Pollentier zit in verkeerde ploeg PSYspaartHaarlem Grote belangstelling voor UEFA-Cupfinale 5% extra verstandig met energie móet toch haalbaar zijn: maak kieren dicht BEKER VOOR HARLEM NICOLS Liverpool voor elfde keer landskampioen VAN IMPE KANSLOOS NA VALPARTIJ —SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 ME11979 PAGINA 17 GUON Na zijn tweede ne- derlaag in de confrontatie H met Joop Zoetemelk eergiste- ren in de Ronde van Spanje, heeft de Belgische kampioen Michel Pollentier openlijk toegegeven, dat hij in de af gelopen winter voor de ver keerde ploeg heeft gekozen. De Belgische sponsor van Pollentier betaalt hem welis waar een vorstelijk jaarsala- maar de verzorging is slecht, het materiaal inferieur en zijn knechten hebben behalve de Ier Kelly totaal geen klasse. In de Vuelta is rijn ploegleider Lauwers niet eens in het bezit van reserve- fietsen. Zaterdag, na zijn val partij in Pamplona, moest er iemand in België gebeld wor- om in allerijl een andere fiets te komen brengen. Pol lentier en zijn knechten heb ben het meest van alle ploe gen bandbreuk geleden. De Belgische kampioen zei onder die omstandigheden niet optimaal te kunnen duel leren met de in topvorm zijn de Zoetemelk. Hij deelde ook mee op zoek te zijn naar een andere formatie of naar een mogelijkheid als gastrenner naar de Ronde van Frankrijk te gaan. Volgens de regels van de Internationale Wielre- nunie (UCI) is het niet moge lijk om tijdens het seizoen van ploeg te veranderen. Het begrip „gastrenner" kan wel toegepast worden, maar al leen met toestemming van de UCI. De laatste jaren is zoiets met een renner van het kali ber Pollentier niét voorgeko men. Pollentier wil dolgraag aan de Ronde van Frankrijk deelnemen om de schande van de dopingfraude van vo rig jaar uit te wissen. Sponsordirecteur Marlair toonde zich van zijn kant ver baasd over het bericht dat Pollentier als gastrenner in een andere ploeg aan de Ron de van Frankrijk wil deelne men. „Ik kan formeel zeggen, dat de Ronde van Frankrijk zal worden gereden met de huidige ploeg, inclusief Pol lentier". Valpartij verloren zaak. Gisteren in de veertiende etappe, van Torre- lavega naar Gijon over 178 kilometer, werd een valpartij hem noodlottig. Op ruim tweeëneenhalve minuut van Joop Zoetemelk, de leider in het algemeen klassement, kwam hij besmeurd over de eindstreep. Zijn laatste sprankje hoop op de eindzege was vervlogen. Een schrale troost vormde de etappezege van zijn ploegmakker, Be rnardo Lopez Alfonsel. De Spanjaard vertrok al na 35 kilometer uit het peloton en bouwde aan een voor sprong die maximaal 15.20- zou bedragen. Op dat mo ment was hij de leiderstrui tot op 33 seconden genaderd. De jacht op de eenzame vluchter brak los in de laatste vijftig kilometer, waarin twee bergen waren opgenomen. In de afdaling van de eerste „col" belemmerden mist en regen het zicht van de ren ners. Een valpartij bleef niet uit. Van de vedetten werd al leen Lucien van Impe het slachtoffer. Voor Enrique Cima, die graag in zijn geboortestad Gijon wilde winnen, was dat het sein om te demarreren. Hij kreeg gezelschap van twaalf renners, onder wie Zoetemelk, Galdos en Pollentier. Zoete melk zette zich aan de staart van de achtervolgers, waak zaam voor aanvallen van zijn concurrenten. Die bleven na genoeg geheel uit. In een fau teuil werd de rondeleider naar de streep gereden, en dat zijn krachten nauwelijks aangetast waren, bleek uit de eindsprint die hij winnend af sloot De uitslag van de 14e etappe is: 1. Alfonsel (Spa) 178 km. in 4.48.26; 2. Zoetemelk (Ned) op 5.21; 3. Cima (Spa) z.t.; 4. Loos (Bel) z.t.; 5. Beysens (Bel) z.t.; 6. Yanez (Spa) z.t.; 7. Ruperez (Spa) z.t.; 8. Galdos (Spa) z.t.; 9. Torres (Spa) z.t.; 10. Mayoz (Spa) z.t.; 11. Pollentier (Bel) z.t.; 18. Pirard (Ned) op 8.01; 40. Van Impe (Bel) z.t.; 50. Adri .van Houwelingen (Ned) 18.22; 62. Jan van Houwelin gen (Ned) z.t.: 64. Bal (Ned) z.L Het algemeen klassement luidt: 1. Zoetemelk (Ned) 71.37 42; 2. Ya nez (Spa) op 1.40; 3. Galdos (Spa) op 2.03; 4. Esparza (Spa) op 2.19; 5. Torres (Spa) op 2.42; 6. Pollen tier (Bel) op 3.07; 7. Levavasseur Koopmans bokst DEN HAAG De Europese bokskampioen in het half- zwaargewicht Rudie Koop- mans zal op maandag 28 mei de Amsterdamse Jaap Eden-hal zijn titel vrijwillig verdedigen tegen de Frans man Robert Amori. Volgens Henk Ruhling, Koop- mans' manager, zullen de contracten voor het twaalf ronden, tellende gevecht in de loop van de week worden ge- lekend. Rudie Koopmans veroverde twee maanden geleden de Eu ropese titel in rijn gevecht te gen de Italiaan Aldo Traver saro in het sportpaleis Ahoy' te Rotterdam, Sparwasser stopt OOST-BERLIJN - De beken- oud-international van Oost-Duitsland, Jürgen Spar wasser (30), stopt met voet ballen aan het eind van dit seizoen. Sparwasser, die aan een chro nische heupaandoening lijdt, zal begin juni in Maagden burg een afscheidswedstrijd spelen. Gedurende zijn carriè re speelde Sparwasser <12 in terlands voor Oost-Duitsland. Eenmaal won hij met zijn club Maagdenburg een Euro pese Beker. Dat was in mei 1974 toen AC Milan in het Feyenoord-stadion met 2-0 werd verslagen. Doelman Robbie Boersma van Haarlem liet ondanks de nederlaag van 41 PSV, een erg goede indruk achter. EINDHOVEN In zijn jacht naar één van de twee plaatsen die het volgend seizoen recht geven op deelneming aan het UEFA-cuptoernooi, heeft PSV in ei gen huis Haarlem met 4-1 nog gespaard. De ploeg van de geforceerd grappige Barry Hughes kreeg geen schijn van kans en verdient het met deze instelling en in deze vorm niet in de ere-divisie te blijven. Haarlem speelde in Eindhoven zeer ver- dedigend. Dat was best voor te stellen na het pak slaag met 7-2 dat zondag bij Twente werd opgelopen, maar met het negatieve voetbal dat Haarlem tegen PSV speelde is niemand gebaat en ook Haarlem zelf niet. De spelers bleven veel met de bal lopen, in de wetenschap dat het geven van een pass onherroepelijk tot balverlies zou leiden. Desondanks do mineerde PSV nadrukkelijk. De mannen van Rijvers schiepen zich, ondanks lijde lijk verzet van Haarlem, wel kansen, maar er werd ook slordig mee omge sprongen. De falende linkerspits Van Mierlo en ook de overige PSV-ers - al leen Van Kraay bleef in de verdediging streefden naar succes met hoge voorzet ten, maar ondanks alle ijver van Lubse bleven Huyg en de zijnen baas in de lucht. Bovendien keepte Boersma een uitstekende wedstrijd en dat bewees hij door schoten van de voor rust zeer actie ve Van der Kuylen- te pareren. Op slag van rust opende PSV de score. De bal werd na een corner van Van der Kuylen door René van de Kerkhof in de uiterste hoek gepriemd. Na de rust viel PSV kwalitatief terug maar kwam merkwaar digerwijs toen wel tot meer doelpunten.' Na zeven minuten gleed Poortvliet door de Haarlemse verdediging en liet ook Boersma kansloos. Daarna was er nog twee keer succes voor Posthuma wegge legd, die Van Mierlo was komen vervan gen. Dat De Vries de eer redde (volgens PSV in buitenspelpositie) deerde PSV niet. PSV-HAARLEM 4-1 (1-0); 44. René v.d. Kerkhof 1-0, 52. Poortvliet 2-0, 59. Postu- ma 3-0, 72. De Vries 3-1. 80. Postuma 4-1. Toeschouwers: 18.000. Scheidsrechter: Manuel. PSV: Van Beveren; Krijgh (Hoyer), Van Kraay, Brandts, Poortvliet; Willy v.d. Kerkhof. Stevens, Van der Kuylen; René v.d. Kerkhof; Lubsè en Van Mierlo (Pos tuma). Haarlem: Boersma; Masefield, De Vries, Verkaik, Melgers (V.d. Berg), Haar, Huyg, V.d. Ban, George; De Kip, Lensen. De stand aan de kop van de eredivisie is nu: Ajax 28-43; Feyenoord 28-40; AZ'67 28- 39; PSV 28-39; Roda JC 28-37. Eerste Divisie: Gisteravond werden voor de eerste divi sie twee competitiewedstrijden gespeeld. In Leeuwarden won Groningen in een attractief duel met 2-0 van Cambuur. Heerenveen versloeg Veendam met 2-1. De karakteristieken zijn: Cambuur-FC Groningen 0-2 (0-1; 34. Romein 0-1, 86 Veldmate 0-2. Toeschouwers: 4500. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Veendam-Heerenveen 1-2 (0-2); 8. Neger man 0-1, 42. Adding 0-2, 53. Koolhof 1-2 (strafschop). Toeschouwers: 2600. Scheidsrechter: Draaisma. Gele kaart voor Swart (Veendam) wegens neerleg gen van een tegenstander. BELGRADO De belangstelling in Joegoslavië voor de eerste finalewedstrijd in het UEFA-bekertoernooi van vanavond tussen Rode Ster en Borussia Mön- chengladbach is overweldigend. Het stadion van de legerploeg, met 100.000 plaatsen het grootste in het land, is al geruime tijd uitverkocht en nog altijd stromen de aanvragen voor plaatskaarten binnen. Niet vreemd daaraan is dat met het duel tussen Rode Ster en Borussia voor de eerste keer een finale in het UEFA-bekergebeuren binnen de Joegoslavische landsgrenzen plaatsvindt. In het kamp van Rode Ster overheerst het optimisme. De prestaties in de drie laatste ronden van het UEFA-toernooi, met overwinningen op Arsenal, West Bromwich Albion en Hertha BSC, hebben de wrange herinneringen aan de eerdere ontmoeting tegen Mön- chengladbach in Europees bekerverband doen verva gen. In 1977 werd de thuisclub op eigen veld verne derd door een nederlaag van 3—1. Alsof dat nog niet voldoende was, volgde er op Duitse bodem een nog beschamender resultaat: 5—1 voor Borussia. Deze uit slagen hebben geen enkele invloed op het rotsvaste vertrouwen van de Joegoslavische supporters op een overwinning van hun club. Coach Stankovic verwoordt de stemming treffend met zijn uitspraak: „Wij rekenen op een overwinning". De Joegoslaaf kent slechts één zorg: „Wij moeten er hoe dan ook voor waken dat Borussia hier scoort. Als wij tegendoelpunten kunnen voorkomen, ben ik met een kleine zege ruimschoots tevreden". De trainer van Mönchengladbach, Udo Lattek, die het volgende seizoen Borussia Dortmund onder zijn hoede neemt, gaat van hetzelfde uitgangspunt uit: „Als wij in Belgrado kunnen scoren, neem ik genoegen met een kleine nederlaag. In dat geval hebben wij over veertien dagen op eigen veld de beste vooruitzichten op de UEFA-beker. Kevin Keegan wordt popzanger HAMBURG Kevin Keegan. Europees voetballer van het jaar, gaat proberen als pop zanger de eerste plaats op de hitlijsten te veroveren. De Engelse spits van de Duit se club Hamburger SV heeft in een studio een grammo foonplaat volgezongen. Zijn liedje „Head over heels in love" werd geschreven en ge produceerd door Chris Nor man en Pete Spencer van 'de bekende Britse groep „Smo kte". Het gaat niet over voet bal. Voor hij profvoetballer werd, speelde Kevin Keegan zonder succes overigens in een bandje in Liverpool. Rensenbrink wil naar Amerika BRUSSEL Ook Rob Ren senbrink heeft plannen om de laatste jaren van zijn voetbalcarrière in de Vere nigde Staten te spelen. Vol gens een woordvoerder van Anderlecht heeft Rensenbrink om vroegtijdige verbreking van zijn contract gevraagd. Rob Rensenbrink staat bij Anderlecht nog onder con tract tot 1980, maar Ander lecht wil over een vertrek van de Nederlander niet horen. In een gesprek met voorzitter Constant van den Stock is hem dit meegedeeld. Volgens Van den Stock zou het New Yorkse Cosmos belangstelling hebben voor Rensenbrink. Uitslagen Hilversum De uitslagen van de drave rijen gisteren in Hilversum gehouden. HILVERSUM - Speedy Gent-prijs (2000 m.): 1. Ros Perfomer (H. J. Pools) 1.22.8, 2. Raphaela D., 3. Parnadino. Toto: winn. 4,60 pl. 2,40, 3,60, kopp. 50,20, trio 660,20. Snegem Telstar prijs - eerste afdeling 2000 m.: 1. O. Duke (A. J. Mollema) 1.22.7, 2. Play- girl, 3. Pearl Heather. Toto: winn. 5,10, pl. 2,10, 2,80, 2,90. kopp. 25. Niet gestart: Pop Glorie. Snegem Telstar prijs twee de afdeling 2000 m.: 1. Re member Renate (M. Bouw huis) 2.46.8, 1.23.3, 2. Rene Flight, 3. Regina Scotch. Toto: winn. 2,90, pl. 1,30, 1,30, 1,40, kopp. 5,70, trio 29,90. Niet gestart: Robij 309,90. Merevelds mijlrecord-prijs - tweede heat 1600 m.: 1. Speedy Volita (G. Gommans) 1.16, 2. Speedy Gent, 3. Speedy Pay Day. Toto: winn. 1.10. pl. 1,10, 1,10, kopp. 1,10. Niet gestart: Meadow Frank en Jaspis du Bois. Speedy pay day-prijs 2440 m.: 1. Rik Fortuna (M. Bouwhuis) 1.21.3, 2. Pauwel Zuidvelde, 3. Panhart. Toto: winn. 1,40, pl. 1,30, 2, 3,60, kopp. 4,30, trio 119,10. Nicole H-prijs 2000 m.: 1. Sam Avon (W. van Buytene) 1.22.9, 2. Sprite Regina, 3. Son Sprookjeshof. Toto: winn. 5,10, pl. 1,50, 1,90, 4,20, kopp. 9.90. Totalisatoromzet 477.906. HAARLEM Haarlem Ni- cols heeft zich gisteravond verzekerd van de honkbalbe ker. In het Pim Mulierstadi- on werd Unique Giants met 4—1 verslagen. Van Doornspeek (2), Van Rest en Naaktgeboren zorgden voor de runs voor de Nicols. Berkel kwam als enige voor Unique Giants over het thuis- honk. Werpcijfers: Erik Ronnen- bergh (Giants), 4x drie slag, 6x vier wijd, negen honksla- gen tegen en het veld maakte één fout. Edwin Koops (Nicols), 3x drie slag, lx vier wijd, vier honk- slagen tegen en het Nicols- veld speelde foutloos. In de softbalcompetitie ver sloeg hoofdklasser Shell giste ren Kinheim met 3—2 en in de eerste klasse won Onze Gazellen met 6—4 van de Pin- guins. LONDEN Liverpool is kampioen van Engeland. Voor de derde keer in vier jaar behaalde Liverpool de landstitel. Honderden uitgela ten fans stroomden na afloop van de wedstrijd Liverpool- Aston Villa, die in een over winning van 3-0 voor Liver pool eindigde het veld op. Alle spelers gingen op de schouders en temidden van hen, de dolgelukkige manager Bob Paislev. Reeds na 47 seconden spelen was Liverpool al op een voor sprong gekomen. Verdediger Alan Kennedy scoorde met een afstandsschot. Vanaf dat moment zijn de 50.000 toe schouwers niet meer rustig geweest. Nog voor de rust kwam Liverpool éia Dalglish op 2-0 en Terry McDermott maakte de drie vol in de tweede helft. Voor Liverpool was dit het elfde landskampi oenschap, en de zevende titel sinds de Tweede Wereldoor log. West Bromwich Albion, dat Southampton via een doel punt van Ally Brown ver sloeg, blijft met Nottingham Forest de grootste gegadigde voor de tweede plaats. Vreugde in Liverpool, verdriet in Sheffield, want Sheffield United degradeerde naar de derde divisie. Een gelijkspel tegen Leicester City baatte niet meer. Na het laatste fluitsignaal braken er massale vechtpartijen uit op het veld. De politie moest zowel dè spelers van Sheffield als die van Leicester City naar de kleedkamer brengen. De uitslagen van de gisteravond voor de Engelse League gespeelde wedstrijden zijn. Bolton Wanderers-Tottenham Hot spur 1-3; Liverpool Aston Villa 3- 0; West Bromwich Albion-Sou- thampton 1-0. De stand is: Liverpool 40-64; West Bromwich Albion 39-57; Nottingham Forest 38-55. Duitsland Hamburger SV is de nieuwe koploper in de bundesliga. HSV sprong gisteravond langs leider VFB Stuttgart door een sensationeel hoog uitgevallen overwinning op FC Köln. In Hamburg werd het 6-0. Flohe en Neumann (FC Köln) kre gen een rode kaart. De uitslagen van gisteren zijn: MSV Duisburg-Bayern Mün- chen 3-1; Hamburger SV-FC Köln 6-0; Werder Bremen-For- tuna Düsseldorf 1-1. De stand aan de kop van de Bundesliga is: 1. Hamburger SV 30-44; 2. VFB Stuttgart 30-43; 3. FC Kaiserslautern 30-42. Liverpool is gisteren voor de derde keer in vier jaar kampioen van Engeland ge worden. Met nog twee wedstrijden te spelen is de ploeg van trainer Bob Paisley niet meer in te halen door West Brom wich Albion en de kam pioen van vo rig jaar. Not tingham Fo rest. (Fra) op 3.56; 8. Ruperez (Spa) op 3.58; 9. Van Impe (Bel) op 5.05; 10. Lopez Carrü (Spa) op 5.09; 51. Adri van Houwelingen (ned) op 37.13; 52. Bal (Ned) op 38.05; 55. Pirard (Ned) op 39.28; 64. Jan van Houwelingen (ned) op 1.00.44. Romandie Henk Lubberding won giste ren de proloog van de Ronde van Romandie, een tijdrit over 1250 meter door de smalle straten van Neuchatel. Zijn tijd was een minuut en 50,87 seconden. Tweede werd de Belg Ludo Peeters in 1.51.18. Michel Pollentier is zo ontevreden over zijn huidige ploeg, dat hij overweegt als gastrenner van een andere ploeg deel te nemen aan de Tour de France.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17