Woningbouwplan voor LBF -terrein slecht ontvangen .Buurtcomitê rjerzet "zich tegen ilooppl annen roenoord Sa poggenpohl .Lr rX kopieën? ü\og steeds ongeregeldheden bijt Breehuys is iiamai Duizend handtekeningen voor skate boardhaan Speelplaatsenplan voor Slaaghbuurt Keukens van klasse. LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 ME11979 PAGINA 3 Komfort, kwaliteit en door lacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl P'h3 puken. Met veel praktische >opsa" Nufjes. Met vele verborgen :eiten. Kom eens langs, zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt I) In g» jlv Gebr Rolff s Handelmi) >eelfih X X IIDEN Buurtcomitê Groenoord is het niet eens met het sorstel van B. en W. aan de gemeenteraad om in het kader het verbeteringsplan voor de wijk 16 woningen te slopen. woningen die verdeeld in de wijk liggen, zouden gesloopt oeten worden voor het creëren van een fietsroute, tuinen en irkeervoorzieningen. De buurt vindt deze beslissing niet juist, mdat men aan de voorgestelde voorzieningen geen behoefte n omdat het voorstel aan de raad buiten het overleg et de buurt om is ingediend. Anl« P laiiom pm fi 2 ólgens het buurtcomitê zou gemeente al lang voordat voorbereidende besprekin- het verbeteringsplan :t de bewoners werden ge- vre, Injürt van plan zijn geweest 11 de huizen te slopen. Melflh nden het een gemene streek n de gemeente dat zij tij- ms het overleg met ons een roefballonnetje oplieten en leden voorkomen alsof het om de woningen te slo- ptfpas op dat moment was aflaan. Toen de buurt de jneente duidelijk maakte men het niet eens was de voorgestelde sloop hebben de ambtenaren van het stadhuis net gedaan alsof doof waren en B. en W. lol slopen ïbtenaren hebben gewoon en uitspraak aan B. en W. illen ontlokken", aldus het eidse Groenoord. atlona f buurt mist eveneens het 1.12.* 'gument van de gemeente bedoelde panden zouden zijn. Volgens asan, en gaat het om een hoeveel- 'riagt eid woningen die alle in re- tot goede staat verke- L De sloop is bedoeld om n fietsroute aan te leggen een verbinding tussen Dorderkwartier en Groe- »rd met het station tot bam t^Uind dient te brengen. De "'oners evenwel vrezen dat dergelijke route door romfietsers gebruikt zal wor- in, wat een gevaar kan ople gen voor spelende kinderen de wijk. De fietsroute, die irigens niet in het verkeers- latieplan van de gemeen- ïs opgenomen, zou kris- as door Groenoord komen lopen en de verkeerssitua- en 2 f aldaar er alleen maar lidelijker op maken, j f voorgenomen sloop van een aantal panden aan de Hansenstraat en Leeuwen hoekstraat ten behoeve van tuinaanleg in de Raamstraat en Pasteurstraat bevalt de be woners evenmin. De bewoners van laatstgenoemde straten hebben namelijk in de afgelo pen jaren tegen de wand van de te slopen huizen voorzie ningen aangelegd waar zich in de meeste gevallen toiletten of douches bevinden. Deze ruimten dienen te worden verwijderd als men met een tuin, die men overigens van de gemeente moet*-kopen of huren, akkoord zou gaan. „Wat je met zorg gerenoveerd hebt zou je dan om die tuin weer moeten slopen. Dat is natuurlijk de grootste kolder", aldus een bewoner van de Raamstraat. 'n koopio nietwaar f -Tbrgmfriij-Th^uiiriir cTVIAASDAM Wmk/LnUrvm de Koprrrrmlen Mertnwijk - tei 071-146731 |IDEN Omwonenden van jeugdcentrunm ,,'t Breehuys" ,n de Breestraat hebben andermaal hun beklag bij het Leid- gemeentebestuur gedaan over de overlast die zij ondervin dt van dit centrum. Volgens de omwonenden gaat het om ooekers aan het centrum. Volgens de leiding van ,,'t Bree- ijrs." zijn het vooral jongeren aan wie de toegang tot het intrum wordt ontzegd, die voor de ongeregeldheden zorgen. Ie leiding van ,,'t Breehuys" heeft twee maanden geleden de iwonenden toegezegd dat vooral op de zaterdagavond het jzicht zal worden verscherpt op de Breestraat rond sluitings- |d. Desalniettemin sneuvelden de laatste maand enkele ruiten, i hun brieven aan de gemeenteraad stellen de omwonenden at zij weinig vertrouwen hebben in de toezeggingen van de 5ÏÏÏ hit® staf van het jeugdcentrum. Bovendien neemt de overlast ver oorzaakt door het her en der „parkeren" van fietsen hand over hand toe, volgens de bewoners. Aangezien zij alleen op zaterdagavond ernstige overlast ondervinden, hebben de bewo ners het gemeentebestuur verzocht de zaterdagavondactivitei ten te doen staken. Tijdens een extra-vergadering van de raadscommissie voor politionele aangelegenheden, maandag 14 mei. zullen de klachten van de bewoners worden besproken. Bovendien komt dan een brief van een bewoner van de Lan- gebrug over de muziekoverlast die een bar-dancing in de Wol- steeg zou veroorzaken aan de orde. De bewoner maakt het Leids gemeentebestuur erop attent dat de bar-dancing zonder een muziekvergunning en een ontheffing van het sluitingsuur te hebben, al op volle toeren draait Overigens vraagt de bewoners zich af of er wel vergunningen aan de bar-dancing moeten worden verleend. Daarom heeft hij tevens een bezwaarschrift ingediend tegen het verlenen van een muziekvergunning en een ontheffing van het sluitingsuur voor het geval het gemeentebestuur hiertoe zou overgaan. Hij verwacht veel hinder van de bar-dancing in de toekomst. In dit verband wijst hij op het structuurplan voor de binnenstad waarin wordt gesteld dat ernaar moet worden gestreefd de woonfunctie in de binnenstad te herstellen. Toename van hore ca-vestigingen wordt in het structuurplan als ongewenst aange merkt. SchoolkorfbaJ De gemeentelijke schoolsportcommissie houdt zaterdag 19 mei weer schoolsportwedstrijden. Dit maal zullen leerlingen van de lagere scholen en van het voortgezet onderwijs eikaars krachten meten op het korfbalveld. De wedstrijden, die om half negen beginnen, worden ge houden op het sportveldencomplex „Roomburg" aan de Van Vollenhovenkade. LEIDEN Het is zeer de vraag of de projectontwikkelingsmaatschappij Ka vel b.v. haar woningbouwplan voor het terrein van de voormalige Leidse Brood Fabrieken (tussen Rijnsburger- singel, Lammermarkt en Nieuwe Mare) kan uitvoeren. De leden van de raads commissie voor ruimtelijke ordening waren gisteravond verre van enthousi ast over de opzet van het plan. Ongeveer vijf jaar geleden kocht Kavel het terrein voor een aanzienlijk bedrag. Een bouwaanvraag voor een complex van winkels met bovenwoningen werd geweigerd omdat in het plan de achter gevelrooilijnen aan de zijden van de Lammermarkt en de Nieuwe Mare wer den overschreden. Bovendien wilde het gemeentebestuur alleen woningen op het terrein gerealiseerd zien. Kavel kwam daarop met een plan voor 57 wo ningen in de premie-koopsfeer. Een voorwaarde van het gemeentebestuur om een bouwvergunning te verlenen was toen evenwel dat er een exploita tieovereenkomst gesloten zou worden. Na veel gehakketak werd deze voor waarde door Kavel aanvaard. Op grond van deze overeenkomst moet Kavel de te treffen voorzieningen op in frastructureel gebied, zoals de aanleg van rioleringen en verhardingen en de verbetering van de walmuren betalen. Voorts moet de maatschappij een be drag ten behoeve van het Fonds Boven- wijkse Voorzieningen en de kosten van stedebouwkundige arbeid dragen. Door deze kosten is het met meer mogenjK de geprojecteerde woningen in de pre miesfeer te verwezenlijken. Het nieuwe bouwplan van Kavel omvat vijftig woningen in de vrije sector. Het complex gaat 35 tweekamerwoningen, 11 driekamerwoningen en 4 vierkamer- woningen tellen. Met name tegen het feit dat Kavel in de vrije sector wil gaan bouwen kwam veel kritiek van de raadscommissieleden. Betwijfeld werd of Kavel in het bijzonder de tweeka merwoningen kwijt zou kunnen raken aan Leidse woningzoekenden. „Ik vraag me af of Kavel bereid is de prijzen te laten zakken, wanneer er geen kopers komen of dat we, zoals in de Meren- wijk, het nodige gezeur krijgen dat we ook kopers van buiten Leiden moeten toelaten", aldus de heer P. Bordewijk (PvdA). De heer Krouwel van Kavel b.v. wilde hierop nog niet ingaan. Op de vraag hoe hoog de prijzen zullen ko men te liggen gaf hij eveneens geen antwoord. Ook kwam er veel kritiek op het bouw plan zelf. Het complex is aan de zijde van de Lammermarkt vijftien meter hoog. Mevrouw M. Koning (PvdA) sprak van een „onaanvaardbare hoog te". Zij stelde dat zij haar fractie zal adviseren het plan te verwerpen. „Het is een slecht en lelijk mensenpakhuis. Ik vind dat de architect wel met een De heer L. Beijen (PPR) toonde zich te genstander van woningbouw op het ter rein. Hij zag liever een parkje gereali seerd. Stadsarchitect J. Piret stelde evenwel dat het om een te smalle grondstrook gaat om een aantrekkelijk parkje aan te leggen. Namens de omwonenden wilde me vrouw N. Meder weten of het mogelijk was een verantwoorde heimethode toe te passen. Bovendien vroeg ze of voor komen kan worden dat er een uitrit voor auto's aan de zijde van de Nieuwe Mare komt „We hebben al genoeg files voor de deur". Door de adviesraad voor de binnenstad is voorgesteld voor het bouwplan, als het wordt gerealiseerd, een parkeer- norm van 1 op 1 vast te stellen. Hierin werd hij gesteund door de heer H. Glaubitz (D'66). De heer H. Drieèsen (CDA) achtte een norm van 1 op 2 vol doende omdat de toekomstige bewoners genoeg openbare parkeergelegenheid in de buurt zullen krijgen. Overigens was de CDA-fractievoorzitter het enige raadscommissielid dat nog enkele goede woorden voor het bouwplan over had. „Het is nu eenmaal jammer dat de ge meente niet eerder het terrein heeft kunnen kopen. Met de tachtig procent rijkssubsidie had er goedkoop kunnen worden gebouwd. Nu de zaken anders liggen, wil ik niet zo zwaar tillen aan die vijftien meter hoge toren aan de zij de van de Lammermarkt. Als de La kenhal straks gaat uitbreiden, zullen we ook niet zo kieskeurig zijn", aldus de heer Driessen. De LBF-fabrieken zoals ze in 1977 nog in vól bedrijf waren. Thans zijn alle gebouwen gesloopt en is van enige bedrijvigheid niets meer te bespeuren. Collegium Musicum Het Leids studentenkoor en orkest „Collegium Musicum" geeft vrijdag 18 mei een concert in de Lutherse Kerk aan de Hooglandse Kerkgracht 26. Op het programma staan werken van Bartók, Jacobs, Haydn en Strategier. Het concert begint om kwart over acht. De toegangsprijs is vijf gulden en drie gulden vijftig. Kaarten zijn te krij gen aan de zaal. „Collegium Musicum" staat tijdens dit concert voor het eerst onder leiding van dirigent Bruno de Gréêve. Literaire Workshop Het LAK-theater houdt vrijdag 18 mei weer een literai re workshop. Monika van Paemel geeft een lezing. Zij spreekt over feministische literatuur. De lezing begint om half negen. De toegangsprijs is zes gulden en vier gulden voor CJP-houders, 65-plussers en LAK-leden. Lord's Folks Jongerengroep „The Lord's Folks" verzorgt morgen een eucharistieviering in de Antoniuskerk aan de Vijf Mei laan. Koor en combo staan onder leiding van dirigent J. van Beieren Bergen en Henegouwen. De eucharistievie ring begint om zeven uur. Jaarvergadering De Nederlandse christelijke bond van overheidspersoneel houdt maandag 14 mei een jaarvergadering in het ge bouw „De Parelvissers" aan het Bizetpad. Er worden en kele trouwe leden gehuldigd. De heer L. Balt van het hoofdbestuur spreekt over de gevolgen van Bestek '81. De vergadering begint om acht uur. Herstrating De ventweg langs de Lammenschansweg wordt volgende week herstraat. Begonnen wordt aan de kant van de Zoeterwoudseweg. In totaal neemt het werk tien weken Thomas van Aquino Het dispuut Thomas van Aquino houdt vanavond in het rijksmuseum van Volkenkunde een bijeenkomst. De se cretaris van de pauselijke bijbelcommissie, mgr. prof. dr. Albert-Louis Descams, zal praten over „Kritische vergelijking tussen de verschillende methoden van bijbe lexegese". De bijeenkomst begint om acht uur. LEIDEN Meer dan duizend handtekeningen hebben zes jeugdige „skate-boarders" opgehaald en gisteren aan wethou- J der D. J. Tesselaar overhandigd. Begeleid door Cor Focke, als maatschappelijk werker verbonden aan het buurthuis „De i Tamboerijn", pleitten de jongens voor de aanleg van een ska- te-boardbaan ten behoeve van de jeugd in Leiden Zuid-West. Sinds 5 mei hebben de fanatieke „plankschaatsers" de club j „De Rangers" opgericht en de club telt nu ongeveer veertig le den. Een goede mogelijkheid tot skaten hebben de jongens niet. Momenteel beoefenen zij hun sport op een basketbalter rein. waar zij van een zandheuvel afrijden, die met planken bedekt is. In de buurt van „De Tamboerijn" liggen veel gras veldjes, die alleen van nut zijn voor de honden, die daar ge rieflijk hun behoefte kunnen doen. Een van de grasveldjes zou volgens „De Rangers" uitermate goed tot skate-boardbaan om getoverd kunnen worden. Het veld kan tevens voor andere sportbeoefening worden gebruikt. Wethouder Tesselaar vreest, dat het skate-boarden een mode verschijnsel is en dat over enige tijd de aangebrachte banen nauwelijks meer gebruikt worden. Dat beeld is momenteel ook in Engeland te zien. Wel is het al praktisch zeker, dat in de Ton Menkenhal een aantal apparaten wordt geplaatst, waar de skate-boarders zich op kunnen uitleven. Of er ook in Zuid- West een skate-boardvoorziening komt. valt te betwijfelen. LEIDEN Het Slaaghbuurt- overleg heeft een speel voor zieningenplan ontworpen en dit aan wethouder D. J. Tes selaar aangeboden. Momen teel is er alleen een grote speelplaats voor de gehele buurt. Volgens de bewoners van de buurt kan de speel tuin bij lange na niet aan de behoefte beantwoorden en wordt de speelplaats erg slecht onderhouden. Ieder grasveldje in de buurt ligt vol met uitwerpselen van honden en katten, ook de zandbak is daar goed van voorzien. Hij ligt bovendien bezaaid met glasscherven. Om de overbelasting van de speeltuin op te vangen en om de hele situatie voor de kin deren beter te maken, hebben de Slaaghbuurtbewoners een nieuw speeltuinplan opgesteld. In het wijkcentrum is al een tentoonstelling gehouden. Door middel van een maquet te werd het plan voorgesteld, met de bedoeling, dat de buurtbewoners er nog kritiek op konden leveren. Het voor gestelde plan is zo samenge- Wethouder Tesselaar (midden) en Cor Focke met enkele enthousiaste skate-board beoefenaars. steld, dat de kinderen voor zij gaan spelen niet eerst over hoeven te steken. De Slaagh buurtbewoners willen dat er zowel speelplaatsen voor klei ne als voor de iets grotere kinderen worden gerealiseerd. In het plan wordt onder meer voorgesteld om hondentoilet ten te installeren, zodat de kinderspeelplaatsen schoon blijven. In plaats van vaste zandbakken wil het Slaagh- buurt-overleg zogenaamde „containerzandbakken" heb ben. Een voordeel van derge lijke zandbakken is, dat voor het reinigen en voorzien van nieuw zand niet veel man kracht nodig is en dat de bakken vaker verschoond kunnen worden. De bewoners willen vier zandbakken in de wijk krijgen, waarvan de to tale kosten per jaar ongeveer 1.680 gulden bedragen. Daar bij komen dan nog de kosten van vervoer, kosten van duin zand en de kosten van het verversen van het zand. De gemeente vreest, dat aan de nieuwe opgetrokken speel plaatsen door kwajongens misschien schade toegebracht wordt. Volgens grove bereke ning van het Slaaghbuurt- overleg liggen de kosten rond de 500.000 gulden. Nog voor de zomer krijgt het Slaagh- buurt-overleg te horen of het aangeboden plan wordt uitge voerd. Nu tuinmeubelen kiezen op onze permanente show, groot 500 m2. U vindt er alle bekende merken kompleet met fraaie kussens en parasols. Wacht niet tot de laatste zaterdag voor moederdag. Als u iets wilt geven, er is nu volop keuze U bent van harte welkom bi/: Tuinbouw en hobby-artikelen JAN VAN DER MEER b.v. Noordeinde 45. tel 01713-9008 Roelofarendsveen Koopavond vrijdagavond van 7 tof 9 uur.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3