Advertentie volgens uitspraakvan de Ptestdent de Arrondissements rechtbank teDen Haag De rechter stelt Niemeyer (de maker van Roxy Dual en Roxy Dual Extra Light) in het gelijk. Koninklijke Bedrijven Theodorus Niemeyer B.Y maker van Roxy Dual en Roxy Extra Ljght. Bericht voor Roxy rokers. Op 12 april j.l. heeft de President van de Arrondissementsrechtbank te Den Haag in kort geding uitgesproken, dat Turmac Tobacco Company B.V. (de maker van Peter Stuyvesant) in de advertentie 'uw recht op informatie' voor Peter Stuyvesant Extra Mild en in reclamemate riaal met dezelfde inhoud het merk Roxy Dual op zodanige wijze heeft vermeld, dat aan Niemeyer als eigenaar van dat merk schade kon worden berokkend. Ook oordeelde de rechter dat Niemeyer niet behoefde te tolereren dat door Turmac afbreuk wordt gedaan aan de voor Roxy Dual gebruikte slagzin 'als u rookt, rook dan verstandig'. De rechter machtigde Niemeyer, om op kosten van Turmac, zijn vonnis met vermelding van de gronden te publiceren. De door de rechter gegeven uit spraak en de gronden waarop deze uitspraak rust, kunnen als volgt worden samengevat. 1. De President oordeelde dat Turmac geen 'geldige reden' had om het merk Roxy Dual in haar advertenties op te nemen. Aangezien als geldige reden vol gens de Benelux merkenwet niet be schouwd kan worden de wens van Turmac om de consument voor te lichten over de teer- en nicotine-gehaltes van de door Turmac genoemde merken op de wijze zo als dat in de advertenties is gebeurd. De President besliste dat Turmac andere wegen open stonden zonder dat het merk Roxy Dual van Niemeyer genoemd behoefde te worden. 2. Daarnaast was de President van oordeel dat Turmac door het bezigen van de slagzin 'vergelijk: rookt u echt wel verstandig' 'ten eigen bate afbreuk doet aan de reclame-werking van de eerder door eiseres voor Roxy Dual gebezigde slagzin 'als u rookt, rook dan verstandig'. De President besloot dat Niemeyer derhalve dit gebruik niet behoeft toe te staan. Op deze gronden verbood de President van de rechtbank Turmac advertenties te plaatsen waarin, behalve de verpakking en gegevens van de sigaretten van haar eigen merken, de merken (zowel in woord als in beeld) van anderen, althans van Niemeyer worden vermèld of afgebeeld en waarin op enigerlei wijze wordt aange haakt aan de door Niemeyer gevoerde reclamecampagne voor Roxy Dual 'als je rookt, rook dan verstandig.' Op overtreding van dit verbod is een dwangsom van f 100.000,- gesteld. f :r

Leidse Courant | 1979 | | pagina 26