RCL „speelt" met Go Ahead lampen: 5-1 Noordwijk rukt op Gerard Nijkamp schiet Lisser Boys langs Ter Leede Rijnsburgse Boys: in vijf minuten orde op zaken Katwijk blijft in gevarenzon! iïi ffi in snnwa- Quick Boys onproduktief ARC OVERTROEFD DOOR DOTO NOORDWIJK Het heeft er alle schijn van dat Noordwijk de eindsprint dit seizoen nu eens te laat heeft ingezet Het team van oefenmeester John Eelman, dat in eer dere voetbaljaargangen wel succesvol bleek in de slotfases van diverse competities, rukte zater dag via een een regel matige 3-0 overwinning op Spijkenisse op naar de derde positie op de eerste klasse A ranglijst. Maar lijkt in die plek ook de topnotering van dit seizoen te hebben be reikt. Koplopers DOS Kampen en DOVO wei gerden zaterdag te ver liezen en kennen met nog vier wedstrijden te gaan een voorsprong van vier en drie punten op het Noordwijk van Eel man. Optimisten zullen ongetwijfeld ook nu nog hopen, de realiteit zal echter zijn dat Noordwijk in de fase, volgend op de zo lange winterstop, waarschijnlijk een tweetal punten teveel heeft laten liggen. Een gegeven dat overigens niet wegneemt dat Noordwijk zater dag met Spijkenisse tot accepta bel voetbal kwam. Met laatste man Albert Spaanderman, mid denvelder Kees Karstens en lin kerspits Jan Willem Bogers weer in nadrukkelijk spelbepalende rollen, bleek Noordwijk in die confrontatie met Spijkenisse de betere ploeg. Hetgeen ook re sulteerde in de even regelmatige als verdiende 3-0 eindscore. Al spoedig bleek zaterdag trou wens dat ook Spijkenisse naar Noordwijk was getrokken om een leuke partij te voetballen. Hoewel gehandicapt door het ontbreken van laatste man en aanvoerder Nico Hokke, koos Spijkenisse waar mogelijk de aanval. Het leverde een aantrek kelijke openingsfase op waarin Noordwijk de meest gevaarlijke ploeg bleek. Mogelijkheden voor Tio (tweemaal van afstand) en Rob Stuttorp bleven evenwel onbenut. Het duuurde tot de 28ste minuut van dit treffen, voordat Noordwjk ook in cijfers een voorsprong nam. Bogers verzorgde de voorbereiding. Hans Westgeest het geblokkeer de schot en Sjoerd Boot de met de rechtervoet gerealiseerde goal: 1-0. Nadat Spijkenisse kort na rust de ideale kans op de gelijkma ker had laten liggen (de lob van Remmerswaal over de onbegrij pelijk ver uit zijn doel gekomen Cees van der Wiel leverde niets op) was het opnieuw Noordwijk dat de betere mogelijkheden kreeg. En ook benutte. Eerst was het Bogers die doorzetten van Suttorp doeltreffend beloon de en daarna bood Stuttorp zich uitstekend aan bij een door Karstens op maat genomen vrije schop: 3-0. Waarmee de tweede ruime zege op rij van Noordwijk een feit was geworden. En de „top notering" bereikt... GERT-JAN ONVLEE Rob Suttorp, die de zo fraaie derde Noordwijkse treffer voor zijn rekening nam. mist hier onder toe tJ oog van ploeggenoot John van Dijk een ideale mogelijkheid in het treffen met Spijkenisse. (Van onze sportredactie) LEIDERDORP Ook in de voetbalwereld gaan sommige dingen zo snel, dat je het haast alweer vergeten bent voordat je het je bewust wordt. Een voorbeeld van zo'n snel le gebeurtenis voltrok zich zaterdagmiddag in Leiderdorp bij de wed strijd RCL—Go Ahead Kampen (5—1). Scheids rechter van Nimwegen had S4 seconden gele den het beginsignaal ge geven, toen middenvel der Ab Braat een diepte pass gaf aan de opko mende Kees Ruis. Ruis omspeelde doelman Ma- teboer van Go Ahead K. en scoorde (10). Niemand van de aanwezigen had er vooraf ook maar een ogenblik aan gegetwijfeld dat het moment van scoren zich zou voordoen. Immers Go Ahe ad K. doet deze competitie voor niet meer dan spek en bonen mee, behaalde tot nog toe vijf schamele punten en heeft de ticket naar de tweede klasse al op zak. Voldoende reden dus om te veronderstellen dat RCL deze middag twee punten zou gaan pakken. Zij deed dat ook en legde de basis hiervoor vroeg met dat zeer bezienswaar dige doelpunt van Kees Ruis. De spelers van Go Ahead K. treurden er niet eens om. Ze hadden deze competitie al zo veel doelpunten om de oren ge kregen, dat deze ene er ook nog wel bij kon. Vreemder wed eigenlijk de situatie toen in het EERSTE KLASSE verdere verloop van de eerste helft op geen enkele wijze bleek dat RCL zoveel beter behoorde te zijn dan de verre gasten uit Kampen. De Kampenaars speel den zoals ze het hele seizoen al speelden (dus slecht) en RCL deed daar vrolijk aan mee. Ge lukkig stond het 10. herinner de men zich. zodat de wedstrijd in ieder geval al was gewonnen. Want Go Ahead K. slaagde er vanzelfsprekend helemaal niet in om gevaarlijk te worden. Een opmerking van ongenoegen zou slechts kunnen worden geuit, nu de overwinning zo klein zou worden. In de rust moet er echter iets gebeurd zijn bij RCL. Het is niet zo dat Go Ahead K. in de twee de helft slechter ging spelen. Slechter kon het eenvoudig niet. Maar. en dat is de verdienste van RCL. de Leiderdorpers lie ten na 45 minuten intrappen zien hoe er wel dient te worden gevoetbald. Zoveel moeite als RCL eerst kende, zo gemakke lijk werd Go Ahead K. nu onder de voet gelopen. Centrale figuur hierbij was Pierre van Gemer- den. Met een loepzuivere hat trick vergrootte hij de voor sprong tot 50, nadat Ben Heemskerk ook al een net had getroffen. Het is voor de statistici om t< dat Frits van der Pelt ii lerlaatste minuut nog scoorde. Samengevat: tweede helft bleek e« waarom Go Ahead K. ni eerste klasse thuishoort toonde dat aan zoals hoort. Namelijk door doel| temaken. GIJS ZANDBI EERSTE KLASSE (va n onz# sportredactie) WEZEP -— De subtoppers in de eerste klasse Quick Boys en WHC hiel den elkaar redelijk in evenwicht Geen van bei de ploegen vond de juis te manier om de verdedi ging van de ander te doorboren. Aanvankelijk had de thuisclub een stevig veldoverwicht De Katwijkers moesten zich voornamelijk met de vele aanvallen van WHC bezig houden. Slecht schieten van de Wezepse ploeg was er debet aan, dat er in deze fase van de strijd geen voorsprong werd genomen. De Katwijkse tegenaanvallen hielden meer gevaar in. Freek Rienks brak alleen door, maar vond de doelman op zijn weg. Bij een voorzet van Bart Zand bergen voor het doel langs ont brak de Katwijkse voet, die de bal in moest tikken. Quick Boys had al in de eerste minuut een uitstekende moge lijkheid om een voorsprong te nemen. Freek Rienks kopte de bal echter na een fraaie combi natie tegen de paal. Een schot van Hans van Duyn werd nog net door de doelman weggetikt. Een stuiterbal van Kees van Rooyen werd met moeite verwerkt. WHC verscheen ook regelmatig in en rond het straf schopgebied van de Boys. Doel- verdediger Theo Guyt behoefde echter niet vaak in actie te ko men. Het vizier van de Wezepse voorwaartsen was duidelijk slecht afgesteld: gevaarloos ver dwenen de ballen vele meters naast de palen het hekwerk in. De aanvalslinie van trainer Arie Lagendijk schiep zich nog wel enige kansen, zonder echter verandering in de beginstand te kunnen brengen. Lisser Boys-doelman Nico Groeneweg grijpt succesvol in. Frits Hoekstra van Ter Leede ziet zich de bal ontfutseld. Sassenheim In een voor het publiek bijzonder aantrekkelijke wedstrijd won Lisser Boys za terdag met 1—2 van het thuis- spelende Ter Leede. De Lisse- naren beslisten de streekderby drie minuten na rust vla een doelpunt van Gerard Nijkamp. Jan van Slooten, met Nijkamp uitblinker, verlengde de voorzet van Ben Barten, van waaruit Nijkamp vernietigend hard In schoot. Een zwaarbevochten overwinning, die, gezien het overwicht in de tweede helft, verdiend naar de bezoekers toeging. Lisser Boys won twee belangrijke punten maar even als voor Ter Leede blijft degra- De eerste speelhelft een gelijkopgaande strijd met wisselende doelkansen. Nico Groeneweg. de Lisser doelverde- diger, redde goed, toen Michiel Krop en Frits Hoekstra in de eerste vijf minuten van afstand schoten. Wim van Harskamp, de andere keeper, kwam goed weg in de beginfase. Na acht minu ten verscheen Gerard Nijkamp alleen voor hem, maar knalde „net over". Met nog twee minuten te gaan speelde aanvoerder Nico van der Fange van Ter Leede te zacht terug op zijn doelman. De gevaarlijke Lisserspits Nijkamp onderschepte de bal en depo neerde deze knap voor de voe ten van Jan van Slooten. De aanvaller maakte geen fout en plaatste het leer subtiel in het doel: 01. Dat de Sassenheimers niet erg terneergeslagen waren, bleek uit de eerstvolgende aanval. Piet van der Heyden schoof in een warboel voor het doel van Groe neweg de bal naar Hoekstra. Hard en zuiver schoot hij tussen vele verdedigers door de bal langs de kansloze doelman. Nog eenmaal was weer Nijkamp in die eerste helft aan de andere kant dicht bij een treffer met zijn schot vanaf twintig meter. Van Harskamp plukte de bal fraai uit de rechterbovenhoek, waarna de goedleidende arbiter Siera affloot voor de rust. Direct na de thee bleek vooral Lisser Boys snode plannen te hebben. Een fors offensief werd ingezet, dat al na drie minuten resulteerde in de mooie goal van Nijkamp, die daarmee de stand op 1—2 bracht. Dat de Boys uiteindelijk terecht zouden zegevieren bewezen zij zelf door zich vele scoringsmogelijkheden te scheppen. Ter Leede kwam nog in de buurt van het doel van Groeneweg via Benno Kooy voor Johnny Jansen ingeval len Hoekstra en Jan Schoen, maar kon niet afronden. Het slotoffensief van Ter Leede bood Lisser Boys nog de mees te kansen. De mooiste kans was voor René Griffioen, toen van Harskamp ver uit zijn doel was om de aanval te steunen. Vanaf veertig meter schoot Griffioen de bal net naast het verlaten houtwerk. Ouderkerk aan de IJssel To taal onzichtbaar waren ze; Gé Perfors en Henk van der Zwan in de wedstrijd tussen koploper Rijnsburgse Boys en Spirit, de butant in de tweede klasse. Toch zou dit duo een keer uit de anonimiteit treden en deze ontmoeting, bij een 1—1 stand in de tweede helft, met een tweetal schitterende doelpunten beslissen. Eerst was het Per- fors die twee tegenstanders omspeelde en de bal uitge kookt over een tevergeefs uit vallende doelman Gerrit Visser in het doel wipte. Nog geen vijf minuten later zette Van der Zwan RBB op veilige afstand. Anne Ouwersloot nam een vrije trap, tikte de bal opzij naar de Rijnsburgse spits die de opge stelde muur en Visser verbou wereerd achterliet na zijn formi dabele kogel in de rechterbo venhoek. Een periode van vijf minuten waarin veel te beleven viel. De eerste helft begon ook met zo'n spectaculaire fase. Na precies zestig seconden spelend stond Rijnsburgse Boys al op achter stand. Gerrit van der Heul pro duceerde de voorzet waaruit Siem Trouwborst de bal achter doelman Cees Star prikte. Heel even maar stond die stand op het scorebord. Gerrit Ouwersloot stuurde rechtsbuiten Henk Mer- bis weg. Merbis gaf de bal laag voor bij de eerste paal. Doel man Visser, ongeveer een meter voor de doellijn geposteerd, liet zich vallen om de bal eenvoudig aan de borst te klemmen. Zijn opzet slaagde gedeeltelijk. Vis ser raakte de bal wel. En dat contact met het leer was net voldoende voor een treffer in ei gen doel: 1—1 na amper vier minuten voetbal. Een belofte voor een sensatio nele partij. Maar niets van dat alles. Rijnsburgse Boys, als ko ploper gedwongen het spel te maken, zat volledig vast. Cor Vreugdenhil die wegens zijn goede prestatie vorige week in het duel met Jodan Boys, zater dag wederom als spelbepalende middenvelder opereerde, was dit keer niet in staat de aanvalslinie van bruikbare passes te voor zien. In de tweede helft zou Ruud van der Voort hem ver vangen. maar ook zijn optreden was weinig bevredigend. In ver dedigend opzicht had de lijst aanvoerder weinig problemen. Afgezien van die ene tegentref fer functioneerde de achterhoe de goed. Leo van Delft belastte zich met de bewaking van Jan de Vrij, Spirits' gevaarlijkste aanvaller en bezorgde De Vrij aldus een hoogst onplezierige middag. Mandekking op correc te wijze, dat wel. Een reden voor die povere ver toning was voor een gedeelte het veel te kleine en erg slechte veld. Echt snelle combinaties waren vrijwel onmogelijk. Maar door die twee momenten van Perfors en Van der Zwan zou Rijnsburgse Boys de belangrijke overwinning toch voor zich op eisen. Spelers die een hele wed strijd hopeloos kunnen schutte ren en dan gewoon doen wat er van ze wordt verwacht, doeltref fend afmaken. En zoiets kan doorslaggevend zijn in de strijd om het kampioenschap. Kees van Herpen (Van onze sportredactie) LEIDEN Rijnsburgse Boys blijft aan de leiding in de tweede klasse via een 3—1 zege op Spirit Katwijk deed tweemaal een achterstand teniet en finishte tegen Bolnes met 22. Lisser Boys bleef Ter Leede met 2— 1 de baas. ARC heeft het niet gered. DOTO bleek sterker en de 32 winst was goed voor de titel. Koudekerk was veel sterker dan Rozenburg: 41. Sizo moest zijn meerdere erkennen in EVC: 1—2. Randstad Sport bleef in de derby tegen en bij De Sleutels met 1—0 aan de positie ve kant van de score. SVOW boekte zijn eerste overwinning. Loosduinen werd met 32 geklopt. SC Lisse versloeg SEV met 2—1 en Hazerswoud- se Boys sloot het sei zoen af met een 21 nederlaag bij DSVP. Katwijk had zich hersteld van het debacle tegen Ter Leede en voetbalde positief. Bolnes was gekomen met de bedoeling om in ieder geval één punt weg te slepen en startte behoudend. Wel moest de Katwijkse verdedi ging attent zijn op uitvallen van de bezoekers, maar hield het achter goed dicht. Na rust (0— 0) legde de ploeg van trainer Frans van der Zeeuw wat meer ziel in het spel. Het eerste doel punt viel echter toch aan de verkeerde kant. Laatste man Wim Houtakker werd uitge speeld, waarna Bolnes 1—0 liet aantekenen. Twee minuten later was het al weer gelijk. Op aan geven van Huib Schaap trok in valler Guido van der Bent de stand recht. Katwijk werd ster ker, Jaap Schaap trof de paal. Opnieuw evenwel raakte Katwijk achter. Een uitbraak van Bolnes na een lange haal betekende 12. De thuisploeg ging er als nog flink tegenaan en had suc ces. Uit een hoekschop van Huib Schaap scoorde Wim Guyt- 1. Stef Groeneweg en de beide Guyten hadden nog mogelijkhe den om hun elftal op winst te zetten, doch misten: 2—2. De droom is over. ARC leed bij DOTO een 3—2 nederlaag, waardoor laatstgenoemde club het kampioenschap verdiend veroverde. DOTO liet ondubbel zinnig zien, waar het in het duel met de Alphenaren op uit was. De koploper domineerde en drukte ARC in de verdedi ging. Ondanks legio scoring smogelijkheden bleef het in de eerste helft bij èén treffer. Na de thee ging ARC er iets stevi ger tegen aan. Dit leverde na een kwartier de gelijkmaker op via een effectvol schot van Jan Leunk. DOTO liet het echter niet verder komen en bouwde een 31 voorsprong op. Vlak voor tijd bracht Wim de Jong ARC met een kopbal dichterbij, maar meer zat er niet in. Koudekerk dicteerde negentig minuten lang het spel en be- reikte een 41 overwinning Platteel zorgde voor 1O.f" na Rozenburg uit schop gelijk maakte. In de rondgang werd het I verschil pas goed in treffefe gedrukt. Van afstand Fred Wagenaar uit een schop direct raak. Piet Ho prikt de bal in het doel, Jan Platteel tegen de ond EN van de lat had geschoten ig Deemoed bepaalde de einiieef op 41 door een solo vai e ii middenlijn met een treffer de ronden. >n SIZO geloofde het tege |_v hooggeplaatste EVC wel e^fg met 2—1 de boot in. Voqentl bracht Theo Nibbering EV trijd de leiding. Vallend kopte tge. Springer zijn ploeg in de blijv de helft naar 2—0. De ite kers vonden het zo wel g id t en de wedstrijd bloedde Vlak voor het einde reddt Faber met een kopbal voor SIZO. De strijd tussen de oude De Sleutels en Randstad 9 is door de Voorschotenare 1—0 in hun voordeel I Sleutels begon sterk. Al eerste minuut knalde Fr» uit een vrije trap tegen derkant van de lat. De bi terde echter weer het vt Aan de andere kant wa f| kansen voor Gert Teske ePjJ Keijzer. Een kwartier na n het beslissende doelpua, een vrije trap was de ar verdediging sterk opgedr Randstad sport profiteer! :N - een snelle uitval. Gert vaiveel nen speelde de bal doo rijdi Paul Politiek, die raak schoo eroi SC Lisse speelde bij SE >ugc slechte wedstrijd, wel weir. Li 2—0 gewonnen. Frans viioeii Laan en Peter Slobbe last hiervoor verantwoordelijk, iren scoorde éénmaal op een doo van de ander. SEV breid per, veel om het de Lisser d va en invaller doelman Gerara vii moeilijk te maken. In de todê periode gebeurde er b var een schot van Wim Die's f de paal niets. Hazerswoudse Boys slaa 2 niet in titelpretendent DSItiat punt afhandig te maken leer van Aalst gaf de Boys m ichc de leiding. Een sterker, 1-5 niet imponerend DSVP u voor rust op gelijke hoojie E besliste de partije vlak vfl zatt einde in zijn voordeel: 2-|poi was De Boys niet geluk 5n trainer Ruud Bos bij 2 oorc scheid een zege te bewe ans gen. Bos zoekt het dich n v huis. Sportlust uit w t v« wordt na HazerswoudseEli zijn tweede vereniging. luipi Het reeds gedegradeerde in is niet bij de pakken gaai ania zitten. Tegen het bezo dat Loosduinen werd de e w overwinning van het s 7-0 een feit. Loosduinen nai Ria voorsprong. Hans van Klinl bracht 'SVOW op gelijke I kwó Arie van der Linden zorgi liss 2—1. Na de gelijkmaker Ide bezoekers kopte de opge het laatste man Ed Maas zijn tosti naar de eerste zege: 3—2. ivoe LEIDSE COURANT MAANDAG 14 ME11979 PAGIli

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16