VAN HUIS UIT Van de zomer loopt er een streepje door vele badpakken BINNENLAND LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 ME11979 PAGINA 16 In deze kledij Koopt men bananen op de Bahama's. Het zijn twee model len van Triumph van elastan-jersey, glanzend als een kerstbal. Let vooral Voor sportieve ambities in de zomerzon. Een dunne kiel op een dunne op de biezen, de accessoires en het kettinkje met hanger, dat het decol- short. Bijpassend de bikini. Een stelletje voor allerlei gelegenheden. Links een strapless badpak met rok in de moderne nop. Rechts een tan- letè in toom moet houden. (Schiesser) ga-set met omslagrok. (Bonneterie, Den Haag, Amsterdam) Dit is dan de Bermuda met singlettop, gedoopt „Dis co". Op allerlei manieren te combineren. Ook de volslanke vrouw kan dit model zeer goed dragen. (Warner) Satinèvoille katoen in romantisch glanzend wit. Een wijde lange rok met smock-heupverwerking. Kan ook als strapless jurk omhoog worden getrokken. Bijpas send een bikini en een shawl. Een set om alle kan ten mee uit te kunnen. (Warner) Een litteken op het buikje? Dan is hier de gedra- peerde oplossing in banlon voor een geschikt bad- Een aansluitend zwart badpak met asymmetrische pak. Elegant, slank makend. Een prachtige boven- spaghettibandjes. Aan de voorkant worden deze kant met streepgarnering. (Warner) bandjes samengehouden door een goudkleurige clip. TINY- FRANCIS Een driehoek-bikini, uitgerust met kleine veterband jes. In zwart en wit. (Schiesser) Hartje winter of het vroege voorjaar, dat zijn de jaargetijden waarin men het best nieuwe badkleding kan aanschaffen voor het belofte voor de toekomst... Van beloftes kun je vast genieten. Gaan ze niet in vervulling, dan heb je toch de voorpret binnen... Het is maar goed dat fabrikanten van badspullen zich niet storen aan vorst en snijdende wind. Stoïcijns laten zij hun machines draaien bij 6 en meer graden onder nul. Voor de komende zomer hebben ze zich beijverd om met wat nieuws op de rnarkt te komen. Weg met de bamboe- en de safariprints, dacht bijvoorbeeld Warner, die jarenlang tijgers en luipaarden op de stof liet loeren tussen hoog gras. Warner gokt nu op de (meerkleurige) streep; horizontaal, verticaal of diagonaal. Een grapje: een bikini met een witte en een gestreepte cup, in combinatie met een broekje in balkenprint Van het tere banlon zagen wij een hawaii- bikini met een hoelahoela rokje. After-beach blijft natuurlijk in, getuige een halter cocktail badpak, in combinatie met een wijde piratenbloes en een zwierrok. Het eendelige badpak wint op grote schaal terrein! Daarbij kunt u Kenmerken van de nieuwe badmode - Combinatie van badpak met groot badlaken. - Diepe decolleté's op de rug of helemaal geen rug. - Veel vetersluitingen, bandjes, accessoires als kettingen met grote hou ten ballen, schelpen, opschik, gouden en zilveren kettingen, hartjes en parels. - Enorm veel streepdessins. - Eendelig badpak overvleugelt de bikini. - Tangaslips, die opzij worden gesloten met een gestrikt vetertje, of mi- nislip. - Veel gecombineerde unikleuren, fel en uitdagend, maar zeker veel zwart, tegenover florale dessins met grote bloemen (Grannylook). - Voor-decolleté tot de navel (alleen leuk voor jongensachtige figuurt jes). - Beha's (bikini), die in- en uitschuifbare cups hebben (voor jongensach tige figuurtjes). - Uiterst dunne stoffen met een satijnen karakter. - After-swim: enkellange, prachtige strandjurken, rokken van vloeiende jersey materialen, luchtig en doorzichtig. Je zou er ook in kunnen dan- de blitz maken met een soort koptelefoon op de oren, in de vorm van schelpen, bezet met strasz. De badpakken zelf worden ook niet zuinig opgesierd. Veel touwtjes om de nek of kraaltjes. Er zijn ook boerenbontjes (zwart wit), waarbij een groot badlaken in een fiksere ruit past. Semikini of maillotkini is er voor figuren die de buik niet graag blootgeven... (badpak en bikini ineen). Daarbij kan dan ter meerdere verhulling nog een poncho pyjama worden aangeschaft van tricot- badstofvelours. Er zijn symponieën in wit, maar ook gewaagd gecombineerde kleuren voor de disco- badpaktrend. Gooi gerust de lange rok op de barkruk en poseer ietwat nonchalant, gehuld in een bermuda met kleurige blauwe kringels en een bovenstukje, dat met vetertjes aan elkaar hangt. Nieuw idee is een „rok", achterstevoren met bandjes omgeknoopt, aan de achterkant te laten opensplijten. Zo'n geval kan ook als cape om de nek worden dichtgestrikt. Fantasie genoeg dus in de nieuwe badmode, met als sleutelwoord „string", een verzamelnaam voor alles wat supersmal is. Bij Schiesser is het ook „Fiësta" op het strand. Blousons van flinterdunne stof worden in combinatie met een short na een lange stranddag over de bikini aangeschoten. Zowel Schiesser als Triumph Wala (International) propageren het rugloze eendelige badpak, ravijndiep tot in de taille uitgesneden, zodat de huid geen zon te kort komt. Voor- en achterpand worden sexy samengeknoopt (bijvoorbeeld even boven het broekje of op de schouder), zogenaamd om het model „bijeen" te houden. Daaraan ligt evenwel een geraffineerde snijtechniek van het materiaal ten grondslag. De gracieuze belijning wordt door dit geknoop eerder geaccentueerd dan aangetast Coquetteren in klassieke kleuren: turkoois, fuchsia, lichtrood, marine, bruin of uni op wit Met als nieuwtje een heren-badslip van 65 procent katoen,23 procent polyamide en 12 procent lycra, zeewater bestendig en aardig voor het figuur. De strandensembles zijn bedekt met rozen, bloembladeren, strooibloemen, maar ook met strepen of safari, voor wie aan het „wildebeest" verknocht is. Bij Triumph wordt het „dessin placé" (methode om eerst de stof te snijden en daarna te bedrukken) met zorg en liefde voortgezet. Hierdoor komen de prints veel beter uit en zitten op de juiste plaats. Heel slim is ook, bij 'exclusieve eendelige modellen, de knappe verwerking zonder zijnaad, zodat strepen rondom doorlopen en de diepste rugdecolleté's, waarmee de badmode dit jaar goed weg weet, mogelijk zijn. „Combini's" vormen toppers bij Triumph. Vrouwen en meisjes met verschillende boven- en ondermaten kunnen broekje en beha'tje apart kopen. De Triumph- ontwerpers'zijn reëel te werk gegaan. Behalve zonnige en warme dessins in stippen, ruiten, ringen en de strepen, die dit seizoen door de collecties snijden, hebben ze rekening gehouden met minder mooie dagen. Blaadjes, takjes, veertjes en millefleurs in het assortiment voor een lange, lange zomer. Een praktiscti model voor de aanstaande moeder. De bovenkant bestaat uit een overslagpandje, waaraan een licht gerimpeld minirokje. Na de geboorte van de kleine is het model nog ze.er geschikt voor na het zwemmem.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16