Voortbestaan ijshockeyclub Lions - in Leiden nog erg onzeker.1 Winst centraal in duel UDO en SJC leidse courant-bal MMO 6 heeft met resultaten leren leven... TON MENKEN WIL AFVAN IMAGE JU, Theo Theo va n Seggelen is en blijft, ook in moeilijke tij den, een belangrijke pion in bet door oefenmeester Ge rard Désar opgestelde UVS- concept. Met Van Seggelen, weet ook Désar, kan je veel kanten op. Zoals Van Segge len zelf eveneens veel kan ten op kan. In de regel leidt een dergelijke combinatie tot een vrije opdracht voor zo'n speler en ook in dit specifie ke geval is voor iets derge lijks gekozen. De UVS-mid- denvelder mag z'n eigen gan getje gaan, als dat gangetje maar regelmatig „diep" is en als hij daarbij dan ook nog oog houdt op kansrijk aan wezige medespelers, weet Van Seggelen zijn taak in een wedstrijd volbracht. Theo (2) vee! Van Seggelen-treffers die belangrijke vrije rol wel zo'n beetje. Kennis die weke lijks weer resulteert in het opofferen van één speler. Enige opdracht: „Schakel Van Seggelen maar uit". Theo (3) Een opdracht die op ver schillende wijzen kan wor den uitgevoerd. De „lieve" manier Van Seggelen door simpel beter te voetballen uit de wedstrijd spelen of op de wat grovere wijze, het even eenvoudig onderuit trappen van diezelfde Van Seggelen op het moment dat balbezit van de UVS-midden- velder dreigt. Voor die me thode nu, wordt het meest gekozen. Zo ook die Blauw Wit-middenvelder Hessing, Theo van Seggelen: duimen. Nu zijn Van Seggelen en Dé sar niet de enige twee die op de hoogte zijn van die taakverdeling waar het de middenvelder betreft. Ook de tegenstanders kennen na een kostbaar seizoen met Menken scoorde immers maar een maal en lang leek een Am sterdamse zege in het ver- Theo (4) Het was dan ook weer vanaf de eerste minuut „feest" in de Kikkerpolder. Onder toe ziend oog van wel erg lank moedige scheidsrechter Go- vers uit Gouda, trapte Hes sing naar alles wat van Van Seggelen bewoog. En met re delijk succes. Van Seggelen Gelukkig kreeg Hessing (en met hem heel Blauw Witin de laatste minuut door Sie- val de rekening gepresen teerd. Enige rechtvaardig heid kwam door die late treffer weer terug in de wedstrijd. Maar toch hè? UVS mocht dan wel een kostbaar gelijkspel hebben veroverd, Theo van Seggelen besloot de wedstrijd met een officiële waarschuwing. En Hessing niet. Mede (misschien wel vooral door scheidsrechter Govers, kon Hessing na negentig mi nuten anti-voetbal toch nog op een gewonnen wedstrijd terugblikken. En dat nu, steekt mensen. Nog altijd. En ik kan me dan ook goed voorstellen dat Theo van Seggelen (en al die andere elke wedstrid weer met zo'n bewaker opge scheepte betere voetballers) steeds meer voor een andere, mindere correcte strijdwijze gaan kiezen. Hoewel: misschien ziet de KNVB-strafcommissie het binnenkort beter dan Go- vers. Blijft die waarschu wing aan Van Seggelen zon der direct resultaat. Wordt zijn grote zelfbeheersing toch nog beloond. Zou duimen helpen? Ton Menken, en met hem het gehele bestuur van Lei den Lions, staat voor een moeilijke keuze. Doorspelen in Leiden of verhuizen naar Rotterdam. Waar wel een sponsor op de ijshockeyvere- niging wacht. Een vreemde zaak eigenlijk, dat het voor Menken zo'n moeilijke keuze is. De immer als zakenman (per definitie bard) afgeschilderde Menken zou immers al lang voor ze kerheid hebben moeten kie zen? Gelukkig blijkt op dit soort momenten dat Menken niet altijd alleen die zaken man is. Dat hij als „Leide- naar" ook Leids kan en wil denken. Hoe moeilijk het al ternatief ook te vinden is. Een verheugend iets, toch wel. Veld Het is dan toch eindelijk voorbij, dat Zilveren Molen- toernooi.-Precies op tijd. Ko ninginnedag, werd de afslui tende wedstrijd gespeeld. De uitslag is bekend. UVS stuurde Rijnsburgse Boji met een 2—0 nederlaag nat buis. Maar voor het zovt was hadden de LFC-ers beé wat emmertjes water va# het boofdveld gesjouwd. Mei man en macht was men dam in de weer aan de Boshuii zerkade. Water scheppen, gaatjes prikken en zand strooien waren de voornaam- I ste bezigheden. De stevige bries zorgde voor de rest om vier uur betraden beidt elftallen bet veld. Voor aftrap onderwierpen enkelÊ Leidse spelers de grasmat aan een allerlaatste tie. Dat onderzoek levei het volgende resultaat opi Het been van Bert Kort dween tot aan de enkel de modder. Ondanks daf|j werd er toch gespeeld, doodeenvoudige reden voor was dat Rijnsbui Boys alleen nog maar spelen op Koninginnen Maar de voetbalclubs blijvei optimistisch. Rijnsburg. Boys, Lugdunum en spelen ook volgend weer vrolijk mee in het Zit veren Molentoernooi. HOOGMADE MMO zes heet het elftal dat de door spor- thuis Wout Bergers beschikbaar gestelde Leidse Courant Bal dit keer dubbel en dwars heeft verdiend. Het elftal van wed strijdsecretaris feert van Wetten, werd vlak voor het begin van de huidige competitie in supertijd in elkaar gezet. Uit andere teams werden spelers gevraagd en bereid gevonden naar het zesde over te stappen, waardoor het team alsnog in de competitie kon worden ingepast. Echte hoogvliegers werden evenwel niet in het elftal ingedeeld, het is in de resultaten zichtbaar geworden. Erg veel werd er niet gewonnen. „Maar daar hebben we gezellig mee leren le ven", stelt Van Wetten lachend. „Want gezellig is dat bijeen geraapte handeltje zeker". Om gezellig te kunnen doorvoetbal len bij deze de Leidse Courant Bal. Op de foto: Koos van Leyden, Sjaak v.d. Star, Wim v.d. Laan, Wim Snel, Henk van Schie, Theo van Goozen, Aad van de Pouw Kraan, Dick van Goozen, Nico van Vliet, Kees Ludlage, Koos van Wieringen en Kees Borst. LEIDEN De strijd om het kampioenschap vt klasse A wordt dit jaar gevoerd tussen SJC, UDO en h< Haagse ADO. Het Noordwijkse SJC voert de ranglijst a Op een punt achterstand volgt UDO. ADO heeft twee pun minder dan de Noordwijkers. Morgen vindt een van de langrijkste duels in die afdeling plaats. UDO speelt op ei veld tegen SJC. Voor de ploeg uit Oegstgeest een wedst die gewonnen moet worden. Voor SJC de kans om UDO defi nitief op achterstand te zetten. Gezien de ontwikkelingen de laatste weken lijkt SJC de favoriet. Gevaarlijke outsider is ADO. Iets wat blijkt uit de ning die de Hagenaars in het paasweekeinde op SJC behaal den. SJC-trainer Arie Duindam ziet het treffen met UDO met optimisme tegemoet: „We gaan UDO vanaf het begin onder druk zetten. Weinig opdrachten, gewoon aanvallen. Ik denk dat de tegenstander benauwder voor ons is dan wij voor I UDO". Duindam is niet zo onder de indruk van de prestaties van UDO: „Ik heb UDO enkele keren zien spelen maar ze hebben me niet kunnen imponeren". Aan de nederlaag tegen ADO maakt Duindam erg weinig woorden vuil: „We hebben die Hagenaars de hele wedstrijd onder druk gezet, maar met een beetje pech verloren". Duindam is zeer tevreden over zijn ploeg: „Het team draait momenteel erg lekker, de sfeer is pri ma en er wordt verschrikkelijk veel gelachen". Duindam ziet slechts een gebrek bij SJC: „We hebben een behoorlijk techni sche ploeg, maar wel jong en daarom wil de routine nog wel eens ontbreken". UDO-trainer Lourens Mouter laat zich aanmerkelijk voorzichti ger uit dan zijn collega van SJC. Mouter is zich terdege be wust van het gevaar ADO: „Je ziet morgen een wedstrijd tus sen twee aanvallende ploegen. Zowel UDO als SJC moet win nen anders kan ADO nog wel eens de lachende derde wor den". Mouter is wat betreft het resultaat redelijk optimistisch: „Uitwedstrijden spelen we erg vaak gelijk. Op eigen veld be halen we de overwinningen. Thuis zijn we erg sterk. We zijn zeker niet bang voor SJC. Als we winnen dan zie ik nog wel titelkansen". Mouter is zich er van bewust dat een nederlaaf UDO kansloos maakt voor de titel. Mouter, tot slot: ,Jk hoop dat het een erg goede wedstrijd wordt met erg veel publiek". Kees van Herper SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 5 ME11979 PAGINA 12 Q LEIDEN De ijshockeyvere- niging Leiden Lions zal ook volgend seizoen in de lande lijke (eerste divisie) competi tie uitkomen. Trainer/coach- /speler Paul Domm heeft er net een reis naar Canada op zitten, heeft daar eens rond gekeken en gelooft een twee tal Nederlands-Canadezen te hebben opgeduikeld die in het huidige Lions-team zullen kunnen gaan meedraaien. Leiden Lions zelf is deze week gestart met allerhande acties die zullen moeten lei den tot een wat ruimer fi nancieel budget, tot een nog groter groep vaste kijkers ook. Maar toch is het op dit moment nog niet zeker of Lions komend jaar opnieuw met het voorvoegsel Leiden in die competitie zal uitko men. Reden: het ontbreken van een echte sponsor. Een geldschieter die er toch zal moeten komen, wil Leiden Lions ook volgend seizoen onder die naam doorgaan. De diepere achtergrond: de stel- lingname van Ton Menken. De man die eerst het ijs, daarna het ijshockeyteam zelf verzorgde, wil af van het ge geven dat „Menken toch wel bijspringt". Wil dat de club een gezonde financiële basis bouwt waarop - ook zonder Menken - kan worden doorgewerkt „Niet", haast Menken zich te zeggen, „dat ik het ijshockey nu maar voor gezien hou, beslist niet Maar wel omdat de situatie op dit moment gewoon niet gezond is. Er kan bij een gat in de begroting gewoon te ge makkelijk worden gesteld dat Menken dat wel even biinast Nou, Menken past daarvoor. Ik vind het een uitstekende zaak dat er in Leiden ijshoc key wordt gespeeld, en na tuurlijk wil ik daar aan mee helpen. Maar dan moet de ba sis wel goed zijn. Moet het in derdaad helpen zijn, en niet het runnen van een team. Ik denk dat ik daar een beetje teveel zakenman voor ben. Op het moment dat publiek en bedrijfsleven echt achter Leiden Lions staat, ligt de zaak voor mij erg simpel, dan doe ik gewoon mee. Maar een ijshockeyteam laten bestaan Ton Menken: „Een ijshockeyteam als hobby is me echt te duur". als een soort van privé-hobby - nee, dat zal niet gebeuren". Rotterdam De zakenman Menken kent echter nog teveel een Leids ijshockeyhart om nu al te zeggen dat Lions volgend jaar niet in Leiden zal spe len. Terwijl hij daar als za kenman toch geen problemen mee zou moeten kennen. „In Rotterdam zijn wij rond gekomen met een sponsor. Met iemand die de club volle dig financieel wil steunen, als dat team inderdaad naar Rot terdam zou komen. Een aan trekkelijk gegeven ja, maar ik zou Lions toch liever in Lei den willen houden. Noem het een beetje sentimenteel, maar een feit blijft toch dat we hier begonnen zijn. En per soonlijk ga ik daar inderdaad niet zo gemakkelijk omheen". Vandaar ook die acties ten bate van Leiden Lions. Be drijven worden en zullen wor den benaderd, een enveloppe- nactie is al van start gegaan en ook wordt een supporter sactie ondernomen. Menken: „We zijn in de Leidse hal be zig met de voorbereidingen voor een betere accommoda tie. Er zullen bijvoorbeeld kuipstoeltjes komen voor de supporters met seizoenkaarten en daarbij zal komend jaar met matten worden gewerkt om de temperatuur in de hal wat redelijker te krijgen dan ze was. Allemaal dingen waaruit je kunt afleiden wat we Lions 'echt in Leiden wil len houden. Met een sponsor, en met de medewerking van de supporters moet dat ook kunnen". En verduidelijkend: „Mocht het onverhoopt nu al lemaal niet lukken, dan zullen die acties toch niet voor niets zijn geweest. Dan zullen alle baten aan de jeugd van Lei den Lions komen - want die afdeling willen we zeker in Leiden houden". Het Lions-team voor de ko mende competitie. Er wordt al hard aan gewerkt. Met het vertrek van Bakker, De Jong, Verboom en Van Sloun kwa men vanzelfsprekend plaatsen vrij. Coach Domm is hard be zig met het invullen van die lege plekken. Een invulactie die door Domm zelf als „moeilijk" wordt gekenschetst. „Hier in Nederland valt nau welijks nog een goede speler te krijgen. Zeker nu de topte- ams bijeen zullen blijven en de eerste divisie daarbij ook nog eens wordt uigebreid met een aantal teams. Dus moet je in het buitenland op zoek gaan. En goede spelers zijn ook daar moeilijk te krijgen, zeker omdat ik ze zelf niet kan zien spelen. Daar duurt het seizoen in Nederland weer te lang voor". Domm - „Ons eigen doel nu is beginnen met de competi tie, daarna kunnen we de play-offs als doelstelling han teren" - over Nederlandse Ca nadezen: „In de eerste jaren hier, was het geen probleem Theo Dietz soort voor en in Leiden, het is nog de vraag of een dergelijk beeld ook komend seizoen op de Leidse Menkenbaan te zien zal zijn. om jongens over te laten ko men. Het ijshockey hier stond op een dermate laag peil dat spelers uit Canada per defini tie gewoon beter waren. Maar dat ligt nu heel anders. Nu moet je ook als jongen van de overkant over veel talent beschikken om je hier waar te maken. Het enige pluspunt nu is wel dat Nederland zich heeft geplaatst voor de Olym pische Spelen. Dat zien Ne derlandse Canadezen wel erg Het feit dat Leiden Lions op dit moment nog puur afhan kelijk is van „gekochte" spe lers, ziet ook Domm als een nadeel. „Maar het duurt ge woon erg lang voordat je zelf een ploeg hebt opgebouwd. In Tilburg hebben ze er zo'n vijftien jaar over gedaan. In Leiden zal het juniorenpro gramma ook pas over zeven, acht jaar z'n vruchten gaan afwerpen. Dat is een gegeven waar je niet omheen kunt." Menken valt in. ..En dat zou mij te lang duren. Zoveel ge duld heb ik nu eenmaal niet. Daarom is vorig jaar ook ge kozen voor het kopen van een team. Natuurlijk vergeten we de jeugd niet, maar intussen moet wel een sterk team zijn opgebouwd. Dat "is trouwens ook belangrijk voor een club. Je ziet het aan Parker. Toen ik voorzitter was hadden we met moeite honderdtwintig le den. NU heeft die club er tweehonderdvijftig. Alleen maar doordat dat eerste team het zo goed doet". Probleem En Menken vervolgt: „Grote probleem is nu hoe je die ze ven, acht overgangsjaren moet overbruggen. Tot nu toe is dat redelijk gegaan met het sponsorsysteem. Maar die finaniële dekking moet wel goed blijven. Vandaar dat we nu op zoek zijn, en contacten hebben met een sponsor die er toch wel minstens een ton moet insteken. Daar kan Lions wel wat voor terug doen trouwens. Op dit mo ment speel ik met de gedach te een Lions-bv op te richten. Een handelsonderneming met aandeelhouders die zich met verkoopactiviteiten gaat be zighouden. Het zou een ma nier zijn om dat jaarlijks te rugkerende probleem „hoe houden we de club gezond" uit de wereld te helpen. In ieder geval wil ik er vanaf dat Menken het tekort wel even opvult Als het zo blijft Een andere mogelijkheid zou zijn dat Lions komend sei zoen zowel in Rotterdam, Lei den als (misschien) Enschede zijn thuiswedstrijden zou gaan spelen. „Maar die nade len daaraan", weet Domm, „zijn nogal groot. Meer reisu- ren en daarbij mis je ook nog eens een vaste kern aan pu bliek. Aan de andere kant zou je dan wel de conccuren- tie van Den Haag kwijt zijn. Zolang het goed gaat met eenJ tpam. is riat cppn nmhlpfm alie< team, is dat geen probleem. Maar als je als ploeg minder draait, vind je dat ook direct in de toeschouwersaantallen terug". En verduidelijkend: „Ik vond dat het afgelopen jaar voor een eerste seizoen in dé hoogste klassen niet slecht ging, maar ik betaal de rekeningen ook niet. Ton Menken regelmatig wel. Ondanks alle sentimenten, die hem aan Leiden binden, wil hij dan ook nog wel ten overvloede bijna kwijt, dat de financiële dekking goed zal moeten zijn. „Anders wordt er voor een andere mogelijkheid gekozen. Voor Rotterdam, of voor een over Leiden en Rotterdam ge splitst optreden. Jammer voor onze supporters hier, jammer voor de spelers. Maar op dat moment moet je het zakelijk zien. Een ijshoc keyteam als hobby is me echt wat te duur".

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12