Inzet De Danaïden werpt vruchten af Kunstzwemmers De Zijl/LGB plaat zich voer finale Minimale winst Forescate Piet Bakker verrassende winnaar van rapidtoernooi Phiiidoi I SPORTTRIBUNE DERBY PERNIX-TOP ONBESLIST Goede tijden Jek Persoons Swiftjeugd sterk LEIDSE COURANT (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Zonder meer verras send was het gelijke spel te noemen, dat De Danaïden weg haalde bij Pams: 66. In twee weken tijd heeft de Leidse over- gangsklasser hierdoor de kans op behoud enorm vergroot. Dit geldt zeker niet voor Fides Pac ta, dat tegen DOS strijdend ten onder ging: 6—7. In de eerste klasse eindigde de streekderby tussen Pemix en TOP onbeslist: 7—7. Door een 2—4 nederlaag tegen Nieuwerkerk verdween Warmond na een seizoen in de districts derde klasse weer in de anonimiteit van, de afdeling scompetitie. Vanuit een vrij hopeloze situatie komt De Danaïden plotsklaps ij- zersterk terug. De grootste ver dienste van de ploeg is op dit moment de grote inzet, die nu eindelijk vruchten begint af te werpen. Het zag er voor De Da naïden in de eerste helft tegen het technische Pams niet zo best uit. Weliswaar kwam de ploeg van Gerard Bos de eerste twintig minuten zonder schade door, 33, maar daarna liep Pams onverbiddellijk weg naar een 5—3 ruststand. Na de zesde Haagse treffer leek De Danaïden op weg naar een duidelijke ne derlaag. De ploeg vocht echter terug en herwon door een tref fer van Elly van Spelden en een strafworp van Cees Christiaanse het vertrouwen. Om het nu bïn- nen bereik komende punt bin nen te halen wisselde Gerard Bos Eric Filemon en Ingrid van Haren in voor Frank de Bruin en Yvonne Kamerling de gelijk maker, waarna door spelbevrie- zen het gelijkspel werd vastge houden. Overigens treffers van Elly van Spelden. Cees Christi aanse en Piet Koorneef. Tussen het optreden van Fides Pacta vorige week tegen Ready en nu tegen DOS lag een we reld van verschil. Liet de fusie- ploeg zich Ready gewillig naar de slachtbank leiden, tegen de Enchedeeërs werd gevochten voor elke meter. Het resultaat was echter tot grote teleurstel ling van coach Hans van Zonne veld weer een nederlaag. „De wedstrijd tegen SOS medede gradatiekandidaat is nu de laatste strohalm", was zijn sim pele- commentaar. Het zat Fides Pacta, tegen DOS allerminst mee. Vrijwel vanaf het eerste fluitsignaal werd tegen een ach terstand aan gekeken. Telkens wanneer Fides Pacta de gelijk maker produceerde was het aan de andere zijde direkt weer raak. Dit terwijl Fides Pacta het veldspel goeddeels beheerste. Het grote manco was echter het sphot, zulks in tegenstelling tot DOS dat de weinige kansen effi ciënt in treffers omzette. In de tweede helft, rust 1—2, liep de marge na tien minuten op tot twee treffers: 2—4. Ondanks he vig aandringen, Fides Pacta kwam elke keer terug tot op een punt, kon DOS de voor sprong tot het eindsignaal be houden: 67. Voor Fides Pacta scoorden Wim Piket (2). Dik On derwater (2), Diet Rijsbergen en Henny Piket. Pernix—TOP bracht volop derbysfeer en bij vlagen zeer goed korfbal, ondanks een zwaar terrein. Het vergde érg veel van de conditie en naarma te het duel vorderde bleek TOP •hoe langer hoe meer de win naar van de conditieslag. Pernix had echter voordat het zover was al een voorsprong opge bouwd. waarop kon worden te ruggevallen. De thuisclub had in de eerste helft duidelijk het beste van het spel, al moest het gevaar veelal uit individuele ac ties komen. Janco Breedveld had, gesteund door het afvan gende werk van Peter Kuipers, een groot aandeel in 0e 53 ruststand. Na de hervatting daal de het niveau, maar als kijkspel bleef de derby erg aantrekkelijk. TOP beheerste het werkkorfbal beter, zeker wat het dameszestal betreft. Pernix-coach Flip van der Kooij moest zijn twee wis sels gebruiken om de volkomen leeggespeelde Carla. van de Vegte en Liesbeth Brokaar te vervangen door Ria Laman en Jenny van der Laken. TOP was toen inmiddels Pemix al weer gepasseerd: 6—7, nadat de Per- nixkorf de gehele tweede helft onder zware druk had gestaan. Ook na de gelijkmakende treffer van Ria Laman was dê uitkomst onzeker. Kees Hortensius, vrijwel uit de wedstrijd gespeeld door TOP-speler Harald Simmelink, had drie minuten voor tijd alle pech toen zijn schot maar net uit de korf caramboleerde. Zo doende bleef de stand en daar mee het onderling verschil op de ranglijst ongewijzigd. Scoreverloop: 10 Janco Breed veld, 11 Annemieke Keuning, 12 Hans Oudshoorn, 2—2 Liesbeth Brokaar, 3—2 Kees van der Kraan, 33 Ilse Westerbeek, 43 en 53 Jancoi Breedveld. 45 "Hans Oudshoorn, 55 Dirk Meijer, 6—5 Kees van der Kraan, 6—6 Jan-Willem Simme link, 6—7 Annemieke Keuning, 77 Ria Laman. Een uur lang was De Algeme neMerwic een aantrekkelijke vlotte partij korfbal, waarbij niets op het spel stond. Nadat het duel bij 03 beslist was liet coach Bart Lambooij wederom een aantal jeugdspelers met het niveau kennismaken: De lijn in het spel verdween en de stand ondervond geen verdere wijzi ging. Doelpunten: Truus, Ruud en Wim van Vliet, Jory Sjardijn, Greet van Lind, Ruud Swaak, Bert Molloy en Wim van Iterson. Hoewel Crescendo Ten Donck versloeg zijn de kansen op de titel vrijwel verkeken. Concurrent Blauw Wit'51 rekende af met Vlaardingen en zal in het reste rende, gemakkelijke programma geen fout meer maken. Crescen do had het één helft moeilijk, doordat Ten Donck de fouten van de Leidse ploeg goed af strafte: 2—3. Na rust bogen Liesbeth Kok, Marlies Brouwers en Joke Geijer de achterstand om tot een 53 eindstand. Voor rust scoorden Piet l'Ami en Louis Kok uit strafworpen. Hoewel de kansen op een over winning voor Warmond in het "duel met Nieuwerkerk in de eer ste helft ruimschoots aanwezig waren, geloofde de ploeg er niet meer in. Na rust (1—0) zet- Peter Kuipers en Carla van de Vegte (Pernix) zetten een aanval op in de derby tegen TOP. te Nieuwerkerk Warmond een- doorboorden. verloor namelijk ruim van Eure- Pas na rust (4-^-3) capituleerden voudig opzij: 42, waarbij Jan De nederlaag tegen KVR, waar- ka en degradeerde. KNS deed de Oegstgeestenaren: 53. Tref- van Leeuwen en Okkie van der mee KNS de competitie afsloot KVR, dat nog kans op promotie fers van Hennu Slegtenhorst (2) Voort voor Warmond de korf had geen consequenties. TOV heeft de punten niet cadeau. en Erica Velders. (Van onze tennismedewerker) LEIDEN Voor de Leidse tennisteams beginnen de kansen in de competitie zich langzaam maar zeker af te tekenen. Zo stormt het Leiderdorpse De Munnik recht op het kampioenschap af, terwijl Noordwijk daar eveneens aan kan gaan denken. Voor Sassenheim lijkt de degradatie nog nauwelijks te ontlopen. Forescate heeft gisteren, na de 6—3 nederlaag van vorige week, opnieuw een punt laten lopen. Door ziekte van Henny Koemans reisden de Voorschotenaren met slechts twee heren naar Maastricht af. Madera moest nu de eerste single spelen, maar Sancho Cruz gaf hem weinig kans (6—2, 6—3). Ook Arnold van der Capellen bleef kansloos. Hij verloor met 6—3, 6—4 van Roel Maassen. Ook de herendubbel ging verloren, maar de gezusters Storm brachten de spanning volledig terug. Yvonne won van E. van der Meer (6—1, 75) en Monique versloeg mej. Perry (6—2, 6—4). Ook in de dubbel grepen de dames de winst de gemengddubbels werd vervolgens op het scherpst van de snede gestreden. Tot twee maal toe sloeg de balans in drie sets naar Fo rescate door, waarmee via een 5—4 overwinning twee van de drie te verdelen winstpunten binnengehaald werden. Bij Sassenheim wil het dit seizoen niet vlotten. Uit Bakkum keer den Pauwels c.s. voor de derde achtereenvolgende week met een zware nederlaag huiswaarts (27). Slechts in de enkel van Harry Verdegaal en in de dubbel van Pauwels en Gelevert werd winst ge boekt. In de overgangsklasse B zegevierde Noordwijk met 62 over Leimonias 3. Pasma, die na Blommendaal en Uittenbogaard nu aan de beurt was om met Veentjer in het eerste te spelen, moest zich met een nederlaag tevreden stellen (6—3, 5—7, 5—7). Het andere verliespunt kwam uit de damesdubbel van Hanneke Ro- ther en Josien van de Koogh. Unicum haalde evenals op de eerste competitiezondag fors uit. Met 6—0 werd het Noordhollandse Limmen afgetroefd Roomburg werd op het nippertje geklopt door Lucy Stroke. Door winst van Jurgen Peters (6—2. 5—6. 64 tegen Van de Knaap) en Milou Penseel (6—2, 6—2 tegen mej. De Vries) was de stand na de enkelspelen nog gelijk. De damesdubbel werd met 62, 62 gewonnen, maar de overige dubbels gingen alle in drie sets verloren, zodat de eind zege met 5—3 naar Lucky Stroke ging. In de tweede klasse behaalde De Munnik opnieuw een grote over winning. Met 7—1 werd de concurrent voor de titel Thor RW 4 af geschud. De verliespartij was de single van Peter Wolterink in drie sets. Behalve de damesdubbel, waarin de geroutineerde mevr. Puf- kus zware tegenstand bood (75, 4—6, 6—4), werden alle partijen in twee sets gewonnen. De Leidse Hout heeft de kampioenskansen nog in eigen hand. Gisteren won de ploeg in Zeist met 53 van Mangercats. Volgende week tegen Thor RW 5 - het eerste treffen eindigde met 44 - gaat het er om spannen. In de derde klasse versloeg Zee en Duin Soest met 6—2. De te- genpunten kwamen uit de damesenkels van Els Kales en Thea de Groot. Artesia uit Koudekerk is al vrijwel zeker van het afdeling skampioenschap in de vierde klasse. Met 53 wonnen Wim van Dilst, Bart van de Velde. Meintje Guyt, Alice van Eist en Valentijn Weber van De Oude Eik uit Wassenaar. Ondanks afwezigheid van de zieke Henny Koemans behaalde Forescate een 5^-4 overwinning op Maas tricht. UTRECHT De kunstzw^mmers van De Zijl/LGB hebben onder leiding van trainer/coach José Haastrecht voor sensatie gezorgd tijdens de nati onale jeugdkampioenschappen. De Leidse ploeg, die voor de eerste keer aan deze kampioenschappen deelnam behaalde zon dagmiddag in Utrecht een fiks aantal finaleplaat sen. Deze finales zullen het komende weekeinde in Hengelo verzwommen worden. Voor net eerst dit jaar werden deze wedstrijden verdeeld in een technisch gedeelte (vergelijkbaar met de verplich te figuren van het kunstrijden op de schaats) en een uitvoering op muziek. De beste acht van zon dagmiddag, de technische oefening was toen aan de orde, plaatsen zich voor de uitvoeringen welke als finales gelden. Mariëtte Beekman behaalde een achtste plaats in de leeftijdsklasse onder 11 jaar. Vooral door haar prestatie behaalde De Zijl/LGB in deze klasse ook finales voor de duetten en het groepsnummer. In de leeftijdsgroep onder 13 jaar werd een tweede en een derde plaats behaald door resp. Cora van Veen en Annette van Tol. Els van Saritvoord be haalde in deze klasse een verdienstelijke vijftiende plaats. Door deze resultaten behaalde men hier twee soli, een duet en een groeps-finaleplaats. In de oudste en tevens zwaarste leeftijdsgroep (hier in zit de voltallige Nederlandse seniorenseloctie) kon De Zijl/LGB alleen tot de finale voor het groepsnummer doordringen. De persoonlijke plaatsingen in deze klasse. 19. Karin v. Tol (60.4), 30. J. v.d. Geest, 32. J. Beekman. Zwemmen Bij de Speedo-jaargangwedstrijden, welke afgelo pen zaterdag en zondag verzwommen werden, hebben de Leidse deelnemers geen rol van be tekenis kunnen spelen. Jolanda Laterveer was van de geheel uit Zijl/LGB- ers bestaande afvaardiging nog het succesvolst. Zij werd vierde op de 100 meter vlinderslag voor meisjes geboren in 1971—1970. Haar tijd was eveneens zeer acceptabel, 1.42.0. Op de 100-rug eindigde zij in de middenmoot in 1.40.1 (9-de). De 100-vlinder voor jongens geboren in 1971 1970 leverde Edo den Boef in dit bijzonder sterke gezelschap, de voltallige vaderlandse jeugdtop nam deel, een zevende plaats op in 1.43.1. Bij de dertienjarige jongens eindigde Reinier Haasnoot op de 100-school in 1.22.7. Hiermee werd een ge deelde 8-ste plaats bereikt. Zondag werden in Rijswijk de wedstrijden om de Naald Trofee verzwommen. Slechts enkele Leide- naars vielen hierbij in de prijzen. Voor Hans Lalau (Zijl/LGB) was het een zeer on fortuinlijke wedstrijd. Op de 100 meter schoolslag eindigde hij na een goed gezwommen race op de tweede plaats. Met zijn .tijd, 1.20.9, bleef hij slechts 0.9 seconde boven de limiet voor de Ne derlandse kampioenschappen. Er is echter geen reden tot pessimisme,'aangezien er de komende maanden nog volop gelegenheid is om de kwalifi catie te bewerkstelligen. Op de 200 vrij voor jon gens onder 14 jaar viel Arend Corpel (Zijl/LGB) in de prijzen. Hij finishte als tweede in 2.27.8 na de eerste 100 meter in 1.09.9 te hebben afgelegd. Waterpolo LEIDEN De waterpoloselectie dames van de kring Gouwe/Rijnstreek is winnaar van de kring- kampioenschappen geworden. Deze titelstrijd, die dit jaar voor het eerst werd gehouden, vond plaats in het Haagse Zuiderpark. Aan deze kampioenschappen voor meisjes onder achttien jaar deden veertien ploegen mee. Ruime overwinningen in hun poule brachten de dagies van Gouwe/Rijnstreek in de halve finale. Ten kos te van Amsterdam/Het Gooi, 51. werd de finale bereikt. In die eindstrijd werd de kring Utrecht met 64 teruggewezen. In de selectie van Gouwe/Rijnstreek speelden drie Leidse meisjes mee. Keepster Wilma Sassen en Marion Vreeburg van De Zijl/LGB en Anke Chou- dron van LZ. (Van onze atletiekmedewerker)! LEIDEN De atleten uit di Leidse regio zijn sterk voor d( dag gekomen bij de district; skampioenschappen in Dei Haag. De Bataven, AAV'36 er AV Holland veroverden allet meerdere titels met goedt prestaties. Deze vereniginger konden terecht spreken var een goede generale repetitie voor de competitie, die volgen^ de week van start gaat AAV'36 De B-jongen Jek Persoons ver overde twee titels. Zowel op di 800 meter als op de 1500 mete was hij niet te verslaan. Voora zijn winnende tijd op de 15(X meter was van een goed te: 4.04.3. Op de 800 meter lie hij 1.58.9 noteren. Zijn zus Mai ke Persoons was het snelste B meisje op de 800 meter: 2.16.0 Op de 400 meter moest zij met 59.1 tevreden stellen me een tweede plaats. Janet Gelder blom, B-juniore, nam met suo ces deel aan vier nummers. D{ beste prestaties leverde zij bi het kogelstoten en het versprin gen: 12.16 en 5.46 meter. Me de speer kwam zij tot 25.06 me ter en zij liep de 100 meter hor den in 15.1. Twee maal zilver was er voor de dame Ingrid Zui dervliet: speer 42.06 m. ei cus 36.92 m. Charles den Uy nam met 1.90 meter-hoog dt zelfde positie in bij de A-jon gens. AV Holland De kampioenen bij AV Hollarx waren Kees Riemens en Michd Moll. Kees Riemens wierp bij dt senioren 55.56 meter met speer en Michel Moll liep bij dt B-jongens een 400 meter iis 53.8. Alfred Verhoef liep eer I snelle 100 meter: 11.0. Ber I Pauw finishte op de 400 meter horden als derde. 57.3, nog ne voor Roel Hendriksen, 58.31 Voor Martien van der Hoorn werd op de 800 meter en dtf 1500 meter respektievelijk 1.57.7 en 4.03.9 genoteerd. Mildred w Boon (A-meisjes) wierp 30.W meter met de speer, goed voo- j zilver. Julia Tol kwam op da zelfde nummer, maar dan bij dt dames tot 30.70 meter. AV Leiden De gebroeders-Van Manen k\ men bij de A-junioren gc mee. Kees van Manen werd in de slotfase van de 1500 r ter verslagen: 4.12.5. Maar van Manen liep de 5000 m« in 17.16.1. De Bataven De Bataven beschikken i teel over een kwartet zeer snell 400 meter loopsters. Oskam en Tina Buntsma I nu ook Sandra Dorlas ce Hunck binnen de zestig conden. Sandra Dorlas Maurice Hunck nog een je won deze afstand met eindtijd 58.5. Maurice Hui kwam na 59.7 over de stre Bram Wassenaar ste op de 1500 meter. In, slotfase versloeg hij Henk Linf: i ner. De juniorBen Kerkvli^ kwafn op deze afstand nog ruift binnen de 4.20.0 binnen. Pai/ Omen sprong bij de B-jongen 1.80 hoog. Kees van Klink haa de met 1.57.0 de finales op 800 meter maar liet het hier» afweten. De Spartaan John van Loon behaalde op 100 meter een eerste Zijn tijd was 11,2. Jeannet man werd derde op de 400 ter in een tijd van 58,9. van Tol bereikte op de stap sprong een afstand 13,28 meter, een prestatie voor een eerste plaats, van Noort leverde goed werk het kogelslingeren: 47,56. van Loon won het versprini De afstand 6,80 wai evenaring van het clubri Nico van Noort slingerde de cus over een afstand ,ïl (Van onze wielermedewerker) LEIDEN De Leidse jeugdwif i lerrenners van de LR.T. Swlft-Comblnatie weren zich laatste weken meer dan uitst I kend. Tijdens districtswedstr i den in het Westlandse Poeldi i werd de huidige vorm van enia I Swiftcoureurtjes nog eens o? i derstreept. Simon van Weer? v< en Rob Koster wonnen beide 1 hun wedstrijden bij respectievi i lijk de 12- en 14-jarigen. 0c "hi andere Swiftrennertjes redfj1J soms meer dan goed. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN De rentree van John van der Wiel in de Leidse schaakarena was min der opvallend dan verwacht .In het traditionele rapidtoer nooi van zijn vroegere vere niging Philidor moest hij ge noegen nemen met een twee de plaats, die hij deelde met Van Baarle en Verholt. De eerste plaats ging naar Piet Bakker, van de organiserende vereniging. Met 5 1/2 uit 7 bleef hij de overige deelne mers een half punt voor. Het jaarlijkse Philidortoernooi was zeer sterk bezet. Onder de 22 deelnemers bevond zich bijna het gehele eerste tiental van Philidor, aangevuld met een ^root aantal sterke hoofd klassers. Het was dan ook een verrassing dat Piet Bak ker uiteindelijk als sterkste uit de bus kwam. Zelf had hij gedurende het toernooi verkondigd niet in vorm te zijn, hetgeen duidelijk te zien was aan zijn partij tegen Kansloos leed hij zijn enige nederlaag. Verder stond hij alleen een remise af aan Gert Jan de Boer. De titel kreeg hij cadeau toen John van der Wiel een misstap maakte in de slotronde tegen Milo Scheeren. Bredewout was de ronde daarvoor al uitgescha keld door Noordhoff. Eindstand: 1. Piet Bakker (Philidor) 5 '1/2 uit 7; John van Baarle (Volmac/Rotter- dam), John van der Wiel (Vol- mac/Rotterdam) en Verholt' (CVI/Utrecht); Milo Scheeren (Eindhoven), Gert Jan de Boer (Desisco/Watergraafs- meer) en Bredewout (VHS) 4 1/2. Ook in de B-groep werd de strijd met 22 spelers aange vangen. Na een spannende strijd eindigden vijf schakers met vijf punten op een ge deelde eerste plaats. Onder hen bevond zich ook de Lei derdorper Pool. De overige vijfpunters waren Verstegen, De Leur, Lems en Bosboom. De C-groep was zeker door Jeroen Piket gewonnen als deze jeugdspeler zich niet pas na de tweede ronde had aan gemeld. In de ochtenduren had hij eerst een voetbalwed strijd gespeeld, waarna nog de tijd vond om een vi tal schaakpartijen winnendj te sluiten. Daarmee kwam 1 nog op een gedeelteviei; positie terecht met Peters Rietveld. De eerste plaats v. voor Boerkoel, die met a punten Post en Kunne n juist voorbleef.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18