Noordwijk wil hockey velden aan Lageweg Ontslag van openhartige accountant aangevochten Meerhurgkerk restaureert torenspitsen am Voor de Vrouw Lisse krijgt voorlopig geen westelijke rondweg kortweg EggeR^ Leiderdorp maakt oneigenlijk gebruik van sociale voorzieningen Nog geen toestemming G. S. voor educatief centrum Voorhout REGIO LEIOSE COURANT DONDERDAG 10 ME11979 PAGINA 5 alle luxe lederwaren reispantoffels tassen van stof, riet leer complete damesmode geschenken sjaals, sieraden ceintuurs zomerlaarzen zomerschoentjes v.a. maat 35 en goede ideeën Het hoekpand met de I kleine raampjes, THFA 1 Maarsmansteeg 2, hoek i Vismarkt, naast Miss Etam en zij-aan-zij met V D GRONINGEN (ANP) Ge deputeerde Staten van Gro ningen hebben begin dit jaar het hoofd van de provinciale accountantsdienst, G. Strij ker, ten onrechte ontslagen, omdat deze voor het leven was benoemd. Met deze redenering vocht Strijkers advocaat, mr. J. van Zaayen, gisteren voor het ambtenarengerecht in Gronin- I gen de beslissing van GS aan, de heer Strijker eervol ont slag te verlenen en op wach tgeld te zetten. De accountant werd ontslagen nadat hij tot twee maal toe in ongezouten bewoordingen kritiek had ge leverd op het college van Ge deputeerde Staten. Van twee gedeputeerden en van het hoofd bureau voorlichting had hij gezegd dat zij „linkse praters en rechtse eters" wa ren. Volgens de advocaat is door het ontslag van zijn cliënt de rechtszekerheid van de provinciale ambtenaar in het Groningse aangetast. Strijker, die een goede staat van dienst achter zich heeft, moet op zijn minst een nieu we baan bij de provincie wor den aangeboden, meende hij. Volgens de advocaat van de provincie, mr. P. Bakker, stond niet Strijkers onafhan kelijkheid of plichtsbesef ter discussie, maar de wijze waarop hij zijn taak vervulde. Het gedrag van de accountant bestempelde hij als „onbeta melijk". In een slotwoord zei de heer Strijker dat hij zijn kritiek wellicht in wat soberder be woordingen had kunnen ui ten. Maar hij voegde eraan toe:,, Als ik geen kritiek had geleverd, zou ik een voorbeel dig ambtenaar zijn geweest, maar dan wèl een die zijn plicht had verzaakt". Voorhout Wethouder J. G. Huigsloot opent zaterdagmid dag 12 mei een handvaardig heidstentoonstelling van de Volksuniversiteit Voorhout De openingstijden van de ex positie die bestaat uit werk stukken van cursisten, zijn za terdag en zondag van 14.00 tot 16.30 uur. Van maandag 14 mei tot en met woensdag 16 mei is de tentoonstelling te bezoeken van 13.30 tot 15.30 uur en 19.30 tot 21.30 uur. Voorbout Toneelvereniging „Cultuur Verheft" geeft op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei een uitvoering van de klucht „In het vrolijke weerhaantje" van de toneelschrijver F. Drost Beide voorstellingen beginnen om acht uur in het Parochiehuis aan de Voor- houtse Herenstraat Het kruis wordt vastge maakt ZOETERWOUDE - De spitsen van de drie to rens en het grote kruis van de Meerhurgkerk aan de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk zijn gis termorgen met een gro te kraanwagen naar be neden gehaald. De or namenten zuilen wor den gerestaureerd. Mocht dit niet lukken, dan zullen zij in de oorspronkelijke staat nagesmeed worden. De restauratie van de torens vormt een onderdeel van de eerste fase van het restaura tieplan voor de kerk. Deze eerste fase, waarmee 15 maart van dit jaar reeds een begin is gemaakt, omvat een vernieuwing van de dakbe dekking. Zo zal er een nieuwe goot, nieuwe koepels, een bliksemafleider enz. aange bracht worden. De kosten voor deze eerste fase bedra gen 400.000 gulden. Hiervan wordt 90 procent gesubsi dieerd door Monumentenzorg. De Meerhurgkerk staat al sinds 1974 op de monumen tenlijst. Om de overige kosten van de restauratie te kunnen dekken zijn er de afgelopen jaren vele activiteiten ontploo id in Zoeterwoude, waarvan de opbrengst geheel of ge deeltelijk ten goede komt aan deze restauratie. De vernieu wing van het dak is noodza kelijk omdat voor de kerk in zijn oude staat geen verzeke ring valt af te sluiten. Wanneer met de tweede fase wordt begonnen is niet be kend. Monumentenzorg heeft nog niet kenbaar gemaakt of er voor de uitvoering van de tweede fase geld beschikbaar wordt gesteld. De tweede fase omvat een renovatie van de muren in de kerk. Hiermee zou nog eens een bedrag zijn gemoeid van 200.000 tot 300.000 gulden. Eerste paal lijnsburgse Flora-veiling RIJNSBURG De voorzitter ?2d de Nederlande Vereni- van Bloemenveilingen, drs. G. Hogewoning zal op dinsdag 22 mei de eerste paal slaan voor de nieuwe Flora- veiling in de Rijnsburgse (amphuizerpolder. Grondwerkzaamheden voor het nieuwe veilingcomplex dat „Flora" uit de ruimtenood moet helpen, zijn op het mo ment in volle gang. )e nieuwbouw voorziet onder neer in een scheiding tussen Ie aan- en afvoer van bloe men. een gecomputeriseerd transportsysteem en een uit- \giding van de veilingcapaci- Lisse Als afsluiting van een creatief seizoen wordt op saterdag 12 mei een tentoon stelling gehouden in het Poel- aan de Lissese Ruis- soornlaan. Alle werkstukken ijn vervaardigd tijdens een ursus handvaardigheid onder eiding van Ria Hulsman. De xpositie waaronder ook verkstukken van de cursu- leidster is van 13.30 tot 16.30 mr geopend. Voorschoten Met het ver en van de rioleringen in ie Burgemeester de Kempe- saerstraat in Voorschoten wordt binnen enkele dagen begin gemaakt. Tijdens leze werkzaamheden zal de itraat in delen voor het door bande verkeer worden afge sloten. De verbinding Willem Zwijgerlaan-Pauwenstraat rordt zoveel mogelijk in stand gehouden. De bereik- aarheid van de woningen in straat zal gehandhaafd blijven. De duur van de' merkzaamheden aan de riole ring wordt geschat op onge veer 8 weken. Warmond Het koperblazer sensemble Soli Deo Gloria uit Delft geeft zondag 13 mei in Je Hervormde Kerk van War mond een klein concert. Het (eheel staat onder leiding van L Zuyderduin. Aanvang half Ine. Toegang vrij. Op het programma staan onder ande re werken van J. G. C. Störl, Gabriele, Strawinski, Pur- tell enz. Nu tuinmeubelen kiezen op onze permanente show, groot 500 m2. U vindt er alle bekende merken kompleet met fraaie kussens en parasols. Wacht niet tot de laatste zaterdag voor moederdag. Als u iets wilt geven, er is nu volop keuze. U bent van harte welkom bij: Tuinbouw en hobby-artikelen JAN VAN DER MEER b.v. Koopavond vrijdagavond van 7 tot 9 uur. RAADSLID DUBBELDAM (CDA) BESCHULDIGT: LblUEKUORP „De gemeente Leider dorp maakt een oneigenlijk gebruik van sociale voorzieningen, door WSW-krach ten werkzaamheden te laten verrichten die in het normale talenpakket thuis ho ren." Deze beschuldiging uitte het bur gerlid van de commissie onderwijs J. L. Dubbeldam (CDA) aan het adres van wethouder J. H. Verdier (CDA). Aanlei ding voor hem was het feit, dat de ge meente gebruik maakt van WSW-krach- ten voor het verrichten van schoon- maakwerkzaamheden op de openbare la gere scholen in Leiderdorp. De heer Dubbeldam vindt, dat in derge lijke gevallen de gemeente verplicht is de WSW-medewerker in dienst te nemen, in plaats van de hand op te houden bij de gemeente Leiden, die in het kader van de Wet Sociale Werkvoorziening deze krachten gratis ter beschikking stelt. De uitlating wekte, nog voordat wethou der Verdier gelegenheid had te reageren, de woede op van het raadslid G. Hewitt (PvdA), die zijn medecommissielid er van verdacht, het bijzonder onderwijs langs een omweg te willen bevoordelen. „Als de gemeente ze in dienst neemt, verhoogt dit het bedrag per leerling, waar het bij zonder onderwijs dank zij een hogere uitkering van meeprofiteert. Dat noem ik pas een oneigenlijk gebruik maken van een rijksregeling", aldus een enigszins geëmotioneerde Hewitt, die verder het recht op arbeid voor mindervaliden en de krappe financiële positie van de ge meente er bij haalde. Wethouder Verdier wees de beschuldi ging van Dubbeldam van de hand. Hij stelde dat een zinvol gebruik wordt ge maakt van een rijksregeling, al moest hij toegeven dat de gemeente er financieel van profiteert. De argumenten van Dubbeldam bleken tenslotte voor wethouder Verdier overtui gend genoeg om toe te zeggen, dat in voorkomende gevallen WSW-ers in dienst van de gemeente worden genomen. Hij bleek bereid de beleidskeuze van de ge meenteraad ten aanzien van de WSW- medewerkers in het sportpark De Bloe mend door te trekken naar de scholen. Een algemene eensgezindheid ontstond met de mededeling van Hewitt, dat hij na een onderonsje met zijn medecommis sielid Dubbeldam het geheel met diens inzichten eens was. VOORHOUT Tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Volksuniversiteit Voorhout kon voorzit ter L. M. den Hond nog geen andere mededelin gen doen over het tijd stip waarop aan de bouw van een nieuw onderkomen voor de vereniging zal worden begonnen. Voor zover bekend is er nog steeds geen offi ciële toestemming van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bin nen om de kant en kla re bouwplannen te gaan uitvoeren. Het nieuwe onderkomen zal worden gevonden in het soci aal educatief centrum dat naast de nieuwe sporthal die nu in aanbouw is, zal worden gebouwd. Daarin zal de ruimte die vooi de pottenbakkerij wordt inge richt, specifiek voor de V.U.V. worden bestemd en zullen de overige leden van het gebouw gezamenlijk met de jongeren- sociëteit Kontakt en eventueel de bejaardenbond worden ge bruikt De strenge winter heeft roet in het eten gegooid. De bouw van de sporthal heeft priori teit gekregen waarna dan, als tenminste de goedkeuring van G.S. inmiddels binnen zal zijn, met de bouw van het S.E.C. kan worden begonnen. Er zal door het bestuur weer contact worden opgenomen met de leiding van de Bis schoppelijke Nijverheidsschool om te bezien of wellicht nog langer van de gastvrijheid van de Broeders gebruik ge maakt kan worden. NOORDWIJK De raadscommissie voor sport- en jeugdzaken heeft zich na ampele discussie uitgesproken voor de situering van een hockeyveldencomplex aan de Lageweg, tegenover het sport park van S.J.C. De zaak van de hockeyvelden houdt de gemoederen reeds geruime tijd bezig. In feite is bijna het gehele Noordwijk- se veldsportgebeuren er direct bij be trokken. Wethouder Jansen ging daarop in de commissievergadering uitvoerig in. De Noordwijkse Hockeyclub telt momenteel 353 leden en brengt dit sei zoen elf senioren-, twaalf junioren- en drie pupillenteams in het veld. Thans is de NHC medegebruikster van het gemeentelijk sportpark. Daar is het reeds lange tijd dringen geblazen, want de hockeyers moeten het sportpark de len met de voetbalvereniging „Noord- wijk", dat om een vijfde veld en twee de trainingsveld verlegen zit, met de korfbalvereniging „Fluks" en met de sportvereniging MSV. Zou de hockey club een eigen „stek" krijgen, dan komt er voor de andere drie meer ruimte. De voetbalverenging SJC gaat in de vreug de delen, als tot situering van het hoc keyveldencomplex aan de Lageweg zou worden besloten, want dan kan de voet bal profiteren van de aan te leggen parkeeraccommodatie. In mei 1975 besloot de gemeenteraad ten behoeve van de NHC een sportvel dencomplex aan te leggen aan de Hoge- weg in de hoek met de Achterweg. Het bestuur van de club was echter niet ge lukkig met deze locatie. Kernpunt van de bezwaren was de afgelegen ligging en de isolatie van het overige sportge beuren in de gemeente. Daarom ver zocht het bestuur aan B. en W. om de beslissing opnieuw in overweging te ne men. Men droeg bij het verzoek een aantal alternatieven aan en daarvan bleven uiteindelijk twee lokaties over, namelijk die aan de lageweg en in het Middengebied-Noord voor nadere bestu dering. Deze studie is inmiddels verricht. Beide lokaties hebben voor- en nadelen. Zo pleit voor de situering in het Middenge bied-Noord de goede centrale ligging ten opzichte van de beide dorpen en de goede bereikbaarheid voor het open baar vervoer en ander verkeer. Een be langrijk nadeel is dat het gebied, samen met de daar geplande woningbouw, meteen en voor altijd vol zal zijn. An dere centrale voorzieningen kunnen daar in de toekomst niet meer geves tigd worden en daar is het Middenge bied juist zo geschikt voor. In het verle den zijn er wel eens plannen geweest om daar een winkelcentrum te vestigen en tegenwoordig hoort men het Midden gebied meer dan eens noemen als alter natieve plaats voor een nieuw stadskan toor. Een ander nadeel van het aanleggen van een hockeycomplex in het Midden gebied-Noord is het verloren gaan van de openheid en de extra-spreiding van LISSE De gemeente Lisse zal voorlopig niet kunnen be ginnen- aan de aanleg van een westelijke rondweg. Dit werd gisteravond tijdens de raadsvergadering bekend ge maakt. Het Provinciaal be stuur van Zuid-Holland heeft laten weten de omleiding- sweg als urgent te beschou wen. Financiële middelen zijn echter niet voor handen en andere urgente aangele genheden hebben een hogere Het Poortwachtershuis bij Oever, momenteel in uiterast bouwvallige staat prioriteit gekregen. Na 1984 zal de provincie wellicht wel kunnen toekomen aan de Lis sese rondweg. De raadsvergadering van Lis se had gisteravond een onge kend soepel verloop. Zo had de raad weinig moeite met het verstrekken van een sub sidie voor de restauratie van het Poortwachtershuisje nabij Dever. De heer Smith (CDA) sprak de hoop uit, dat dit huisje zal gaan functioneren binnen het geheel van Dever. Ook opperde hij de mogelijk heid voor de gemeente om wat gronden in de nabijheid van Dever te verwerven. In het streekplan wordt de om geving van Dever namelijk bestemd voor industrievesti ging en dat leek het Lissese raadslid niet zo'n aantrekke lijk vooruitzicht. Een parkje leek hem aardiger. Het Arbeidsbureau in Lisse kampt met ruimteproblemen. Raadslid Smith merkte dit gisteravond op en vroeg het gemeentebestuur ervoor te zorgen, dat het arbeidsbureau voor Lisse behouden blijft. De reusachtige kraan tilt het kolossale ornament van Deken Schlatmann (midden) bij net zojuist naar beneden de Meerburgkerk gehaalde kruis de sportvoorzieningen in de gemeente, dat het onderhoud minder voordelig zou maken. Vestiging van het complex aan de La geweg heeft enkele duidelijke voorde len. Zowel voor de hockeyclub als voor SJC kan een gezamenlijke oplossing voor het parkeren tot stand worden ge bracht, de lokatie is goed bereikbaar voor het openbaar vervoer en het overi ge verkeer en door de combinatie met het SJC-sportpark valt het onderhoud voordeliger uit. Daartegenover staat dat de ligging wat excentrisch is ten op zichte van de woonwijken, maar dat zelfde bezwaar geldt ook voor SJC. Verder bestaat de kans dat voor het opslagterrein van bouwmaterialen, dat in de lokatie wordt betrokken een nieu we plaats moet worden gezocht. Dat zou tot een extra complicatie kunnen leiden. In de stukken wordt ook een indicatie gegeven omtrent de kosten. Deze wor den geraamd op een bedrag dat ligt tussen de twee en tweeëneenhalf mil joen gulden. Daarbij kan de Lageweg iets voordeliger uitvallen dan de lokatie in het Middengebied. Het college van B. en W. geeft de voor keur aan situering van een sportpark voor de hockeyclub aan de lageweg. Men verwacht dat de grondverwerving daar vlotter zal verlopen dan in het Middengebied-Noord en aan de Hoge- weg, zodat het complex sneller aan rea lisering toe is.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5