mededelingen gemeentebestuur leiden m 14tim 18 mei 79 TROUWRIJDEN ANTIEKE==pentl^y vakaturelijn 071-130636 ff Huursubsidie formulieren zijn er nog niet Let goed op bij het kopen van een woning Bezettingsnormen van koopwoningen aangepast VRIJE BEZICHTIGING Rijndijk 258 ad sanctos Adverteer meer LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 ME11979 PAGINA 6 Tot onze grote droefheid overleed heden na een geduldig gedragen lijden, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder, behuwdmoeder, dochter, zuster, behuwdzuster, tante en oma THEODORA VAN DIEST in de leeftijd van 60 jaar. Voorschoten: A. J. van der Waard Neuss (W.-Duitsland): E Laconetti-Schmitz A Laconetti K. H. Schmitz B. Schmitz-Schiller B. Schmitz en Renate en kleinkinderen G. van Diest Reeuwijk: M. G. Linderhof-van der Waard J. A. M. Linderhof Voorschoten: G. N. van der Waard E. J. M. van der Waard- van Bemmelen Amstelveen: M. T. Meyer-van der Waard J. A. Meyer Voorschoten: A. J. Wissink-van der Waard J. B. Wissink Voorschoten P. J. J. van der Waard S. D van der Waard-Bodde en kleinkinderen Voorschoten, 9 mei 1979 Burg de Kernpenaerstraat 31. De plechtig gezongen H. Mis van Requiem zal opge dragen worden in de Moeder Godskerk te Voor schoten, maandag 14 mei 1979 om 19.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de H. Mis. De teraardebestelling vindt plaats dinsdag 15 meu 1979 in Neüss. West-Duitsland. LEO moesten verliezen, mochten wij door uw medeleven veel steun en kracht ontvangen. Wij danken u voor de troost die wij daardoor heb ben ondervonden. L. M. de Rijk M.l. de Rijk-Bader De belangstelling tijdens de ziekte en het medele ven na het overlijden van mijn dierbare man NICOLAAS TURK was voor mij een grote steun. Hiervoor betuig ik mijn oprechte dank. C. VAN BERGE HENEGOUWEN Bereikbaar aleen met bus 40-15 Tel. (071)-892777 (071 >-892777 G££/y F/UAAL Vronkenlaan 23, Leiderdorp. en jubileumritten in Leiden en omstreken heeft ons bedrijf de grootste collectie bruids-coupé's o.a. moderne wit en zwarte Chry slers of ^CADILLAC met open kap ^ROLLS ROYCES BENTLEY ^•CITROËN DELADERRA ^LONDEN CAB-COUPÉ'S met originele Londen-taxi-cabs of moderne Chry slers als volgauto's. Kom eerst kijken, bepaal dan uw keuze in onze showroom. Wij hebben geen filia len!! Inlichtingen uitsluitend: v/h Zeemanlaan DE JONG Lammenschansweg 49 recht t.o. Petruskerk LEIDEN, tel. 071-123055 -131288 -120210 kant Lammenschansweg dag: 9.00-22.00 u. DE SHOWROOM BOOMMARKT 2-3 Is geopend: dond. (koopavond) 18.00-21.30 u., zat 13.00-17.30 Tavens London DubboldoWtor vortiuur voor publikatl* of rodam*. LubapQ Uitzend,—* Buro_J Voor alle uitzendkrachten HEEFT U IETS TE KOOP? PLAATS EEN TELEFOONTJE! Commissie vergaderingen Adviesraad voor da Laidse Woningstichting Maandag 14 mei a.s. om 20.00 uur in da raadzaal van hat stadhuis. Agenda: Deelcommissie Personeelszaken Maandag 14 mei a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Brief van het raadslid dhr. van Duyn aan B en W en de gemeenteraad over indiensttreding van raadsle den als ambtenaar. Advies over verlof op 1 mei in 1980 en de daarna volgende jaren. Rapport over de gedragsregels bij het selecteren van personeel. Overzicht van de dienst-medezeggenschaps-com- Commissie voor de Beroepschriften. Maandag 14 mei a.s. om 10.30 uur in kamar 234 van het stadhuis. Agenda: Uitspraak op het beroepschrift van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren inzake weigering van een bouwvergunning voor het Plantagecom plex. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 14 mei a.s. om 20.00 uur in kamar 234 van het stadhuis. Agenda: Bijdrage Gemeente aan de opleidingsschool voor gemeentepolitie "De Boskamp". Richtlijnen en normen bij verkoop gemeentelijk woningbezit. In hoeverre telt een instantie tijdens een besloten raadsvergadering mee voor een daarna volgende openbare vergadering. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 15 mei a.s., 18.00 uur in het recreatie- gebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "En degeest" c.a., Endegeesterstraatweg 5 te Oegst- geest. Agenda: Nabespreking van het bezoek aan de polikliniek en de dagkliniek. Discussie over "patiëntenzorg" in verhouding tot andere problemen van het psychiatrisch zieken huis. Krediet voor riolering dienstwoningen. Eventuele toekomstige agendapunten. Planning data volgende vergaderingen. Commissie voor Onderwijs, Sport enz. Donderdag 17 mei a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Mutaties onderwijzend personeel lager- en voort gezet onderwijs. Voorlopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in art. 55 ter van de L.O.-wet 1920 over 1977 en van de bedragen over het vijfjarig tijdvak 1973/77 m.b.t. het openbaar g.l.o. Voorlopige vaststelling van de exploitatiekosten voor het openbaar k.o. over 1977. Verzoeken schoolbesturen om medewerking. Verkeersproject Petrus lagere school en Jacmta kleuterschool. Schoolzwemmen. Jaarverslag Schoolsportcommissie. Vuistregels Sociaal Cultureel Werk. Kinderdagverblijven. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil wet9n over de te behan delen agendapunten kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen De nieuwe formulieren voor het aanvragen van indi viduele huursubsidie voor het jaar 1979 1980 zijn er nog niet. Degenen die al huursubsidie ontvangen, hebben in middels al van het Ministerie een exemplaar van het formulier in de brievenbus gekregen. De gemeente zelf hoopt de formulieren eind deze maand In voorraad te hebben. Wanneer aanvragen? Zoals bekend loopt het tijdvak waarover men huur subsidie aan kan vragen vanaf 1 juli a.s. tot 1 juli vol gend jaar (1980). De formulieren worden ingeleverd, binnen 3 maanden na verhuizing. Heeft er geen verhuizing plaatsgevonden, dan hebt u tot 1 oktober a.s. nog de tijd, maar het beste is deze zo snel mogelijk in te leveren om lange wachttijden te voorkomen. Problemen met het invullen? Mocht u problemen hebben bij het invullen van het huursubsidie-formulier, dan kunt u elke werkdag in de ochtenduren van 9.00 tot 12.00 uur terecht in het "Stadsbouwhuis", Langegracht 72. Daar op de 1e etage, bij de balie van kamer 102 vindt u ambtenaren die u helpen bij het invullen van dat formulier. Het formulier kunt u tevens daar laten, zodat deze zo snel mogelijk naar het ministerie van Volkshuisves ting wordt gezonden. Huurmatiging wat is dat? U hebt ook nog de mogelijkheid om het formulier bij uw woningbouwvereniging af te geven of in te laten vullen. Voor het invullen moet u dan wel even een afspraakje maken. Wanneer u te horen krijgt dat u in aanmerking komt, dan wordt direkt na de eerst volgende maand het te berekenen huursubsidiebedrag in mindering met uw huur gebracht. Met andere woorden, u gaat netto minder huur betalen (z.g. huurmatiging). Het gebeurt de laatste jaren regelmatig dat mensen een woning kopen en dan achteraf tot de ontdekking komen dat de woning in een door de gemeente aan gewezen stadsvernieuwingsgebied ligt. In een stadsvernieuwingsgebied is de kans namelijk groot dat men te maken krijgt met een woning die: van slechte kwaliteit is opgenomen is in de gemeentelijke plannen en ge sloopt moet worden zo slecht is dat gemeentelijke aanschrijvingen vol gen met als gevolg vaak kostbare voorzieningen (te moeten treffen) aan de woning Nu is het kopen van een huis natuurlijk in de eerste plaats een zaak van de koper en verkoper zelf en niet van de gemeente. Maar wel kunnen toekomstige kopers iets doen om een eventuele miskoop te voorkomen. Zo verdient het altijd aanbeveling om vóór de aan koop van een pand eerst bij de gemeente te informe ren naar eventuele plannen voor het gebied waar de woning ligt. Het zou te veel worden alle gebieden op te som men waar plannen voor bestaan of in voorberei ding zijn. Wilt u daarover informatie hebben, dan kunt u het beste even binnen lopen bij het informatie centrum van het buro voorlichting, links in de hal van het stadhuis. Daar kan men u vertellen wat zoal de plannen zijn. Desgewenst wordt u verwezen naar een ambtenaar, die zich bezig houdt met een bepaalde wijk of buurt. Natuurlijk kunt u ook terecht in het stadsbouwhuis. Langegracht 72, telefoon 769241 De afdeling Stadsontwikkeling, Verkeer en Grondza ken die daar te vinden is, kan u eveneens informeren. Woonvergunning nodig? Vergeet vooral niet bij eventuele koop van een wo ning, dat wanneer er sprake is van een "kale" koop prijs die onder de f 270.000,— ligt, altijd een woon vergunning nodig is. Zo'n woonvergunning wordt al leen afgegeven aan mensen die economisch gebon den zijn aan Leiden of die langdurig ingezetene zijn. Hoe dat precies in elkaar zit, kunt u lezen in één van de informatie-bulletins "OVER WONEN IN LEIDEN". Deze worden gratis verstrekt aan de Informatie-balie, links in de hal van het stadhuis, maar ook bij het Bu reau Huisvesting, Langegracht 74. Door deze verhoging komt nu een groter aantal koop woningen onder de woonruimtewet te vallen dan voorheen. Om langdurige leegstand van deze categorie wonin gen tussen de f 200.000,— en f 270.000,— (kale koopprijs) te voorkomen hebben Burgemeester en Wethouders besloten de bezettingsnormen voor koopwoningen onder de f 270.000, (kale koopprijs) aan te passen. Deze bezettingsnormen zien er thans als volgt uit: Bezettingsnormen voor woningen be neden de f 200.000, (kale koopprijs) woninggrootte minimale bezetting aantal kamers 1 alleenstaande 18 jaar en ouder 2 alleenstaande 21 jaar en ouder 3 idem 4 twee persoonshuishouden 5 echtpaar met 1 kind 6 en meer echtpaar met twee kinderen Bezettingsnormen voor woningen tus sen de f 200.000.— en 7 270.000,- (kale koopprijs) woninggrootte minimale bezetting aantal kamers 1 alleenstaande 18 jaar en ouder 2 alleenstaande 18 jaar en ouder 3 alleenstaande 18 jaar en ouder 4 alleenstaande 30 jaar en ouder 5 twee-persoonshuishoudens mits tenminste twee jaar samenwo nend op hetzelfde adres of een zelfstandige huurwoning van minder dan f 540,— (kaal) per maand achterlatend of echtpaar 6 en meer echtpaar zonder kind mits een zelfstandige huurwoning van minder dan f 540,— (kaal) per maand in Leiden achterlatend of echtpaar met 1 kind Bepaling van het aantal kamers Voor alle koopwoningen geldt, dat wanneer er geen bad of douche in het huis is, de kleinst aanwezige ka mer niet meetelt. Geen woonvergunning!!! Aan niemand zal een woonvergunning worden afge geven voor twee woningen of toestemming voor het samenvoegen van twee woningen (verhelen), tenzij naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders en de huisvestingscommissie, de doelmatige woon ruimteverdeling hiermee is gebaat. Meer informatie? Wie meer wil weten over bovengenoemd onderwerp, kan daarvoor het beste bellen met het gemeentelijk Bureau Huisvesting, telefoon 123845. Noodbrug Waag-Mare Sinds kort kunt U gebruik maken van de noodbrug voor voetgangers en fietsers tussen het Waaghoofd en de Stille Mare. De riolering en vernieuwing van walmuren van de Marktenroute is nu gevorderd tot de Visbrug (bij V.&D.). Hierdoor zal gedurende enkele weken de zeer drukke doorgang bij de Visbrug sterk versmald zijn. De veiligheid van het voetgangers- en fietsverkeer dreigt hierdoor in de knel te komen. Daarom heeft de gemeente tot de aanleg van de houten noodbrug moeten besluiten. Speciaal ten behoeve van het win kelend publiek blijft zo een snelle en veilige loopver binding tussen Breestraat en Haarlemmerstraat voor handen. Naar verwachting zal de noodbrug ongeveer vijf we ken blijven liggen. Daarna is de toegang tot de brug bij de Waag door de rioleringswerkzaamheden ge blokkeerd en kan de Visbrug weer volledig gebruikt worden. U kent wellicht de plannen voor een vaste brugver- binding op dezelfde plaats. Een schets hiervoor van de hand van Ir. H. Latta heeft vorig jaar in de krant gestaan. De beslissing over de eventuele aanleg daar van moet echter nog genomen worden; de meningen hierover lopen nog sterk uiteen. Misschien kan de er varing met het noodbruggetje ook iet3 aan die me ningsvorming bijdragen. Tervisielegging plan betreffen de de bouw van een gezinsver vangend tehuis "Ankerplaats" aan de Oude Singel 236 en 238. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 14 mei 1979 voor een ieder gedurende twee weken in kamer 102 van het gebouw Lange gracht 72 ter inzage ligt het plan voor de bouw van een nieuw gezinsvervangend tehuis genaamd "An kerplaats" aan de Oude Singel 236 en 238. Deze ter visielegging vindt plaats in verband met de toepas sing van de artikelen 42a en 48a van de Bouwveror dening. Tijdens deze periode kunnen schriftelijke be zwaren tegen het bouwplan worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. Onteigeningsplan Ververstraat Met ingang van 16 mei 1979 ligt gedurende één maand ter gemeentesecretarie (gebouw Langegracht 72, kamer 214) voor een ieder ter inzage het onteige ningsplan Ververstraat. Het plan is bedoeld om de onteigening mogelijk te maken van gronden ten be hoeve van de bouw van bergingen achter de gereno veerde woningen aan de Ververstraat 39 t/m 59. De onteigening vindt plaats in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting, namelijk ten behoeve van de uitvoering van een bouwplan in het belang van de volkshuisvesting. De onteigening geschiedt ten name van de gemeente Leiden. Belanghebbenden kunnen uiterlijk veertien dagen na verloop van de termijn van terinzagelegging schrifte lijk bezwaren indienen tegen het plan bij de Gemeen teraad. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 1 en 3 maandag 14 n wijk 2 en 8 woensdag 16 ri wijk 5 en 7 donderdag 17 n wijk 4 en 6 vrijdag 18 n (bij de Haagsche Schouw) zaterdag a.s. van 16.00 tot 18.00 uur. Rustiek gelegen huisje aan de Rijn, geheel verbouwd met nieuwe semi-open keuken. Op 1e verdieping 2 slaapkamers en nieuwe badkamer met 2e toilet. 23 meter diepe tuin met aanleg steiger en roeiboot aan open vaarwater naar Kaag en Brasem. Vraagprijs 245.000.- Op 8 mei 1979 is het kantoor van NOTARIS MR. J. SCHIJFFELEN verplaatst van Zoeterwoudsesingel 64 naar BURGGRAVENLAAN 1 2313 HM LEIDEN (NABIJ DE HOGE RIJNDIJK) TELEFOON 12.00.41/12.06.14 Het kantoor is bereikbaar met de buslijnen 40,42,64 en 65 ter plaatse is voldoende parkeergelegenheid. begrafenissen crematies kantoor en aula lange mare 69 leiden 071-126618

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6