Nieuwbouw Warmundastraat eindelijk van start Belangstelling voor nieuwe Zoeterwoudse school komt wel" RO [L P P helpt ii kiezen: B 1 ll keukens/bad Geslaagde operette-uitvoering van jubilerend Mascotte Druk geschuif Draaiverbod voor Alphense zweefmolen OEGSTGEEST Vijf jaar geleden werd in Oegstgeest de kinderoperette „De Mascotte" opgericht Een initiatief van het echtpaar Van Looijenstein dat wortel schoot, mede, omdat het na een start met .een zestal kinderen, iet wat later onder de hoede kwam van de Stich ting Jeugd en Jongerenwerk Oegstgeest Toen kon men profiteren van subsidieregelingen en repetitieruimtes. Thans telt de vereniging en kele tientallen leden die immer druk repete ren, dansjës instuderen en vooral veel zingen. Operette is een kostbare zaak! Vooral als het gaat om de aankleding. Dit hebben wij zater dagavond kunnen constateren toen men in de prachtige zaal van het Rijnlandse Lyceum de lustrum-uitvoering van „Rosa de schone slaap ster" presenteerde. De aankleding was voortreffelijk verzorgd door mevrouw Lutz die geassisteerd werd door mevrouw Looijenstein en anderen. De operettejeugd werd muzikaal begeleid door enkele studenten van het „Collegium Musi- cum" uit Leiden en individuele medewerkers. Het verhaal van Doornroosje is overbekend. Ook ditmaal heeft Richard van Osta de arran gementen geschreven, evenals bij de Vorige uitvoeringen. De uitvoering verliep vol vaart: de regie werd strak gehouden. De balletjes o.l.v. Nel Lutz waren van goed gehalte. Tjarda Pieters was Prinses Roze die uit haar hon-. derdjarige slaap gewekt werd door de Prins, leuk gestalte gegeven door Ria van Rijn. Ook de decors waren erg leuk. Wat echter minder plezierig was: de geringe opkomst. Maar er was nogal wat televisieconcurrentie. Na alle moeite die men zich getroost heeft om het lus- trumgebeuren tot een gróóts gebeuren te ma ken had de Mascotte toch zeker een volle zaal verdiend. ANTOONKOCH SCHOOLHOOFD JAN DUIJNHOVEN: ZOETERWOUDE „Het lijkt mè bijzonder aantrekkelijk om een nieuwe school op te zetten. Een aantal ideeën die ik over onderwijs heb, kan ik daarin kwijt." Aan het woord is Jan Duijnhoven, per 1 april benoemd tot schoolhoofd van de nieuwe, derde r.k. school in Zoeterwoude. Een school, die overigens pas begin okto ber gereed zal zijn als het houden kan worden, gloed kan Jan Duijnhoven over het onderwijs vertellen, daarbij af en toe aangevuld door zijn vrouw Petra, die zelf ook vijf jaar voor de klas heeft gestaan. Jan Duijnhoven, 28 jaar oud, is 6 jaar geleden als onder wijzer op de Heilig Hart- school in Leiden-Noord be gonnen. Na voor de 5e en de 4e klas te hebben gestaan werd hij twee jaar geleden hoofdonderwijzer en had als zodanig de zesde klas onder zijn hoede. Jan over die peri ode: „Ik heb erg fijn gewerkt, ik ga er dan ook alleen maar weg omdat ik graaj eens wat anders wil gaan doen. De H. Hartschool is echt een wijk- school. We waren dan ook erg buurtgericht met projek-; ten die we opzetten. De eigen! achtergrond van de kinderen stond steeds centraal. Ook is de betrokkenheid van de ou ders in de loop der jaren enorm gegroeid. Iedereen kan de school binnenlopen en even koffie drinken. Ook het oudercomité wat ontstaan is heeft erg veel voor de school gedaan." Als Jan Duijnhoven gaat pra ten over de nieuwe school, een naam zal morgen tijdens een ouderavond bekend ge maakt worden, somt hij eerst de talloze werkzaamheden die vooraf verricht moeten wor den op. Van het aanschaffen van boeken en stencilmachi ne, het inrichten van een bi bliotheek tot het maken vein een begroting. „Ontzettend veel werk, waar veel mensen bij betrokken zijn. Daardoor heb ik in deze korte tijd al veel mensen leren kennen." Over het onderwijs op de basisschool vertelt hij Schoolhoofd Jan Duijnho ven: enthousi- het volgende: „We gaan wer ken met wereldoriëntatie. Dat wil zeggen dat we niet meer werken met aardrijkskunde, geschiedenis, natuurkunde en biologie apart, maar dat dit één vak wereldoriëntatie wordt. Hierdoor wordt duide lijker hoe het een met het an der te maken heeft. Ook gaan wenogal veel intensief in groepjês lezen. Het lezen blijft het hele "leven belangrijk en daarom zal lezen bij ons een belangrijke plaats in gaan ne men. Ook vind ik dat de school het contact met de ou ders belangrijk moet vinden." Jan Duijnhoven, in Warmond geboren en grootste gedeelte van zijn leven ook gewoond, kent Zoeterwoude nog niet zo erg goed. Voorlopig zal de fa milie Duijnhoven in Warmond blijven wonen, het bevalt uit stekend daar en de afstand is geen bezwaar. De belangstelling voor de der- de r.k. school is nog niet zo groot. Jan Duijnhoven vindt dat niet zo vreemd. „De men sen weten gewoon nog veel te weinig. Ze zien nog geen ge bouw, ze weten niet wat er gaat gebeuren. Maar als je bedenkt dat we met deze school in kleinere klassen gaan werken, dat zo'n nieuw gebouw toch een groot genot is en dat de school een voor bode van de nieuwe ongedeel de (kleuter- en lagere school in één) basisschool is dan zijn dat toch wel veel voordelen. Bovendien hebben we een bij zonder jong en enthousiast onderwijzersteam. Ook voor de verkeerssituatie rond de school, die zeker niet ideaal is, komt een oplossing. Zeker dat willen we goed regelen. Daarom denk ik dat er straks aanmeldingen genoeg zullen komen en daarom ook ver wacht ik dat er morgen vanaf acht uur veel mensen in „Ons Huis" aanwezig zullen zijn. We willen dan graag erg veel over de nieuwe school gaan vertellen." Ruim driehonderd sjoelers traden afgelopen zaterdag in de Hobaho- hallen in Lisse aan in het door de sjoelverenigingen Schuif-es-in en Lisserbroek georganiseerde Keukenhoftoernool. Na een dag lang schijven schuiven zegevierde bij de heren de Zaandammer Henk Mulder. Bij de dames bleek zuster Pia Mulder de rest van het veld te slim af. zodat twee ere bekers mee naar Zaandam werden ge sleept. Dat het listige schuifwerk niet bij een ieder even gladjes verliep mag duidelijk worden uit de verbeten spanning op do ge zichten van de deelnemer op de foto die zich gesteund wist door een privè-supporlersschare. Banketbakker bestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een banketbakker in diBr Van Manderslootstraat te Ai me phen aan den Rijn is afgel&dei pen weekeinde voor een b&wi: drag van duizend gulden kleingeld gestolen. De d*c.. der(s) kwam(en) binnen vi((D: een dakraam. Uit een sigarenmagazijn vaig het winkelcentrum „De Aanii hof" werden 50 pakjes sigatr retten gestolen alsmede tieal dozen sigaren en ekltuurj? Hier werd een ruit van tw bij twee meter stukgeslagen. ALPHEN AAN DEN RIJN - De politie van Alphen den Rijn heeft afgelopen zi terdag een zweefmolen draaiverbod opgelegd, zweefmolen was gestationeerdt, bij „De Ridderhof" ter gelt genheid van het zesjarig be n. staan van dit winkelcentrunj De Vereniging van de gezj v menlijke winkeliers, die d festiviteiten had georgar seerd, had verzuimd om rc de zweefmolen een afras ring te plaatsen. Door de pft fl tie werd de vereniging dat 1 attent op gemaakt en alsn# in de gelegenheid gesteld d! nodige veibgheidsmaatregela X te treffen. Toen dit werd ge weigerd legde de politie dt zweefmolen aan banden. A Dagen nacht voetbal bij Leimuidense Kickers LEIMUIDEN De vel den van de s.v. Kickers '69 stonden afgelopen vrijdag en zaterdag in het teken van 24 uur voetbal ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van deze Leimuidense sportvereniging. Tussen vrijdagavond zeven uur en zaterdag dezelfde tijd werden maar liefst 57 voetbalmatches af gewerkt. De wedstrijden waren onderverdeeld in vier categorieën, te we ten een damestoernooi, een jeugd toernooi een seniorenmixtoernooi en een bedrijfsvoetbaltoer- nooi. De beide laatste onderdelen waren voor bestemd in de nachtelij ke uren te worden af gewerkt. Voetbal kan niet zonder publiek. Vandaar dat de niet-spelende teams het veld omzoomden om de tegenstanders te taxeren Bij de damesteams zegevierde NSV uit Noorden. De tweede plaats werd in de wacht ge sleept door de dames van s.v. Kickers '69. Derde en vierde werden respectievelijk de teams van Alkmania en r.lu DES. Het bedrijfsvoetbal toernooi, dat werd gekenmerkt door het professionele bikkelen, werd gewonnen door het team van Beuk-Banket. De overige plaatsen waren voor de teams van achtereenvol gens aannemingsbedrijf Graaf, timmerfabriek Brand VL gemeente Leimuiden en ver voersmaatschappij Centraaj c Advertenve b.v. Gebr. Rollfs Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 OEGSTGEEST De geza menlijke politieke partijen uit Oegstgeest organiseren vana vond vanaf 20.00 uur een fo rumavond in het gemeente centrum aan de Lijtweg. Het thema van de bijeenkomst is „Stemmen voor Europa?" In *het forum, dat wordt voorge zeten door prof. dr. I» Sam- kalden, voorzitter van de Eu ropese Beweging, hebben zit ting Joh an van Minnen," me vrouw J. B. H. May-Weggen, de heer F. Wijsenbeek," de heer H. Schaper en dé, heer H. Waltmans. Alle forumleden staan kandidaat voor het Eu ropese parlement ZOETERWOUDE De fina les van de Zoeterwoudse dam- en schaakkampioen schappen, die dit weekend ge speeld werden leverden de volgende winnaars op. Jaap van Leeuwen werd overtui gend damkampioen, tweede werd Cor v. Muyden, derde Thijs v.d. Salm en vierde Adrie van Diemen. De finale bij het schaken ging tussen Frans de Jong en favoriet Jaap van Leeuwen. Na een' langdurige en spannende par tij v/as het uiteindelijk toch Frans de Jong die routinier Van Leeuwen wist te ver slaan. De partij om de 3e en 4e plaats werd door Kees van Velzen van Huub Duivenvoor de gewonnen. Het gehele eve nement was door de KPJ ge organiseerd. Ook door deze vereniging op touw gezet was een bowlingcompetitie. De uit slagen hiervan zijn als volgt Heren: 1. Adrie van Diemen; 2. Adriaan Wijsman; 3. Wil bert Hockx. Dames: 1. Lindj Crouwel; 2. Joke Vlasveld; Marian de Jong. Bij de ledf vergadering van de KPJ afge- lopen vrijdag, waren ongeveö 45 leden aanwezig. Er werdft) ondermeer vier nieuwe be stuursleden gekozen: Magdale ne van Rijn, Peter Berg, Jan van Rijn en Nico Captein. P* ter de Jong werd met algemfr ne stemmen voor nog ecu jaar tot voorzitter benoemd.. STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 7 ME11979 PAGINA 4 Het toekomstige gezicht van de Warmundastraat Deze week begin met graafwerk WARMOND Eindelijk kan dan toch daadwer kelijk begonnen worden met de bouw van 31 woningwetwoningen aan de Warmundastraat. Vorig jaar werden op deze plaats eenzelfde aan tal woningen afgebroken omdat renovatie te duur werd. Op 1 maart zou de aannemer al be gonnen zijn met de herbouw maar enkele kabels van het energiebedrijf lagen in de weg. Al met al liep de hele procedure rond de War mundastraat niet erg vlot Allereerst hielden de bewoners van de oude huizen in deze straat de nieuwbouwplannen tegen omdat zij van mening waren dat er wel voor een redelijke prijs gere noveerd zou kunnen worden. De woningstichting Warmunda, eigenaresse van de woningen, becij ferde echter dat grondige renovatie veel te duur zou worden, zeker in verhouding tot de leeftijd van de huizen en de woonruimte die men zou krijgen. De bewoners legden zich bij de nieuw- bouwbeslissing van de stichting niet neer en schakelden het landelijk Ombudsteam Stadsver nieuwing in die een veel voordeliger renovatie plan wist op te stellen. De stichting Warmunda ging evenwel met dat plan niet akkoord omdat de voorzieningen aan de woningen onvoldoende zouden zijn. Na zeer veel heen en weer gepraat werden uiteindelijk alle bewoners bewogen ande re (tijdelijke) huisvesting te accepteren. Aan de bewoners werd de toezegging gedaan dat zij, als zij dat wensten, in de nieuwe huizen terug in de Warmundastraat zouden kunnen komen en bij de nieuwbouwplannen werd rekening gehouden met hun wensen. In de praktijk blijkt nu dat er slechts een terug wil naar zijn oude straat en dat de overigen tevreden zijn met de aangebo den huisvesting. Zodra een huis leeg kwam in de Warm una as traat werd het zo snel mogelijk gesloopt zodat het ongeschikt werd voor krakers en slopende jeugd. De plannen werden snel gemaakt en inge diend met een subsidieverzoek, weer enige ver traging omdat er niet mag worden gebouwd voordat bericht over de subsidietoekenning is ontvangen. Nu leek het er op dat er weer enkele maanden gewacht zou moeten worden op men sen van het energiebedrijf voor het verleggen van de kabels. Een spoedvergadering (eind vori ge week) leverde echter een zeer gunstig resul taat op. Het energiebedrijf heeft alle medewer king toegezegd zodat in de komende week met het graafwerk voor de fundering kan worden be gonnen. De fundering zal met het oog op de om ringende percelen met de grootste zorg worden aangebracht De palen zullen in voorgeboorde gaten worden geheid zodat een minimum aan trillingen zal ontstaan. Voor alle zekerheid wor den de huizen grenzend aan het bouwterrein ge fotografeerd voordat op 14 mei de eerste paal wordt geslagen, zodat eventuele beschadigingen aantoonbaar zullen zijn. Als er verder geen genvaliers meer komen, zullen de ruime zinswoningen in mei 1980 opgeleverd worden. De huur zal dan tussen 450 en 500 gul- den per maand bedragen. De goothoogte aan de voorkant is op slechts 4 m gehouden om de Warmundestraat toch weer enigszins z'n eigen karakter terug te geven. Het aantal nieuwe woningen is gelijk aan het aantal afgebroken huizen (31) maar er zal wel een an dere opstelling komen. Daardoor kunnen meer parkeerplaatsen worden gecreëerd en blijft het plantsoentje midden in de straat vrij. De War- mundastraat zal ingericht worden als woonerf. 1

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4