaarlijker; ruststand 41. Het herstel kwam na de hervatting: Fides Pacta slaagde er in de stand tot 54 op te halen en een gelijkmakende treffer hing in de lucht. Een aantal fouten leidde echter tot tegentreffers waardoor de stand ineens 74 werd. Met een op balbezit spelend SOS was de tijd tekort om alsnog gelijk te maken De eindstand werd toch nog 7—6. waarbij Henny Piket (3). Nico Pikaar, Dik Onderwater en Daan Carree voor de treffers tekenden In het feit zicht van de titel deed TOP een mogelijk zelfs fa tale misstap tegen hekkesluiter DSV. Lange tijd zag het er ech ter naar uit als zou TOP een simpele zege gaan binnenhalen. De Sassenheimers namen snel een 40 voorsprong. „TOP is een erg gevaarlijke ploeg als ze de tegenstander onder druk Korfbal kunnen houden. Laten ze stoom afblazen en weet de tegenstan der dan terug te komen dan kunnen ze niet meer terugko men in het juiste ritme". Coach Ab van Bruggen illustreerde hiermee de fout waar TOP hier na in verviel. DSV profiteerde gretig en wist na 62 de ach terstand volledig goed te maken en in de laatste seconden zelfs de volle winst naar zich toe te trekken: 6—7. Voor TOP scoor den Jan Willem Simmelink (2), Wilma Kuhn, Ilse Weterbeek, Ha- rald Simmelink en Peter Cig- gaar. Pernix, zelf winnend van Vites se. kwam door deze nederlaag van koploper TOP op gelijke hoogte. Toch had de ploeg van Flip van der Kooij een zware dobber aan de in degradatie nood verkerende Dordtse ploeg. Na een door Pernix zwak ge speelde eerste helft stond er een 32 achterstand op het bord. Een donderspeech in de rust miste zijn uitwerking niet. Pemix herstelde zich volledig en won dit duel met 7—8 door treffers van Kees van der Kraan (4). Alice Tieleman, Dan Vree ken. Janco Breedveld en Kees Brokaar. Ons Eiland bevindt zich na de 108 overwinning op OWO op een punt van het leidende duo en is allerminst uitgeschakeld. Tegenstander OWO was niet meer de topploeg van voor de microcompetitie, die Ons Eiland met 11—8 versloeg. Al snel stond Ons Eiland dan ook op een 61 voorsprong die bij 8— 7 slechts eenmaal in gevaar kwam. Hierna drukten de Brahmslaanbewoners echter door naar de 108 eindstand. Wim Nijenhuis (4). Jan van Kal keren (2). Barrie van Duin. Sari van de Meeberg. Patrick Verra en Huib Hasselbach scoorden de winnende treffers. De nederlaag van De Algemene tegen Tjoba effende de weg voor Zuiderkwartier naar de ti tel. Toch heeft de Leidse ploeg niet bewust de zege uit handen gegeven. Tjoba speelde erg aan vallend en toonde zich vooral feller in de persoonlijke duels. Via 33 werd dan ook een 8— 3 ruststand bereikt. Na de her vatting hielden de ploegen el kaar beter in evenwicht wat re sulteerde in een 138 eind stand. Doelpunten: Ruud van Vliet (2), Martin Filippo (2), Adrie Rusman. Jory Sjardijn, Ruud Swaak en Wim van Vliet. Tweedeklasser Fiks greep de laatste strohalm door titelkandi daat Albatros in eigen huis een 66 gelijkspel af te dwingen. Doordat ook Harga gelijkspeelde blijven de Oegstgeesters echter op de laatste plaats. De thuis ploeg was het gelukkigst met de uitslag want in de slotfase had Fiks tot tweemaal toe. 45 en 56 door Martin Huizing en Kees van der Meij, een voor sprong opgebouwd. Robert van der Kraan (2), Dirk Jan Elzenga en Aad Knetsch scoorden de overige treffers. Door goed middenvak- en aan- valsspel zette Crescéndo Ter- heijden de eerste helft vrijwel voortdurend onder druk. Dit vel- doverwicht leidde tot een 26 ruststand. In het eerste kwartier van de tweede helft kwam Ter- heijden nog terug tot 57. Op het juiste moment viel toen de achtste Leidse treffer door de mand. waarna Crescendo weer MK* doelpoging. Het wordt geen treffer, zoals ook Elly van Spelden kan constateren Bob Schrama (De Danaïden) waagt ruim afstand nam: 6—12. Piet l'Ami (3), Wilfred Cornelisse (3), Joke Geijer (2). Carolien Brag- gaar. Marlies Brouwers. Lies- beth- en Louis Kok maakte het dozijn treffers rond. Fluks maakte in de streekderby met Warmond al heel snel dui delijk dat het nog aanspraak wilde maken op een in theorie mogelijk promotie. Warmond maakte na de snelle opening, 41 na een kwartier, een uitge bluste indruk. Hierdoor zakte ook Fluks terug en het duel kreeg alle trekken van een vriendschappelijke wedstrijd Via een 6—2 ruststand eindigde het „duel" bij de stand 6—4. Doel punten Fluks: Jan Verlol Tineke Verloop (2), Schelvis. Lenie van deDEF Ernst Jan Passchier ernst van der Berg; Warmoridbj van Leeuwen (2). Jennilste Reijn en Bart van Zandwijk! Vi da rdu en Hans Lalau behaalden hier een vierde en een vijfde plaatnw tijden waren resp. 1.14.4 om 1.15.1. Hans Lalau miste op Jinc school opnieuw de limiet voor de Nederlandse kampioenscli Evenals vorige week bleef hij exact 0.5 seconde boven deq tijd en finishte in 1.20.5. Inge Bouwmeester kwam op school voor meisjes onder 14 jaar goed voor de dag. Een I 3.10.4 bleek een vierde plaats waard te zijn. Bij de meisje® 12 jaar kon Hedy Anneeze op de 100 rug erg goed meekonj een haar na miste zij de bronzen medaille. Na 1.25.1 brachjn klokken tot stilstand. In de totaaluitslag eindigde de Zijl/LGBter bij de dames als bij de heren op de zevende plaats. (Van onze hockeymedewerker) Leiden De uitwedstrijd van Leiden tegen Laren heeft een punt opgeleverd. De eindstand van 22 was reeds bij rust be reikt. Wouter van de Berg en Rob Feenstra tekenden voor de Leidse doelpunten. Laren Leiden kende een doelpuntrijke eerste helft, waarin de Roodwitten de score open den. In de negende minuut rondde Wouter van de Berg een combinatie met zijn broer Ernst bekwaam af. Reeds drie minu ten later was het Laren-Midvoor Paul Leopold die met een mooi velddoelpunt de stand gelijk trok: 1—1. De rest van de eer ste helft gaf een geiijkopgaande strijd te zien voor-Laren de iets betere kansen. Vijf minuten voor rust kon Paul Strater door ver keerd uitlopen van Jeroen Lee- nen een strafcorner voor Laren benutten. Twee minuten later bracht Rob Feenstra ook uit een strafcorner Leiden weer langszij: 22. De tweede helft liet Leiden zijn tegenstander wat makkelijker komen. Aan de ene kant werkte dit goed omdat de tot voorstop per omgetoverde spits Sybrand Jan Roëll de gevaarlijk! midvoor Paul Leopold in bedwang hield. Aan re kant had linker Lei< Frits Verhey niet zijn zodat de counters vrij krachteloos ware volg hier van was dat L< een veldoverwicht kreeg, verde echter behalve strafcorners niet zc Door het snelle uitloi Henk van Veen leveri corners echter ook op voor de Leidenverc Zodoende bleef de rustsflhe handhaaft en sleepte Leiélg verdiend punt weg. (de Ten opzichte van de cojnt tie ging Leiden er echVoi op vooruit, omdat Oranj dt twee punten verdiende d Pj einde en Tilburg eèri. staat nu dus weer op de ht onderste plaats met eemn stand van een punt of Is Tilburg als Oranje Zwles zc*de (Van onze waterpolomedewerk- ster) LEIDEN Het jongensteam van De Zijl/LGB is er zaterdag avond opnieuw in geslaagd het kampioenschap van Kring Gou we Rijnstreek te behalen. Het feit dat dit voor de vijfde ach tereenvolgende maal gebeurde mag, gezien de sterke leeftijds gebondenheid van dergelijke ploegen, waarvan de spelers niet ouder dan zestien jaar mo gen zijn, een unieke prestatie genoemd worden. Dit kampioenschap betekent bo vendien wederom deelname aan het toernooi om het kampioen schap van Nederland, jaarlijks in augustus te houden en waar de veertien titelhouders der ver schillende kringen elkaar de Waterpolo >etwisten. DrieJrt jaren '75. '74| team van De E f> landstitel betwisten, rij, In de jaren bleek het team de sterkste, naars in '78 genoegen nemen met een lagereh ring- n Ook het door Kring Gou jn streek afgevaardigde rr n am komt uit Leiden. Me 0p één verliespunt uit zesti petitiewedstrijden, behaajj c meisjes'adspiranten van het kringkampioenschai etei door zij, evenals dat i geval ttjHkl oroime en LEIDSE COURANT IB Hengelo Bij de Nederlandse Kunstzwemkampioenschappen voor jeugd, is de Zijl/LGB er ondanks de uitstekende vooruitzichten niet in geslaagd om medailles te behalen. Nadat twee zwemsters zich bij de eerste drie voor de zondag gehouden finales hadden geplaatst, had men toch wel verwacht in elk geval een bronzen plak mee naar Leiden te kunnen nemen. Dat dit uiteindelijk toch niet gelukt is, kan men echter geen schande noemen. De pupillen van trainster José van Haastrecht namen pas voor de eerste keer aan deze kampioenschappen deel en kwamen zodoende toch nog wat routine tekort. De beste prestatie kwam op naam van Cora van Veen. Na zich vo rige week als tweede geplaatst te hebben eindigde zij gisteren in de finales als vijfde (103.03). In dezelfde leeftijdsklasse (geboren in '66-'67) eindigde Els van Santvoort op de achtste plaats (97.06). Eveneens in dezelfde leeftijdsklasse eindigde de Zijl/LGB op het groepsnummer als vierde. Het duet van Els van Santvoort en Annet van Tol was goed voor een zesde prijs. In de jongste categorie was de Zijl/LGB ook redelijk succesvol. Soliste Mariëtte Beekman werd zesde, terwijl haar duet met Anjegeerte Poortman achtste werd. Op het groepsnummer in deze leeftijdsklasse eindigde de Zijl/LGB als zesde. De „oudste" meisjes (geboren in '61. '62 en '63) van de Zijl/LGB behaalde een vierde plaats (101.6). Al met al kan de Zijl/LGB terugblikken op een goed debuut bij de Nationale jeugdkunstzwemkampioenschappen. Den Haag. Bij zwemwedstrijden in het Haagse Zuiderparkbad hebben de zwemmers van de Zijl/LGB geen grote rol kunnen spelen. Ria Hassefras was relatief nog het best op dreef met een derde plaats op de 200-vlinder dames. Haar tijd was voor een 50-meter- bad van een uitstekende gehalte: 2.35.3. Op de 100-vlinder voor jongens onder 14 jaar werden door de Lei- denaars ook een tweetal goede tijden afgeleverd. Marc van Belkum Leiden De tenniscomptitie is alweer aan de tweede helft be gonnen. In de meeste ontmoe tingen week de einduitslag in de return niet veel af van die In het eerste treffen. Forescate gaf Bilthoven op nieuw geen schijn van kans, wat resulteerde in een 7—2 overwinning. Henny Koemans had het tegen Boelens moeilijk, maar trok wel aan het langste eind (6—4, 5—7, 6—2). Arnold v.d. Capellen klaarde het tegen Oudegeest wel in twee sets (7— 6. 6—1). Bram Madera steekt nog steeds niet in de oude vorm. Tegen Kessels kwam hij er niet aan te pas (36, 1—6), maar ook de mixed met Moni que v.d. Storm ging verloren. Monique speelde wel een sterk enkelspel, waarin zij Anja Mo- nod de Froideville met 6—4, 6 3 voor bleef. Yvonne v.d. Storm deed hier tegen Hilde v. Min niet voor onder (62,63). Sassenheim, het andere over gangsklasse A team. werd we derom met een ruime nederlaag geconfronteerd. Met 72 werd van het Rotterdamse Victoria verloren, zodat de degradatie nu onafwendbaar is. De twee winst punten kwamen uit de singles van Rosemarie Verdegaal (60, 6—1 tegen J. Zuiderend) en Al fred Gelevert (6—4, 4—6, 63 tegen Peter Driebergen). Noordwijk heeft in Utrecht te gen Iduna een kunstgreep duur moeten bekopen. Om het twee de team voor degradatie te be hoeden speelden Blommendaal, Pasma en Uittenbogaard in het tweede en werd Veentjer verge zeld door Frank v. Maastrigt. Deze opstelling pakte slecht uit, want Iduna behaalde een 62 zege. Hierdoor is de voorsprong van Noordwijk op de concurren tie stevig geslonken. Veentjer zelf was de enige, die kans zag zijn partijen winnend af te slui ten. Zijn enkel tegen Cukier met 6—0, 6—3 en het gemengddub- bel met Josien v.d. Koogh met 6—4.6—2. Unicum viel gisteren tegen. Na de 8—0 in de eerste strijd tegen Bennebroek was de 44 deze keer teleurstellend. Pufkus en Maureen Meyer wonnen hun en kels. maar voor Har Meyer en Marjan Schouten was de zege niet weggelegd. Na verlies van het eerste gemengddubbel en de damesdubbel net aan in drie sets was een gelijkspel alles wat er voor Unicum in zat. Room burg verloor met dezelfde cijfers als vorige keer tegen Overburg (2—6). Carina v. Wijk scoorde via een 6—7, 6—16—0 zege op M.v. Dorenmolen. Het andere punt werd gehaald doordat de mixeds werden gedeeld. In de tweede klasse kan het kampioenschap De Munnik en De Leidse Hout nog nauwelijks ontgaan. De Leidse Hout be haalde een ruime zege op Thor RW 3, terwijl De Munnik met 80 over Joy Mozaiek 5 heen liep. De Leidse Hout heren had den het in de single moeilijk. Ekker won met 16. 75. 7—5 en Van Maren met 26, 6—2, 6—2. De damesdubbel was evenwel de enige verliespartij. De Munnik mag de laatste z dag met 62 verliezen zonder het kampioenschap te verspelen. Maar dat lijkt slechts theorie, want de Leiderdorpers verloren dit seizoen in totaal nog n twee partijen. De Hazerswoudse tennisclub was kansloos tegen Shot. Na twee gelijkspelen en twee derlagen staat de club nu op de op een na onderste plaats in de poule. In de derde klasse v loor Zee en Duin, ondanks v sterking in de persoon Hans Muller, weer met 5—3 v Badhoevedorp.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18